Mussolini ontvangt Suner. KORT NIEUWS. Tfiif mm Wil! 1 WOENSDAG 2 OCTOBER 1940 H 'K "A R E E M'S D A "G B" E 'A D" <3 Duitsch legerbericht: Branden in de havengebieden van Londen en Liverpool. Schepen te Dover van de Fransche kust af beschoten. BERLIJN, 1 October (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Overdag en des nachts viel het luchtvvapen in gesloten formaties en in talrijke individueele vluch ten voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Engeland aan. Het zwaartepunt van hun gevechts bedrijvigheid lag in Londen, alsmede in het zee gebied van de Britsche eilanden. Ondanks het veelvuldig gesloten wolkendek en de mist kon de uitwerking van de bommen meerendeels duide lijk worden waargenomen. Vooral overdag had het optreden tegen Londen ondanks het krachtige af weergeschut groot succes. In de havengebieden van Londen en Liverpool ontstonden talrijke groote nieuwe branden. In Zuid-Engeland werden een vliegtuigfabriek, aan de Britsche Zuid-Oostkust een vliegveld en een haven op succesvolle wijze met bommen bestookt. Verdragende batterijen van het landleger namen gisteren vijandelijke schepen in de haven van Dover met waargenomen succes onder vuur. Een Duitsch gevechtsvliegtuig bracht in het zeegebied ten Noordwesten van Ierland een vijandelijk koop vaardijschip van 10.000 b.r.t. door voltreffers van zwaar kaliber tot zinken. Voor de Oostkust van Schotland gelukte het ter hoogte van Aberdeen een convooi uiteen te drijven. Twee schepen met een gezamenlijken inhoud van 10.000 b.r.t. werden daarbij door treffers mid scheeps in brand geschoten en bleven met sterke rookontwikkeling liggen. Een duikboot onder bevel van den luitenant-ter-zee tweede klasse Jenisch bracht zes bewapende vijandelijke koopvaardij schepen met 34.760. b.r.t. tot zinken. Een andere duikboot heeft twee bewapende vijandelijke koopvaardijschepen van in totaal 15.000 b.r.t. tot zinken gebracht en twee andere zwaar bescha digd. Britsche vliegtuigen stuitten bij de poging om Noord- en West-Duitschland binnen te vliegen overal op zwaren afweer door nachtjagers en luchtdoelartillerie. Daardoor werd het voor hen on mogelijk gemaakt tot stelselmatige aanvallen over te gaan en hun bommen welgemikt omlaag te werpen. Talrijke vijandelijke vliegtuigen werden neergehaald. Als gevolg van de goede uitkwerking van den afweer gelukte het slechts aan enkelè vijandelijke vliegers het gebied van Berlijn op groote hoogte te bereiken en slechts hier en daar bommen uit te werpen. De aangerichte materieele schade is dienovereenkomstig in de rijkshoofdstad evenals in het overige rijksgebied gering. Daaren tegen zijn ook gisteren weer dooden en gewonden onder de bevolking te betreuren. De gezamenlijke verliezen van den vijand be droegen gisteren 68 vliegtuigen, warvan vier door nachtjagers en zes door batterijen van het tweede luchtafweercorps werden neergeschoten. Van de eigen formaties keerden 31 toestellen niet terug. Als nachtjager onderscheidde zich op heel bij zondere wijze de eerste luitenant Streit. Hij alleen haalde drie vijandelijke toestellen omlaag". Italiaansch legerbericht: Luchtaanval op Tobroek kost den Britten eenige vliegtuigen ERGENS IN ITALIë, 1 October. (Stefani). In zijn weermachtsbericht no. 116 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgenlde bekend: „In Noord-Afrika hebben vijandelijke vliegtui gen aanvallen ondernomen. In Tobroek hebben eenige bommen een man gewond en liohte schade aangericht. Het afweergeschut van de vloot haalde een vliegtuig omlaag. Op een vliegveld vielen zes dooden te betreuren en waren zes gewonden. De materieele schade was echter ook hier gering. Onze jagers slaagden er iin de vijandelijke formaties op den terugtocht tot een gevecht uit te dagen. Een toestel van het type Blenheim wend neergehaald. Een ander toestel van hetzelfde type is waar schijnlijk neergehaald. Een derde toestel, hoewel verscheidene malen geraakt, wist te ontkomen. Tij dens verkenningsvluchten op den weg van het slag schip, dat door onze torpedovliegtuigen was ge troffen en waarvan melding is gemaakt in het weermaChtsbericht van gisteren, werden groote olievlekken aan de oppervlakte van de zee waar genomen. In den Engelsch-Egyptischen Soedan hebben onze vliegtuigen kampen en gepantserde auto's te Butana en de spoorwegstations van El Hagiz en Aroma gebombardeerd, waarbij geladen wagons vernield werden. Vijandelijke vliegtuigen hebben een aanval on dernomen op Goura en een leegstaand buitenhuis beschadigd. Er vielen geen slachtoffers. Een vijan_ delijk vliegtuig is door onze jagers brandend neer geschoten". Deensclie plannen voor werkverschaffing. Ontginningen en aanplantingen. Het D.N.B. deelt mede: De Deensche premier Stauning heeft in een programontvouwing voor den Rijksdag verklaard dat Denemarken's doel een po litiek zal zijn, die de Deensche natie aar een sluit rondom haar voornaamste nationale opgaven. De nemarken heeft ook in de toekomst belang bij een welwillende samenleving met andere naties en vooral met zijn buren. De aanvoer van grondstoffen voor de Deensche productie, zoo vervolg e Stauning, is tengevolge van de huidige omstandigheden aanzienlijk ver minderd. De regeering heeft met het oog op deze situatie verscheiden plannen nopens mogelijkheden op het gebied van de werkverschaffing crderzocht, waarbij zij vooral beteekenis moest hechten aan die plannen, waarvoor niet al te veel buitenland- sche grondstoffen vereischt waren. Deze plarnen hadden het cubbele doel te dienen voor werkver schaffing en voor landwinning ten bate van den verbouw varn graan en veevoeder ter bevordering van de Deensche autarkie. Derhalve zullen bij den Rijksdag wetsontwerpen ingediend worden, die naar ontwatering en verbe tering van der bodem streven. Voorts is boschaan- plant, vooral op de heide van Jutland, alsmede ont ginning van uitgestrekte veengebieden ontworpen. Ook is de oprichtiirg van verscheidene industrieele installaties op groote schaal in overweging geno men. De Deensche staat heeft zich om te beginnen financieel geïnteresseerd bij de oprichting van een staalfabriek. Dan is nog gedacht aan een wet nopens voor schotten en ïeeningen voor verbetering van agra rische gebouwen en aan verhooging der leeningen voor den bouw van landarbeiderswoningen. Op de begrooting zijn 40 millioen kronen voor openbare werken uitgetrokken. Tenslotte heeft het ministe rie van openbare werken een reeks werkzaamhe den ter voorbere ding van de verbinding tusschen Roedey en Fehmarn o-tworpen en het ministerie van onderwijs den aanleg van sportvelden, zwem baden en schoolgebouwen. De oorlog en de Italiaansche samenleving. Vroeg op, vroeg naar bed". ROME, 1 October. „Met de kippen op stok en vroeg uit de veeren" is thans het devies, waarnaar de Romeinen in dezen tijd leven. Alle restaurants, herbergen, cafés, bars, bioscopen enz. sluiten hun deuren om half twaalf en ook het verkeer wordt na dit tijdstip volkomen stilgelegd. In de stikdonkere nachten wil niemand graag te voet naar huis gaan en zoo zijn de gezinnen weer vroeg bij elkaar, ter wijl de vrijgezellen hun late boemelpartijen hebben moeten staken. Openbaar dansen is verboden en ook besloten dansfeesten worden nauwelijks gehouden, daar vele vrouwen besloten hebben, dat zij niet wil len dansen zoolang de oorlog duurt. Een andere sport echter is dank zij de verduis tering tot grooten bloei gekomen, namelijk het kaartspel. Bridge, dat ook reeds voor den oorlog tot de meest geliefde ontspanningen behoorde en dat in het Italiaansch „Ponte" wordt genoemd, heeft in enorme mate aan populariteit gewonnen. Buren, die elkaar voor den oorlog nauwelijks kenden, ko men nu iederen avond bij elkaar om een kaartje te leggen. In tegenstelling tot Engeland, waar sedert het uit breken van den oorlog meer gebreid wordt dan ooit tevoren, hebben de vrouwen in Italië daar weinig aanleiding toe, daar de Italiaansche soldaten onder de gloeiende zon van Afrika strijden en dus geen behoefte hebben aan warme handschoenen, dassen, pullovers en sokken. De Italiaansche vrou wen zenden hun mannen, zoons, verloofden en vrienden aan het front schrijfpapier, chocolade, snoepgoed en marmelade. Een nieuwe levensregel heeft de oorlog voor de romeinen nog gebracht: Op het tijdstip, dat de be richten van het oppercommando uitgezonden wor den, bevindt een ieder zich aan zijn radiotoestel. Wie geen eigen apparaat bezit, luistert op zijn kan toor naar de berichten of zoekt een gelukkiger vriend op. Meer dan voor den oorlog worden langs syntheti- schen weg samengestelde producten als modern be schouwd en in vele gevallen zelfs als het om kleedingstukken gaat boven die uit natuurlijke stoffen vervaardigd geprefereerd, alhoewel de prij zen van deze artikelen scherp gestegen zijn. Het toeristenverkeer is hier met minstens 20 procent achteruitgegaan. Het vorige jaar waren er voor den bewoner van Rome nauwelijks besprekingen, waar hij zijn zomervaeantie zou doorbrengen. De vacantie- oorden in de bergen, de zwembaden en andere re creatieplaatsen waren alle geopend en ook de paar denrennen, de boksmatches, de windhondenrennen e.d. vonden als altijd plaats. De autobezitters hebben thans hun wagens op stal moeten zetten, voorzoover zij niet door de militaire autoriteiten werden opge vorderd. In de plaats van de auto's is ook hier de fiets gekomen, die wit geverfd, in de duisternis goed zichtbaar is. i Slechts zelden wordt de' slaap van Rome gestoord door luchtalarm. Bij het uitbreken van den oorlog hadden vele huiseigenaren uitgebreide maatregelen op het gebied van schuilkelders getroffen en velen hadden zich er reeds op „ingesteld" de nachten voortdurend in de kelders te moeten doorbrengen. In de morgenuren en ook verder op den dag onder scheidt het leven in de Italiaansche hoofdstad zich bijna niet van dat van voor den oorlog. De opwek king om gasmaskers bij zich te Rebben, wordt vrij wel niet opgevolgd. Slechts nu en dan ziet men een regeeringsbeambte met het ^bekende busje aan een riem over den schouder. Maar deze menschen wor den meestal door de voorbijgangers aangestaard als of hun kleeding niet heelemaal in orde zou zijn. Bioscopen en theaters zijn tijdens de avondvoor stellingen meestal leeg, daar de bezoekers angst hebben voor den gang naar huis door de verduister de stad. Daarentegen zijn de matinées veel beter bezocht dan voor den oorlog. Groot opgezette voor stellingen in de theaters en bioscopen zijn weer in trek en maken voor een deel het deficit van de avondvoorstellingen goed. In het algemeen kan men constateeren dat het leven in de Italiaansche hoofd stad sedert het uitbreken van den oorlog weinig veranderd is, zij het dan dat het wat duurder ge worden is. (United Press). Incident aan de grens van Thailand en Indo-Cliina. TOKIO, 1 October (D.NJ3.) De regeering van Thailand (Siam) deelt, naar Domei meldt, mede dat een Thailandsch koopman door politiebeamb ten van Fransch Indo-China is doodgeschoten, om dat hij z.g. zonder pas over de grens gekomen was. De Thailandsche regeering heeft een scherp protest bij de Fransche regeering ingediend en een onmid dellijk onderzoek geëischt. Volgens dezelfde bron wordt in Thailand de z.g. grensschending van Indo- China door een Thailandsch vliegtuig officieel tegengesproken. ZOON VAN DETERDING VERMIST. Naar „Svenska Dagbladet" uit Londen meldt, wordt de zoon van den bekenden Nederlandschen petroleum-magnaat Deterding, de erfgenaam van twee millioen pond sterling, sedert een der laatste Duitsche luchtaanvallen op Engeland vermist. (D.N.B.) Stefani meldt uit Rome: De Spaansche minister van binnenlandsche zaken, Serrano Surrer, is gis termorgen in het Palazzo Venezia door Mussolini ontvangen. Suner was vergezeld door den Spaan- schen ambassadeur bij het Quirinaal. Daarna nam Suner deel aan een noenmaal hem door graaf Ciano aangeboden. Den geheelen Dinsdagmiddag bracht Suner door in de Villa Madama. Des avonds gaf de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, een diner ter eere van den hoogen gast, waarbij aanwezig waren Fürst Bismarck, gezant aan de Duitsche ambassade. Muti, de secretaris-generaal van de fascistische partij en Pavolini, minister voor de volkscultuur. Na het dener woonden Suner en zijn gevolg op uitnoddiging van den minister voor de volkscultuur een vertoonïng bij van de film „De belegering van het Aicazar". „DLITSCH-ITALIAANSCH-SPAANSCH WAPENBROEDERSCHAP". ROME, 2 October (D.N.B.) Met betrekking tot de Berlijnsche en Romeinsche besprekingen van den Spaanschen minister van binnenlandsche zaken, Serrano Suner, wijst de diplomatieke medewerker van het agentschap Stefani op de hechte vriend schap en de betrekkingen van volkomen vertrouwen die sedert vele jaren en in het bijzonder sedert de Duitsch-Italiaansch-Spaansche wapenbroederschap tijdens den nationalen Spaanschen vrijheidsstrijd bestaan. De vriendschap, die de drie mogendheden verbindt, heeft dus geen protocollaire bekrachti ging noodig. Spanje moet in Europa de plaats weer innemen, waarop het op grond van zijn eeuwen oude traditie en op grond van den heldenmoed van zijn volk aanspraak heeft. Doodelijke muizenbeet. Leeuwentemmer tengevolge van bloedvergiftiging gestorven. BERLIJN, 1 October. De Berlijnsche bladen berichten den dood van den leeuwentemmer Ru dolph Leonardi, die door een muis gebeten is. Leonardi werd gebeten, toen hij de leeuwenkooi schoonmaakte. Hij was in zijn leven reeds vele malen gebeten door leeuwen en tijgers, maar nog nooit door een muis. Deze beet kostte hem echter toch het leven, want na een week deed zich bloed vergiftiging voor, waaraan hij bezweek. (United Press) Ontvangst te Berlijn ter eere van minister Farinacci. Rede van dr. Dietrich. te Berlijn, Dino Alfieri en de rijksleider der S.S. Himmler. en een van de beste publicisten van Italië, die in een 'tijd, waarin de beide volken heldhaftig ge meenschappelijk strijden, naar Duitschland is ge komen, teneinde de banden der cultuur, van de idee, van het geloof en van de harten der beide volken nog nauwer aan te halen. De naam „Farinacci, aldus dr. Dietrich, heeft in Duitschland een goeden klank. Farinacci be lichaamt in zijn hartstochtelijke strijders- natuur, in zijn soldateske houding en in zijn schitterende publicaties den strijdvaardigen geest van het fascistische Italië. Het is deze geest, waardoor de wereld der plutocraten ten onder gaat en waaruit de nieuwe ordening der volken tot zegen van alle naties zal ontstaan. Het is de geest dei- overwinning, die Duitschland en Italië in handen hebben. Dr. Dietrich besloot zijn toespraak met een zege- wensch voor de strijders van het fascistische Iatlië en het nationaal-socialistische Duitschland. Minister Farinacci bedankte den rijksperschef, dr. Dietrich, mede namens de hem vergezellende personen voor de hartelijke ontvangst, die hun overal in Duitschland is bereid. Als eenvoudig vol geling van den Duce heeft hij altijd gewerkt voor de Duitsoh-Italiaansche vriendschap, waarbij het samengaan van de politieke en geestelijke wils uitingen van beide volken van beslissende be teekenis is. Deze nauwe verbondenheid is tot wer kelijkheid geworden in de spil, die dor den Duce en den Führer is gesmeed. De spil zal, aldus be sloot de minister, niet alleen door de overwinning versterkt worflen. Terwijl de strijd ter zee in volle hevigheid woedt, gaat de aan bouw van nieuwe duik- booten in snel tempo voort. Een overzicht op een der Duitsche ma rine-werven, waar on derzeeërs worden ge construeerd. (Foto Weltbild.) TEGENSTELLINGEN IN HET GEVECHTSGEBIED. Cavalerie bezichtigt de machines van een der Duitsche lucht-eskaders aan het Westelijk front. tFoto WeitDiidJ Belgisch spoorwegnet weer grootendeels bruikbaar. 137 K.M. spoorrails moesten vervangen worden. Het D.N.B. verneemt uit Brussel:: Uit een speciaal bericht van de Maatschap pij der Belgische Spoorwegen blijkt, dat op het oogenblik 82.5 pet. van het geheele" Belgische spoorwegnet voor het verkeer kon worden vrijgegeven, het geen beteekent dat van de to tale lengte van het Belgische spoorwegnet nl. 5070 kilometer waarmede België het dichtste spoorwegnet van geheel Europa bezit rond 4135 kilometer weer te gebruiken is. De geweldige hoeveelheid werk die verzet moest worden, blijkt wel uit de volgende cijfers: 137 kilometer spoorrails moesten vervangen wor den, verder 78.000 dwarsliggers en 310 seinhui zen. Van de 339 bruggen en 288 viaducten of tun nels, die zwaar beschadigd waren, waren er op 1 September reeds 202 viaducten of tunnels voorloopig hersteld. Tot op heden konden rond 600 vernielde of beschadigde stations gebouwen en 167 pompinstallaties voor loco motieven weer in gebruik worden genomen. De voorloopige kosten van het herstel-program- ma worden op 220 millioen geschat. Voor het defintieve herstel der spoorwegen en de be- örijfsinstallaties wordt echter nog een extra be drag vereischt van 100 millioen francs. Op het oogenblik rijden er dagelijks reeds 618 personentreinen en 523 goederentreinen op de herstelde baanvakken. De Fransche radio meldt blijkens een D.N.B.- bericlit, dat het gerechtshof van Chambéry in Savoye beslag heeft gelegd op het daar aanwezige vermogen van den vroegeren minister van lucht vaart en afgevaardigde van Savoye, Pierre Cot. Bij geruchte verluidt voorts uit Vichy dat Léon Jouhaux, de vroegere leider van het Fran sche vakvereenigingsverbond, eveneens in arrest is gesteld. Uit Havana verneemt het D.N.B. dat naar aanleiding van een politieke vergadering van Cu- baansche studenten in een theater aldaar een schietpartij ontstaan is, waarbij drie studenten ge dood en talrijke ernstig gewond werden. In overeenstemming met de bepalingen in het koninklijk Italië heeft ook de Vaticaansche staat de reeds van kracht zijnde beperkingen voor net gebruik van levensmidddelen tot oliën en ver ten uitgebreid. Sedert gistermorgen meldt het D.N.B. is de verkoop van deze levensmiddelen aan personeel, dat niet in Vaticaan woont, verbo den. Het Portugeesche passagiersschip „Quansa" is te Lissabon uit Gibraltar met zware averij aange komen, die het door een cycloon opgeloopen had. Het schip was stampvol met vluchtelingen naar Mexico vertrokken, waar men een groot deel dei- passagiers, voornamelijk Joden, de ontscheping ge weigerd had. Het Amerikaansche ministerie van marine heeft gisteren aan een firma te New York een opdracht gegeven ten bedrage van 531.000 dollar .'oor den bouw van kazernes, vliegvelden en andere installaties te Guantanamo in de baai van Cuba. (D.N.B.) Een nieuw dagblad, genaamd „Nouveau Jour nal" is gisteren voor het eerst te Brussel ver schenen, aldus meldt het D.N.B. Tegelijkertijd heeft het Brusselsche Dagblad „Nation Beige" op gehouden te bestaan. Het „Nouveau Journal" wordt geleid door den uitgever van het vroegere week blad „Cassandre", Paul Colin. Volgens het Japansche blad „Yomioeri Sjim- boen" zal de vroegere vice-minister van buiten landsche zaken Matsoeyima, die onlangs tot bij zonderen gezant voor de Zuidzeegebieden benoemd is, op 11 October naar Fransch Indo-China ver trokken om met de autoriteiten aldaar over een handelsaccoord te onderhandelen. (D.N.B.) yÉMU 1 Ip <i w* j Henry Ford, de Amerikaansche automobiel fabrikant is 77 jaar geworden. (Foto Weltbild.) Pachting van Britsche bezittingen in den Stillen Oceaan door Amerika. Voorstel van senator King. United Press meldt uit Washington: Senator King heeft een voorstel gedaan, waardoor Roosevelt machtiging krijgt onmid dellijk onderhandelingen te beginnen over het pachten of koopen van Britsche bezittingen in den Stillen Oceaan, aan de tot het Britsche Imperium behoorende landen leeningèn en credieten ter beschikking te stellen, de Engel- sche oorlogsschuld te verminderen en de Johnson-Act en de neutraliteitswetten in een voor Engeland gunstigen zin te wijzigen. Men neemt aan dat het voorstel op sterk verzet bij de isolationisten zal stuiten. In antwoord op het artikel dat de journalist Roy Howards in de „World Telegram" heeft geschreven over de mogelijkheid van een verbetering der Ame- rikaanschJapansche betrekkingen door de uit zending van een speciale commissie naar Tokio, verklaren Japansche politieke kringen dat het zeer onwaarschijnlijk is dat Japan zich met dit voorstel of 'n van soortgelijke strekking bezig zal houden zou lang de Vereenigde Staten tegenover de Japansche eischen een vijandige houding in blijven nemen. De woordvoerder van de Japansche regeering, Soema, verklaarde, dat het denkbeeld zeer goed is doch dat de uitvoering afhangt van den geest waarin een dergelijke commissie wordt uitgezon- dén. De Japansche regeering heeft de hoop op een verbetering van de betrekkingen met de Vereenigde Staten nog niet opgegeven, doch alle pogingen der Vereenigde Staten in die richting zouden gebaseerd moeten zijn op een erkenning van de nieuwe orde in Oost-Azië. „AMERIKA KIEZE OPENLIJK PARTIJ". In een artikel in het „Hamburger Fremden- blatt" is zoo bericht United Press voorts de uitnoodiging aan Rusland en de Vereenigde- Staten te lezen, zich openlijk voor de eene of de andere partij in den oorlog te verklaren. Het blad meent dat daar Duitschland, Italië en Japan thans in een verdedigingsverband zijn vereenigd, de twee andere groote mogendheden den plicht hebben stelling te nemen, óf aan de zijde van Engeland, óf aan de zijde van de nieuwe orde. „Zeer nuchter gezegd", aldus het blad. „vervangt het nieuw geschapen driemogendhedenpact het traditioneele Angelsaksische universalisme door een nieuwe wereldbeschouwing, waarin vier continen tale sferen, die van het Amerikaansche halfrond, het Russische rijk, Groot Oost-Azië en de Euro- peesch-Afrikaansche wereld, in de toekomst in vredigen wedstrijd ij ver met elkaar zullen leven. Het blad besluit zijn beschouwing met de voor spelling der door Rusland in te nemen houding. Het is van meening dat thans de tijd rijp is om door een Europeesch-Aziatisch mogendhedenblok de te Berlijn gesloten militaire alliantie te voltooien waar in dan Rusland zijn plaats zou hebben. Dit blok zou dan de uitgesproken vijand van alle door En geland en bepaalde interventiónistische kringen gewenschte oorlogsuitbreiding zijn". De „Nitsji Nitsji" meldt dat de in het driemo gendhedenpact genoemde commissies spoedig te Tokio en Berlijn zullen worden samengesteld. De commissies zouden worden verdeeld naar haar poli tiek, militair en economisch karakter, en in overeen stemming met haar belangrijkheid uit toonaan gevende persoonlijkheden worden samengesteld. RADIOPROGRAMMA. DONDERDAG 3 OCTOBER. JAARSVELD. 414.4 RL AVRO-uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP, gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding: 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jonny Kroon (11.00 11.20 Huishoudelijke wenken). 12.00 Berichten. Hierna: AVRO-Amusementsorkest en soliste (opn.) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Orgelspel. 1.30 AVRO-Musette-ensemJple en soliste (opn.) 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest en soliste 3.103.25 Cyclus: In den schijnwerper). 4.00 Gramofoonmuziek. 4.20 Voor de jeugd. 4.45 Ensemble Pali. 5.15 Nieuws- en economische be richten ANP. 5.30 Kleinorkest, solisten en een koor. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.30 VPRO. Cyclus: Lezen in den Bijbel. 6.45 Berichten, gramofoonmuziek. ".00 Vragen van den dag (ANP). 7.15 Concertge bouworkest en solisten. 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.25 Reportage. 8.40 Orgelspel. 8.55—9.00 Nieuws berichten ANP en sluiting. KOOTWIJK 1875 M. VARA-Uitzending. 7.00 Berichten Duitsch. 7.15 Berichten Engelsch. .30 Gramofoonmuziek (om 8.00 Nieuwsberichten ANP). 10.30 Orgelspel. 11.15 Berichten Engelsch. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Esmeralda en solist (12.3012.45 Berichten Duitsch. 12.45—1.00 Nieuws en economische beirchten ANP). 1.30 Gramofoon muziek. 2.00 Berichten Duitsch. 2.15 VARA-orkest. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Berichten Engelsch. 3.45 Voor de vrouw. 4.15 Gramofonnmuziek. 4.20 Keukenpraatje. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 Be richten Duitsch. 5.15 Nieuws- en economische be richten ANP. 5.30 Esmeralda. 6.15 Berichten En gelsch. 6.30 VARA-orkest. (7.00—7.15 Vragen van den dag. ANP). 7.30 Berichten Engelsch. 7.45 Re portage. 8.00 Berichten Duitsch. 8.15 Nieuwsberich ten ANP. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 Berichten Engelsch. 8.45 Gramofoonmuziek. 8.559.00 Nieuws berichten ANP en Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7