Jlaaidc B O DUPLICATOR/ Stuurt vroeg om den dokter! BRANDSTOFFEN- VOORZIENING Kolenhandel KRUL N.V. STATIONSTERREIN AGENDA. N.V. „G RAN ITO Juist dezen Winter 2)aws£e-ssew- u^SraziJLnu.41 Telef»«n 17156 De verduistering WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1940 HAARLEM'S DAGBLAD AMSTERDAM, 11 September. In ver band met de benzineschaarschte verzoekt het dagelijksch bestuur der Neierlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst zoo veel dit mogelijk is, doktersboodsohappen vroeg in den morgen te zenden en in elk geval voor negen uur des morgens. De geneeskundigen kunnen dan hun dag en dus ook de hun toege wezen benzine, zoo economisch mogelijk indee- len. Niet strikt noodige boodschappen moeten in tóen loop van den dag zooveel mogelijk be perkt worden. Kroonprinses van Noorwegen te Pittsburgh. PITTSBURGH, 10 September. De Noorsche kroonprinses is met haar drie kinderen, van Hyde- park komende, in het zomerverblijf van den Pitts- burghschen staalniagnaat Frederick Schafer aan gekomen. Zij zal hier vier weken blijven. (United Press) De Amerikaansche vliegtuig- productie. Over twee jaar 3000 toestellen per maand. BUFFALO. 10 September. Na de belangrijkste vliegtuigfabrieken van de Ver. Staten bezichtigd te hebben verklaarde de voorzitter van het Nationale Verdedigingscomité, Knudsen, dat de Ver. Staten binnen een jaar 900 vliegtuigen per maand zullen vervaardigen. Na verloop van nog een jaar zal het aantal maandelijks afgeleverde toestellen 3000 be dragen. (United Press.) Maximum-prijs voor eieren. Wat onder „groote" en „kleine" eieren verstaan wordt. 's GRAVENHAGE, 11 September. Nu eenige dagen geleden maximum-prijzen voor eieren zijn vastgesteld, blijkt van verschillende zijden, dat men in het onzekere verkeert over de in dat pers bericht aangegeven maten van versche eieren. Over de vraag, waar nu precies de grens tusschen „groote" en „kleine" eieren ligt, bestaat veel ver schil van opvatting. Tot wegneming van alle misverstand deelt het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogs tijd daarom met nadruk mede dat met „groote" eieren worden bedoeld eieren van 55 gram of meer per stuk. Alle andere eieren moeten dus onder de „kleine" eieren worden gerekend. Engelsche bommen op ons land. Het A.N.P. meldt: In den afgeloopen nacht heeft een Engelsch vliegtuig wederom bommen gewor pen bij Terneuzen. Drie lichte bommen kwamen op een stuk land even buiten Terneuzen terecht. Materieele schade werd niet aangericht. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Gisteravond kwart over elf zijn in een open veld in de gemeente Borssele twee brisantbommen en twaalf brandbommen neergekomen. Ook hier werd geen schade aangericht. Ex-koning Carol gaat zich in Portugal vestigen. BOEKAREST, 11 Sept. (DNB) De ochtendbladen publiceeren een bericht uit officieele bron, mel dende dat ex-koning Carol thans via Frankrijk en Spanje naar Portugal is Vertrokken, waar hij zich met goedkeuring van de Portugeesche regeering de finitief zal vestigen. De ex-koning heeft de Portu geesche regeering een schriftelijke verklaring ge geven, waarin hij zichzelf zoowel als zijn gevolg verplicht om zich te onthouden van ieder politiek optreden. Republikeinsche verkiezings overwinning in Amerika. NEW YORK 11 September (D. N. B.) In den staat Maine hebben de republikeinen bij de verkiezing van een senator, 33 Congresleden en een nieuwen gouverneur van den staat, over het geheel een overweldigende overwinning behaald op de democratische tegencandidaten. De meerderheid was vaak nog grooter dan bij de verkiezingen van 1936. Voor de goede orde verzoeken wij onze afnemers, welke in het tijdvak 1 April 1939 tot en met 31 Maart 1940 van ons brand stoffen ontvingen en hiervan vanaf 1 Mei j.l. tot heden nog geen 20 hebben ont vangen, ons onverwijld hiervan kennis te gevep, opdat deze hoeveelheid alsnog vóór het einde van deze maand door ons worde geleverd. O VER VEEN - Telef. 23517—28724. (Adv. Ingez. Med.) WOENSDAG 11 SEPTEMBER Rembrandt Theater: „De verdwenen minnaar' 2.30 en 7 uur. Luxor Theater ..Scheiding op korten termijn 2.30 en 6 uur tot 9.30 uur doorloopend. Cinema Palace „De man met de twee gezichten' 2 en 7 uur. Frans Hals Theater' „Moederlied". 2.30 en 7 uur. DONDERDAG 12 SEPTEMBER. Gem. Concertzaal: H.O.V., Volksconcert, 7.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Frans Hals museum: Tentoonstelling van werken yan Haarlemsche schilders. 104 uur. Na 10 uur niet in den tuin. Ook niet op een balcon. Nu wij het verordeningenblad ontvangen hebben met den tekst van de verordening van den Rijks commissaris betreffende verkeersbeperkingen blijkt daaruit, dat in artikel 1 staat, dat het tot nader or der aan hen. die niet de Rijksduitsche nationaliteit bezitten, verboden is zich tusschen 22 uur en 4 uur in het openbaar op te houden in de reeds eerder aangegeven kustgebieden, waartoe ook Haarlem en de omliggende gemeenten behooren. Die uitdrukking in het openbaar op te houden zou aanleiding kunnen geven tot misverstand. Daar om hebben wij de meening van den Commissaris van Politie te Haarlem gevraagd. De heer E. H. Tenckinck deelde ons mede, dat hij met stelligheid weet, dat het de bedoeling van de Duitsche autori teiten is die bepaling zoo op te vatten, dat het ver boden is zich in dien tijd buitenshuis te bevinden. Het is dus ook verboden zich in voor- of achter tuinen te bevinden, of op balcons. De Duitsche tekst van de verordening gebruikt dan ook de woorden „ïm Freien", wat wil zeggen „buiten". Het offer voor de winterhulp. BERLIJN, 10 September 1940. (V. P. B.) Onze correspondent meldt: De eerste offer-Zondag voor het tweede oorlogs winterhulp jaar heeft alleen te Berlijn reeds 42 mil- lioen R.M. opgebracht. Dat wil zeggen dat iedere Berlijner gemiddeld 10 R.M. heeft geofferd. Om deze offervaardigheid op haar juiste waarde te kunnen schatten moet men zich er rekenschap van geven dat een belangrijk deel van de ingezamelde gelden in de kas vloeit van de nationaal socialisti sche Volks-Wohlfahrt", de groote Duitsche hulp organisatie, die o.a. in Polen, Frankrijk en België voortreffelijk werk heeft verricht door den eersten nood te helpen lenigen. Deze organisatie, waarvoor alle Duitschers zoo mild offeren, streeft dus in den waren zin des woords een menschlievend doel na. Zij verleent hulp waar deze noodig is en beperkt haar werkzaamheid geenszins tot Duitsche volks- genooten. Engelsche „brandplaatjes" vielen ook in Nederland. Brandjes braken uit op het landgoed Eerde en het Sterkamp. OMMEN, 11 September (A.N.P.) Dezer da gen braken op verschillende plaatsen op het lanch- goed Eerde en het Sterkamp kleine brandjes uit. Bij nader onderzoek bleken deze veroorzaakt te worden door vierkante zwarte plaatjes, waarin zich phosfor bevond, dat door het zonlicht ontbrandde. Deze wel zeer gevaarlijke voorwerpen zijn des nachts door Engelsche vliegtuigen uitgeworpen. Door tijdig ingrijpen van den directeur der Quaker- school, den heer Hermans, werd inmiddels erger voorkomen. De brandjes werden gebluscht en hon derden plaatjes onschadelijk gemaakt. Ook in de buurtschappen Junne en Beerse werden enkele ge vonden. De Britsche Middelïandsche Zeevlooï MADRID, 11 September (D.N.B.) Naar uit Algeciras gemeld wordt, is de Vrijdag in de rich ting van de Middellandsche Zee uitgevaren Brit. sche vloot nog niet teruggekeerd. Thans liggen in de baai van Gibraltar voor anker drie torpedo jagers en twee andere groote oorlogsschepen. Engelsche strijdmethoden scherp gelaakt. BERLIJN. 11 September. In een uitvoerige uiteenzetting neemt de „Deutsche Diplomatisch- Politische korrespondenz" stelling tegen de strijd methoden. die door de Engelsche militaire lei ding toegepast worden. Daarbij wordt betoogd: De Duitsche aanval op Londen zou langzamer hand wel eens die krachten tot bezinning kun nen brengen, die zoo gewetenloos zijn geweest op het voeren van den beslissenden strijd tusschen' Duitschland en Engeland te staan. Engeland heeft niets onbeproefd gelaten om den meedoogenloozen totalen oorlog tegen de geheele Duitsche natie tot haar vernietiging te voeren. Het heeft derhalve niet het recht en evenmin hebben dat diegenen, die het tot dusver met deze oorlogvoering steeds eens waren te protestee ren. als bij het gebruik van de wettige Duitsche strijdmiddelen tegen de centra der Britsche wa- neningsindustrie ook burgers het leven moeten laten. Want de middelen der Duitsche oorlogvoering, al zijn ze dan ook hard. zijn in ieder geval fatsoen lijker en ridderlijker dan de laffe worgende greep der Engelschen. die in de hoop niet dadelijk daarbij betrapt te worden met voorbedachten rade den dood door honger en ziekte over het Duitsche volk zouden willen brengen. Londen's industriëele leven gestoord door de luchtaanvallen. STOCKHOLM, 11 Sept. (D.N.B.) De Stock- holmsche ochtendbladen bevatten weer berichten uit Londen over de jongste Dhasen van de Duit sche luchtaanvallen op de Britsche hoofdstad. Zoo meldt de Londensche correspondent van „Stock- holms Tidningen", dat 't voortdurende luchtalarm, afgezien van de deprimeerende uitwerking, zware storingen in het industrieele leven van Londen te weegbrengt. Men weet in Londen nauwkeurig dat alles tot nog toe slechts een begin, slechts voor postengevechten zijn en vraagt zich af, of het mo reel van de Londeraars zal stand houden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is het luchtalarm in Londen begonnen nog voordat de duisternis was ingetreden. Kort daarop reeds werd het bombarde ment zoo hevig, dat niemand zich buiten de schuil plaatsen waagde. Zelfs de telegraafverbindingen had men moeten onderbreken. Men leed onder een gevoel van onmacht. In het oosten van Londen zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag weer vele der vroegere brandhaarden opnieuw opgelaaid. De schade is zeer groot, maar het is verboden haar bekend te maken, opdat de Duitsche vliegers daar uit geen gevolgtrekkingen kunnen maken De Lon densche correspondent van „Dagens Nyheter" schrijft: In bevoegde Londensche kringen geeft men toe dat de Duitsche bomaanvallen in den nacht van Maandag op Dinsdag op de verkeersknooppunten gericht waren. Het spoorwegverkeer heeft eenige beperking ondergaan. Het verkeersminister ie heeft de bevolking verzocht niet orvnoodig naar en uit Londen te reizen. Het verkeer van dc ondergrond- sche treinen is gedeeltelijk gestaakt. Ook het auto bus- en tramverkeer is gedesorganiseerd. 99 N. BOERKOEL Aelbertsbergstraat 80 ïelef. 14028 Zaak Ged. Oude Gracht 46 Alle GRANITO- en TEGELWERKEN Strak van lijn9 soepel van prijs.9" (Adv. Ingez. Med.) Plechtige teraardebestelling van den W.A.-man Peter Ton. 's GRAVENHAGE, 11 September (A.N.P.) Op indrukwekkende wijze is heden het stoffelijk overschot van den nationaal-socialist Peter Ton, lid van de weer-afdeeling der N.S.B., wiens jonge leven Zaterdag j.l. bij de ernstige politieke botsing in de Balistraat te 's Gravenhage werd afgesneden, naar de laatste rustplaats geleid. Reeds geruimen tijd voor het vertrek van den rouwstoet te één uur van het Willem de Zwijger huis aan de Zeestraat stelden zich op het Plein 1813, de Nassaulaan en omgeving de verschillende groepen op, die tot dezen stoet behoorden. Deze werd geopend door de Amsterdamsche tamboers en hoornblazers, gevolgd door het Amsterdamsche muziekkorps der W. A. Hierachter kwamen de W. A.-stormvlaggen en wachtmeesters en vervol gens de W. A. uit het geheele land. Daarop volgden de jongens en meisjes van den Nationalen Jeugd storm, voorafgegaan door hun tamboers en vlag gen wacht. Verder het eerste vendel van ban 6 der WA, tot welk vendel Peter Ton behoorde en onmiddellijk daarachter de eerewacht met de dus genaamde bloedvlag der N.S.B. Daarna volgde de wagen, waarop het stoffelijk overschot was geplaatst, een geheel in het zwart gehouden en door vier paarden getrokken platte wagen, dragende een krans van den Rijkscommis saris, Rijksminister Seyss Inquart, een krans van den leider ir. A. A. Mussert en kransen van de W. A. en den N. J. S., zoomede een bloemstuk van de familie. Een afzonderlijk rijtuig volgde, waar op de overige bloemstukken waren gelegd. Drie vendels van de W. A., waartusschen zich ir. Mussert bevond, vergezeld door eenige hooge functionarissen der N.S.B., gingen te voet achter het volgrijtuig, dat voor de moeder en de zuster van den overledene was bestemd. Eindelijk volgden de hoofdkwartiers-functionarissen en een onafzien bare stoet van mannelijke leden der beweging. Langs de volgende route begaf de rouwstoet, in totaal vijf a zes duizend deelnemers tellende zich naar de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen: Zee straat, Javastraat, Balistraat, (langs het kring huis), Laan Copes van Cattenburgh, Anna Pau- lownastraat, Laan van Meerdervoort, Goudenregen straat en Kamperfoeliestraat. Mutaties bij de Rechterlijke Macht. 's GRAVENHAGE, 11 September. De procu reur-generaal bij het Gerechtshof te 's Gravenhage mr. A. Brants, is belast met .de waarneming van de functie van directeur-generaal van politie in in het departement van Justitie. In zijn plaats is mr. R. van Genechten uit Utrecht met de voor- loopige waarneming van de zaken van den pro cureur-generaal in Den Haag belast. De procureur-generaal bij het Gerechtshof te Arnhem, mr. J. A. de Visser-, is van zijn ambt ontheven en zal elders in de rechterlijke macht worden aangesteld. In zijn plaats is mr. W. de Rijke advocaat en procureur te Haarlem, met de voor- loopige waarneming der zaken van den procureur- g-eneraal belast. Ten slotte is de procure.ur-generaal bij het Ge rechtshof te 's Hertogenbosch, mr. E.L. M. H. Speyert van Woerden, van zijn ambt ontheven en op wachtgeld gesteld. In zijn plaats is de sub. stituut-officier van justitie te 's Hertogenboseh, mr. J. G. C. H. Dubois met de waarneming van de zaken van den procureur-generaal belast. Mr. W. DE RIJKE WAARNEMEND PROCUREUR GENERAAL BIJ HET GERECHTSHOF TE ARNHEM. Mr. W. de Rijke werd 10 November 1896 in Tokio geboren. In 1901 kwam hij naar ons land. Oor spronkelijk 20u hij in China opgeleid worden voor ingenieur om daarna in Amerika af te studeeren. Dit plan ging echter niet door door den oorlog. Na een jaar in China en in Rusland vertoefd te hebben kwam hij in 1915 naar Nederland terug, vervulde in ons land zijn militairen dienstplicht en ging aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam in de rechten studeeren. Hij promo veerde in 1922, vestigde zich eerst te Leiden en in 1924 te Haarlem als advocaat en procureur. Gedurende ongeveer anderhalf jaar is hij. als lid van de Chr. HLst. Unie. lid van den Raad van Haarlem geweest. Hii trad in 1933 als raadslid af, na eerst al bedankt te hebben als lid van de Chr. Hist. Unie. In hetzelfde jaar sloot hij zich aan bij de Nationaal Socialistische Beweging in Nederland. Hij werd Krinkleider van Haarlem- Zuid. na eerst ad-interim Kringleider in Den Haag te zijn geweest, bekleedde voorts diverse functies in de N.S.B. en kreeg voor deze beweging eenige jaren geleden ook zitting als lid der Eerste Kamer als opvolger van Ds. G. van Duyl. Den laatsten tijd werkte Mr. De Rijke veel sa men met den Commissaris van het N.V.V., Mr. Rost van Tonningen. CONCERT VAN IIET HAARLEMSCHE KAMER ORKEST. Dinsdag 17 September a.s. zal het Haarlemsche Kamerorkest concerteeren onder leiding van zijn dirigent Wim Lasschuit voor de inwoners van het gebouw van Het Leger des Heils. Uitgevoerd wor den de bekende Oud-Hollandsche Boerendansen van Sïep, een ouverture van Mendelsohn, Donau- sagen een wals van Fucik en een groote potpourri uit werken van Franz Lehar. Eenige vioolsoli zul len door Wim Lasschuit met pianobegeleiding van Doky Klijn worden uitgevoerd. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 12 SEPTEMBER. Progr. I: Jaarsveld. Van 10.30 n.m.11.30 n.m. Gram. platenconcert voor de Radio Distributie. Progr. II: Kootwijk. Progr. III: Duitsch station. Progr. V: idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Crooners-Revue. 1. Liza, Al Johnson: 2. Drink to me only with thine eyes, Maxine Sullivan; 3. Nur eine Stunde, T. Birkigt; 4. And the angels sing, Bing Crosby: 5. Long time no see, Andrew Sisters; 6. Ein Schiff fahrt nach Shanghai, Mimi Torna; 7. Let's dream in the moonlight, Dorothy Lamour; 8. I heard, Mills Brothers; 9. Oui Madame, Rosita Serrano; 10. Sail along silvry moon. Vera Lynn; 11. One sweet kiss, A1 Johnson; 12. Zvvischen heute und morgen, T. Birkigt; 13. S'posing, Bing Crosby; 14. Begin the beguine, Andrew Sisters: 15. Ich hab dich geliebt, Mimi Torna: 16. I go for that, Dorothy Lamour; 17. How I'm doin', Mills Brothers; 18. Warum hast du mir Weh getan, T. Birkigt; 19. Don't worry 'Bout me, Marion Mann. PURMERENDER MARKTBERICHT. PURMEREND. 10 September 1940. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 15 partijen, wegende 75000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 33.75. Kaasmarkt. Gewicht 1863 K.G. Handel vlug. Kleine Boeren kaas f 32.25 per 50 kilo. Boter 818 K.G. I 1.51—f 1.59 per K.G. Runderen totaal 1063 stuks. Vette koeien 560 8096 per kilo; goed. Gelde koeien 250 st. 140230 per stuk; matig. Melk koeien 188 st. 240340 per stuk, matig. Stieren 65 st. 160250 per kilo;'stug. Vette kalveren 52 st. 6095 per kilo; matig. Graskalveren 60 st. 4085 per st. matig. Nuchtere kalveren voor de slacht 1018 per stuk, matig. Nuchtere kalveren voor de fokkerij 1624 per stuk, matig. Magere varkens 26 st. 2445 per st. matig. Biggen 84 st. 816 per stuk. matig. Schapen 1221 st. Bokken 65 st. 416 per stuk, matig; Lammeren 1314 stuks 714 per st., goed. Kipeieren 66.50 per 100 st. Noord-Hollandsche Blauwen (kuikens) 900 st. 80.90 oer kilo. Oude kippen en hanen (wit en rood) 5960 per kilo. Oude kippen en hanen (blauw) 6065 per kilo. Konijnen 0.502.25 per stuk Een den 3100 st. 3547 per stuk. Duiven 40 cent per paar. Jonge hanen (wit en rood) 800 st. 8090 ct. per kilo. COÖPERATIEVE CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Kleine eendeneieren f 4f 4.80. 60.000 kippeneieren f 5.50f 6.20. MARKT BODEGRAVEN Aangevoerd 282 partijen Goudsche kaas, totaal 12690 stuks wegende 114210 kg. Prijs met R.M. Ie soort f 40 tot f 40.50, 2e soort f 38 tot f 39. Handel vlug. Als afweer tegen valscliermtroepcn worden Engelsche vrijwilligers geoefend in het onder schot nemen van valschermen, waaraan een pop is bevestigd. om paraat te zijn voor de KOMENDE FEESTDAGEN Een voortreffelijk onderricht in beschaaf de en gezellige sfeer biedt U het (Dansinstituut J. (Btassinne NIEUWE GRACHT 76 Telef. 11154 (Adv. Ingez. Med.) Kaatsen Een wedstrijd van Frisia. De Kaatsclub „Frisia" organiseert Zondag 15 September te half tien een wedstrijd op het Ge meentelijk Speelterrein aan de Kleverlaan. Athletiek Een oude kwestie, die dringend om oplossing vraagt: De aanleg van een sintelbaan te Haarlem. Het AJJ.P. meldt: Nu de populariteit van de althletieksport toe neemt heeft het bestuur van de N.A.U. zich tot de burgemeesters van talrijke gemeenten gewend, ten einde te komen tot den aanleg van sintelbanen in geheel Nederland. Nederland bezit slechts een 12-tal sintelbanen n.l. Amsterdam (2), Den Haag (2), Rotterdam (2), Utrecht, Leiden, Groningen, Nijmegen, Deventer en Treebeek (Limburg). Een beschamend klein aantaL Hilversum, Enschedé en Aalsmeer hebben be reids bij den technischen dienst van de N.A.U. in lichtingen gevraagd omtrent den aanleg van een sintelbaan. Wij vernemen, dat ook bij het gemeente bestuur van Haarlem een dergelijk schrij ven is ontvangen. B. en W. hebben zich over deze kwestie echter nog niet beraden. Zooais men weet is het vraagstuk van de sintelbaan te Haarlem al herhaalde malen ter sprake gekomen, helaas echter nog steeds zon der resultaat. Het is te hopen dat er ditmaal een oplossing in gunstigen zin kan worden ge vonden. In Haarlemsche sportkringen zal men den aanleg van een sintelbaan ten zeerste toe juichen. Een dergelijke baan kan de athletiek- prestaties slechts ten goede komen en zal er ongetwijfeld toe bijdragen dezen belangrijken tak van sport nog meer bekendheid te geven. Nu Leiden voorgegaan is mag Haarlem niet achterblijven! b/m postkantoor Re|i«r«He,-Verhuur- en€«piëer-lnrichlïn§ (Adv. Ingez. Med.) Korfba UITSLAGEN VAN ANIMO—READY. Zondag werden onderlinge wedstrijden voor adspiranten gehouden; de uitslagen zijn: Meisjes A-adsp. Ie prijs Suze Gosewehr, 2e Willj de Goede. Meisjes B-adsp. Ie prijs Adrj de Goede, 2e Annie v. d. Meer. Jongens A-adsp. Ie prijs Louis Hogeman, 2e Piet Dijkmans. Jongens B.adsp. Ie prijs Leen de Nijs, 2e Jan Hogeboom. Alle winnaars ontvingen een medaille. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. IJMUIDEN 11 Septembet Deensche consignatievisch. Haring f24—f22,50; Makreel f22.50—f 17; Ka. beljauw f30—f28; Groot gul f25—f22; KI. schei- visch f 27,50—f 26.50; zetschol f31; KI. schol f28- f22,50; Schar f24—f 17,50, alles per 50 K.G. Zoetwatervisch: Snoekbaars 68 56 c., Snoei 4846 c., alles per K.G. BLOEMENDAAL VERGADERING TUINBOUW. De afdeeling Bloemendaal en Omstreken vat de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hervat haar arbeid op Dinsdag 17 September in Rusthoek. Allereerst zal het werkprogramma 1940—141 worden vastgesteld. De heer G. J. Boeschoten zal de practische vraag bespreken: „Hoe kunnen wij thans onze kas sen en bakken zoo economisch mogelijk gebrui ken" HEEMSTEDE NOG EENIGE CONCERTEN IN GROENENDAAL Nu Groenendaal weer voor het publiek geopend is, hebben de 3 plaatselijke muziek vereenigingen besloten op de 3 opeenvolgende Zondagmiddagen een concert te geven in het Wandelbosch Groenen daal. Zondag a.s. van 35 uur zal de R.K. Harmonie St. Michaël, directeur de heer H. W. Hofmees ter optreden met het onderstaande programma: 1. Royal Vainqueur marsch, J. Volant. 2. Ouverture Joyeuse, Keler Bela. 3. La Manola, Serenade Espagnola, R. Eilenberg, 4. Immer oder ëimmer, Wals, E. Waldteufel. 5. La Grande Duchesse, Fantaisie, J. Offenbach. Pauze. 6. Les Cadets de Brabant, marsch, v. Turine 7. Ouverture Fantastique, ouverture A. Gouvaerts 8. Espana, Wals, E. WaldteufeL 9. Reginella, Campagnola, Ezels-serenade, E. di Lazzaro Zeer velen muziekliefhebbers zullen 't besluit, eenige concerten te geven, waardeeren door is grooten getale de concerten bij te wonen. Zon onder 20.05 uur Zon op 7.09 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 11 September 1940- Ondertrouwd: 11 Sept.. B. J. M. Walker en G. M. Hesselman; J. A. Hessels en J. R. Regterschot; G Tabbers en P. v. Hesteren; E. Oomen en A. W, Makkelie; A. M. Drenth en D. Vrugt; H. van der Meij en C. E. Leujes; J. Vrugt en A. Bos; R. Grool en M. A. Endenburg; T. O. Essenberg en J. W, v. d. Veldl; F. A. Dekker en J. N. Boeleman; W. der Kinderen en J. W. de Haas; J. Willebord en G. M. Mone; J. J. Bierenbroodspot en C. G Geerding: Smit en II. J. C. v. Hengel: C. Huizinga en M. A Ruijgrok: M. J. Blom en P. M. Monde: A. P. C. Haan en J. H. Faber; W. Stringer en P. v. Zeist; N- A. Booms en E. A. M. van Lunenburg; N. Duin en E. Stam. Gehuwd: 11 Sept., D. Treffers en R. Molnar; J. T. v. d. Kroon en J. A. Meerman; J. A. van 't Hoff er. E Fleurij; I. Pels en C. J. Meijer; J. B. Smit en J Gerritsen; L. Huis en H. Hermus; J. J Maarsen en J. Hoogesteger; M. Korremans en A. E. Serné; J- van der Vlist en I. B. Berkhout; C. J. B. Franse en G Horeman; J. A. F. Kuijpers en D. van Dijk; A. M- van Hoof en C. Kort; L. Tangerman en A. Lint horst; A. L. Noorlander en P. Timmer; Q. J. Schou ten en M. Barrette; S. E. Moolenaar en D. C. v. d. Putten. Bevallen: 8 Sept., C. J. StijnmanKiekens, z.; A MaartensSonneville, d.; 9 Sept., G. E. van Keulen van Broekhuizen, d.; 10 Sept., P A. Muis— Houtsma, d.; M. T. SernéCrommelin, d.; F. Stevensvan Essen, d.11 Sept.. M. Korzeliusvan Bilderbeek, z. Overleden: 10 Sept., C. H. Scheen, 75 j„ Teijler- straat; B. W. de Graaff, 59 j., AmsterdamschevaartJ G. C. Broekhof, 59 j., Ravelingsteeg.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2