BLEYLE collectie 1940 85 Hollandsche kinderen waren in slot Ze zagen er Traunsee ondergebracht. STOUTENBEEK'S MODEHUIS Uit de Pers. Open strijd tusschen R.C.H. en H.F.G 2Je aqenda vooz de spadLtiejhebbezs. ZSTERDAG 21' SEPTEMBER 194Ö HAAREEM'S DAGBEXÖ Reis door de Oostmark. patent uit. Belangstelling voor de Adelaar-school. LINZ, September. Het A.N.P. schrijft: Linz,1 de stad van waaruit wij onze reis door de Oost- mark aanvingen is bezig een der grootste in dustriecentra van Duitschland te worden. Het is verbijsterend, hoe de stad, die toch geheel haar eigen karakter bewaard heeft, bezig is te veran deren. Overal in de omgeving en ook in de plaats zelf verrijzen nieuwe blokken huizen. De arbei derswoningbouw is daar anders dan bij ons. Vlak buiten Linz zagen wij een complex in aanbouw: hoog en strak van lijn, zooals de arbeiderswijken in de groote steden vrijwel overal zijn. Maar behalve huizen en fabrieken zal Linz toch binnen afzienbaren tijd geheel vernieuwen. Langs de boorden van den Donau zal zich in de toe komst een machtige esplanade van 5 K.M. lengte uitstrekken, begrensd door groote, nieuwe ge bouwen: over den Donau wordt een nieuwe brug geslagen, waaraan thans reeds wordt gewerkt, die niet minder dan 30 M. breed zal zijn. Wij schreven reeds, dat de hotelruimte op het. oogen blik niet aan de behoefte voldoet. Ook met het in de toekomst te verwachten uitgebreide vreemdelingenverkeer wordt reke ning gehouden, zoo wordt b.v. het hotel Linzer- hof geheel afgebroken. Op dezelfde plaats zal het grootste en modernste hotel van Europa verrijzen. Natuurlijk worden ook thans reeds maatregelen getroffen om het onderwijs en de onderwijsinrich tingen in overeenstemming te brengen met de snelle stads-uitbreiding. Er wordt reeds gebouwd aan een Technische Hoogeschool. Politiek is Linz een der belangrijkste steden van de Oostmark. Hier immers leefde de drang naai de aansluiting bij het Groot-Duitsche rijk het sterkst, hier ook hebben de menschen, die voor deze gedachte ijverden, het meest geleden. Hier ook was het. dat Adolf Hitler van het stadhuis- balcon de eenwording afkondigde, toegejuicht door een onafzienbare en enthousiaste menigte. Den eersten avond van ons verblijf in Linz waren wij uitgenoodigd voor een bezoek aan den schouwburg, waar wij Franz Lehar's operette „Die ideale Gattin" zagen. De schouwburg is klein, maar bijzonder aardig van bouw; het interieur doet denken aan den Amsterdamschen stadsschouwburg, maar de af metingen zijn veel kleiner. Adolf Hitler zag in dit theater op twaalfjarigen leeftijd voor de eerste maal „Wilhelm Teil" en daar ook werd zijn liefde geboren voor Wagner's werk, toen hij in dit intieme theatertje een op voering van „Lohengrin" bijwoonde. Hij was toen een knaap van twaalf jaar, trouw bleef hij in zijn liefde voor de muziek van Wagner, blijvend was ook zijn belangstelling voor den Linzer schouw burg. Er zijn weer plannen om het gebouw te vergrooten en nog geen veertien dagen geleden vroeg de Führer aan de directie om inlichtingen. De plannen moesten naar zijn hoofdkwartier worden opgestuurd. Van het vele intressante, dat wij te Linz zagen, noemen wij nog het bezoek aan den valkenier op den Postlingberg. De Postlingberg is een van de fraaiste punten buiten Linz. een prachtig pano rama strekt zich aan onze voeten uit. Dicht in de nabijheid ligt het oude, grijze Linz aan den Donau, in de verte doemen de contouren van de hooge Alpentoppen op. De adelaarsschool Laskourtschwedde heeft daar, op den top van den Postlingberg haar zetel. De valkenier heeft niet slechts valken, doch ook adelaars afgericht. Het is een prachtig gezicht, wanneer de koningen der roofvogels, hun breede vleugels uitslaande hoog boven berg en stad rond cirkelen, om eenigen tijd later in majestueuze glijvluchten terug te komen op den uitgestrekten arm van den valkenier, die met zooveel liefde en toewijding zijn dieren heeft afgericht. De Neder landsche kinderen, waarvan wij er ook bij den valkenier een groep troffen, genoten met volle teugen van het spel met de roofvogels, misschien kenden zij den adelaar uit Artis, maar zeker hadden zij nooit gedacht nog eens getuige te zijn van het wonder, dat een keizeradelaar met een vlucht van anderhalven meter neerstrijkt op de hand van zijn meester. Den twetden dag van onze reis door de Oost- mark was het weer vroeg dag, het weer liet zich aanvankelijk slecht aanzien, en „menschen die het weten konden" voorspelden een heelen dag en misschien nog vele dagen regen. De stemming van het reisgezelschap leed er niet onder. Boven dien bleek de weerprofeet al even onbetrouw baar te zijn als overal elders op dit ondermaan- sche. want een paar uur latei-, we waren toen in het schilderachtige Gmunden aangekomen, koes terden wij ons op de promenade voor hotel Austria, in het zonnetje. 'Gmunden is een stadje om lang te blijven, helaas vertoefden wij er slechts een paar uur. Het is prachtig gelegen, deze poort van het Salzkammergut, aan de Traunsee, het breede bergmeer, omzoomd door machtige, begroeide bergruggen. We slenterden wat door het schil derachtige stadje en vertoefden een oogenblik aan het meer om, door een prima lunch gesterkt, de reis voort te zetten naar Bad Ischl. In Bad Ischl geldt een van onze eerste bezoe ken het slot Traunsee, een prachtig gelegen bui tengoed van den hertog van Wurtemberg, op den top van een heuvel, voor welk buiten zich het meer uitstrekt. Historisch heeft het slot geen be- teekenis en uit architectonisch oogpunt is het niet bijzonder fraai, maar in de ruime zalen en kamers waren 85 Nederlandsche kinderen onder gebracht, die twee maanden in dit vorstelijke verblijf, temidden van een heerlijke natuur heb ben genoten. De jeugdige Nederlanders ston den ons al op te wachten, want zij wisten dat er bezoek uit het vaderland zou komen. Zij raakten niet gauw uitgeput over hun ondervindingen in het vreemde land, waar ze zooveel moois gezien hadden en zoo'n onbezorgde vacantie hadden ge had. Aan het eten moesten ze eerst nog wat wen- 'nen, maar er was volop en de Hollandsche jon gens zijn op dat punt niet gauw voldaan, „Maar die soep smaakt zoo heerlijk, ik heb aan de juf frouw gevraagd hoe die gemaakt wordt en ik zal mijn moeder vragen, of ze zoo iets lekkers ook kan° maken", vertrouwde een klein Rotterdam- mertje van een jaar of acht ons toe. Hij had blijkbaar volop genoten, want hij zag er patent uit en met gerechtvaardigde trots wist hij te vertellen, dat hij zes pond was aangekomen. Hij zag er keurig uit en het bleek, dat hij een paar dagen geleden een spiksplinternieuw pak had gekregen, waar hij over een paar dagen in Rot terdam mee rond zal stappen, terwijl hij als wijlen bereisde Roel zijn vriendjes zal vertellen over zijn ervaringen in het verre en vréemde.land. dat hem nu zoo volop vertrouwd is geworden, Hij had zich geen oogenblik verveeld, er waren uit stapjes in de omgeving gemaakt onder de goede leiding van de verzorgers en verzorgsters, er was gezwommen, er werden bij slecht weer binnens huis spelletjes gedaan en de juffrouw, getuigde het kleine Rotterdammertje, kon prachtig ver tellen. Verstond je dan Duitsch? Ja, dat had hij in korten tijd heel aardig geleerd en hij had met de andere kinderen les gehad. Ook de film voorstellingen sprookjes en natuurfilms hadden hem prachtig bezig gehouden. Het zijn echt kinderen uit de groote stad vertelde ons een der verzorgsters levendig, dikwijls niet gemakkelijk onder appèl te houden, maar aardig. „Sehr lebhaft", zoo drukte zij het uit. Wij hebben het slot bezichtigd om te zien, hoe de kinderen waren gelegerd. Het heele kasteel in gebruik voor de jeugdige Hollanders en zij hebben een vorstelijk onderkomen gekregen. De slaapzalen zijn ruim, de bedden en het beddegoed van prima kwaliteit, kortom, in een modern hotel kon de verzorging niet beter zijn. Natuurlijk was er een vaste dagindeeling: om half zeven ging de wekker, om 8.20 was er vóór het slot vlaggenparade, het ontbijt werd om half negen gebruikt, het middageten om half één, om vier uur thee, om zeven uur verzamelden de kinderen zich voor het avondeten en om acht uur was het bedtijd, een gezonde maatregel: vroeg naar bed en vroeg op. Zieken zijn er vrijwel niet geweest. Die enkele gevallen zijn natuurlijk uit stekend behandeld en een paar jongens hebben zelfs in het „Kurmittelhaus" van Bad Ischl „ge kuurd". We hebben ook aan deze zeer moderne inrich ting egn bezoek gebracht, een bezoek, dat toont dat dé Oostmark niet slechts een dorado is voor de gezonden, maar ook voor de zieken, die gene zing zoeken in het land van de met sneeuw be dekte bergen en de vriendelijke dalen, de histo rische stadjes met hun vroolijke en gezellige be woners. Hiermede berichten wij aan onze geachte cliëntèle de ontvangst der nieuwe Onze speciale etalage geeft U een beeld van de dit jaar bijzonder chique modellen in vele najaarstinten. PLEIN 10 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) Kolonel De Koningh inspecteur- generaal der politie. Bij beschikking van den Rijkscommissaris is vol gens de Duitsche Zeitung in den Niederlanden de kolonel der marechaussee A. W. de Koningh, thans inspecteur der marechaussee, benoemd tot inspec teur-generaal der Nederlandsche politie. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Werkbasis. Verzekering van .de geestesvrijheid en van een gezonden volksinvloed op wetgeving en bestuur dekken naar de overtuiging van het A 1 g. H a n- delsblad de kern-verlangens van de groote massa van ons volk. „Met deze twee kern-voorwaarden moet, dunkt ons, breed en vruchtbaar overleg over een zakelijk program dat gericht is op de bevordering eener sterke, hechte Nederlandsche volksgemeenschap met een rechtvaardige sociale inrichting en een daaraan dienstbare economische uitrusting zeer^wel mogelijk zijn. Maar wie zulk overleg begint met als minimum eisch een compleet stelsel dat min of meer op Duitsch of Italiaansch voorbeeld is afge stemd, zal natuurlijk op allerlei punten tegenstand ontmoeten. Beter ware onbevooroordeelde!- te be ginnen, wanneer men het eens is over de richt lijnen: rechtvaardige opbouw van een dienende volksgemeenschap, met gecoördineerde krachten en krachtige leiding onder behoorlijke controle in geestelijke vrijheid. Eenheid maar geen eenvormig heid, zooals ook De Nederlandsche Unie bepleit. Zoolang wij als bezet gebied niet over eigen vrije bestuursmacht kunnen beschikken, zal deze opbouw er een van studie, opvoeding en geestelijke vorming moeten zijn. Het is nog te vroeg om concrete eischen te stellen, maar ons volk kan worden voorbereid op figuren die straks werkelijkheid kunnen worden wanneer het de teugels weer in eigen hand kan nemen. Hoe breeder de samenwerking in die rich ting kan zijn, hoe beter. Daarom hebben wij gepleit voor verstandig overleg, met achterstelling van „etiketten", leuzen en persoonlijke prestige-over- wegingen van „leiders" die geen van allen ons volk als geheel yermogen te omvatten. Overleg om te geraken tot een aanvaardbaar program van voorbe reiding en opvoeding in waarlijk Nederlandschen zin en dat sluit natuurlijk sommige zeer on- Nederlandsche methoden en onverdraagzaamheden uit waaruit in de toekomst op het juiste oogenblik een practisch bruikbaar apparaat kan voortkomen. En tevens, om te komen tot een werkorganisatie welke op sociaal gebied onmiddellijk ter beschikking zou kunnen worden gesteld van de overheid van dit oogenblik, teneinde in de komende maanden te kun nen helpen bij het aanpakken van practische pro blemen, die kunnen rijzen en waarbij ons volle zich meer dan ooit hulp- en offervaardig zal moeten en willen toonen. Als voorbèeld moge gelden het initia tief van De Ned. Unie om een Centralen Socialen Dienst te vormen voor de winterhulp. Uit zulk overleg verwachten wij geen „coalitie der vrees" zooals een Duitsch blad dezer dagen voorzag, maar een bewuste samenbundeling van goede Nederlandsche krachten die een Nederland- schq gemeenschap met een eigen Nederlandsch geestesmerk willen sterken en verjongen naar de eischen des tijds. Wie het scheppen van een werk basis voor deze Nederlandsche saamhoorigheid zou laten stranden op onverdraagzaamheden, bijzaken of persoonlijke of groeps-prestige-overwegingen zou zijn verantwoordelijkheid daarvoor moeten dragen tegenover geheel ons volk in een zijner moeilijkste oogenblikken." Juiste leiding. Het Nationale Dagblad is van oordeel, dat ons volk niet de eenheid noodig heeft, maar juiste leiding. „Eenheid kan men niet bij besluit tot stand bren gen, maar moet groeien rond een middelpunt van kracht, waaromheen zich geleidelijk de positieve krachten van het volk samenpakken. Dit verschijn sel is reeds in vollen gang, al blijkt er naar buiten niet voortdurend van. De kracht van de volksche wereldbeschouwing is zoo groot, dat zij geleidelijk alle gezonde krachten in het volk onder haar in vloed brengt. De meer of minder volksvreemde of verouderde wereldbeschouwingen, die zich daar. naast nog staande houden, zinken geleidelijk naar het tweede plan, omdat zij nog slechts die elemen ten uit het volk kunnen binden, die in een of ander opzicht niet mee kunnen komen, in welke de volks kracht niet in haar hedendaagsche dynamiek leeft. De volksche wereldbeschouwing doet bewust een beroep op het Germaansche erfgoed in ons volk. Zij werkt dus selectief in dien zin, dat zij menschen met een bepaalden aanleg naar voren brengt. Uit het volk wordt een nieuwe leidende groep naar voren gebracht door den strijd voor de nieuwe we reldbeschouwing zelf. Sluimerende krachten in het volk worden gewekt: een nieuwe levensstijl dringt door, een nieuwe cultuur wordt in beginsel gebo ren. De leiding der volksgemeenschap gaat op een andere volksgroep over. Het eenheidsgepraat der anderen staat daar naast als een uiting van machteloosheid. Het leidt tot niets en kan de historische ontwikkeling toch niet tegenhouden." Kruis uit Kathedrale Kerk gestolen. In tuin van Sterrenwacht teruggevonden. In de Kathedrale kerk aan de Lange Nieuw- straat te Utrecht is, naar eerst thans bekend wordt, eenige dagen geleden een groot verguld altaarkruis, bezet met halfedelsteenen en versierd met emaille plaketten, ontvreemd. Drs. J. Houtgast, hoofdassistent van de Sterren wacht te Utrecht, heeft op zeer toevallige wijze het kruis, dat verstopt was in den tuin bij de Sterren wacht, gevonden echter zonder het eveneens ont vreemde corpus. Woensdagavond laat kwam de heer Houtgast een verdacht uitziend persoon in den tuin tegen, die er zich op heimelijke wijze ophield en zich bij de nadering van den hoofdassistent snel uit de voeten maakte. Begrijpend dat er iets niet in den haak was, ging de heer Houtgast op onderzoek uit en weldra ondekte hij een hoop omgewoelde aarde. Wie schetst de verbazink van den heer Houtgast, toen hij, nadat hij den grond wat had omgespit, op een groot verguld altaarkruis stuitte, waarvan ech ter het er op hoorende corpus verdwenen was. De dader kon niet meer achtervolgd worden, zoodat de heer Houtgast zelf naging, waar dit kruis gestolen was. De naam G. B. Brom, welke gegraveerd stond in de achterzijde, was voor den vinder aanleiding zich tot den edelsmid Brom te wenden. Na een langdurig onderzoek kon de herkomst van het kruis worden vastgesteld. Het bleek, dat de grootvader van den heer Brom, wijlen G. B. Brom, in 1860 het kruis eigenhandig had vervaardigd. Hoe wel het corpus niet meer te vinden was, ook nadat de aarde van den tuin geheel was onderzocht, kon men toch vaststellen, dat het kruis in de Kathedrale kerk thuis behoorde. In dit kerkgebouw had het ook tot Dinsdagavond gestaan, geplaatst in de mid dennis van het sacramentsaltaar, 'waar het russte in een grooten bronzen voet, boven het tabernakel. Navraag bij den koster, den heer Buyl, bracht aan het licht, dat het kruis inderdaad op een onver klaarbare wijze uit de kerk was weggenomen. Hoewel men verheugd was over het terugvinden van het kruis, werd evenwel ten zeerste betreurd, dat het corpus niet meer aanwezig was. Bij de politie is aangifte gedaan. Honkbal Het protest van A.F.C. toegewezen. Wedstrijd tegen H.H.C. wordt opnieuw vastgesteld. Het protest van A.F.C. in verband met den wed strijd tegen H.H.C. is door de protestcommissie van den Nederlandschen Honkbal Bond toegewe zen. De promotiewedstrijd A.F.C.—D.O.S. komt daardoor te vervallen. Nu was oorspronkelijk be paald, dat dan H.H.C. de plaats van D.O.S. zou innemen, doch daar de H.H.C.'ers niet vier maal 24 uur van te voren gewaarschuwd zijn is deze wedstrijd naar een lateren datum verschoven. A.F.C. is intusschen aanmerkelijk verzwakt daar haar werper Disselkoen een ongeval heeft gehad waardoor hij geruimen tijd niet meer zal kunnen spelen. Korfbal WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. De tweede competitie-dag geeft voor de Haar- lemsche eerste klasser Oosterkwartier, die met haar eersten uitwedstrijd het seizoen inluidde, een ont moeting met Koog-Zègndijk op het terrein aan de Zomervaart, waar 's middags voor de belangstel lenden zeker een pittige strijd te zien valt. De wedstrijd Luto 2Sport Vereent werd afge last. De derde klasser Haarlem ontvangt Archipel 2, dat nog niet op het groene veld verscheen. Haarlem kan hier meer dan een gelijk spel, zooals verleden week tegen Zaandam-Zuid, behalen. De ontmoeting tusschen de Haarlemsche ploegen AuroraO.K. 2 zal zeker een spannende strijd worden. O.K. 3 en S.V. 2 hebben vrij af. Wielrijden Het kampioenschap van Haarlem op den weg. Aan het kampioenschap van Haarlem op den weg, dat Zondagmiddag te 1 uur op het traject Haarlem- Noord plaats vindt, zullen 75 renners deelnemen. De amateurs en nieuwelingen rijden 75 K.M., de niet-licentiehouders 50 K.M. en de Junioren 20 K.M. De start en de finish zijn aan de Delftlaan. Het batig saldo komt geheel ten goede aan den Nationalen Opbouw, Zwemmen Gecostumeerd zwemfeest in het Sportfondsenbad. Zondagmiddag 2 uur wordt in het Sportfondsen- bad een gecostumeerd afzwemfeest gehouden, waar voor het volgende programma is vastgesteld: 1. 50 Meter borstzwemmen voor candidaten van het Zwemdiploma. 2. 50 Meter rugzwemmen voor candidaten van het Zwemdiploma. (Tijdens -de pauze van 15 mi nuten hebben de candidaten den tijd om zich voor het nummer „gekleed zwemmen" te kleeden en wordt het publiek een verrassing bereid, door het bijzondere nummer „Parelduiken".) 3. Na de pauze intocht der feestelijk gekleede candidaten, die in breeden kring op de randen van 't zwembassin plaats nemen, dan volgt het nummer: 4. Figuurzwemmen door de jeugdafdeeling der Zwemvereeniging „De Watervrienden". 5. Daarna het laatste nummer der zwemproef: 25 Meter gekleed (gecostumeerd) zwemmen. Het aantal deelnemers voor het diploma zwem men bedraagt 100. Voetbal j De voetbal rolt weer j Slechts twee eerste klas wedstrijden in het Westen Zoo zal de voetbal Zondag dan toch waarlijk over de sportvelden in Nederland rollen en het ware alleen maar te wenschen geweest dat de inzet in het Westen wat forscher was gewest dan hij nu is. Enfin de tournooien eischen ook hun rechten op en zoo is er voor den waren voetballiefhebber nog genoeg te genieten. Van de Westelijke eerste ldassers komen alleen XerxesH.B.S. en Aja^ C.V.V. in het veld. We gelooven, dat de in het Arol- beker-tournooi zoo uitstekend spelende Haagsehe ploeg tegen Xerxes de beste kansen heeft terwijl het verjongde Ajax-team op eigen veld altijd nog sterker is te achten dan C.V.V. De grootste belangstelling in Haarlem zal onge twijfeld uitgaan naar de plaatselijke ontmoeting tusschen R.C.H. en H.F.C. Indien men de resultaten van het tournooi om den Zilveren Molen van Groenendaal in aanmerking neemt zou men ge neigd zijn de „Good Old" de beste kansen te geven- doch de R.C.H.'ers hebben daarna tegen H.B.C. zoo'n aantrekkelijken wedstrijd gespeeld, dat de strijd alleszins „open" is. Het krachtsverschil zal in ieder geval wel zeer gering zijn. E.D.O. gaat op bezoek bij Hercules en de ener gieke E.D.O.-ploeg zal er hoewel met moeite, toch wel in' slagen de beide puntjes mee naar Haarlem te brengen. Het zou ons niet verbazen als de E.D.O.'ers dit jaar eindelijk eens een plaats in de eerste klasse die hun krachtens hun spel zeer zeker toekomt, zouden kunnen veroveren. Tenslotte is op het allerlaatste oogenblik de wed strijd. HilversumH.B.C. ingelascht. Iedereen ziet natuurlijk met spanning het N.V.B.-debuut van den officieuzen kampioen van den Katholieken Voet balbond tegemoet. De Heemsteedsche club gaat met inyallers voor v. Roode en A. Martin naar Hil versum hetgeen uiteraard een verzwakking be- teekent. Dat neemt echter niet weg, dat Smit en zijn mannen wel een goed resultaat in Hilversum zullen behalen. T.IJ.B.B. .zal ongetwijfeld haar uiterste best doen 'n „joyeuse entrée" in den N.V.B. te maken doch het lijkt ons niet waarschijnlijk, dat de geel zwarten daar den eersten Zondag reeds in zullen slagen. Wij gelooven eerder aan een bescheiden Bloemendaal-zege. Zandvoort ontvangt Kinheim terwijl De Zee meeuwen bij Beverwijk op bezoek gaan. Of de aardbeien de kille Noordzee-wind goed zullen verdragen is-aan twijfel onderhevig terwijl de Zee meeuwen in Beverwijk wel niet erg hoog zullen vliegen. Twee overwinningen voor de thuisclub lig gen in het verschiet al zou Kinheim wel eens voor een verrassing kunnen zorgen.' Sterke elftallen in het Spaernebeker- tournooi. Volgens de ontvangen opgaven komen de deelne mers aan het Spaernebeker-Toumooi a.s. Zondag op het Haarlem-terrein met sterke elftallen in het veld zoodat ook nu weer gerekend mag worden op een viertal aantrekkelijke wedstrijden. Haarlem komt na de proefnemingen in het R.C.H. tournooi en in den uitwedstrijd.tegen Alkm. Boys uit met het volgende elftal: KÏuit, Van den Berg en Stammes, Van Daalen, Groeneveld en Visser, Koning, de Winter, Van der Hulst, Bakker en Ni- naber. V. S. V. zal met het volgende team den Beker trachten te veroveren: Michel, Broek en Voet, Heins, De Vries en v. d. Gevel, Van Osch, Nu- man, Van der Lugt, Balvers en Sterk. Het Nijmeegsche Quick komt naar Haarlem met: Steinvoort, Jeuken en Nooyen, de Wijze, Faber en Beynvoort, v. d. Tol, Jansen, Engelsman, Ten Oever en Binnendijk. In het elftal van het Leidsche U.V.S., waarvan de volledige opstelling nog niet bekend was, komt o.a. de oud-Haarlem-speler Van Polanen uit. Het aanvangsuur is 11 uur nl. voor V.S.V.U.V.S. Dan volgt om 12.15 uur HaarlemQuick. Om 2 uur en 3.15 uur de verliezersronde en de eindstrijd. AANWINST VOOR STORMVOGELS. De Unitas-spil Geerlings heeft overschrijving gevraagd naar Stormvogels. T.Y.B.B.—BLOEMENDAAL EN O. G.—SCHOTEN. Morgen speelt T.Y.B.B. zijn eersten competitie wedstrijd in den N.V.B. tegen Bloemendaal op eigen, terrein aan den Rijksstraatweg te Haarlem- Noord. Aanvang 2 uur. Tevens wordt om twaalf uur eveneens op het T.Y.B.B.-terrein de eindstrijd van het bekertour- nooi gespeeld tusschen de eerste elftallen van Schoten en Onze Gezellen. Het belooft dus een interessante sportdag te worden op het terrein der geel-zwarten, waarvoor ongetwijfeld wel veel belangstelling zal bestaan, temeer daar hier twee ex-K.N.V.B.-clubs en twee ex-I.V.C.B.-clubs elkaar de eer zullen betwisten. Nu ook in den N. V. B. HAARLEM 3 EN BLOEMENDAAL 2. Haarlem 3 en Bloemendaal 2 zullen in het nieuwe seizoen voor het eerst in den N.V.B. uit komen na jarenlang in den voormaligen Haar- lenischen Voetbalbond te hebben gespeeld. Beide elftallen waren kampioen van hun afdeeling. Ook in den N.V.B., ze komen in de Res. 3e kl. C. uit, zullen ze dus wel een behoorlijk figuur slaan. ZONDAG VOETBAL 2 uur R.C.H.—H.F.C. 2 uur T.Y.B.B.Bloemendaal. 11 uur: Spaernebeker-tournooi op 7iet Haarlemterrein. WIELRIJDEN 11 uurKampioenschap van Haarlem op den weg op het traject Haarlem- Noord. Start en finish Delftlaan. ZEILEN 11 uur: Onderlinge wedstrijden van de H. Z. V. op het Spaarne en de Mooie Hel. Serieioedstrijden van „De Water vrienden". ZWEMMEN 2 uur Gecostumeerd afzwemfeest in het Sportfondsenbad. GYMNASTIEK 95 uurSportdag „Concordia", Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan. OosterkwartierKoog Zaandijk terrein Zomervaart. HaarlemArchipel 2. De honkbalenthousiast gaat natuurlijk Zater dagmiddag 4 uur naar den wedstrijd Haarlem- De Rest van Nederland op het Gem. Sportter rein aan de Kleverlaan. H. B. C. naar Hilversum. Hoewel niet bij het programma vermeld gaat H.B.C. uit Heemstede Zondag a.s. naar Hilversum om voor het eerst na jaren lang een vooraanstaan- de plaats ingenomen te hebben in de R.-K. Voet balbeweging uit te komen in den N.V.B. en wel in de 2e kl. B. Jammer genoeg moeten zij dezen eersten Zon dag reeds uitkomen met invallers voor v. Rooden en A. Martin. Nederlandsche V oetbalbond (onderafdeeling Haarlem). WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 22 SEPTEMBER 1940. Afd. IA: R.C.H. 3R.C.H. 5 10 uur J. Fortgens TerrasvogelsTHB 2 10 u. J. G. C. Scheffer Kinheim 3Kennemers 3 10 uur J. M. P. Gièbels Afd. 1 B: Beverwijk 2Bloemendaal 3 12 u. J. F. Ploeg HeemstedeHillinen 2 10 u. W. van Loenen Zandvoort 3DeCeO 10 u. C. J. Hunik EDO 4Kinheim 2 10 uur A. van Dam Afd. 1 C: AllianceGeel-Wit 2 uur A. A. J. Gomes DEM 2Concordia 2 u. D. J. Zoet DEK—IEV 2 u. A. M. Hoff Onze Gezellen 2TYBB 2 2 uur C. J. de Voogd VogelenzangOIV 2 uur F. B. A. Hoogewoonink Afd. 2 A: Stormvogels 3—Terrasvogels 2 12 u. S. Koning Waterloo—WB 2 10 u. J. H. Martens Jr. VSV 4Kinheim 4 12 u. A. Bras Beverwijk 3Kennemers 4 12 u. A. Kuijper Afd. 2 B: SpaarndamStormvogels 4 10 u. J. van der Wereld Kennemers 5-VSV 5 10 u. J. Hendriks Bloemendaal 4DIO 2 10 u. H. Scholts Afd. 2 C: HBC 3Hoofd. Boys 12 u. N. J. van Beelen IEV 2NAS 2 u. H. van Gastel OIV 2v. Nispen 2 u. P. Th. de Baas Santpoort 3—TZB 12 u. J. C. H. van der Een WE 2—TYBB 3 12 u. N. Molenaar Afd. 2 D: VI. Vogels 2Damiaten 10 u. M. Bloemink WHSchoten 3 10 u. J. Sondorp z EDO 6N. Vennep 10 u. J. Hafkenseheidt Halfweg 2—ETO 10 u. J. Joosten. Afd. 2 E: HFC 4RCH 6 10 u. E. Kerkman EHS 2—Spaamestad 10 u. H. H. Kraneveld Afd. 3 A: DIO 3Terrasvogels 3 10 u. J. Keur Kennemers 6EDO 7 10 u. H. de Boer Ripperda 2—EHS 3 10 u. H. C. de Wid DOADeCeO 3 10 u. F. Keerwolf Jr. Afd. 3 B: Bloemendaal Vet.—WH 2 10 u. F. Hendriks. Ripperda 3Beverwijk 4 10 uur J. C. de Graaf Afd. 3 C: Geel Wit 2—Alliance 2 2 uur M. H. van Dorp. VCVBSM 2 2 uur G. A. Mooyekind Concordia 2—DSS 2 2 uur A. J. de Vos Afd. 3 D: HFC 5Spaarndam 2 10 u. M. Paardebek Afd. 3 E: Hillinen 3Spaarnevogels 2 10 u. G. Kerkman THB 3Heemstede 2 10 u. W. Goulooze Afd. 3 F: RCH 8Hillinen 4 10 u. Chr. F. Möhlmann Zeemeeuwen 4—Swastika 10 u. Th. Portegies THB 4Ripperda 4 12 uur J. Schaap Afd. 3 G: DEK 2IEV 3 12 uur C. van Elk DEM 3Santpoort 4 12 uur G. Jansen O. Gezellen 3TYBB 5 12 J. P. J. den Nieuwenboer Afd. 4 A: Terrasvogels 5—WH 4 12 u. J. J. L. Houttuin VI. Vogels 3—Stormvogels 5 12 u. W. Kelder ETO 2N. Vennep 2 2 uur J. Th. Jordan Jr. Schoten 5—DOA 2 10 u. B. van Dijk Afd. 4 B: Geel Wit 3—DEM 4 12 u. W. P. Nederstigt Hoofd. Boys 2HBC 4 2 uur J. van der Hoorn v. Nispen 2—Vogelenzang 2 2 u. G. Winkelaar O. Gezellen 4Santpoort 5 12 u. R. J. Doets Afd. A: HFC aBloemendaal a 10 u. G .de Raadt Stormvogels a—Kennemers a 2 u. N. Pannevia Afd. B: Terrasvogels a—Kennemers b 2 u. E. G. Krab EDO b—RCH b 12 u. K. Kroon Stormvogels b—DeCeO a 2 u. G. Wiedljk Afd. C: AllianceConcordia 12 uur DSSTYBB a 12 uur Afd. D: EHS aSchoten b 12 u. D. Schipper Afd. E: Ripperda—RCH c 12 u. J. W. J. Ntfsen Hillinen—'Vlieg. Vogels 12 u. G. A. H. van Royen Bloemendaal c—Terrasvogels b 12 u. I. Noteboom Heemstede—RCH d 12 u. A. C. Slobbe Afd. G: TYBB b—TYBB c 12 uur SantpoortO. Gezellen b 12 uur IEV a—IEV b 12 uur Aid. H: BSMvan Nispen 12 uur VCV—NAS 12 uur Th. G. Vloemanj

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 11