Spod en Wedshijdeu> Sportiviteit vooraan! MAANDAG 2 SEPTEMBER 194Ö HAARDE M'S DAGBCAD 5 Zwemmen Coby Koster tweede achter Jopie Waalberg. Zondagmiddag hebben in het zwemstadion te (Waarden nationale wedstrijden plaats gehad, waar aan vele prominente zwemsters en zwemmers deel genomen hebben. Rie van Veen won de 100 meter borstcrawl door reeds dadelijk een voorsprong te nemen op Beppy van Schaik. Doordat de laatste bovendien niet de goede richting hield, kon onze nationale kampioene dezen strijd gemakkelijk winnen. Op de 200 meter schoolslag leverde Coby Koster van V. Z. V. een feilen strijd met Jo Waalberg. Met de grootstè moeite kon de kampioene haar kleinen voorsprong behouden. De voornaamste uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl dames: 1. Rie van Veen (R. D. Z.) 1 min. 8.9 sec.; 2. Bep van Schaik (Meeuwen) 1 min. 12.2 sec. 100 meter borstcrawl heeren: 1. Scheffer (D. J. K.) lmin. 2.8 sec.; 2. Sipkema (D. J. K.) 1 min. 4.4 sec. 200 meter schoolslag: 1. Jo Waalberg (A. D. Z.) 3 min. 8.8 sec.; 2. Coby Koster (V. Z. V.) 3 min. 9.1 sec.; 3. Tonny Bijland (H. Z. C.) 3 min. 11.6 sec. 200 meter schoolslag heeren: 1. Smitshuyzen (A. Z.) 2 min. 56.6 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Cor Kint (Z. C. Rot terdam) 1 min. 17.1 sec.; 2. Irene van Feggelen (Meeuwen) 1 min. 18.4 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. Van Schouwen (D. J.K.) 1 min. 14.2 sec.; 2. Metman (Y) 1 min. 14.3 sec. Honkbal BLAUW WIT SLEEPT TEGEN E. D. O. GELIJK SPEL UIT HET VUUR. H. H. C. bemachtigt tegen Haarlem geen punt. E.D.O.—BLAUW WIT (4—4). EDO en Blauw Wit speelden Zaterdagmiddag een uitstekenden' wedstrijd, waarin het Blauw Wit zij het dan ook met inspanning van alle krachten, gelukte een gel ijik spel te behalen en zich daar door op de ranglijst in veiligheid te brengen. Het begon voor EDO niet best. Wel kreeg Schij- veniaar den eersten man, die met vier wijd op het eerste honk gekomen was, nog uit op het tweede, maar een fout van Van der Putten op het tweede honk maakte dat de volgende speler zonder over haasting een rondje kon loopen. Ook het tweede punt van< Blauw Wit was het gevolg van fouten. Eerst had KI. Zandstra een door Schijvenaar langzaam geworpen bal niet, waardoor Wilders het eerste honk halen kon. Kort daarop p Wille mis, waardoor Wilders thuis kon ko men. Na vier innings bezat Blauw Wit dus twee runs, terwijl er nog slechts één honkslag gegeven as. Bij EDO vielen er in die beurten drie goede slagen, waaronder een driehonkslag en een home run van Van der Putten. Na zijn driehonkslag ging echter Odenthal uit op drie slag en werd Wille in het verre veld gevangen, zoodat Van der Putten op het derde honk bleef. Vooral door toedoen van de beide werpers, Schijvenaar voor EDO en Wilders voor Blauw Wit, gingen toen beide partijen tweemaal voor nul uit, zoodat na zes innings de stand nog 21 voor Blauw Wit was. In de zevende beurt begon het er voor EDO don ker uit te zien. Van de zes man aan slag sloegen er vier raak en kreeg één vierwijd. Er kwam één looper thuis en dhie honken raakten bezet. Dank zij een gedwongen loop en een goeden aangooi van Odenthal naar Zandstra kwam er echter maar één looper van de drie binnen. EDO antwoordde hierop met een beurt van even eens twee runs. Vooral het honkloopen van Van der Putten was door zijn gewaagdheid zeer attrac tief. Door goed veldwerk wist EDO de score van Blauw Wit op vier te houden, ondanks het feit dat Van der Linden als „pinch-hitter" werd aangezet. Deze kreeg inderdaad door een foutieven aangooi van Odenthal nog een kans, maar bracht het toch niet tot een punt. EDO daarentegen kreeg nog wel kans. Schijve naar werd in het verre veld gemist en op hem volgden KI. Zandstra en Vreenegoor met honksla gen. Op den tik van laatstgenoemde scoorde Schij venaar het gelijkmakende punt. Doordat Van der Putten van een fout profiteerde kreeg ook EDO drie honken bezet. Odenthal en Wille faalden toen echter in het slaan, evenals Augustinus, Verhagen en Kr. Zandstra in de volgende beurt. Het gevolg was dat EDO zich toch nog met een gelijk spel te vreden moest stellen. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit: 100—1—0—0—20—0 4. HAARLEM—H.H.C. (7—2). H.H.C. is er Zondag niet in geslaagjd, het éne punt, dat zij zoo hard noodig heeft, op Haarlem te veroveren. Voor een groot gedeelte is dat de schuld van De Mon, die bijzonder op dreef was. Van de drie dertig spelers, die hij in negen beurten tegen over zich kreeg, heeft hij er vier en twintig aan sen nul geholpen, waarvan twee en twintig door drie slag. Slechts tweemaal kreeg een looper vier wijd. Van slaan is bij HHC dan ook zeer weinig te recht gekomen. Een totaal van drie honkslagen voor deze ploeg is natuurlijk niets. Twee van de goede slagen waren afkomstig van Lanz, de derde was een keurige homerun van Siepel. Die homerun sloeg Siepel als eerste man in de vierde beurt, zoodat. er geen loopers waren. Dit was het tweede punt van HI-IC. Het eerste was geboren uit vier wijd en een fout in het veldwerk in de eerste innings. Daar Haarlem ook twee punten bezat, dank zij honkslagen van Bloemink, Kloos en Hunik. en in de vierde beurt voor nul uitging, was de stand na tier beurten 22. Hierna kwamen nog vijf innings van HHC en in die vijf beurten zijn nog slechts twee spelers op de honken geweest; Lanz door zijn honkslag en Pan man door vier wijd, beiden in de vijfde innings. In de volgende kwamen nooit meer dan drie spelers san slag! De buitenvelders van Haarlem waren houwens den geheelen wedstrijd overbodig. Haarlem wist de resteerende innings beter te gebruiken. In de vijfde beurt kregen drie spelers vierwijd: van Pijnakker. Een onzuivere aangooi v*n hem naar het eerste honk stelde Bloemink in staat het derde punt te scoren, waarna Vrugt met fen tweehonkslag de beide andere loopers thuis wacht. Ook in de zevende beurt was een foutieve aan gooi van Pijnakker de oorzaak van een run der Haarlemmers, terwijl in de achtste beurt honksla gen van Langereis, Koning en een twee-ihonkslag van Bloemink nogmaals voor een punt zorgden. Pijnakker had in acht beurten eveneens drie-en- dertig man tegenover zich gehad, waarvan hij er dertien met drieslag en twee met een goeden aan gooi terug zond. Hij gaf viermaal een vrijen loop en kreeg negen honkslagen tegen zich. De cijfers der innings zijn: H.H.C. i_o—0—l—0—0—0—0 2. Haarlem: 0—0—2—0—3—0—1—1 7. D.O.S.—SCHOTEN (2—10). Schoten heeft zich niet, zooals Quick verleden week, van streek laten brengen en dan -ook met flink verschil van D.O.S. gewonnen. Er zijn wel enkele fouten in het veldwerk voorgekomen, doch zij waren ongevaarlijk. Ook kreeg Hoogendijk slechts een heel enkelen honkslag van de Utrech tenaren te incasseeren. De eerste kwam trouwens pas in de zesde innings en toen ging de man. die hem gaf, nog uit op het tweede honk. Het spreekt ook wel genoeg dat D.O.S. pas in de negende in nings de eerste runs haalde. Petersen en Dumortier wisten toen raak te slaan en mede door een fout van den Schoten korte-stop kregen zij beiden ge legenheid over de plaat te komen. In het begin had Van Luin, de D.O.S.-werper, gesteund door goed veldwerk, wel succes bij de Schotenaren aan slag. Later werd zijn werpen ech ter veel minder en toen er ook nog vele fouten in het veldwerk gemaakt werden, viel het Schoten niet moeilijk meer de score geleidelijk op te voe ren. Het werd een totaal van 10 runs, zonder dat in de negende innings geslagen werd. De cijfers der innings zijn:» D.O.S.: 0—0—0—0—0—0—0—0—2 2. Sohoten: 0—0—1—1—2—3—3—0—* 10. De stand van de promotie-degradatie competitie is thans: gesp. gew. verl. gem. Schoten 2 2 0 2 Quick 2 111 D.O.S. 2 0 2 0 Het aan deze competitie deelnemende negental uit de eerste klasse is nog niet bekend. Waar de strijd gaat om twee plaatsen in de eerste klasse, maakt Schoten nu een zeer goede kans. COMPETITIESTAND le KLASSE. De stand in de eerste klasse, na de wedstrijden van dit weekeinde, is als volgt: gesp. gew. gelijk verl. gem. Haarlem 12 12 0 0 2.— E.D.O. 12 6 2 4 1.17 Ajax 12 6 1 5 1.08 Blauw Wit 11 3 2 6 0.73 V.V.G.A. 10 3 1 6 0.70 H.H.C. 11 3 1 7 0.64 A.F.C. 12 3 1 8 0.58 Door de overwinning op HHC heeft Haarlem het dus klaar gespeeld de competitie te eindigen zon der één nederlaag te boeken! Door het gelijke spel tegen EDO heeft Blauw Wit zich uit de gevaarlijke zóne gewerkt. Als can- didaten voor de onderste plaats zijn nog over: V.V.G.A., H.H.C. en A.F.C. waarvan de laatste reeds uitgespeeld is. Te spelen zijn nog: V.V.G.A.H.H.C., V.V.G.A. Blauw Wit. WEDSTRIJDEN VOOR JONGENS NEGENTALLEN. De H. C. Haarlem organiseert ook dit seizoen weer de bij de jeugd zoo populaire wedstrijden voor jongensnegentallen. Zij zullen worden gehou den op Zondag 15 Sept. Aanmelding kan geschie den bij het secretariaat: Dolfijnstraat 20 tot Maan dag 9 Sept. De leeftijd der deelnemers mag niet hooger zijn dan 16 jaar. De overige uitslagen. Ajax: 1—2—0—0—2—3—0—0—* 8. V.V.G.A.: 0—0—0—0—0—0—0—0—1 1. R.C.H. 2: 1—3—4—1—4—2—6 21. Hercules: 1110134 =11. Schoten 3: 3—2—0—0—1—3—3—0—* 12. E.D.O. 4: 0—2—0—0—0—0—0—0—0 2. H.H.C. 3: 1—00—0—1—0—0—0—0 2. Celeritas: 101061012 12. Voor de tweede klasse ging THBOWO niet door, terwijl Ajax 2 met 1915 van Watergraafs meer won. Door haar overwinning op Hercules is R.C.H. 2 kampioen van de Haarlemsche 3e klasse B gewor den. H.C.C. 2R.C.H. 3 ging niet door wegens niet opkomen van R.C.H. 3. Wielrijden WALS GEEFT ZIJN TEGEN STANDERS GEEN KANS. Gedecideerde overwinning te Nijmegen. Zondagmiddag werden in het Goffert Stadion de re vanchewedstrijden van de stayers gehouden. Ruim 15.000 toeschou wers waren getuige van een overwinning van Wals, die dezen middag zeer goed reed en zijn tegenstanders geen schijn van kans gaf in de verschillende ritten. Alleen in den eersten rit raakte hij, nadat hij voort durend de leiding had ge had, op het laatste moment van zijn gangmaker los, waardoor Schulte hem nog juist kon passeeren. In de beide andere ritten echter wist Wals de felle aanvallen van zijn tegenstanders regelmatig af te slaan. De totaaluitslag luidt: 1. Wals; 2. Schulte; 3. Van Amsterdam; 4. Bosland; 5. Zwartepoorte. Ronde van Oosterhout door Braspenning gewonnen. Zondag werd de bekende wielerwedstrijd vah Oosterhout gehouden. De uitslagen luiden: Profs en onafhankelijken: 1. J. Braspenning (Princenhage) 135 K.M. in 3 uur 2 min. 2 sec.; op een ronde (1900 meter) 2. G. de Hoog (Amsterdam) 3. G. Saes (Weert); 4. L. Motke (Amsterdam). Amateurs: 1, Faanhof (Amsterdam) 771/» K.M. in 1 uur 54 min. 50 sec.; 2. P. Verschuren (Rotterdam); 3. C. Bakker (Zaandam). 1 De 12 voets-jollen A-klasse in den strijd bij de wedstrijden van de Haarlemsche Jachtclub. (Foto De Haas.) Wals. i 1 -T' assKRJ* u Spelmoment uit den cricketwedstrijd Rood en-Wit—H. C. C.: L. J. Sodderland van Rood en Wit bowlt op H. Dubru van II. C. C. (Foto De Haas.) Athletiek DE ROODE VERBETERT TWEE K. T. K..RÈCORDS. Zondagmiddag werden op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan de kampioenswed strijden in athletiek van den Kennemer Turnkring gehouden. Wedstrijdleider was de heer P. J. Wage- mans, scheidsrechter de heer R. Verwers. De verrichtingen stonden op hoog peil. Zelfs konden zes records worden verbeterd. Op de 800 M. en de 1500 M. hardloopen deed H. de Roode van O. S. S. geslaagde aanvallen op de K. T. K.-records en ook op de N. G. V.-records. J. Verkes (Turn- lust H.) verbeterde met polsstoksoogspringen even eens de records van beide organisaties, en het record hinkstapsprong van den K. T. K. kwam nu ten name van C. Broertjes van de Bloemendaalsche Gym nastiek Vereeniging. Tenslotte verbeterde M. Kluft van Turnlust B. het K. T. K. en ook het N. G. V.-record discuswerpen. Bij de dames werd slechts één K. T. K.-record verbeterd en wel door mej. D. v. d. Heijden (Bato) met speerwerpen. De dameswedstrijd werd als van ouds beheerscht door de Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeni ging. De wisselprijs komt haar dan ook ten volle toe. Daar echter alleen genoemde vereeniging in den clubwedstrijd uitkwam, moet het kringbestuur zich nog over de toekenning beraden. Bij de heeren was de strijd om den vereenigings- prijs (volgens P. H. systeem) spannender. Wanneer Turnlust B. gebruik gemaakt had van de mogelijk heid op een ander nummer uit te komen dan de 200 M. hardloopen. welk nummer moest vervallén, hadden de Beverwijkers zeker het clubkampioen schap behaald. Nu kwam dit aan dc Bloemendaal sche G. V. en wel met 84 p. tegen 79 p. voor Turn lust B. Concordia werd no. 3. Kampioen werden de volgende: Dames: Hardloopen 100 M. T. Boorsma (B. G. V.) 13.7 sec. Estafette 4 x 100 M.: Bloemendaalsche Gymn. Vereen 54.6 sec. Hoogspringen: R. v. Asselt (B. G. V.) 1.38 M. Vèrspringen: F. Berendes (B. G. V.) 4.97 M. Driesprong: B. v. Twisk (B. G. V.) 9.93 M. Speerwerpen: D. v. d. Heijden (Bato) 31.13 M. Kogelstooten: F. v. Leeuwen (Olympia) 9.74 M. Discuswerpen: R. Sjouwerman (Concordia) 26.60 Meter. Heeren: Hardloopen 100 M.: A. Schaap (Turnlust B.) 11.1 seconde. Hardloopen 400 M.: A. v. Zadel (B. G. V.) 1 min. 0.3 sec. Hardloopen 800 M.: H. de Roode (O. S. S.) 2 min. 5.8 sec. Hardloopen 1500 M.: H. de Roode (O. S. S.) 41 min. 15.7 sec. Hardloopen 3000 M. J. v. Zwieten (Olympia) 10 min. 18 sec. Hoogspringen: P. Koeten (Turnlust B.) 1.53 M. Vèrspringen: L. Brouwer (Turnlust B.) 6.19 M. Hinkstapsprong: J. Broertjes (B. G. V.) 13.02 M. Polsstokhoogspringen: J. Verkes (Turnlust B.) 3.67 M. Speerwerpen: J. Duijl'f (Concordia) 44.85 M. Kogelstooten: M. Kluft (Turnlust B.) 11.875 M. Distuswerpen: M. Kluft (Turnlust B.) 38.26 M. Estafette 4 x 100 M.: Concordia 47.4 sec. Zweedsche estafette: Concordia 2 min. 16 sec. OSENDARP KAMPIOEN VAN ZUID-HOLLAND. Felle strijd met Van Osta. Zondag zijn in Den Haag op het Sportterrein aan de Laan van Poot, de athletiekkampioen- schappen van Zuid-Holland, uitgeschreven door de Haagsche athletiek-commissie. Aan deze wedstrijden werd door ongeveer 250 athleten zoowel dames als heeren deelge nomen. Osendarp was weer goed op dreef. Zoowel op de 100 als op de 200 meter leverde hij een fel duel met zijn clubgenoot en rivaal van Osta. Hij wist echter van Osta steeds met geringen voorsprong te slaan. Op de 100 en 200 meter zagen we een verwoeden eindstrijd waarbij de andere loopers een flink eind achter bleven. De 100 meter won Tinus Osendarp met 11.2 sec. en de 200 meter met 22.5 sec. Van Osta werd steeds met 0.1 seconde achterstand genoteerd. Tinus Osendarp. (Kampioen van Zuid-Holland) De tijden hadden zeker béter kunnen zijn, als de athleten niet steeds tegen den wind in hadden moeten loopen. Bij de dames werd de 100 meter gewonnen door mej. G. Koudijs van Hollandia. Deze nog jeug dige athlete had niet veel moeite met haar con currenten. Zij nam onmiddellijk de leiding en maakte een tijd van 13.4 see. Het kogelstooten-heeren werd. evenals Zaterdag het kogelslingeren, gewonnen door A. de Bryn; voor Houtzager, met een worp van 14.42 meter. Haarlemsche successen op den nieuM elingendag. Zondagmiddag werd op de sintelbaan te Amster dam de nieuwelingendag van het district Noord- Holland gehouden. De uitslagen luiden: 100 Meter: 1. Hoogland (A. V. -3) 11.6 sec.; 2. Janssen (idem) 11.8 sec.: 3. Van der Waa (Haa- lem) 12 sec. 400 Meter: 1. Van Gogh (Haarlem) 54.8 sec. 1500 Meter: 1. Joustra (Haarlem) 4 min. 27.5 sec. 3000 Meter: 1. De Graaf (A. A. C.) 9 min. 39.8 sec.: 2. Jordens (Haarlem) 9 min. 44.8 sec.; 3. Koster (Haarlem) 9 min. 45 sec. Zweedsche estafette: 1. „A. V. 1923" in 2 min. 11.5 sec. (onder protest); 2. A. A. C. 2 min. 13.3 sec.: 3. „Haarlem" 2 min. 13.9 sec. Damesnummers: 4x100 M.: 1. „Gita" Haarlem 55 sec.; 2. „A. D. A." 55.2 sec.: 3. „Zeeburg" 56.6 sec. Hoogspringen: 1 Brandsma (Haarlem). Voetbal HET ZILVEREN BAL-TOURNOOI. De uitslagen van den eersten dag van de wed strijden om den zilveren bal luiden: R.F.C.—H.V.V. 1—1 (R.F.C. wint met straf schoppen). A.D.O.C.V.V. 22 (A. D. O. wint met straf schoppen). Hermes-D.V.S.Sparta 32. HeraclesWillem 2 13. D.F.C.Feijenoord 00 (D.F.C. wint na straf- schoDpen). S.V.V.—Neptunus 2—3. D. W. S. WINT DEN AROLBEKER. H. F. C. verliest van H. B. S. De uitslagen van den laatsten dag van den Arol- beker luiden: Halve eindstrijd: A.F.C.D.W.S. 02. H.B.S.— H.F.C. 4—0. Eindstrijd D.W.S.—H.B.S. 2—1. HET ELSWOUT-TOURNOOI. De uitslagen van de Zondag gespeelde le ronde van het „Elswout-tournooi" waren als volgt: E. H. S.Spaarnevogels 20 E. D. O. 2—T. H. B. 3—1 R. C. H. 2—D. I. O. 9i VI. VogelsRipperda o1 De Haarlemsche Voetbalclub D. I. O. houdt heden avond in Hótel Spoorzicht Kaar algemeene jaarver gadering. Wel voetballers, nu "t spel weer gaat beginnen In enthousiasten competitiestrijd, Geef je nu steeds volkomen om te winnen Met al je kracht en al je vaardigheid. Want daarvoor is het voetbal uitgevonden, Dat is het doel waarnaar je streven moet, Maar je bent ook aan regelen gebonden. Niet ieder middel tot dat doel is goed. De scheidsrechter beslist in alle zaken, Hij is een mensch. die zich wel eens vergist. Maar 't geeft geen pas je daarom boos te maken, Aanvaard steeds zwijgend, wat hij heeft beslist. Dan moet je altijd keurig netjes spelen, Dat wil niet zeggen, geef nooit eens een duw, Een stevig eerlijk „bigje" uit te deelen, Is best maar doe het nooit gemeen of ruw. Speel nooit den bal slim stiekum met je handen, Stil hopend, dat de scheidsrechter 't niet ziet, Een bal te missen is een kleiner schande. Hoezeer je dat ook op 't moment verdriet. Wordt tegen je een vrije schop gegeven, Trap dan nooit kwaad den bal een eindje weg, Dat is, naast voetbalzonden ooit bedreven, Zoowat de lafste en de flauwste, zeg. En dan tenslotte dit nog, jonge mannen. Voordat ik met mijn voetbalpreek besluit, Hoezeer het tegen 't einde mag gaan spannen, Trap nooit den bal, om tijd te winnen, uit. Je moet tezaam naar d'overwinning streven, Maar daarbij ook de andere partij, In eerlijkheid haar eigen kansen geven, Dat eiseht de eer in de voetballerij. Een goaltje voor is op papier de zege. Waarvan je club twee puntjes beter wordt, Er zij je echter meer nog aan gelegen, Dat het sportief gaat, tot de eer der sport. AARDIG JUNIOREN-TOURNOOI VAN R. C. II. Zeeburgia wint tien wisselbeker. R.C.H. kan ook nu weer op.een uitstekend ge slaagd tournooi terug zien. Behalve een vrij sterke bezetting uit Haarlem e.o. waren D.W.S., Zeeburgia uit Amsterdam en A. S. C. uit Leiden van de partij. Er is sportief en enthousiast gestreden in alle groepen al was de spanning in groep III wel het grootst, daar er tot het einde nog drie van de vier een kans maakten om in de eindwedstrijden ge plaatst te worden. Na het nemen van strafschoppen tusschen Zeeburgia en R.C.H. a, toonde Zeeburgia de kunst hiervan beter te verstaan. In groep I wist D.W.S.in groep II R.C.H. b zich te plaatsen, daar beide elftallen al hun wedstrij den wonnen. De finales gingen 's middags tusschen D.W.S., Zeeburgia en R.C.H. b. In den eersten wedstrijd toonde Zeeburgia zich onbetwist de sterkste van R.C.H. b en won met 3—0. R.C.H. b. dat nu tegen D.W.S. uitkwam was er geheel uit en moest ook nu zij het slechts met 10, het onderspit delven. De laatste wedstrijd was dus van veel belang daar zoowel Zeeburgia als D.W.S. ieder een wed strijd gewonnen hadden. In de eerste helft was D.W.S. het meest in den aanval en nam dan ook met een fraai doelpunt de leiding. Na de hervatting bleek dat Zeeburgia nog iets meer uithoudingsvermogen bezat, zoodat Zeeburgia met een mooie kopbal den stand op gelijken voet wist te brengen. Einde kwam met 11, zoodat strafschoppen moesten uitmaken wie dit jaar houder van den beker werd. Ook nu was Zee burgia beter dan D.W.S. Het eindresultaat van deze mooien sportdag was dus, dat Zeeburgia den eerste prijs won, D.W.S. den tweeden en R.C.H. b den derden. De uitslagen waren als volgt: Groep I: E.D.O.Bloemendaal 20. D.W.S.Stormvogels 10, D.W.S.E.D.O. 20, StormvogelsBloe mendaal 20. E.D.O.Stormvogels 02, Bloe mendaalD.W.S. 04. D.W.S. winnaar. Groep II. H.F.C.—R.C.H. b 1—4, A.S.C.—Kennemers 1—2, R.C.H. b—Kennemers 2—0, H.F.C.—A.S.C. 1—0, KennemersH.F.C. 41, A.S.C.R.C.H. b 06. R.C.H. b winnaar. Groep III: HaarlemV.S.V. 00, R.C.H. aZeeburgia 11, ZeeburgiaHaarlem 40, V.S.V.R.C.H. a 11, HaarlemR.C.H. a 01, ZeeburgiaV.S.V. 11. Zeeburgia winnaar na strafschoppen met R.C.H. a. Eindstrijden: Zeeburgia—R.C.H. b 3—0, D.W.S.—R.C.H. b 1—0 D.W.S.Zeeburgia 11. Zeeburgia winnaar na strafschoppen met D. W. S. Na afloop werden de prijzen in het restaurant uitgereikt en werd den deelnemers, scheidsrechters en E.H.B.O. dank gebracht. Q. S. C. verliest van E. D. O. (1—2) In het begin gaat de strijd gelijwk op tot Q. S. C. na tien minuten na een snelle doorbraak Verhagen passeert. Na de rust gaat E. D. O. steeds beter spelen en als J. Schildwacht in samenwerking met Dweelaard den stand op gelijken voet gebracht heeft weet W. Schildwacht het winnende doelpunt te maken. Met dezen stand komt het einde. E. D. O. speelde met invallers voor Wille, Spek en Hemstra. HET SPAERNE-BEKER TOURNOOI. Op het Spaernebeker tournooi dat a,s. Zondag op het terrein van Haarlem wordt gespeeld zullen de volgende elftallen deelnemen: V.S.V. (Velsen), Quick (Nijmegen), U.V.S. (Leiden), en Haarlem. Ditmaal dus geheel nieuwe elftallen. ALKM. BOYS—HAARLEM 1-.5. Zondag speelde Haarlem nog een oefenwedstrijd in Alkmaar tegen de Alkmaarsche Boys. De rood- broeken wonnen met 5—1. DE EERSTE RESULTATEN DER KATHOLIEKE CLUBS. Geen verrassende uitslagen. In de Oostelijke 2e klasse, waar gisteren met de nieuwe competitie een begin is gemaakt, vonden reeds verschillende ontmoetingen tusschen neutrale en R.-K. clubs plaats. Op één uitzondering na was er geen groot verschil in de score. Zooals uit de uitslagen blijkt behaalden twee R.-K. clubs een overwinning. Verrassend waren deze resultaten niet, daar van beide clubs bekend was, dat zij over een uitstekend elftal beschikken. De uitslagen: Quick (R.-K.)Borne 23 RigtersbleekVogido (R.-K.) 7_o Vosta (R.-K.)—Phenix 21 Achilles (R.-K*Rijssen Vooruit 01 Orion (R.-K.)Zutphania 12 W.V.C.—Treffers (R.-K.) j_2

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9