$p>od e*t Wzd 7 Haarlem behaalt een kranige overwinning. Mijn kijk op het spel Stopperspil of niet? H.B.C. op eigen terrein verslagen Na de thee? VOETBALUITSLAGEN VAN DEN N. V. B: H 'A A R T. E M'S DAGBEAB MSSND'S'G 30 SEPTEMBER TWO (Haarlem), Blauw-Wit met 21 nederlaag naar Amsterdam gestuurd. De roodbroeken hebben de competitie keu rig ingezet door een zwaar bevochten over winning op de afdeelmgskampioenen te beha len. Als de traditioneele wispelturigheid Haar lem dit seizoen niet al te zeer parter. speelt kan dit elftal een uitstekend figuur maken, vooral wanneer het teamverband nog wat meer wordt nagestreefd, hetgeen speciaal den aan val ter goec'e zal komen. Daar ontbreekt nog te veel aan. v. d. Hulst is een goede midden voor, maar zou gisteren tot veel meer in staat geweest zijn als zijn huurlieden hem niet her haaldelijk in den steek hadden gelaten. De prestaties der vleugelspelers bepaalden zich dan ook voornamelijk tot solo-werk. De aanval van Blauw Wit moet zijn vorm nog vinden. Dit quintet bestaat stuk voor stuk uit ras-voet bailers, die echter geen combinatie wisten te schep pen, hoezeer de achterhoe de ook stuwde. Een der weinige goede aanvallen leverde Blauw Wit het te- genpunt op. De achterhoeden gaven elkander weinig toe. Bij Blauw-Wit was het opstel len uistekend en het bewa ken van den Haarlem middenvoor heeft de Ze bra's orgetwijfeld voor meer tegenpunten behoed. De stugge verdediging van de over het algemeen licht gebouwde Haarlem-ach terhoede verdient lof even v w, als het fraaie kopwerk. (fjjj scoorde twe9 kost- Doelverdediger Kluit ris- bare doelpunten.) keerde nogal wat maar (Fotoarchief H.D.) deed overigens zijn plicht. Zijn collega werd over het algemeen met verre schoten belaagd en wist daar wel raad mede. Vrijwel de geheele eerste helft regende het ste vig, wat afbreuk aan het spel deed. Voortdurend wisselden de kansen en de strijd ging vrijwel ge lijk op. Blauw Wit zocht het in kort spel, een fout, waarin Haarlem niet verviel, zoodat van de zijde der thuisclub het meeste gevaar dreigde. Na rust leek het even, of Blauw Wit het spel geheel in handen zou nemen, maar onverwacht doelpuntte v. d. Hulst uit een doelworsteling en toen vlak daarop dezelfde speler uit een aanval den voor sprong vergrootte stegen de kansen der roodbroe ken aanmerkelijk. Intusschen gaf Blauw Wit zich gansch niet gewonnen en een kwartiertje was het een voortdurend aanvallen op het Haarlem-doel. Toch 'duurde het nog vrij lang, voordat uit een kordaten aanval het tegenpunt werd gemaakt. Nu kreeg de Haarlem-verdediging gelegenheid, te toonen wat zij waard is en het laatste kwartier had dan ook een spannend verloop. Ieder oogen- blilc zaten de -Amsterdammers voor het Haarlem- doel, doch daar waren alle hens aan dek. De uit vallen van Haarlem waren niet talrijk maar ge vaarlijk. Toch behoorde de gelijkmaker geenszins' tot de onmogelijkheden, maar Haarlem hield stand en-sleepte een kostbare 21 zege uit het vuur. V.S.V. zef het seizoen goed in. Verdiendedoch geflatteerde zege op R.F.C. De eerste officieele ontmoeting in dit seizoen tus schen V. S. V. en R. F. C. bracht V. S. V. eén ver diende overwinning. De uitslag zou echter doen vermoeden dat het V. S. V.-elftal een buitengewoon goeden wedstrijd heeft gespeeld, doch niets is minder waar. Er was in het geheel geen samenhang in het spel der V. S. V.'ers te bespeuren en het was dan ook duidelijk merkbaar, dat er verschillende spelers waren, die nog niet ingespeeld bleken te zijn. Uit den uitslag zou men eveneens af kunnen leiden, dat het bezoekende R. F. C. slechts weinig tegenstand heeft geboden. Ook dit was geenszins het geval. Het veldwerk der gasten was zelfs aanmerkelijk beter dan dat van haar tegenstanders. Van door- slaggevenden aard in dezen wedstrijd was, dat enkele V. S. V.'ers individueel tot zeer goede dingen in staat zijn. Zoo bleek Sterk ook nu weer een zeer goed aanvalsleider, al kon ook hij zijn ouden vorm niet ge heel benaderen. Zijn vier doelpunten in dezen wedstrijd vormen op zich zelf al een mooie prestatie, vooral als men in aanmerking neemt, dat hij hierbij van zijn nevenspeler Balvers niet den minsten steun ontving. Het beste deel van de V. S. V.-voorhoede was nog de rechtervleugel Döhring Karrebelt, die zich in ieder geval goed aan elkaar wisten aan te passen en waarbij Döhring ditmaal een groote activiteit aan den dag legde. Na een half uur spelens ver kreeg V. S. V. op eenigszins fortuinlijke wijze de leiding toen de R. F. C.-keeper een fel schot van Sterk in eigendoel stompte (10). Onvermoeid bleven Stormenberg, Grieze en Be- nekom de domineerende, dech lang niet productieve figuren in de Rotterdamsche voorhoede. Doch hier kwam pas goed tot uiting wat het zeggen wil om de beschikking te hebben over een goeden stopperspil als De Vries, welke zich geheel op het Rotterdam sche spel had ingesteld. De beide backs werkten niet steeds smetteloos en dan wordt het zelfs voor een speler als De Vries een moeilijke taak, een scha kel te vormen tusschen zijn middenlinie en de voor hoede. De Vries werd echter goed gesteund door Van Os. V. d. Gevel was minder sterk hij zwierf te. veel van zijn plaats. V. S. V. vergrootte haar voorsprong toen Döhring een afgemeten voorzet gaf, welke den bal in het bezit deed komen van Balvers. Wel keerde Hulscher het schot, doch toen liep Sterk snel toe en deponeerde den bal in het R. F. C.-doel (20). Nadat de R. F. C.-voorhoede eenige goede kansen voorbij liet gaan, kwam de rust. Na de rust was de V. S. V.-voorhoede steeds iets sneller in den aanval. Doch ook nu viel er in haar spel slechts weinig samenspel te bespeuren. Slechts in de eerste 5 minuten van de tweede helft zag het er even kwaad voor het V. S. V.-doel uit. Er werd toen slecht door de beide V. S. V.-backs „opge ruimd" en steeds meer zweefde de bal voor het V. S. V.-doel. Mooi werk verrichtte in deze korte perio de Michel, toen Grieze was doorgebroken. Hij voor kwam hierdoor een haast zeker doelpunt. Doch zooals het meermalen gebeurt kwam ook nu een doelpunt aan den anderen kant. Karrebelt gaf goed af aan Sterk en hoewel deze een goede schietkans had gaf hij desondanks den bal toch af aan Van der Lugt, die een betere positie had. Van der Lugt aar zelde niet, om den stand op 30 te brengen. Even later zette deze speler goed door en stelde dan Sterk op zijn beurt in de gelegenheid den stand op 40 te brengen. Oudehoff en Döhring vallen dan felyktijdig uit. Karrebelt gaat dan het laatste kwar- ier rechtsbuiten spelen, terwijl v. d. Kuil diens plaats inneemt. R. F C probeert alsnog om in ieder geval door een doelpunt de eer te redden hetgeen haar pas gelukte nadat Sterk met een goed schot den stand op 50 gebracht had. Even voor het eindsignaal gelukte het Grieze de 0 van R. F. C. door een 1 te vervangen. STERK (V.S.V.). Een goed aan valsleider. (Foto-arch. H.D.) door Criticus. H.B.C. stelt teleur. m met de deur in huis te vallen: H.B.C. heeft teleurgesteld. Na het vlotte spel dat de zwartwitten enkele weken ge leden in het Heemsteedsche Sportpark tegen R.CH. ten beste gaven, waarbij vooral de voorwaartsen door combinatie, plaats wisselen en snelheid de aandacht trokken, had ik van net elf tal ook al is een competitie-match veel moei lijker dan een vriendschappelijke ontmoeting m dezen eersten thuiswedstrijd meer verwacht. Naar mijn meening heeft H.B.C. de 31 neder laag in de eerste plaats te wijten aan het „systeem". In deze rubriek is reeds meermalen betoogd, dat het spelen volgens een ingewikkeld systeem in het algemeen voor amateurs en voor Nederlandsche club-ploegen in het bizonder is af te raden, omdat de tactische ontwikkeling van ons voetbal geen gelijken tred heeft gehouden met de technische vaardigheid. Een „systeem" kan slechts succes opleveren, wanneer men over elf spelers beschikt die het in de puntjes weten uit te voeren; is er één zwakke plek bij voorbeeld door het op stellen van een invaller dan ontbreekt de basis, waarop het moet worden opgebouwd. H.B.C. nu speelt met een stopper-spil en terug getrokken binnenvoorwaartsen, waarvan Kick Smit de rol van „zwerver" vervult. Deze opstelling ver- eischt, dat de backs de beide vijandelijke buiten spelers voor hun rekening nemen, maar dat was in dezen wedstrijd geenszins het geval. De thuisclub had dus drie verdedigers, die dicht naast elkaar en bovendien op één lijn speelden, wat op dit toch reeds smalle terrein herhaaldelijk aanlei ding gaf tot het elkaar in den weg loopen met als gevolg vele scrimmages voor het doel. De beide kanthalfs, die alweer volgens het systeem verplicht'waren in nauwe samenwerking de verbinding tusschen achterhoede en aanval tot stand te brengen, haddden in het geheel geen contact met elkaar, wat zijn oorzaak vond in het feit, dat de linkshalf een invaller was en de rechts middel! niet voldoende aandacht aan de positie van tegenstanders en teamgenooten besteedde. Zoodoende kan men gevoegelijk zeggen, dat H. B. C. feitelijk zonder middenlinie speelde, waar door Smit met werk werd overladen. Weliswaar was laatstgenoemde bok nu weer de drijvende kracht in de ploeg, maar de tandraderen grepen niet voldoende in elkaar om de machine doeltref fend te doen fungeeren. Uit het bovenstaande volgt, dat de uit drie man bestaande voorhoede vrijwel aan haar lot werd overgelaten en slechts door lange en meestal te hooge passes kon worden bereikt. Op het dooi den regen zeer gladde veld schoot de bal herhaal delijk door en door de kleine afmetingen van het terrein was ingooien schering en inslag. Wat mij bizonder opviel, was dat men de tegen R.C.H. met zooveel begrip voor elkanders bedoe lingen, goed samenspelende rechtervleugel DrayerVan Bakel had gescheiden, waardoor het sterkste aanvalswapen was verdwenen. Van Bakel speelde thans linksbuiten, maar door het „zwerven" van Smit kon hij, mede door het doortastend optreden der Spartaan-verdediging, geen contact met den middenvoor Van der Lin den krijgen, evenmin trouwens als rechtsbuiten Martin. De stootkracht van den H. B. C.-aanval werd daardoor tot een minimum gereduceerd en kwam slechts zoo nu en dan tot uiting in enkele opportuniteits-aanvallen, die vrij gemakkelijk werden afgeslagen. Wanneer men dan bovendien nog weet, dat linkshalf Ruigrok en linksback. Van der Horst, beiden den rechtsbinnen dekten, zoodat de Spar taan-buitenspeler meestal volkomen vrij stond, dan mag men zich verwonderen, dat de thuisclub bij de rust slechts een 20 achterstand had en dat nog door doelpunten, die keeper Vink had moeten voorkomen. Individueel lieten verschillende H.B.C.'ers aar dige staaltjes voetbal zien; van Smit is dat na tuurlijk, want goede wijn behoeft geen krans Rechtsback Onland toonde zich een stugge ver dediger, die zich goed opstelde, tijdig®ingreep en een juiste lengte trapte; rechtsbinnen Drayer was vooral in de tweede helft, een zeer nuttig voor waarts met veel begrip voor de spilsituaties, al was het voor hem en zijn team jammer, dat hij Van Bakel niet naast zich op den vleugel had. Van der Linden tenslotte was een stevig en snel doorzetter, die door gebrek aan steun niet vol doende tot zijn recht kon komen. Indien H.B.C. leering trekt uit het voorbeeld van de Spartaan en „gewoon" voetbal speelt, zul len de overwinningen zeker niet uitblijven. CRITICUS. Stormvogels mist een schutter. Ondanks ueldoverwicht 31 nederlaag tegen 't Gooi. Stormvogels opende het competitie-seizoen met het spelen van een ontmoeting tegen een oude tegenstandster, n.l. 't Gooi. In dezen wedstrijd moest Stormvogels het stel len zonder den steun van Haak en Woudenberg Ook Prins was niet (meer?) van de partij. Dat de 31 nederlaag hieraan te wijten was is echter wel wat te veel gezegd. In de verdediging werd natuurlijk Karei Haak gemist, hoewel Booy zeker niet onverdienstelijk speelde. Hij mist echter nog de noodige routine die juist Haak in zoo g&ote mate bezit. Toch had Stormvogels deze ontmoeting niet be hoeven te verliezen en zij verdiende dit ook qua krachtsverhouding in 't veld zeker niet als haar voorhoede enkele der geboden kansen had benut. Hier raken we weer de oude kwaal: 'De Storm- vogels-aanvalslinie mist, zooals reeds eenige jaren het geval is en zooals ook dit seizoen reeds bleek bij het Westerkerk- en Midden-Kennemerland- tournooi een schutter, zooals de blauwwitten dien vroeger bezaten in een Sint, Visser en Blinkhof Sr en zooals Sterk gisteren toonde bij V.S.V. te zijn Het is waar, Schoor! kan een behoorlijk schot lossen, heeft echter in den regel te veel tijd noodig. terwijl hij zich zelf in moeilijkheden brengt door den bal te lang bij zich te houden. Maar de an dere voorhoedespelers kunnen op het praedicaat „schutter" zeker geen aanspraak maken Dit bleek in deze ontmoeting al heel sterk ten opzichte van de spelers van den jeugdigen linkerwing Zoowel Opbergen als Van Kempen kregen een aantal haast niet te missen kansen, doch misten ze desniettegenstaande op éclatante wijze. En ook Ver dam. die overigens in 't veld ook in deze ont moeting meer dan eens handig werk liet zien. bracht een tweetal goede kansen leelïjk om zeep Zooals uit het feit, dat den voorhoede-spelers zooveel goede kansen geboden werden, reeds blijkt in Stormvogels in 't veld zeker niet de mindere geweest. Toen de blauw-wittte voorhoede, ondanks de veldmeerderheid er niet in slaagde den 21 echter- stand in te loopen, zette aanvoerder Tol „alles op alles". Hij waagde zich daarbij wel wat al te ver naar voren, waardoor 't Gooi de gelegenheid ge boden werd Kraak kansloos ten derden male te passeeren. De Stormvogels-doelman had aan de doelpun ten zeker geen schuld. DAT Van Wonderen als stopperspil bij Haarlem wonderen heeft gedaan zal iedereendie dien wedstrijd tegen Blauw-Wit gezien heeft, wel be amen. Dat echter twee minuten van het Haar- Icm-veld zijn collega van EDO Schijvenaar als aanvaller-spil van het „schuiven" niet naar werd doch integendeel telkens afgeme ten passes naar zijn middenvoor schoof zal elkeen, die op het E. D. O.-veld vertoefd heeft, eveneens van ganscher harte toestem men. De Blauw-Witte leeuwen, zooals de Ze bra's door hun enthousiaste aanhangers wer den genoemd stonden telkens verwonderd als v. Wonderen den bal weer net voor 't Haar lem-doel wegschoot en de RCH-verdediging was al even verbaasd', toen Schijvenaar in zijn eentje drie, vier Racing-spelers passeerde en zonder veel moeite het leer langs van Vliet schoof en EDO's tweede doelpunt maakte. Wat is dus verkieselijker: een stopperspil of een aanvallende mid-half? Een stopperspil zeggen de Haarlemmers, nee, een aajivaller-spil roept de EDO-aan- hang. Is het niet zoo, dat de spil van elke ploeg alleen goed zijn verdedigende of z\jn aanval lende taak kan verzorgen als het geheele elf tal op die tactiek is ingesteld? Beide systemen kunnen tot successen lei den. Zondagmiddag is dat weer eens bewe zen. Vraagt men echter wat is voor de toe schouwers het aantrekkelijkst dan past slechts een antwoord: de aanvallende spil. Zelfs van Wonderen zal dat niet verwon deren! Verdiende 3-1 overwinning van De Spartaan In eigen omgeving moest H.B.C. Zondagmiddag in een niet eens zoo bijster goed spelend De Spar taan zijn meerdere erkennen. Na de overwinning, vorige week te Hilversum behaald, was dit wel een teleurstellend resultaat, temeer daar de 3—1 nederlaag stellig niet onverdiend is. Het spel van H.B.C. moet nog heel wat veranderen, wil deze club een belangrijke rol in de competitie gaan spelen. Vooral in de eerste helft vertoonden de H. B. C.-ers een trap-maar-raak spelletje, dat hoe kon het ook anders geen enkel resultaat oplever de. Het plaatsen was bijzonder onzuiver, zoodat vrijwel elke pass bij een tegenstander belandde/ Enkele goede aanvallen werden door de Spartaan verdediging behoorlijk afgeweerd. Dit viel de ach- terhoec^e-spelers des te gemakkelijker, daar de H. B. C.-voorhoede 't spel voor het doel constant zeer kort hield, zoodat het niet moeilijk viel den bal te onderscheppen. En kwam het leder dan al bij het doel, dan wist keeper Vermeeren, die een rustigen en zekeren wedstrijd speelde, er wel weg mee. Men moet echter bij de beoordeeling van het wedstrijdpeil rekening houden met den regen, die vrijwel gedurende den geheelen wedstrijd ge staag neerdaalde en veld en bal zeer glad makte. Doch hoe het ook zij, de voorhoede der bezoekers kreeg veel meer kansen, dan die der gastheeren. Van hun halflinie ging ook meer stuwkracht uit. Zij wisten dikwijls mooie open aanvallen op te zetten, Kick Smit (H.B.C.). welke biJna voortdurend (Ook hij treuzelde tegen ff" ffVj3r, voor bet H. ..De Spartaan" te lang.) S' lefverde- /Fntnnrr-hinf u n i Voora' "e rechtsbuiten der (Fotoarchief viSi had in deze aanvallen een belang rijk aandeel. Vis is een snelle speler, die den bal steeds mooi voor het doel ziet te plaatsen. Onbe grijpelijk was het, dat de H.B.C.-ers deze speler voortdurend ongedekt lieten staan, waarvan de gasten natuurlijk een dankbaar gebruik maakten. Toch waren de beide doelpunten, welke De Spartaan voor de rust scoorde, niet bijster fraai. Het eerste doelpunt was te wijten aan keeper Vink, die een volkomen houdbaran bal uit zijn handen liet glippen. Ook het tweede doelpunt had vermoedelijk wel voorkomen kunnen - wor den. In de tweede helft wist Van der Linden een fraaien voorzet van 'Smit in te koppen en daarmee den achterstand te verkeinen, maar tot meer doel punten kon H.B.C. het niet brengen, hoewel de gastheeren een tijdlang overwegend in den aanval waren. Er werd echter veel te lang getreuzeld. Ook Zoowel in de ontmoeting tusschen de ver jongde Haarlem-ploeg en de afdeelings- kampioenen van het vorige jaar als bij den plaatselijken wedstrijd tusschen E. D. O. en R. C. H. werd de thee met blanken stand ge nuttigd. Ei, ziet, nauwelijks was het spel be gonnen of Haarlem maakte twee doelpunten en E. D. O. bracht het zelfs tot vier goals. Zou de thee voor de thuisclubs soms be terof was het wel thee? De voetbalwedstrijd BerlijnMilaan eindigde onbeslist met een stand van 22. Het oogenblik, waarop Berlijn den gelijkmaker scoort. (Foto Weltblld.) Smit, die overigens fraaie staaltjes voetbal ver toonde, bezondigde zich aan dit euvel. Op den linkervleugel speelde Van der Linden, die al in de eerste helft met van Bakel van plaats had verwisseld, een goede partij, doch J. Martin op den rechtervleugel -was beslist onvoldoende. Onbegrijpelijk is het ons, dat de binnenspelers ook toen H.B.C. al met 3—1 achterstond niet mee naar voren drongen, doch voortdurend achter bleven. Dit vasthouden aan een systeem, dat toch duidelijk gefaald had, lijkt ons beslist foutief. We kijken niettemin met belangstelling uit naar de volgende wedstrijden waarin H.B.C. gelegenheid krijgt zich te revancheeren. E.D.O. op weg naar hel kampioenschap. Thans R.C.H. met 40 het slachtoffer. E. D. O. zorgde gisteren voor een prettige voetbal verrassing. Niet door "de overwinning op R. C. H. die lag wel in de lijn der verwachtingen. Het was voornamelijk de manier waarop E. D. O. won. En die manier was voorbeeldig, daarover zal geen ver schil van meening bestaan. De E. D. O .-ploeg gaf den toeschouwers veel te genieten en dit verdient te meer waardeering, daar de omstandigheden waaronder gespeeld moest worden, allesbehalve Wille (E.D.O. Zondagmiddag even betrouwbaar als altijd.) (Fotoarchief H.D.) voor voetbal geschikt waren. Het spiegelgladde ter rein eischte absoluut de noodige technische kwali teiten. E. D. O. scheen dat niet te deren. Zij speelde alsof er geen glad terrein bestond. Gaaf spel was dat, vlot van voet tot voet, met als besluit tal van gevaarlijke aanvallen. Een mooie demonstratie van technisch kunnen. Voetbal zooals E. D. O. het liet zien, zou menigen eerste-klasser tot eer strekken. Ook individueel werd er fraai gespeeld. We denken b-\'- aan de wijze, waarop Schijvenaar het midden veld beheerschte. Zijn passes naar de voorhoede wa ren goed verzorgd, terwijl hij eveneens nog een doelpunt voor zijn rekening nam. Dat was uitstekend werk van den E. D. O.-spil. We denken verder aan Sei_ ,0Pvallende samenwerking tusschen de gebr Schildwacht, de een als rechtshalf, de ander als teruggetrokken rechtsbinnen, die met zijn beiden op rustige en beheerschte manier den linkervleugel var R. C. H. uitschakelden. Ook Steffens, die Zandstra verving, was er uitstekend in. Een zwakke plek wal er m de E. D. O.-ploeg niet, allen pasten volkomen m deze vlot loopende voetbalmachine. R. C. H. trof het dus dezen middag niet. Zij deed haar uiterste best, maar de opgaaf was dezen keer te zwaar. Door enthousiast spel poogde zij E. D. O. te weerstaan. En inderdaad had zij hier in zooverre succes mee. dat E. D O. met rust genoegen moest nemen met den stand 00. Maar we denken dat de R. C. H.'er^ zelf dit resultaat wel te mooi hebben gevonden. Zij dankten dit voornamelijk aan hun uitstekend spe lenden keeper an Vliet, die. geholpen door een *iS? wat goed gerichte schoten uit zijn doel hield. Weliswaar had de R. C. H -voor hoede niet stilgezeten, maar het was slechts twee keer dat er werkelijk gevaar voor E. D. O. dreigde gemerkt êemis van v- d. Horst terdege „Jade rust bleef E. D. O. weer voortdurend aan vallen en nu met meer succes. Eindelijk kwam de belooning. toen Henstra na stevig door zetten de eerste goal scoorde. Nu ging het bliik- Jv?2a5r maakte na een driboe) \anaf het middenveld de 2e goal, terwijl Helling- ma"e" Henstra den stand op 4-0 brachten. g Scheidsrechter v. d. Burg leidde rustig en goed. AFDEELING L Eerste klasse: DFCHer mes-DV S 't GooiStormvogels SpartaFeijenoord DHC—KFC DWS—ADO AFDEELING II. HaarlemBlauw Wit HBS—VUC CW—Xerxes DOSAjax VSV—RFC AFDEELING m. AGOW—NEC y HengeloHeracles EnschedéEnsch. Boys QuickTubantia WageningenGo ahead AFDEELING IV. LimburgiaNAC NO ADMW 2—1 3—1 2—4 8—3 1—0 2—1 2—3 0—5 1—5 5—1 1—2 0—4 4—0 2—2 4—0 0—2 1—0 LongaJuliana 24 RoermondPSV 26 Eindhoven—Willem II 5—4 BWHelmond 21 AFD. V. Veendam—Be Quick 2—2 WW—Velocitas 70 Heerenveen—Leeuwarden 2—9 AFDEELING I. Tweede kh B: VolendamHVC 12 De KennemersVelox 34 HFCHilversum 23 EDO—RCH 4—0 HBCDe Spartaan 13 Derde kl. B: KinheimRipperda 32 Onze GezellenZandvoort 14 De ZeemeeuwenDEM 16 BloemendaalBeverwijk 1—3 Schoten—TYBB 3—1 Vierde kl. H. WBVL Vogels 14 DIO—WE Spa a rne vogels—DSSH EHSBSM THBHalfweg Res. Eerste klasse: Ajax 2—DWS 2 de Spartaan 2Hilvers. 2 BI. Wit 2ZFC 2 Stormvogels 2—Haarlem 2 wv. Res- Tweede kl. B: TOG 2—EDO 2 Res. Derde kl. C: Haarlem 3Bl.daal 2 DWS 4—WA 2 t DWV 3de Zeeemeeuw. 2 32 Zandv. 2Zeeburgia 3 20 WMS 2Santpoort 2 30 Derde klasse. De Ooievaars—Laakkwartier 0—3 ASCHillegom 43 LFCRVC 1—3 TONEGIDOBlauw Zwart 21 HillinenSJC 3i 0—6 2—4 3—2 1—0 5—0 3—3 1—0 1—3 7—4 1—4 2—4 Stompende doelverdedigers DAT het vertrouwen, dat in Haarlem gesteld is niet beschaamd geworden ij, is zeker ook te danken aan het goede doclverdedigen van doelman Kluit. Alleen moet hty ons van het hart, dat hij wel meer stompt dan voor de rust der Haarlemsupporters goed was. Stompende keepers hebben wij in Nederland wel meer gehad, denkt U maar eens aan Odijk, van de Hollandiaan, die nog een blauwen Maan dag in het nationale elftal heeft gespeeld doch die eerder Bep van Klaveren dan Gcjus van der Meulen naar de kroon stak. Neen, zei de kennis naast me op de tribune, dan had je vroeger Barend van Hemert van D. F. C. moeten zien. Als die den bal wegstompte, dan vloog ie tot over het midden van het veld. Zulke doelverdedigers vind je tegenwoordig niet meer. Ja maar, waagde ik schuchter te gen te werpen, ik herinner mij toch dat in mijn tijd Michel van VSV met een hand den bal tot verrassing van vriend cn vijand uit de lucht plukte zonder dat de middenvoor van de tegenpartij, die toch een geweldige sprong maakte, er zelfs maar aan te pas kwam! Ach, mijnheer, ik wil U niet ontmoedigen, was het bescheid van mijn tribunegenoot, maar stompen zooals van Hemert, nee, dat kan Kluit niet, en dat kan zelfs uw Michel niet! Kluit weet het dus! H.F.C. totaal uit vorm. Teleurstellende nederlaag tegen Hilversum (23) Bob Kammeijer (H.F.C. (Foto archief H.D.Ï H.F.C. heeft met zijn nederlaag tegen Hilversum gisteren wel danig teleur gesteld. De cijfers 23 zien er op zichzelf nog niet zoo vreeselijk treurig uit, maar de wedstrijd was des te erger. Een be hoorlijk voetbal spelend Hilversum tegenover een H.F.C.-elftal, dat zich schijnbaar tot taak gesteld had den Hilversummers ballen aan te geven; dat were gisteren den Spanjaardslaan-bezoekers voor gezet. Vooral de regen, die 5 minuten vóór de rust oegon te stroomen en twintig minuten na de her vatting ophield, liet het betere spel van Hilversum duidelijk uitkomen. De H.F.C.'ers renden zonder eenig resultaat het veld over en hun tegenpartij bleef doorgaan met voetballen, hetgeen hun eigen lijk een veel grootere overwinning had kunnen bezorgen. Het verschil van één goal heeft H.F.C. slechts te danken aan het feit, dat geen der Hil versummers. gedurende den ganschen middag één mooi schot gaf. Hilversum, dat in het begin meteen sterker was, wist al na een kwartier spelen den stand op 0—1 te brengen. Vijf minüten later maakte Drijver met ff" ™00i. schot gelijk en al gauw daarna begon de H.F.C.-nusere. Bij de rust was het nog 11, maar een kwartier later was het al weer 1—2. Drijver kogelde toen voor de tweede maal raak en de-H. F. C.-hoop herleefde weer een beetje. De Hilversummers hadden echter aan een tam schot, waar v, d. Togt overheen viel, voldoende om den wedstrijd te winnen. Dat schot konden ze nog w^.,1 ossen en zoo wonnen ze dan. ook verdiend. Bij H.F.C. waren de eenigen, die er nog wat van terecht brachten Flack, Kruyer, Kammeijer. die te weinig te doen kreeg en overigens ook wat te voor zichtig sDeelt en Drijver, die beide goals scoorde. Verder was net ronduit siecnt. anun. H.r.C. krijgt nog kansen genoeg om zich te rehabiliteeren en het zal die ongetwijfeld niet ongebruikt voorbij laten gaan.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7