nnE&AziJN |jü3 eïcichtin De verduistering Uit de Pers. Amsterdam krijgt een overdekte kunstijsbaan. Weerweinig wedstrijden voor Zondag. DONDERDAG 19 SEP TE MB ER 194Ö HXAREEM'S DAGBEAD S Een 17-jarige concertmeester van de A. O. V. De violist Herman Krebbers. Tot concertmeester der Arnhemsche Orkest- vereeni.ting is benoemd de jeugdige vlolist Herman Krebbers te Ede. De pas zeventien jaar oud zijnde violist toonde reeds vroeg een zeer grooten aanleg voor de mu ziek. Hij is een leerling van Oscar Back te Amster dam en bezit het einddiploma van het Muziek- lyceum te Amsterdam. Meermalen trad hij reeds op als solist bij de concerten der Arnhemsche Orkestvereeniging en elders. Dezen zomer speelde hij met zeer veel succes het vioolconcert van Paganini in het Kurhaus te Scheveningen. De nieuwbenoemde concertmeester is reeds in functie getreden. Handig postwisselvervalsclier gesnapt. Succes voor de Haagsche politie. In den Haag is een geval van'postwisselver- valsching ontdekt. De betrokkene is een 44-jarige scheikundige, die reeds in 1926 met zijn laakbaar bedrijf is begonnen en toen veroordeeld is tot drie jaar gevangenisstraf. In 1930 vatte hij zijn tijdelijk zoo voordeelig handwerk opnieuw op, wat hem weder kwam te staan op drie -jaar gevange nisstraf. Een derde vonnis wegens eenzelfde soort feiten werd hem opgelegd in 1935, doch toen werd de strafmaat verhoogd tot vijf jaar. In het be gin van 1940 is de man dus op vrije voeten ge steld. In 1935 werd van het vonnis der Haagsche rechtbank revisie aangevraagd. Deze aanvraag werd gesteund door de deskundigen van de Am- sterdamsche politie, den heer C. J. van Ledden Hulsebosch, geassisteerd door den heer B. W. Viëtor. Bij de behandeling der zaak voor het Ge rechtshof te Amsterdam werd de Haagsche politiedeskundige, de tegenwoordige hoofdinspec teur J. M. Waltman in het gelijk gesteld. De heer van Ledden Hulsebosch was de meening toege daan. dat het schrift van de postwissels niet van verdachte afkomstig was. In de eerste oorlogsdagen in Mei zijn er nu bij verschillende bijpostkantoren postwissels aange boden, waarvan na uitbetaling de valschheid bleek. Een paar maanden werd hiermede door gegaan; gewoonlijk beliepen de postwissels f 17,50 a f 18 er zijn pl.m. 50 postwissels op deze wijze aangeboden. Echter werd op 31 Augustus aan een bijpost- kantoor te Amsterdam een postwissel aangeboden, welke door den loketambtenaar werd gewan trouwd. Deze pleegde overleg met den beheer der, en toen de aanbieder zag, dat er onraad was, nam hij de beenen. Een vaag signalement kon van hem worden verstrekt, dat werd doorgegeven aan de verschillende politiecorpsen. De Haagsche politie, den scheikundige van vroeger als postwisselvervalscher kennende, ver moedde dat deze in het spel was. Hij werd streng geschaduwd, waarna men aanleiding vond een inval te doen in 's mans werkkamer ergens in het Bezuidenhoutkwartier. De inspecteur van politie J. H. Groeneveld en de rechercheurs Teeuwsen en Van der Gaag vonden bij dezen inval een koffertje met bezwarend materiaal, alsmede ook een geld kistje. Dit werd geopend en voor den dag kwamen stempels, een stapel postwissel-formulieren, als mede een zij het vrij primitieve cliché inrichting. Bovendien waren aanwezig een groot aantal postwisselstrookjes en een stapeltje inge vulde formulieren, klaar om geïnd te worden. De man is daarop in zijn woning, eveneens in het Bezuidenhoutkwartier gearresteerd. Aanvankelijk ontkende hij, doch naar het hoofdbureau van politie geleid, vond hij daar een keurige tentoonstelling uitgespreid van het in beslag genomen materiaal. Verbluft legde hij toen een volledige bekentenis af: „Ik zit in de klem. Ontkennen heeft geen doel. De Haagsche politie is slimmer dan ik". Ais een staaltje van de geraffineerde werkwijze van verdachte diene, dat hij zelf de formulieren schreef, doch aan den achterkant een machti ging te zijnen name stelde. De Haagsche politie heeft hiermede een mooi succes geboekt. Speelgoed voor de Rotterdamsche kinderen. 1200 gelukkige kindergezichten. Het bestuur van het Kralingsche Volkshuls te Rotterdam heeft aan de gemeenten, waar onlangs speelgoed ingezameld werd, ten behoeve van de Rotterdamsche kinderen die van alles verstoken waren, een uitvoerige brief -gezonden, waaruit blijkt hoe gelukkig de honderden kinderen hier mede gemaakt zijn. Meer dan 1200 kinderen zijn weer in de gelegenheid gesteld kunnen worden zich met speelgoed te vermaken, want het Kra lingsche Volkshuis kreeg uit niet minder dan 22 gemeenten in ons land speelgoed toegezonden, dat verpakt was in 120 kisten, pakken en doozen. Vooral uit Amsterdam, Weesp, Scheveningen en verschillende Noord-Hollandsche en ook Friesche gemeenten hadden de kinderen gul afstand kun nen doen van hun speelgoed. Hoewel het eerst in de bedoeling had gelegen, al het gezondene uit te reiken aan de 18 evacuatie-noodhuizen, had de mare, dat er in het Kralingsche Volkshuis speel goed was aangekomen, zich zoo snel verspreid, dat men toch maar was overgegaan tot het uitdeelen van speelgoed in de onmiddellijke omgeving, waarvoor zelfs 600 gegadigden bleken te bestaan. Uit vele brieven van ouders spreekt grooten dank en het blijkt-wel, dat zeer vele kinderen in ons land, die blijmoedig hun speelgoed wilden missen, een goed werk hebben gedaan. MIKT MARKTBERICHT VAN BARNEVELD. Pluimvcemarkt: Oude kippen f 0.46f 0.54. Oude hanen f 0.70—f 1.50. Jonge hanen f 0.60—f 0.75. N.H. Blauwen per kilo f 0.65f 0.85. Jonge hennen f 0.70f 1.40. Duiven per paar f 0.20-f 0.25. Tam me eenden f 0.20f 0.40. Wilde eenden (in jacht tijd) f 0.50f 0.65. Ganzen f 1.30f 2.25. Kalkoenen per kilo f 0.60f 0.75. Tamme konijnen i 1.25 f 2.50.Wilde konijnen f 0.45f 0.60. Aanvoer 32.500. Handel kalm. Eiermarkt: Witte eieren f 6.60f 6.80. Gemengde eieren f 6.70f 6.90. Bruine eieren f 6.80f 7.10. Eenden eieren f 4.80f 5.20. Aanvoer 986.000. Handel kalm. Veemarkt. Zeugen f 35 tot f 45. Dr. Zeugen f 50 tot f 85. Schrammen f 20 tot f 26. Biggen f 8 totf 17. Vette kalveren 38 tot 44 ct. per pond. Nuchtere kalveren f 7 tot f 9. Handel redelijk. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal in verlaten perceelen Hedenmorgen werden door de Arr. Recht bank te Haarlem twee zaken behandeld betref fende diefstal in perceelen, die door de eige naren wegens oorlogsgeweld waren verlaten. Op 10 Mei verliet een vliegtuigmaker zijn huis in de Haarlemmermeer bij Schiphol. Hij liet daarin goederen achter, o.a. een bankschroef. In Augustus hoorde hij van de politie dat deze iemand had aangehouden, die in het bezit bleek te zijn van een bankschroef. Deze bankschroef bleek toe te behooren aan den vliegtuigmaker. De verdachte verklaarde ter rechtzitting dat het heele huis van den vliegtuigmaker reeds was leeg gehaald toen hij er kwam. De bankschroef was reeds van de bank af, en lag in een hoek. De officier eischte 6 maanden gevangenisstraf. De pleiter mr, dr. Schreurs vroeg een voorwaar delijke veroordeeling. Op 30 Juni verschaften twee jongelui zich door inklimming toegang tot een smederij in de Haarlemmermeer, die eveneens verladen was. Zij werden 'op heeterdaad betrapt en konden daardoor niets meenemen. De verdachte, die het eerst voorkwam, zei dat de ander tot hem gezevd had: „Ga je mee kijken of er wat te spinsen valt". De veldwachter, die als ge tuige kwam, meende dat dit woord „spinsen": rond neuzen beteekent. De officier vond dat uit dit woord in ieder geval bleek dat de jongens op stelen uit waren, en eischte tegen verd. 1 jaar ge vangenisstraf. De verdediger mr. Escher wees erop dat het initiatief van den kornuit was uitgegaan. Hij achtte bovendien den verdachte verminderd toerekenings vatbaar. Zijn geestvermogens zijn gebrekkig, want hij ondervindt nog de gevolgen van een ernstig auto-ongeluk. Tegen den tweeden verdachte die den ander had voorgesteld om „eens te gaan spinsen", eischte de officier eveneens een gevangenisstraf van 1 jaar. De pleiter mr. J. E. Goudsmit, achtte het begin van uitvoering van diefstal afwezig, zoodat hij het ten laste gelegde niet bewezen achtte. PI. vroeg vrijspraak, subs, een voorwaardelijke veroordeeling. (Adv. Ingez. Med.) Uitspraken Haarlemsche Rechtbank Eén van de twee broers, die op 25 Januari met een commensaal van een inwoonster van Velsen ruzie hadden, en die dezen commensaal met een mes stak, werd door de arr.-rechtbank hedenmor gen veroordeeld tot 6 maanden voorw. gevange nisstraf met 3 jaar proeftijd. De Officier had tegen den verdachte een voorw. gevangenisstraf van 3 maanden geëischt. Tegen den commensaal zelf, verdacht van poging tot doodslag subs, poging tot zware mishandeling, een gevangenisstraf geëischt van 6 maanden. Het von nis luidt: 4 maanden onvoorwaardelijke gevange nisstraf. De vrachtautobestuurder, die verdacht werd van het veroorzaken van een verkeersongeluk op den Bloemendaalschen straatweg op 21 Februari jl., dat den dood van een 9-jarig jongetje ten gevolge had, werd hedenmorgen door de arr.-rechtbank schul dig verklaard en veroordeeld tot 1 maand voorw. hechtenis, 3 jaar proeftijd en een boete van f 50 subs. 30 dagen. De eisch luidde: een maand hechtenis, en 1 jaar intrekking van het rijbewijs. Mr. J. Theyse had vrijspraak gevraagd op grond van de getuigeverklaringen. WEDEROM DE VOORRANGSKWESTIE. Op het kruispunt JansstraatKorte Jansstraat te Haarlem had Woensdagavond ongeveer zes uur een botsing plaats tusschen een 25-jarige wielrijdster en een 43-jarigen fietser, doordat de juffrouw geen voorrang aan het verkeer van rechts verleende. Zij moest daar leelijk voor boeten, want behalve enkele schaafwonden kreeg zij ook nog een hersenschud ding. Door leden van den Ongevallendienst werd zij per ziekenauto naar de Maria-Stichting vervoerd. De wielrijder kreeg alleen eenige schade aan zijn fiets. Zon onder 19.46 uur Zon op 7.22 Tusschen deze beide tijdstippen moet verduisterd worden. Van gemeentewege zijn in Utrecht duiven-kooien geplaatst, om de gevederde bewoners van üe Domstad in verzekerde bewaring te stellen. Een der „vallen" wordt geplaatst op het Jacobi-kerkhof. (Foto Pax Holland.) De Nationale Reclasseeringsdag. Opbrengst ruim 1000. Het Plaatselijk Comité van Uitvoering -voor den Nationalen Reclasseeringsdag bericht ons, dat de collecte op 14 September ruim f 1090 heeft opgebracht dank zij de medewerking van ver schillende collectanten. Daar het mogelijk is, dat enkele ingezetenen niet zijn bezocht en toch gaarne nog iets willen geven, is daartoe alsnog gelegen heid aan de Rotterdamsche Bank. Bij bericht aan het secretariaat, Hoofmanstraat 66, wordt het bedrag ook gaarne afgehaald. GRAFISCHE ARBEIDERS VEREENIGEN ZICH. De persdienst van het N.V.V. meldt: Na het be sluit tot fusie tusschen het N. V. V. en de Ned. Vakcentrale is men ijverig begonnen met de ver dere voorbereiding van de versterking van de algemeene positie der vakarbeiders. Naar buiten werd de eenheid, waarnaar thans gestrefd wordt en die na jaren nu ook bereikt zal worden, reeds gedemonstreerd door bovengenoemde fusie, terwijl thans ook naar binnen aan de eenheidsgedachte, aan de vorming van sterke vakgroepen, gearbeid is door vereenigingen of bonden, waarvan de leden in één bedrijfsgroep werkzaam waren, samen te doen smelten. In vele organisaties, welke tot het N. V. V. be hooren of vroeger in de Nederlandsche Vakcentrale vereenigd waren, werd dit punt zeer actueel. Zoo bleken door de fusie tusschen N.V.V. en N.V.C. samengebracht te zijn de Alg. Ned. Typo grafenbond, de Ned. Litho-, Foto- en Chemigra- fenbond en de Ned. Grafische Bond. Dit heeft ertoe geleid, dat de Alg. Ned. Typografenbond, als grootste der drie organisaties, de opdracht van Commissaris Woudenberg ontving, deze groepen tot één vakgroep te vereenigen. Terstond zijn besprekingen gehouden tusschen de drie genoemde organisaties, met het gevolg, dat thans algeheele overeenstemming is bereikt. Door de fusie tusschen N.V.V. en N.V.C. en door de samensmelting van de drie organisaties in het grafische bedrijf zullen de werkers in dit bedrijf sterker dan ooit als georganiseerde vakgroep naar voren treden. NIEUWE ORGANISATIES TREDEN TOT N.V.V. TOE. De Vereeniging van Nederlandsche Gezagvoer ders en Stuurlieden en de Vereeniging van Scheeps- werktuigkundigen hebben zich bij het N.V.V. aan gesloten, aldus meldt de Persdienst van het N.V.V PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP VRIJDAG 20 SEPTEMEBER Progr. 1: Jaarsveld. Van 10.3011.30 njn. Gram. platenconcert voor de Radio Distributie. Progr. 2: Kootwijk. Progr. 3: Duitsch station. Progr. 5: Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Liedjes van Hollandsche bodem. Intermezzo van Piano Medleys. 1. Ga je met me uit, Ramblers; 2. De Zesdaagsche. Louis Davids; 3. Met haar hand in mijn hand, P. Muyselaar, W. Walden; 4. Zing een vroolijk liedje als je opstaat, A. de Laat; 5. Regendroppen, Bob Scholte; 6. Stop even, Lou Bandy; 7. Een huisje bij de toren, Kees Pruis. Piano Medleys. 8. South of the border-I paid for the lie Boomps-a-daisy, Ch. Kunz; 9. Peter Kreu- der bittet zum 5 Uhr Tee, P. Kreuder e. z. solisten; 10. Nola en Polly, I. Morton en D. Kaye; 11. My prayer-If I didn care-Wishing, Ch. Kunz. Vervolg Holl. liedjes. 12. Mijnheer de Baron, Ramblers; 13. Hein de Bruin, Louis Davids; 14. Blond is Katrientje, A. de Laat; 15. Juffrouw heb ik U niet eens eerder gezien, Bob Scholte; 16. Als je verliefd bent, Lou Bandy; 17. Breng eens een zon netje, Kees Pruis; 18. Wees tevreden met een heel klein beetje, Louis Davids. De zwanen uit de Utrecht- sche stadsgrachten komen iederen middag naar het zelfde plekje gezwommen, waar ze weten, dat een ver snapering wacht. (Foto Pax Holland.) De Deutsche Zeitung i. d. Niederlan- d e n keert zich in verband met de discussies om de N.S.B. in het bijzonder tegen dr. Colijn: „Toen eenige dagen geleden in het blad van de Nederlandsche Unie een artikel verscheen over de positie van de N.S.B., dat op ondubbelzinnige wijze verklaarde, dat men met deze beweging nimmer zou samengaan, girg een verademing door de rijen van al degenen, die de mannen van de Nederland sche Unie reeds in het nationaal-socïalistische kamp hadden zien belarden. Vrijwel alle kranten, die de inzichten van een of andere partij uit de oude doos weergeven, hebben met groote ingenomenheid de zen brief afgedrukt. „Waar wij wel eens getwijfeld hebben", meent nu ook dr. Colijn verlicht, „of de N. U. op den duur niet verstrikt zou raken in de ideologie van het Nederlandsche nationaal-socia- lisme, achten wij het plicht, thans melding te ma ken van de duidelijke bepaling van het standpunt der Unie jegens de N.S.B." Dr. Colijn is tevreden over de tweede Unie, waar aan hij geen deel genomen heeft. Dat echter is de kern van den strijd van Dr. Colijn. Zij heeft zich eveneens tegen het nationaal-socialisme uitgespro ken. Ons vallen de woorden weer in, die hij jaren geleden eens gesproken heeft, toen hij het als zijn levenstaak aanduidde, het nationaal-socialisme te bestrijden. Zoo was zijn gang langs „de grens van twee werelden" toch slechts een dwaalweg? Be treurt dr. Colijn nu misschien zijn oordeel over de oude democratie? Of is hem later bewust gewor den, dat hij aan gene zijde van de grens, jonge vol keren zag, die in nationaal-socialistischen geest aan een nieuwe toekomst bouwen? In een verward oogenblik geschreven zoo noemde hij eenige da gen geleden deze inzichten. Daardoor is echter ook het front duidelijk ge worden. Gelijk voor den lOden Mei zal men zich tot den strijd tegen het nationaal-socialisme ver eenigen. Zelfs het zich nationaal-socialistisch voe lende Nationale Front voelt zich op dit oogenblik meer tot de Unie aangetrokken dan tot de N.S.B. Deze positiebepaling van de Unie opent een geheel nieuw uitzicht op de taak, welke men zich in wer kelijkheid stelde. Dr. Colijn heeft het duidelijk uit gesproken wat de anderen slechts dachten: het gaat niet tegen de mannen, het gaat tegen het na tionaal-socialisme". Het Utr. Dagblad merkt op, dat de Neder landsche Unie. de N.S.B. en Nationaal Front strij ders zijn voor een nieuwe orde in Nederland. Hoe wel zij alle drie als richtlijn voor de toekomst de begrippen „nationaal'' en „socialistisch" aangeven, doen zij toch hun best elkander te verketteren en eikaars fouten aan de kaak te stellen, aldus schrijft het blad en vervolgt dan: „Zoo er al verschillen in doelstelling zijn, dan zijn deze verschillen klein in vergelijking tot de verschillen, welke deze drie bewegingen scheiden van de oude politieke partijen. Instede evenwel van eene parallel loopende actie op het bereiken hun ner oogmerken te voeren, putten de voormannen om dan van de aanhangers maar niet te spre ken en de persorganen dier bewegingen zich uit om elkaar in een slecht daglicht te plaatsen, om eikaars foöten en tekortkomingen breed uit te meten en de punten van overeenkomst te verdoe zelen. Is het dan wonder, dat de breede massa des volks stuurloos tuurt naar den politieken hemel, die hoewel bewolkt telkenmale de uiteen spattende granaten van de verbolgenheid en de meeningsverschillen der nieuwe leiders vertoont? Is er onder hen ruimer, is er dan in Nederland niemand, die in staat is om een brug te bouwen? Zijn er onder hen dan geen mannen, die de hier en daar reeds bestaande smalle, wankele bruggetjes willen of durven oversteken?" NEDERLANDSCH WERK. Het Alg. Handelsblad schrijft onder den titel „Nederlandsch Werk", dat de oude neutrali teitspolitiek, die eigenlijk neerkwam op een poli tiek van staatkundige isolatie, niet langer mogelijk zal zijn. Economisch zullen wij deel gaan uitmaken van een Europeesche belangengemeenschap, waarin productie en verdeeling veel meer dan vroeger ge coördineerd en geleid zullen zijn. „Dat zal wel een nieuwe machinerie vergen,' ook intern in de verschillende landen, en ook bij onè Dat zal een nieuwe binding en discipline van elke nationale economie vereischen en daarbinnen van het financieringswezen en van de bedrijfstakken en hun samenstellende arbeidsgroepen, zoowel werknemers als werkgevers. Maar of deze organi satie zich voor elk afzonderlijk land het beste zal kunnen richten naar het Duitsche voorbeeld, of naar het Italiaansche, dan wel zal moeten zoeken naar een eigen vorm, die zich het best zal aanpas sen bij de bijzondere karaktertrekken en econo mische structuur van elk land is een vraag voor ernstige studie (die trouwens nog met vele onbe kenden in het nieuwe Europa zal moeten rekening houden). Moet deze studie echter nu reeds aanlei ding geven tot politieke splitsing in Nederland? Ons antwoord is neen Dit toekomstprobleem zou alle Nederlanders van goeden Neaerlandschen wille en deskundigheid om een en dezelfde ronde tafel moeten kunnen vereenigen". Herhaaldelijk hebben wij den laatsten tijd in dit blad bepleit om het eitket toch niet te laten prevaleeren boven den inhoud dien het dekt. Op oreciseering en redelijke beperking van den inhoud komt het aan. los van de deknamen en -leuzen. Het komt ons voor, dat verstandig overleg los van de partij- of bewegings-banieren en van de geëxal teerde „galerijen". over een zakelijk program, dat zich richt op de mogelijkheden tijdens de bezet ting, en voor zoover mogelijk, op de naaste toe komst daarna, een veel grooter mate van overeen stemming zou kunnen opleveren dan naar het uiterlijk thans mogelijk schijnt, nu de groepen zich naar goed Nederlandsch gebruik al weer danig in prestige-kwesties en twistgesprekken hebben ver strikt. Waarbij persoonlijke belangen en gevoelig heden soms zwaarder gaan wegen dan het alge meen belang, dat ieder zegt te willen dienen". JlHIW 111Ik f Spoti en Spel J mmmmmmmdF De Apollohal beschikbaar. Ook Haarlem zou eens... Door het initiatief van de directie van de kunstijsbaan om de installaties van de baan bij het Sportfondsenbad te Amsterdam te verplaat sen naar de Apollohal, zal Amsterdam eindelijk zijn overdekte kunstijsbaan krijgen Reeds jarenlang was er in de hoofdstad be hoefte aan een dergelijke inrichting, want hoe wel de oude baan niet ongeschikt was. bleef men daar toch door het feit, dat deze niet overdekt was, altijd afhankelijk van het weer. Dit bezwaar weerhield vele enthousiaste schaatsenliefhebbers er van om regelmatig van de baan gebruik te maken. Doordat nu de gelegenheid geboden werd om de Apollohal te veranderen in een kunstijs baan, heeft de directie besloten dit aanbod aan te nemen. Het was mogelijk de geheele installatie over te brengen en langzamerhand is men zoover met de werkzaamheden gevorderd dat de kunst ijsbaan in de Apollohal od 1 November voor het oubliek geopend zal worden. De nieuwe ruimte is voldoende om een groot aantal schaatsenrijders en -rijdsters de gelegen heid te geven hun geliefde sport te beoefenen. Dit bericht zal door de Haarlemsche schaat senliefhebbers ongetwijfeld met gémengde ge voelens worden ontvangen. Velen zullen zich nog herinneren, dat een kleine twee jaar geleden ook te Haarlem plannen bestonden een overdekte kunstijsbaan te bouwen. Dit zou dan geschieden op een terrein nabij de Kleverlaan Er was al een Haarlemsch werkcomité, dat ijverig aan den slag ging om te trachten het benoodigde kapitaal (f 80.000) bijeen te krijgen. Verder dan 1/4 van dit bedrag is men echter nooit gekomen. De plan nen werden dan ook steeds meer op de lange baan geschoven en zoo was het voor iederen sportlie- venden Haarlemmer langzamerhand wel duidelijk, dat de overdekte kunstijsbaan in zijn stad wel tot de vele vrome sportwenschen zou blijven be hooren. Het is niet zóó erg opwekkend een niet geslaagd initiatief ging het niet uit van een Haagsche combinatie? nog eens op te rakelen, maar de blijde tijding voor de hoofdstedelijke schaat senrijders deed ons toch weer even aan die kunst ijsbaan te Haarlem denken. Vooral nu er weer plannen bestaan om een andere baan aan te leg gen. Ja, juist, wij bedoelen de sintelbaan. Zal het dit laaste plan beter vergaan? Waarom niet? We kunnen toch niet eeuwig blijven schrijven Haarlem heeft geen vult u maar in baan! Dat zou te eentonig worden... Voetbal De tournooien gaan door. Daar de verschillende tournooieii Zondag waar schijnlijk door zullen gaan, is het volgende pro gramma voor de Haarlemsche clubs nader vast gesteld: H.V.C.Kennemers. R.C.H.—H.F.C. ZandvoortKinheïm BeverwijkDe Zeemeeuwen. T.IJ.B.B.Bloemendaal. Dit zijn dus weer de wedstrijden waarmee oor spronkelijk de competitie in het Westen zou zijn ingezet Voor de vierde klasse is dat: Vliegende VogelsT.H.B. V.V.E.—V.V.B. D.S.S.H.D.I.O. B.S.M.Spaarnevogels HalfwegE.H.S. Het Spaernebekertournooi wordt Zondag gehouden. Het Spaernebeker-tournooi van de H.F.C. „Haarlem" is opnieuw vastgesteld en wel op a.s. Zondag. De deelnemende vereenigingen. V.S.V., Quick (Nijmegen), U.V.S. en Haarlem hebben opnieuw vrijstelling van competitie-wedstrijden gekregen zoodat het oorspronkelijke programma kon worden gehandhaafd. Dit programma luidt: 11 uur: V.S.V.—U.S.V.. scheidsrechter Twister- ling. 12 1/4 uur: HaarlemQuick (N.) scheidsrechter Boeree. Na een tusschenstrijd van Haarlem-jeugdelf- tallen volgen: 2 uur: Verliezersronde, scheidsrechter Seubring. 3 1/4 uur: Eindstrijd, scheidsrechter Kotte. Haarlemsche Wielrenclubs. De H. R. C. „Excelsior" hield Dinsdag een trainingsrit voor A en B-klassers en Juniores over een afstand van 25 K.M. 1. C. de Gier, 2. J. Lasschuit. Uitslag Juniores: 1. G. Evers, 2. J. Bakhove. Honkbal „De Rest" tegen Haarlem. Het negental van „De Rest" dat Zaterdag een wedstrijd tegen Haarlem speelt, is als volgt samengesteld. Werper: J. Blomvliet (Ajax): vanger: KI. Zand- stra (EDO); le honk: Van Heeswijk (Blauw Wit); 2e honk: Schijvenaar (EDO); korte stop: Lam- mers (VVGA); 3e honk: Wilders (Blauw Wit); verre velders: Mulder (HHC). Van der Putten (EDO) en Weppner (Ajax). Reserves zijn: J. Baas en C. v. d. Schalie van HHC. Steeman (AFC) en Pronk (WGA). Vergadering van den Ned. Hockey Bond gaat niet door. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche alge meene vergadering van den Nederlandschen Hockey Bond, welke Zaterdag 28 September te Amsterdam gehouden zou worden, niet doorgaan.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8