Spsd t*% Wedstdjdu* Se Spaeweêefkec (iaat Velsett- Deskundig oordeel. Goede inzet van H.B.C. Mijn kijk op het spel VOETBALUITSLAGEN VAN DEN N.V.B: MAANDAG 23 SEPTEMBER Ï94Ö HAARLEM'S DAGBLAD Vol verwachting kijkt aanvoerder De Vries van V. S. V. naar Haarlem's voorzitter, den heer J. P. van Balen Blanken, die hem de prijzen voor het winnen van het Spaernebeker-tournooi overhandigt. V.S.V. wint de finale van Haarlem na strafschoppen Toen de Haarlem-voorzitter, de heer Van Balen Blanken na afloop van het Spaernebeker-tournooi den grooten beker aan den V. S. V.-aanvoerder De Vries,uitreikte kon hij naar waarheid verklaren, dat de eindstrijd spanning genoeg had opgeleverd en dat V. S. V. zelf wellicht ook liever een andere zege had bevochten dan deze, die met één geslaagden strafschop meer verkregen werd. Met evenveel recht kon hij verklaren, dat het spel van de thuis club moed geeft voor de komende voetbal-maanden en ten slotte was het met ieders instemming, dat hij kon gewagen van den voortreffelijken indruk, die het spel van den Leidschen tweeden klasser U. V. S. te Haarlem heeft gemaakt en waarvoor de Oostelijke eerste-klasser Quick het veld moest 'ruimen. Het spaernebeker-tournooi is onder uitstekende omstandigheden gehouden. Er was behoorlijk be langstelling en er is eerlijk gestreden in een viertal wedstrijden, die weliswaar over het algemeen niet op bijzonder hoog peil, stonden, maar toch vol doende aardige trekjes vertoonden om de belang stelling gespannen te houden. Normaal waren de uitslagen. Dat de Velsenaren U. V. S. de baas bleven ligt voor de hand al hadden de rood-witten in de tweede helft genoeg met de tweede klassers te stellen en Haarlem demonstreerde haar Westelijke superioriteit op Quick met een klinkende 42. De verrassing van den dag was daarna de overwinning van U. V. S. op Quick, dat bijwijlen de kluts geheel kwijt scheen te zijn met als loffelijke uitzondering doelman Stein- voort, die van geen der drie in deze ontmoeting ge maakte doelpunten zich iets te verwijten heeft. Ook de 21 overwinning van V. S. V. in den eindstrijd tegen Haarlem was in overeenstemming met de krachtsverhouding, al was het dan voor den eersten keer dat we meemaakten, dat eerst de tien de strafschop in successie de beslissing bracht. Het verhoogde in ieder geval de spanning. Met den wedstrijd. V. S. v.—U. V. S. (2—1) wordt begonnen. V. S. V. stelt de veiligheid van een paar punten voorsprong voor alles en noteert dan ook na een eerste helft, waarin het eerste klasse spel over alle linies gedomineerd heeft, een 20 leiding. Maar na rust toonen de Leidenaars wat ze waard zijn. Nog is het aanvankelijk een vrij verward spel letje op het middenveld, waarbij de verdedigingen de voorhoeden gemakkelijk in toom houden. Maar dan neemt U. S. V. het spel vrijwel in handen en het wordt een bijna onafgebroken aanvallen op het V. S. V.-doel V. S. V. kan door haar voorsprong zich de weelde permitteeren, het wat kalmer aan te doen, maar als bij een snellen uitval U. V. S. een tegenpunt maakt en de allures aanneemt, het bij dat ééne niet te zullen laten legt rood-wit er een schepje op en het einde komt met 21. HAARLEM—QUICK (4—2) geeft in den aanvang weinig te genieten. Haarlem is aanvankelijk in de meerderheid, maar in de voor hoede rammelt het allerakeligst. Wel verdeelt v. d. Hulst het spel aardig, maar geen der beide vleugels toont begrip van draaglijk combinatiespel te be zitten. Quick speelt nog slechter, maar benut tenminste een kans, die haar linksbuiten Binnendijk zich schept (01). Haarlem geeft allerminst op, de mid denlinie stuwt de voorhoede bij voortduring in de goede richting, maar voorloopig faalt iedere poging, totdat kort voor rust v. d. Hulst een voorzet van Koning benut (11). Na rust krijgen we een herhaling van ontelbare vruchtelooze aanvallen op het Quickdoel, totdat de roodbroeken een kwartier lang in waarlijk groot- sche vorm komen en onweerstaanbaar komen op zetten. De Winter geeft Steinvoort het nakijken (21), De Visser vangt een bal, die v. d. Hulst mist op en scoort (31) en nog is Quick niet van den schrik bekomen of nummer vier ligt in het net. (41). Quick is een geslagen elftal en Haarlem vat de zaken wat kalmer op. Drie punten voorsprong is voldoende. Zelfs heeft Quick nog de voldoening van een tegenpunt, dat Engelsman en Ten Oever in com binatie fabrieken, maar direct hierop is het tijd. De verliezersronde. QUICK—U. V. S. (0—3). Nadat twee Haarlem-juniores-elftallen een de monstratie-partijtje hebben gespeeld treden de ver liezers in het veld. Erg belangwekkend is de strijd voorloopig niet. De verdedigingen kunnen de aan vallers aan geen van beide zijden de baas, maar voor doel brengt Nijmegenaar noch Leidenaar er iets van terecht. Er wordt veel te weinig langs den grond gespeeld, waardoor van samenspel vrijwel niets terecht komt. Een paar solisten verrichten loffelijk werk o.m. noteeren we een paar fraaie rushes van den oud-Haarlemmer Van Polanen maar de doelverdedigers zijn op hun post en de rust komt met blanken stand. Na rust blijkt het al spoedig, dat U. V. S. gaat winnen. De Leidenaars ontwikkelen een spel, dat Quick volkomen insluit. Nog gaan kostbare oogen- blikken met pingelen verloren, maar als ten slotte Steinvoort met een kopbal gepasseerd is heeft U. V. S. den smaak beet Een fraai schot onder de lat vergroot den voorsprong en ten slotte neemt de Leidsche linkervleugel no. 3 voor zijn rekening. De eindstrijd. HAARLEM—V. S. V. (1—1). (door V. S. V. na strafschoppen gewonnen). Een straf partijtje. Haarlem opent met een pitti- gen aanval, die Michel afslaat. De roodbroeken probeeren het nog eens met hetzelfde resultaat. Van d. Hulst en Ninaber krijgen even later de kans van dan dag maar falen. Dan komt V. S. V. aan het woord. Het blijkt hier van de buitenspelers te moeten komen, want v. d. Lugt kan er maar moeilijk het oog op krijgen en wordt bovendien zorgvuldig in het oog gehouden. Aan den V. S. V. kant is De Vries de stuwende kracht. Jammer dat ook hij dikwijls geheel onnoodig den bal de wolleen injaagt, waar het leder even goed langs den grond gespeeld had kunnen worden. De wedstrijd wordt aantrekkelijker. Er wordt stevig gespeeld maar er is tempo en beurtelings krijgen de doelverdedigers stevige treffers te ver werken. Ze houden echter stand en de rust komt zonder dat er gedoelpunt is. In de tweede helft krijgt Haarlem het voorloopig zwaar te verduren en een uiterst felle aanval van V. S. V. schijnt op een doelpunt te zullen uitloopen. Nog keert Kluit het gevaar, maar een oogenblik later moet hij bezwijken voor een schot van Van Osch. V. S. V. blijft in de meerderheid, maar v. d. Lugt raakt uitgespeeld en dat beteekent. de mislukkin; van menigen aanval. Daarentegen blijft de vleuge. SterkBalvers gevaarlijk en Van Daalen heeft zijn handen aan dit tweetal vol. Dan weet Haarlem zich eindelijk aan den druk te ontworstelen. De middenlinie stelt alles in het werk om de voorhoede aan den arbeid te zetten. Van dei- Hulst dankt aan Van Daalen de gelegenheid, Michel te belagen, maar de V. S. V.-doelman keert het schot. Haarlem komt terug, nog eens en nog eens en eindelijk ontvangen de roodbroeken loon naar werken, als de bal in het Velsen-doel verdwijnt. De rest van den tijd met vrij zenuwachtig heen en weer getrap en en het einde komt met gelijken stand. Dan komt het merkwaardig einde van dezen dag. Iedere doelverdediger krijgt drie strafschoppen te verwerken. Na zesmaal trappen is het resultaat 22. Er wordt vervolgd met twee strafschoppen. Haarlem mist ze alle twee. Bij V. S. V. is er een raak. Hetgeen juist genoeg is om voor een jaar be slag op den beker te leggen. Slappe inzet van de competitie: R.C.H.- ■H.F.C: (1-1) Matige wedstrijd met een (voor beide partijen) bevredigend resultaat. Een in alle opzichten matige geschiedenis. Dat is wel de eerste indruk van deze eerste ontmoeting tusschen R. C. H. en H. F. C. voor de competitie. De belangstelling, het voetbalpeil en de arbi trage alles was, ondanks het bij uitstek ge schikte voetbalweer, matig. Spanning daaren tegen was er volop, althans toen een kwartier na rust H. F. C. uit een goed gericht schot van Dryver de leiding had genomen, dh-ect nadat scheidsrechter De Haas aan R. C. H. een- dui delijk waarneembare penalty had onthouden. Enkele R. C. Ii.'ers vonden hierin aanleiding door onbehoorlijk optreden hun misnoegen te kennen te geven, waarbij vooral Brandse het wat te bont maakte en den indruk wekte te hand ballen. Toen echter v. d. Horst voor R. C. H. gelijk ma'akte, door heel listig een even listig aangegeven bal van de Wette te benutten was ook die moeilijk heid van de baan. Daarna, er waren toen nog twin tig minuten te spelen, gaf R. C. H. meerendeels den toon aan en was toen rechtsbuiten Mulder eenigs- zins op de hoogte geweest van de taak eens bui tenspelers, R. C. H. had den wedstrijd stellig ge wonnen. Door middel van v. d. Horst en de Wette kreeg deze speler enkele malen de gelegenheid met een goeden voorzet scoringskansen te scheppen, doch hij faald daarin volkomen. In de eerste helft was het al een zeer onbeteekenende wedstrijd ge weest, met H. F. C. eenigszins in de meerderheid, zoodat het uiteindelijk resultaat; het 1I gelijke spel voor beide partijen wel het beste was. Met genoegen zagen we bij R. C. H. v. d. Horst weer eens aan het werk. Door zijn agres sief optreden bleek hij herhaaldelijk gevaarlijk voor de tegenpartij. Naast hem deed vooral de Wette uitstekend werk; Biesbrouck niet in die mate. Linksbuiten Perucul werd wel wat weinig in het spel be trokken, zoo dat een juist oordeel wat lastig is. In de middenlinie werd evenals bij H. F. C. ver dedigend goed werk ver richt, doch door te ver opdringen, vooral in de 1ste helft, werden ei sico's genomen, waarvan de H. F. C. midvoor onvoldoende profijt getrokken heeft. Backs en keeper deden hun plicht, Bij H. F. C. waren v. d. Togt benevens de linker- wing Drijver, Kammeijer de besten. Beide backs waren niet altijd even zuiver met trappen, van de middenlinie zeiden we reeds dat verdedigend het beste werk gedaan werd. Van middenvoor Klein de Groot ging weinig initiatief uit. Hock, deed als rechtsbunnen nuttik werk, Gentis was matig. Als geheel was het, zooals in den aanhef gezegd een matige vertooning, waaraan het feit dat het de eerste competitiewedstrijd was, niet vreemd zal zijn. Na wat beter ingespeeld te zijn zullen beide elftallen zich in hun vrij sterke competitie wel staan de houden. v. d. Horst (R.C.H.) Steeds een gevaar voor de tegenpartij. Ik heb ergens gelezendat voetbal een moei lijk spel zou zijn. Zoo'n dwaze uiting ben ik in tijden niet te gengekomen. Voetbal een moeilijk spel, het mocht wat. Het is integendeel bijna kinderachtig gemak kelijk. De bal is van een afmeting, die je je niet royaler zou kunnen wenschen, de voetbal schoenen hebben harde neuzen, om het trap pen te vergemakkelijken, het doel is wa rentig toch breed genoeg En verder? Stel, je speelt midden voor. Je krijgt een bal toege speeld. Je stopt hem even, geeft hem weer door aan een ander, of loopt er zelf mee op en in de buurt van het vijandelijk doel neem je hem op je slof, pengl goal! Om het nog ge makkelijker te maken, mag je zelfs je hoofd ook nog gebruiken. Niet iedereen kan middenvoor zijn natuur lijk. Als vleugelspeler ren je langs het lijntje en zet den bal hoog en keurig voor, als half back heb je de keus uit vijf menschen om naar te plaatsen En zij hunkeren allen naar den bal. Wat kun je meer wenschen. Als back? Nou, je krijgt een hoog door de lucht zeilenden bal, je zet je schrap en, enfin, je kanjert, je pilt, je snoeit, je zuivert het terrein. Tenslotte is er een van de elf, die tusschen de palen mag staan. Mag, want is het niet een gunst, dat je bijna niet hoeft te loopen en bo vendien de eenige bent, die je handen mag gebruiken. Je gaat eenvoudig op de goede plaats staan en dan schieten ze recht op je af. Zooals ik zei, voetbal is heelemaal niet moeilijk, hoezeer de spelers erop uit schij nen te zijn, om je er een beeld van te geven, waaruit het tegendeel moet blijken. Ik geef toe, toen ik jong was en het zelf nog deed, heb ik ook niet beseft, hoe gemakkelijk voetbal eigenlijk is. Maar sindsdien ben ik ouder geworden en wijzerIk zit nu op de tri bune en ik weet nu wel, dat voetbal een ge makkelijk, haast kinderachtig gemakkelijk spel is. Maar sommigen schijnen het nooit te leeren. Ook zij zullen bij tijd en ivijle ouder worden en wijzer worden en ook achter het lijntje gaan staan en dan pas zullen zij, zooals ik, in zien hoe eenvoudig het is. Maar dan zal het te laat zijn. Aantrekkelijke wedstrijd tusschen Hercules en E.D.O. Zwaarbevochten 30 zege voor de Haarlemmers. Het is E.D.O. gisteren gelukt na spannenden strijd Hercules een 30 nederlaag toe te brengen. De zege met 3 goals verschil was echter een te ruime belooning voor E.D.O., want Hercules bood zoo fel tegenstand zoodat 't wel enkele doelpunten verdiende. Slechts met uiterste moeite kon de E.D.O.-verdediging scoren beletten. Er werd nog wel eens een fout gemaakt, doch de Hercules-aan val trok er niet het juiste profijt van. Ook in de E.D.O.-voorhoede ging het niet zoo goed. Onzui vere passes en een falende invaller-rechtsbuiten deden haar aan kracht inboeten. Midvoor Henstra werkte zeer ijverig, terwijl J. Schildwacht als ver bindingsman een nuttige partij speelde. Nolet viel niet op. De productiefste speler bleek Hellingman, die door twee goede doelpunten er voor zorgde dat E.D.O. een nuttigen voorsprong kreeg. Een weelde was dit geenszins want de Hercules-aanvallen waren verre van ongevaarlijk. Doordat de Utrech tenaren van meet af energiek aanpakten, duurde het nogal even voordat E.D.O. zich los kon werken. In die periode hadden middenlinie en achterhoede druk werk, zoodat aan de passes naar de voor hoede niet al te veel aandacht besteed werd. Tegen de rust kon het drietal SchildwachtSchijvenaar— Oomen Jr. het spel meer verplaatsen met als ge volg de beide doelpunten van Hellingman. Oomen Jr. had wel een zeer goeden dag. Meni gen aanval van Hercules werd door hem onder broken. Hij plaatste daarbij met forsche hooge trappen den bal naar de voorhoede. Schijvenaar en P. Schildwacht speelden eveneens goed, al waren de passes van eerstgenoemden niet altijd zuiver. Zandstra en v. d. Sluys verdedigden zien taai, zij maakten echter eenige fouten, die een doelpunt hadden kunnen kosten. Wille keepte weer goed. Ook na de rust gaf Hercules den moed niet op. Geen moment kreeg E.D.O. vrij spel. Snel volgden de aanvallen elkaar op. Telkens moesten de beide keepers handelend optreden, waarbij Wille een maal zeer fraai reddde. De E.D.O.-aanvallen wer den veelvuldiger, dank zij het stuwende werk der middenlinie. Doelpunten leverde dit echter niet op, daar ook keeper Mckenzie zich betrouwbaar toonde. Vol energie vocht Hercules door om den achterstand in te loopen, maar E.D.O. hield stand. Eerst vlak voor het einde konden de Haarlem mers de overwinning veilig stellen, toen J. Schild wacht uit een vrijen schop fraai het derde doelpunt scoorde. In de laatste minuten moest E.D.O. nog 2 in vallers opstellen. De scheidsrechter leidde matig. Hilversum op eigen terrein geklopt. In 'n weinig aantrekkelijken, doch sportief gespeel den wedstrijd heeft H.B.C. uit Heemstede het ontvangende Hilversum gïstermidddag een neder laag weten te bezorgen. Met 54 ging de Hilver- sumsche club ten onder. Niettegenstaande deze overwinning is het vor de Katholieke voetbalclub een niet zeer glorierijk debuiit in de tweede klasse van den N.V.B. geweest. Het vertoonde speel bleet verre beneden de verwachtingen. Vooral voor de rust was het een eindeloos heen en weer getrap met slechts zoo nu en dan een enkele goed op gezette aanval. Het gehalte van de zes in de eerste speelhelft gemaakt doelpunten was niet beter van kwaliteit dan het vertoonde spel. Drie doelpunten werden direct of indirect door eigen spelers veroor- Na de rust, welke met 33 was ingegaan, werd het spel iets beter, vooral Hilversum kwam er meer en meer in. Herhaaldelijk werden aanvallen op het H.B.C.-doel ondernomen, doch de Heem- steedsche achterhoede had zich na het onzekere begin in de eerste helft vortreffelijk hersteld, zoo dat de Hilversumsche voorhoede niet tot doelpun ten toekwam. Daarentegen wist juist in deze periode H.B.C. met een tweetal zeer goede doelpunten de leiding te nemen. Het eenige doelpunt dat Hilversum in deze speelhelft wist te maken, werd kort voor het einde uit een penalty geboren. En al hebben Kick Smit en zijn mannen dan voor een overwinning gezorgd, ze kunnen moeilijk te vreden zijn over dezen wedstrijd. Het plaatsen liet veelal te wenschen over, vele aanvallen goed opgezet werden verknoeid doordat het spel te kotr werd gehouden. Zelfs Smit bleef beneden zijn normalen vorm. De Hilversummers wisten het spel beter open te gooien en waren daardoor dikwijls zeer gevaarlijk voor het doel. Het spelverloop was als volgt: Spoedig na den aanvang nam H.B.C. door Van der Linden de leiding. Uit een corner maakte Hilversum gelijk. Na eenigen tijd wist Hilversum zelfs een 31 voorsprong te nemen, dank zij on zeker optreden van. de H.B.C.-achterhoede. Van der Linden verkleinde den achterstand tot 3—«-2. waarna een achterspeler van Hilversum voor den gelijkmaker zorgde door den bal in eigen doel te werken. Na de rust wist Van der Linden uit een goeden voorzet van Van Bakel in te koppen. Laatstge noemde speler wist spoedig daarna met een fraai schot den voorsprong te vergrooten.. Ondanks een veldoverwicht kwam Hilversum niet tot doel punten. totdat een H.B.C.-achterspeler bij een dei- vele Hilversum-aanvallen binnen het strafschop gebied „hands" maakte. De penalty werd in een doelpunt omgezet. Zoodat met 54 het einde kwam. De Kennemers achterhoede schenkt H.V.C. twee doelpunten Beverwijkers halen 3O achterstand in doch verliezen met 64. Lidman loopt de 110 M. horden in 14 sec. Tijdens de internationale atletiekwed strijden te Milaan heeft Hakon Lidman op de 110 meter horden een tijd gemaakt van 14 sec., waarmede de Zweedsche athleet het Europeesch record, dat sinds het vorige jaar met 14,2 sec. op zijn naam stond, verbeterde. De Kennemers hebben het in den eersten wed strijd voor de competitie niet tot een overwinning kunnen brengen. Het samenspel klopte niet en bo vendien had de achterhoede een paar zwakke mo menten, waardoor de Amersfoortsche ploeg aan twee goedkoope doelpunten kwam. In de halflinïe was linkshalf Steenbeek zwak en bovendien bleek v. d. Putten niet de juiste man op de middenvoorplaats te zijn. De H.V.C.'ers beschikten over eenige goede spe lers en vooral hun midvoor van 't Prinsenhof was zeer srel. Toch hebben de roodzwarten de over winning voor het grijpen gehad, toen zij een 30 achterstand hadden ingeloopen, maar toen vlak hierop Rijnders te zacht terug speelde en aldus H.V.C, weer aan een voorsprong hielp, lieten de Amersfoorters deze kans niet meer glippen. Direct na den aftrap is H.V.C. in den aanval en heeft de Kennemers-achterhoede het zwaar te ver antwoorden. Een harde schuiver wordt door keeper Brethouwer gestopt, doch het leer springt terug voor de voeten van rechtsbinnen v. d. Poll die largs eenige spelers inschiet. (10). De roodzwarten probeeren het spel te verplaat sen. maar door treuzelen en slecht plaatsen blijft de. H.V.C.-achterhoede de situatie de baas. Dan pro beert Brethouwer een bal die naast geschoten wordt te vangen, doch hij laat het leer vallen en de linksbinnen Schriever laat deze kans niet glip pen. (20). Semeins wordt dan ten val gebracht en hierbij zoodanig geblesseerd, dat hij zich moet laten ver van een door M. Brethouwer. Weer volgt een snelle H.V.C.-aanval en een voorzet wordt door van 't Prinsenhof fraai ingekopt. (30). Er is dan een half uur gespeeld en Kennemers wijzigt haar opstelling; Horeman gaat midvoor snelen en v. d. Putten spil, Dit blijkt een verbe tering te zijn en vijf minuten voor de rust scoort invaller Brethouwer van dichtbij. (31). Het vlot bij de Kennemers nu aardig en nog voor het verstrijken van de eerste helft is het Horeman. die den achterstand tot 32 verkleint. H.V.C. heeft, zich na de rust nog riet hersteld er voortdurend zijn de roodzwarten in den aanval. Na 10 minuten scoort Horeman uit een voorzet van v. d. Colk met een kopbal den gelijkmaker. (33), De vreugde is echter van korten duur, daar nu Rijnders bij een H.V.C.-aanval te zacht op keeper Brethouwer terug speelt. welke buitenkansje Groothuis handig benut. (43). Dit is tevens weer het sein voor H.V.C. den moed niet op te geven en nog hebben de roodzwarten zich riet hersteld als met een goed schot Brethou-wer voor de vijfde maal wordt gepasseerd. (53). Wel probeeren de Kennemers dezen achterstand nog in te loopen en het gelukt van Luyn ook den stand op 54 te brengen, doch dan geeft B. Bret houwer onnoodig een corner weg, waaruit van 't Prinsenhof den eindstand op 64 brengt. door Criticus R.C.H.-H.F. G INDIEN Nurks nog in leven was en hij op dezen zónnigen Zondagmiddag zijn wandeling door den Hout tot in het Heemstecdschc Sportpark had voortgezet, dan zou hij bij het aanschouwen van de eerste plaatselijke voetbalmatch in dit seizoen waar schijnlijk wederom hebben uitgeroepen: „Niet veel zaaks". Men zou hem dan hebben moeten duidelijk maken, dat het hier een openingswedstrijd van de competitie betrof en dat men derhalve geen al te strengen maatstaf bij de beoordeeling der prestaties mocht aanleggen. Dat willen we dan ook niet doen, maar toch moet het ons van het hart, dat deze beide elftallen, af gaande op hun tactische capaciteiten en hun spelop vatting, niet bepaald de hoop vestigden in aanmer king te kunnen komen voor de bezetting van de bovenste plaats. Er werd aan beide zijden over het algemeen met weinig overleg en in een matig tempo gespeeld, waaraan in hoofdzaak de wedcrzijdsche midden- linies schuld waren. Weliswaar bezondigde noch R. C. H. noch H. F. C. zch aan het een af andere systeem met al de gebruikelijke verwarring van dien, maar hoewel de middcn-ha]'backs dus niet als „stopper" trachtten te fungeeren, ging er van hen, evenmin als van de kanthalfs voldoende stu- wtng uit om de voorwaartscn tot groote daden in staat te kunnen stellen. Slechts Flack dribbelde zoo nu en dan enkele tegenstanders voorbij, maar hij voltooide deze manoeuvre dan steeds door het leder aan zijn eigen vleugelspeler af te geven in plaats van de cross-pass in toepassing te brengen. Deze had des te meer nuttig effect kunnen ople veren, omdat Kammeijer vooral in de eerste helft door het verkeerd opstellen van den Racing-rechts- half Groeneveld meermalen geheel vrij stond. Het opmerkelijkste van dezen wedstrijd was wel, dat de vier vleugelspelers naar verhouding zeer weinig in den strijd werden betrokken; het was min of meer toeval, als hun de bal werd toegespeeld. Aanvankelijk scheen Kruyer van plan, deze tactiek te volgen en via Kammeijer kreeg de H. F. C.-voor- hoede in den beginne dan ook ettelijke fraaie sco- ringkansen, die echter door gebrek aan anticipatie vermogen van Gentis en te wild schieten om zeep werden gebracht. Naderhand verviel ook Kruyer in de fout van onzuiver plaatsen, waaraan alle zes halfbacks zich schuldig maakten, zoodat het leder dikw'ijls van den eenen naar den anderen kant. werd getrapt. Kivam de bal eenmaal in de voorhoede, dan werd daar het spel door het. binnentrio in den regel te klein gehouden, hoetvcl Klein de Groot en Drij ver hierop enkele keeren een gunstige uitzondering maakten. Het was echter opvallend, dat zij dan juist dien vleugelspeler in het spel betrokken, die den meesten tijd noodig had om het leder onder con trole en voor het doel te krijgen, xoant Gentis werkte wel harddoch verspilde te veel energie met schijn bewegingen en korte „dribbles", in stede van voor te zetten. Drijver was overigens de eenige voorivaarts, die voortdurend de spelsituaties zoo voordeelig mogelijk trachtte uit te buiten, al toonde Klein de Groot zich in het veld een middenvoor, die met overleg te werk ging. Deze plaats was b\j de blauwwitten veel doelmatiger bezet dan in vorige matches, al is het iammer, dat de huidige aanvalsleider niet robust ge noeg is om zich in de nabijheid van het doel te doen gelden. Daar heeft van der Horst nu juist niet over te klagen; deze speler wrong zich ettelijke malen door de vijandelijke verdediging heen, maar men kon merken, dat hij door lange afwezigheid niet genoeg wedstrijdtraining heeft gehad om zijn ouden vorm te benaderen. Zijn gelijkmakend doelpunt was echter van de bekende kwaliteit, al zat er een buitenspel-luchtje aan. De jeugdige rechtsbinnen Wette viel na zijn goede spel in het lournooi om den Zilveren Molen ietwat legenmaar Biesbrouck was nuttiger voor zijn medevoorwaartsen dan in vorige maanden, toen hij teveel achter bleef en te veel tijd noodig had met allerlei fraaie, doch ondoelmatige manoeuvres. Linksbuiten Perukel werd vrijwel niet in het spel betrokken, terwijl Mulder op den an deren vleugel bijna een getrouwe copie van Gentis was, derhalve ook kansen teloor deed gaan en te hard voorzette. De beide doelverdedigers hebben hun werk naar behooren verricht; beiden hebben enkele moeilijke schoten die op de vingers van één hand te tellen waren met bravour gestopt en voor beiden was het aan hun kant gescoorde doelpunt onhoudbaar. Van de backs vormde het H. F. C,-achterstel de hechtste verdediging; de gebroeders Berendsen spe len voornamelijk destructief en als zoodanig zijn zij moeilijk te passecren, al gaven zij in deze match wel wat al te royaal hoekschoppen weg. Bij R. C. H. was Brandse vooral in de eerste helft beter dan Bartels, die overigens gewend is half back te spelen. Speciaal het wegwerken en uittrap pen van eerstgenoemde dient te ivorden vermeld; na de rust raakte hij echter de kluts kwijt en speelde meermalen den bal vlak buiten het strafschopgebied met de hand, waardoor vele gevaarlijke situaties hadden kunnen ontstaan, als de H. F. C.-voorwaart scn beter geschoten hadden. Wanneer we dan nog wijzen op het aardige debuut van De Vos als spil, in het bijzonder uwt zijn hoofdwerk <m het afnemen van den bal betreft, dan hebben we van dit zeer matige schouwspel genoeg verteld. Open spél, lage passes, zuiver plaatsen en schieten met de wreef zijn dan zoo enkele tactische kleinig heden, die den deelnemers aan dezen wedstrijd voor toekomstig gebruik worden aanbevolen; voor het overige mag men vrede hebben met het resultaat, dat de verhouding juist weergeeft. CRITICUS. OVERWINNING VAN DE TERRASVOGELS. De nieuwe combinatie „Terrasvogels" heeft, hoe wel nog niet met het sterkste elftal uitkomend, de comptetitie goed ingezet door T.H.B. een stevige 92 nederlaag toe te brengen. EERSTE KLASSE. Afdeeling; II: AjaxC.V.V. XerxesH.B.S. Afdeeling; UI: N.E.C.Wageningen HeraclesA.G.O.V.V. Enschedésche BoysHengelo TubantiaEnschedé Afdeeling j": JulianaB.V.V. M.V.V.N.A.C. N.O.A.D.Limburgia P.S.V.Longa HelmondEindhoven Afdeeling I: Tweede klasse B: HerculesE.D.O. VeloxWatergraafsmeer H.V.C.De Kennemers De SpartaanVolendam R.C.H— H.F.C. HilversumH.B.C. Derde klasse B: ZandvoortKinheim BeverwijkDe Zeemeeuwen T.Y.B.B.Bloemendaal Vierde klasse H: Vliegende VogelsT.H.B. V.V.E.—V.V3. 5—1 2—3 4—3 3—0 3—2 4—1 5—2 1—1 3—1 5—1 1—4 0—3 4—3 6—4 1—1 1—1 4—5 4—6 6—0 2—2 1—3 2—3 D.S.S.H.D.I.O. 3—1 B.S.M.Spaamevogels 1—2 Halfweg—E.H.S. 2—1 Res. 2de kl. B: H.F.C. 2—O.V.V.O. 2 5—5 V.S.V. 2—T.O.G. 2 3—2 Res. 3de kl. C: Bloemendaal 2W.M.S. 2 3—0 V.V.H. 2—Haarlem 3 2—1 De Zeemeeuwen 2D.W.S. 4 4—4 Santpoort 2H.B.C. 2 4—6 Afdeeling II: Derde klasse: LaakkwartierHillinen 7—0 HillegomDe Ooievaars 3—3 RVC—ASC 4—5 DOSR—LFC 1—4 OM DEN ZILVEREN BAL. De uitslagen van de wedstrijden om den- Zilveren Bal luiden: R.F.C.Hex-mes-D.V.S. 12 OvermaasWillem 2 21 Quick (H.)A.D.O. i_3 NeptunusD.F.C. ii (D.F.C. wint met strafschoppen). Halve eindstrijd: OvermaasHermes-D.V.S. 21 A.D.O.—D.F.C. 0—2 De eindstrijd OvermaasD.F.C. zal op een na der te bepalen datum gespeeld worden. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE. VERDIENSTELIJKE OVER- WINNING VAN Z. S. V. Z.S.V. uit Halfweg, dat na eenige jaren in de tweede afdeeling te hebben gespeeld, weer in de eerste afdeeling is teruggekeerd, opende het seizoen met een verdienstelijke 3—2 overwinning op Te- lef on ia. In Hillegom ontving SIZO op het Hillinenterrein get eerste elftal van Kennemerland. Tot dusver had SIZO nog nooit van Kennemerland kunnen winnen, doch de traditie werd verbroken, want Kennemer land verloor met niet minder dan 50. Nadat SIZO de leiding had genomen, geraakte de aanvoerder van Kennemerland zóó ernstig ge blesseerd. dat hij met een auto huiswaarts moest worden gebracht. De overgebleven tien Kennemer- landers .waren de kluts geheel kwijt en leden een zware nederlaag. Kennemerland 2 ontving op het Bloemendaal—" terrein waar de oranje-zwarten dit seizoen zullen spelen, WIJ. De IJmuidenaren kwamen evenals de thuisclub met een viertal invallers uit. Kennemer- ard speelde met uitzondering van linksback en linksbuiten zeer zwak en werd met niet minder dan 8—3 verslagen. Ook VEW had het op dezen eersten competitie dag zwaar te verantwoorden. De Heemstedenaren hadden tegen de stevige VGS ploeg weinig in te brengen en kregen met 6—1 klop. VGS heeft dit seizoen een sterk elftal, dat stellig een woordje om de bovenste plaats zal meespreken. Johez en Tweede Jeugd waren geheel aan elkaar gewaagd. Tweemaal nam Tweede Jeugd in de tweede helft de leiding doch in beide gevallen maakte Johez onmiddellijk gelijk. Met emde bracht oen gelijk spel 12—2). hetgee- de verhouding goea weergeeft. In de tweede afdeeling werd slechts de ontmoe ting VGS 2—Kennemerland 3 gespeeld. De thuis club won met 2—0.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7