fywt CH k/tcUiójdeu Jo de Groot Recordpogingen te Leiden niet geslaagd. Zweden het sterkste athletiekland van Europa Zomersporten. Nederlandsche Voetbalbond senaat MAANDAG 9 SEPTEMBER 1940 HX'AREEM'S DAGBLAD 5 Wielrijden De ronde van Weert voor Schulfe. Gerrit Schulte. Zaterdag is onder groote belangstelling de Ronde van Weert verreden. Hierin reden zoowel profs als onafhankelijken mede. De Bosschenaar Schulte kwam als eerste over de eindstreep. Zijn voorsprong op nummer twee, Pellenaars, bedroeg nog driekwart minuut, op Van Amsterdam, den derden aanko mende, een volle minuut. Het parcours bedroeg 105 kilometer, zoodat met een gemiddelde van ongeveer 37 K.M. bereden is. De uitslag der ronde luidt als volgt: 1. Schulte (Den Bosch) 2 uur, 48 min. 10 sec.; 2. Pellenaars 2 uur 48 min. 55 sec.; 3. A. van Amster dam 2 uur 49 min. 10 sec.; 4. Motke (Rotterdam). Op een ronde: 5. Steenbakkers (St. Michiels Ges tel); 6. Wijdenes (Den Haag); 7. Hofstede (Gouda); 8, Engel (Amsterdam); 9. v. d. Voort (Clinge); 10. Joosten (Maden); 11. Cor de Groot (Amsterdam); 12. Van Swelm; 13. Van Vliet (Gouda). Jan Pijnenburg's afscheid van de wielerbaan. Omnium voor Wals en Schulte gewonnen. Een talrijk publiek heeft Zondagmiddag Jan Pijnenburg zijn laatsten wedstrijd zien rijden. In de omnium tegen Wals en Schulte heeft hij nog eens op öuderwetsche wijze de overwinning be haald. Vooral in de sprint tegen Wals toonde hij Dog steeds zeer fel te kunnen rijden en deze rit was dan ook de meeste belangrijke wedstrijd van den dag. In den koppel wedstrijd kon hij met zijn ouden koppelgenoot Wals er niet in slagen een over Winning te behalen. Zij eindigden met twee ronden achterstand op de winnaars Boeyen en Steenbak kers. In de pauze is Jan Pij nenburg door verschil lende sprekers gehul digd voor het vele goe de werk, dat hij in den loop der jaren voor de wielersport gedaan heeft. De uitslagen luiden: Profs, sprint: 1 Pij nenburg, 2 Wals, 3 Schulte. "Tijdrit over 250 Me ter: 1 Pijnenburg 16 3/5 sec., 2 Wals 16 4/5 sec. 3 Schulte 17 sec. Klassementswedstrijd over 15 ronden: 1 Wals 12 pnt., 2 Pijnenburg 9 pnt. |3 Schulte 9 pnt. Totaaluitslag: 1 Pijnenburg 8 pnt., 2 Wals 7 pnt., 3 Schulte 3 p. Sprint profs eerste rit: 1 Kremers 13 sec., 2 Van der Linden. Tweede rit: 1 Kremers 13 3/5 sec., 2 Van Eg- lond. Derde rit: 1 Van Egmond 13 1/5 sec., 2 Van der Linden. Totaaluitslag: 1 Kremers 4 pnt., 2 Van Egmond 3 pnt., 3 Van der Linden 2 pnt. VAN AMSTERDAM WINT DE RONDE VAN FEIJENOORD. Chr. Smits de sterkste amateur. Er bleek onder de renners voor den ochtend wedstrijd der amateurs over 60 K.M. van de Ron de van Feijenoord een geweldige belangstelling te bestaan. Van de 160 amateurs en nieuwelingen verschenen er 128 aan den start. Eenige honderden: meters voor de eindstreep zette de Rotterdammers Smits een goede eindspurt 3 in en won daarmede den wedstrijd. Des middags verscheèn een select gezelschap van profs en onafhankelijken aan den start voor de 100 K.M.-wedstrijd', 48 renners in totaal. In de kopgroep deed Overweel hardnekkige pogingen om te ont,snappen, doch van Gerat, Piet van Nek, Braspenninx en de Korver boden hefti- gen tegenstand en in de achtste ronde lag het veld weer precies zooals het begonnen was. Ook hier waren verschillende renners, die door pech of an derszins het strijdperk moesten verlaten. W. de Ruiter en Overweel stelden alles in het werk de vlucht te nemen, maar Van Nek, van Amsterdam en Gommers zorgden er voor, dat de aanvallen niets opleverden. K. van Vliet en Spren- kelink, die zich uitstekend geweerd hadden, wer den het slachtoffer van een valpartijtje, beiden slipten in de bocht en staakten den strijd. Intusschen werd er een geweldige strijd geleverd om de leiding, steeds weer was het Piet van Nek, die alle gevaar wist te bezweren door zijn uitste kend rijden. Het bleek, dat de uitputtende jachten Van Overweel en de Korver te veel van hun krach ten gevergd had- en beiden verdwenen uit de lei dende groep. Van Amsterdam, Reuter en de Braspenninx en Van Nek beheerschten de situatie volkomen. Het veld bestond uit een kopgroep van acht man, de tweede groep uit zes man met Motké aan het hoofd en een van vier renners, waarin van Gent en de Korver zaten. Braspenninx zette 400 meter voor het einde de eindspurt in, maar van Amsterdam, die hierop ge- Wacht had, pakte het wiel van Braspenriinx en op 40 meter van de eindstreep, sprong van Amsterdam naar voren om in een formidabele eindspurt met en lengte verschil van Braspenninx te winnen. De uitslagen luiden als volgt: Amateurs 60 K.M.: 1 Chr. Smits (Rotterdam), 2 Schellingerhout (Zaandam), 3 P. Verschuren (Rot terdam), 4 C. Bakker (Zaandam), 5 M. Segaar (Leiden), 6 C. Blaauw (Zaandam). Gestart 125 deelnemers. Profs en onafhankelijken 100 K.M. 1 Van Amsterdam (Princenhage), 2 uur 32 min. 2 Braspenninx (Princenhage), 3 De Hoog (Amster dam), 4 J. Engel (Amsterdam), 5 Joossen (Made), 6 W. Reuter (Amsterdam), 7, J. Gommers (Don- gongen), 8 Westerveld (Rotterdam), 9 Overweel (Middelharnis), 10 Motké (Amsterdam), 11 Piet van Nek (Nieuwendam). Honkbal H.H.C. faalde tegen V.V.C.A. Beslissingswedstrijd tegen A.F.C. om de laatste plaats. De Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd V.V.G.A. H.H.C. is met flink verschil door de G.A. ge wonnen. Deze is daardoor veilig komen te staan, terwij] H.H.C. nu hetzelfde aantal punten bezit als A.F.C., waardoor een beslissingswedstrijd tusschen deze twee negentallen noodzakelijk is. Dat de uitslag zoo geworden is, is niet zoozeer te danken aan het goede spel van V.V.G.A. dan wel aan het bijzonder zwakken veldwerk van H. H. C. Als dat tegen A.F.C. niet beter is, ziet het er voor H.H.C. niet fraai uit. Ook nu speelde H.H.C. zonder Hartog, Van Mal- sen en Van der Schalie, die door ziekte verhinderd was. V.V.G.A. verscheen met o.a. Besanger in de gelederen. Het gevolg van de niet-opstelling van Van Malsen was, dat, toen Pijnakker vervangen moest worden, het werpen aan Siepel werd opge dragen. Dat gebeurde in de achtste innings. In die eene beurt is er op hem niet meer geslagen en gescoord. Blijkbaar had Pijnakker ook last van „zenuwen". Hij wierp zeven innings en bereikte slechts acht maal drie slag, waar tusschen door hij liefst elf maal een vrije loop wegens vier wijd gaf. Hij had daarbij tien honkslagen te incasseeren, waar onder verschillende die op zeer gunstige tijdstippen vielen, zoodat ze de G.A. eigenlijk meer voordeel brachten dan ze verdienden. Daar kwam bij dat ook het veldwerk van H.H.C. zwak' was, vaak langzaam en met talrijke fouten, In de eerste beurt reeds bezorgden twee fouten van H.H.C. de V.V.G.A. een punt, waardoor de stand 11 werd. En in de tweede beurt behaalden de ambtenaren al de voorsprong die hen den wed strijd zou doen winnen. D. Baas zorgde pas bij den zesden man aan slag voor de eerste nul. Van de vijf voorgangers hadden drie een vrijen loop gekregen door vier wijd en twee hadden raak ge slagen. Besanger bracht met zijn tik één man over de plaat, Nottrot liefst drie. Zelf kwam deze ook nog thuis, daar pas bij den vierden-man de derde nul viel. Daar bij H.H.C. D. Baas drie slag kreeg, Verwey en Pijnakker uitgevangen werden, was de stand nu 61 voor V.V.G.A. Toen het er in de vijfde innings op begon te lijken dat H.H.C. den achterstond zou inloopen Siepel, Noordhoff en Lang gaven honkslagen die drie spelers thuisbrachten werd Meenhorst door Lammers vervangen. Jan Hartog, die Verwey had vervangen, kreeg drie slag en daarmee was de beurt voorbij. Ondanks het feit dat ook het werpen van Lam mers niet veel beteekende en er vele fouten in het veldwerk der Amsterdammers voorkwamen, kostte het H.H.C. de grootste moeite nog enkele runs te behalen. Twee fouten in de achtste inning bezorg den den Haarlemmers één run, en honkslagen van Noordhoff en Pijnakker in de negende beurt twee runs. Toen Pijnakker er in de zevende innings niet in kon slagen ook maar één man door zijn toedoen uit te krijgen integendeel V.V.G.A. 'door door geschoten ballen nog twee runs bezorgde ver scheen Siepel op de werpplaat. Toen was de stand echter al 156, waarvan H.H.C. dan ten slotte nog 159 heeft gemaakt. De cijfers der innings 2ijn: H.H.C.: 1—0—0—2—3—0—0—1—2 9. V. V. G. A.: 1—5—1—2—3—0—3—0—* 15. DE OVERIGE UITSLAGEN. T. H. B.: Ajax II: H. C. K. II: Celeritas: Schoten II: Spaarnevogels: H. H. C. III: R.C.H. II: 0—0—0—1—0—1—0—0—2 4 1—0—2—0—0—0—2—3—1 9 1—0—2—5—6—0—0 14 4—3—1—8—8—2—6 32 4—9—7—0—0— 20 1—3—1—1—0 6 0—4—11—3—3—0—0 21 1—3—0—1—0—3—1 9 Door deze overwinning is H.H.C. III kampioen der Derde Klasse Haarlem. E.D.O. IVSchoten III werd afgelast. Boksen kampioen zwaargewicht van Nederland. Het weer leende zich al heel slecht voor boks wedstrijden in de open lucht en daardoor was de belangstelling voor het gevecht om het kampioen schap zwaar gewicht dan ook veel geringer dan verwacht mocht worden. Toch is het wel een zeer goed .gevecht geworden, tusschen Jo de Groot en Dorus Elten op de Kreekbaan te Rotterdam. Het heeft echter niet de volle vijftien ronden geduurd, daar de scheidsrechter na de zevende ronde het gevecht zeer terecht staakte, toen bleek dat Elten uit verschillende wonden aan het gezicht hevig bloedde en bovendien ook een bloedneus had. Al dadelijk in de eerste ronde werd een flink tempo ingezet, aanvankelijk leek De Groot iets in de meerderheid, maar een zware maagstoot van Elten bracht de balans weer vrijwel in evenwicht. Elten begon ook de tweede ronde met een vinnig offensief, waarmede hij zijn tegenstander echter niet overbluffen kon. Ook deze ronde ging nog vrijwel gelijk op. In de derde ronde liep Elten een wonde op boven het oog, die hem kennelijk hin derde. De Groot had toen het beste van het ge vecht en wist zich een kleinen voorsprong te ver overen. Vooral het goede en veelvuldige gebruik van zijn rechtervuist leverde hem veel punten op. In de volgende ronde zocht Elten vooral de maag van zijn tegenstander, maar hij moest daarbij er varen, dat De Groot, goed beschermde en van de nabijheid van zijn tegenstander gebruik maakte, om vele opstooten te plaatsen. In de zesde ronde zakte het gevecht iets af, maar de zevende ronde was weer bijzonder fel. De Groot scoorde vele punten met forsche aanvallen vooral op het hoofd van den tegenstander. Zooals reeds gezegd kreeg Elten eenige bloeden de wonden in het gelaat en een bloedneus. De scheidsrechter staakte toen het gevecht en wees De Groot als winnaar aan. Hierdoor was hij dus kampioen in het zwaar gewicht. Athlètiek Osendarp weer de sterkste sprinter. Onder groote belangstelling zijn Zondag in het Nieuwe Sportpark in den LeidschenHout nationale athletiekwedstrijden gehouden, welke een zeer ge slaagd verloop hadden. De aangekondigde pogingen ter verbetering van het nationaal record 4x 100 meter estafette en het clubrecord 4x200 meter estafette bleven zonder suc ces. De gemaakte tijden bleven zelfs vrij aanzienlijk boven de bestaande records, hetgeen voor een groot deel moet worden geweten aan den sterken wind, die de tijden ongunstig beïnvloedde, terwijl ook de sintelbaan eenigermate los was, waardoor bij voor baat een recordpoging weinig kans van slapen had. Niettemin slaagde de nationale estafetteploeg op de 4 x 100 meter, bestaande uit de loopers Osendarp, Van Beveren, H. Baumgarten en W. Nota er in den voorsprong van 15 meter, dien zij gaf aan de andere ploegen, een Haagsche, een juniores- en een Am- sterdamsche ploeg, geheel in te loopen en om te zetten in een voorsprong van zeker vijf meter. De Trekvogelploeg, bestaande uit Haagh, Van Osta, H. Baumgarten en Osendarp, slaagde er even min in om het record op de 4x200 meter dat op naam staat van de A. V. '23, te verbeteren, hoewel zij met vrij grooten voorsprong als eerste door de finish ging. Het groote treffen op de 100 meter tusschen Osen darp, Nota en Van Beveren, werd een gedecideerde overwinning voor Osendarp, die op de laatste twin tig meter geweldig kwam opzetten en Nota, die tot daar de leiding had gehad, met zeker 25 c.M. ver schil klopte. De tijdopnemers noteerden voor beiden een tijd van 10.9 sec. Wil van Beveren was met 11 sec. goede derde. De dagprijs voor de beste persoonlijke prestatie, een medaille van het Leidsch Dagblad, werd door de technische commisie van de N. A. U. toegekend aan den Trekvogellooper Osendarp. Behalve een rugbywedstrijd werden nog eenige demonstratiepartijen tennis gespeeld. Osendarp. Na afloop heeft de voorzitter van de Leidsche Sportstichting, ir. F. Stokhuyzen, met een toepasse lijk woord de prijzen uitgereikt. De uitslagen luiden als volgt: 400 Meter: 1. F. Butselaar (Hellas) 51.7 sec.; 2. K. Peereboom (A. A. C.) 53.4 sec. 100 Meter heeren: 1. Osendarp (Trekvogels) 10.9 sec.; 2. Nota (Holland) 10.9 sec.; 3. Van Beveren (A. V. '23) 11 sec. 100 Meter hardloopen dames: 1. Fanny Blankers Koen (Sagitta) 12.3 sec.; 2. Ada de Vries (A.D.A.) 12.4 sec. Hoogspringen heeren: 1. Spanjerdt (P.S.V.) 1.75 Meter; 2. Houtman (A.V. '23) 1.70 Meter. 4x100 M. estafette heeren: 1. Nationale ploeg (Osendarp, Van Beveren, Heinz Baumgarten, W. Nota) 43.1 sec.; 2. Den Haag (Geul, Mahieu, Haagh en Van Osta) 43.4 sec. Polsstokhoogspringen: 1. Lamoree (Haarlem) 3.55 meter; 2. Noordenbos (Holland) 3.10 meter. 1000 Meter: 1. De Roode (Haarlem) 2 min. 38.4 sec.; 2. De Bruyn (Trekvogels) 2 min. 44.4 sec. Verspringen heeren: 1. Wellerdieck (Hellas) 6.91 meter; 2. F. Butselaar (Hellas) 6.81 meter. Relay-race voor dames (200, 100, 80, 60 meter) 1. Sagitta 57.4 sec.; 2. A. D. A. 59,4 sec. 4x200 meter estafette heeren: 1. Trekvogels (Haagh, Van Osta, H. Baumgarten en Osendarp) 1 min. 30.6 sec.; 2. A. V. 1923 1 min. 3.4 sec.; 3. Leid sche Comb. 1 min. 34 sec. De rugbywedstrijd tusschen Amsterdam en het Gooi werd met 811 door de laatstgenoemde ge wonnen. Mellerowies de sprinter beste Nadat Duitschland na den eersten dag te Hel sinki een kleinen voorsprong op Zweden en Fin land gekregen had, slaagden de Zweden er in op den tweeden dag dezen achterstand geheel in te loopen, om ten slotte met 147 tegen 141 vcor Duitschland en 134 punten voor Finland dezen in teressanten wedstrijd te winnen. Over het algemeen waren de prestaties door de zachte baan niet zoo goed, als zij wel hadden kun nen zijn. De' meest spannende strijd werd geleverd op de 10.000 meter tusschen den Zweed Helstroem en den Duitscher Syring. Beide loopers bleven voortdurend bij elkaar en gaven elkaar niets toe. De eindspurt moest tenslotte de beslissing brengen, de Zweed toonde zich hierin de sterkste. Mellerowicz, die de 100 M. gewonnen had, gaf Strandberg ook op de 200 Meter geen kans en won in 21.8 sec. Harbig was heer en meester op de 800 meter, terwijl de Zweed Lindman de 110 meter horden in den prachtigen tijd van 14.4 sec. liep. Op de werp- en springnummers wisten de Duit- schers geen enkele overwinning te behalen. De Zweden en de Finnen konden op deze nummers verschillende punten inhalen. Dat de Zweed Bergh het discuswerpen won met een worp van 47.91 meter, was een groote verrassing, de beide Duit- schers, Trippe en Wotapek, bleven ongeveer 50 centimeter achter hem. Het speerwerpen bracht den Finnen een dubbele zege, Jaervinen won met 73.79 meter. Ook de hink- stap-sprong was voor Finland, daar Rajasaari niet minder dan 15.22 meter sprong. Het laatste nummer van den dag, de 4 maal 400 meter estafette, werd een gemakkelijke overwin ning voor Duitschland. Door deze overwinning heeft Zweden bewezen, dat zij momenteel in Europa het sterkste land is op athletiekgebied. De Duitschers hebben ih de zen wedstrijd op enkele nummers niet die presta ties behaald, welke men van hen had mogen ver wachten, terwijl de Finnen opnieuw hun gebrek aan sprinters moesten ondervinden. KAMPIOENSCHAPPEN N. G. Y. Successen voor Turnlust B. Ondanks de tegenstrijdigheid in berichten om trent al of niet doorgaan van de wedstrijden om de athletiek-kampioenschappen van het Ned. Gym nastiek Verbond was Zondag op de sintelbaan aan de Laan van Poot in den Haag ae opkomst meer dan bevredigend. Zooals steeds met deze kampioenschappen was de regeling voortreffelijk. Ook daaraan zal het te danken zijn, dat de heer H. A. M. van Kuipers, lid van de Bonds-athletiekcommissie, Zondag begiftigd werd met de N. G. V.-medaille van verdienste. Er werden zeven records verbeterd, n.l. voor da mes de beide estafettes („Zweedsche" in 57.7 sec., 4x100 M. in 51.8 sec.), en voor heeren 100 M. hard loopen in 11 sec., hardloopen 1500 M. in 4 min. 18.8 sec., hardloopen 3000 M. in 9 min. 47.4 sec., kogel- stootén 12.255 M., en speerwerpen 56.39 M. Van de nieuwe recordhouders zijn er twee af komstig uit den Kennemer Turnkring, n.l. M. Kluft voor kogelstooten en A. Schaap voor 100 M. hard loopen, beide lid van de Beverwijksche Gymn. Ver. Turnlust. Deze vereeniging had ook overigens een telukkigen dag, want Kluft werd tevens kampioen iscuswerpen (37.98 M.) en Schaap tevens kampioen vèrspringen. (6.43 M.) Hun clubgenoot L. Brouwer bereikte op laatstgenoemde nummer de 2de plaats. Voorts behaalde Turnlust den tweeden prijs in de 4x100 M. estafette. Behalve deze vier kampioenschappen kwam er nog één in den Kennemer Turnkring, n.l. dat op polsstokhoogspringen. Het werd met een sprong van 3.50 M. behaald door J. Verkes van Turnlust, Haarlem. Verder zijn te vermelden derde prijzen in hard loopen 100 M. voor mej. F. Berendes en in hoog springen voor R. van Asselt, beiden van de Bloe- mendaalsche Gymn. Ver. Deze vereeniging boekte een fraai succes door het behalen van den tweeden prijs in den club-driekamp voor dames, en ook in de 4x100 M. estafette. Door de ongeveer 30 deelnemers uit den Kenne mer Turnkring werden dus 11 prijzen behaald. Leiden heeft een sintelbaan. En Haarlem Onze athletiek medewerker verzucht: Leiden bezit een sintelbaan en het bezit daarvan heeft men niet onder stoelen of banken willen steken en een select programma dat op tijd werd afgewerkt was het resultaat waarmee Leiden voor den dag kwam. Voor een goed Haarlemmer was het evenwel een zeer onprettige gedachte te weten dat in Haarlem's stadhuis sinds jaar en dag een aantal plannen gereed ligt voor de sintelbaan die in Haarlem moet komen. Het wordt thans hoog tijd dat het niet bij plan nen blijft. Over de wedstrijden van de Haarlemmers het volgende. De Haarlemmer De Roode won op overtuigende wijze de 1000 M. waarbij hij slechts eenige ronden tegenstand ondervond van De Bruyn. Bij de bel schoot hij evenwel naar voren om met een flinken voorsprong te winnen. Lamoré won het polsstokhoogspringen met een sprong van 3.55 M. Een spannend nummer vormde de 800 M. voor juniores, die in den goeden tijd van 2 min. 8 sec. gewonnen werd door Evers die op den voet werd- gevolgd door Slijkhuis van Holland. Wandelsport DE EENHEID IN DE WANDEL- SPORT. Het bestuur van den Nederl. Wandelsportbond gekozen. Zaterdag 7 September is ten departemente van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en eerste officieele vergadering gehouden van den Neder- landschen Wandelsportbond. Het bestuur is daar ge kozen en als volgt samengesteld: voorzitter W. Stir- ler te Breda; secretaris S. Visser, Amsterdam; pen ningmeester A. Sender, Haarlem; vice-voorzitter G. J. Pos, Amsterdam; tweede secretaris C. de Jonge. Almelo; tweede penningmeester J, Vos, Amsterdam Op deze vergadering werd een reglementscom missie benoemd belast met de samenstelling van een reglement, dat voor het einde van het jaar ge reed moet zijn. Verder werd nog besloten een officieel orgaan uit te geven. Gymnastiek Vergadering Kennemer Turnkring. Zaterdag vergaderde de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer B. J. Wieland Los bij Brinkmann, Groote Markt. Bij de behandeling van de dit jaar plaats ge vonden hebbende technische gebeurtenissen van den K. T. K. zelf bleek, dat alleen de driekringen- wedstrijden in gymnastiek en athletiek niet konden worden gehouden, in beide gevallen wegens terug trekken van de andere kringen. De T. C. besloot, voor 1941 zoo noodig nieuwe tegenstanders te vragen. De data van de a.s. graadwedstrijden voor dames en heeren en de gymnastiekwedstrijden voor adspi- ranten zullen nu worden verschoven tot omstreeks 1 Januari, en de graad wedstrijden worden nu zóó gehouden, dat alleen oefeningen aan de vier hoofd toestellen worden verricht, voor den len en 2en graad naar keuze en voor den 3en graad voorge schreven. Voor den len graad worden dan tevens kampioenschappen voor elk toestel ingesteld. Al deze wedstrijden gaan evenwel alleen bij voldoende deelneming door. De technische kringvergadering wordt dit jaar niet gehouden, en de Kanaalwedstrijd, benevens de vaardigheidsproeven N. G. V., moeten wegens de huidige omstandigheden worden uitgesteld. Aan het einde van de vergadering werd afscheid genomen van den heer F. Bischot, die op zoo accu rate wijze het T. C.-secretariaat had waargenomen. Hockey NORMALE COMPETITIE IN HET WESTEN. Promotie- en degradatiewedstrijden worden weer gehouden. Na de gehouden enquête heeft het bestuur van den Ned. Hockeybond besloten voor het Westen een normale competitie in te stellen, meldt de „N.R.Ct." Dus de indeeling, zooals deze gold op het einde van het seizoen 1938/1939, Ook zullen de gewone promotie- en degradatiewedstrijden op het einde van het seizoen gehouden worden. De eerste klasse zal dus weer bestaan uit de vier Haagsche clubs H. D. M., Togo, H. H. Y. C. en H. O. C. benevens B. M. H. C. (Haarlem), Amsterdam, Gooi (Bus- sum) en Hilversum. De indeeling van het wedstrijd- programma zal een zoodanige worden, dat de thiiis- en uitwedstrijden over het geheele seizoen verdeeld worden, met dien verstande, dat bijvoorbeeld Hil versum tweemaal vóór en tweemaal na Nieuwjaar naar Den Haag gaat. De indeel ing der lagere klassen zal ook een nor male zijn, doch wel zal zooveel mogelijk naar de beperking der reizen gestreefd worden. De indeeling in Oost, Zuid en Noord staat nog niet vast, doch ook daar is een sterke neiging om de normale indeeling te volgen, al onderschat men de moeilijkheden niet. Men zal zich in de betreffende districten hierover spoedig nog nader beraden. 't Is met de zomersporten haast weer afgeloopen, De cricketers gaan nu naar bed, maar niet aan bat, De honkballers zijn ook naar honk weer afgedropen, De tennissers gaan van de baan, 't is game and set. De zeilers gaan weer onder zeil voor vele weken, De roeiers zijn (al worden zij niet) uitgeroeid, De zwemmers laten 't zwemmen zwemmen welbekeken, Als niet de zon meer net zooals hun zwemlust gloeit. 't Is voor de springers uit met-al hun groote sprongen, De loopers worden in hun snelsten loop gestuit, De werpers worden ook weer van het veld gedrongen, Als uitgeworpenen, al werpt geen mensch hen uit. Maar onze cricketers natuurlijk daargelaten, En onze zeilers even uitgezonderd, hoor, En om van honkballers ook even niet te praten, De zomersporten gaan toch 't winters nog wel door. P. GASUS. Afdeeling Haarlem Duvenvoordesti. 62 T elefoon 1 4569 Officieele mededeelingen Aanvullings-opgaven. H. H. secretarissen moe ten er rekening mede houden dat de nagezonden ledenopgaven herhaald moeten worden op een for mulier, uit het door den N. V. B. toe te zenden boekje voor aanvullingsopgaven. Staat B Ledenopgaven. H. H. secretarissen die zulks nog niet deden moeten ook het afschrift van staat „B" onverwijld inzenden. Competities. De competities zullen aanvangen op 21 en 22 September. Secretariaat van V. V. Y. weder in handen van den heer G. Hoek; A. Belldwarsstraat 2, IJmuiden. Adresboek. Voor adresboek moet voor Donder dag 12 September opgave worden gedaan van dag en plaats waar bestuursvergadering wordt gehouden en eventueel telefoonnummer waaronder bereikbaar. OVERSCHRIJVINGEN. Aanvragen. Bezwaren binnen 7 dagen na heden. No. 1121. R. H. Boerkoel van V.J.B. naar V.G.S. No. 1122. G. van Oosten van V.J.B. naar V.G.S. No. 1123. G. Kos van R.C.H. naar Swastika. Ie KLASSE. Afd. 1 A: R.C.H. 3, R.C.H. 5, Terrasvogels, T.H.B. 2, Droste, Schoten 2, H.F.C. 3, E.D.O. 3, Kinheim 3, Kennemers 3. Afd. 1 B: R.C.H. 4, Haarlam 3a, Beverwijk 2, Bloemendaal 3, Hillinen 2, Heemstede, Zandvoort 3, DeCeO, EDO 4, Kinheim 2. Afd. 1 C: Alliance. Concordia, D.E.M. 2, D.E.K., Geel Wit, I.E.V., O.I.V., Onze Gezellen 2, T.Y.B.B. 2, Vogelenzang. 2e KLASSE. Afd. 2 A: Terrasvogels 2, Stormvogels 3, Waterloo, V.V.B. 2, V.S.V. 4, Kinheim 4, Kennemers 4, Bever wijk 3, V.S.V. 3. Afd. 2 B: Spaarndam, Stormvogels 4, Kennemers 5, V.S.V. 5, Bloemendaal 4, D.I.O. 2, D.S.K, H.F.C. Vet., R.C.H. 7, Waterloo 2. Afd. 2 C: H.B.C. 3, Hoofddorp Boys, I.E.V. 2, N.A.S., v. Nispen, O.I.V. 2, Santpoort 3, T.Z.B., W E 2 T YB B 3 Afd. 2 D: Damiaten, VI. Vogels 2, V.V.H., Scho ten 3, Haarlem 4, DeCeO 2, E.D.O. 6, N. Vennep, Halfweg 2, E.T.O. Afd. 2 E: Haarlem 5, Zeemeeuwen 3, Zandvoort 4, Hillegom 2, H.F.C. 4, R.C.H. 6, E.D.O. 5, E.H.S. 2, Spaarnestad. 3e KLASSE. Afd. 3 A: Terrasvogels 3, D.I.O. 3, Kennemers 6, E.D.O. 7, E.H.S. 3, Ripperda 2, Schoten 4, DeCeO 3, D.O.A. Afd. 3 B: Terrasvogels 4, Haarlem 6, V.V.H. 2, Bloemendaal Vet., D.S.K. 3, Waterloo 3, Beverwijk 4, Ripperda 3. Aid. 3 C: Alliance 2, B.S.M, 2, Concordia 2, D.S.S. 2, Geel-Wit 2, T.Z.B. 2, V.C.V. Afd. 3 D: Haarlem 7, Kennemers 7, Droste 2, E.H.S. 4, D.S.K. 2, Halfweg 3, H.F.C. 5, Spaarn dam 2, V.V.H. 3. Afd. 3 E: Hillinen 3, Spaarnevogels 2, S.V. '34, T.H.B. 3, Haarlem 8, Heemstede 2, R.C.H. 9, Hillegom 3. Afd. 3 F: R.C.H. 8, Hillinen 4, Spaarnevogels 3, Zeemeeuwen 4, T.H.B. 4, Spaarnestad 2, Swastika, Ripperda 4. Afd.- 3 G: D.E.K. 2, D.E.M. 2, I.E.V. 3, N.A.S. 2, Onze Gezellen 3, Santpoort 4, T.Y.B.B. 4. 4e KLASSE. Afd. A: Terrasvogels 5, VI. Vogels 3, E.T.O. 2, Stormvogels 5, Haarlem 9, Schoten 5, N. Vennep 2, E.D.O. 8, D.O.A. 2. V.V.H. 4. Afd. 4 B: D.E.M. 4, Geel-Wit 3, H.B.C. 4, Hoofd dorp Boys 2, v. Nispen 2, Onze Gezellen 4, Sant poort 5, T.Y.B.B. 5, Vogelenzang 2. JUNIOREN COMPETITIES. Afd. A: E.D.O. a, Haarlem a, R.C.H. a, Bloemen daal a. Stormvogels a, V.S.V. a, Shcoten a, Bever wijk a, Kennemers a, H.F.C. a. Afd, B: Terrasvogeis a, DeCeO a, E.D.O. b, Storm vogels b, R.C.H. b, Kinheim a, Kennemers a, Haarlem b. Afd. C: D.E.K.. Alliance, Concordia, D.S.S. a, T.Y.B.B. a, Onze Gezellen a. Afd. D: Bloemendaal b, DeCeO b, E.H.S. a, Haar lem c, R.C.H. c, E.D.O. c, Schoten b, V.S.V. b, Zandvoort a. Afd. E: Terrasvogels b, Bloemendaal c, R.C.H. d, Ripperda, Hillinen, N. Vennep, Hillegom H.F.C. b. Afd. F: Zeemeeuwen. Zandvoort b, Haarlem d, H.F.C. c, E.H.S. b, VI. Vogels, Heemstede, Haar lem e. Afd. G: D.E.M., T.Y.B.B. b, I.E.V. a, Onze Gezel len b, Santpoort, I.E.V. b, Onze Gezellen c. T.Y.B.B. c. Afd. H: N.A.S., V.C.V., D.S.S. b, B.S.M., v. Nispen. ADSPIRANTEN COMPETITIES. Afd. A: Haarlem a, Schoten a, DeCeO a, E.D.O. a, H.F.C. a, R.C.H. a, Kennemerland a, Bloemendaal a. Afd. B: Haarlem b, Schoten b, H.F.C. b, R.C.H. b, E.D.O. b, Ripperda, VI. Vogels. DeCeO b. Afd. C: Alliance, B.S.M., D.S.S. a, H.B.C. a, Hoofddorp Boys, Vogelenzang, T.Y.B.B. a. Afd. D: Haarlem c, E.D.O. c, R.C.H. c, Kennemer land b, D.I.O., Halfweg, E.T.O., Spaarndam. Afd. E: S.I.Z.O., Zeemeeuwen, Hillinen, T.H.B., E.D.O. d. R.C.H. d, D.O.A., Hillegom, V.V.H. Afd. F: T.Y.B.B. b„ D.E.M. a, D.E.M. b, D.E.M. c, Onze Gezellen a, Onze Gezellen b, Santpoort, V.V.E. Afd. G: H.B.C. b, H.B.C. c, D.S.S. b, D.S.S. c, D.E.K.T.Y.B.B. c, Onze Gezellen c. NOORDELIJKE ADSPIRANTEN COMPETITIE. Afd. A: Beverwijk a. Terrasvogels a, V.S.V. a, Stormvogels a, Kennemers a, Kinheim a, Storm vogels b. Afd. B: V.S.V. b, Kennemers b, V.V.B., Kinheim b, V.S.V. c, Kennemers c, V.S.V. d. ZATERDAG-COMPETITIES. Afd. A: Johez, V.E.W., V.V.Y.. V.G.S., Tw. Jeugd, S.I.Z.O., Kennemerland I. Kennemerland 2, Z.S.V, Telefonia. Afd. B: Kennemerland 3, Kennemerland 4, Ken nemerland 5, V.V.R.A., V.V.B., V.G.S. 2, S.I.Z.O. 2,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9