Bonnen die thans geldig zijn: IA AT/TI BtKSCUIÏN Italianen rukken snel op naar het Rudolfmeer. IIMGEZfMEIM /TUKKEN DONDERDAG 5 SEPTEMBER 194Ö HA'AREEM'S DAGBEAD 8 =1X1= Overzicht van het Afrikaansche merengebied. BERBERA, September 1940. (Van een V. P. B.- correspondent). In Oost Afrika hebben de Italiaansche strijd krachten wederom een Engelsch fort in bezit ge nomen. In de omstreken van het Rudolfmeer. Het Rudolfmeer, maakt deel uit van de Noor delijke groep der Oost-Afrikaarische meren, het snijdt met een noordelijken uitlooper in het gebied van Italiaansch Oopt-Afrika, het vroegere Abessi- nië, terwijl het grootste deel van het meer zich naar het Zuiden, in den Anglo Egyptischen Soedan uit strekt en gedeeltelijk ook Kenya bestrijkt. Het is min of meer verrassend dat in Oost- Afrika, met zoo uitgestrekte woestijngebieden, een aantal meren liggen, van een omvang, zooals men die nauwelijks elders ter wereld zal vinden. Dit geldt in het bijzonder voor het Victoria-Nyanza, meer ruim 63.000 vierk kilometer in oppervlak. Dat in het noordelijke gedeelte door den evenaar wordt doorsneden. Evenzoo het Tanganjika, ter lengte van 650 kilometer, dit vormt tezamen met het Zuide lijker gelegen Njassameer en verschillende kleinere, maar toch nog altijd vrij aanzienlijke meren, de zuidelijke groep der Oost-Afrikaansche meren, ter wijl het Rudolfmeer van deze keten het meest Noordelijke deel is. Nadat Duïtsehland zijn koloniegebied verloor kwamen deze meren vrijwel alle aan het Britsche imperium. Alleen in het de laatste dagen veelvuldig ter sprake gekomen Rudolfmeer heeft Italië in het Noorden eenig aandeel. Terwijl het langgerekte, slechts 60 kilometer breede meer, in de richting Noord-Zuid de Engelsche koloniën Kenya en de Engelsch-Egyptische Soedan van elkaar scheidt. Meer naar het Westen liggen het 5300 vierkante kilometer groole Albertmeer, het kleinere Edward- en Kiwomeer, die aan 't gebied van den Belgischen Congo grenzen. 1-Iet zeer diepe Tanganjikameer vormt de West grens van het vroegere Duitsch-Oost-Alrika en het Congogebied. Op den Oostelijken oever liggende stede Kigoma en Bismarckburg. Ook het kleine, maar diepe Njassa meer met de stand Wiedhafen vormt wat het Noordelijk deel betreft nog de West grens van Duitsch-Oost-Afrika. De geweldige wa tervlakten van deze meren waren voor een belang rijk deel eng verbonden met de vroegere Duitsche heerschappij. Thans strijdt daar Italië, dat ook hier Engeland reeds gevoelige slagen heeft toegebracht. Amerikaansche handelscominissie keert uit Engeland terug. Negatieve indrukken van de Britsche markt. ROME, 5 September (D.N.B.) De commissie van Amerikaansche zakenlieden en industrieelen, die sinds een maand in Londen vertoeft, zal vol gens te Rome ontvangen berichten onverrichter- zake naar New-York terugkeeren, aangezien zij de Engelsche productie- en credietcapaciteit niet zeer hoog aanslaat. Haar indrukken over de Engelsche markt zijn absoluut negatief. Engeland ontbreekt het niet alleen aan schepen voor de evt. leverin gen uit de Vereenigde Staten, doch ook aan het noodige contante geld. De Engelsche eredietver- langens zijn door de Amerikaansche onderhande laars afgewezen. Particuliere leeningen van En gelsche firma's op de Amerikaansche markt gelden reeds als uitgesloten. Na een heelen ochtend bramen zoeken in de zon-gestoofde duinen, smaakt het twaalf uurtje uitstekend tij dens een welverdiende rust. (Foto Pax Holland.) Verdwijnt lie „Osservatore Romano"? ROME 4 September. De correspondent der V. P. B. meldt: De „Regime Fascista", het blad van Roberto Farinaeci, verklaart vernomen te hebben, dat de „Osservatore Romano" zou worden vervangen door een ander dagblad, dat een uitsluitend godsdienstig en cultureel karakter zou dragen. Paus Pius XII zou besloten hebben dit blad aan de Jezuieten toe te vertrouwen, wegens hun grootere bekwaamheid op theologisch, theosofisch, artistiek en litterair ge bied. Het nieuwe blad zou den naam „Corrierre Vatrcana" dragen. MILITAIR CONCERT OP DE GROOTE MARKT. Op Zondag 8 September a.s. zal van 1415 uur op de Groote Markt te Haarlem door een Duitsch militair muziekgezelschap een concert ge. geven worden. Drie gewonden bij ongeregeldheden in Roemenië. Geen dooden te betreuren. BOEKAREST, 5 September (D.N.B.) Het ministerie van Binnenlandsche Zaken deelt mede, dat bij de incidenten in den nacht van 3 op 4 Sep tember te Boekarest drie personen gewond wer den, onder wie een politieman. Dooden zijn er niet gevallen. Hongarije streeft naar goede betrekkingen met Roemenië. BOEDAPEST, 5 September. (A.N.P.) In officieele Hongaarsche kringen koestert men de hoop, dat, wanneer eenmaal de kwestie van den af stand van Transsylvanië geregeld is, zich de bes te betrekkingen tusschen Boedapest en Boekarest ontwikkelen kunnen. Hongarije zal al het moge lijke doen om zijn goeden wil ten aanzien van de Roemeënsche minderheid te toonen. Naar vernomen wordt, zijn de Hongaarsche ge delegeerden te Nagyvard met vreugde ontvan gen. Honderden arbeiders in Canatla in hechtenis genomen. Wegens uitlatingen over den Europeeschen oorlog. NEW-YORK, 5 Sept. (D.N.B.) Jackson, de vice-voorzitter van den Canadeeschen bond van werklieden in de eleetriciteitsbedrijven, die als gast aanwezig is op de vergadering van vakvereenigin- gen te Cleveland, heeft meegedeeld, dat in Canada honderden arbeiders wegens uitlatingen over den Europeeschen oorlog in hechtenis genomen zijn. Opnieuw luchtalarm in Zwitserland. BERN 5 September (D. N. B.) In verscheidene streken van Zwitserland is vannacht weer lucht alarm gemaakt. In Bern duurde de toestand van alarm zelfs veertig minuten, meldt het Zwitsersche Telegraaf Agentschap. Het alarm was begonnen om tien minuten voor middernacht. De Zwitsersche generale staf deelt mede: In den nacht van 4 op 5 September hebben vreemde vliegtuigen op verscheidene plaatsen onge veer te middernacht het Zwitsersche luchtruim ge schonden. Deze schendingen vonden plaats in de buurt van Kleinluetzel, Pruntrut en St. Immer. De vliegtuigen vlogen boven deze lijn in Oostelijke richting en keerden na eenige minuten in de rich ting Noord-Noordoost terug. BROOD Bons 3. Geldig van 26 Aug. tot en met 5 Sept. Bons 4. Geldig van 2 Sept. tot en met 12 Sept. Recht gevende op: Totaal 2000 gram brood of 2500 gram roggebrood. KOFFIE OF THEE Bon 73 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Van 31 Aug. tot en met 27 Sept. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 72 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Van 31 Aug. tot Vrijdag 27 Sept. Recht gevend op: 1 K.G. suiker. MEELWAREN Bon 40 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. BOTER EN VETTEN Bon 05 tot en met 12 van de Boterkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 112 pond boter. Bon 05-06-07 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond margarine of boter. Bon 08 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevende op 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet- Bons 09-10-11-12 van de Vetkaart. Recht gevend op: 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. GRUTTERSWAREN Bon 14 uit het Algemeen Distributieboekje Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel. Bon 27 uit het Algemeen Distributieboekje. Geldig: Tot en met 6 September. Recht gevend op: 250 gram havermout of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 105 uit het Algem. Distributieboekje Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram maizena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 110 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig: Tot en met 11 September. Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 5" Geldig: Tot en met 8 September. Recht gevend op: 2 Liter. ZEEP Bon 115 (Geldig tot 25 Sept.) Recht gevend op: 150 gram toiletzeep of 120 gram huishoudzeep of 200 gr. zacht zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gr. zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. SCHEERZEEP Bon 116. (Geldig tot 31 December.) Recht gevend op: 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. Effectenhandel te Londen beperkt. NEW YORK 5 September (D. N. B.) Volgens een maatregel van het Britsche Ministerie van Financiën is de handel in geldswaardige papieren, waarvan de coupons of dividenden geheel of naar keuze in de valuta's van Argentinië, Belgische Congo, België, Canada, Nederlandsch Indië, Frank rijk, Nederland, New Foundland, Noorwegen, Pa nama, IJsland, Portugal, Zweden, Zwitserland, de Vereenigde Staten en de Philippijnen betaalbaar zijn, zonder speciale vergunning van het ministerie van financiën verboden. Generaal Antonescu krijgt volmachten. BOEKAREST 5 September (D. N. B.) De nieu we Roemeensche minister-president generaal Antonescu, heeft vannacht in handen van den koning den eed van trouw afgelegd. Krachtens een Koninklijk Besluit wordt de grondwet van Februari 1938 opgeheven en worden de wetgevende lichamen ontbonden. Krachtens een ander besluit krijgt de minister-president generaal Antonescu volmachten voor de leiding van den Roemeenschen staat. De koning behoudt zich de volgende prerogatieven voor: opperste leiding van de weermacht, het munt stempel, het verleenen van ordeteekenen, het ver- leenen van gratie, het accrediteeren van gevol machtigde diplomatieke vertegenwoordigers, het sluiten van verdragen. Wijziging van de bestaande wetten alsmede de benoeming van ministers en onderstaatssecretarissen geschiedt door een Ko ninklijk Besluit, dat door den minister-president is gecontrasigneerd. Alle overige bevoegdheden wor den door den minister-president rechtstreeks uitgeoefend. Het ongeluk te Zaltbommel. Hulp aan slachtoffers. Diep getroffen door het tragisch gebeuren bij de werkzaamheden aan de brug bij Zaltbommel heeft de commissaris van het Ned. Verbond van Vak- vereenigingen namens de Nederlandsche Vakorga nisaties, ondergebracht bij -het N.V.V., een bedrag van f 800 beschikbaar gesteld ter leniging van den nood onder de slachtoffers van dit tragisch onge val. Drie Engelsche vliegvelden vernield. Belangrijk succes der Duitsche luchtstrijd krachten. NEW-YORK, 5 September (D.N.B.) Naar de New-York Herald Tribune" uit Londen meldt, schijnt Duitschland een belangrijke overwinning in den slag tegen Engeland bevochten te hebben. Duitsche strijdkrachten hebben volgens dit bericht drie Engelsche vliegvelden, die als voorposten fungeeren, zoo sterk beschadigd, dat zij voor het normale gebruik „ongezond" geworden zijn. De werkplaatsen en hangars zijn „grootendeels ver warde, verroeste puinhoopen met neerhangende daken, verbrijzelde betonnen muren en verbogen ijzeren balken". De landingsterreinen zijn bezaaid met bommenkraters. VANMORGEN 9 UUR LUCHT ALARM TE LONDEN. LONDEN, 5 September. (D.N.B.) Vanmorgen om negen- uur werd voor het eerst in het gebied van Londen luchtalarm gegeven. Bij een Britsche overwinning krijgen de Franschen koffie. „Vriendelijk" aanbod van Minister Dalton. BERLIJN, 5 Sept. (A.N.P.) De Britsche mi nister van Levensmiddelenvoorziening Dalton heeft de smakeloosheid begaan, voor het geval van een Britsche overwinning aan ieder Frarvsch gezin een pond koffie te beloven. Dit onbeschaamde aan bod, zoo verklaart men in Berlijnsche politieke kringen, bewijst opnieuw de werkelijk ziekelijke ge ringschatting en eigendunk, waarmede de door- snee-Engelschman op de bewoners van het vaste land neerziet. Dalton is blijkbaar van meening, dat de Franschen voor het verlies van den oorlog, die dit land door Engeland is opgedrongen, voor het offer van eenige hondderdduizenden dooden en gewonden en de verwoestingen van den oorlog in stad en land door een paar kopjes koffie schade loos gesteld kunnen worden. Eenige koffieboonen moeten de Fransche vrouwen en kinderen weer op de been helpen, nadat zij den op het oogenblik door Engeland gekoesterden wensch, door de blok kade te verhongeren, vervuld hebben. Het eenige wat de koffie-tante Dalton in haar overmaat van goedheid vergeten heeft te overleggen, is of de ach tergeblevenen van Oran niet het dubbele rantsoen Engelsche koffie verdiend hebben. Ontbinding der Vrijmetselaarsloges bevolen. 's-GRAVENHAGE, 5 September. Het A.N.P. meldt: Nadat in de laatste jaren bij de voltrekking van de staatkundige hervorming van een aantal Euro- peesche landen de Vrijmetselaarsloges, als zijnde organisatorische en grootendeels ook geestelijke steunpunten van het wereldliberalisme en van de geldheerschappij geliquideerd zijn, zijn in de af- geloopen weken verscheidene andere staten er toe over gegaan de Vrijmetselaarsorganisaties in him landen te verbieden. Dat dit besluit genomen is in landen, waarin deze organisaties een buitengewone geestelijke en politieke macht uitoefenden, is de beschouwing als een verstrekkend politiek symptoom. Daartegen over is het, zoo luidt het in een ons verstrekte officieele mededeeling, teekenend voor de Neder landsche partijen en groepen, welke zich naar haar zeggen tot een herordening geroepen voelen, dat eenige groepen uitgezonderd nergens ook maar een poging wordt gedaan, om de loges als een product van de dwalingen van eén voorbij tijdvak te brandmerken en er definitief mee af te rekenen. Van bevoegde officieele zijde wordt het A. N. P. medegedeeld dat Woensdag in geheel Nederland de ontbinding der vrijmetselaarsloges is bevolen zulks in het raam van de bevordering van het Neder landsche maatschappelijke leven. (Aan bovenstaande mededeelingen was nog een uitvoerige toelichting vastgeknoopt, welke wij, door de ontvangst ervan vlak voor het verschijnen der courant, niet meer konden opnemen, doch die morgen in ons blad zal worden gepubliceerd. Red.) Nederlandsche films van Haro van Peski. AMSTERDAM. De Haro van Peski film productie, deelt mede, dat ze vier Nedei-landsche films zal produceeren. De eerste film is getiteld „Scherven brengen geluk". Dit is een licht blijspel zonder eenige ver dere pretentie dan het bieden van een vroolijk amusemijt. De stof is gebaseerd op tal van kamische verwarringen. De tweede film is getiteld „Klaasje Zevenster", naar den beroemden roman van Mr. Jacob van Lennep. De derde film is getiteld: „Zilveren vleugels" en is gebaseerd op het leven van den grooten Ne- derlandschen vliegtuig-constructeur Anthony Fok ker. De vierde film is een detective-film en is ge titeld „Onzichtbare handen". Van de films „Klaasje Zevenster" en „Zilveren Vleugels" zullen tevens Duitsche versies worden gedraaid. Ordening in het advertentie- aqnisitiebedrijf. De Nederlandsche Vereeniging van Advertentie acquisiteurs, deelt mede, dat er een volledige sa menwerking tot stand is gekomen, met de vereeni ging van de Nederlandsche Dagbladpers, dt Periodieke Pers, het Genootschap voor Reclame en de Vereeniging van erkende Advertentie-bureaux, met als doelstelling, ordening te brengen in het advertentie-acquisitiebedrijf. Het bestuur van de „Venada", waarvan het secre tariaat is gevestigd Nassaukade 85 te Amsterdam- W. heeft een vragenlijst, gemaakt, waaruit meteen de sociale positie van den advertentie-acquisiteur bepaald kan worden en een uittreksel omhrent de doelstelling, waarop de genoemde organisaties tot samenwerking zijn gekomen. Er is een raad van toezicht, die met de uitvoering van de diverse bemoeiingen belast is, gevormd, be staande uit de heeren: Jhr. Dr. J. C. Mollerus, te Haarlem, als voorzitter; Mr. H. de Bloeme, Rotter dam; H. D. G. Coppens, Amsterdam; C. G. Th. van Gink, Voorburg; Mr. M. I. C. Vrij, Amsterdam; K. R. van Staal, Amsterdam en Mr. J. J. P. Tonino, Amsterdam, als secretaris. (A. N. P.) De afstand der vijftig oude torpedojagers. WASHINGTON, 5 September (D.N.B.) De minister van buitenlandsche zaken Huil heeft in de persconferentie verklaard, dat de ruilovereen komst met Engeland bij "het Amerikaansche volk gunstig, hoewel niet eenstemmig, is opgenomen. Op de vraag of de Spaansch-Amerïkaansche landen van de overeenkomst op de hoogte waren ge bracht, antwoordde hij ontkennend. Ontkennend antwoordde hij ook op de vraag, of de Amerikaan sche regeering thans onderhandelingen met de Fransche, resp. de Nederlandsche regeering over de bezittingen in West-Indië zal openen. JAPANSCHE VISIE. Ook de vijftig oude Amerikaansche torpedo jagers kunnen, naar het blad Yomïoeri Sjimboen constateert, Engelands militaire positie niet ver beteren. Wanneer Engeland desondanks deze schepen overneemt, en belangrijke steunpunten verpacht, heeft het daarmede uitsluitend op het oog, Amerika bij den oorlog te betrekken. Tevens wil het'daarmede de stemming in Engeland doen opleven. Het Engelsch-Amerikaansche pact be- teekent in ieder geval, dat Engelands nederlaag voor de deur staat. De Kokoemin Sjimboen ziet in het verdrag ook de poging om grooteren invloed te krijgen op den Stillen Oceaan en het Verre Oosten. Deze nieuwe toestand kan Japan wegens zijn Zuidzeepolitiek niet voorbijzien. Ook de Yomioeri Sjimboen gelooft rekening te moeten houden met een sterkeren Engelsch-Amerikaanschen druk op Japan. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. Geen plaats voor den voetganger. Zouden de autoriteiten eens aandacht willen besteden aan den toestand van het gedeelte Schouwtjeslaan bij den Wagenweg, waar de voetganger blijkbaar geen recht op een stukje weg heeft, hoewel dit gedeelte als verbinding van den Wagenweg met de Leidschevaart toch vrij belangrijk is? De toestand daar is nl. aldus: Op enkele plaat sen is het „trottoir" 30 c.M. breed, aan één kant wel te verstaan, want aan de overzijde is er heelemaal niets. Dit „trottoir" verbreedt zich verder op tot 58 c.M. Een eenigszins bevredigende oplossing is m.i. te vinden door opoffering van eenige tuintjes. Een gedeelte is al door de bewoners zelf weggehaald, Nu de weg toch wordt opengebro ken voor riolQeringswerkzaamheden, zou inen tegelijk deze dringend noodige verbetering kun nen aanbrengen, H. VAN GRIEKEN. Nieuwe Japansche Minister van Marine. TOKIO, 5 September (D.N.B.) Admiraal Kos- jiro Oikawa heeft de hem aangeboden functie van minister van Marine aangenomen. Hongaarsche leger trekt Zevenburgen binnen. BOEDAPEST, 5 September (D.N.B.) On der het gelui der klokken is hedenmorgen om 7 uur de intocht begonnen van het Hongaarsche leger in Noordelijk Zevenburgen en wel over eenkomstig het program in alle sectoren van de Noordelijke grens met uitzondering van Grosswardein. J. C. Tadema 70 jaar. Huldiging door Mij. tot bevordering der Toonkunst, Den heer J. C. Tadema, firmant der Uitgevers firma Erven F. Bohn, te Haarlem, die heden zijn 70sten verjaardag herdenkt zijn heden vele blijken van belangstelling geworden. Te twaalf uur waren al ongeveer dertig bloemstukken bezorgd, o.a. van het Teylers Genootschap, het Korthals Altesfonds, de Vereeniging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels enz. Ook kwamen te zijnen huize vele schriftelijke en telegrafische gelukwenschen binnen. Jhr. Mr. Dr. E. A. van Beresteyn, voorzitter van het hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst heeft vergezeld door de heeren Mr, M. van Toulon van der Koog en J. K. Tadema, resp. voorzitter en secretaris der afdeeling Haarlem, naar wij vernemen den heer Tadema den eerepenning dezer maatschappij aangeboden, een onderscheiding die slechts zelden verleend wordt. LEON SENF f Te Allernaar is in den ouderdom van 80 jaar overleden de heer Leon Senf, oud-leider van de schilderafdeeling van „De Porceleyne Fles" te Delft. Hij heeft tal van herinneringsborden en ander aardewerk ontworpen, o.a. voor den Stads schouwburg te Haarlem en was ook kunstschilder en etser. Boer doodt twee beren met een groot mes. Berenplaag in Bosnië. BELGRADO, 5 September (D.N.B.) In de nabijheid van de Bosnische stad Dtravnik zijn de laatste dagen heele troepen beren uit de bosschen tevoorschijn gekomen en hebben de velden ge plunderd. Daar de boeren geen wapenen mogen bezitten, stelden zij zich met alle mogelijke mid delen te weer, waarbij tot dusver gebleken is, dat het ontsteken van vuren langs de akkers zeer doeltreffend is. Een der boeren slaagde er in slechts met een groot mes gewapend twee beren te vellen, IJMUIDEN RUSSISCHE KUSTVAARDERS. In de Sovjet-Unie zal men aan het einde van dit jaar gereed komen met den bouw van een tiental motorzeilschepen voor het vervoer van graan uit de slechter bereikbare productiecentrale aan de Zwarte Zee en de Zee van Azow. De scheepjes krij gen een laadvermogen van 200 ton en worden voor zien met motoren van 175 I. P. K. Bij windstilte kunnen zij met den motor een vaartsnelheid van 7 mijl per uur behalen. De diepgang bedraagt niet meer dan 3 a 3.5 meter. Dit zullen de eerste Russische kustvaarders wor den. Er bestaan plannen in de Sovjet Unie om een groot aantal van dit soort scheepjes te bouwen en een bloeiende eigen kustvaart langs alle kusten in het leven te roepen. Marktberichten en besommingen. Deensclie consignatievisch. Groote schelvisch f 3128.50. Middel schelvisch f 28.5024.00. Kleinmiddel schelvisch f 2418.50. Kleine schelvisch f 22. Wijting f 10—6.75. Kabeljauw f 27.5020.00, Groote gul f 16. Kleine gul f 11.50—9.50. Makreel f 2417. Haring f 30—17.50. Kleine schol 2719. Bot 37.50—9.00. Schar f 19—17. Alles per 50 K.G. Tarbot f 2.50, Tong f 2.201.15 per K.G. Zoetwatervisch: Snoekbaars 3840, Snoek 39—30, Baars 1512, Blei 12, Voorn 134, Spiering 2119, Alles per K.G. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 6 SEPTEMBER Progr. 1: Jaarsvéld. Van 10.30 n.m.11.30 n.m. Gram. platenconcert voor de Radio Distributie. Progr. 2: Kootwijk. Progr. 3: Duitsch station. Progr. 4: Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. „In het Rijk der Verbeelding". 1. Japanese Sandman, Joe Daniels; 2. At the cod fish ball. Miss Joy; 3. When a prince of a fella meets a Cinderella, Andrew Sisters; 4. Vader Nep, Willy Derby; 5. Tee bei Maikafer, Dajos Bela; 6. Teddy Bars Picknick, Elite Orchester; 7. Der Zare- witsch, Uja Livschakoff; 8. Die Zauberflöte, L. Hoffmann; 9. Danse dela Fee Dragee, Staatskapel Berlijn; 10. Dornröschens Brautfahrt, Joe Bund; 11. Parade der Zinnsoldaten, Dajos Bela; 12. Snow White and the seven dwarfs, Orch. of Merry Men; 13. Ich Wollt' ich war ein Huhn, Meistersextet; 14. Yodelling monster, Harry Torrani; 15. Marionetten Brautzug, Dajos Bela; 16. Cinderella, Victor Sil vester. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 5 Sept.. Bevallen: 2 Sept.: M. C. H. HendrikseGroot, d., 3 Sept. C. M. NijssenKarrenbeld, d., C. C. Bouw man—Heijkoop, d., 4 Sept.: A. C. M. Bouckaert— van Alfen, d., J. Calandtvan Dongen, d., J. E. A. Schreuder—Berger, d„ C. A. C. van Houten—van Disselsorp, z., E. P. Posthumade Haas, d., M. C. A. van DuinVlotman, z., 5 Sept.: E. E. Zonneveld— van Dijk, 2 d., A. M. JoostenRijs, d., A. van Zan tenGaiswinlcler, d. Overleden: 3 Sept.: N. Piccardtde Jong, 50 j., Prins Mauritslaan, 4 Sept.: M. Meijers, 53 j., Teijler- straat, F. Sterk, 60 j., Coornhertstraat. H. C. van Dalen, 59 j., Spaarne, L. Boes—Hollenberg, 76 j., Hagestraat. 5 Sept.: J. C. 14 j., z. van C. Sturk, Rijks straatweg. Ondertrouwd: 4 Sept.: E. J. Moonen en A. de Mooij. Gehuwd: 5 Sept.: J. Verhoeven en L. Hoekstra; G. E. H. van de Peppel en A. M. Lukaart; L. van Ha- lem en C. T. de Vries; R. de Goede en G. Momber; H. J. J. Verkleij en J. L. G. Kertz.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8