WOENSDAG 4 SEPTEMBE R 1940 TT A" 'A" R t: E M'S D A' G B E A D 5 Duitsch legerbericht. Croote activiteit van de luchtstrijdkrachten Vijandelijke vliegvelden en haven werken met bommen bestookt. BERLIJN, 3 September (D.N.B.) Het Opper bevel van de weermacht maakt bekend: Op 8 September hebben onze afdeelingen gevechts vliegtuigen en jagers aanvallen ondernomen op vijandelijke vliegvelden in het Zuiden van Enge land. In Hornchurch, Gravesend, Eastchurch en Detling werden hangars en schuilplatasen door bom- treffers vernield en deels in brand geschoten. Daar bij ontstond een reeks luchtgevechten, die voor onze vliegers succesvol verliepen. Nachtelijke aanvallen van onze afdeelingen gevechtsvliegers richtten zich tegen havenwerken aan de Engelsche West- en Zuidkust, tegen onder nemingen van de wapenindustrie in Midden-Enge- land, en tegen vliegvelden. Zoo werden de havens van Liverpool, Swansea, Bristol, Plymouth, Port land, Poole en Porthmouth alsmede wapenfabrie ken in Birmingham, Coventry en Filton met bom- men bestookt. Op verschillende plaatsen ontston den zware branden. Voortgegaan werd met het leggen van mijnen in Britsche havens. Britsche vliegtuigen wierpen des nachts in West en Zuid-West Duitschland op verscheidene plaatsen bommen uit. Behalve dat een buitengoed vernield werd, ontstond er geen materieele schade en werd er niemand gedeerd. De vijand verloor gisteren in totaal 93 vlieg tuigen. Daarvan werden 86 vijandelijke toestellen in de luchtgevechten overdag, een vliegtuig door nacht jagers, een door het doelartillerie en een door luchtdoelartillerie van de oorlogsmarine neer geschoten, alsmede vier op den beganen grond ver nietigd. 23 eigen machines worden vermist. Het eskader torpedovlietuigen no. 76 heeft zijn vijfhonderdste luchtoverwinning behaald. FRONTBERICHT. Het frontbericht van het D.N.B. van Dinsdag luidt: „In tegenstelling tot de levendige activiteit der Engelsche vliegers in de laatste dagen zijn, naar uit het weermachtsbericht van 3 September blijkt, ditmaal geen noemenswaardige vluchten naar Duitschland gemaakt. Alleen in Zuidwest Duitsch land werden des nachts hier en daar bommen neei*geworpen, zonder dat zij groote schade aan richtten. Dit opvallende verschijnsel zal men nauwe lijks kunnen verklaren met te wijzen op ongunstigen weerstoestand. Dit zou ook in strijd zijn met het feit, dat gisteren het Duitsche luchtwapen in onver minderde mate is opgetreden. Al staat dit ook niet volkomen vast, men zal toch de veronderstelling niet van de hand kunnen wijzen dat de laatste bijzonder succesvolle Duitsche aanvallen op Britsche vliegvelden in Midden- en Zuid-Engeland niet zonder invloed zijn gebleven. De aanvallen der Duit sche groepen gevechtsvliegers in den nacht van 2 op 3 September waren gericht op de Engelsche West- en Zuidkust Hier werden weer de haveninstallaties van Li verpool, Swansea en Bristol, benevens de oorlogs havens van Plymouth, Portland, Poole en Ports mouth doeltreffend met bommen, bestookt. In mid- den-Engeland werd het belangrijke' centrum der Engelsche wapenindustrie in Birmingham, Coven try, opnieuw en met zichbaar succes gebombardeecd. In de bekende vliegtuigmotorenfabrieken van Filton., ten Noorden van Bristol, hebben verschei dene inslaande bommen zware branden doen ont staan". Italiaansch legerbericht Brifsche vlootformafie in de Middellandsche Zee aangevallen. ERGENS IN ITALIë, 3 September (Stefani) Weermachtsbericht no. 88. Het hoofdkwartier van de Italiaansche weer macht maakt bekend: „Onze vliegtuigen hebben gisteren in het centrale gedeelte van de Middellandsche Zee een vijandelijke vlootformatie achterhaald en herhaalde malen aan gevallen. Het hevige afweergeschut en de felle ge vechten met de vijandelijke jagers waren geen be letsel voor de strijdvaardigheid en den moed van onze afdeelingen bommenwerpers en van onze „Picchiatelli" (nieuwe formaties bombardements vliegtuigen) om duidelijke successen te behalen. Een vliegtuigmoederschip werd aan den voor steven zwaar getroffen. Een slagschip, een kruiser en een torpedojager werden midscheeps getroffen en zwaar gehavend. Vier vijandelijke vliegtuigen werden door het fotografische materiaal gecontro leerd. Inmiddels is de vlootbasis Malta op haar beurt hevig gebombardeerd. Drie Italiaansche vliegtuigen zijn niet op hun basis teruggekeerd. Een reddings vliegtuig, dat voorzien was van het duidelijke Roode Kruiskenteeken, is aangevallen en beschoten toen het op zoek was naar in zee gevallen toestellen. In Oost-Afrika werden vijandelijke kampen en motorvoertuigen te Gadabi nabij de rivier Atbara in den Soedan gebombardeerd. Onze verliezen gedurende het bombardement op Assab, waarvan melding gemaakt is in het weer machtsbericht van gisteren, bedragen, volgens de jongste gegevens, vier dooden onder de Italianen en acht onder de inlanders, alsmede een twintigtal ge wonden. Verscheidene vijandelijke vliegtuigen, steeds ko mende van Zwitserland, hebben boven bepaalde plaatsen in Noord-Italië gevlogen en waren ter stond het voorwerp van reactie van het luchtdoel geschut, waardoor zij slechts bommen konden wer pen op Genua, waar twee dooden te betreuren vallen onder de burgerbevolking, 15 burgers ge wond werden en lichte schade werd aangericht. Drie vliegtuigen werden door de luchtdoelartille rie neergehaald en vielen brandend omlaag. Waar schijnlijk zijn nog twee andere machines neerge schoten". Londen bevestigt de verovering van Buna. Het D.N.B. deelt mede: De reeds in het Italiaan sche weermachtsbericht van 1 September gemelde verovering van Buna (Kenya) door Italiaansche troepen wordt thans officieel te Londen bevestigd. SECRETARIS-GENERAAL VAN NIEUW-CALEDONIë AFGEZET. Het D.N.B. verneemt uit Genève: Het Journal Officiel" publiceert een verordening van 1 Sep tember, waarbij de koloniale ambtenaar Bayar- delle van zijn functie van secretaris-generaal van Nieuw Caledonië wordt ontheven. Hij wordt voor- loopig vervangen door Nauvel de la Cloche, die reeds werkzaam is bij het bestuur aldaar. Poolsche vliegers landden bij Warschau. Den strijd gestaakt. Het D.N.B. deelt mede: Naar te Berlijn bekend wordt is bij den laatsten luchtaanval der Royal Air Force op Berlijn een der vliegtuigen, die aan den aanval deelnamen, niet naar het Westen teruggevlogen, maar heeft het de vlucht in oostelijke richting voortgezet. Bij Frank fort aan de Oder werd de machine door het Duit sche luchtafweergeschut hevig onder vuur ge nomen. Tot verbazing der Duitsche instanties zochten de vijandelijke vliegers draadloos contact met een vliegveld bij Frankfort en verdochten zij het vlieg veld bij Okiece in de nabijheid van Warschau er van in kennis te stellen dat zij het voornemen hadden daar te landen. Zij verzochten de lan dingsbakens in werking te stellen. Inderdaad landde het toestel kort daarop op het aangegeven vliegveld. Het bleek dat het toestel be hoorde tot de vliegersgroep van het „Poolsche leger" van generaal Sikorski. De bemanning, voor malige Poolsche vliegerofficieren, had zich vrij willig aangemeld voor het ondernemen van een aanval op Berlijn. De Poolsche vliegers ver klaarden dat zij de zinneloosheid van den strijd hadden ingezien en bereid waren alles wat de Duitsche instanties interesseerde, te vertellen, wanneer men hen op vrije voeten liet. Deze toe zegging werd hun gegeven. Japanscbe vliegtuigen mogen te Hanoi landen. Overeenkomst met Fransch Indo-China. TOKIO. 3 September (D.N.B.) Tusschen de Japansche Luchtvaartmaatschappij en de autoriteiten van Fransch Indochina is, naar de Nitsji-Nitsji meldt, een overeenkomst gesloten, op grond waarvan Hanoi voortaan door Japan sche vliegtuigen als tusschenstation bij de vluch ten tusschen JapanFormosaBangkok en om gekeerd gebruikt mag worden. De onderganff van de „Dunvegan Castle". 31 opvarenden worden vermist. Het D. N. B. deelt mede: Over het tot zinken brengen van den Britschen hulpkruiser „Dunvegan Castle", dat reeds in het weermachtsbericht van 1 September gemeld werd, zijn nog bijzonderheden bekend geworden. Toen de hulpkruiser door een Duitsche duikboot in het noorden van den Atlan- tischen Oceaan getorpedeerd werd, gingen de op varenden in de booten, die 215 man opnamen. 31 man worden vermist. Het motorschip was een der modernste eenheden van de Union Castle Line en stond op de lijst der Britsche hulpoorlogschepen. In vredestijd voer het schip tusschen Londen en Zuid- Afrika. Het meet 15.007 b. r. t. en het is vier jaar geleden van de wereldberoemde werf van Harland en Wolff in Belfast van stapel geloopen. Twee Brit sche oorlogsschepen snelden op de uitgezonden S. O. S. seinen naar de plaats der torpedeering, doch arriveerden te laat. Van de „Dunvegan Castle" was niets meer te zien VERLIES VAN DE „PENZANCE". LONDEN 3 September (Reuter). Een commu niqué van de Admiraliteit deelt mede: Dé'secretaris der Admiraliteit betreurt het be kend te moeten maken dat de sloep „Penzance" door een duikboot tot zinken is gebracht". Joden uit het Slowaaksche bedrijfs leven verwijderd. Het D. N. B. meldt uit Pressburg 4 September: Het parlement heeft gisteravond de regeering ge machtigd om het Slowaaksche bedrijfsleven van Joden te zuiveren. De machtiging geldt voor een jaar. Voorts heeft het parlement een wetsontwerp aangenomen krach tens hetwelk al het grondbezit dat Joden langs den weg van executie verkregen hebben, van den vroe- geren eigenaar of diens erfgenaam binnen zes maanden kan worden teruggekocht. Maakt de vroe gere eigenaar of diens erfgenaam daarvan geen gebruik, dan gaat het recht van aankoop over op het buerau voor staatsgrondbeheer. De terugkoop geschiedt tegen den zelfden prijs, welken destijds op de veiling betaald is. Waarbij een vierde deel terstond en de rest binnen vijf jaren voldaan moet worden. Krachtens een ander besluit van het parlement is de geheele burgerluchtvaart en de luchtbescherming een onderdeel geworden van het ministerie van Defensie, waar een eigen bureau voor de burgerluchtvaart is opgericht. Wolkbreuken in Turkije. Aanmerkelijke schade aangericht. ISTANBOEL, 3 September. In Istanboel, Thracië en langs de kust van Klein Azië is aanzien lijke schade aangericht door wolkbreuken en zware Zuiders tormen Eenige wijken van Istanboel hebben gedurende eenigen tijd onder water gestaan. Eenige verbin dingen waren verbroken. Bij Ismit is een ponton van een badinrichting losgeslagen en afgedreven, terwijl er zich vijftig personen op bevonden. Allen konden gered worden. (D.N.B.) Ontploffing eischt 28 menschen- levens. Stefani meldt uit Rome: In een officieel com muniqué wordt medegedeeld dat het aantal men- schen. dat tengevolge van de ontploffing in een kruitfabriek bij Bologna om het leven gekomen is, is gestegen tot 28. Bijna alle 174 gewonden zijn aan de beterendehand Mevrouw Tsjang Kai Sjek naar Amerika Wellicht een ontmoeting met Roosevelt. Het D.N.B. vernemet uit Tokio: Mevrouw Tsjang Kai Sjek, die op het oogenblik te Hongkong ver toeft, zou zich volgens de „Tokio Asahi Sjimboen" een dezer dagen met een „Clipper" vliegtuig naar Manilla begeven, waar zij eenige Amerikaansche persoonlijkheden zou ontmoeten. In welingelichte kringen wordt aangenomen dat mevrouw Tsjang van Manilla uit zal doorreizen naar de Vereenigde Staten, waar zij wellicht presi dent Roosevelt zal ontmoeten. Terugkeer der Elzassers. De behandeling in het onbezette deel van Frankrijk. Het D. N. B meldt: Het Duitsche Nieuwsbureau verneemt uit Straatsburg opmerkelijke bijzonder heden over de omstandigheden, waaronder zich de terugkeer der Duitsche Elzassers naar hun haard steden voltrekt. De teruggekeerden hebben de reis van het onbezette Frankrijk naar huis gemaakt op veewagens, waarop zij dicht opeengepakt, zonder eenige gelegenheid om te zitten en onder de primi tiefste hygiënische voorwaarden twee dagen en twee nachten lang hebben doorgebracht. Naar gemeld wordt hebben de Franschen ook reeds bij de evacuatie zeer slecht wagonmateriaal beschikbaar gesteld, zoodat bijv. van een enkel transport, dat in de Dordogne aankwam, drie personen overleden waren. Uit mondelinge berichten van de teruggekeerden blijkt dat men de nog in het onbezette Frankrijk achtergebleven Duitsche Elzassers door het versprei den van afschrikwekkende berichten over Duitsch land tracht terug te houden. Zoo wordt o.a. beweerd dat zij ondergebracht zullen worden in concentra tiekampen in Polen, dat de treinen met repatriee- rende Elzassers bij het passeeren van de demarca tielijn meermalen door Duitsche soldaten met machinegeweervuur ontvangen worden en dat het raadzaam is de door de nationaal socialisten uitge reikte spijzen en dranken te weigeren, daar men niet kan weten of zij wellicht vergiftigd zijn. Daar staat het feit tegenover dat de vluchtelingen bij hun aankomst door zusters van de nat. soc. hulp organisatie en mannen van den rijksarbeidsdienst bereidwillig werden ontvangen, terstond verzorgd en in autobussen naar hun haardsteden verder vervoerd worden. Te Toulon en Marseille, aldus vertelde een jonge matroos uit den Elzas, verblijven talrijke Elzassers, soldaten en burgers, wien het volkomen onbekend gebleven is dat voor hen de mogelijkheid bestaat, naar hun vaderland terug te keeren. Zij gaan spoe dig aan heimwee te gronde. Men zegt hun steeds: „gij kunt niet meer terug, de Duitschers hebben het binnenreizen verboden". De Engelsche oorlogsverklaring een jaar oud. Een beschouwing van de „Diplo". BERLIJN. 4 Sept. (D.N.B.) De Deutsche Di plomatisch Polïtische Korrespondenz bespreekt he- ;en den verjaardag van de Engelsche oorlogsver klaring aan Duitschland en schrijft daarover: De dag van heden moest eigenlijk voor het En geland van de Churchills. Edens. Duff Coopers en consorten een soort vreugdedag zijn, want een jaar geleden werd hun oude droom verwezenlijkt. Ja renlang waren zij bezig geweest met de omsinge- lingspolitiek tegen het Duitsche rijk. Door een royale uitdeeling van even onvoorwaardelijke als waardelooze veiligheidsgaranties was een moreel onevenwichtig volk als het Poolsche in een toe stand gebracht waardoor alle vroegere gevoelens van bereidwilligheid tot overleg veranderd waren in een matelooze grootspraak. Niets scheen te zijn verzuimd om het Britsche empire voor eens en al tijd de hegemonie in Europa en elders ter wereld te verzekeren. Het afgeloopen jaar heeft vervolgens voldoende getoond of de werkelijke Britsche waar de ook met ce Britsche pretenties overeenkomt. Groot-Brittannië, dat zich eens met bijzondere voorliefde als de beschermheer van de kleine vol keren voordeed, heeft thans bewezen onbekwaam te zijn om werkelijke hulp te verleenen en aan gegane verplichtingen na te komen. Vooral heeft dit afgeloopen Jaar de Britsche beschermersrol in een licht geplaatst, waarin geenszins de Britsche wensch den kleinen landen vreed en veiligheid te verschaffen doch integendeel openlijk het streven voor den dag kwam. zooveel mogelijk landen als slagvelden en hulpvolkeren alleen voor Engelsche belangen te winnen. Ja, het ware Engeland open baarde zich aan zijn teleurgestelde vrienden als een „helper", die zijn bondgenooten smadelijk in den steek liet en hun na hun eeninstorting, zooals bij Oran, nog den dolkstoot in den rug toebracht. Ver der toonen de tegen het volkenrecht indruischende horgeroorlog, de moedwillige miskenning van het Roode Kruis en de poging om door aanslagen van allerlei soort neutralen in den oorlog te betrekken ook den graad aan van den moreelen ondergang van het Britsche Wereldrijk. De regeerders van Engeland hebben vervolgens lang genoeg gepro beerd hun volk en andere met brutale leugens den waren toestand te verheimelijken. Ook thans nog worden op de meest onverantwoordelijke wijze overwinningen aan de wereld voorgelogen om door suggestie een wegzinkende werkelijkheid te ver vangen. De behandeling der Duitsche geïnterneerden in Ned.-Indië. BERLIJN, 3 Sept. (D.N.B.) Het feit, dat een Duitsche burger, genaamd Frühstück, die in een interneeringskamp in Nederlandsch-Indië was on- I dergebracht, is doodgeschoten, vormt, naar men hier constateert, een nieuw bewijs voor het onge hoorde en meedoogenlooze optreden van de Ne- derlandsche autoriteiten in Nederlandsch Indië te gen Duitschers. Frühstück werd op den 15en Mei, toen hij in het kamp een wandeling girg maken, volkomen zonder eenige reden, zonder te zijn aan geroepen, door een wachtpost in den rug doodge schoten. De economische reorganisatie van Europa. In Duitschland denkt men aan een Europeesclie autarkie. BERLIJN 3 September (D. N. B.) In verband met de door minister Funk te Weenen gehouden rede verneemt het D. N. B. van economische zijde De rede van Funk heeft verdere opheldering ge bracht in de vraag, hoe Duitschland zich de econo mische reorganisatie van Europa voorstelt. Be halve over verbetering der clearing-methoden, die dringend herziening behoeven, heeft de minister ge sproken over de „economische demobilisatie". Daar onder moeten vooral wordeif verstaan het doen verdwijnen der handelsbelemmeringen en de gezon de arbeidsverdeeling tusschen het bedrijfsleven van het eene en dat van het andere land. De tegen woor dige toestand maakt het mogelijk, dat men voor het begrip autarkie van een anderen maatstaf gebruik maakte. In plaats van aan een Duitsche. denkt men nu aan een Europeesche autarkie. In de toekomst zullen de capaciteiten en de tradities van elk land tot haar recht komen in het kader der arbeids verdeeling. Dit sluit geenszins de concurrentie uit. Het Duitsche bedrijfsleven is ook thans niet bang voor de mededinging van de bedrijven uit andere landen, daar die mededinging gezond is en het be drijf verheft. Door de arbitrale uitspraak van Weenen is de economische arbeidsgemeenschap tusschen Duitsch land en het Zuidoosten, die reeds lang bestond, ook tot een politieke lotsgemeenschap geworden. De legers in Roemenië en Hongarije zijn al gedemobi liseerd, wat vooral den landbouw ten goede komt, die hier den laatsten tijd iet of wat veronachtzaamd was. De nieuwe politieke lotsgemeenschap wordt door Duitschland zeer ernstig opgevat. De samen werking tusschen Duitschland en het Zuidoosten is voor beide partijen uiterst nuttig en volkomen natuurlijk. Zij is de beste waarborg voor de toe komst. Het is Duitschland's wensch, dat de volken van Zuidoost Europa welvarender worden, want daardoor krijgt men betere leveranciers en betere koopers. Dat kan deels bereikt worden door een intensieven landbouw. De gemiddelde opbrengst van de akkers in het Zuidoosten bedraagt de helft van die in Duitschland. Verder moet ook de produc tie van grondstoffen worden vergroot. Het Zuid oosten is rijk aan delfstoffen. De Balkan was vroeger de onweershoek in het Britsche stelsel van „balance of power". De spil wil den Balkan doen acclimatiseeren. Zij zal probeeren onder de machtige bescherming van haar constructieve politiek van den Balkan een vreedzaam gebied met een bloeienden arbeid en een gezond bedrijfsleven te maken. £en imposante opname van een vermeide spoorbrug in Kansas City (V.S.X welke in brand geiaakte en w de rivier Stortte (Foto Woltbild Engelsche bommen op Berlijn. Tijdens een luchtaanval op de Duitsche hoofd stad hebben Engelsche vliegers eenige bommen op een woonwijk laten vallen. Een der vernielde woonhuizen (Foto Weltbdtf) Distributie van terpentijn en lijnolie. Voor de Schildersbedrijven. De Secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart, maakt het volgende bekend: Zooals in de dagbladen van 27 Mei 1940 is ge publiceerd. is tot heden het afleveren van terpen tijd zoowel door den groot- als door den kleinhan del zonder uitdrukkelijke schriftelijke toestemming van het bestuur van het Rijksbureau voor chemi sche producten verboden geweest, uitgezonderd aan schilderspatroons in hoeveelheden van hoogstens een liter per week per volwassen schilder. Met ingang van 9 September a.s. vervalt deze regeling. Van dien datum af zal eveneens het afle veren van terpentijn aan een toestemming van het bestuur van het Rijksbureau voor chemische pro ducten gebonden blijven, doch zal een speciale regeling gelden voor het afleveren aan het schil dersbedrijf. De uitvoering van deze regeling berust bij den directeur van de sectie verf en verfgrondstoffen van het Rijksbureau voor chemische producten, Koningskade 15, 's Gravenhage. Bij de Technische vetten- en olie-distributie- beschikking van 13 Juli 1940 werd lijnolie, al dan niet bewerkt, tot distributiegoed verklaard. Met de uitvoering van deze regeling, ook voorzoover de schilders hierbij betrokken waren, wordt belast de afdeeling Margarine, vetten en oliën van de Nederlandsche Zuivelcentrale. Voor zoover het betreft de distributie onder de schilders wordt ook deze i'egeling vervangen door een nieuwe, waarvan de uitvoering eveneens is opgedragen aan den directeur van de sectie Verf en verfgrondstoffen van het Rijksbureau voor Che mische producten. Nadere bijzonderheden zijn in een in alle dag bladen geplaatste officieele publicatie vastgelegd. VOOR VERWERKING VAN TURF TOT TURF- STROOISEL IS VERGUNNING NOODIG. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart is in de brandstoffenbeschikking 1939 no. 1 een artikel 7a ingevoegd, waarvan de tekst als volgt luidt: 1. Het is een ieder verboden turf te verwerken tot turfstrooisel of turfmolm zonder schriftelijke vergunning, daartoe namens den directeur ver leend door de N.V. Turfstroolselkantoor te Zwolle. 2. Aan een vergunning, als bedoeld in het eer ste lid, kunnen voorwaarden en beperkingen worden verbonden. 3. Een vergunning kan door den houder niet worden overgedragen. Deze beschikking treedt in werking op den dag harer afkondiging. NIEUWE FRANSCHE AMBASSADEUR NAAR WASHINGTON. GENèVE, 3 September Naar uit Vichy ge meld wordt, is de nieuwe Fransche ambassadeur te Washington, Henry Haye, naar Lissabon vertrok ken, vanwaar hij zich met het Clipper-vliegtuig naar New York zal begeven. (D.N.B.) PROGRAMMA DONDERDAG 5 SEPTEMBER. JAARSVELD 414.4 M. AVRO-Uitzendlng. 8.00 Berichten ANP, gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Zang en orgel. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.20 Omroeporkest (12.00—12.15 Gramo foonmuziek). 12.45 Berichten ANP, gramofoon muziek. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en solist. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Het Nieuw Hollandsch strijkkwartet. 3.00 Cyclus „Vrouwenberoepen in Nederland". 3.30 Secco en zijn ensemble en gra mofoonmuziek. 5.15 Berichten ANP. 5.30 De Vage bonden en solisten. 6.30 VPRO. Cyclus: Lezen in den Bijbel. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Berichten. 7.20 Gramofoon muziek 7.45 Gramof' onmuziek of reportage 8 00 Berichten ANP. 8.15 Orgelspel, de „Song Singers" en de „Hawaiian Serenaders" 9.00 Cabaretpro gramma. 9.30 Omroeporkest en solist. 10.15 Berich ten ANP, sluiting. KOOTWIJK 1875 M. VARA-uitzendlng. 7.00 Berichten Duitsch. 7.15 Berichten Engelsch. 7.30 Gramofoonmuziek (om 8 uur berichten ANP). 10.00 Orgelspel. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.15 Be richten Engelsch. 11.30 Esmeralda en solist. 12 30 Berichten Duitsch. 12.45 Berichten ANP l 00 VARA-orkest. 2.00 Berichten Duitsch. 2.15 Gramo foonmuziek (3.15—3.30 Berichten Engelsch). 3.45 Voor de vrouw. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.20 Keu kenpraatje. 4,50 Gramofoonmuziek. 5.00 Berich ten Duitsch. 5.15 Berichten ANP. 5.30 Orgelspel. 6 15 Berichten Engelsch. 6.30 Esmeralda. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Gramofoonmuziek. 7.25 Reportage. 7.45 Gramofoonmuziek, eventueel repor tage. 8.00 Berichten Duitsch. 8.15 Berichten ANP 8.30 Berichten Engelsch. 8.45 VARA-orkest (9.15— 9.30 Berichten Engelsch). 10.00 Berichten Duitsch 10.15 Berichten ANP. 10.30—10.45 Berichten En gelsch en sluiting. 11.15—11.30; 0.15—0.30 en 1.15— 1.30 Berichten Engelsch.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7