Autoverkeer thans in rustperiode. LOUIS CIMBERC WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1940 H A"AR EEMrS D" A''G BE AD De secretaris van den Bond van Bedrijfsaulohouders. Na den oorlog een geweldige sprong vooruit. Hef gezonde bedrijf blijft behouden. Het lijkt zoo simpel: van de honderd auto's zette men er tachtig op stal en de overige twin tig krijgen genoeg benzine om te kunnen rij den. De werkelijkheid is anders en oneindig veel ingewikkelder. Hoe ingewikkeld het is en voor hoeveel ver rassingen men komt te staan, vertelde mr. G. Geelen de secretaris van den Bond van Be drijfsautohouders in Nederland aan den redac teur der V.P.B. De kwestie waarom het hier gaat, aldus de heer Geelen, is in zijn eenvoudigsten vorm deze, dat er eenerzijds te weinig benzine beschikbaar is en an derzijds het vervoer zooveel mogelijk in stand moest worden gehouden. Nu wijzigt het beeld zich vrijwel iederen dag en doen zich ook bijna dagelijks nieuwe mogelijkhe den voor. Het is in de eerste plaats de taak zoowel van de betrokken personen, als van de combinaties van vervoerders, om zoo rationeel mogelijk te wer ken, om de benzine, die er is, zoo economisch mo gelijk te gebruiken. De hoogste instantie, die daar voor nu werkt en mogelijkheden zoekt, is de inge stelde centrale commissie voor het beroepsgoede renvervoer uit de B. B. N. en de C.O.B. (Centrale organisatie voor beroepsgoederenvervoer). Een groote moeilijkheid is de kwestie van het eigenvervoer, dat wil zeggen het vervoer van han delaar en fabrikant van laadplaats naar fabriek en omgekeerd. Wij hebben nooit geweten, hoe uitge breid dit vervoer wel was. Bij de toewijzingen van benzine is gebleken, dat het ongeveer 200 pet. meer bedraagt dan het beroepsgoederenvervoer, en het is dan ook niet mogelijk, dat dit eigen vervoer ge heel door het beroepsgoederenvervoer wordt over genomen. Het eigen vervoer zou wel bereid zijn, het voor een deel over te dragen op het beroeps vervoer, mits aan twee voorwaarden wordt vol daan: dat de goederen op tijd aankomen en dat ze zoo voorzichtig behandeld worden, dat schade wordt voorkomen. Maar bovendien zijn er goede ren, als bijvoorbeeld melk en benzine, die niet kun nen worden overgenomen, omdat daarvoor speciale wagens noodig zijn, waarover het beroepsvervoer niet beschikt. Een verdere moeilijkheid, die nu duidelijker dan vroeger naar voren is gekomen, is het tekort aan goed materiaal. Er rijden heel wat vrachtwagens langs den weg, d'ie veel te duur in het gebruik zijn dat is trouwers ook bij personenwagens het geval en die benzine en olie vreten op een on verantwoordelijke manier. GEEN BEUNHAZERIJ OP DEN WEG. De B.B.N. streeft bovendien ook in dezen tijd naar het zuiver houden van het bedrijf. Er zijn se dert de mobilisatie veel bonafide, gezonde bedrij ven stil gelegd, omdat de eigenaar moest opkomen en daarna zijn er allerlei beunhazen op den weg verschenen. Wij hebben natuurlijk geen bezwaar tegen een gezonde uitbreiding van het bedrijf, maar wel hiertegen, dat beunhazerij den goeden naaim van het bedrijf bederft. Wat betreft het vervoer van goederen over groo te afstanden, terwijl dezelfde goederen ook ter plaatse van bestemming te verkrijgen zijn, zooals bijvoorbeeld bier, melk, vleesdh en het vervoer van de wasch moeten wij niet vergeten, dat er op X'erschillende plaatsen centra van bepaalde indus trieën zijn ontstaan, zooals bijvoorbeeld te Gouda en Apeldoorn veel wasscherijen zijn gevestigd. Nu kan men wel zeggen: de Hagenaar moet zijn wasch maar in Den Haag laten doen, maar daarmee zou den de wasscherijen, die we zooeven noemden, het loodje moeten leggen. Men denkt er over, de was- schen nu op een contract met de spoorwegen te laten vervoeren naar een centraal punt en ze van daar te laten distribueeren per bakfiets. Dan zou het wel degelijk economisch verantwoord zijn, de zaak te laten zobals ze is. Het funeste is bij derge lijk vervoer, dat de goederen vervoerd worden, dikwijls met een al of niet omgebouwde personen auto, die veel te weinig lading heeft in verhouding tot de gebruikte benzine en olie. De betrokkenen beseffen nog veel te weinig dat het met deze toe standen uit moet zijn in het algemeen belang. HET BLIJVENDE PROBLEEM: GA SGENERATOREN. Wji brachten het gesprek nog even op de kwestie Öer gasgeneratoren. De gasgenerator beleeft een opbloei aldus de heer Geelen. Technisch is de gasgenerator wél in orde. maar het bezwaar is, dat er ongeveer 20 pet. krachtverlies is bij een motor, die er niet speciaal voor gebouwd is. Een bezwaar van den gasgenerator is het verlies aan laadruimte voor het meevoeren van de brand stof. terwijl ook de installatie ongeveer 1 kubieken meter beslaat. Een moeilijk vraagstuk is nog de financiering van den aanschaf. In het algemeen kost een gene rator een f 1500, een bedrag dat de kleine vervoer der met kan dragen. Groote bedrijven met veel zwaar vervoer, als bijvoorbeeld van Gelder Zonen, Philips en dergelijke firma's gebruiken reeds vrij veel generatoren en het zou misschien wel ge- wensdht zijn, indien voor groote bedrijven werd voorgeschreven, dat een bepaald percentage van het wagenpark op generatorgas moest loopen. Dan hebben we nog het methaan- en andere persgassen, die zijn zeer goed bruikbaar, ook voor den langen afstand. Maar hier is weer de moeilijk heid, dat we in ons land geen flesschen kunnen maken, die een druk van 250 atmosfeer doorstaan kunnen. Tenslotte is alles eigenlijk een speculatie op de toekomst. Alles hangt af van de vraag, hoe lang deze toestand van benzinekrapheid zal duren. Blij ven we lang zitten met. dure en weinig benzine en worden de gererator-installaties ook bedrijfszéker voor korte afstanden, dan zullen ze op den duur wel loonend zijn. Is de oorlog echter spoedig afgeloopen en krijgen we spoedig weer goedkoope overzeesche benzine, dan zal het generatorgas het zeker afleg gen tegen de benzine, tenzij de installaties intus- schen zeer geperfectioneerd zijn. Wat denkt u van de ontwikkeling van het weg verkeer na den oorlog? zou dat spoedig herstellen? aldus vroegen wij nog. Als de huidige moeilijkheden tot het verleden behooren verwacht ik dat het wegverkeer in veel sterker mate zal terugkeeren dan ooit. antwoordde mir. Geelen. Vooral met zware motoren en tractors heeft men in den oorlog buitengewoon veel ervaring opgedaan, waarvan wij straks zullen profiteered. Ik beschouw de huidige periode als een rustpoos, die aan een geweldigen sprong vooruit vooraf gaat. Ook na den vorigen oorlog is het mo torisch vrachtverkeer sterk vooruitgegaan, ook door het vrijkomen van veel wagens uit het leger, Dat betreft vooral het zware verkeer, met wagens van tien ton en meer, die in den oorlog de zwaar ste proeven hebben doorstaan, waarmee me'- zijn voordeel heeft gedaan. Er is geen reden, om in den put te zitten over wat thans gebeurt. Integendeel, wij zullen met alle energie moeten doorvechten voor het behoud van een gezond bedrijf, om straks mee te kunnen doen aan den opbouw van ons land. DE ZORGEN DER TAXI ONDERNEMERS. De huurauto's en taxi's, aldus tenslotte mr. Gee len, zijn er wel het slechtst afgekomen, maar dat is ten deele hun eigen schuld, omdat er veel te veel verscheidenheid van organisaties en ondernemin gen bestaat. Er zijn een groot aantal kleine bedrij ven, die practisch tegen eiken prijs rijden en nim mer meedoen met het tot stand komen van een be hoorlijke regeling. Bij de groote bedrijven is het een ander geval. Die rijden uiteraard alleen, wan neer de ritten rendabel zijn. Het is buitengewoon moeilijk, tarieven vast te stellen, vooral nu sinds kort de .meest rendabele uren om te rijden, na tien uur des avonds zijn af gesneden. Men kan eigenlijk nooit vaste tarieven maken voor het geheele land. De zaak zal plaatse lijk moeten worden bezien onder algemeene richt lijnen en onder een centrale leidirg. Ongetwijfeld zullen vee] kleine ondernemers op dit terrein moeten afvallen. Het is niet economisch, indien een onderremer een of twee wagens in het bedrijf heeft., op hooge lasten van garagehuur zit, en te weinig inkomsten heeft om die te betalen. En ook degenen, wier zaak niet financieel gezond is, zullen moeten verdwijnen. Maar, zooals gezegd, dat is vooral eigen schuld, omdat men zich nimmer heeft willen voegen naar de leiding van menschen. die deskundig zijn en het goed met het bedrijf meenen. ZONDAGRIJDERS. Ik zou het tenslotte op prijs stellen, zeide mr. Geelen r.og, wanneer u er eens op zoudt willen wijzen, hoe ergerlijk het nog is, dat nog altijd men schen rijden, voornamelijk op Zondag, die misbruik maken van de hun toegewezen hoeveelheid ben zine, omdat zij nu eenmaal een vergunning heb ben. Daaraan is heel weinig te doen," tenzij deze menschen zelf inzien, dat elke liter benzine er één is en dat zij verplicht zijn, ook al hebben ze ben zine genoeg toegewezen gekregen, de uiterste zui nigheid te betrachten ter wille van den chauffeur, die met die benzine zijn brood moet verdienen. Ieder, die een auto gebruikt, dient zich consciën tieus af te vragen' of hij niet evengoed van een an der vervoermiddel kan gebruik maken, al komt hij dan misschien iets later op zijn bestemming. Het verdrag van Weenen. Rijksminister Von Ribbentrop (rechts) in gezelschap van den Roemeenschen minister van Buitenlandsche, Zaken, Manoilescu op weg naar het slot .Belvedere", waar de besprekingen werden gehouden (Foto Weltbild) HET TOONEEL. bij zijn zestigsten verjaardag. Louis Gimberg wordt Zaterdag 7 September 60 jaar. Wanneer men hem met zijn min of meer zwë- venden pas wie kent dien niet van het tooneel? op straat ziet loopen, zou men hem eerder 50 dan bijna 60 geven. En als hij zooals nog onlangs in het Leische Plein Theater voor de voorstelling van „Komedie spelen is geen pretje" voor het doek in rok verschijnt en opgewekt en wat ironisch als conferencier het publiek toespreekt, maakt hij een nog even jongen indruk als tien, ja twintig jaar geleden. Het is eigenaardig, dat Gimberg op het tooneel doorgaans de „man van veertig jaar" is geweest. Hij was dit bij het begin van zijn loopbaan en is het, nu bijna 60, nog. Een jeune premier zooals de Chrispijns was hij feitelijk nooit. Hij had dade lijk reeds iets bezadigds in zijn heele verschijning en toch was hij meer dan één ander tooneelspe- ler in ons land wat de Franschen noemen „1' homme a femmes". Zijn heele persoonlijkheid, zijn gemakkelijkheid van bewegen, zijn charme, zijn distinctie geven hem op het tooneel het natuurlijke en onweerstaanbare overwicht op de vrouwen, dat in zoo vele rollen van hem verlangd werd. Gimberg is altijd op en top „heer", zoowel in de jongere als de oudere rollen. Hij behoeft niet den gentleman te spelen, hij is het van nature. Hij brengt alleen reeds met zijn persoon hetzelfde op de planken mee, wat indertijd een Henri Brondgeest had en waardoor ook een Cees Laseur zich onderscheidt. Louis Gimberg. Hij had het veroverende van 1' homme a femmes als hij den knecht speelde in De Nieuwe Huisknecht, den beroepsveroveraar in De Heer van Goeden Huize, den Russischen prins aan lager wal in een strijkje in „Hier was een man noodig". in de keuken in „Vorstelijke Emigranten", den graaf de Larzac in het amusante blijspel „Papa" of den diplomaat in Groot Slem. Dit doet hem als aangewezen zijn voor het Fransche repertoire, dat hij speelt met een lichtheid, vlotheid en charme als weinig anderen onzer tegenwoordige acteurs. Hij had zelfs in 't begin van zijn carrière al tijd iets geposeerds. Deze eigenschap maakte, dat hij op betrekkelijk jongen leeftijd bij de vroegere Ko ninklijke Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel" een zoo veel ouderen speler als Clous in zijn em plooi van raisonneur opvolgde. Ook speelde hij dikwijls de rol van „eersten minnaar", hoewel hij daarvoor den gloed, de warmte en het tempera ment miste. Gimberg was nooit op zijn sterkst ook niet in zijn jongen tijd in liefdesscènes. Het was, of hij dan nooit geheel „los" kon komen, of hij dan ging „acteeren", terwijl hij anders juist zoo los en natuurlijk speelde, dat men bij hem meestal niet aan komediespelen dacht. Wij bewonderden hem altijd meer, wanneer hij licht en geestig over de liefde mocht praten, dan wanneer hij liefde moest geven. Gimberg is altijd favoriet geweest van het pu bliek, niet alleen door zijn distinctie, maar ook door de natuurlijke, vlotte en lidhte wijze van spe len. Het is daarom wel zeer jammer, dat wij hem de laatste jaren zoo weinig meer als tooneelspeler op de planken hebben gezien. Ik meen, dat hij niet verstandig 'heeft gedaan om na zijn verbintenis aan Het Masker, bij welk gezelschap hij o.a. mar kies de lat Seiglière en groote tegenstelling den loodgieter in „Voorloopige Hechtenis" heeft gespeeld zich aan het cabaret te wagen. Want ondanks het succes, dat het ABC-cabaret in zijn tijd heeft gehad, was Gimberg toch niet de ware con férencier. De tooneelspeler stond hem daarvoor te veel in den weg. Hij „speelde", zooals ik on langs reeds schreef de rol van conférencier meer dan dat hij conferencier was. Men denke slechts aan het verschil tussohen Pisuisse en Gim berg. in het cabaret. Neen, zijn groote triomfen heeft hij op de plan ken behaald als acteur, reeds in de dagen van Royaards als de advocaat Thomson in „De Vrouw in 't Spel". En later als professor Higgins in Pyg malion bij het oude „Neerlandsch" in die onverge telijke bezetting met Cor Schultze en Greet Lobo als Doolittle en zijn dochter, als Crofts in Mevrouw Warren's Bedrijf en die prachtig levende en zoo zuiver Fransch gespeelde Bourdelet de bohé- mïen-soeialist in De Volkstribuun. En hoeveel mooie rollen heeft hij niet voortref felijk gespeeld bij het Rotterdamsch Hofstad Too neel: den lichtzinniger! Russischen prins op leeftijd in „Hier was een Man noodig", den uitgever Julien Moscat in „Zooeven versohenen", zijn Napoleon in „Napoleon bemoeit er zich mee", Lodewijk III in De drie Musketiers, Jack Tanner in Mensch en Oppermensch, Olivier de Julin in De Demi-Monde, en zoovele meer. In den laatsten tijd wijdt hij zich meer aan voor dragen o.a, van tooneelst'u'kken, zooals Cyrano de Bergerac, in verkorten vorm en ook op zijn 60sten verjaardag zal hij in Restaurant Royal te Den Haag een eigen invitatie-middag geven, waarbij verschil lende dames en heeren hun medewerking zullen verleenen. Aan belangstelling zal het hem op dien middag in de residentie zeker niet ontbreken want Louis Gimberg is ook in de Haagsche Society een bekende figuur. Toch hopen wij, dat wij hem weer spoedig op de planken in een hem waardig milieu mogen terugzien, want daar behoort hij. Ons tooneel is werkelijk niet overrijk aan ras-too- neelspelers van distinctie zooals Gimberg er een is. Hij is ondanks zijn 60 jaar nog jong en volkomen in staat hetzelfde soort repertoire te spelen, waarin hij jaren lang heeft uitgeblonken. Een spoedigen terugkeer op het tooneel wenschen wij hem toe uit puur egoïsme. Want het was ons altijd een vreugde, wanneer zijn naam achter een belangrijke rol op het programma was vermeld. J. B. SCHUIL. De Nationale Unie wordt „De Vuurslag". Advies inzake corporatief stelsel. Dinsdagavond vond in het gebouw Excelsior te 's Gravenhage een vergadering paats der Nationale Unie, onder voorzitterschap van Jhr. R. Groeninx van Zoelen. De voorzitter hei-innerde aan het werk door de Nationale Unie in het verleden veiTicht, haar langdurigen strijd tegen het Nederlandseh-Belgisch verdrag in zijn diverse gedaanten, haar campagne tegen de Mannheïmer-affaire en haar poging om het fascisme hier te lande een verantwoord' Neder landsch beginsel binnen het raam der grondwet te bezorgen. Deze studiekring heeft zich gedwongen gevoeld onder de huidige omstandigheden haar werkzaam heden te hervatten. Evenals te voren zullen deze bestaan in het uitwerken van beginselen en het publiekelijk stellen van staatkundige en sociaal- economische adviezen. Teneinde verwarring te voorkomen zal de natio nale unie voortaan naar builen den naam van haar orgaan „De Vuurslag" dragen. Hieruit mag aller minst geconcludeerd worden dat „De Vuurslag" geen goede betrekkingen met de Nederlandsche Unie zou onderhouden, want het tegengestelde is waar. Voor eenige dagen zoo verklaarde spreker heeft Dr. Brinkgreve, in zijn kwaliteit van al gemeen secretaris van ons genootschap een uit- noodiging der Ned. Unie ontvangen om het voor zitterschap eener commissie van advies inzake cor poratief bestel op zich te nemen, en weldra zal het werkplan dezer commissie zijn vastgesteld. Ons genootschap aldus de voorzitter zal dit aandeel in de adviseerende taak met een bijzonder genoegen aanvaarden, wijl zij het geweest is, die in haar eerste staatkundige advies, in 1924 uitge bracht, ditzelfde corporatieve bestel, als boven politiek bindmiddel tot het verkrijgen van natio nale eendracht, aan de orde heeft gesteld en na dien veel Nederlandsch materiaal dienaangaande heeft verzameld. Wij zullen zoo ging spreker voort zulks met te meer genoegen doen om dat de mannen van het driemanschap hun geves tigde posities en om naar den ouden trant te spreken een verzekerd bestaan eraan gewaagd hebben om ons volk een hart onder de riem te steken en aan naamloos velen een nieuw verzamel punt en een vaderlandsch onderdak te bezorgen. Wie zou hun hiervoor geen dank weten. De kring heeft voorts het initiatief genomen tot stichting van „het fonds voor land- en zeemacht 1940". Voorloopig secretariaat: Zeestraat 57b Den Haag. (A.N.P.) Wielrijden Scherens en Kaers naar Amsterdam. Wedstrijden in het Olympisch Stadion. Naar wij vernemen heeft de directie va» het Olympisch Stadion het initiatief genomen tot het organiseeren van internationale wielerwedstrijden, waaraan, indien de plannen slagen, zal worden deelgenomen door den ex-wereldkampioen der sprinters Jef Soherens en den bekenden Belgischen renner Karei Kaers. Deze wedstrijden worden gehouden op Zondag middag 15 September op de Stadion-wielerbaan. Het ligt in de bedoeling, dat Scherens uitkomt in een sprintwedstrijd met als tegenstanders de belde wereldkampioenen Arie van Vliet en Jan Derksen, Karei Kaers, die zidh op het oogenblik ernstig op het rijden achter groote motoren toelegt, zal te Amsterdam de beste Nederlandsche renners op dit nummer ontmoeten. H. R. C. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdagavond een trainingsrit voor A en B klassen en Junioren. De uitslag werd als volgt:. 1. Ted Handgraaf 2. C. Schelfaut; 3. L. Schelfaut. De Junioren reden over een afstand van 25 K.M. De uitslag was: 1. Ben Petter; 2. Gerrit Evers; 3. Jaap Detmar. A.s. Zondag rijden verschillende renners der ver eeniging mee in de ronde van Feijenoord te Rot terdam. In een open veteranenwedstrijd die a.s. Zondag plaats vindt in de Haarlemmermeer rijden de vol gende veteranen mee: J. Westbroek, W. v. Dok, J. Lasschuit Sr. en B. Schell Sr. Zwemmen Uitstapje van V. Z. O. V. Begunstigd door fraai nazomer-weer heeft V. O. Z. Zondag 1 September j.l. haar jaarlijkschen fiets tocht gehouden. Ditmaal was de reis naar het mooie Noordwijk. Om tien uur vertrokken de c.a. 60 deel nemers en deelneemsters in een opgewekte en vroo- lijke stemming van het Sportfondsenbad. Om 1 uur arriveerde de stoet in Noordwijk en werd in een geschikte gelegenheid de lunch gebruik. De middag werd doorgebracht met 'n partijtje voetbal voor de jongens en een partijtje handbal voor de meisjes terwijl de, aan de gelegenheid verbonden, speel tuin ook veel aftrek had. De middag werd besloten met een intiem en gezellig samenzijn in een aardig zaaltje waarbij door eenige meisjes en jongens werd voorgedragen en gezongen totdat de tijd spelbreker werd en de terugtocht moest worden aanvaard. Om 18.15 arriveerde de V. O. Z. weer aan het Sport fondsenbad waar met een driewerf hoera voor V. O. Z. en haar bestuur deze alleszins geslaagde dag besloten werd. Dammen Haarlemsche Damkampioenen gehuldigd. Het seizoen officiëel geopend. Maandagavond j.l. vond in de bovenzalen van Restaurant Munniks te Haarlem (clublokaal Haar- lemsche Damclub) de huldiging plaats van de kam pioenen 1939/1940 van Haarlem en omstreken. Deze huldiging was tevens te beschouwen als de offi- cieele opening van het damseizoen 1940/1941. Een zeer groot aantal Haarlemsche damspelers had spontaan gehoor gegeven aan den oproep der uit de Haarlemsche vereenigingen gevormde com missie, om deze huldiging bij te wonen en deel te nemen aan de ter gelegenheid hiervan te houden gongwedstrijden. Te pl.m. 8V2 uur namen de gong wedstrijden een aanvang. Hieraan namen 47 spelers deel, terwijl ge speeld werd met een tempo van 10 seconden per zet. Na de 2de ronde der gongwedstrijden vond de hul diging plaats van de Haarlemsche kampioenen. Namens de wedstrijdcommissie sprak de heer P. H. Meure (1ste secretaris der Haarlemsche Damclub) de kampioenen op hartelijke wijze toe. Hij memo reerde 't feit, dat de Haarlemsche meester P. J. van Dartelen, na zijn teleurstellend spel in den afgeloopen wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van Nederland, zich schitterend had hersteld door achter elkander twee kampioenschappen te beha len, namelijk het hoofdklasse kampioenschap van Haarlem en omstreken en het hoofdklasse club kampioenschap der Haarlemsche Damclub, terwijl het hoofdklasse kampioenschap van Noord-Hol land hem vrijwel niet meer zal kunnen ontgaan. Hij overhandigde Van Dartelen de O. H. C. wis selbeker en merkte op, dat deze beker door Van Dartelen reeds tweemaal achtereen gewonnen werd en bij definitief bezitter wordt, wanneer hij in den volgenden wedstrijd weer als eerste zou eindigen. Vervolgens huldigde spreker de heeren Chr, Ger ritsen en W. Dijkhof (resp. 1ste en 2de klasse kam pioen van Haarlem en omstreken) en overhandigde hen de behaalde prijzen. Hierna sprak de heer J. W. van Dartelen (1ste voorzitter der Haarlemsche Damclub) de kampioe nen toe en bracht den heeren Van Dartelen en Ger ritsen namens de Haarlemsche Damclub hulde voor 't feit, dat zij in deze wedstrijden aan den naam de zer vereeniging nieuwen luister hadden bijgezet. Het deed spreker genoegen, dat ook een lid der jongere Haarlemsche vereenigingen, de 2de klasse kampioen W. Dijkhof (Damvereeniging „D. O. S."), tot de prijswinnaars behoorde. Tot slot sprak spre ker den wensch uit, dat alle Haarlemsche damspe lers in de toekomst onverschillig tot welke ver eeniging zij behooren eendrachtig zullen mede werken aan den bloei en verderen uitbouw der Haarlemsche dambeweging. Na deze huldiging werden de gong wedstrijden voortgezet. De prijswinnaars waren: Groep 1 A: J. B. Sluiter Jr. (na loting met P. J. van Dartelen). Groep 1 B: A. Miedema. Groep II A: D Schrijnemakers. Groep II B: D. Philippo (ria lo ting met T. B. Dinkla en G. Bakker). Groep III A: J. G. Kuntze. Groep III B: Y. Boterbloem. Groep IV A: W. Jonkhof. Groep IV B: P. van Dijk (allen leden der Haarlemsche Damclub). Ook m Kopenhagen heeft de .fiets-tax zijn intrede gedaan, welke in wezen vee] gelijkenis met onze bekende „twee- tax heeft (Foto Weltbild) Cricket De samenstelling van het Neder landsche Jeugd elftal. Boeree en Peschar gekozen. Het Nederlandsch Jeugöelftal dat a.s. Zondag op het terrein van V.R.A. te Amsterdam tegen een N.C.B.-elftal zal uitkomen, is als volgt samenge steld: J. Sonmeveld, aanv. (Sparta), J. v. d. A voort, wicketkeeper (Sparta), L. de Bruyn (Sparta), O. Planten (H.C.C.), jhr. P. van Riemsdijk (H.C.C.), F. Popping (V.R.A.W. van Weelde (A.C.C.), A. Bels (Kampong), A. R. Stuur (H.B.S.), H. Boeree (Haarlem) en W, Pesohar (Haarlem.) Jhr. P. de Villeneuve (H.C.C.) en C. Tebtelaar (Hermes-D.V.S.) zijn verhinderd uit te komen. Handbal Demonstratiewedstrijd Amsterdam- Haarlem. Ter gelegenheid van het jubileum van A. P. G. S. Zondag 8 September zullen ter gelegenheid van het jubileum sportfeest der Amsterdamsche Politiesportvereeniging „A.P.G.S." de vertegen woordigende handbalploegen van Amsterdam en Haarlem een demonstratiewedstrijd spelen. De wedstrijd vindt plaats op het terrein der A.P.G.S. aan den Spaarndammerdijk en begint te half twee. Wegens het niet beschikbaar zijn van de Con- oordia-spelers E. Witziers en J. Duijff, komt het Haarlemsche elftal met de volgende opstelling uit: G. Renses (Lijnden), D. Bakker (Rap.), D. Blokker (Concordia), F. Nosko (Cone.) J. v. d. Pol (Lijnden), G. Broertjes (Rap.) P. Brussé, W. v. Gorcum, J. Seegers (allen Rap.), A. v. Santen (Cone.) L. Bart (Lijnden). De wedstrijd wordt geleid door den heer W, Sitter (A'dam). Hengelclubs De H.S.V. Vriendschap zij ons Doel hield Zondag 1 Sept. een uitdagingswedstrijd tegen de Biljart- vereeniging „Sport en Genoegen." Er werd gevischt op witvisch in de Hoofdvaart. Voor S. en W. werd de Held van den dag de heer A. Bijster met 81 stuks, voor V.Z.O.D. was dit de heer P. Touw met 155 stuks. De eerste prijs werd gewonnen door V.Z.O.D. en de tweede door S. en G. De Geheelonthoudersvischvereeniging „Door onthouding vereenigd" hield Zondag een onderlin- gen witvischwedstrijd bij Burgervlotbrug boven Alkmaar om de gouden medaille en den zilveren beker. De uitslag was 1 C. Sloof, 2 Keetlaar, 3 J. Hartman, 4 Bauzema, 5 Van Oort, 6 Zonneveld, 7 Mostert, 8 D. Portegies, 9 Calandt, 10 Leemborg. De leden van de H.H.V. „Morgenrood" hielden jl. Zondag hun eersten baarswedstrijd in de Ring vaart om de van Egmond-plaquet. Na afloop mocht het den heer W. v. Wijk gelukken voor deze maand beslag op de plaquet te leggen. Held van den dag werd J. Meijer. De volledige uitslag was: 1 J. Meijer, 2 F. Lourenb'urv. 3 G. Houtkamp, 4 L. Rondema, 5 J. v. Dijk. 6 A. v. d. Pol, 7 Janse-Kok, 8 R. Rietman, 9 A. v. Doorn, 10 H. v. d. Schoot, Zondag hield de H. V. „Nooit Gedacht" een onder- lingen wedstrijd op witvisch in de Hoofdvaart. De heer Th. Abswoude legde beslag op den eersten prijs; 2. J. Abswoude; 3. A. Stijnman; 4. J Vos; 5. M. Ruighaer; 6, K. Delisse; 7. J. de Winter; 8. P. La- gerweij; 9. J. Boterbloem; 10. W. Jansen. Cricket ^indsremifMelfJcn van Rood en Wit. Competitie tot en met 25 Augustus: Batten: inn. n.o runs h.s. gem. P. A. van Bueren 11 249 61 22.64 W. Kramer 11 2 180 55 20.— P. C. Hagenaar 10 195 70 19.50 R. Kramer 7 1 105 36* 17.50 L. J. Sodderland 8 4 47 14 11.75 A. v. d. Togt 11 1 111 31 11.10 H. Hackenitz 8 80 29 10.— P. Ligtenstein 10 2 79 41 9.87'/j! A. Berendsen 9 2 58 22 8.29 M- Gobets 7 3 26 21 6.50 C. Bultman 7 27 11 3.86 12 1.157 111.80 Extra's 80 en 96 J. P. v. Baasbank speelde een innings (V.V.V.) van 66 n. u. H. de Haan speelde 3 innings van 8 tot. T Everard speelde 1 innings van 6. Uit het bovenstaande volgt, dat de geregelde spe lers van Rood en Wit I per innings gezamenlijk nog geen 100 punten zuiver scoorden! Bowlen: L J. Sodderland P. C. Hagenaar A, Berendsen A. v. d. Togt W. Kramer J. Nijhuis O. M. 190 6/8 46 131 7/8 26 28 7 65 7/8 7 2 0 R. 430 336 94 242 18 W. gem. 8 11.75 20 12.10 0 2 13 Tegen Rood en Wit werden in totaal 1271 runs inclusief 125 extra's gescoord voor 120 wickets, of per wicket slechts 10.69 runs! (zuiver 9.55). De aanval van Rood en Wit was dus verreweg superieur aan de verdediging.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8