Spwtiti't 3Cont Hef bombardement van Haarlem. tiens 0 ORLOGSSCilADE „RENOVATUM" De verduistering MOLESTVEEZEKERING MAKELAARPIJ MACKAAY AGENDA. VRIJDAG 4 OCTOBER 1940 HÏAEEEM'S D'AOBEAD t Het A. N. P. meldt nog nader: Meer dan twintig dooden, meer dan zestig zwaar- en licht gewonden. Dat is de droeve balans van Woensdagnacht in de Spaarnestad. Wat de Engelsche vliegers met dezen nachtelijken aan val op Haarlem beoogd hebben, valt niet te gissen, doch dat zij onnoemelijk leed onder de burgerbevolking gebracht hebben, is wel zeer duidelijk bewezen door de ravage, welke in de woonwijken dezer stad is aangericht. Beschei den arbeiderswoningen vielen ten offer aan de brisantbommen, welke van betrekkelijk geringe hoogte werden neergeworpen, slapende men- schen vonden een wreeden dood in de puin- hoopen. Wanneer men langs de talrijke plaatsen gaat, welke op zoo niets ontziende wijze door de verwoestende projectielen getroffen werden, dan pas kan men een goeden indruk verkrijgen van de wreedheid van dezen oorlog, waarin de vreedzame burgers het willoos slachtoffer moeten worden van de luchtaan vallen op het Nederlandsche gebied, welke leven en eigendom van burgers bedreigen en vernietigen. Verslagen kijkt de bevolking van de getroffen woonwijken naar de door de Engelsche vliegers ver kregen resultaten, onthutst van en verbitterd door zooveel wreedheid. „Laten ze het liever boven zee uitvechten, maar niet boven een arbeidersbuurt", zoo zeide een inwoner van de Camphuysstraat, die zich in dezen eenen nacht zijn vader, zuster, schoon zuster en twee kinderen van zijn broer door den dood ontnomen zag. Ook zijn huis was ernstig beschadigd. „Vijf jaar lang ben ik werkloos geweest, nu had ik eindelijk weer eens werk gekregen en dan dat In het perceel Camphuysstraat 14, dat door bom inslag volkomen vernield was, werden vader, moe der, en zoon ernstig gewond en een zoon van 18 en een van vijf jaar gedood. „Gisteravond", zoo vertelde een buurvrouw, „liep het kind nog met de mijne rond te dollen. Je denkt aan niets. En dan te gelooven, dat je ze nooit meer terug ziet". SCHRIKBAREND GROOT. De aangerichte schade in dit stadsgedeelte is schrikbarend groot. In de Camphuysstraat gingen de perceelen 1 b en 14 volkomen verloren, van het perceel "De Keystraat 24 was niet meer over dan brokken steen en versplinterd hout. Het bejaarde echtpaar Bosch vond hierhij den dood. „Die man, die twintig kinderen" groot had gebracht en zich in zijn tuin een bestaantje verzekerd heeft, is dat nou zijn loon?" In de Bakkerstraat liggen de perceelen 52 en 54 geheel in puin. In de Voortingstraat heeft de ravage wel ham toppunt bereikt. Niet minder dan vier huizen, de nummers 6 tot 12, zijn hier kapot geslagen. Van perceel 12 hangt het dak nog naar beneden. Aan den muur is een plaatje blijven hangen, een spreuk. Het noodlot heeft ook deze menschen ech ter niet de welverdiende nachtelijke rust gegund. Uiteenspattende projectielen verspreidden ook in deze straat dood en verderf. In een dezer huizen woonde de familie Mióhel- Van Strien, waarvan de ouders en twee jonge kin deren op zoo wreede wijze werden gedood. De reeks aanslagen is hiermede nog niet ten einde. Ook elders ontdeden de Engelsche vliegers zioh van hun bommenmateriaal. Het perceel Ein- denhoutstraat 36 ondervond dit. Het huis werd vol komen opengeslagen en het mag een wónder hee- ten, dat de beide bewoners het er zoo goed afge bracht hebben. Helaas is er in deze straat toch een slachtoffer te betreuren. Bij de explosie, welke tij dens de tweede periode van luchtalarm geschied de, vlogen de scherven van de brisantbom met kracht in alle richtingen. Zij verbrijzelden de rui ten, schoten dwars door de naburige huizen heen. De 28-jarige mej. K., wonende op nummer 27, die juist opgestaan was om in haar woning dekking te zoeken, werd in den hals getroffen en was vrijwel op slag dood. Een andere inwoner van deze straat vond een groote scherf in zijn encyclopedie en maakte de droge opmerking, dat zij niet bij machte gebleken was door zooveel geleerdheid heen te dringen. WONDERBARE REDDING. Een wonder mag het ook heeten, dat bij den bominslag aan het Spaarne geen slachtoffers te be treuren zijn. Hier vielen drie bomtreffers, een op de woning van den heer Van Melle en twee op een belendende fabriek. De heer en mevrouw Van Melle en de daar inwonende 14-jarige zoon van den heer Op den Berg lagen te bed. De heer Van Melle zag, hoe de zoldering van zijn slaapkamer neerboog. De zuidelijke muur der woning was door de ont ploffing grootendeels weggeslagen. Hij wist uit het huis te springen en slaagde er in hulp te verkrij gen om zijn vrouw, die het bewustzijn verloren had en bekneld lag, te bevrijden. Inmiddels had de jongen Op den Berg al een goed heenkomen ge- 'Urn O^cil van NIEUWSTE MODELLEN GIERSTRAAT 27 TEL. 16764 (Adv. Ingez. Med.) nderlinge Verwaarborging tegen tegen halfjaarlijksche voorschot premie vanaf 0.40 per mille voor inboedels en goederen. 0.60 gebouwen. Omslag per halfjaar hoogstens het 5-voudige der premie. Schadeafrekening per half jaar. Algem. Onderling Waarborg Genootschap SPUISTRAAT 219/21 - AMSTERDAM - Tel. 35626 Aantal deelnemers 3800 - Aantal objecten ca. 5000 Totaal verwaarborgd bedrag 60 millioen gulden. Vraagt een prospectus aan vonden. Intuïtief had hij direct na de explosie zijn bril gered. Hij was door een gat naar oeneden ge vallen en bewusteloos geraakt, doch kwam reeds spoedig bij door de hitte van het oplaaien vuur. Met alle krachtinspanning had hij zich vervol gens een weg naar buiten gebaand en dank zij zijn tegenwoordigheid van geest waren brandweer en politie reeds spoedig ter plaatse. Van de woning staat alleen nog het onderste gedeelte der buiten muren. Niet alleen de brandweer, doch ook de man schappen van den opbouwdienst, hebben in Haar lem prachtig werk geleverd. Reeds in den laten namiddag was men Donderdag zoover met het op- ruimingswerk gevorderd, dat een duidelijk over zicht van den omvang der ramp verkregen was. De identifactie der slachtoffers, welke in vele geval len gruwelijk verminkt in de puinhoopen gevon den werden, gaat met alle kracht voort. Dat de Haarlemmer zijn gevoel van saamhoorig- heid nooit verliezen zal, blijkt wel uit het feit, dat degenen, die thans dakloos geworden zijn of wier woning zoozeer beschadigd is, dat zij niet bewoon baar is, bij anderen een liefderijk onderkomen heb ben gevonden. In ons vorig nummer was gemeld, dat de heer Oostermeyer op straat door een explosie getrof fen was. De familie deelt ons mede, dat de heer A. Oostermeyer in zijn angst van de achter- naai- de voorkamer is geloopen, waar hij door inslaande scherven gedood is. HET OPRUIMINGSWERK. Het opruïmingswerk is Donderdag den geheelen dag voortgezet. Deze arbeid geschiedde onder de leiding van de deskundige ambtenaren van Bouw en Woningtoezicht. Van de zijde der ingezetenen werd veel belangstelling getoond, honderden be wogen zich door de zwaar getroffen stadsgedeelten. De politie en de mannen van den Opbouwdienst zorgden er voor dat de belangstelling geen belem mering werd voor het opruim ingswerk. Overal zag men Donderdagmiddag reeds tim merlieden en schilders bezig om de huizen die licht beschadigd waren weer in bewoonbaren staat te maken, door de gesprongen ruiten door nieuw glas of planken te vervangen. Ook heden werd daarmede voortgegaan, want natuurlijk was men met dat werk Donderdag niet klaargekomen. Naar ons van goed ingelichte zijde wordt mede gedeeld laat het zich aanzien dat er geen stagnatie te verwachten is bij de levering van glas om de gebroken ruiten te herstellen. Officiëele valutakoersen der Nederlandsche Bank. 4 October. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties): New York 1.88 3/161.88 9/16. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 30.11—30.17. Helsinki 3.81—3.82. Stockholm 44.8144.90. Zürich 43.33—43.41. Bankpapier: New York 1.86y2—1.90 1/4. Brussel 30.0830.20. Stockholm 44.7644.94. Zürich 43.29—43.45. Zon onder 19.11 uur Zon op 7.47 Tusschen deze beide tijdstippen moet worden verduisterd. De woiimgbouwvereenigiiig St. Bavo Zilveren jubileum. De feestelijke, herdenking van het zilveren jubileum van de R.K. Woningbouwvereniging „St. Bavo" te Haarlem zal plaats vinden op de Zon dagen 13 en 20 October a.s. in de sociëteit St. Bavo. Op Zaterdag 12 October houdt het bestuur van de jubileerende vereeniging een receptie in de sociëteit St. Bavo. De kerkelijke viering vindt op 13 October plaats In de parochiekerk van Sint Jan in de Amsterdam straat worde een H. Mis gehouden voor de over leden leden. Daarna komt een plechtig gezongen H. Mis voor de levende leden die gecelebreerd wordt door patoor P. Rovers. De Gregoriaansche gezangen worden uitgevoerd door een koor, gevormd uit jongens van het z.g.n. Bavodorp, o.l.v. kapelaan A. van Rijn. In de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw van den H. Rozenkrans aan het Spaarne worden even eens H. Missen opgedragen. Aan de feestuitvoeringen op de Zondagmid dagen werken mede het duo Hofmann, Jan Tave- nier en anderen. Deze vereeniging werd op 8 October 1915 opge richt. Oorspronkelijk was het plan op coöperatieven grondslag te bouwen. De statuten werden ontwor pen. 7 Februari 1916 werd de heer A. Prinsenberg benoemd tot architect. Verschillende pogingen om het benoodigde kapitaal voor den bouw te verkrij gen hadden geen of onvoldoend resultaat, waarom besloten werd op de vergadering van 17 November 1916 pogingen aan te wenden, te bouwen volgens de bepalingen van de Woningwet. De gevraagde toelating hiervoor werd bij Kon.Besluit verleend in Jan. 1917. De aanvang van het voorschot voor den bouw van 182 woningen werd op 31 October 1917 aan B. en W. van Haarlem gezonden en op 16 Augustus 1918 ontving de vereeniging het bericht dat op het voorschot kon worden gerekend, waarna met de uitvoering der plannen kon worden be gonnen. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. (Adv. Ingez. Med.) Geen insignes en geen vlaggetjes Een kennisgeving aan de Haarlemsche scholen. De burgemeester van Haarlem heeft aan alle gemeentelijke scholen te Haarlem de volgende ken nisgeving gezonden: „In verband met den goeden gang van het on derwijs komt het ons wenschelijk voor dat den leerlingen wordt verboden om gedurende de school uren in de scholen, of op de daarbij behoorende terreinen, insignes, van welken aard ook, te dragen, in uniformkleedïng te verschijnen, of vlaggetjes van welken aard ook, aan hun fietsen te bevestigen". Aan de bijzondere scholen is deze mededeeling ter kennisneming gezonden. Wij vernemen dat het de bedoeling is dit verbod zoo algemeen mogelijk op te vatten, zoodat er ook onder vallen de gekleurde kippenringen die verschillende schoolkinderen den laatsten tijd droegen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZATERDAG 5 OCTOBER 1940. Prqgr I. Jaarsveld. Van 9.00 n.m.11.00 n.m. Gram.platenconcert voor de Radio Centrales. Progr. II. Kootwijk. Van 9.0011..00 Zie Jaarsveld. Progr. III. Duitsch station. Progr. V. Idem. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Geva rieerd programma. 1. In Gönsemafsch, Will Gahe; 2. Boum, Charles Trenet; 3. Dear love my love, Victor Silvester; Kameradschaftslied, Wiener Sanger Knaben; 5. Olympia's Aria v. Offenbach, Miliza Korjus; Hochzeitsmarsch v. Mendelssohn, Berl. Philharmo- niker; 7. Skratte Pajazzo, Jussi Björling; 8. Menuet v. Boccherini, Phil. Symph. Orkest; 9 The Rosary, Richard Crooks; 10. Amorettetanz, Blue Hungarian Band; 11. Billy Boy, Andrew Sisters; 12. Als je voor een dubbeltje geboren bent, Louis Davids; 13. The way you look tonight, B. Crosby en D. Lee; 14. In Mexco, Meistersextet; 15. I can 't dance, Nat Go- nella; 16. De jongens van de Radeldiedeldee, Bob Scholte; 17. There's a new apple tree, Organ, dance- band, me; 18. El Capitan, Massed Brass Bands Een kranige prestatie De heer Tessers wist Woensdag den door hem ondernomen vaardigheidsloop over 80 K.M. tusschen Rotterdam en Naarden te volbrengen in den tijd van 8.48 uur. Onderweg in de omgeving van Utrecht (Foto Pax-Holland) *£emóe&ï0atatM BOUVY'2^ voovi7M-?md\&j3ct.p./cUopak* (Adv. Ingez. Med.) De noodcompetitie van den Dames Hockeybond Een overbodige maatregelRood-Wit het slachtofferGoede prestaties der R.-K. voetballers in den N. V. B.De verwach tingen overtroffen De korfbal-reünie van den HL K. B. en de toekomst der adspiranten De „vier kringen-competitie" in de zwemwereid. (Adv. Ingez. Med.) Heden: VRIJDAG 4 OCTOBER Luxor Theater: „Roode Orchideeën", 2.30 en 69.30 uur doorloopende voorstelling. Frans Hals Theater: „Gevangene 317", 2.30 en 7 uur. Rembrandt Theater: „Bal Paré", 2.30, 4.45 en 7 uur. Cinema Palace: Nederlandsche film: „Feest in de Jordaan", 2, 4.45 en 7 uur. ZATERDAG 5 OCTOBER. Lange Margarethastraat 13: Vergadering Anti- Fev. Kiesvereeniging, 3 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds Toen het bestuur van den Nederlandschen Hockey bond aan het begin van het vorige seizon, als gevolg van de mobilisatie een nood-competitie in stelde, kon iedereen zich daarmede vereenigen. De meeste clubs immers konden geen volledige elf tallen in het veld brengen en van een zuivere krachtmeting kon geen sprake zijn. Tot veler ver bazing vond de Dames-Hockeybond ook aanleiding een dergelijke maatregel te treffen. De indeeling bracht sterke en zwakke elftallen uit één rayon bij elkaar en laatstgenoemde teams hebben daarvan ongetwijfeld voor het opvoeren van hun spelpeil kunnen profiteeren. Nu de normale toestand op sportgebied weer her steld zijn, hebben de besturen van voetbal-, korf bal- en hoekeybonden zich gehaast dé onpopulaire noodcompetities aan den kant te zetten. Edoch.... de dames-hockeybond maakte hierop een uitzon dering; waarom weet niemand. Er is een vergade ring belegd met de vertegenwoordigsters der diverse eerste klassers en daarop stemde slechts één ver eeniging het Heemsteedsche Rood Wit voor een normale competitie. Hoe bestaat het, zal menigeen uitroepen, maar dat is nog lang niet :s. De vergadering oordeelde, dat het beperkte auto-geb'-uik „het reizen zeer bemoeilijkte", reden waarom de eerste klassers in twee secties werden ondergebracht. Dit „moeilijke reizen" gold echter blijkbaar niet voor Rood Wit, dat in de Gooische afdeeling werd geplaatst, tèzamen met Hilversum, Gooi. Amster dam, Amersfoort en Be Fair. Een dergelijke kleine afdeeling van zes clubs kan dus bij redelijk weer al eind December zijn uitgespeeld en men vraagt zich af, hoe de speelsters de tweede helft van het seizoen dan moeten zoek brengen. Weliswaar staan er districtswedstrijden op het programma, maar daarmede kan men moeilijk vier maanden vul- .len. Het zal intusschen niemand verwonderen, dat de animo bij Rood-Wit voor de komende compe titie niet bijster groot is. Zooals men weet, wor den de dames-wedstrijden des ochtends gespeeld en het Heemsteedsche elftal zal dus voor de mat ches buiten de stad die tegen Amsterdam uit gezonderd Zondags voor dag en dauw uit df veeren moeten teneinde om tien uur op het ter rein te Amersfoort, Hilversum of Bussum te kunnen zijn. Het wil ons voorkomen, dat deze competitie-indeeling nu juist niet de beste manier is om propaganda voor het dames-hockey te maken. Inderdaad kan men hier van een „nood"-compe- titie spreken, maar de term heeft dan toch een andere dan de oorspronkelijke beteekenis. Het is weliswaar nog wat vroeg in den tijd, om een definitieve conclusie te kunnen trekken, maar toch kan men reeds constateeren, dat de verrich tingen der iR.K.-clubs in het N.V.B.-milieu de verwachtingen overtreffen. Deze verwachtingen waren vooral ten opzichte van de in de derde en vierde klassen geplaatste vereenigingen niet bizon- der hoog gespannen, maar het is gebleken, dat zij over het algemeen behoorlijk mee kunnen. Men dient niet uit 't oog te verliezen, dat in den voor- maligen R.K. Bond nog de verouderde spelregels golden, zoodat de spelers plotseling voor groote moeilijkheden werden geplaatst. Dit was speciaal het geval met den regel, die het aanvallen en af houden van een tegenstander in bepaalde omstan digheden verbiedt. Zelfs de spelers der „neutrale" clubs, die met deze bepaling toch reeds ruim een jaar vertrouwd zijn. maken in dit opzicht nog tal- looze fouten en het is begrijpelijk, dat de R.K. voetballers in de hitte van den strijd niet direct rolvast kunnen zijn. Er waren bovendien nog an dere afwijkingen in het reglement, weliswaar van minder dragwijdte, mar toch moeilijk om midden in een wedstrijd de wijziging er van toe tepas- sen. Dit geldt dubbel voor de minder bedreven voet ballers in de lagere klassen en daarom kan men er zich slechts over verheugen, dat juist die kleinere vereenigingen toonen, dat zij zich kunnen handhaven. Het zijn juist die eerste tevreden stel lende resultaten, die van zooveel belang voor de verdere prestaties zijn, want daardoor wordt het noodige zelfvertrouwen gekweekt, waarin de er varing moet groeien. Van desbetreffende zijde vernamen we reeds meermalen, dat de spelers der R.K. clubs om den een of andere reden ten onrechte overtruigd waren, dat zij het tegen de neutrale elftallen niet zouden kunnen bolwerken. Het dientengevolge ontstane minderwaardigheidscomplex had dus een groote handicap kunnen zijn en in sommige ope ningswedstrijden was dit dan ook duidelijk te be speuren. En al zijn er teams, die mede daardoor het seizoen met een nederlaag openden, de vele goede resultaten van andere ploegen zal er zeker toe bijdragen, dat de minder fortuinlijke starters in de komende maches met meer vertrouwen in eigeu kracht het veld in gaan. De derde klasser D.E.M. uit Beverwijk kan als lichtend vorbeeld v/orden gesteld, want deze snelle jonge ploeg bestond het om in den allereersten wedstrijd de Zeemeeuwen, nog wel in Zandvoort een 61 nederlaag toe te brengen. Nu raag Zee meeuwen dan al niet tot de tkopclubs in de af deeling behooren, een elftal moet toch heel wat in zijn mars hebben om in 'n geheel nieuw millieu een tegenpartij in een uitmatch met 61 zoo over tuigend te verslaan. Dat de korfbal-reünie van den Haarlemschen Korfbal Bond Zondag j.l., mede door de uitste kende tournooileiding van de heeren Arendse en Lohuizen, zoo uitstekend is geslaagd, stemt tot voldoening, maar van meer belang is het, dat in deze wedstrijdenreeks de adspiranten zoo goed voor den dag kwamen. Gedachtig aan de leuze, dat de toekomst aan de jeugd behoort, beijvert het be stuur van den H.K.B. zich sinds jaar en dag om de jongeren voor dezen mooien tak van sport te winnen en op te leiden. Vorig jaar werden deze plannen door de tijds omstandigheden ongunstig beïnvloed en daarom is het te verheugender, dat de adspiranten van vele clubs in grooten getale aan dit tournooi deelnamen en dat het spel en de spelopvatting naar ver houding op zulk een hoog peil stonden. Hel blijkt duidelijk, dat het bestuur van den H.K.B'., in dezen gesteund door de clubs, op den goeden weg is en daarvan zullen de spelers en speelsters, de vereenigingen en de korfbalsport in ons rayon in de naaste toekomst de vruchten pluk ken. Er staat wat nieuws te gebeuren in de zwem wereid en dit nieuws is wel zoo belangrijk, dat de beoefenaren van deze sport er vol van zijn. Er zal, zooals men in ons blad heeft kunnen lezen, dezen winter een „vier kringen-competitie" worden gehouden, waaraan de'beste zwemmers en zwemsters van Amsterdam, Utrecht, Den Haag en Haarlem deelnemen. Onze stad heeft Zondag a.s. de primeur, want dan vindt des middags de eerste wedstrijd van de reeks in het Sportfondsenbad plaats. Deze kracht meting is daarom zoo interessant en belangrijk, omdat alle onderdeelen van de zwemsport er bij zijn betrokken en daar de diverse kringen na de selectie-wedstrijden en kampioenschappen uiter aard hun titelhouders aan den start brengen, kan men van uitstekende sport verzekerd zijn. En bovendien is de propagandistische waarde van deze kringcompetitie niet gering, vooral omdat de wedstrijden in den middag plaats vinden. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smede- straat te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 u. Abonnement NZHTM, zakmes, belastingpapieren, zakje bev. portretten, Bureau van Politie, Smede- straat; Rol band, Sparreboom, Overtonstraat 1 C; Boor, Bakker, Thomsonlaan 79; Doos met kinder pantoffels, de Bonte, Lange Wijngaardstraat 28 rd.; Hondje, Bakker, Romeïnenstraat 33; Damesarmband-' horloge, Korrqmans, Const. Huygensstraat 68; Jas, Coblens, Esschilderstraat 28 rd.; Jekker, Wijnands, Schalkwijkerstraat 13A zw.; Distributiekaart, Dis tributiekantoor, Zijlstraat; Distributiekaart, Terwei, Gasthuislaan 112; Kous, Bos, Busken Huetstraat 35; Portemonnaie, Ruiter, Rijksstraatweg 376; Porte*- monnaie m.i. Schaterpé, Schoterweg 146 rd.; Rij< wielplaatje, Schrama, Reitzstraat 90; Vulpen, Danf mers, Jansstraat 79; Vulpen, Kors, Gouwstraat 1 Dekzeil, v. Dijk, Pallasstraat 19; Schoolétui, de Jonj, Beukenstraat 19: Schoolétui m.i., de Kruyf, Zomer< vaart 154; Geld, Kraneveld, Jacobijnestraat 10; Geld, Vreeswijk, Coltermanstraat 4 rd.; Distributie kaart, Kappe, Gen. Cronjéstraat 52; Laars, Calandt, Spaarnoogstraat 2; Nummerplaat Noord-Holland, Athletiek In looppas van Rotterdam naar Naarden. Woensdag (heeft de 30-jarige athleet Piet Tessers een fraaie sportieve prestatie verricht. Tessers die tweemaal heeft deelgenomen aan den Nederlandschen marathonloop is des morgens om tien minuten over negen uit zijn geboortestad Rot terdam vertrokken om in gestaag tempo over Gouda en Utrecht naar Naarden te loopen, waar hij bij dén opbouwdienst is gelegerd. Hie is hij ongeveer 10 minuten over zes aange komen, zoodat hij dezen afstand, welke 85 K.M. bedraagt, afgelegd heeft in 8 uur, 57 minuten en 50 seconden. Hij werd op zijn tocht vergezeld door zes leden van zijn korps, twee sergeants, twee korporaals en twee manschappen, allen per rijwiel. De eerste 32 K.M. werden in een vlot en regelmatig tempo afgelegd in den mooien tijd van 2 uur en 15 mi- minuten. Tot voorbij Maartensdijk ondervond de athleet veel hinder van den straffen wind, dien hij het geheele parcours vrijwel tegen heeft gehad. Kort voor het bereiken van Utrecht heeft Tes sers een korte massage ondergaan, -waarna de Bisschopstad omstreeks kwart over twee bereikt werd. Het geheele korps van den (opbouwdienst te Naarden was op het Promersplein te Naarden op gesteld om Tessers te huldigen. Bij de Beatrixbrug aan het begin van de vesting ging de kranige lange-afstandlooper van looppas in wandelpas over en met soepele tred zwenkte Tessers het Promersplein op ten aanschouwe van het geheele korps. Terstond snelden zijn kameraden toe en op geestdriftige wijze werd hij binnen den kring van de opbouwers geleid, waar de korpscommandant majoor C. M. A. C. Stoffels en de afdeelingscom- mandant kapitein A. J. W. Jegers hem hartelijk begroetten. Namens de technische commissie van de Nederlandsche Athletiek Unie was de sport- official kapitein J. van der Lee uit Amersfoort aan wezig. Namens het korps werd Tessers gelukgewenscht en majoor Stoffels overhandigde hem een waar devolle herinnering aan den tocht. Namens de jongens ontving de looper een sier lijke plaquettte. Kapitein Van der Lee achtte deze individueele prestatie een uitstekende propaganda voor de athletiek, temeer, daar de Nederlandsche Athletiek slechts over weinig vertegenwoordigers op den langen afstand beschikt. Het spreekt vanzelf, dat men alleen met een sterk en door en door gezónd lichaam en met een welhaast ijzeren training een dergelijk uitzonderlijk resultaat kan bereiken. Piet Tessers heeft reeds meer van dergelijke prestatietochten gemaakt. Tweemaal nam hij deel aan den Ned. marathonloop, waarbij hij eens vierde werd. Hij liep den afstand van 42 K.M. toen in 2 uur en 58 minuten. Op een van de zeer koude winterdagen van den vorigen winter liep Tessers die vroeger lid was van de Rotterdamsche Athletiekvereeniging „Pro Patria" en thans lid is van „Steeds Sneller", van Schiphol naar Rottetrdam. Den afstand van 58 K.M. liep hij in 4V2 uur. NEDERL. VOETBALBOND. (onderafdeeling Haarlem). WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZATERDAG 5 OCTOBER 1940. Zaterdag-competitie. Afd. A: ZSV—WY, 4 uur, A. Zomer Jr.; VEW— Telefonia, 4 uur, H. J. Boeree; Tw. JeugdVGS, 3.30 uur, G. H. Hesselink Jr.; SIZOKennemer- land 2, 4 uur, B. de Bruin; Kennémerland I JOHEZ, 4 uur, S. de Boer. Afd. B: Kennemerland 4WRA, 3 uur, J. A. G. Krouwels Jr.; ETO—VEW 2, 4 uur, H. Drupsteen; VGS 2—SIZO 2, 4 uur, J. Steffens; WB—Kenne merland 3, 4 uur. ADSPIRANTEN-COMPETITIE. Afd. A: Schoten aDeCeO a, 3.30 uur, A. van Breukelen; EDO aHFC a, 3 uur, W. Traksel. Afd. B: Schoten b—DeCeO b, 2.30 uur; EDO b— HFC b, 3 uur; RCH b—Haarlem b, 3 uur. Aid. C: BSMHoofddorp Boys, 3 uur; TYBB a— O. Gezellen a, 3 uur. Afd. D: RCH cHaarlem e, 2.30 uur; Kennemer land b—DIO, 2.30 uur; Halfweg—ETO. 3 uur. Afd. E: Hillinen—RCH e, 2.30 uur; THB—EDO d, 3 uur; DOASIZO, 3 uur. Afd. F: DEM aSantpoort, 3 uur; O. Gezellen b OIV a, 3 uur. Afd. G: HBC c—DEK, 3 uur; DSS a—TYBB c, 3 uur; TYBB b—HBC b, 3 uur. NOORDELIJKE ADSPIRANTEN COMPETITIE. Afd. A: VSV b—VSV a, 2.30 uur, W. de Boer; Terrasvogels aStormvogels a, 3 uur, P. Kok; Kennemers aKinheim a. 3 uur, G. Jansen. Afd. B: Kennemers bKinheim b, 3 uur; WB VSV c, 2.30 uur; Beverwijk bStormvogels b, 3 uur. Wedstrijden voor jongeren op den Amstel. De vereeniging ter bevordering der water sport onder jongeren houdt Zondag 6 October a.s. roeiwedstrijden voor soholieren van middelbare scholen, welke wedstrijden bedoeld zijn als slot van den roeicursus, die ook dit jaar weer voor meisjes en jongens is georganiseerd. Het programma bevat nummers voor meisjes stijlroeien en jongens stijlroeien (beginnelingen en gevorderen) en bovendien snelroeien over 500 me ter voor jongens (schoolploegen) om den Van Leeuwen Tydeman-beker, De wedstrijden worden gehouden van het bootenhuis bij de Berlagebrug op den Amstel tusschen de Berlagebrug en de nieuwe Amstelbrug.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 2