L&alste, B .Bontmantels n Zandec punten oude prijzen Fa. Gebrs. Vermeulen BEHANGSELPAPIER H. M. BAKKER WEILL ZOON Tijdens de duisternis in een sloot gereden. N.V. „G RAN ITO" WOENSDAG 25 SEPTEMBER Ï94Ö HAARLEM'S DAG BLAD 2 Nog onze eerste klas fabrikaten en tegen Bassen^ 3Coedetv- 3CandschaeneiV~ Groote Houtstraat hoek Gr. Markt (Adv. Ingez. Med.) Tegen LAGE PRIJZEN en OUDE KWALITEITEN. GEN. CRONJéSTRAAT 135 Tolef. 11657 (Vakkundige behangers beschikbaar.) (Adv. Ingez. Med.) Dr. J. Schoemaker teraardebesteld. Chirurg van internationale faam. Een groot en een algemeen geachte en ge liefde Hagenaar is Dinsdagmiddag op Oud Èik en Duinen teraardebestelddr. J. Schoemaker, oud-chirurg aan het Gemeenteziekenhuis te 's-Gravenhage. In de aula, waar op het orgel gewijde muziek ten gehoore werd gebracht, sprak allereerst prof. ir. Van der Bilt, die den overledene schetste als een chirurg van internationale faam. en als een der beste, tevens een der sympathiekste burgers, die Den Haag tot nu toe onder haar gemeen tenaren heeft gekend. Dr. J. Hankes Drielsma. sprekende namens de vakgenooten van dr. Schoemaker en meer in het bijzonder namens de Haagsche leden van de maatschappij tot bevordering van de geneeskunst, gaf uiting aan de gevoelens van rouw van velen: van vakgenooten, vrienden, leerlingen en vooral ook van oud-patiënten, die van Schoemaker's gaven als chirurg en als dokter zooveel hebben genoten en door zijn groote kennis gezondheid hebben teruggevonden. Dr. Schoemaker zoo zeide spr. had vrienden onder alle lagen der bevolking. Iedereen kwam onder den invloed van zijn magnetische persoonlijkheid. Zijn leerlin gen, waartoe spr. ook heeft behoord, hebben zeer veel van dr. Schoemaker geleerd. Niet alleen technische vaardigheid, die hem eigen was. maar ook de humane wijze, waarop hij met z'n patiën ten omging. Zijn vakgenooten werkten met hem samen op een wijze, die instructief was en tevens een opwekking. Dr. Schoemaker was niet alleen een talentvolle chirurg, maar ook een goed redenaar. Wanneer hij opstond om het woord te voeren, verstomde elk geroezemoes en luisterde iedereen, want als dr. Schoemaker sprak, hoorde men iets goeds. Na tenslotte den dank vertolkt te hebben van de oud-patiënten, eindigde spr. met een woord van de Genestet: ..Zii zijn niet waarlijk dood, die in onze harten leven". Dr. P. H. van Rojen, directeur van het Ge meentelijke Ziekenhuis aan den Zuidwal. schet ste de figuur 'van dr. Schoemaker als chirurg met een internationalen naam en zijn beteekenis voor de operatieve afdeeling van het gemeente ziekenhuis, waaraan de overledene van 1902 tot 1937 verbonden is geweest. Namens dit zieken huis en vooral namens de lijdende menschheid dankte spr. dr. Schoemaker voor al het goede en schoone, dat hij op deze wereld heeft kunnen en mogen verrichten. Dr. J. P. Brandes vertolkte vervolgens de ge voelens van het Haagsche Geneeskundige Ge zelschap, waarvan de overledene lange jaren een trouw en actief lid is geweest. Dr. Kuyer sprak namens de Société Interna tionale de chirurgien en bracht daarbij in herin nering, dat dr. Schoemaker in 1935 het congres van deze organisatie, dat in Caïro werd gehou den. op zoo rustige en gezaghebbende wijze heeft geleid. Ook in internationale kringen was hij een persoonlijkheid, naar wiens autoritaire stem men gaarne luisterde. Prof. dr. P. R. Michael, opvolger van wijlen dr. Schoemaker als chirurg van het gemeente ziekenhuis te 's-Gravenhage zeide, dat een der eersten en grootsten onder de chirurgen is heen gegaan. Spr. schetste dr. Schoemaker als een schepper van blijvende waarden voor de genees kunst. waaraan zijn naam onafscheidelijk is verbonden. De Nederlandsche Maatschappij voor Heelkunde, waaraan dr. Schoemaker zijn hart had verpand, zal hem niet vergeten. Ds. P. J. Loeff, emeritus predikant bad hierna het „Onze Vader", waarmede de plechtigheid in de aula was beëindigd. Aan de groeve, die door vele groote bloemstuk ken was gedekt, heeft een zoon voor de belang stelling bedankt. Dr. Schoemaker, die een der meest, bekende en vooraanstaande chirurgen in ons land is geweest en ook buiten onze grenzen bekendheid verwierf (de z.g. „Schoemakersche lijn" is een begrip ge worden, dat internationaal burgerrecht heeft ge kregen in de chirurgische wereld en waarbij men den stand van de heup ten opzichte van het bekken kan bepalen) heeft veel geschreven, vaak ook om technische nieuwigheden, welke hij gevonden had. aan te kondigen. Zoo heeft hij o.m. gepubliceerd: in 1897 een publicatie over de Coxa vara; in 1898 Trochanter spinalijn (Schoemakerslijn). in 1899 de Infilator, in 1900 de Cranitoom (schedelmos)1901 Buiknaad: 1902 Repositie van de verouderde heup- luxatie; 1903 de Ribbeschaar; 1904 Maagperforatie; 1909 Sphincter plastiek; 1911 Overdruk-apparaat; 1912 Technisch uitgebreide maagresecties; 1914 Naad en den dikken darm (darmklemmetjes); 1915 Behandeling van dijhalsbreuken. Japansclie troepen overzee naar Indo-China. TOKIO, 25 September. (D.NH.) Volgens een mededeeling van het Japansche expeditiecorps in Zuicl-China worden van heden af Japansche eenheden ook over zee naar Fransch Indo-China vervoerd. De troepen worden in de haven van Haifong aan land gezet. AMERIKAANSCHE VLOOT MET NAAR DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Evenmin is de „Augusta" op weg naar Singapore. MEDEDEELINGEN VAN CORDELL HULL. NEW YORK, 25 September (D.N.B.) In een verklaring over den toestand in Indo- China heeft staatssecretaris Huil zich bepei'kt tot de constateering, dat de regeering der Vereenigde Staten de ontwikkeling aldaar aandachtig volgt, doch dat gezien de vele geruchten de nauwkeurige feiten moeilijk kunnen worden vastgesteld. Huil ontkende dat de regeering der Vereenigde Staten wederom geëischt zou hebben dat de weg door Burma zou worden geopend. Voorts sprak hij tegen dat de Amerikaansche kruiser „Augusta" onderweg was naar Singapore en dat de Amerikaansche vloot naar den At- iantischen Oceaan zou varen. Op de vraag, wat de Amerikaansche regeering zal ondernemen ten aanzien van Indo-China, verklaarde Huil dat hij zich daarover niet kon uitlaten. De toestand in Indo-China. Overeenkomst weer ongedaan gemaakt? HANOI, 24 September. De Zondag tusschen Japan en Indo-China getroffen overeenkomst is thans weer ongedaan gemaakt, daar zij, naar het heet, niet uitvoerbaar was. Hiermede is de verdere ontwikkeling van den toestand afhankelijk ge worden van de actie van den Japanschen gevol- machtige Nisjihara, die zich aan boord van een mijnenveger op weg bevindt naar Hainan, om, naar men zegt, den commandant van het Japan, schen leger in Zuid-China te verzoeken het niet tot nieuwe vijandelijkheden met de Indo-Chi- neesche troepen te laten komen. Op weg naar Hainan zou hij een eskader be staande uit een Japanschen kruiser, drie torpedo boot jagers en acht transportschepen tegengekomen zijn, dat zich op weg naar Haifong bevond. Naar verluidt zou Nisjihara verzocht hebben geen ge welddadige landige in Haifong te verrichten. Vandaag zijn boven Haifong twaalf Japansche bombardementsvliegtuigen verschenen, die echter geen bommen uitwierpen. De Fransche troepen hebben het vuur niet op deze toestellen geopend. Alle Fransche militairen hebben bevel gekregen niet op de Japanners te schieten tenzij deze zelf het vuur openen. (United Press). DE HOUDING DER VER. STATEN. TOKIO, 25 September (D.N.B.). De woord voerder van het departement van buitenlandsche zaken gaf ten aanzien van Indo-China een ont kennend antwoord op de vraag, of de Japansche regeering er van op de hoogte was gesteld of en welke tegenmaatregelen de Vereenigde Staten zouden nemen. De berichten over verdere gebeur tenissen in Fransch Indo-China, zoo verklaarde de woordvoerder, komen vertraagd binnen, zoodat de toestand van het oogenblik nog niet volkomen duidelijk is. Volgens de laatste berichten van Ja pansche militaire zijde echter, kan worden aange nomen dat zich geen vijandelijkheden meer voor doen. Het is natuurlijk wel moeilijk, aldus de woordvoerder, een reeds aan den gang zijnden strijd stop te zetten. Zelfs wanneer in den tus- schentijd desbetreffende bevelen worden ontvan gen. Nieuwe werkobjecten van den Opbouwdienst. 's GRAVENHAGE 25 September (A. N. P.) Als vrucht van de samenwerking tusschen den rijks dienst voor de werkverruiming en den Opbouw dienst zal zeer binnenkort een aanvang gemaakt kunnen worden met een aantal belangrijke werk objecten in de provincies Overijssel en Drenthe. Het 77ste korps, dat op het oogenblik bezig is met opruimingswerkzaamheden aan den IJsel-oever, zal geleidelijk de wegverbetering ter hand nemen in de omgeving van Deventer en zich voorts ook wijden aan het uitdiepen van het stroombed van de Schip beek (verwijderen van het stroomzand en egalisee- ren van den bodem). Een afdeeling van het 26ste korps te Almelo zal orden ingezet bij de uitvoering van het uitbrei dingsplan der gemeente Wierden. Twee afdeelin- gen zullen worden tewerkgesteld bij de ontginning van het Wierdensche veld, terwijl de vierde afdee ling zal werken in de staatsbosschen Nijverdal. Het 27ste korp te MeppelHoogeveen, zal werk zaam zijn bij het verharden van wegen in de ge meente Staphorst, ten behoeve van het waterschap Hasselt en Zwartsluis, en voorts ontginningswerk errichten nabij over Lankhorst, terwijl tenslotte dit korps als taak toegewezen krijgt den aanleg van een nieuwe begraafplaats te Hoogeveen. Het 33ste korps, Steenwijk, zal ontginningswerk verrichten in den Giethoomschen polder en nabij Willemsoord, en voorts de bebossching van een ge deelte van het oefeningsterrein in Steenwijk ter hand nemen. Het 34ste korps. Ommen en Dalfsen, is reeds aan gevangen met verbetering van zandwegen aldaar, terwijl voorts bosch- en landontginnmgswerk op het landgoed Junne en boschwerk in de gemeente Ambt Hardenberg op het programma staat. De voorloopige voorbereiding vam deze werken is door den rijksdienst voor de werkverruiming geschied. Voor een aantal objecten is reeds de toe stemming van belanghebbenden verkregen, voor andere is het overleg rog gaande. Eenige groote werken in de genoemde provincies liggen in het verschiet, meer speciaal op het ge bied van de ontginning, wat van zoo groot belang is :n verband met de voedselvoorziening van ons land. (A.N.P.) Verliezen der Engelsche vloot. Een duikboot en een torpedojager. LONDEN, 25 September (D.N.B.) Officieel werd medegedeeld dat de Engelsche duikboot „Thames" over tijd is en als verloren moet worden be schouwd. MILAAN, 25 September (D.N.B.) Naar de „Corriera della Sera" uit Tanger meldt, heeft een vliegtuig van onbekende nationaliteit in de nabij heid van Gibraltar een Britschen torpedobootjager aangevallen en tot zinken gebracht. NEDERL. ROODE KRUISSCHIP BESCHOTEN. Door Engelsch oorlogsvaartuig. 's GRAVENHAGE 25 September. Het A. N. P. meldt: „In den nacht van 22 op 23 September heeft zich in de nabijheid van het eiland Schouwen een gebeurtenis afgespeeld, die opnieuw de onscrupu leuze strijdwijze van de Engelschen aantoont. Een Nederlandsche Roode Kruisschip werd daar, of schoon de kenteekenen van het Roode Kruis verlicht en van veraf te zien waren, door een Engelsch oor logsschip beschoten. Zeven Nederlanders verloren hierdoor het leven. In den nacht van Zondag op Maandag lag het Ne derlandsche Roode Kruisschip dwars van Schou wen voor anker, toen tegen 3.15 's morgens een Engelsch oorlogsvaartuig lichtkogels afschoot. De kapitein van het Roode Kruisschip verlichtte hier op het op het schip aangebrachte groote kenteeken van het Roode Kruis en liet de sirenes loeien. On danks dit wei-d het schip toch door de Engelschen onder vuur genomen. Het kreeg een voltreffer in de ketelinstallatie, welke ontplofte. Bij het te wa ter laten van een boot verdronken zes leden van de bemanning. Door het ontploffen van de ketel werd een man gedood, één zwaar en drie andere licht gewond. Het schip moest de haven binnen gesleept worden. De militaire bevelhebber in Nederland, de ge neraal der luchtmacht Fr. Christiansen heeft als eerste hulp den achterblijvenden van de aan den Engelschen overval ten offer gevallen zeven Ne derlanders een belangrijk bedrag ter beschikking gesteld". Bommen en brandplaatjes in liet Noorden des lands. 's GRAVENHAGE, 25 Sept. (A. N. P.) In de pro vincie Drente in de omgeving van Smilde en in Friesland nabij Opsterland zijn brandplaatjes ge vonden. Nabij Delfzijl zijn eenige Engelsche bommen neer gekomen. Er is geen noemenswaardige schade aan gericht. PERSONALIA. Geslaagd aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor het economisch doctoraal examen Indologie, de heer M. S. Kamminga te Haarlem. Duitscliland's voorraad aan petroleum en benzine. (Van den V.P.B.-correspondent). BERLIJN, September 1940. Zal er over korte- ren of langeren tijd inderdaad gebrek komen aan olie in Duitschlamd, zooals men in het buitenland vaak hoort beweren? Indien Engeland hierop re kent, dan zal het bedrogen uitkomen! In het Londensche economische blad „Financial News' is onlangs een der voormannen uit de pe- troleum-industrie met een sensationele onthul ling gekomen. Deze voorman is de heer Kessler, een der leidende persoonlijkheden van de Royal Dutch Oil Company, een man, die tevens directeur is van tal van andere petroleum-maatschappijen en die op de petroleumcongressen in den tijd, die achter ons ligt, een gewichtige rol vervulde. Het opschrift, dat „Financial News" boven het artikel van den heer Kessler zette, luidde: „Duitsch- land gaat den oliehonger tegemoet". En het on derschrift luidde: „Zes maanden voorraad voor den totalen oorlog". Kessler zegt in het artikel woor delijk, dat de geallieerden den oorlog zullen heb ben gewonnen, wanneer zij Hitier schaakmat kun nen zetten op het gebied van de petroleum. Deze woorden zijn echter alleen van toepassing, zegt Kessler, indien Hitier een aanvalsoorlog in grooten stijl waagt. Indien daarentegen de oorlog op rustige wijze wordt gevoerd, zou het volgens den heer Kessler veel langer duren, om den strijd te win nen op grond van petroleumhonger. Wij willen hier niet ingaan op het cijfermate riaal, dat Kessler in zijn artikel naar voren brengt, doch den Duitschen petroleumtoestand eens nader bezien. Wij willen hier vooropstellen dat generaal Von Schell, die de opperleiding heeft voor de ver deeling der brandstoffen voor motoren in Duitsch- land, eenigen tijd geleden als zijn meening te ken nen gaf dat Duitschland's voorraden, Duitschland's productie en zijn invoer van petroleum zoo groot waren, dat zij, wat petroleum betreft, gerust een oorlog van tien jaar zouden kunnen' uithouden. De geallieerden kunnen den oorlog in zes maanden winnen, zegt de Engelsche petroleummagnaat, voor opgesteld, dat de Duitsche oorlogvoering een be wegingsoorlog in grooten stijl op het oog heeft. Hiertegen kan men in de eerste plaats aanvoeren dat de oorlogen in Polen, Noorwegen. Nederland, België en Frankrijk niets anders waren dan zuivere bewegingsoorlogen. In den Poolschen veldtocht bij voorbeeld moestem afstanden van 650 kilometer worden afgelegd. De afstanden in het Westen wa ren nog veel grooter. De afstand SedanBiarritz bedraagt reeds 1300 kilometer. Daarbij speelt de motoriseering een groote rol. Tegenover de bewering van Kessler dat de Duit- sohe oorlogsvoering bij den voortgezetten bewe gingsoorlog jaarlijks rekening zou moeten houden met een petroleumtekort^'an 10 millioen ton, kan er op worden gewezen dat Duitschland zijn troepen altijd zoodanig heeft opgesteld dat zij zich steeds uit eigen middelen van brandstof voor hun moto ren konden voorzien, zomder hun toevlucht te ne men tot den voorraad van den vijand. Vooral in Frankrijk waren de troepen bijna ge heel en al op den motor aangewezen, zonder nog te spreken van het luchtwapen, welker motoren tienmaal zooveel verbruiken als die van een motor vam een auto. En nu zwijgen wij nog'van het ver bruik aan benzine der pantsertroepen en der ma rine. Voorts moet er op worden gewezen, dat Duitsch- lamd op zeer grootmoedige wijze motorbrandstof ter beschikking heeft gesteld van de vluchtelingen in Nederland, België en Frankrijk, hoewel de buit, dien men op dit gebied in genoemde landen aan trof, voor zoover deze niet door den vijand was vernietigd, niet bijzonder groot genoemd mag wor den. De heer Kessler kan er van overtuigd zijn, dat Duitschland beslist niet zoo royaal met zijn voor raad zou hebben omgesprongen, imdien dit niet mogelijk was geweest. De door den directeur der Royal Dutch Oil Com pany gemaakte berekeningen tenslotte, waarin hij een poging doet om Duitschland's petroleumvoor- raden te schatten, zijn reeds daarom onjuist, wijl Duitschland niet alleen uit eigen productie gewel dige hoeveelheden motorbrandstoffen verkrijgt, maar elk jaar nog millioenen tonnen petroleum uit Roemenië en Sovjet-Rusland betrekt. De berekeningen van Kessler mogen dan al in goede aarde vallen bij de Engelschen, doch daarin zijn noch de buitenlandsche hulpbronnen, die Duitschland bezit juist in die landen, welke rijk zijn aan motorbrandstoffen, noch ook Duitschland's eigen productie opgenomen. Wij vermelden nog dat Duitschlaird's motor brandstoffen thans, nadat de oorlog een jaar heeft geduurd, niet alleen niet zijn aangetast, doch dat zij nog veel grooter zijn, dan toen de oorlog begon. NIEUWE COLLECTIE !Bisanuuq JietU qcis Veutetv- Texsiaaec' VRIJ VAN DISTRIBUTIE Bontwerkers Barteljorisstraat 26-28 Gevestigd 1856 i Adv Ingez Med.) Aufo-ongeluk nabij Oudesluis eischt drie dooden. SCHAGERBRUG, 25 September (A.N.P.) Gisteravond laat is door tot nu toe onbekende oorzaak een auto in een sloot bij Oudesluis gereden. De drie inzittenden, een ongeveer twintigjarig meisje en twee heeren, kwamen hierbij om het leven. Men vermoedt, dat de bestuurder door de duisternis is misleid. De auto kwam uit de richting Schagen. De po litie heeft de zaak in onderzoek. Egypte beleeft een economische crisis. ATHENE, 25 September (D.N3.) De opva rende van het zoojuist in de haven van den Pi raeus aangekomen Grieksche stoomschip „Mi- los" vertellen dat Egypte op het oogenblik de ernstigste economische crisis beleeft sedert den wereldoorlog. Het havenverkeer in Alexandrië en Port Said ligt bijna geheel stil. Reusachtige voor raden katoen bederven in de opslagplaatsen. De invoer van vitale grondstoffen en goederen uit Europa is bijna geheel opgehouden. Het Suez- kanaal is uitgestorven. De Kanaalmaatschappij heeft ruim 12.000 arbeiders en employés door gebrek aan arbeid ontslagen. In Alexandrië en Kaïro alleen bedraagt het totaal aantal werk- loozen naar schatting 150.000. Honderden han dels- en scheepvaartkantoren zijn gesloten. De prijzen der levensmiddelen stijgen voortdurend. De aankoopen uit bezorgdheid door de welgestel de bevolking, die een inflatie vreest, zijn door het gebrek aan goederen opgehouden. Men spreekt zelfs van een nationale ramp, waarvoor men in breede kringen Engeland verantwoordelijk stelt. De Haarlemsclie kunstschilder H. van Riet zeventig jaar. Er staan veel bloemen in den tuin van de gezellige woning aan de Prins Mauritslaan 112 te Overveen. De woonkamer streeft den tuin echter vandaag naai de kroon want daar zijn de talrijke bloemstukken verzameld, die de bekende Haarlemsche kunstschil der H. van Riet, ter gelegenheid van zijn zeventig sten verjaardag mocht ontvangen. En waarmee zou men den schilder van bloemen beter hebben kunnen huldigen dan met dezelfde bloemen, die hij meermalen een bestendiger leven heeft gegeven dan haar in haai- natuurlijken staat beschoren is. Als ge tegenover dezen zeventigjarigen kunstenaar zit dan voelt ge onmiddellijk een mensch ontmoet te hebben die steeds zijn eigen weg uitgestippeld heeft en dat nóg doet. Het leven interesseert hem nog in diezelfde mate als toen hij aan het begin van zijn loopbaan stond en alleen de beschouwing ervan is een andere gewor den. Het is thans de levensvisie van een ervaren menschenkenner envan iemand, die het leven en de menschen in een mild licht beziet. In datzelfde milde licht waarmee hij ook met zulk een fijne toets de bloemen, toch één der vreugde bronnen van ons bestaan, tot langeren bloei bracht. Dat zijn exposities in den loop der jaren zijn naam bekend hebben gemaakt tot ver buiten onze stad, daarvan getuigden ook de talrijke ingekomen schrif telijke gelukwenschen. En zoo heerschte er vandaag een vredige en prettige stemming in het huis van dezen Haarlemschen kunstenaar. Vandaar dat het er goed toeven was. Ook voor den gast, wien geen per soonlijke doch beroepsmotieven tot een bezoek noopten HAARLEMSCHE KANTON- RECHTER. Een valschen naam op gegeven van een bestaand persoon. Op 2 Juni was een werklooze met twee hen gels aan het visschen in den Mooien Hel. Hij werd daarbij betrapt en gaf toen een valschen naam op. Een naam echter van een bestaande persoon. En deze was eerst er op aangezien dat hij in verboden water had gevischt. Dat Was natuurlijk zeer onaangenaam. En het was voor hem heel moeilijk geweest om te be wijzen dat hij het niet gedaan had! De kantonrechter wees den waren schuldige die vanmorgen verscheen, op het laakbare van zijn handeling. „Nou nog 's wat" zei de verdachte. „Hoe kun nen ze bewijzen dat ik met twee hengels ge vischt heb?" „Daar zullen we 't maar niet meer over heb ben" vond de rechter. De ambtenaar eischte voor elke hengel een ooete van 50 cents, en voor het opgeven van een valschen naam f 10. De kantonrechter sloeg het tarief voor de hen-gels op tot één gulden per stuk en legde voor het tweede strafbare feit een boete van f 8 op. De hengels werden verbeurd verklaard. IJMUIDEN Nrkt berichten en besommingen. Deensche consignatievisch. Makreel 26—21.50 per 50 KG. Haring 27.5025 idem. Kabeljauw 3938 idem. Groote gul 3934 idem. Kleine schelvisch 47.5045 idem. Kleine schol 43.5028.50 idem. Bot 41—20 idem. Schar 2726 idem. Zoetwatervisch: Snoek 0.48—0.43 per KG. Snoekbaars 0.730.68 per KG. Blei 0.26—0.20 per KG. Baars 0.280.26 per KG. Besomming kustvisscher: IJM 208 34.10. Hiens UW sJsJWL VAN LEVERANCIER VAN ALLE Z. FONDSEN GIERSTRAAT 27 - TEL. 16764 (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE CONCERT IN GROENENDAAL. Zondagmiddag van 3—5 uur geeft de Hermonie „Eensgezindheid", directeur de heer Ph. S. Vles- sing een concert in het wandelbosch Groenendaal. Het programma luidt als volgt: 1 Overste Barendsen, marsch F. Jakma 2 La Mascotte, ouverture Ed. Audran. 3 Les Saltimbanques, ouverture, Louis Ganne. 4 Tresor Wals Joh. Strauss. 5 Daar komen ze aan, marsch, Potpourri, Adr. J. Maas. Pauze. 6 Heinzelmannchens Wachtparade, K. Noack. 7 Chant du Soir, wals S. Vlessing. 8 Potpourri 1929 S. Vlessing. 9 Marsch finale. COLLECTE ROODE KRUIS. Zaterdag 5 October a.s. zal in onze gemeente de jaarlijksche collecte gehouden worden ten bate van het Roode Kruis. Zij die zich als collectant(e) beschikbaar willen stellen, kunnen zich daarvoor aanmelden aan een der onderstaande adressen: Mevr. C. Jordens-Maus, Winterlaan 7 en mevr. F. Waldkötter-Benner, Raadhuisplein 23. DIEFSTAL VAN GROENTEN. Aan den Glipperweg verhuurt de gemeente aan verschillende arbeiders een stukje grond voor het kweeken van groenten. Een dezer dagen kwam een der eigenaren tot de ontdekking dat eenige der mooiste roode en witte kolen verdwenen waren. Bij een nader ingesteld onderzoek der politie, bleek de schuldige de 43-jarige F. v. L. te zijn die zelf ook een stukje grond had en ook groenten kweekte. Tegen den dader is proces-verbaal op gemaakt. N. BOERKOEL Aelbertsbergstraat 80 Telef. 14028 - Zaait Ged. Oude Gracht 46 Alle GRANITO- en TEGELWERKEN .iStrak van lijnsoepel van prijs." (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM 25 September. Ondertrouwd: 25 Sept.: W. v. d. Vlies en M. P. J. Joosse. C. Klooster en A. v. d. Steijler.. M. Strengers en W. J. Boeser. J. C. J. v. Dijk en J. H. Hageman. J. J. de Bie en F. Mulder. A. Veldhuizen en F. M. Duits. Th. D. Schuszler en H. v. Woerkom. P. Boot en C. E. v. Frankenhuijsen. T. S. Zwerus en H. P. Croese. J. v. d. Vecht en C. G. Paape. J. G. v. Hoften en E. Schaap. D. van Marie en M. v. d. Pol. J. J. Henscn en R. M. B. v. d. Bosch. G. A. Ramaker en M. C. Heesemans C. v. d. Gaag en L. G. J. Liefferink. C. J. de Bilt en M. L. van Welsem. J. P. v. Velsen en J. Bakker. M. W. v. Hesteren en J. IJzerman. Getrouwd 25 September: W. F. Heijink en G. Klein. J, F. Luijsterburg en E. J. Nieuwenhuizen. J. Vlugt en A. Bos. N. Duin en E. Stam. N. A. Booms en E. A. M. v. Lunenburg. W. der Kinderen en J. W. de Haas. J. Willebord en G. M. Mone. A. P. Romijn en J. J. Stammeïjer. C. Huizinga en M. A. Ruijgrok. G. v. Weelden en I. E. M. Mu- rirger. J. J. Bierenbroodspot en C. G. Geerding. Th. O. Essenberg en J. W. v. d. Veldt. W. Stringer en P. v. Zeist. G. Tabbers en P. van Hesteren. B. J. M. Walker en G. M. Hesselman. A. M. Drenth en D. Vrugt. G. Smidt en A. C. Sluis. E. Oomen en A. W. Makkelie. Bevallen: 20 Sept.: A. M. Keijzer-Paase, z. 23 Sept.: M. J. de Vries-v. Looi.i, d. 24 Sept.: H. P. van Belle- Rehderbehn, d. B. Eilers-Schnetz, z. J Teeii- wen-van Westerhoven, z. A. C. Dikken-Kali- nowski, z. 25 Sept. W. Seeder-ten Napel, d. Overleden: 23 Sept.: E. Levert, 74 j., Kenaustraat.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2