s DONDERDAG 3 OCTOBER ÏÏXAREEM'S DAGBEAÜ Zee heeft onze duikboot „Medusa'' een viermo torig Engelsche toestel van het type Sunderland neergeschoten. In het oostelijke bekken van de Middellandsche Zee heeft onze luchtmacht een vlootformatie aangevallen bestaande uit twee kruisers. De luchtbasis van Aden is door een van onze luchtformaties gebombardeerd. Al onze toestellen zyn behouden teruggekeerd. De vijandelijke luchtmacht bombardeerde Gherilli (Somaliland) zonder slachtoffers te maken of schade aan te richten. Tijdens een aanval op de spoorlijn ten noordoosten van Diredaoea werd een Askari gedood en werd geen materieele schade aangericht". Zware overstroomingen in Sjanghai en omgeving. Het zakenleven stilgelegd. De Ver. Staten willen 100 vliegtuigen van Vichy terug hebben. Onderhoud tusschen Roosevelt en den Franschen ambassadeur. NEW YORK 3 October (D. N. B.) De „Associa ted Press" meldt, dat zij in diplomatieke kringen in Washington heeft vernomen, dat de V. S. er op het oogenblik naar streven 100 in de Vereenigde Staten gebouwde oorlogs vliegtuigen, die de Britsch- Fransche inkoopcommissie indertijd had gekocht en dit sindsdien op Martinique vast lagen, terug te krijgen. Deze kwestie zou ook te berde zijn gebracht tijdens het onderhoud van eergisteren tusschen Roosevelt en den Franschen ambassadeur. In diplo matieke kringen wordt er op gewezen, dat de terug gave van deze vliegtuigen aan de V. S. de betrek kingen tusschen de V. S. en de „regeering van Vichy" zou verbeteren en ontspanning zou brengen in het Martiniqueprobleem. Het Driemogendheden Pact DuitschlandItaliëJapan werd in de groote ontvangzaal van de Rijkskanselarij te Berlijn onderteekend. In aansluiting daarop legden de vertegenwoordigers dezer landen in bijzijn van den Fuhrer, Adolf Hitler, de verklaring hunner regeering af. (Foto Orbis). Duitsch legerbericht: Luchtmacht valt doelen aan in Londen, Zuid- en Midden- Engeland. T BERLIJN, 2 October (D.N.B.) Het op perbevel van de weermacht maakt bekend: «Het luchtwapen heeft op 1 October en in den nacht van 1 op 2 October weer talrijke voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Londen alsmede in Zuid- en Midden-Engeland aangevallen. Omvangrijke branden en ontplof fingen konden worden waargenomen. Deelen van een gevechtsformatie onder bevel van den groepscommandant majoor Hahn bom bardeerden ondanks het sterke afweergeschut de luchthaven van Pembroke-Carew, plaatsten tref fers van zwaar kaliber op de hangars, beschadigden een aantal vijandelijke gevechtsvliegtuigen door bommen en machinegeweervuur op den beganen grond en keerden zonder verliezen naar hun punt van uitgang terug. Andere formaties gevechts vliegers deden aanvallen op de havencomplexen van Liverpool, alsmede op de haven- en industrie complexen van Manchester. Branden en onplof- fingen veroorzaakten zware schade. Voorts gelukte het door een verrassenden aanval van afzonderlijke gevechtsmachines een wapenfabriek ten noorden van Londen en een in de buurt gelegen vlieg veld voor nachtvluchten met voltreffers van zwaar kaliber te bestoken. Britsche vliegtuigen werden overdag noch boven rijksgebied noch boven de door Duitschland be- zeltte gebieden waargenomen. Des nachts deed de vijand met verscheidene vliegtuigen aanvallen op een reeks van steden in West-Duitschland, waar tal van woningen door brand zware schade opliepen Eenige Britsche bommenwerpers vlogen via Noord- Du itschland ook naar de rijkshoofdstad, doch wer den hier door het welgemikte vuur van de lucht doelartillerie uit hun aanvalsrichting weggedrongen. Ten oosten van Berlijn wierpen de Britsche vlieg tuigen verscheidene brand- en brisantbommen op een pannenbakkerij. Andere schade aan personen of gebouwen werd hier niet aangericht. De verliezen van den vijand op 1 October en in den nacht van 1 op 2 October bedragen 17 vliegtuigen, waarvan 15 in luchtgevechten, een door een nachtjager en een door luchtdoelartillerie wer den neergeschoten, twee Duitsche vliegtuigen wor den vermist. Den laatsten tijd zijn den vijand door de sterk ontwikkelde afweermethoden van de nachtjagers en van de luchtdoelartillerie zware verliezen toe gebracht. Bijna overal werd de vijand verhinderd zijn aanvalsplannen op de beraamde wijze uit te voeren". FRONTBERICHT. Het Woensdag uitgegeyen frontberieht van het D.N.B. luidt: Gisteren en in den nacht van Dinsdag op Woens dag heeft de Duitsche luchtmacht in vier gevechts formaties haar aanvallen op Zuid- en Midden- Engeland ondernomen en talrijke belangrijke mili taire en strategische doelen met groot succes ge bombardeerd. Voor het eerst sedert het begin der vergeldingsvluchten is ook de belangrijke fabrieks stad van Engeland, Manchester, aangevallen. Daar mede is de actie der Duitsche bommenwerpers aan zienlijk uitgebreid. Na Londen en Glasgow is Manchester de grootste Stad van Engeland. Door het Manchester Ship Canal is het met Liverpool verbonden. Zeeschepen tot een inhoud van 11.000 ton kunnen de haven van Man chester aandoen. Hier bevindt zich de op één na belangrijkste Olie-opslagplaats van Engeland, die 600.000 ton kan bevatten. Verder is een belangrijke wapenfabriek in het graafschap Essex ten Noorden van Londen door een Duitsch gevechtsvliegtuig bestookt. Deze aanval werd ondernomen op een hoogte van slechts 900 meter en ondanks de heftige actie van vijande lijke jagers plaatste het vliegtuig een aanzienlijk aantal zware treffers op het zuidoostelijke deel van de reusachtige fabriek, waardoor groote verwoes tingen werden aangericht. Deze geslaagde aanval is gisteravond ondernomen, terwijl een andere bom menwerper een nacht-vliegveld aanviel, dat klaar blijkelijk plaats moest bieden voor jagers, die de wapenfabriek moesten beschermen. Hier werden zoo zware treffers op startbaan en loodsen geplaatst, dat het veld onbruikbaar werd. In de wapenfabriek in kwestie wordt in hoofdzaak afweergeschut ver vaardigd. De doeltreffende aanvallen op deze fa briek en het in de nabijheid liggende vliegveld lig gen dus in de lijn der tactiek, die streeft naar be lemmering van alle Britsche afweermogelijkheden. De buitengewoon ver ontwikkelde afweer tegen de nachtelijke Britsche aanvallen is intusschen doel treffend gebleken, zoodat de vijand den laatsten ujd door nachtjaEers en afweergeschut toenemende verliezen moest lijden. Een prachtige verrichting leverde het afweergeschut van den luchtgouw Bel- gië-Noord-Frankrijk. In de nachten van de maand September heeft het met zekerheid 24 toestellen neergehaald, terwijl in een groot aantal gevallen niet-bevestigde successen werden behaald. In tegenstelling tot de steeds doeltreffender wordende Duitsche afweer van den beganen grond en in de lucht, een afweer, die over alle belangrijke gebieden verdeeld is, werd gisteren en in den af- geloopen nacht bevestigd dat de Britsche afweer geheel op Londen geconcentreerd is. Groote steden en zeer gewichtige militaire en strategische ob jecten bleken volkomen onbeschermd te zijn. Italiaanscli legerbericht: Britsche vlootformatie in de Middellandsche Zee aangevallen. Luchtbasis van Aden gebombardeerd. ERGENS IN ITALIë. 2 October (Stefaniï In zijn weermachtsbericht no. 117 maakt het Ita- liaansche hoofdkwartier Ijet volgende bekend: „In Noord-Afrika hebben onze snelle afdeelin- gen tijdens verkenningstochten eenige gevechts wagens en motorrijwielen gevonden, welke de vijand ten zuiden van Sidi el Barrani op zijn vlucht had achtergelaten. Volgens de jongste inlichtingen blijkt dat het aantal vijandelijke vliegtuigen, welke door onze jagers zijn neergehaald, waarvan melding is gemaakt in het weermachtsbericht van gis teren, twee bedraagt. Voorts blijkt dat behal ve de drie vijandelijke vliegtuigen, welke in luchtgevechten zijn neergehaald en waarvan melding is gemaakt in het weermachtsbericht van eergisteren, nog twee andere Engelsche toestellen door onze bommenwerpers zwaar be schadigd zijn en een noodlanding hebben moe ten verrichten op het eiland Kreta. De vijandelijke luchtmacht heeft eenige aan vallen ondernomen, waarbij vijf personen te Boeg en een te Tobroek gewond werden. De aangerichte materieele schade is zeer ge ring. In het centrale deel van de Middellandsche Het D.N.B. verneemt uit Sjanghai, 2 October: Sjanghai en de geheele omgeving worden geteisterd door een overstrooming welke de ergste genoemd wordt sinds 30 jaar. Een taifoen, gepaard gaande met een tropischen regen, welke meer dan 24 uur duurde, heelt de stad en om de omgeving tot mijlen in den omtrek binnen enkele uren onder water gezet. De overstroom ing werd nog verergerd door het water van de buiten haar oevers getreden rivier. Het zakenleven in Sjanghai is volkomen stil gelegd. Alle zaken hebben moeten sluiten. De goe deren drijven in het water. De scholen zijn ge sloten. Openbare verkeersdiensten zijn gestaakt. Honderden particuliere auto's staan op de over stroomde straten. De benedenverdiepingen van alle huizen heeft men moeten ontruimen. De brand weer en geneeskundige dienst hebben druk werk wegens het bijzonder groote aantal ongelukken. Het aantal slachtoffers is nog niet te overzien. Wederopbouw van geteisterde gebieden in België. Belangrijke werken zullen worden uitgevoerd. Belgapress meldt uit Brussel: Het commissariaat-generaal voor den we deropbouw van België heeft in een persconfe rentie een overzicht gegeven van de stappen, welke ondernomen zijn om aan de werkwillige bevolking des lands werkgelegenheid te ver schaffen door den wederopbouw van de gewes ten, die onder de vernielzucht van de Fransche en Britsche legers geleden hebben. Aangemoe digd door de Duitsche overheid heeft de com missaris-generaal, de heer Verwilghen, op ener gieke wijze, volkomen onafhankelijk en de oude bureaucratische werkwijzen over het hoofd ziende, de hem toevertrouwde taak aanvaard. Reeds zijn besluiten genomen ten bate van verschillende gemeenten, welke hem gelden toekennen voor het uitvoeren van werken, waarvan de kosten tezamen meer dan 76 mil- lioen frank bedragen, welke verdeeld zullen wor den over het wegherstel, de rioleering, de wa terwegen, het onderwijs, het herstel van de ker ken, enz. In verschillende streken, welke door het oorlogsgeweld ernstig geteisterd zijn, heeft het commissariaat zelf terstond de leiding in handen genomen, teneinde de grootst mo gelijke spoed aan den wederopbouw bij te zet ten. De dienst der waterwegen bestudeert op het oogenblik plannen, welke het mogelijk moeten maken duizenden hectaren grond vruchtbaar te maken, vooral in het Noorden van Oost-Vlaan- deren, Limburg en Luxemburg, zoodat deze gronden in cultuur zullen kunnen worden ge nomen. Alle gemeenten zijn uitgenoodigd om plannen voor te verrichten werken in te die nen. Reeds zijn 1100 plannen in het eerste stadium van den wederopbouw. Deze staan onder leiding van prof. dr. Reyntpes, die deze vraagstukken met groote werklust en energie heeft aangepakt. Een re delijk minimumloon is voor den ongeschoolden arbeider vastgesteld. Dit loon zal hem in staat stellen ten volle in zijn eerste levensbehoef ten te voorzien. Thans zal de werkverschaffing in een tweede stadium treden, doordat meer belangrijke wer ken bij openbare inschrijving aan den persoon lijken ondernemingsgeest zullen worden toe vertrouwd. Dit alles vormt nog slechts een eerste begin van een veel grootere en weldoor dachte organisatie, welke op groote schaal een zeer uitgebreid plan moet opstellen, dat de ge heele Belgische samenleving op een tot nu toe ongekend peil van welvaart moet brengen. Al deze werken vragen zeer veel werkvolk, zoodat het niet te verwonderen valt dat het aan tal werkloozen dat sedert den oorlog tot bo ven de 600.000 gestegen was snel daalt. Aan de dringendste werken hebben reeds ruim 20.000 arbeiders werk gevonden. Onder de weldoordachte leiding van den heer Verwilghen heeft het commissariaat-generaal den niaterieelen en economischen wederop bouw van België met grooten ijver en doortas tendheid ter hand genomen. HITLER VERLEENT ONDERSCHEIDINGEN. BERLIJN, 2 October. De Fiihrer heeft den rijksministers Darré en Ohnesorge, verder den rijksstadhouder en chef van het civiele bestuur in den Elzas, gouwleider Robert Wag ner, den rijksstadhouder en chef van het civiele bestuur in Lotharingen, gouwleider Bürckel en den chef van het civiele bestuur in Luxemburg, gouwleider Simon, krachtens hun bijzondere verdiensten bij het volbrengen van oorlogsop- gaven het „Kriegsverdienstkreuz" eerste klasse verleend Rusland en het pact van drie. De „Giornale d'Italia" aan het woord. ROME. 2 October. Het „Giornale d'Italia" con stateert dat de beide artikelen uit de „Prawda" en de „Izwestia", terstond gepubliceerd na het sluiten van het driemogendhedenverdrag, de mislukking aangeven van de Britsche poging om de Sovjet- Unie op te zetten tegen het pact. dat tegen niemand gericht is en in het minst niet tegen Rusland. Italië, Duitschland en Japan strijden tegen de kapitalistische demo-plutocratieën, die ook de vijanden van Sovjet-Rusland zijn. De betrekkingen tusschen de drie mogendheden en Sovjet-Rusland zijn geregeld door pacten en accoorden, die reeds vroeger gesloten waren. Het blad brengt in herinnering, dat Italië den zevenden Februari 1924 de eerste groote Euro- peesche natie was. die de regeering van de Sovjet- Unie de jure erkende. Den tweeden September 1933 werd tusschen Italië en Rusland een vriend- schaps-neutraliteits- en non-agressiepact gesloten Rusland heeft overigens bewezen het huidig his torisch oogenblik duidelijk naar waarde te kun nen schatten. Het weet zeer wel dat een overwin ning der democratieën een hervatting zou beteeke- nen van de vijandschap, die de plutocratische mo gendheden sedert 1917 jegens de Sovjet-Unie aan den dag gelegd hebben en die zij slechts in schijn hebben opgeschort ter gelegenheid van de poging tot omsingeling van de asmogendheden. (Stefani.) De leveringen aan Tsjang Kai Sjek. Engeland wil den weg door Burma weer openstellen. Het D.N.B. meldt uit Tokio: Het van Engelsche zijde bekendgemaakte voornemen om den weg door Burma weer voor leveringen aan Tsjang-Kai-Sjek te openen trekt ten zeerste de aandacht van de Japan- sche regeering, naar de „Jomioeri Sjimboen" meldt. Men betoogt dat Engeland op deze wijze niet alleen het openen van nieuwe onder handelingen, zooals destijds overeengekomen bij het treffen van een regeling voor drie maanden, bruusk negeert, maar ook definitief zich voornemens toont in het geheel niet in te gaan op eischen van Japan. Deze plotselinge wijziging van de Engelsche houding is hoofdza kelijk een uitvloeisel van druk uit de V.S. Japan zal andere mogendheden, die zich zonder be grip verzetten tegen de natuurlijke reorganisatie van Oost-Azië, niet onnoodig smeeken haar hou ding te wijzigen. De Japansche regeering zal. naar officieele kringen met klem verzekeren, de hindernissen met alle kracht weten opzij te schuiven Wordt het Britsche oorlogskabinet gewijzigd LONDEN, 3 Octo. (D.N.B.) De parlementaire correspondent van de „Associated Press" meent te weten, dat waarschijnlijk in den eerstvolgenden tijd wijzigingen zullen worden gebracht in het Britsche oorlogskabinet. Volgens dezen correspon dent zou o.m. Chamberlain om gezondheidsredenen aftreden. De minister van Arbeid, Bevin, zou een nieuwe functie in het oorlogskabinet krijgen. Koning George van Engeland tijdens zijn bezoek aan de gedeel ten van Londen, die door de Duitsche lucht aanvallen geteisterd zijn. (Foto Weltbild.' Siiner's verblijf te Rome. Onderhoud met graaf Ciano. Het D.N.B. meldt: De Spaansche minister van binnenlandsche zaken, Serrano Suner. heeft gistermiddag een tocht door Rome gemaakt. Overal werd hij door de bevolking hartelijk toegejuicht. Later in den middag begaf hij zich naar het Palazzo Chigi, waar hij een langdurig onderhoud met den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken. Ciano, had. Hij keerde daarna naar Vil la Madama terug en bood des avonds een maal tijd aan ter eere van Ciano. United Press deelt mede: De belangrijke beslissing of Spanje aan den oorlog deel zal nemen, zal, naar de meening van toonaangevende kringen alhier nog aan het einde dezer week in Madrid genomen worden, zoodra Suner na zijn conferenties met Hitier en Mussolini teruggekeerd is. Suner is voornemens vandaag per vliegtuig te vertrekken. Hij zal dan Vrijdag in de Spaansche hoofdstad aankomen en onmiddellijk aan Franco verslag uitbren gen. Naar hier verluidt hebben zoowel Musso- linie als Hitler met Suner zeer openhartig ge sproken over de positie van Spanje in het huidige conflict. Leden der Pbalanx-jeugd naar Italië. BAROHELONA. 3 October (D-N.B.) Twee honderd leden der Phalanx-jeugd, die op uit- noodiging van de Italiaansche regeering een be zoek zullen brengen aan Italië, zijn gisteravond naar Italië vertrokken. Uitbreiding van de Hongaarsche volksvertegenwoordiging. Gevolg der inlijving van Noord-Zevenburgen. Uit Boedapest verneemt het D.N.B.: De premier, graaf Paul Teleki, heeft gisteren twee constitutio- neelrechterlijke wetsontwerpen ingediend en wel over de inlijving van Noord-Zevenburgen en over de afvaardiging van kerkelijke waardigheidsbe kleders van de Christelijke confessies naar den senaat. In de inlijvingswet wordt in de eerste plaats dank aan de asmogendheden gebracht. Het aantal af gevaardigden voor Noord-Zevenburgen wordt op ten hoogste 63 gesteld, die op voorstel van den premier door de afgevaardigden in het parlement opgenomen worden. Onafhankelijk van het recht van den rijksregent tot benoeming van senatoren zal de senaat op eigen gelegenheid ten hoogste twaalf nieuwe leden als vertegenwoordigers van Noord-Zevenburgen benoemen. Naar den senaat mogen voorts als vertegenwoordigers der Christe lijke confessies slechts kerkelijke waardigheidsbe kleders afgevaardigd worden. Het vraagstuk van het staatsburgerschap wordt overeenkomstig de richtlijnen van de Weensche ar bitrage in dien zin geregeld, dat iedere Roemeen, die 30 Augustus j.l. zijn vaste woonplaats in het tot Hongarije teruggekeerde gebied had, zonder meer het Hongaarsche Staatsburgerschap verwerft. Voor de in Roemenië verblijvende Hongaren wordt het recht van optie uitdrukkelijk erkend. Afzonderlijk wordt nog melding gemaakt van het recht der regeering om over buitengewone cre- dieten te beschikken voor den opbouwarbeid in Zevenburgen, alsmede om ook langs den weg van verordeningen zich de noodige middelen te ver schaffen, in de eerste plaats voor den bouw van spoorwegen. Tewerkstelling van bouwkundige technici. Het bestuur van den bond van Nederland- sche Architecten heeft besprekingen ge voerd met vertegenwoordigers van de departe menten van Sociale Zaken en van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, welke geleid heb ben tot een regeling waarbij werkloos bouwkun dig personeel zoowel opzichters als teeke naars alsmede architecten, die geheel van opdrachten zijn verstoken, te werk gesteld kunnen worden bij het opmeten en in teekening brengen van bouwkunstige monumenten en de stedebouwkundige situaties daarvan. Het bleek vooralsnog niet mogelijk dit werk te doen plaats vinden in een vorm waarbij door of namens het departement van O. K. en W. opdrachten aan de betrokkenen worden gege ven. De getroffen regeling moet als werkver ruiming voor intellectueele werkers worden op gevat. welke in dezen vorm door het departe ment van sociale zaken wordt uitgevoerd. Aan de gemeentebesturen zal van de tewerkstelling dan ook kennis gegeven moeten worden. Over de tewerkstelling zal geadviseerd worden door een „Commissie tewerkstelling", bestaande uit de heeren: Mr. D. J. Gorter, voor het departement van Sociale Zaken, jhr. dr. E. van Nispen tot Sevenaer. voor het departe ment van O. K. en W. en de architecten: H. van der Kloot Meyburg te Den Haag. J. F Berg hoef .te Aalsmeer en Pierre Cuvpers te Am sterdam. Bij deze commissie zijn reeds een kleine honderd aanvragen om tewerkstelling in be handeling genomen en nieuwe aanvragen en. verzoeken om inlichtingen kunnen tot haar gericht worden per adres: commissie tewerk stelling, Bureau B.N.A., Weteringschans 102, Amsterdam C., Tel. 36736. Ordening in bet dameshoeden- bedrijf. In een druk bezochte vergadering van detail listen in de dameshoedenbranche, welke dezer da gen te Amsterdam gehouden werd onder leiding van mr. W. J. D. M. van Rompu, werd besloten tot het oprichten van de Nederlandsche Vereenig ing voor den detailhandel in dameshoeden, welke zich niet alleen ten doel stelt om oneerlijke concurren tie tegen te gaan en de belangen van haar leden te beschermen, doch ook om door samenwerking met de reeds bestaande vereenigingen van fabri kanten, grossiers en agenten te komen tot een dus danige ordening van de geheele dameshoeden branche, dat in deze branche voor alle betrokkenen een behoorlijke bestaansmogelijkheid zal worden geschapen. In het geheele land zullen plaatselijke of ge westelijke afdeelingen worden opgericht en het mag een verheugend verschijnsel worden genoemd, dat zich reeds talrijke leden hebbe-n aangemeld. Het bestuur werd als volgt samengesteld: J. F. van Aalst, voorzitter, P. Nieman, secretaris-pen ningmeester, mevr. Brom, P. van Ierlant Joosen, H. J. Kuiper, H. Lind en Th. Zuercher. DE AANVALLEN OP LONDEN. Een telegra fisch via New-York ontvangen foto van een bom- trechter voor den hoofdingang van Buckingham Palace. (Foto Weltbild.) PROGRAMMA VRIJDAG 4 OCTOBER JAARSVELD, 414.4 M. KRO-Uitzending. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdien stige causerie. 12.Berichten 12.05 Gramofoonmu ziek 12.15 Musiquette. 12.45 Nieuws- cn economische berichten ANP en gramofoonmuziek. 1.15 KRO-or- kest. 2.Orgelconcert en zang. 2.45 KRO-orkest. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.45 KRO-Melodisten cn solist. 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 Ziekenpraatje. 5.45 Gramofoonmuziek 6.15 Cy clus „Uitingen van nationale cultuur". 6.30 VPRO: Cyclus „Bij de herdenking van Geert Groote". 6.45 Berichten. 6.50 Rococo-octet (7.007.15 Vragen van den dag ANP). 7.40 KRO-orkest 8.Nieuwsbe richten ANP. 8.10 Gramofoonmuziek 8.25 KRO- Symphonie-orkest, KRO-koor, solisten en spreker. 8.50 Wij sluiten den dag. 8.559.00 Nieuwsberich ten ANP. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-Uitzending. 7.Berichten (Duitsch) 7.15 Berichten (En- gelsch). 7.30 Gramofoonmuziek (Om 8.Nieuwsbe richten ANP) 10.Morgenwijding 10.15 Gramo foonmuziek 10.30 Kinderzang (opn.) 10.55 Orgelspel 11.15 Berichten (Engelsch). 11.30 Ensemble Amende. 12.30 Berichten (Duitsch). 12.45 Nieuws- en econo mische berichten ANP. 1.— De Jonge Acht en solist 1.30 Omroeporkest (2.00—2.15 Berichten Duitsch) 2.45 Philharmonisch kwartet. 3.30 Berichten (En gelsch). 3.45 Gramofoonmuziek 4.15 AVRO-Amuse- mentsorkest 5.— Berichten (Duitsch). 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP. 5.30 AVRO-Aeolian- orkest 6.15 Berichten (Engelsch) 6.30 Gramofoon muziek 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Zang en piano (7.30—7.45 Berichten Engelsch). 8.00 Be- richten (Duitsch). 8.15 Nieuwsberichten ANP. 8.25 Gramofoonmuziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gramofoonmuziek 8.55—9.00 Nieuwsberichten ANE» en sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7