5 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1940 H'AARCE M'S DASBEAÜ Gibraltar opnieuw uit de lucht aangevallen. Groote schade aangericht. Uit La Linea werd gisteravond aan het D. N. B. gemeld: Van half twaalf af is Gibraltar door talrijke vliegtuigen, wier nationaliteit niet vastgesteld kon worden, hoewel het volgens algemeene opvatting Fransche toestellen waren, in op eenvolgende golven hevig gebombardeerd/Van La Linea uit kon men waarnemen dat een Engelsch oorlogsschip in de haven van Gi braltar, als mede enkele koopvaardijschepen en kleinere vaartuigen, getroffen werden. De Engelsche luchtafweer opende een hevig vuur, dat zonder uitwerking bleef. De bommen der aanvallers vielen op de wer ven, reparatiewerkplaatsen, haveninstallaties en het centrum van de stad en veroorzaakten tal rijke branden. De Spaansche autoriteiten hebben de grens van Gibraltar gesloten. De bewoners van La Linea, die het bombardement van Gibraltar op straat en op de daken der huizen gadesloegen, moesten zich binnenshuis terugtrekken omdat de scher ven'der granaten van het Engelsche luchtaf weergeschut op Spaansch gebied neerkletter den. Later vernam het D.N.B. uit Algeciras: Het bombardement van Gibraltar hééft ge duurd tot 15 uur 30. De schade is zeer aanzien lijk, aangezien de aanvallende vliegtuigen met dekking van wolken laag konden vliegen en hun bommen goed konden plaatsen. Geconstateerd werd dat bommen insloe gen op het vliegveld Puerto de La Tierra in de nabijheid van de infanteriekazernes en in een gieterij naast de kazernes, waar talrijke arbeiders aan het werk waren. Het aantal slachtoffers is niet bekend. Treffers wer den voorts geplaatst op de dokken van het arsenaal, waar groote rookzuilen en brand haarden konden worden waargenomen, de pier der admiraliteit, waar een Engelsche kruiser voor anker lag,, de pier voor postsche- pen tusschen Gibraltar en Algeciras, bene vens een ijzeren traliewerk aan de grens van La Linea. In Ceuta zijn Dinsdagmiddag twee eskaders Fransche vliegers ter sterkte van zes toestellen elk waargenomen. Zij kwamen uit Fransch Ma rokko en begaven zich in de richting van Gibral tar. Kort daarop kon een krachtig bombardement gehoord worden, dat tot 14 uur duurde. Na het bombardement keerden de vliegtuigen om 19 uur 30 via Ceuta naar Fransch Marokko terug. LONDEN, 25 September. (D.N.B.) De En gelsche militaire autoriteiten in Gibraltar be vestigen volgens een Reuterbericht dat Dinsdag bommen op Gibraltar zijn geworpen door vlieg tuigen van Fransche typen, Er zijn een aantal dooden en gewonden gevallen, terwijl ontplof- fingsschade en branden zijn ontstaan. Het luchtalarm heeft vier uur en vijf minuten ge duurd. BOM NABIJ PALEIS VAN DEN GOUVERNEUR. ALGERIOAS, 25 September (D.N.B.) Over het bombardement van gisteren op Gibraltar wordt hier nog bekend, dat een bom een gebouw trof in de buurt van het paleis van den gouver neur en brand verwekte. Het vuur sloeg over op belendende gebouwen en vormde een ernstige be dreiging voor een groot kruitmagazijn. Voorts werden een koopvaardijschip tot zinken ge bracht en een electrische centrale verwoest, waar bij tal van menschen gedood en gewond werden. Na de besprekingen te Rome. De huidige Europeesche strijd als ordenings oorlog. Officieus wordt uit Berlijn gemeld: In den strijd van de spil bestaat geen schik king, dus evenmin schikkingsvrede. De strijd tegen Engeland wordt op alle fronten gestreden. Deze beginselen zijn Zondag van welingelichte zijde in verband met het einde van de jongste be sprekingen te Rome in het licht gesteld. Deze be sprekingen, zoo werd er aan toegevoegd, hebben alle vraagstukken bestreken, die voor de overwinning op Engeland van belang zijn, waarmee ook alle in het buitenland opgelaten proefballonnetjes, die met bovengenoemde beginselen in strijd zijn, juist gekarakteriseerd worden. Het bovenstaande geldt niet alleen naar voorts in politieke kringen vernomen wordt voor de militaire, maar ook voor de politieke acties van de spil. De besprekingen te Rome hebben zich der halve natuurlijk niet tot de militaire aspecten be perkt. Het geniale, dat men er ongetwijfeld een maal in zal erkennen, ligt volgens de hier heer- schende opvattingen hoofdzakelijk daarin, dat mid den in het militaire conflict met Engeland reeds met het hoogste verantwoordelijkheidsbesef de nieuwe politieke organisatie in groote trekken vast gesteld is. Deze nieuwe organisatie, zoo werd verklaard, waarover thans de strijd gaat, wordt daardoor ge kenmerkt dat ze precies het tegendeel van de doel einden der machtspolitiek van den tegenstander uit maakt en vervuld is van het streven om alle sta ten. die den zin van de huidige gebeurtenissen be grijpen, en alle volken, die de noodige levenskracht en den noodigen wil in zich dragen, tot gelijkge rechtigde leden van de Europeesche gemeenschap te maken. Uit dit oogpunt draagt de huidige oorlog, naar betoogd werd, het karakter van een ordeningsoor log, die het oude laat sterven en het nieuwe doet ontstaan. Deze oorlog is thans reeds beslist, om dat het nieuwe Europa reeds duidelijk waarneem baar bestaat. Ciano en Von Ribbentrop wisselen telegrammen. Het D.N.B. deelt mede: Na afloop van de besprekingen in Rome heeft de rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop, bij het verlaten van Italië aan zijn Italiaanschen ambtgenoot graaf Ciano een telegram gezonden, waaron hij zegt met groote voldoening vervuld te zijn. dat hij in opdracht van den Führer juist in dit tijdvak van de aan vallen op Engeland belangrijke kwesties der ge meenschappelijke politieke doelstelling en der toekomstige vorming en beveiliging der levens ruimten van Duitschland en Italië met den Duce en graaf Ciano heeft kunnen bespreken en zoo als steeds de volledige overeenstemming van op vattingen heeft kunnen vaststellen. Graaf Ciano heeft hierop geantwoord met een telegram, waarin hij zegt dat de te Rome ge voerde besprekingen weer eens in dit historische oogenblik de volkomen solidariteit der as-mo- gendheden en absolute overeenstemming der ge dachten over de nieuwe ordening bewezen heb ben, welke de Führer en de Duce na de definitie ve overwinning zulien vestigen. Duitsch legerbericht: Branden bij de Millwall- en India Docks. Nieuwe branden te Liverpool. BERLIJN, 2t September. (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: „Tijdens gewapende verkenningsvluchten bo ven Zuid-Éngeland heeft het luchtwapen ook gisteren militaire doelen met bommen bestookt. Daarbij ontstonden verscheidene luchtgevech ten, die voor de Duitsche vliegers succesvol ver liepen. Des nachts zetten formaties gevechts vliegers haar aanvallen op Londen en andere voor den oorlog belangrijke centra in Engeland voort. Bij de Millwall- en India-Docks alsmede in de buurt van Vauxhall en Hydepark worden waarge- plaatsen konden zware branden worden waarge nomen. In Liverpool ontstonden eveneens zware nieu we branden. Als vergelding voor het werpen vap bommen door de Engelschen op de oude Duitsche universiteitsstad Heidelberg, welke in het geheel geen militaire doelen bezit, werd Cambridge met bommen bestookt. Eenige vijandelijke havens werden opnieuw met mijnen afgesloten. In den nacht van 23 op 24 September deden Britsche vliegtuigen aanvallen op eenige plaatsen in Noord-Duitschland met als hoofddoel Berlijn. De bommen richtten in buitenwijken en woon buurten van Berlijn beschadigingen aan-woon huizen aan. Een aantal burgers werd gedood of gewond, Noch in Berlijn, noch in andere plaatsen werd militaire schade aangericht. De vijand ver loor gist'ren 24 vliegtuigen, in luchtgevechten. Een vliegtuig werd door de luchtdoelartillerie neergehaald. Zes Duitsche toestellen worden vermist." VERWOESTINGEN IN CAMBRIDGE. BERLIJN 24 September (D. N. B.) Naar goed ingelichte kringen mededeelen is de vergeldings- aanval op Cambridge in den afgeloopen nacht met de zwaarste strijdmiddelen ten uitvoer gelegd. Behalve een groot aantal dynamietbommen van middelzwaar kaliber en brandbommen werden ook de zwaai-ste bommen neergeworpen, die zichtbaar groote schade hebben aangericht. Door Duitsche verkenningsvliegtuigen worden de berichten van de aanvallende vliegtuigen bevestigd dat in het stadsgebied van Cambridge verwoestin gen en branden zijn ontstaan. Des ochtends was uit verscheiden brandhaarden een uitgestrekte vuur gloed ontstaan, waardoor groote deelen van het land in een rookwolk waren gehuld. Deze onmid dellijke vergelding wordt door bevoegde Duitsche zijde de eenige mogelijkheid geacht den Engelschen het waanzinnige van hun aanvallen op plaatsen, zooals de universtiteitsstad Heidelberg, bij te brengen. De Berlijnsche avondbladen geven een uitvoerig en van alle bijzonderheden voorzien verslag ovel den aanval van de Royal Airforce op de woonwijken van de rijkshoofdstad in den nacht van Maandag op Dinsdag. Hieruit blijkt dat op een arbeiderskolonie ver scheidene bommen met richting op twee kerken zijn geworpen. Arbeiders, die met het in jaren van moei- zamen arbeid gespaarde geld hier hun huisjes had den gebouwd, staan thans voor een puinhoop. In het zuidoosten, aan de periferie van de stad, is een kolonie van de nationaal socialistische oorlogsslacht offers getroffen. Ook het doorgangshuis voor Wol- hynische Duitschers heeft ondervonden hoe de Brit sche oorlogvoering eruit ziet. In geen van deze ge vallen ligt er kilometers in den omtrek het gering ste militaire doel. De „Nachtausgabe" schrijft: De vliegers hebben wederom ziekenhuizen uitgezocht, die door het roode kruis gekenmerkt waren. Zij hebben boven de Tier- garten en boven woonwijken in Charlottenburg bommen geworpen en hebben tenslotte, toen zij door het luchtdoelgeschut voor het bereiken van de binnenstad werden teruggedreven, in het zuidwes ten en het westen van Berlijn hun bommen kort voor het wegvliegen neergeworpen. Ook hierbij hebben zij met behulp van lichtkogels woonwijken of villa's te midden van groote tuinen als doel uitgekozen, ook hebben de Engelsche vliegers tusschen door nog brandbommen op de woonwijken geworpen. IN HET BUITENLAND. De gebeurtenissen, die zich de laatste dagen voor Dakar aan de West-Afrikaansche kust hebben af gespeeld, hebben een verdere verwijdering tusschen de beide vroegere bondgenooten tengevolge. Men hoeft om dit te kunnen constateeren slechts de uitspraak te lezen, die maarschalk Pétain en ad miraal Darlan over het optreden van de Engelsche vloot en den vroegeren Franschen generaal De Gaulle hebben gegeven De beschieting van de Fransche vloot in Dakar is reeds de derde recht- streeksche aanval der Britten van dezen aand. De bekende incidenten van Oran en Mers-el-Kebir, die in de afgeloopen zomermaanden zooveel op schudding verwekten, liggen den Franschen nog versch in het geheugen. De commentaren der Fransche bladen laten evenmin weinig aan duidelijkheid te wenschen over en dit alles heeft tot gevolg dat de politieke strek king van de jongste Fransch-Britsche botsing al lerwegen de aandacht trekt.' Een Spaansch blad stelt al vast dat de facto de oorlogstoestand tus schen beide mogendheden bestaat. Als men in oogenscbouw neemt, op welke wijze Frankrijk op het Engelsche optreden gereageerd heeft, nl. een heftig bombardement op Gibraltar, is men geneigd deze uitspraak te deelen. Overigens heeft de Fransche regeering in dit verband nog geen offi cieel standpunt bekend gemaakt. Dat inzonderheid de belangstelling van Spanje zich op de ontwikkeling in den toestand richt laat zich gemakkelijk verklaren, daar dit land in Equa toriaal Afrika aanzienlijke belangen te verdedigen heeft en Franco's aanspraken zich uitstrekken over gebieden, die nauw betrokken zijn bij het terrein van het conflict. Inmiddels blijft de vraag hoe de afloop zal zijn van het Fransch-Britsche duel, dat volgens sommige berichten nog niet ten einde is. Blijkens de ontvangen opgave is de Britsche vloot van behoorlijke sterkte. De veel zwakkere Fransche zeestrijdkrachten en de kust- batterijen van Dakar hebben echter een landing tot nog toe weten te voorkomen. Problemen in de dierenwereld. Amerikaansche „tellers" brengen rapport uit. WASHINGTON,, September. De jaarlijksche telling van groot wild in de Vereenigde Staten, die door het departement van landbouw gehouden wordt, is blijkens de „tellers" zonder ongelukken afgeloopen. De ambtenaren gaven toe dat zij geen onbe scheiden vragen gesteld hadden aan de berg leeuwen en poolberen en dat zij eenige moeite ge had haddden bij het tellen van herten en berg geiten. Het is merkwaarig dat, hoewel de „vragenlijsten" niet spreken over inkomens en sanitaire woning toestanden, toch volgens het departement uit het onderzoek blijkt dat zich onder de in het wild levende dieren betreurenswaardige toestanden voordoen, die betiteld worden met „pauperdom". Een overbevolking van herten en enkele andere diersoorten in sommige bosschen heeft volgens het rapport van de telling een „sloppen-probleem" in de wereld geroepen. Volgens dr. H. L. Shantz, het hoofd van de af- deeling voor den wildstand van de U. S. Forest Service, driegt door de- overbevolking voor vele dieren hongersnood en -dood. In de 161 nationale wouden der Vereenigde Staten werden 1. 930.000 stuks groot wild geteld De telling heeft plaats gehad in de wintermaan den en waarschijnlijk is dit getal dus door de ge boorten in het voorjaar tot boven de twee mil- lioen gebracht. De wildstand neemt blijkens de officieele gegevens toe met twintig procent per jaar. Sinds 1924 is de wildstand met 282 procent toegenomen. Het talrijkst zijn de herten. Er werden er 1.627.000 geteld. Hoe een nauwkeurige telling ver richt werd, is overigens er niet bij verteld. Ver der zijn geteld: 19.000 antiloopen, 59.000 zwarte baren, 700 grizzly beren, 4500 Alaskasche bruine en grizzly beren, 144.000 elanden, 7.300 Ameri kaansche elanden, 18.000 berggeiten, 9.150 zng. bighorns (schapen uit de Rocky Mountains), 7.500 muskuszwijnen en 780 Europeesche wilde zwijnen (United Press) ALS HET ZWAAR GESCHUT LOSBRANDT. Op spoorrails kunnen de groote kanonnen worden voortbewogen, die de Amerikaansche kusten beschermen moeten. iFoto WeltbilcU. Aan de demarcatielijn in Frankrijk. Duitsche soldaten houden de wacht bij de tolbooinen te Bellegarde. (Foto Weltblld.) Fransch—Brifsch treffen aan de Marokkaansche kust? MADRID, 25 September (D.tf.B.) Uit Tanger wordt gemeld dat a-an de Atlantische kust, in de nabijheid van de grens tusschen Fransch Marokko en de Spaansche zóne om 17 uur 30 zware bomontploffingen te hooren waren. Men veronderstelt, dat het hier een Fransche actie betreft tegen de Engelsche vloot, die na de nederlaag voor Dakar den terugtocht heeft aanvaard. De Britsche actie in West-Afrika. Scherpe veroordeeling door maarschalk Pétain en admiraal Darlan. De Fransche radio deelt blijkens een D. N. B. bericht mede, dat maarschalk Pétain gisteren den gouverneur-generaal van Equatoriaal-Afrika te Dakar, Boisson, een telegram heeft gestuurd, waarin hij hem zegt dat Frankrijk met groote bewogenheid den „Taffen Britschen aanval op Dakar onder leiding van den vroegeren generaal De Gaulle volgt". Maarschalk Pétain' spreekt Boisson zijn dank uit voor de trouw, die hij aan Frankrijk heeft bewezen, De maarschalk heeft den bevelhebber te Dakar een telegram gezonden, wdarin hij zegt, dat Frank rijk met vertrouwen het verzet tegen het verraad en den Britschen aanval volgt. „Het moederland is trotsch op de houding van de in Dakar gelegen troepen." De Fransche minister van marine, admiraal Darlan, heeft gisteren een dagorder voor de Fran sche vloot uitgegeven, waarin het volgende wordt „Op 14 Juli heeft Churchill openlijk verklaard dat de Britsche vloot nooit meer Fransche oorlogs schepen zou aanvallen. Evenzoo heeft De Gaulle zijn misleide troepen plechtig beloofd nooit meer de wapens tegen zijn vadèrland te zullen opnemen. Desondanks hebben de Engelschen, gesteund door De Gaulle, de koloniën van Frankrijk, in het bij zonder Dakar, aangevallen, onder bet voorwendsel deze te beschermen. In Dakar zijn uitsluitend Fran schen, Dakar wordt door niemand bedreigd. De Engelschen voldoen dus, door te trachten zich van dezen sleutel tot het zuidelijke deel var den Atlan- tischen Oceaan meester te maken, hun persoon lijke belangstelling. De nieuwe Engelsche aanval loopt uit op de uithongering en vernietiging van Frankrijk, alsmede op de verminking van zijn imperium. De Fransche strijdkrachten, te land, ter zee en in de lucht, hebben de landingspogingen afgeslagen en zijn tot represailles overgegaan. De regeering rekent met betrekking tot de verdediging van het koloniale rijk op de vloot. De Fransche ministerraad is in den loop van vanmiddag bijeen gekomen voor het bestudeeren vin den toestand." Het blad „Nouvelliste" te Lyon levert com mentaar: De Fransche bladen veroórdeelen in scherpe be woordingen de actie der Engelschen. Uit Stockholm meldt het D. N. B.: De Londensche radio heeft een zoogenaamd communiqué van den gewezen Franschen generaal De Gaulle verspreid Daarin wordt gezegd dat de marinebatterijen van Dakar het vuur op afgezanten van De Gaulle ge opend hebben. Een Engelsche landingspoging is opnieuw door de Fransche kustbatterijen verijdeld Twee schepen van de vloot van De Gaulle hebben zware schade opgenoopen. Ook zijn er slachtoffers aan de zijde van De Gaulle te betreuren. Generaal De Gaulle heeft zich tengevolge van den tegenstand der Franschen teruggetrokken. Volgens berichten uit Algeciras zijn gistermiddag in de Straat van Gibraltar een Engelsche kruiser, vier torpedobootjagers en twee duikbooten gezien, die koers zetten naar den Atlantischen Oceaan, men gelooft dat deze. schepen zullen deelnemen aan de operaties tegen de Fransche koloniën. Gouwleider Biirckel over Kerk en Staat. BERLIJN, 24 September. De V. P. B. Correspon dent schrijft: In zijn rede tot de bevolking van Metz, heeft gouwleider Bürckel, het hoofd van het burgerlijk- bestuur in Lotharingen, eenige opmerkingen ge maakt over de verhouding tusschen kerk en slaat. Gouwleider Bürckel maakte bij deze gelegenheid de bevolking van Lotharingen bekend met de grond beginselen van de nationaal-socialistisehe politiek op dit gebied en hij deed dit, zooals hij zelf ver klaarde, zoo duidelijk dat iedere twijfel was uilge sloten. Hij stelde vast dat alleen en uitsluitend de staat alle in dienst van de gemeenschap staande functies uitoefent. Dit geldt in de eerste plaats, zoo verklaarde hij, voor de staatsburgerlijke opvoeding, d.w.z. voor het onderwijs en de scholen. Uit dit grondbeginsel komt voort dat er slechts één ge- meenschapsopleiding" en slechts één gemeenschaps school bestaat. Daar de nationaal-socialistisehe staat echter geen godsdienstlooze staat is, zullen de kin deren op de gemeenschapsschool voor het vastge stelde godsdienstonderricht door katholieke en pro testante geestelijken hun godsdienstige vorming ontvangen. Ook de priester behoort zoo goed als ieder ander tot de volksgemeenschap. Hij heeft ech ter in den geest van zijn waardig ambt den plicht de politiek te mijden en van bepaalde vereenigingen, bonden en economische invloeden af te zien, die tot dusverre in dienst van de politiek hebben gestaan. Alle geestelijken, die dezen weg loyaal gegaan zijn, aldus gouwleider Bürckel hebben ook de bijzondere bescherming van den staat genoten. De gouwleider besloot zijn rede met de verklaring, dat door het verleden een streep gehaald zal worden en dat ieder afzonderlijk in Lotharingen slechts beoordeeld zal worden naar dc houding, die hii in de toekomst te genover Duitschland' inneem* Japanners verlangden reeds op 10 Juni doortocht door Indo-China. Minister Baudoin schetst het verloop der Fransch-Japansche onderhandelingen. Het D. N. B. deelt mede: De Fransche minister van buitenlandsche zaken, Baudoin, heeft aan bui tenlandsche journalisten de ontwikkeling geschil derd van de Japansch-Fransche onderhandelingen, zoo wordt uit Vichy gemeld. Hij verklaarde dat Frankrijk, alleen door zich bereid te toonen met Japan tof een accoord te geraken, het terrein voor deze onderhandelingen kon effenen. Door de op 22 September onderteekende overeenkomst heeft Frankrijk zich verplicht aan de Japansche eischen te voldoen en tevens heeft Japan zich verplicht de rechten en belangen van Frankrijk in het Verre Oosten te zullen eerbiedigen. Ten tijde van het slui ten van den wapenstilstand heeft de toenmalige gouverneur-generaal van Indo-.Chïna, generaal Catroux, op het uitdrukkelijke verlangen van de Japansche regeering de Indo-Chineesche grens tegenover China gesloten en de aanwezigheid van een Japansche contrölecommisie onder generaal Nisjihara op het gebied van Tonking toegelaten. Op 10 Juni heeft generaal Nisjihara van de Fransche overheid in Indo-China den doortocht der Japansche strijdkrachten door Tonking naar de provincie Yoeang en naar China geëischt. Op dezen eisch is afwijzend beschikt. De geheele maand Juli is de toestand betrekkelijk rustig gebleven. Op 2 Augustus heeft de Japansche minister van buiten landsche zaken, Matsoeoka, nog eens den doortocht der Japansche troepen en het afstaan van verschei dene vliegvelden geëischt, daar anders de Japansche regeering genoodzaakt zou zijn haar leger bevel tot een doortocht met geweld te geven. De Fransche regeering heeft deze eischen verworpen. Overeen komstig den zin voor de werkelijhkeid heeft de Fransche regeering echter toch weer besloten te on derhandelen, teneinde daarbij zoo ver te gaan als mogelijk was. De eigenlijke militaire besprekingen tusschen gou verneur-generaal Decoux en generaal Nisjihara zijn daarom zoo moeilijk geweest, omdat Frankrijk slechts zwakke Japansche strijdkrachten in Indo- China kon dulden, teneinde de eigen troepen in Indo-China niet {n gevaar te brengen. .Van het begin af aan, aldus. Baudoin, is dc regeering der Vereenigde Staten van de onderhandelingen op de hoogte gesteld. De Vereenigde Stalen hadden het maar al te duidelijk gemaakt'dat zij in de kwestie van Indo-China niets konden uitrichten. Alleen door een rechtstreeksche overeenkomst met Japon, wat zonder buitenlandsche druk geschiedde, is Indo- China te redden geweest. De Fransche regeering heeft aan China verzocht zijn troepen niet de grens naar Tonking te laten overtrekken. Frankrijk, zoo besloot Baudoin. heeft vertrouwen in het woord, dat de Japanners op 30 Augustus gegeven hebben. Gewetensgeld van een dief. ANDERSON, (South Carolina), September 1940. Een tot dusverre onbekend gebleven dief moet hevig door zijn geweten gekweld zijn, toen hij den weg bewandelde, die wel zeer ongebruike lijk is bij lieden uit zijn vak. Twee jaar geleden had hij van een man in Anderson een som van 45 dollar in baar geld gestolen. Als afbetaling op deze „schuld" zond hen zijn slachtoffer dezer dagen 2 dollar terug. In het begeleidend schrijven ont brak zooals begrijpelijk de onderteekening. (United Press.) PROGRAMMA DONDERDAG 26 SEPTEMBER. JAARSVELD, 414.4 M. AVRO-uitzendiug. N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.35 Gra- mofoonmuziek. 9.15 Pianovoordracht en gramofoon muziek. 10.00 Gewijde muziek (gr. pl.) 10.30 Mor gendienst. 11.00 Zang met orgelbegeleiding (gr. pl.). 11.15 Spaarnesextet. 12.00 Berichten. 12.15 Spaarne-sextet. 12.45 Nieuws- en economische be richten ANP 1.00 Orgelspel. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.15 Zang met pianobegeleiding. 4.00 Bijbellezing. 4.30 Molto Cantabile. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5,30 Stichtsch Salonorkest en gra mofoonmuziek. 6.30 VPRO: Cyclus: Lezen in den bijbel. 6.45 Berichten. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Reportage of muziek. 7.35 Arnhcmsche orkestvereniging (opn.). 8.00 Nieuwsberichten ANP: Toespraak: Wat is het belangrijkste? (opn.). 8.15 Vervolg concert (opn.). 8.30 Causerie „Natuur en genade". 8.50 Schriftlezing. 8.55—9.00 Nieuws berichten ANP, sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. VARA-uitzending. 7.00 Berichten Duitsch. 7.15 Berichten Engelsch. 7.30 Gramofoonmuziek, 8.00 Nieuwsberichten ANP* gramofoonmuziek. 10.40 Orgelspel. 11.15 Berichten Engelsch. 11.30 Gramofoonmuziek. 10.40 Orgelspel. 11.15 Berichten Engelsch. 11.30 Gramofoonmuziek! 12.00 VARA-orkest. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 VARA-orkest. 2.00 Berichten Duitsch. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.45 Esmeralda. 3.30 Berichten Engelsch. 3.45 Gramofoonmuziek.' 3.50 Causerie: Kinderkleeding. 4.25 Keukenpraatje. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.00 Berichten Duitsch. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Esme ralda en solist. 6.15 Berichten Engelsch. 6.30 VARA- orkest. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.). 7.15 Or gelspel. 7.30 Reportage. 7.50 Orgelspel. 8.00 Be richten Duitsch. 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 Berichten Engelsch. 8.45 Gramofoonmuziek. 8.55—9.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7