Bonnen die thons geldig zijn: Verstopping Jladia Hef ei van Columbus voor sigareftenrookers. AGENDA Nieuwe Uitgaven. N.V. „G RAN ITO" WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 2 PHILIPS EN ERRES OOK IN HUURKOOP HAGEMAN - Ged. Oude Gracht 52 (Adv. Ingez. Med.) Sigarettenrookers „rollen" tegenwoordig hun sigaretten, want de doosjes zijn er pracjjtisch niet meer en „zelf maken" is het parool. Doch ook hier mee moet men uiterst economisch zijn, want de tabak, waarmee sigaretten gerold worden, ligt ook niet meer op straat. Een Haarlemmer is op een methode gekomen, waardoor men theoretisch op de 7 sigaretten één sigaret uitspaart, en in de practijk komt die bespa ring wel neer op één per drie sigaretten. De methode is zoo eenvoudig dat u zult zeggen: „Dat had ik zelf ook wel kunnen vinden." Zoo is het met ieder ei van Columbus gegaan. Opgelet, sigarettenrookers! U neemt een strookje crêpepapier 1 c.M. breed en 16 c.M. lang. en rolt dit op: plaatst het aldus in het gebruikelijke sigaretten- machinetje: rolt de sigaret, en ziet het resultaat: een sigaret met mondstuk. En dit eindje tabak bespaart u telkenmale. Want li wierp dit steeds weg. Maar voortaan volgt u deze methode, dan werpt u een waardeloos mondstuk weg en kunt op elke drie sigaretten één meer rooken dan vroeger. FAILLISSEMENTEN. Op Dinsdag 17 September werden door de Arr.- Rechtbank te Haarlem geen faillissementen uitge sproken. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: C. Leen, grossier in runderen, wonende te Koog aan de Zaan, Badhuisstraat 21. Curator: mr. J. C. Y. Nieuwenhuys te Haarlem. Door het verbindend worden der eenige uitdee- lingslijst is geëindigd net faillissement van: A Korff, schoenmaker en schoenwinkelier, wo- nenae te Aalsmeer, Oos.emderweg noa 248. Curator: mr. A. G. H. H. Roefi'en. te Aalsmeer. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V., Amsterdam). Surséance van Betaling: Door Jan Slotboom, Johannes Bertus Slotboom en Marinus Slotboom, allen wonende te Rheden, aldaar te zamen het aan nemersbedrijf uitoefenende onder de firma J. Slot boom en Zonen, is bij de Arrondissements-Recht- bank te Arnhem een verzoek ingediend tot ver leening van surséance van betaling. D.d. 12 September 1940 voorloopig verleend met benoeming van Mr. E. de Visser, Velper- binnensingel 1, te Arnhem, tot bewindvoerder. Verhoor: Maandag 14 October 1940, des n.m. om 2 uur, in de Raadkamer der Rechtbank, Paleis van Justitie, te Arnhem. Een ontwerp van een accoord is niet bij het verzoekschrift gevoegd. Uitgesproken: 13 September: A. Kolle, sigarenwinkelier, Gronin gen, Heerestraat 105 Rechter Comm. Mr. H. J. E. Engelkens. Curator Mr. T. Stoel, Groote Markt No. 19, Gronin gen. 16 September: Julius Bier, koopman en pension houder, Amsterdam, Jodenbreestraat 91. Rechter- Comm. Mr. J. Sprey. Curator Mr. C. A. S. M. Martens, Heerengracht 388, Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: B. Wilms, los werkman, Geleen. 12 September: A. H. Hendrickx, Venlo. H. A. Verhees, electricien, Asten. 13 September: J. Dijk, Groningen. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: 2 September: J. Muller, gewoond hebbende te Amsterdam, thans te Purmerend. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst Uitk. I8V2 Pet. 9 September: J. van der Hout, groentenhande- laar, Rotterdam. Idem. Uitk. 0.858 pet. Heden: WOENSDAG 18 SEPTEMBER Kamer van Koophandel, Nassaupleïn 4. Vergade ring, 2.30 uur. Rembrandt Theater: Piet Kohier in „De Boemel baron". 2 en 7 uur. Luxor Theater: „Stormachtige Jeugd", 2.30 urn en 69.30 uur doorloopende voorstelling. Cinema Palace: „De kassier vergist zich", 2, 5 en 7 uur. Frans Hals Theater: „Lentelied", 2.30, 5 en 7 uur. DONDERDAG 19 SEPTEMBER Rembrandt Theater. Piet Kohier in „De Boemel baron", 2 en 7 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds CREMATIE M. KORREMANS Gistermiddag heeft in het crematorium op Wes- terveld te Velsen in allen eenvoud de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer M. Korremans, oud-onderofficier van het Ned. Ind. leger, op 75-jarigen leeftijd te Heemstede over leden. Met de familieleden waren eenige vrienden meegekomen. Gesproken heeft de heer F. Hoogerwerf, die her dacht hoe hij en de overledene altijd als goede ka meraden waren omgegaan. De andere kameraden hadden ook gaarne willen komen, maar zij waren verhinderd. De laatste tijden waren zeer moeilijk voor ons, zeide spr., doch nu er een kleine zonne straal was gekomen, was onze goede vriend heen gegaan. Spr. wilde aan den overledene den dank overbrengen van alle leden der afdeeling Haarlem van den Bond van oud-strijders Madjoe, waarvan de ontslapene van de oprichting af lid is geweest en waarvoor hij veel heeft gedaan. Spr. besloot met eenige regels van het oude soldatenlied: De zon gaat op en daalt weer neer, Maar de soldaat, hij is niet meer. De organist speelde het Adagio uit de Sonate Pa- thétique van Beethoven en bij het dalen van de kist het Largo van Handel. Een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. CHARLOTTE KöHLER DRAAGT NEDER- LANDSCHE GEDICHTEN VOOR Zaterdagavond a.s. komt Charlotte Kohier in den Stadsschouwburg Nederlandschë gedichten voor dragen, waarvan de onderwerpen zullen zijn: de schoonheid, de arbeid, de liefde, het geloof en het vaderland. PERSONALIA Te Amsterdam slaagde voor het examen meester- meubelmaker, afgenomen door de Vereeniging tot Vei'edeling van het Ambacht, de heer X. Drent, te Haarlem. Voorts slaagden voor de examens derzelfde ver eeniging de heeren J. H. B. Honschoten, (voor meester-huisschilder) en H. Windt (voor meester- meubelmaker)' beiden te Haarlem. MONTEURS-EXAMEN V. E. V. Van den cursus voor Electro.technisch vakon derwijs slaagden voor het monteursdiploma V.E.V. alle 9 candidaten n.l. de heeren L. Bekkers, A. G. Bosse, C. v. Dijk, H. Grïessen, L. Jansen, B. Prins, A. de Ruiter, L. A. Verschoor en F. Zwemmer. Deze cursus wordt te Haarlem gehouden en staat onder leiding van den heer B. P. Hoogendorp. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Sme- destraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Autoped: v. d. Pavart, Oranjeboomstraat 99. Abonnement N.S.: v. d. Broek, Rollandsstraat 84. Armband: Hersevoort, v. Zeggelenplein 62. Com missieboekje: Bureau van Politie Smedestraat. Duimstok: Zwaanswijk, Hazebroekstraat 11. Etui met mondorgel: Vilius, Morinnesteeg 6. Dames- armbandhorloge: Stroes, Badhuisstraat 43. Hals snoer: v. d. Reep, Amsterdamstraat 3A. Afscherm- 'kapje: Koppen. Anslijnstraat 1. Regenkapje: Ton nissen, Ten Katestraat 47. Muts: v. d. Storm; Muiderslotweg 120. Damesregenmantel: ter Smit ten, Slachthuisstraat 84 rd. Nummerplaat Noord holland: Bureau van Politie Smedestraat. Porte- monnaie m.i.: Landraad, Dr. Leydsstraat 77: v. Schie, Hagestraat 32; Martins, Nijlstraat 2. Pakje bev. coupon stof; Hof, Witstraat 37. Rozenkrans: Lansdaal, Koningstraat 7. Kinderrijwiel: Rosa Tas, Graafschapstraat 63. Rijwielplaatje: v. Dui- venbode, Edisonstraat 8. Vulpen: Sisling, Jansweg 34; Bruyn, Dr. Bakkerlaan 63. Bloemendaal. Vul potlood: Rosveld. Zuiderstraat 11. Vergunning melkhandelaar: N. S.. Stationsplein. Zak: Mut saart, Lingestraat 12. Zakje m.i,: v. d. Berg, Zijl straat 87. Zadeldek: Bureau van Politie Smede straat. Zweep: v. d. Reep. Amsterdamstraat 3 I. •Distributiebon, Abbink, Sillemstraat 13: bril, van Haren, Colensostraat 4; kerkboekje, v. Wijk, Ster- reboschstraat 49; 2 kerkboekjes, Pereira. Kinder huissingel 88: beursje m.i., Klumper, Potgieterstraat 48, distributiebonnen, Stam, v. Oorschotstraat 13, ceintuur. Sikman. Nagtzaamplein 2; etui met sleu tels, bureau van Politie, Smedestraat, etui met vul pen enz., Hessels, Hofdijkstraat 44; veldflesch, v. Steijn, Korte Margarethastraat 11 rd., horloge, Vroom en Dreesmann, Groote Houtstraat: kinder boekje, v. Dam. Ted. v. Berkhoutstraat 97, heeren regenjas, Zandberg, Paul Krugerkade 80 rd., jon- gensregenjas, Sikkema, Velserstraat 14; distributie kaart, bureau van Politie, Smedestraat; portemon- naie met inh., Schornagel, Wouwermanstraat 15; portemormaie met inh.. Peters. Timorstraat 133, rijwielplaatje, bureau van Politie, Smedestraat; rozenkrans, Twisk, Jan Steenstraat 8: rijwielplaat je, v. Zwieten, Trompstraat 17; sleutels, Otter, Dahliastraat 13. huissleutel, Dekeloen, Beuken straat 23: trekstok van legerwagen, bureau van Po litie, Smedestraat, zegels, bureau van Politie, Sme destraat. Italianen vallen luchtbasis op Malta aan. Groote vernielingen aangericht. ROME, 18 September (D.N.B.) Een afdeeling Italiaansche duikbommenwerpers, begeleid door talrijke jagers, heeft een aanval gedaan op de lucht basis Mikabba op Malta, een der belangrijkste oor logshavens in de Middellandsche Zee. Alle gebou wen en opslagplaatsen van materiaal en munitie zijn vernield. Bovendien zijn drie Britsche vlieg tuigen op den grond vernietigd, toen zij trachtten op te stijgen. Eenige aanvallen van Engelsche jagers, die de Italianen wilden aanvallen, werden afgeslagen. Twee Britten stortten brandend neer. Uit foto's is gebleken dat de op het vliegveld aangerichte scha de zeer groot is. De vliegloodsen en de lokalen voor de manschappen zijn verwoest. BESCHULDIGDE IN UNIFORMENZAAK BUITEN VERVOLGING GESTELD. ALMELO. 18 Sept. De Officier van Justitie bij de arrondissements-rechtbank deelt mede dat de heer Van O., verdacht in de z.g. uniformenzaak, door hem buiten vervolging is gesteld, omdat is gebleken dat hij geen schuld heeft aan eenig lands- verraderlijk misdrijf. De Officier vertrouwt dat door deze mededeeling de heer Van O. volkomen gerehabiliteerd is. (A.N.P.) Tornado aan de Amerikaansche kust Vele kleine vaartuigen vergaan. NEW-YORK. 18 September (D.N.B.) Volgens berichten uit Halifax is in Nieuw Schotland en Nieuw-Brunswijk door een hevige tornado, gewel dige schade aangericht. De kustvaart heeft zeer ge leden. Vele kleine vaartuigen zijn vergaan. Op vele plaatsen ligt het verkeer geheel stil. Weer bommen op Terneuzen. TERNEUZEN. 18 September (A.N.P.). In den afgeloopen nacht hebben Engelsche vlie gers bommen geworpen op Terneuzen. Twee woningen werden vernield, waardoor twee dames licht gewond werden. Ook boven Denemarken en Zweden kabelballons. KOPENHAGEN, 18 September. (D. N. B.) Giste ren heeft men boven Jutland 35 tot 40 Engelsche versperringsballons gezien, die over Fimen en See- land verder dreven. De lange staalkabels die aan de ballons bevestigd zijn, hebben op vele plaatsen electrische leidingen en telefoondraden vernield en hier en daar gebouwen beschadigd. Zeven ballons zijn neergeschoten. STOCKHOLM, 18 September (D. N. B.) Naar „Stockholm Tidningen" meldt is 'n zwerm losgesla gen Engelsche versperringsballons door den ster ken wind over zuid- en zuidwest Zweden gedreven. Deze ballons richtten door hun kabels groote schade aan de bovengrondsche en spoorwegsterkstroomge- leidingen aan, waardoor niet alleen onderbrekingen in den stroomtoevoer maar ook vertraging in het treinverkeer veroorzaakt werd, o.a. is de hoofd stroomgeleiding van de rivier de Lagan op ver scheidene punten gebroken en de Zuid-Zweedsche electriciteitsmaatschappij heeft een groote colonne arbeiders uitgezonden om de schade te herstellen. Op enkele plaatsen hebben de sleepkabels van de versperringsballons omheiningen van prikkeldraad meegenomen, die dan in de' electrische leidingen bleven hangen. In omstreeks tien Zuid-Zweedsche steden zijn herhaaldelijk storingen in de stroomvoorziening op getreden. Te Gotenburg werd zelfs het tramver keer gestagneerd. Uit MalmÖ wordt gemeld dat de trein uit Gotenburg, die des avonds om acht uur moest aankomen, te middernacht nog niet bin- Sluitingstijden Rijkssliiizen en bruggen. 's GRAVENHAGE, 18 September (A.N.P.) De secretarisgeneraal waarnemend hoofd van het departement van waterstaat, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat le. In de beschikking van 9 Mei 1939 no.'471 (1), afd. Waterstaatsrecht, betreffende Zondags sluiting van bij den rijkswaterstaat of de diensten van de Zuiderzeewerken of van de Wieringermeer in beheer zijnde sluizen en bruggen, welke be schikking is opgenomen in de Staatscourant van 9 Mei 1939, no. 90, zooals die beschikking sedert is gewijzigd, achter „Vecht-ophaalbrug in Rijksweg no. 1 te Muiden" in de derde kolom in plaats van „tusschen 1 October en 1 April van Zaterdag 10 uur n.m. tot Maandag 6 uur v.m." zal worden ge lezen: „tusschen 1 October en 1 April van Zater dag een half uuru na zonondergang tot Maandag een half uur vóór zonsopgang". 2e. In de beschikking van 9 Mei 1939 no. 471 (2), afd. waterstaatsrecht, betreffende nachtslui ting van bij den rijkswaterstaat of de diensen van de Ziderzeewerken of van de Wieringermeer in beheer zijnde sluizen en bruggen welke be schikking is opgenomen in de Staatscourant van 9 Mei 1939 no. 90, zooals die beschikking sedert is gewijzigd achter „Vecht-ophaalbrug in Rijksweg no. 1 te Muiden" in de derde kolom in plaats van: „tusschen 1 October en 1 April van 10 uur n.m. 6 uur v.m. 2)" zal worden gelezen: „van den uur na zonsondergang tot een half uur vóór zons opkomst". 3e. In de beschikking van 9 Mei 1939 no. 471 (3) afd. waterstaats-recht betreffende sluiting op Christelijke feestdagen van bij den rijkswaterstaat in beheer zijnde sluizen en bruggen, welke be. schikking is opgenomen in de staatscourant van 9 Mei 1939 no. 90, zooals die beschikking sedert is gewijzigd, achter „Vecht-ophaalbrug in Rijks weg no. 1 te Muiden" in de vierde kolom in plaats van: „van den aan den feestdag voorafgaanden dag 10 u. n.m. tot den op den feestdag volgenóen dag 6 uur v.m. 2)" zal worden gelezein: „van den aan den feestdag voorafgaande dag een half uur na zonsondergang tot den op den feestdag volgen den dag een half uur vóór zonsopkomst". OFFICIEELE VALUTAKOERSEN. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3 16—1.88 9 16. Berlijn 75.28—75.43. Helsinki 3.813.82. Stockholm 44.8144.90. Zürich 42.84—42.92. Bankpapier: New York 1.86^—1.90 1/4. Brussel 30.08—30.20. Stockholm 44.7644.94. Zürich 42.8042.96. Nederlandsche tomaten in Duitsehland. De leiding op de Duitsclie markt. BERLIJN, 17 September. De V. P. B. corres pondent meldt: De afzet van Nederlandsche tomaten op de Duit- sche markten is op het oogenblik bevredigend. Wel is de vraag, ook tengevolge van het regenachtige weer, veel kleiner, maar het aanbod is eveneens sterk verminderd. Italiaansche en andere buiten- landsche tomaten zijn van de Duitsche markt thans geheel verdwenen, zoodat het Nederlandsche pro duct dc leiding heeft. Dit is trouwens ook beter van kwaliteit dan andere buitenlandsche tomaten. Bij van Holkema Warendorf te Amsterdam is een boekje verschenen, getiteld: „Huidziekten" door Dr. M. IC. Polano. Bij den uitgever J. Philip Kruseman te Den Haag verschenen de volgende boeken: „De vermoorde magiër" door Clayton Rawson, vertaald door A. A. Humme Jr.; „Twee moorden en nog één" door Geoffrey Homes, vertaling van Jeanne de Kruyff; „Eén druppel bloed" door Anne Austin, vertaald door Frans van Overvoorde en „Vuurdoop" door Stone Cody, vertaald door Jan W. A. Kessels. Bij A. W. Bruna Zoo'ns Uitgevers Mij. N.V. te Utrecht verscheen: „Ons dagelijksch brood" door G. A. van Bovene. een reportage van een studie reis, met bandontwerp door Suzon Beynon. HEEMSTEDE GOUDEN HUWELIJKSFEEST Vandaag viert het echtpaar P. C. v. GaartPau- len, Clivialaan 1, zijn gouden huwelijksfeest. In den morgen werd het feest kerkelijk begonnen met een plechtige H. Mis in de St. Bavokerk aan den Hee- renweg. Reeds in de morgenuren mocht het gouden paar talrijke stoffelijke blijken van belangstelling ont vangen, o.a. een fraai bloemstuk en een wandlamp van het hoofdbestuur van den Ned. R.K. bond van behangers en stoffeerders, een fraaie kamerlamp van de afd. Haarlem en Omstreken van bovenge- melden bond en een bloemstuk van de dames der leden dezer afdeeling benevens vele bloemen en geschenken van kennissen en familieleden, terwijl ook vele schriftelijke felicitaties waren ontvan gen van vrienden en clientele. Reeds in de morgen uren kwamen enkele vrienden ook persoonlijk het gouden echtpaar feliciteeren. Nuttige wenken voor uw maaltijden. Karnemelksche pap, of gort in karnemelk ge kookt zijn op het oogenblik nog bij de meeste fi lialen van de melkinrichting te koop zonder dat er bons voor ingeleverd moeten worden. Ook vanille- vla, amandelvla, chocoladevla, kunnen zoo verkre gen worden, dus zijn zij een geschikte aanvulling als toespijs bij onze maaltijden. Na een vischmaaltijd heeft men dikwijls gauw weer honger, hetgeen onlstaat doordat visch snel verteerbaar is, en er meestal geen groote porties visch. gegeten worden. Daarom moet men dan na zoo'n maaltijd een stevige toespijs geven, bijv. pap, of pannekoeken. Van de hoeveelheid havermout, die men per per soon in 3 weken krijgt, nl. 250 gram kunnen zeker 10 of 12 flinke borden pap gekookt worden zoodat men, al is men gewend havermout nu en dan aan het ontbijt te eten, toch wel wat overhoudt om als toespijs te gebruiken. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. BROOD Bons 5 Geldig van 9 tot en met 17 Sept. Bons 6 Geldig van 16 tot en met 24 September Recht gevend op: Totaal 2000 gram brood, of 2500 gram roggebrood. KOFFIE EN THEE Bon 73 uit het Algem. Distributieboekje Geldig: Van 31 Aug. tot en met 27 Sept. Recht gevend op: 1/2 pond koffie of 1/2 ons thee. SUIKER Bon 72 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig: Van 31 Aug. tot Vrijdag 27 Sept Recht gevend op: 1 K.G. suiker. WEELWAREN Bon 71 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig: Tot en met 4 October. Recht gevend op: 1/2 pond tarwebloem of tarwemeel of boekweitmeel of rogge bloem of roggemeel of zelfrijzend bak meel. GRUTTERSWAREN Bon 41 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig: Tot en met 4 October. Recht gevend op: 250 gram rijst of rijste- meel of rijstebloem. Bon 54 uit het Algem. Distributieboekje Geldig: Tot en met 4 October. Recht gevend op: 250 gram havermout of havervlokken, of gort, of grutten. Bon 28 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig van 9 Sept tot 1 November Recht gevend op: 100 gram maizena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 15 uit het Algem. Distributieboekje. Geldig van 9 Sept tot 1 November Recht gevend op: 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti VLEESCH EN VLEESCHWAREN Bons 79, 84, 89, 94 uit het Alg. Distribu tieboekje. Geldig: Van 16 tot en met 22 September Recht gevend op 100 gram rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet. Bon 99 uit het Alg. Distributieboekje. Geldig: Van 16 tot en met 22 September Recht gevend op 100 gram vleeschwaren. BOTER EN VETTEN Bon 05 tot en met 12 van de Boterkaart Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond boter. Bon 05-06-07 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond margarine of boter. Bon 08 van de Vetkaart. Geldig: Tot en met 18 October. Recht gevend op: 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. Bons 09-10-11-12 van de Vetkaart. Recht gevend op: 1/2 pond boter met een reductie van 10 cent per half pond. ZEEP Bon 115 (Geldig tot 25 Sept.) Recht gevend op: 150 gram toiletzeep of 120 gram huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gram zeeppoeder of 125 gram zeepvlokken of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. SCHEERZEEP Bon 116. (Geldig tot 31 December) Recht gevend op: 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. HONDENBROOD Bon 5 (Geldig tot 1 October). Recht gevend op: Groep 1 en 2: 10 K.G. Groep 3: 8 K.G. Groep 4: 5 K.G. Groep 5: 4 K.G. Groep 6: 3 K.G. Hondenbrood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD Bon 5 (Geldig tot 1 October). Recht gevend op: 11/2 K.G. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. PETROLEUM (alleen voor hen, die uitsluitend op petro leum kunnen koken). Zegel „Periode 6' GeldigTot en met 3 November. Recht gevend op: 2 liter. N. BOERKOEL Aelbertsbergstraat 80 Telef. 14028 - Zaak Ged. Oude Gracht 46 Alle GRANITO- en TEGELWERKEN „Strak van lijnsoepel van prijs." (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP DONDERDAG 19 SEPTEMBER. Progr. I: Jaarsveld. Van 10.30 n.m.11.30 n.m. Gram. platenconcert voor de Radio Distributie. Progr. II: Kootwijk. Progr. III: Duitsch Station. Progr. V: Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Zangprogramma 1. Liebe klein Nachtigall, Miliza Korjus; 2. Ay Ay Ay, Luigi Fort; 3. Heut' Abend lad ich mir die Liebe ein, Zarah Leander; 4. Heut' und alle Tagen, H. E. Groh; 5. Ave Maria v. Bach-Gounod, Deanna Durbin; 6. Die Afrikanerin v. Meyerbeer, Costa Milona; 7. Bell Song uit Lakmé v. Delibes, Lilly Pons; 8. Torna a surriento, Alfred Piccaver; 9. Herz du kennst meine Sehnsucht, Martha EggerOi; 10. Tu ca nun chiagne, Wladislow Ladis; 11. Die Madchen von Cadiz, Miliza Korjus; 12. Si vous l'aviez compris, Luigi Fort; 13. Ein par Tranen werd'ich weinen, Zarah Leander; 14. Dort wo du hingehst, H. E. Groh; 15. Home sweet home, Deanna Durbin; 16. Die Perlenfischer v. Bizet, Costa Mi lona; 17. Ein neues Leben fangt an, Martha Eggerth. Hengelen Hengelclubs. Zondag hield de Hengelvereeniging „Nooit Ge dacht" een onderlingen wedstrijd op witvisch, in de Leidsche vaart. De uitslag was: 1 R. Monkel, 2 J. v. d. Winter, 3 A. Stijnman, 4 C. Heemskerk, 5 P. Lagerweij, 6 J. Boterbloem, 7 T. Huitema, 8 W. V. d. Mei. 9 C. Koelemeijer, 10 M. Ruighaver. De visch vereeniging „het Baarsje" hield Zon dag jl. een wedstrijd tegen de Hengelsport vereeni ging „de Hoop" uit Amsterdam, ter gelegenheid van het 24-jarig bestaan. De eerste prijs werd behaald door „de Hoop" met 96 stuks en de 2e prijs door het Baarsje met 70 stuks. De volgende prijzen werden behaald: 1 H. Veen, 2 H. Koster, 3 P. Berghuis. 4 H. Viege, 5 C. v. d. Pol, 6 D. Koeleveld, 7 A. Wisse, 8 B. Veen, A. A. Provoost, 10 B. Kaasenbrood. Zondag 15 September hield het vischcollege „De Forel" een wedstrijd op baars te Bennebroek. De uitslae luidt als volgt: 1 H. J. v. Os, 2 W. Balk, 3 P. Huisuih-eld, 4 F. Steggink, 5 B. Duits, 6 H. Mijer, 7 P. Hartman, 8 F. Hoogeboom. Dames-Hockey De competitie-indeeling in het Westen. Splitsing in vier afdeelingen. Een enquête, gehouden door het bestuur van den N.D.H.B. onder alle aangesloten vereenigingen heeft uitgemaakt, dat het seizoen 19401941 in het Westen een noodcompetitie gewenscht wordt. Er zijn 4 afdeelingen gemaakt A, B, C, en D. In afd. A komen 11 clubs uit. Dit zijn de oude eerste klassers: H.H.IJ.C., H.D.M., H.O.C., B.D.H.C., Rood Wit, A'dam, Hilversum, Gooi. Aangevuld met de overgangsklassers: Togo, Be Fair en Amers foort. Afdeeling B is gesplitst in 4 districten: Haag-Rot terdam, Haarlem a en b en Gooi. In Haarlem a ko men uit: Leiden. B.D.H.C. 2, A'dam 2, Rood Wit 2, Strawberries, H.B.S. en Pinokkio. In Haarlem b zijn Zandvoort, B.D.H.C. 3, O.K., A'dam 3, Rood Wit 3, Hurley en Ijsvogels onder gebracht. Afdeeling C is onderverdeeld in 5: Den Haag- Rotterdam a en b, Haarlem-A'dam en Gooi-Hil- versum a en b. De indeeling van het district Haarlem-A'dam is: V.V.V., Zandvoort 2. Allernaar, B.D.H.C. 4, B.D.H.C. 5, A'dam 4 en T.H.C. In afdeeling D komen 56 elftallen uit, tezamen, vormend 8 districten te weten: Den Haag a, b en c, Haarlem a en b, A'dam, Gooi en Rotterdam. In Haarlem a zien we Kraaien, B.D.H.C. 6, Rood Wit 4, H.B.S. 2, F.A.H.C., Fit en Pinokkio. In Haarlem b tenslotte de nieuwe Haarlemsche vereeniging Ever Swift 1 en 2, met Strawberries 2, B.D.H.C. 7, F.A.H.C. 3, F.A.H.C. 4 en Ijsvogels 2. Aambeien? Huiduitslag? Overtollig vet? DAN Dr. Schleffer's Stofwisselinoszouf Men voelt zich vrijer en gezonder. Flacon f 1.05. Dubbele flacon fl.75 bij apothekers en vakdroglsten. (Adv. Ingez. Med.) MAIKT m EEKIEMÏEN PURMEREND 17 September 1940 Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 143 partijen, wegende 65.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 33,50. Kaasmarkt. Gewicht 2619 K.G. Handel goed. Kleine Boeren f 32,25 per 50 K.G. Boter 848 K.G. f 1,58f 1,62 per K.G. Runderen, totaal 398 stuks. Gelde koeien 258 150250 p. stuk, matig. Melk koeien 140 240340 per stuk matig. Paarden 19 100400 per stuk, matig. Magere varkens 13 2545 per stuk, matig. Biggen 97 816 per stuk, matig. Schapen 1693 4563 per stuk, voor de slacht f 25f 37, voor den handel goed. Bokken 92 617 per stuk, matig. Lam meren 1991 1020 per stuk, matig. Kipeieren 6,256,75 per 100 st. Noord Hollandsche Blauwen (kuikens) 400 0,901.05 per K.G. Oude kippen en hanen (wit en rood) 7800 0.521 -0,60 per K.G. Oude kippen en hanen (blauw) 0,650,70 per K.G. Konijnen 0,502,50 per stuk. Eenden oude 0,40 0.47^, jonge 0,700,80 per stuk. Duiven 0,40 per paar. Jonge hanen (wit en rood) 700 0,850.95 per K.G.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2