£aal$te> BeuMen BURGERLIJKE STAND f Hit de Omsiteken WOENSDAG IR SEPTEMBER 194Ö HAAREEM'S DAGBE'AD' 7 Celluloidplaatjes gevonden in Den Haag. Plannen voor decentralisatie van Tokio. de op last van den commissaris van politie. Dit werd gedaan als een controlemaatregel en moet geenszins als een vrijgeleide worden beschouwd. De Duitsche overheid staat op een strenge naleving van de bepaling en het noteerén der namen ge schiedt alleen, om te voorkomen, dat er geregelde overtreders komen. Zoolang het spoorwegverkeer niet in zooverre geregeld is, dat men er zeker van kan zijn, dat bedoelde trein op tijd aankomt, doet men dus verstandig, om moeilijkheden te voorko- men, een uur eerder uit Haarle mte vertrekken, in plaats van de laatste gelegenheid af te wachten. Marktberichten en besommingen. Aangevoerd door Deensche consignatiezendin gen: Groote haring f 24f 20; Kleine haring f 16 f 13.50, Kleine middel-schelvisch f 40, Wijting f 22.50, Heekevisch f 36—f 30, Koolvisch f 14.50— f 13.50, Zetschol f 45—f 44, Kleine schol f 38—f 23, Schar f 25, Bot f 19—f 17, alles per 50 K.G. Zoetwatervisch: Snoek 52 ct, Snoekbaars 74 ct., Blei 36—24 ct. Alles per K.G. ONDERLINGE ZWEMWEDSTRIJDEN VAN DE P. S. V. De Politie Sportvereeniging hield gisteren in het Velserbad ondeidinge zwemwedstrijden, waar voor veel animo was. De deelnemers, verdeeld in veteranen, seniores en juniores hebben elkaar fel bestreden, zoodat de wedstrijden het aanzien alles zins waard waren. De wedstrijden bestonden uit schoolslagzwem- men, rugslagzwemmen, popduiken en hindernis- zwemmen. Voor het laatste nummer moesten de deelnemers een baan zwemmen maar en passant door een autoband en over een ton kruipen en ten slotte een in het water drijvende kaars met den mond vangen. Vooral het laatste experiment eischte veel tact en veroorzaakte vele lachsalvo's. De uitslag was als volgt: Kampioen v. d. Bosch met 424 punten. Seniores: le prijs Padmos 371 punten; 2e prijs Geerlings 368 punten. Juniores: le prijs Kamerbeek 270 punten 2e prijs Bongerd 254 punten. Veteranen: le prijs Wallast 300 punten, 2e prijs Peters 278 punten. De jury bestond uit de heeren J. P. Weijburg. Scheerder en Schachtschabel. De prijzen, die bestonden uit luxe voorwerpen werden na een kort speechje door den heer Weij burg uitgereikt. COLLECTE VOOR HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Het bestuur van de Roode Kruisafdeeling schrijft: De jaarlijksche Roode Kruiscollecte zal worden ge houden op Woensdag 25 September. Het welslagen der collecte hangt voornamelijk af van het aantal collectrices dat zich beschikbaar wil stellen. Wij hopen dat een groot aantal dames en ook heeren zich voor het collecteeren opgeven. Men kan zich aanmelden bij onderstaande adressen: Dr. W. van Haselen, Kanaalstraat 51, IJmuiden; L. Dyksen, Charl. de Bourbonlaan 1, Santpoort station; M. W. Hellemons, Da Costalaan 6, Driehuis; W .Hoekstra, Ogelwichtstraat 6, Velsen Noord. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehouden op 19 September 1940, des namiddags 2 uur, ten Raad- huize te Overveen. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen der vergaderingen van: 16 Mei. 20 Juni, 12 Juli en 18 Juli. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming lid der plaatselijke Commissie van toezicht op het M.O. 4. Wijziging 3e en 5e suppletoire-begrooting dienstjaar 1940.- 5. Vaststelling lie en 12e suppletoire-begroo ting dienstjaar 1940. 6. Voorloopige vaststelling gemeenterekening over 1939. 7. Verzoek om ingevolge art. 72 der L.O. wet gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf fing van: a. nieuwe leermiddelen, benevens voor school- meubelen en inrichtingskosten van een vierde leslokaal voor de Koningin Wilhelminaschool; b. nieuwe schoolmeubelen, leer- en hulpmidde len voor de R,K. Meisjesschool te Over veen; c. voor den verbouw van de R.K. Meisjesschool te Overveen. 8. Verzoeken om afschrijving schoolgeld voor: a. openbaar gewoon L.O. b. bijzonder gewoon L.O. c. openbaar uitgebreid L.O. 9. Wijziging verordening op het toekennen van pensioen of wachtgeld aan gewezen wethouders en hun weduwen en weezen. 10. Wijziging verordening ter uitvoering der art.. 6 en 9, le lid der Winkelsluitingswet. 11. Wijziging raadsbesluit d.d. 19 October 1939 betreffende verhuur van grond aan W. Dijkstra. 12. Wijziging raadsbesluit d.d. 16 Februari 1933 betreffende verhuur van grond aan G. Hoffschlag. 13. Voorstel om het gas- en waterverbruik in „Kareol" voor gemeenterekening te nemen. 14. Adres van het bestuur der Afd. Bloemen daal van den Algemeenen Nederlandschen Politie bond houdende verzoek om toekenning van een gratificatie aan J. Snuverink. 15. Credietaanvrage voor het opmaken van het stenografisch verslag der raadsvergaderingen. 16. Credietaanvrage voor het doen geven van cursussen in de Duitsche taal aan enkelen van het secretarïepersoneel en aan intellectueele werkzoekenden. 17. Verzoek van de Bloemendaalsche Gymnas tiek Vereeniging om een subsidie voor 1940. 18. Adres van het Bestuur van den Chr. Nat. Werkmansbond, houdende verzoek om beschik baarstelling van grond voor arbeiderswoning bouw. 19. Grondruil aan den Zandvoorterweg met: a. de N.V. Bouw Maatschappij „Nervus Serum" te Amsterdam; en b. Mevr. de Wed. J. D, Wildeboer te Aerdenhout. 20. Verzoek van C. Cassee om ontheffing van art. 2 der verordening houdende eischen waaraan een lokaliteit moet voldoen om voor een volledige vergunning ingevolge de Drankwet in aanmerking te komen. 21. Grondaankoop van de Erven van der Vliet voor aanleg van een nieuwen Bovenweg en uit breiding begraafplaats. 22. Verzoeken om ontheffing van bepalingen der bebouwingsvoorschriften. 's-GRAVENHAGE, 18 Sept. (A.N.P.) Gister ochtend tusschen 10 en 12 uur zijn in het Bezui- denhoutkwartier hier ter stede vier celluloid plaatjes gevonden, elk beplakt met een lapje lin nen. Het eerste is gevonden op den hoek van den Bezuidenhoutscheweg en Laan van Nieuw-Oost- Indië, waar het terecht was gekomen, nadat het van een dak van een belendend hoekhuis was ge waaid. Het tweede exemplaar werd aangetroffen op de trede van een portiektrap van een woning aan de Theresiastraat. Het derde exemplaar is gevonden op de deurmat van een vischwinkel in deze straat, achter de buitendeur. Het vierde plaatje is eveneens achter de buitendeur van een sigarenwinkel in de Theresiastraat gevonden. De plaatjes zijn in beslag genomen door de po litie, die ze later onschadelijk heeft gemaakt. De rijksinspecteur van de luchtbescherming heeft aan het bureau Louise Henriettestraat de plaatjes In beslag genomen. Londeusche pers valt minister Anderson aan. LONDEN 18 September (D. N. B.) De Britsche pers heeft een scherpe polemiek ingezet tegen de „schuilkelderpolitiek" van den minister van binnen- landsche zaken, Sir John Anderson. Anderson had in een persgesprek met de Daily Mail" verklaard dat het geen zin had thans diepgelegen, groote schuilkelders te bouwen, want dat zou te veel tijd eischen en veel meer bouwmateriaal dan voor het oogenblik hoe dan ook te verkrijgen is. De minister van binnenlandsche zaken stelde in plaats daarvan voor dat men zich met de kleine schuilplaatsen zou vergenoegen, die men in Engeland naar hem ge noemd heeft en die in het East End van Londen volstrekt te kort geschoten zijn. In een hoofdartikel bepaalt de „Daily Mail" zijn standpunt in deze aangelegenheid. Het blad valt Anderson scherp aan en verklaart dat als de Lon- denaars den nacht zouden moeten doorbrengen in deze kleine schuilplaatsen, die grootendeels slechts van gegolfd plaatijzer vervaardigd zijn, er meer Engelschen aan longontsteking zouden sterven dan aan de Duitsche bommen ten offer vallen. Het blad eischt dat alle kelders ter beschikking van het pu bliek gesteld worden en dat er terstond diepgelegen, welbëschermde, warme schuilkelders gebouwd worden. De meeste andere Londensche kranten hebben zich bij dezen eisch aangesloten en eveneens scherpe aanvallen op Anderson gedaan. Moeilijkheden der Philippijnen. NEW-YORK, 18 September. (D.N.B.) De mi nister van Financiën van de Philippijnen heeft te Manilla een radiorede gehouden, waarin hij de Vereenigde Staten uitnoodigde door het leveren van oorlogstuig een einde te maken aan „de mili taire onveiligheid der eilanden, die een gevaar voor den Amerikaanschen vrede is". De handel der Philippijnen is door den oorlog gedesorganiseerd, zoodat de economische voorbe reiding voor de onafhankelijkheid, die in 1946 een fei zou worden, onmogelijk is. Onder deze omstan digheden aldus de minister, moeten de Vereenigde Staten nog minstens tien jaar de Philippijnen op economisch gebied steunen zonder dat daai-mede iets veranderd wordt aan den datum der onafhan kelijkheid. Militaire bases der Ver. Staten in Peru, NEW-YORK, 18 September. (D.N.B.) Het blad „P. M." meldt uit Washington dat de Ver eenigde Staten met Peru onderhandelen over het afstaan van militaire bases op Peruaansch gebied ten behoeve van de verdediging van den weste lijken toegang tot het Panamakanaal. Men over weegt volgens het blad in ruil voor deze bases leeningen aan Peru te verstrekken. HAARLEM 18 September. Ondertrouwd 18 September: A. Willems en M. C. v. Drunen. A. C. Korving en C. C. Weeren. M. Langeveld en D. M. van Bergen en Henegouwen. J. v. Oudenaaren en M. Schutter. F. de Vries en J. F. J. Cassa. P. G. Cramer en A. Hammer. C. Nat en A. C. Masee A. J. Bink en H. M. Peschar. W. A. Cliteur en M. A. Ruiter. M. Vroone en J. M. v. d. Star. J. C. Last en A. v. d. Vecht. F. J. v. Steijn en J. Otte. G. J. J. v. Ginkel en P. A. J. Kra mer. L. Pieters en E. Bos. H. U. Leuwener en A. le Noble. W. v. Buuren en J. Scholder. T. Sernee en G. S. Schmidt. J. H. C. de Laat en T. J. H. Konings. P. L. v. d. Munnik en M. H. Hoogreef. A. Adema en C. C. M. Kobus. J. J. Mölman en M. Klaassen. Getrouwd: 18 September: J. R. Groos en I. Szuppan. P. A. v. Donkelaar en J. M. Hardesmeets, G. Berlee en W. M. C. Horn T. v. Houten en P. C. M. Bok. A. Bax en M. Glas. J. J. Jansen en C. J. ter Metz. A. H. A. Timmers en J. H. v. Hoof. S. F. Apel doorn en P. C. v. d. Raadt. T. v. d. Wal en L. v. d. Plas. J. Winkel en A. C. Heijerman. R. v. d. Walle en A. C. v. d. Blom. H. Smit en E. C. Scheelings. J. Olie en J. Krikke. B. Ver boom en R. C. v. d. Berg. E. J. Moonen en A. de Mooij. C. J. v. d. Boogaard en H. A. Nieuwen- huis. C. N. de Gooijer en A. Bakker. R. de Leeuw en C. D. Bruijn. L. H. Veerman en M. J. W. Hoonhout. D. J. Hoogendonk en J. Weert B, A. Bertels en C. M. Castricum. Bevallen: 15 Sept.: J. Kaptein-Cornelisse, z. A. E. Kolle- rie-Houben, z. 16 Sept.: G. Smink-v. Berloo, d. C. J. H. G. M. Weisscher-Schilder, d. C. H. Burggraaf-Siegerist, z. 17 Sept.: C. J. Roest- Titzing, z. H. W. Kuijpers-Prinsen, 2 z. M. M. Kaagman-Möring, d. 18 Sept.: J. J. M. v. Giffen- Visser, z. Overleden: 16 Sept.: A. M., 1 j., d. van A. J. Buis, v. d. Meer straat. 17 Sept.: C. Janssen, 75 j., Verspronck- weg. A. M. Droog-Kat, 66 j., Kamper laan. B. Hin, 68 j., Kamperlaan. BENNEBROEK BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. J. van der Wilde en J. Boter bloem. Overleden: L. J. Heffener v. 87 j. TOKIO. 18 September (Domei). De Japan- sche autoriteiten hebben plannen in studie geno men voor een decentralisatie van Tokio, gezien de vernietigende uitwerking van de Duitsche bom aanvallen op Londen. Gisteren is een eerste ver gadering van deskundigen gehouden, waarin be sloten is de uitbreiding van Tokio als metropolis stop te zetten en de inrichtingen van industrie, bestuur en onderwijs buiten de stad te versprei den. Er zal een verbod worden uitgevaardigd op een verplaatsing der plattelandsbevolking naar de hoofdstad, terwijl in Tokio wonende provin cialen gedwongen zulen worden naar hun land streek terug te keeren. In de wijziging van het stadsbeeld zal worden opgenomen de plaatsing van afweergeschut, het aanleggen van open ruimten, het bouwen van ondergrondsche garages, die in oorlogstijd als schuilplaatsen gebruikt kun nen worden en het verplaatsen van de scholen naar het platteland. Het plan omvat tevens maat regelen voor' de verzorging van den voedselaan- voer, de handhaving van de openbare dien sten e.d. \lllll.- BEVERWIJK De Zaterdagmarkt en de verduistering. In verband met de verduistering zal de Zater dagmarkt in het veilinggebouw „Kennemerland" ingaande 5 October a.s. 's morgens te 10. uur aanvangen en tot zonsondergang voortduren. De Commissie van Toezicht op de R.-K. Lagere Tuinbouwschool. In de Commissie van Toezicht op de R.K. Lagere Tuinbouwschool hebben zitting genomen de heeren mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Bever wijk, voorzitter; W. de Groot, directeur van de Vereenigde Veilingen, secretaris; A. N. Aarden burg, voorzitter van den L. T. B. afd. Beverwijk en lid van. den gemeenteraad; F. Heeremans, voorzitter van de afd. Velsen van den L. T. B. en Th. Bruin te Heemskerk. Twee afdeelingen zullen nog een vertegen woordiger in deze commissie aanwijzen. De busliclitingen gewijzigd. In verband met de verordening, die voorschrijft dat men zich tusschen 22 uur en 4 uur niet meer in de buitenlucht mag bevinden, moesten ook het post vervoer en daarmede de buslichtingen van de posterijen gewijzigd worden. De bij-bussen worden thans gelicht om: v.m. 910 uur; n.m. 1314 uur; n.m. 1617 uur en 19.3020 uur. De eerste buslichting aan het postkantoor Bree- straat zal worden uitgevoerd om 6.30 en de laatste om 18.30 uur. De uitslagen van het Duinwijck- tournooi. De uitslagen van het Duinwijck tennistournooi luiden als vclgt: Heerenenkelspel afd. A: KoopmansP. Langen- dijk 64, 79, 63; J. de WaardG. van dei- Ploeg 8—6, 7—5. Heerenenkelspel afd. B: ModdermanP. Seig- nette 64, 62; P. SpanjaardJ. Maandag 810 60, 198, C. Zwager Jr.Belinfante 16, 36. FrolichTh. Maters 26, 36; BelinfanteTh. Maters 46, 57. Damesenkelspel afd. B. Finale: N. Seignette A. Schipper 13—11, 4—6, 6—2. Heerendubbelspel afd. A. en B: G. Stoutenbeek Sr. en J. MaandagJ. Aardenburg en W. Seig nette 36, 64, 63; Th. Maters en P. Souten- beek—Belinfante en Langendijk 26, 63, 97; Koopmans en ZwagerVan der Ploeg en Dingier 26, 63, 64; Seignette en ModddermanG. Stoutenbeek Jr. en C. Zwager Jr. 79, 64, 64; Th. Maters en P. StoutenbeekKoopmans en Zwager 36, 16. Damesdubbelspel afd. B. Finale: A. van Benthem en V. van BragtT. Groot en N. Seignette 75, 14—12. Gemengd afd. A. en B.: H. Koopmans en mej. A. SchipperF. Langendijk en mej. Lelieveld 64, 62; G. Stoutenbeek Jr. en mej. J. BekkerP. Seignette en mej. V. van Bragt 86, 36, 61, W. Seignette en mej. A. van BenthemP. Stouten beek en mej. M. Seignette 62, 46, 16; Van der Laan en mevr. StarreveldJ. Maandag en mej. R. van Veen 64, 46, 26; P. Theelen en mej. H. AardenburgP. Spanjaard en mej. R. van Ronkel 36, 46. De wedstrijden worden vortgezet. ZANDVOORT SERENADES Voortgedragen door den stevigen Zuidwester klonk Dinsdagavond plotseling de feestmarsch van Van der Glas tot ver over het dorp. Onmiddellijk stroomde het publiek samen in de Kruisstraat, waar de Muziekkapel Zandvoort onder leiding van Rei- nier van 't Hoff een serenade bracht aan het dia manten bruidspaar Beekhuis. Nadat nog was ge speeld: Au Paris de la Meux van Wust, Jubileum- marsch van Sam Vlessing eri enkele andere mar- schen, eindigde de kapel met een: Lang zullen ze leven. Hoewel het niet de eerste keer in hun leven was, dat dit bruidspaar een serenade in ontvangst had te nemen, maakte toch dit bewijs van hartelijk mede leven weer een diepen indruk op de oudjes. De geheele kapel feliciteerde het bruidspaar. Ook binnen werden nog enkele vroolijke marschen gespeeld. Veel tijd hadden de muzikanten evenwel niet, daar er nog een serenade op het programma stond. Een der leden van de kapel, de heer Jan Weber, Jan Steenstraat 8, was in ondertrouw gegaan. Nadat ook daar buiten enkele nummers'ten beste waren gegeven, bood de heer C. Beekhuis het jonge bruidspaar namens de leden van de kapel een mooi huwelijksgeschenk aan. Toen het klokje van gehoorzaamheid kwart voor tienen sloeg, hadden de meesten er nog wel een paar uurtjes willen aan- knoopen, doch dit kon nu eenmaal niet en allen trokken dus huiswaarts. SCHOOLMELKVERSTREKKING BEGINT WEER Wegens vervoersmoeilijkheden kon de levering van schoolmelk de voorafgaande weken niet plaats hebben. Door een extra toewijzing van benzine is thans evenwel de levering op den gewonen tijd ongeveer 10 uur in den voormiddag weer mo gelijk. Maandag, 23 September, neemt de schoolmelk- verstrekking weer een begin. De kinderen, die het melkdrinken als een van de prettigste onderdeelen van de lesrooster hadden leeren waardeeren, zullen deze mededeel ing zeker met vreugde begroeten. VELSEN De productiebeperking bij Van Gelder Zonen. De directie der papierfabrieken van Van Gelder Zonen heeft 'het volgende aan de besturen der betrokken organisaties medegedeeld: „Zooals U misschien bekend is, zullen de pa pierfabrieken hier te lande genoodzaakt zijn hun ne productie belangrijk in te krimpen. Dit zal tot gevolg hebben, dat in de diverse fabrieken onzer N.V. dan de eene en dan de an dere papiermachine zal moeten worden stop gezet, teneinde niet te veel te maken. Dit stopzetten van dan de eene en dan de an dere papiermachine zal ook veroorzaakt kunnen worden door het breken van vitale machinedeelen, die niet zoo spoedig weder vervangen of gerepa reerd kunnen worden als in normale tijden en eveneens door de mogelijkheid, dat regelmatig te vervangen onderdeelen, als koperdoeken, vilten, enzoovoorts, door te late levering ontbreken. Ten einde de gevolgen van deze betrekkelijk ongeregelde stopzetting van enkele papierma chines zoo weinig mogelijk aan het betrokken personeel te doen gevoelen, zouden wij, althans voorloopig, het totaal van de volgens de regelen van ons bruinboek uit te betalen premie fabrieks- gewijs willen verdeelen over al degenen die aan de papiermachine werkzaam zijn. Zooals U be kend is. bestaat deze regeling al voor vele andere arbeiders in onze bedrijven, wier premie afhan kelijk is van de totale productie. Zelfs bestaat zij gedeeltelijk reeds in de nieuwe fabriek te Ren- kum, waar het personeel van machine 16 en 17 de totale premie door deze machines gemaakt, gelijkelijk verdeelt. Wij meen en te weten, dat deze maatregel, die naar wij gelooven in aller belang is, den bijval vindt van ons geheele personeel en het is dan ook ons voornemen om dezen maatregel gelijk met het tijdstip waarop de productiebeperking wordt voorgeschreven, nl. 3 Sept. j.l., te doen ingaan. Wij zijn bezig deze regeling uit te werken en zullen U te zijner tijd zoo noodig een uitgewerkt schema kunnen toezenden. Overigens blijven, zooals vanzelf spreekt, alle bepalingen van onze overeenkomst, belichaamd in het z.g. bruinboek. van kracht. Ten slotte vertrouwen wij, dat U met dezen maatregel zult instemmen, te meer aangezien deze natuurlijk allerminst beteekent een ver laging van de uit te betalen premie maar slechts een regelmatige verdeeling over degenen, die premie-gerechtigd zijn." Een aanrijding bij de Velserpont. Zaak voor het Gerechtshof behandeld. Op 22 Maart van het vorige jaar kwam een 42-jarige ingenieur, komende van de Papierfabrie ken te Velsen, met zijn auto de pont oprijden. Hij reed hiertoe naar de Oostelijke pont. doch aange zien hij daarvan geen gebruik kon maken, draaide hij met zijn auto langs het café ,,'t Pontje" naar links met de bedoeling naar de middelste pont te rijden. Bij het oversteken van den Oostelijken rij weg ontstond daarop een botsing met een motor rijder, die zich eveneens naar de Oostelijke pont begaf. De motorrijder liep ernstige verwondingen op en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Dinsdag heeft de autobestuurder voor het Ge rechtshof te Amsterdam terecht gestaan wegens het niet in achtnemen van de Motor- en Rijwielwet, waarvoor hij door het kantongerecht tot een geld boete van f 25.veroordeeld was. Uit een uitvoerig getuigenverhoor door den pre sident van het Hof, mr. J. M. Jolles, bleek, dat het zicht op den ochtend van het ongeluk zeer slecht was door den neerstroomenden regen. Bij het naar links draaien van de auto was de botsing ontstaan. De beide weggebruikers bemerkten elkaar te laat op. In zijn requisitoir zette de procureur-generaal, mr. A. A. L. F. van Dullemen, uitvoerig uiteen, dat de autobestuurder zich schuldig gemaakt had aan de verkeersfout bij het keeren niet voldoende te heb ben uitgekeken, dus niet voldoende rekening te hebben gehouden met het uit de richting Beverwijk komende verkeer. Hij sprak echter ook den motor rijder niet vrij van schuld, aangezien deze ver klaard had te weten, dat verd. ging draaien, doch op zijn recht van voorrang te hebben gerekend. Hij eischte tegen den verdachte een geldboete van f 10 of 5 dagen hechtenis. De verdediger, mr. J. L. Hamming, haalde in zijn pleidooi het niet uitkijken van verd. aan en wees er op, dat verd. zich op het eigen, rechtergedeelte van den rijweg bevond op het moment van het on geluk. Zijn auto stond daar als een blok, en de motorrijder was de eenige geweest, die een aan rijding had kunnen voorkomen. Vonnis 1 October a.s. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H. van Gervenv. d. Hooft, d., Fa zantenlaan 39, IJmuiden. Betram—Nleuwenhuis d„ Berkenstraat 47, IJmuiden, Slager—v. Eerde, z„ Tusschenbeeksweg 38, IJmuiden. O. E. Bus- wijllerKaspers d.. Weslaan 4, Santpoort. A. Pie- benga—Wiersma z., Burg. Rambonnetlaan 67, IJmuiden. A. Appelman—v. Doornik d., Wijker- straatweg 260, Velsen-N. Overleden: C. M. Praat, 51 j.. echtgenoote v. J. Hes, Bl'daalschestr.weg 149B Santpoort. A. van Woensel, 35 j., echtgen. v. Z. v. Veen, Beverwijk C. Pauw, 64 j., echtgenoote v. B. Machielse, A'dam. IJMUIDEN REIZIGERS. DIE TE LAAT THUIS KOMEN. Volgens het spoorboekje moet de laatste trein van Haarlem naar IJmuiden, die 's avonds 9.07 van Haarlem vertrekt, tegen half tien aan de verschil- lënde halten en stations van Velsen tot IJmuiden aankomen. Dat zou dus vroeg genoeg voor alle rei zigers zijn om vóór „het klokje van gehoorzaam heid" uit de open lucht te verdwijnen. De werke lijkheid is echter, dat bedoelde trein zoo goed als nooit op tijd vertrekt, omdat op den aansluitenden trein uit Rotterdam gewacht wordt. En als gevolg hiervan komt deze trein meermalen ruim een half uur te laat of na tienen aan. Het gevolg is, dat tal van reizigers niet op tijd thuis kunnen komen en dus gevaar loopen, aan- en vastgehouden te wor den en 's morgens vier uur met een proces-verbaal naar huis te worden gezonden. Reizigers, die de laatste dagen noodgedwongen het verbod moesten overtreden, werden doorge laten nadat hun namen door een politie- of een spoorbeambte waren genoteerd. Bij informatie te bevoegder plaatse vernamen wij, dat dit geschied SANTPOORT NED. HERV. EVANGELISATIE. Het bestuur der Ned. Herv. Evangelisatie heeft besloten de avondgodsdienstoefeningen, met in gang van October a.s. om 3 uur te doen aanvan gen, zulks met het oog op de verduistering. BLOEMENDAAL VERGADERING TUINBOUW. Dinsdagavond hield de Afd. Bloemendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde haar eerste vergadering in Rust hoek. De voorz. mr. J. D. v, d. Plaats deelde mede, dat het bestuur zal trachten om ook nu de vereeni ging vooruit te brengen en riep hiervoor de mede werking in van de leden, o.a. door getrouw ver- gaderingbezoek. De voorzitter gaf een résumé van het werkpro gram en deelde mede dat de Afd. het plan heeft opgevat om het BI. publiek, dames en heeren op 8 middagen practische wenken te geven voor het kweeken van groenten enz. Voor een inzending Hamamulus speciosa van den heer An Jager werden 10 punten toegekend. De heer G. J. Boeschoten hield in verband met de huidige buitengewone omstandigheden een zeer belangrijke voordracht over het onderwerp: „Hoe kunnen wij thans onze kassen en bakken zoo economisch mogelijk gebruiken". De belang stelling voor deze lezing was zeer groot. De heer Boeschoten wees er allereerst op dat men zich zal moeten instellen op een zoo zuinig mogelijk brandstoffengebruik. Plantencollecties of verzamelingen die dikwijls gedurende vele jaren zijn bijeengebracht, wil men nu niet gaarne opruimen, omdat ze later soms niet meer zijn te vervangen. De oplossing is de aantallen te beperken. Vele varensoorten bv. Adianthum kunnen mits wat droger gehouden, op een beperkte ruimte worden overgehouden. Succulanten, d.w.z. cactaea zijn onder bepaalde voorwaarden met een vrij lage temperatuur te vreden. Van onze mooie warme sierbladplanten neme men jonge exemplaren. Van klimplanten houde men stekken van iedere soort aan. ook van sten- gelbegoniais. Ook de kop der kas kan vele jonge planten huisvesten. Planten uit de Kaap enz. kunnen, mits droog gehouden, met weinig warmte toe. Vele planten kan men tot rust dwingen door luchten en voor zichtig gieten en dit in den voormiddag. Spr. wees er op de kas goed dicht te maken en rein te houden. Rietmatten enz. kunnen goede diensten bewijzen, ook sneeuw, blad enz. Spr. behandelde uitvoerig, wat men zelfs nu nog met succes kan telen en besloot met nuttige wenken over het schoonhouden van den ketel en het isoleeren der leidingen. Hierop volgde een geanimeerde gedachten- wisseling. SLUITING KAPPERSZAKEN. B. en W. stellen den Raad, naar aanleiding van een mededeeling van den Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart voor, in de verordening op de sluiting van kapperszaken, sub. g. onder art. 2 te doen vervallen, waarin be paald' is dat 31 December gelijk gesteld wordt met den Zaterdag, op welken dag de kappers zaken na 9 uur n.m. gesloten moeten zijn. JAARVERGADERING VOLKSZANG De afd. Bloemendaal van de Ned. Ver. voor ver betering van den Volkszang hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in het Jeugdhuis onder lei ding van den heer A. Kranenburg. De voorzitter hoopte, ondanks de moeilijkheden toch dezen winter enkele avonden te kunnen zingen. De secretaris bracht hierop het jaarverslag uit, evenals de penningmeesteresse mevr. Cassee, wier verslag een klein batig saldo toonde. De heeren Koek en v. d. Wende werden aangewezen voor de kascommissie. Op voorstel van den heer Fonteyne werden de aftredende bestuursleden Mevr. Cassee en de heer Kranenburg herbenoemd. Besloten werd om de zangavonden te houden in verband met de maan. Hierna sluiting. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET M. O. Ter vervulling van de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer D. Kool als lid (secretaris) van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Middelbaar Ondewijs, hebben B. en W. de volgende voordracht opgemaakt: 1. D. Kool; 2. mr. Th. F. Raedt. Gemeen ter ekening over 1939. Voordcclig saldo gewone dienst: ƒ162.978.23. Het resultaat der gemeenterekening van Bloemen daal over 1939 is bevredigend: de gewone dienst levert een overschot van f 162,928,23 op. Dit gunstig resultaat is, naar B. en W. aan den Raad mededee- len, o.a. veroorzaakt doordat op den post „Onder houd wegen" f 5836 is over gebleven, als gevolg van het uitstellen van verbeteringen aan voetpaden, in verband met het leggen van kabels door den Rijkstelegraafdienst. De post Werkverschaffing werd hoofdzake lijk ontlast, doordat onderscheiden werkloozen konden worden tewerkgesteld bij door de gemeente voor derden verrichte werkzaamheden en bij de herstelplaats van de Rijksartillerie-inrichting aan den Zeeweg, alsmede door opneming van werkloozen in het vrije bedrijf. De post werkverschaffing kon daardoor verlaagd worden tot f 36.647. De belangrijke meerdere opbrengst van de op centen op de gem. fondsbelasting op het belasting jaar 1938/39 houdt klaarblijkelijk verband met de opleving in het bedrijfsleven. De kapitaaldienst leverde een nadeelig saldo op van f 130.610,78. Dit nadeeling saldo zal (behalve de uitgaven voor aankoop van auto's), bestreden worden uit da reserve. Een geldleen ing zal dan niet noodig zijn. ONTHEFFING EISCHEN VOOR LOKALITEIT MET VERGUNNING. B. en W. stellen den Raad voor, aan C. Cassée, wijnhandelaar te Bloemendaal, ontheffing te ver- leenen van den eisch, dat een lokaliteit waarvoor een volledige vergunning, een tapvergunning of een verlof A wordt aangevraagd, een oppervlakte moet hebben van 45 M2 erv te bepalen dat kan worden volstaan met een oppervlakte van 36,80 M2. RUILING VAN GROND. B. en W. stellen den Raad voor, ten behoeve van de normalisatie van den Zandvoorterweg, twee ruilingen van grond aan te gaan, nl. een strookje grond van de N. V. Bouwmaatschappij „Nervus Re- rum" te Amsterdam groot pl.m. 38 M2. tegen het j aangrenzend stukje gemeentegrond, groot pl.m. 58 M2. en een strookje grond, pl.m. 8 M2, van mevr. de wed. J. D. WildeboerSchaal tegen een aangren zend strookje gemeentegrond, groot pl,m. 5 M2. HEEMSTEDE CONCERT IN „GROENENDAAL". Het Heemsteedsch Fanfarecorps „Excelsior" geeft Zondagmiddag 22 September a.s. van 3—5 uur een concert in het Wandelbosch Groenendaal. Het programma luidt als volgt: 1. Marche du Héros. H. Nichols. 2. Dans la Bruyère, ouverture A. Govaert! 3. Ouverture Fantastique. A. Govaert. 4. Strauss-Walsen-Potpourrl, arr. Adr. j. Maas. 5. Le Chevalier du Temple, ouverture, Frits Jakma, PAUZE. 1 Les Cloches de Corneville, fantaisie, r i" Planquette. I. Le Trouvere, M. J. H. Kessels. 8. Flots du Danube, (Donau Wellen), I. IvanovlcL 9. Les Amazones, marsch, g. Lohman,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7