Leider der Duitsche voedsel voorziening aan het woord. De toestand in Londen Suner heden te Rome. Voor lange avonden. KORT NIEUWS. l/isitettaatties-pMwte OpCossiag ooüge opgave 7lo. 3 DINSDAG 1 OCTOBER 1940 HA"ARTEM'S DAGSEAD In den komenden winter geen bijzondere moeilijkheden voor de bezette gebieden verwacht. Het D.N.B. meldt: De leider van de Diiitsche voedselvoorziening in oorlogstijd, rijksminister Darré, hee,ft in een aan de „Nachtausgabe" ver leend interview verklaard dat de voorspellingen van Engelsche en Fransche deskundigen over een in eenstorting van de Duitsche voedselvoorziening niet alleen omver zijn geworpen, doch dat het tegen deel waarheid is geworden. Duitschland heeft in 1940, aldus zeide de mi nister, een graanoogst in oorlogstijd van 24.6 mil- lioen ton tegen een gemiddelden oogst van 25.1 millioen ton 'in de jaren 1934 tot 1938. Wij zijn dus twee procent benden het gemid delde gedaald. De broodvoorziening van Duitsch land is evenals vroeger voor een lange periode ge waarborgd. Wij hebben, wat graan betreft, een voorraad van rond 6.2 millioen ton tot aan het begin van den oorlogsoogst van graan gehandhaafd en hebben hem thans nog. Wij hebben zelfs dit jaar een meelvoorraad van 150.000 ton meer bij de bakkers. Dr. Walter Darré. (Fotoarchief H. D. Aan aardappelen zullen wij waarschijnlijk een oogst binnenhalen van 60 millioen ton, hetgeen 5 millioen ton meer is dan in het laatste vredes jaar. Wij hebben ook een oogst aan suikerbieten, die hooger is dan in het laatste vredesjaar. Wij oogsten waarschijnlijk 20 millioen ton, ter wijl de oogst in het afgeloopen jaar slechts 18.7 millioen ton bedroeg. De grootte van het huidige vetrantsoen wordt ge handhaafd. De vleeschrantsoenen zullen in den komenden winter eveneens onveranderd blijven. Onze vee stapel heeft zich normaal ontwikkeld. De gunstige opbrengst van den hakvruchtenoogst maakt het mogelijk de varkens in de toekomst weer iets zwaarder te mesten dan in de laatste maanden. De vooruitzichten voor de groentevoorziening in den a.s. winter zijn beter dan in het afgeloopen jaar. Slechts de vooruitzichten voor ooft zijn slecht. Wij hebben als gevolg van den strengen winter en van de ongunstige weersomstandigheden in den bloeitijd een mislukten fruitoogst. Van beslissende beteekenis echter, aldus minister Darré, is de vet- voorziening geweest. De levering van melk aar zuivelbedrijven bedroeg in 1933 10.3 milliard liter en in 1939 15.9 milliard liter. Midden in den oorlog is thans echter de levering van melk nogmaals met 10 tot 15 pet gestegen, waardoor weer een stijging der boterproductie ontstond. De Duitsche boterproductie was in het eerste halfjaar van 1940 rond 30 pet. hooger dan in dezelfde periode van 1939 hetgeen gedeeltelijk een gevolg is geweest van den overgang van het gebruik van volle melk op ondermelk. Zonder de te juister tijd doorgevoerde groote uitbreiding van de zuivelbedrijven zou deze stijging in de levering van melk nooit mogelijk zijn geweest. De plattelandsbevolking heef in de laatste jaren voor deze taak 300 millioen rijksmark opgebracht. De teeltoppervlakte van groente is met 30 pet, verhoogd. De opbrengst van de groenteteelt is ge deeltelijk, zooals bijv. bij kool. met 50 pet. ge stegen. Wij zullen noch bij de verzorging voor de bezette gebieden, noch voor de verzorging voor- andere Europeesche staten in dezen oorlogs winter bijzondere moeilijkheden hebben, aldus verklaai'de de rijksminister. De moeilijkheden der voedselpositie in Nederland en België heeft men in het buitenland aanzienlijk overschat. De hongeragitatie van Engeland heeft een zui veren politieken achtergrond en wanneer eenige Fransche steden in den aanstaanden winter honger zouden lijden, hetgeen ik overigens niet geloof, dan is r~ 't haar eigen schuld. De zware schade, die door de eigen schuld van de Fransche landbouwers en hun leiding is ontstaan, is niet zoo maar op te heffen. Tenslotte zeide rijksminister Darré dat de bereke ning der deskundigen van onze vijanden, als zou den door de toeneming van onzen invloed de moei lijkheden toenemen, totaal verkeerd is. Onze in vloed reikt van den Noordkaap tot aan de Ita- liaansche belangensfeer. Wij hebben het hierdoor gemakkelijker, omdat de mogelijkheden voor het uitwisselen en voor den handel veel talrijker zijn. Ciano terug in Rome. Hartelijke verwelkoming. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt: Graaf Ciano is gistermorgen om 11 uur 05, verge zeld door ambassadeur Von Mackensen in Rome aangekomen. Aan het station werd hij verwelkomd door de ambassadeurs van Japan en Spanje, den Hongaarschen gezant, het personeel .der Duitsche ambassade en vele anderen. De menigte in de om geving van het station juichte den minister harte lijk toe met hoerageroep voor Italië, Duitschland, Japan, den Duce en den Führer. LéON BéRARD NAAR WIESBADEN. GENèVE, 29 Sept. Naar uit Vichy wordt gemeld is Léon Bérard van Parijs naar" Wies- baden vertrokken om daar in opdracht van de Fransche regeering te onderhandelen over het instituut voor geestelijke samenwerking. (DN.B.) Blijft de Sovjet Unie China steunen? Toezegging zou te Tsjoenking ontvangen zijn. TSJOENGKING, 29 September. Offi- cieele Chineesche kringen verklaren dat China de toezegging ontvangen heeft dat het ondanks het pact der drie mogendheden verderen steun van Rusland tegen Japan zal krijgen. China is besloten den strijd voort te zetten ongeacht welke consequenties dat zal hebben. (United Press.). Verkeersmoeilijkheden tengevolge der luchtaanvallen. Churchill dringt op sparen aan. Het D.N.B. verneemt uit Stockholm: Een leidende persoonlijkheid van de Britsche auto mobielvereeniging heeft gisteren in een radiotoe spraak verklaard dat de voortdurende aanvallen op Londen het verkeer van dag tot dag meer bemoei lijken. Vertragingen zijn onvermijdelijk en na een dag van ai-beid moeten vele Londenaars, vaak in den regen, urenlang bij de bushalte wachten. De spreker verzocht daarom allen autobezitters menschen, die op tram of bus staan te wachten, mee te nemen. De automobilist bewijst zichzelf daarmede ook een dienst, aldus de spreker, want in deze dagen is het voor hem gevaarlijk alleen in een auto te zitten. De Britsche minister-president heeft zich gisteren tot de bevolking van Schotland en Noord-Ierland gericht in de oproeping, waarin hij zeide dat de Britsche oorlogsuitgaven slechts voor een deel uit de opbrengst der belastingen bestreden kunnen worden. Het land is in groote mate afhankelijk van vrijwillige gaven der bevolking en van leeningen. Indien de enkeling den staat wil helpen, dan moet hij zijn spaargeld op de een of andere wijze ter be schikking van het land stellen. De onderstaatssecretaris van het ministerie van financiën, Crookshank, heeft te Coventry een „oor- logsspaarweek" geopehd. Hij zeide, dat iedere En- gelschman thans zooveel mogelijk moet sparen. In dien men er niet in slaagt de gelden, die voor het voortzetten van den oorlog noodig zijn, bijeen te brengen, dan kan men den strijd ook niet volhouden. IN DE SCHUILKELDERS. Uit New York meldt het D.N.B.: De Associated Press maakt in berichten uit Londen melding van afschuwelijke toestanden in de openbare schuilkel ders in het Oosten der stad. Het zijn koude, voch tige, vuile gaten, waar iederen nacht duizenden, slechts gehuld in een deken, op den oneffen grond hurken om te wachten op het aanbreken van den dag en het einde van het alarm. De correspondent geeft een beschrijving van zijn persoonlijke indruk ken bij een bezoek aan een grooten schuilkelder in het Oosten van Londen. Deze kelder kon ongeveer 20.000 man bevatten en werd nooit schoongemaakt of gedesinfecteerd. Bijna iedereen was verkouden en het hoesten had geen einde. Er werd wel geprobeerd thee te schenken, maar de theepotten konden niet schoongemaakt worden, aangezien dit buiten den kelder moest gebeuren. Duizenden hebben in dit reuzengewelf drie weken lang doorgebracht, nacht aan nacht, zonder uit de kleeren te komen. Overal liggen vuile dekens en kleeden, het vuil wordt een voudig in de hoeken geveegd om een zitplaats vrij te maken. Cockneys, Indiërs en Negers zitten in bonte mengeling dooreen en pas wanneer men weer naar buiten komt kan men begrijpen waarom dui zenden in dit afschuwelijke hol bijeenkomen. IN HET BUITENLAND. De openbare meening in de geheele wereld kan zich met nieuwe gissingen over den Stillen Oceaan bezig houden, -nu van de Philippijnen een United Press-bericht is gekomen, meldende dat verschei dene eenheden van het Aziatische eskader der Amerikaarsohe vloot, waaronder de lichte kruiser „Marble Heaid", en een aantal torpedojagers ko mende uit de Chineesche wateren te Manilla aan gekomen zijn. In hetzelfde bericht was te lezen dat omtrent versterking van dit eskader, zooals verluid had. in bevoegde kringen niets vernomen kon worden. Deze aangelegenheid brengt de positie van Sin gapore weer in het geding, welke havenstad in de afgeloopen weken het onderwerp van Engelsch- Amerikaansche besprekingen is geweest. Er is spra ke dat Singapore steunpunt der Amerikaansche vloot zou worden en men kan dan nu ook in offi cieuze AmeriOcaansche kringen als commentaar op 'het bovengenoemde United Press-bericht de mee- ning hooren dat, als de Amerikaansche vloot wer kelijk in dat deel van den Stillen Oceaan een ver sterking zou ondergaan, Singapore als steunpunt zal worden gebruikt. Voor de eerste maal zou dan het gemeenschappelijke Engelsch-Amerikaansche front in het Verre Oosten, aan den dag treden, zoo dat Japan gedwongen zou zijn diplomatieke of mi litaire tegenmaatregelen te nemen. Al zal men moeten toegeven -dat dit alles weinig bijdraagt tot een ontspanning in de Amerikaansch- Japansche verhouding in het Verre Oosten, toch is men zoowel in Japansche als in Amerikaansche regeeringskringen nog niet vain oordeel dat een botsing als onvermijdelijk beschouwd moet wor den. De verklaring van Sumner Welles, dat elke kwestie betreffende het Verre Oosten op vreed zame wijze opgelost kan worden en dat de bestaan de verdragen voor wijziging vatbaar zijn is inmid dels gevolgd door een soortgelijke opmerkirg van den woordvoerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken, Suma. Deze zeide dat Japan ccdanks de driemogendhedenovereenkomst, alle pogingen in het werk stelt om de Japansch- Amerikaansche twistpunten op diplomatieke wijze te regelen. Het driemogendhedenpact is naar hij verklaarde een defensief verbond en is niet be stemd een aanval van een anderen staat te provo- ceeren. Vermoedelijk heden nog een onderhoud met den Duce Het D.N.B. verneemt uit Rome: De Spaan- sche minister van binnenlandsche zaken, Ser rano Suner, zal vandaag in de Italiaansche hoofdstad aankomen, waar hij twee of drie dagen zal verblijven. Suner zal, naar in goed ingelichte kringen alhier verluidt, reeds heden met den Duce en den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, de eerste besprekingen voeren. Tijdens de lunch en het diner, die graaf Ciano den Spaanschen gast in kleinen kring aanbiedt, zal hij de gesprekken kunnen- voortzetten. Serrano Suner zal als gast van de Italiaansche regeering in Villa Madame ver blijf houden. In Italiaansche politieke kringen wordt in verband met de a.s. Italiaansch-Spaansche be sprekingen gewezen op de traditioneele ideeënge- meenschap tusschen de beide volken. Deze gemeenschap is tijdens den Spaanschen burgeroorlog door de gemeenschappelijke wapen broederschap nog versterkt en heeft daardoor de voorwaarden en bases geschapen voor de verleven diging van de betrekkingen tusschen het fascis tische Italië en het falangistische Spanje. Het Spaansche bezoek is van dit gezichtspunt uit ge zien van de grootste politieke beteekenis. SPANJE EN HET PACT VAN DRIE Stefani meldt: De Italiaansche pers vestigt de aandacht op demanoeuvres ondernomen door de Britsche propaganda, ter verkleining van de strek king van het pact van drie, dat reeds een begin van uitvoering krijgt, daar het verblijf van den Spaanschen minister van binnenlandsche zaken te Berlijn en zijn reis naar Rome, waar hij zal aankomen in gezelschap van zijn medewerkers, onder wie zich Miguel Primo de Rivera bevindt, beteekent dat Spanje den geest van het pact aan hangt. Den geest van het pact aanhangen, zoo schrijft de „Giornale d'Italia", wil niet slechts zeggen „mee doen aan het conflict", maar met andere middelen meedewerken aan de voltooiing van den arbeid, on dernomen te Berlijn, d.w.z. de eindoverwinning en de voorbereiding van de nieuwe orde in Europa en Afrika. De reis van Serrano Suner naar Rome, waartoe oor zijn vertrek te Madrid besloten was, kan be schouwd worden als antwoord op de poging van den voormaligen Britschen minister van buitenlandsche zaken, Samuel Hoare, belast met een buitengewone missie in Spanje, die niet anders dan op een vol slagen mislukking kon uitloopen. De „Giornale d'Italia" brengt dan in herinnering, dat het nieuwe Spanje geboren is als reactie op het oude politieke stelsel en dat de nieuwe gebeurtenis sen inEuropa deze tegenstelling slechts kunnen accentueeren. Bij de ideologische redenen, die Spanje met Italië en Duitschland verbinden, voegen zich thans belangen en problemen als dat van Giblartar. Dit belangrijke thema is behandeld bij de Italiaansch- Duitsche besprekingen te Berlijn en Rome en in de gesprekken, die Suner in de Duitsche hoofdstad gehad heeft met den Führer, Von Ribbentrop en graaf Ciano. De laatste bespreking, die gehouden werd door Ciano, Ribbentrop, Maarschalk Keitel en Suner, leidde tot volledige omschrijving der po sities en bedoelingen en tot unificatie van de plan nen der drie mogendheden. Het bezoek van Serrano Suner aan Rome, waar hij den Duce zal ontmoeten, heeft ten doel de laat ste punten in de betrekkingen tusschen Italië en Spanje als naties der Middellandsche Zee te pre ciseeren. De „Giornale d'Italia" besluit met de verklaring dat een der beginselen van de aspolitiek hierin bestaat dat de Middellandsche Zee moet toebe- hooren aan de Middellandsche Zeevolken. Op den grondslag van dit beginsel behoort de Italiaansch- Spaansche solidariteit bij de fundamenteele be- standdeelen van de Italiaansche politiek en van de nieuwe ontwikkeling in de geschiedenis van Europa. Hedenmorgen deelde Stefani mede: Uit naam van het fascistische Italië richten de ochtendbla den een zeer warmen groet tot den Spaanschen minister Serrano Suner. De „Popoio di Roma" schrijft in een hoofdartikel, na er op gewezen te hebben dat het Spanje van Franco, een betrouwbare vriend van Italië en Duitschland, zich thans in Europa in het politieke systeem der asmogendheden bevindt, dat de positie van Spanje, zooals die is en blijft, voor het oogenblik hierop neerkomt dat alles, wat in Europa en de wereld gebeurt waakzaam en met oortdurende aandacht wordt gevolgd, terwijl het bereid is om op het geschikte oogenblik zijn rech ten te doen gelden en zelfs met de wapens zijn aspiraties te verwezenlijken. De besprekingen van Suner te Berlijn en Rome. zoo voegt het blad hieraan toe, passen in deze duidelijke Spaansche gedragslijn. De vriendschap, die Spanje met Italië verbindt, gaat zoo diep dat er geen andere feiten noodig zijn om de plaats van Madrid aan den kant van Berlijn en Rome te vervolmaken of de definieeren. Te Rome, zoo besluit de „Popoio d'Italia" zullen de besprekingen eindigen, die in Berlijn zijn .be gonnen en het is niet twijfelachtig, dat de ge- dachtenwisselingen, die Serrano Suner zal heb ben met den Duce en met graaf Ciano, al komen zij niet tot nieuwe besluiten, er toe zullen dienen de samenwerking tusschen de drie landen steeds actiever te maken. No. 4 Italiaansch legerbericlit: Engelsche duikboot in de Middellandsche Zee tot zinken gebracht. ROME, 30 September (Stefani). Het hoofd kwartier van de Italiaansche weermacht maakt be kend: „In het Oostelijke bekken van de Middelland sche Zee heeft een vijandelijke duikboot een klein Italiaansch schip van 700 ton getorpedeerd. De begeleidende torpedoboot „posenz" viel de duik boot met bommen aan. De onderzeeër verscheen op den zijkant liggende aan de oppervlakte om daarna te vergaan. Een van onze luchtformaties heeft een vijan delijk eskader in de buurt van de kust van Mar- marica (Libië) ondanks het hevige afweergeschut der schepen, gebombardeerd. Een van onze vlieg tuigen werd omlaag geschoten. Vijandelijke jachtvliegtuigen, die van een vlietuig- moederschip waren opgestegen, werden door onze vliegers aangevallen. Drie vijandelijke vliegtuigen van het Hurricane type werden in luchtgevechten neergeschoten. Aan een andere formatie van tor pedovliegtuigen gelukte het inmiddels een vijan delijk slagschip met een torpedo te treffen. Het schip stopte en werd terstond door vijandelijke tor pedojagers omgeven. Een derde luchtformatie heeft onlangs de op slagplaatsen en magazijnen van Haifa gebombar deerd. In gevechten met vijandelijke jagers, die onze vliegtuigen aanvielen, werd een vijandelijke machine neergeschoten, welke in zee stortte. In Oost-Afrika werd bij vijandelijke luchtaan vallen op Burgavo (Somaliland). Gura, Assab et Passo-Carrin, een inlander gewond". HET DRIEMOGENDHEDENPACT. In de vertaling van het telegram betreffende het driemogendhedenpact van Berlijn (gepubliceerd Vrijdag j.l.) staat een onjuistheid, zoo meldt het A.N.P. In artikel 2 wordt n.l. gesproken van Groot-Aziatische ruimte", Dit moet zijn „Groot- Oost-Aziatische ruimte". EEN WELBEKENDE STEM VAN HET A.N.P. Het A.N.P. meldt: De heer J. H. B. Niemeijer, de A.N.P.-omroeper, op wien op den avond van den 29sten Juli een laffe aanslag werd gepleegd, ten gevolge waarvan hij werd gedwongen tol een lang durig verblijf in het ziekenhuis is thans volledig her steld. Hij heeft zijn werkzaamheden als omroeper voor het A.N.P. reeds hervat. Het Weddingen-flot tielje was het eerste Duitsche onderzeeërs- eskader, dat vijf jaar geleden in dienst werd gesteld. De schepen tijdens een bezoek aan de haven van Swine- münde. (Foto Weltbild.) Gandhi heeft gisteren weer een bespreking van bijna drie uur met den onderkoning van Britsch-Indië gehad. Hij besloot naar het B.N.B. meldt des avonds naar Wardha te vertrekken. Naar uit een mededeeling in het Hongaarsche erordeningenblad van 29 September blijkt, is de eelomstreden bepaling, volgens welke het Hon gaarschen staatsburgers verboden was lid te zijn an de Pijlkruisers, van de hakenkruisvereeniging of soortgelijke vereenigingen, opgeheven. (D.N.B.) Zeven van de vijftien in Japan wonende Britsche onderdanen, die einde Juli wegens spion- nage zijn gearresteerd, zijn blijkens een D.N.B.- bericht uit Tokio thans veroordeeld. Over de strafmaat is nog niets bekend. Volgens Domei wordt het onderzoek tegen de overige gearresteer den nog voortgezet. Gistermiddag is de Italiaansche minister van Staat, Farinacci. die in Hannover de Italiaansche kunsttentoonstelling heeft geopend, in Berlijn aan gekomen. Op het station waren, aldus het D. N. B., ter ontvangst o.a. aanwezig rijksminister dr. Goeb- beis, de rijksperschef, dr. Dietrich, en de Italiaan sche ambassadeur Dino Alfieri De vroegere gouverneur-generaal van Fransch-Indo-China, generaal George Catroux, heeft, volgens berichten uit Londen, direct na het falen van den vroegeren generaal De Gaulle in Dakar met minister-president Churchill een vrij lang onderhoud gehad. Volgens de meening in Fransche kringen alhier zal Catroux de ro) van De Gaulle overnemen. (D.N.B.) Uit Parijs meldt het D.N.B., dat het Louvre Zondag in tegenwoordigheid van talrijke Duitsche en Fransch vertegenwoordigers weer is geopend. Voorloopig zijn slechts enkele galerijen voor het publiek toegankelijk. In deze galerijen zijn die kunstvoorwerpen tentoongesteld, die niet naar elders waren overgebracht. Terwijl in de meeste streken van Joego-Slavië herfstweer heerscht, dat in het gebergte reeds tot omvangrijke sneeuwval geleid heeft, wordt uit de Zuid-Servische stad Bitolj (Umonastir) een tem peratuur boven de veertig graden gemeld. (D.N.B.) Tegelijk met de opheffing van de Douanegrens wordt 1 October ook de deviezengrens tusschen het protectoraat Bohemen en Moravië en het overige deel van het Duitsche rijksgebied afgeschaft, zoo meldt het D.N.B. Krachtens een verordening Van den minister voor de corporaties worden van 1 October af in Italië spijsolie, boter, spek en varkens vet gerantsoeneerd. Voor den verbruiker aldus het D.N.B. bestaat de mogelijkheid om boter, spek of varkensvet in plaats van olie of omgekeerd te kiezen. Naar uit Toetrti1' n aan het D.N.B. wordt ge meld, bevinden zich sedert gisteren geen Roemeen- sche soldaten en Roemeensche ambtenaren meer op het gebied van de Zuidelijke Dobroedsja. Heden wordt de -vierde en laatste zóne met de stad Silistria aan de Donau bezet. Ter bestrijding van de werkloosheid is voor winkelzaken in Lyon de 36-urenweek ingevoerd. De winkeliers en ondernemers zijn verplicht hun personeel met een derde deel uit te breiden (D.N.B.) Stefani meldt uit Boekarest: In een officieel communiqué wordt medegedeeld, dat ook de oud minister-president Tatarescu gearresteerd en ge- interneerd is. Er wordt een gerechtelijk onderzoek ingesteld naar zijn activiteit als minister en als ambassadeur te Parijs. Hem is een gedwongen verblijfplaats aangewezen. Voorts meldt Stefani dat van Constanza gister avond de negen Engelschen, wier verblijfsver gunning niet verlengd was, vertrokken zijn. Tot hen behooren de oud-consul te Cluj en vier deskundigen op het gebied der petroleumindustrie. Vandaag vier Spanje den „Dag van den Caudillo" met groote plechtigheden. Op 1 October 1936 werd generaal Franco officieel benoemd tot hoofd van den staat in Spanje (D.N.B.) In de namen en adressen van deze heeren zijn hun maatschappelijke functies verborgen. Welke zijn deze functies? Kruiswoord-puzzle (Paddenstoel) P OOS I OPSTAPEL EERST RAM B L I R E OM OT T A R E R E LAM M SEINE KUN N K A I N C MOEDE AMENDE R E AR R AP T I Ml E S N T E N A C A L WE R S T L AT A E N E E D E N S D P TIBER AARDE R E N TRUST AKS PROGRAMMA WOENSDAG 2 OCTOBER 1940. JAARSVELD, 414.4 M. VARA-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten A.N.P., gramofoonmu- ziek. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 De clamatie. 10.35 Trioconcert. 10.55 Declamatie. 11.15 Orgelspel. 12.00 Berichten. 12.05 Es meralda en solist. 12.45 Nieuws- en economi sche berichten A.NP.. 1.00 VARA-orkest (1.45- 2.15 Gramofoonmuziek.3.00 Voor de vrouw. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.30 Voor de kinderen. 5.15 Nieuws- en economische berichten A.N.P. 5.30 Esmeralda. 6.00 VARA-orkest. 6.45 Berich- then. 6.50 Felicitaties. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (A.N.P.) 7.15 Volks zang. 7.40 Lezing. 8.00 Nieuwsberichten A.NP. 8.10 VARA-orkest. 8.55900 Nieuwsberichten A.NP. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-uitzending. 7.00 Berichten (Duitsch). 7.15 Berichten (Engelsch). 7.30 G ramofoonmuziek. iOm 8.00 Nieuwsberichten A.N.P i. 9.00 Orgelspel. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Omroeporkest (11.15- 11.30 Ber. Engelseh.12.30 Ber. (Duitsch). 12.45 Nieuws-en economische berichten ANP.- 1.00 Ensemble Secco. 2.00 Berichtei Duitsch). 2.15 2.15 Zang en piano. 2.45 Concertgebouworkest en solist lopn.). 3.30 Berichten .Engelsch), 3.45 Gramofoonmuziek. 4.30 Salonorkest (opn.) 5.00 Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en econo mische berichten ANP., 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taalles en causerie .De waterwegen in West-Europa". 6.00 AVRO- Amusementsorkest -645—6.30 Berichten En gelsch). 7.00 Vragen van den dag A.N.P.) 715 Fragmenten uit de opera .Rigoletto" (opn.) 7.30—7.45 Berichten Engelsch). 8.00 Berich ten (Duitsch) 8.15 Nieuwsberichten A.N.P., 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 Berichten -En gelsch). 3.45 Gramofoonmuziek. 8.55—9.00 Nieuwsberichten ANP en sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9