CENTIA. De plannen voor den wederopbouw. Uit de Pers. ZATERDA3 ÜCTÖtffe mO HAAREEWS ÜffüBEXÜ 9 Nederlanders volgen te Berlijn cursus voor buitenlanders. BERLIJN, 4 October. Het A.N.P. meldt: Op uitnoodiging van de Duitsch-Nederlandsche Vereeniging kwamen Maandag 30 September 1940 vijftig Nederlandsche docenten, advocaten, ingenieurs, kooplieden en studenten, alsmede vertegenwoordigers van andere beroepen in Berlijn aan om deel te nemen aan den van 1 tot 15 October te houden cursus van het „Ausland- wissenschaftliche" instituut en om een indruk te verkrijgen van hetgeen op geestelijk gebied in het nationaal-socialistische rijk is be reikt. Deze cursus, dien de rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied per soonlijk heeft- willen begunstigen, wordt gehou den op strikt wetenschappelijke basis en wil den buitenlandschen gasten in beknopten vorm de mogelijkheid geven, de organisatorische en poli tieke krachten en die der wereldbeschou wing te leeren kennen, waaraan groot-Duitsch- land zijn huidigen vorm te danken heeft. Een aantal zeer vooraanstaande personen op het ge- zbied van politiek, bestuur en economie zullen voor de deelnemers spreken. Reeds den eersten dag konden de Nederland sche gasten zich in de rijkshoofdstad er per soonlijk van overtuigen, dat al de leugenachtige beweringen van de Engelsche propaganda vol komen uit de lucht gegrepen zijn en dat het normale stadsbeeld van het arbeidzame Ber lijn op geen enkele wijze eenige verandering te zien geeft. Dinsdagavond werden de 320 buitenlandsche deelnemers, die tot 34 naties behooren, in de feestzaal van hotel Kaiserhof door het „Ausland- wissenschaftliche" instituut ontvangen. Opge merkt kan worden, dat Nederland verreweg de grootste groep deelnemers aan den cursus heeft geleverd. In Zecuwscli-Vlaanderen tiert de smokkelhandel welig. In Zeeuwsch-Vlaanderen zijn in de laatste weken verschillende ernstige gevallen van smokkelen en prijsopdrijving ontdekt. Gesmok keld aardappelmeel werd met 330 procent winst aan consumenten over de grens verkocht. Ook heeft de sluikhandel in kaas en cacao in de laatste dagen welig getierd. De grensbewakers treden streng op. Reeds zijn duizenden kilo's smokkelwaar in beslag genomen en werden verschillende personen opgesloten in het huis van bewaring. (A.NP.) De Post in Haarlem. Wegens het uitstellen van den wintertijd, zullen ingaande 7 October, de postagentschappen (annex telegraaf- en telefoonstations) tot 17 uur (Zater dags 15 uur) voor het publiek zijn opengesteld. Blijft de particuliere zaak van den postagent echter na 17 uur (resp. 15 uur) geopend, dan kan tijdens de openstelling met den zegelverkoop wor den voortgegaan. De stadsbijkantoren. blijven als tot nu toe tot 17 uur geopend. De gentiaan is wel één van de allermooiste blauwe bloemen. Het prachtige langwerpige klokmodel, dat eindigt in de vijf wijde slippen, het rechtop staan van de bloem, die al haar glorie naar den hemel keert en dan het ..onbe schrijfelijk prachtige blauw, waar inderdaad geen beteren term voor is te vinden dan gen- tiaanblauw. Al zijn er zeer vele soorten en variëteiten, wie eenmaal de Gentiaan kent, zal haar vertegen woordigers steeds herkennen, zij het op een alpenweide of in een moerasje in de heistreek. De in Holland het meest voorkomende wilde soort is Gentiana Pneumonanthe. Van gekweekte soorten zijn er zooveel varië teiten dat het niet doenlijk zou zijn ze alle op te noemen en toch is het niet zoo gemakkelijk om gentianen in den tuin te verzorgen als men dit uit het groote aantal gekweekte mogelijk heden af zou leiden. Allereerst moet de grondsoort liefst zooveel mo gelijk dezelfde samenstelling hebben als die waarin de wilde planten groeien. De beste resultaten zal een mengsel van klei, veen grond en zand geven. De grond moet voort durend vochtig zijn, maar wel goed gedrai neerd. De gentianen houden van veel licht maar kun nen niet tegen de felle zon. Ze hebben dus heel wat noten op hun zang. Maar blijkt het tuin- hoekje ze eenmaal te bevallen, dan groeien ze ook uitstekend. En ze zullen een prachtig hoek je vormen in den rotstuin in de buurt van een poeltje. Vooral Gentiana acaulis wordt veel gekweekt en vele andere soorten worden vaak onder dezen naam gerangschikt. De acaulis-gentianen wor den gemiddeld tot tien centimeter hoog er bloëien van Mei tot Juni. De mooiste is wel Gentiana Gentianella, die ontstaan is door kruising van Gentiana excisa met Gentiana vulgaris. Deze prachtige gen tiaan wordt ook zeer veel in turnen aangetrof fen. Gentiana verna bloeit in het voorjaar, zooals het haar volgens den naam verna ook betaamt, maar soms bloeit ze nog eens opnieuw7 in den herfst. Een buitengewoon mooie soort is Gentia Far- reri, met groote diepblauwe bloemen met witte keel. Deze bloeit laat in den zomer, van Augus tus tot September soms tot begin October. Deze plant wordt .iets hooger, tot ongeveer vijf tien centimeter. Er bestaan zeer vele kleine verschillen in de gentiaansoorten, in den vorm, de kleur en den glans van het blad in grootte en kleur (vooral van de keel) der bloemen. Maar steeds weer is het een lage plant, met prachtige opstaande kel ken van een onvergelijkelijk mooie kleur blauw. Wie eenmaal in zijn tuin en plekje heeft ge vonden, waar ze goed willen groeien, zal ze niet meer willen missen. A. J. D. (Adv. Ingcz. Mrd.) Slachtoffers van bomaanval op de hoofdstad ter aarde besteld. AMSTERDAM, 4 October: Het A.N.P. meldt: In de vroegere morgenuren van Maandag j.l., toen de duisternis nog ondoordringbaar over de hoofd stad lag, wierp een Britsch vliegtuig drie explosieve bommen op de Rechtboómsloot en de Oude Waal. Zes slachioffers eischte deze laffe aanval. Zes men- schenlevens werden wreed beëindigd, zijn ten offer gebracht aan een oorlogvoering, welke de wetten der menschelijkheid en gerechtigheid verkracht op een wijze, zooals nog nimmer in de geschiedenis is voorgekomen De burgerbevolking in deze arme wijk, waar hard gewerkt wordt voor een karig stuk brood, was dien nacht reeds opgeschrikt door het zware gedreun van het afweergeschut. Angstig lagen deze men- schen in hun oude huizen, waarvan de muren geen bescherming konden bieden. Vrijdag zijn twee der slachtoffers van dezen aanslag op de burgerbevolking ten grave gedragen. Het waren de 43-jarige Maria BoomstraStolk, die in het perceel Rechtboomsloot 83 woonde en door een granaatscherf op slag is gedood en de schipper Thomas Pascal, die met zijn schip in de Oude Schans lag en in zfjn slaap door een scherf was verrast. Het vrouwelijk slachtoffer, de 43-jarige M. Boon- stra-Stolk, moeder van een zestienjarige zoon, is 's middags half twee op de Nieuwe Oosterbegraaf plaats ter aarde besteld. Het was een sobere begrafenis, waarvoor echter van de zijde van de familie en vrienden groote belangstelling bestond. Zeer vele bloemstukken dekten de baar. AaD het graf werd gesproken door een oom en een buurvrouw van het slachtoffer. Eerstgenoemde dankte voor de belangstelling. Voorts is Vrijdag de kolenhandelaar Th. Pascal ten grave gedragen. Aan den voet van den Montelbaenstoren, in het hart van oud Amsterdam, ligt de groote woonschuit van den heer Pascal, waar hij tevens het bedrijf uitoefende en waar de moorddadige aanval tegen nijvere burgers de levensdraad van den in de buurt zoo gezienen Pascal ruw afsneed. De grijze herfsthemel koepelt zich over oud-Am sterdam en over dat deel van de stad, waarin Maandag zulke wreede en diepe wonden zijn ge slagen en waarvan thans de bewoners met som bere en verbeten gezichten langs de straten staan om geroerd een laatsten groet te brengen aan hun gedooden vriend. De vlaggen van de schepen in de Oude Schans hangen halfstok. Een druilerige kille regen accentueert de droefheid en rouw, door Albions piloten roekeloos over volmaakt onschul dige gezinnen gebracht. De rouwstoet rijdt langs de Peperstraat, de Oosterschekade, om zoo weer de Oude Schans te be reiken, om nog eenmaal te gaan langs de plek, waar hij tientallen jaren voor zich en de zijnen heeft gewerkt. Op de begraafplaats Vredenhof waren honder den bijeen gekomen om een laatste afscheid te nemen. Ds. Ferwerda leidde den rouwdienst, las enkele verzen voor uit Mattheus 24 en herdacht den heer Pascal als mensch en als ouderling van de Gerefor meerde Kerk, daarbij woorden van troost, sprekende tot de familie, die door het wreede oorlogsbedrijf zoo zwaar is getroffen. De dienst werd besloten met het zingen van Psalm 73, waarna ds. Ferwerda aan het graf het Onze Vader uitsprak. Een broer dankte voor de belangstelling. Diep geroerd door deze tragedie, veroorzaakt door wreed- weg op de burgerbevolking geworpen bommen, ver lieten de aanwezigen den doodenakker. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 4 October (A.N.P.) Het Neder landsche perskantoor meldt: In de Siegfriedslrasse te Berlijn-Neukölln zijn in een barak 600 Nederlandsche arbeiders onderge bracht, die te weré gesteld zijn bij het uitvoeren van spoorwegwerken. Het bevalt dezen werklieden in Duitschland goed. Met het verdiende loon zijn zij tevreden. Zij kunnen belangrijke bedragen naar hun gezin overmaken. Alleen aan de Duitsche kost zijn zij nog niet gewend, en des avonds, na afloop van het werk, loopen velen nog met hun ziel onder hu arm. Op het sportveld Behnke (BerlijnSchö- neberg) wordt een barakkenkamp voor de huis vesting van duizend Nederlandsche werklieden in gericht, meerendeel bouwvakarbeiders. CREMATIE DR. J. S. FREDERIKS. Vrijdagmiddag had in het crematorium te Velsen onder veel belangstelling de crematie plaats van het stoffelijk overschot van dr. J. S. Frederiks, oud- dirigeerend-officier van gezondheid 2e kl van het Ned. leger, te Heemstede overleden. Aanwezig waren o.a. de heeren G. H. van Aspe- ren, J. J. Bauer, J. Kostka, G. H. Westhoff. M. de Jong, allen te Heemstede: mr, A. L. van Zwijn- dregt, Aerdenhout; J. M. Reisten, S. Rieze, C. Ringeling en F. A. Sauer. Het woord werd gevoerd door L. C. baron van der Feltz, die zeide dat het de wensch van dr. Frederiks was, dat aan het graf niet gesproken zou worden. Spr. richtte zich met troostwoorden tot de weduwe sprak woorden van dank uit naam van de dochter en den schoonzoon (sprekers zoon) voor wat de overledene voor hen en voor vele anderen is geweest. Tenslotte dankte baron van der Feltz voor de belangstelling. De organist speelde bij het dalen van de kist het Pilgerchof uit de opera Tannhauser van Rich. Wagner NEDERLANDSCHE TOMATEN EN BLOEMBOLLEN NAAR DUITSCHLAND. BERLIJN. 4 October (ANP) Het Nederland sche perskantoor meldt: Nederland beheerscht op het oogenblik de Duit sche tomatenmarkt volkomen. Andere buitenland sche tomaten worden niet aangeboden en ook de Duitsche tomaten zijn practisch verdwenen. Ne derland levert voorts uien en komkommers. De in voer van Nederlandsche bloemkool is gering. Ook worden nog kleine hoeveelheden spersieboonen ge leverd De verviervoudiging van het Duitsche be talingscontingent voor den invoer van Nederland sche bloembollen is door de Duitsche bloembollen afnemers met instemming begroet. Tn het geheel zullen 600 wagons bloembollen uit Nederland wor den ingevoerd. De levering is reeds in vollen gang. Minister Fischböck geeft van zijn belangstelling blijk. 's-GRAVENHAGE, 4 Oct. Toen onmiddellijk na den oorlog het regeeringscommissarïaat voor den wederopbouw werd ingesteld, had deze daad van de Nederlandsche overheid aller instemming. Algemeen kwam het besef tot uiting, dat men ge zamenlijk er voor moest werken ons land zoo spoe dig mogelijk zijn oude aanzien weer te geven. Bij de beoordeeling van de resultaten van het wederopbouwwerk moet men niet uit het oog ver liezen. dat d2t werk in het algemeen nu eenmaal riet beginnen kan met bouwen. Aangezien het publiek altijd geneigd is een zaak naar de zicht bare resultaten te beoordeelen, zal de arbeid van het regeeringscommissariaat ook voor het publiek eerst beginnen te leven, wanneer men gebouwen zal zien verrijzen op plaatsen, waar enkele maan den geleden r.og puinhoopen waren. Dat eerst enorme arbeid moest worden verricht, om die puinhoopen op te ruimen spreekt welis waar vanzelf, doch dringt niet zoo gemakkelijk tot het publiek door. Terwijl die puinhoopen opgeruimd werden, was men overal in den lande op aandringen van en in overleg met het regeeringscommissariaat zeer in tensief bezig met het maken van plannen en pro jecten voor den eigenlijken wederopbouw. Thans' is men het stadium van plannen maken („planen") goeddeels voorbij. Voor elke gemeen te, waar verwoestingen aangericht zijn, is een tot in détails overwogen project gemaakt om tot her bouw te komen, waarbij tevens alle zorg er aan ge wijd is, dat het nieuwe past in het raam van het overgeblevene, zonder nochtans in de fouten van het oude te vervallen. Deze werkzaamheden van het regeeringscommis sariaat hebben zich voor het grootste deel aan de openbaarheid onttrokken. Thans echter is het mo ment naderbij gekomen, om het publiek iets meer mede te deelen over deze zaak, welke het Neder landsche volk in- al zijn geledingen zoo zeer ter harte gaat. Binnenkort kunnen daaromtrent dan ook nadere mededeelingen verwacht worden. De Duitsche overheid heeft' alles gedaan, wat in haar vermogen was, om den arbeid van het re geeringscommissariaat te bevorderen, en de com missaris-generaal voor financiën en economie, mi nister dr. H. Fischböck, heeft persoonlijk verschei dene malen van zijn belangstelling voor den arbeid van dr. Ringers en zijn medewerkers blijk gege ven en er herhaaldelijk op aangedrongen dat de wederopbouw met den grootst mogelijken spoed verwezenlijkt zal worden. Ook tusschen het regeeringscommissariaat en den Duitschen gevolmachtigde voor de bouwnij verheid, dipl. ir. Werclcshagen kwam een nauwe en vriendschappelijke samenwerking tot stand. De regeeringscommissaris achtte het daarom noodzakelijk minister Fischböck thans te verzoe ken kennis te komen. nemen van de wederopbouw- plannen en -projecten; welke voor de verschillen de gemeenten ontworpen zijn. Daartoe was een kleine tentoonstelling ingericht in de kantoren van den gevolmachtigde voor de bouwnijverheid en hier heeft dr. Fischböck gisteravond een bezoek gebracht om een en ander in oogenschouw te ne men. Minister Fischböck bezichtigde, in tegenwoor digheid van den regeeringscommissaris en diens naaste medewerkers, met groote belangstelling de teelceningen, kaarten en platte gronden. De plannen voor den herbouw van Rotterdam, Middelburg. Ierseke, Rhenen, Alblasserdam, Vee- nendaal, Wageningen en Bleskersgraaf werden in het bijzonder besproken en herhaaldelijk vroeg mi nister Fischböck hoe de stand van werkzaamheden in een bepaalde gemeente is. En toen de heer Ringers hem wees op allerlei administratieve moei lijkheden. welke overwonnen waren en nog over wonnen moesten worden, liet dr. Fischböck duide lijk blijken, dat voor hem de hoofdzaak was den herbouw van ons land in een zoo snel mogelijk tempo te doen geschieden, en daardoor de sporen van den oorlog uitgewischt te krijgen, maar ook om daardoor de bouwnijverheid stimulans te geven en op die wijze een wezenlijke bijdrage te leveren tot bestrijding der werkloosheid. Ook over de moeilijkheden van materiaalvoor ziening werd nog gesproken en ook deze aangele genheid had de volle aandacht van dr. Fischbök. Hij beloofde alles te doen wat in zijn vermogen was, om hierin zooveel mogelijk te helpen. Tenslotte werd minister Fischböck nog ingelicht over de semi-permanente woningen, welke thans in grooten getale in Rotterdam verrijzen. Dr. Fischböck zeide bij zijn vertrek zich spoedig weer opnieuw van den wederopbouw op de hoogte te zullen stellen. (A.N.P.) WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE „DE NEDERLANDSCHE UNIE" TOT SAMENWERKING BEREID. De Nederlandsche Unie is het zij nogmaals met nadruk vastgesteld bereid met alle po sitieve krachten in ons volk samen te werken mits voldaan wordt aan deze uitdrukkelijke voor waarde: dat er gewerkt wordt voor het Neder landsche volk op Nederlandsche wijze." Zoo luidt de laatste zin van een artikel van het Driemanschap van De Nederlandsche Unie in het jongste nummer van ,.De Unie". In dit artikel verklaart het Driemanschap o.m. het volgende: ,De Nederlandsche Unie is geen schuilplaats voor behoudsgezinde elementen. Integendeel. Zij is er diep van overtuigd, dat een revolution- naire verandering dringend geboden is voor velen uit ons volk. Geen revolutionnaire wij zigingen in de eerste plaats in ons politiek be stel, maar revolutionnaire wijzigingen vooral in de geestelijke houding van velen. Een ieder moet leeren beseffen, dat tenslotte iedere politiek van dit oogenblik gaat om na tionale en sociale waarden. Hiernaast is De Nederlandsche Unie ervan overtuigd, dat het gaat om de vestiging van een nieuwe Europeesche orde. Ook in de samenle ving der volkeren had zich een individualisme baan gebroken, dat door den Volkenbond niet is kunnen overbrugd worden. Het is de wensch van de Nederlandsche Unie ernstig aan een nieuwe Europeesche ordening mede te werken. Al dit werk nu kan niet blijven liggen tot de oorlog is afgeloopen. Deze vernieuwing is nood zakelijk, hoe ook de afloop van den oorlog zijn zal en zij zal zieh moeten doorzetten tot iederen prijs. Als men nu niet begint, gezamenlijk en met vereende krachten, komt men te laat, als het uur daar is. Het feit echter, dat wij hier op het oogenblik leven in een bezet land, levert bijzondere moeilijkheden op om aan de verwe zenlijking van deze nieuwe orde te arbeiden. De Nederlandsche Unie sta-at op het standpunt, dat het geheel onjuist zou zijn op het oogenblik hier een regeering te vormen. Van den anderen kant erkent zij, dat er een vacuum bestaat tus schen de bezettende overheid, en ons ambtelijk apparaat, dat in geen enkel opzicht gedragen wordt door den volkswil, omdat er tusschen den ambtenaar en het volk geen enkele band be staat. Nu is er in den laatsten tijd van verschillende zijden de gedachte geuit, dat er, van de zijde der bezettingsautoriteiten, een college van avies zou kunnen worden ingesteld onder leiding van een buiten en boven de partijen staand persoon. Die persoon zou het vertrouwen dienen te genieten zoowel van de bezettende overheid als van het Nederlandsche volk. Uit de beste positieve krachten van de verschillende groepee ringen zou een keuze worden gedaan om met dezen persoon samen te werken. In het belang van de volkszaak zullen eigen aspiraties en belangen van eigen groep ondergeschikt ge maakt moeten worden aan het algemeen be lang. De laatste weken is een dergelijke oplos sing in verschillende schakeeringen, van meer dere zijden voorgesteld. De Nederlandsche Unie verklaart, dat zij tegenover een dergelijke ontwikkeling niet bij voorbaat afwijzend zou staan, aangezien zij van meening is, dat op het oogenblik het contact tusschen het Nederland sche Volk en de Duitsche Overheid onvol doende is. Hieraan moet echter de absolute voorwaarde worden verbonden, dat intusschen de politieke wilsvorming van ons volk zich vrij verder kan ontwikkelen, overeenkomstig den aard en den wensch van ons volk. Van Duitsche zijde is er herhaaldelijk op gewezen, dat door haar hierop geen invloed zou worden uitgeoefend. Het zou een onduldbaren toestand geven, mocht van de nieuwe situatie door binnenlandsche groepee ringen gebruik worden gemaakt om die po litieke vorming door onjuiste middelen te be ïnvloeden. En juist op dit laaste punt nu zijn wij niet erg gerust. Die ongerustheid geldt zoowel ten aanzien van de N.S.B. als van Nationaal Front." GEëVACï'EERDEN FIT AMERSFOORT BIEDEN DE GEMEENTE OBDAM EEN GESCHENK AAN. In een buitengewone raadsvergadering -der gemeente Obdam (N H.) is door een commissie uit de destijds uit Amersfoort naar Obdam geëvacueer de bewoners, ongeveer 1700 in getal, een plastiek, voorstellende de Koppelpoort te Amersfoort aan geboden. naar het ontwerp van Willem Stuurman. Tenslotte verklaart het Driemanschap zich tot samenwerking met alle positieve krachten in. ons volk bereid. Ir. MUSSERTS BEZOEK AAN HITLER. In „Volk en Vaderland" schrijft ir. Mussert over zijn bezoek aan Adolf Hitler: „Op 22 September j.l. is onze leider met den nachttrein naar Berlijn gfereisd, waar de Fiihrec hem op 23 September om vier uur heeft ontvan gen. In een onderhoud, dat tot half zeven duurde, heeft de leider zijn vertrouwen in den Führer bevestigd gevonden. De Führer heeft het beste met Nederland voor, mits ook het Nederlandsche volk zich dit waard zou toonen. Het moge voor allen, die zich het vaderland getrouw weten, een be moediging zijn, dat Mussert. daarbij vergezeld van zijn medewerkers Van Geelkerken en Rost van Tonningen, met dit bezoek aan den grooten Ger- manenleider den eersten stap deed, opdat wij straks als vrij volk in broederlijke samen werking met het Duitsche volk onze taak voor den opbouw van het nieuwe Europa kunnen op vatten". In de Balistraat te Den Haag wonen eenige jongelui, die op kampeerende wijze hun eigen potje koken. Toen kwam er een aantal kinderen, die om het overgeschoten eten vroegen en het kregen. Nu komen dagelijks tien tallen kleuters hun diner halen. (Foto Schimmelpenningh) 484ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 5de lijst Trekking van Vrijdag 4 October 1940 Hooge Prijzen f 15000.— «437 I 1000.— 1550 6275 9345 11537 17381 20507 22283 23467 f 400.- - 6728 6940 8889 11166 13881 23478 f 200 2817 6387 6700 7413 8310 13594 16325 20537 f 100.— 1443 8746 9522 12821 18905 20577 22087 24377 24417 24690 Prijzen van f 70. 1033 1038 1125 1145 1500 1551 1586 1754 1775 1813 1972 2133 2261 2400 2442 2651 2715 3003 3006 3296 3308 3430 3457 3572 3685 3807 4223 4358 4534 4653 4673 4708 5546 5663 5769 5824 5987 6073 6103 6189 6256 6499 6535 6547 6790 6805 6962 7030 7187 7229 7278 7423 7539 7642 7797 7951 7980 8026 8061 8126 8175 8321 8487 8544 8630 8940 9026 9045 9147 9158 9184 9254 9256 9271 9371 9374 9445 9466 9482 10025 10507 11123 11581 12365 15304 13S96 14560 15084 15967 16934 18174 1827& 18820 20520 21729 22548 23259 23974 24753 9506 10173 10642 11149 11796 12697 13316 13934 14569 15199 16251 17323 18328 19339 20560 21787 22798 23451 24094 9568 9570 10218 10302 10791 10885 11291 11293 11860 11997 12722 12953 13337 13392 13972 13979 14642 14803 15499 15580 16415 16444 17924 17986 18373 18398 19391 19780 20743 20977 21867 22148 22801 22827 23602 23615 24124 24184 24975 24985 9580 10306 10982 11296 12050 13037 13538 13998 14906 15583 16476 9761 10307 11025 11442 12122 13055 13552 14065 14968 15731 16639 17999 9805 10002 10380 10432 11043 11104 11456 11509 12293 12337 13143 13270 13707 13763 14379 14465 15049 15072 15837 15858 16909 16931 18002 18068 18429 18435 18602 18626 19968 20257 20374 20466 21035-21075 21107 21152 22185 22482 22520 22546 23016 23019 23098 23254 23663 23741 23858 23876 24445 24534 24640 24698 Nieten 1006 1079 1091 1092 1096 1104 1117 1124 1210 1226 1317 1353 1419 1425 1429 1505 1653 1662 1672 1736 1738 1760 1784 1798 1805 1824 1852 1866 1876 1922 2003 2046 2059 2098 2138 2143 2196 2200 2320 2334 2338 2401 2403 2427 2437 2487 2509 2530 2555 2623 2809 2816 2836 2850 2856 2891 2946 3008 3025 3054 3076 3087 3090 3095 3124 3167 3186 3206 3207 3219 3231 3239 3247 3295 3332 3345 3370 3401 3404 3409 3512 3613 3622 3701 3708 3840 3899 3962 4089 4103 4115 4128 4201 4273 4275 4277 4303 4360 4371 4388 4412 4422 4461 4602 4612 4614 4617 4652 4660 4670 4759 4768 4847 4866 4878 4889 4941 4955 5017 5056 5130 5132 5210 5234 5294 5315 5373 5423 5435 5553 5555 5581 5650 5662 5678 5679 5742 5748 5754 5787 5815 5827 5833 5886 5895 5928 5931 5988 5989 5995 6009 6052 6056 6057 6083 6153 6168 6196 6204 6205 6261 6321 6389 6413 6449 6505 6506 6522 6523 6566 6573 6616 6646 6683 6711 6843 6866 6900 7021 7116 7212 7245 7283 7301 7325 7338 7359 7369 7382 7417 7500 7505 7530 7535 7547 7573 7627 7663 7714 7726 7782 7304 7971 8009 8103 8111 8112 8162 8174 8274 8325 8343 8352 8361 8384 8541 8613 8897 8621 8939 8657 8949 8693 8966 8694 8969 8764 9003 8768 9006 8849 9012 9055 9063 9112 9150 9222 9230 9243 9251 9278 ■9229 9328 9368 9388 9448 9499 9501 9537 9541 9542 9643 9651 9662 9673 9684 9685 9820 9705 9842 9770 9848 9772 9867 9785 9870 9787 9882 9798 9936 9811 9942 10168 10184 10207 10247 10255 10373 10383 10453 10460 10463 10516 10577 10632 10637 10654 10733 10734 10740 10756 10764 10782 10828 10846 10871 10899 10915 11001 11010 11029 11046 11095 11117 11137 11181 11190 11205 11219 11268 11272 11274 11282 11302 11319 11335 11339 11356 11367 11335 11423 11454 11461 11632 11701 11736 11790 11831 13832 11867 11870 11877 11878 11942 11943 11956 11988 12001 12029 12039 12076 12065 12170 12194 12264 12352 12370 12386 12396 12434 12438 12502 12547 12560 12576 12610 12640 12689 12773 12836 12851 12854 12859 12869 12880 12971 12978 13003 13009 13060 13113 13156 131G7 13183 13188 13214 13282 13320 13323 13342 13373 13395 13433 13444 13504 13690 13701 13806 13345 13942 14006 14023 14116 14148 14157 14172 14208 14238 14248 14298 14302 14324 14325 14331 14358 14459 14477 14508 J4604 14615 14635 14643 14678 14741 14743 14744 14755 14758 1476G 14773 14774 14B08 14837 14843 14345 14R75 14878 14883 14907 14964 14970 15057 15066 15088 15090 15101 15172 15191 15252 15303 15325 15466 15467 15550 15573 15593 15603 35629 15752 15695 15828 15862 15884 15898 15938 15963 16057 16077 16089 16095 16134 16141 16175 16206 16214 16317 16398 16402 16414 16458 16465 16469 16480 16492 16570 16637 16662 16664 16695 16699 16712 16726 16737 16750 16766 16796 1G801 16307 16814 16840 16858 16908 16963 16Ö85 17010 17021 17042 17063 17113 17119 17164 17232 17238 17260 17266 17320 17395 17419 17421 17427 17506 17512 17548 17602 17625 17651 17714 17719 17729 17767 17768 17802 17829 17853 17886 17941 18011 18030 18176 18183 18194 J8266 18296 18297 18311 18314 18393 18421 18611 13650 18667 18739 18761 18764 18866 18937 18964 18971 18972 18984 19007 19020 19027 19123 19251 19284 19289 39317 19356 19359 19400 19473 19479 19495 19517 19542 19574 19580 16642 19643 10667 19682 19758 19771 19779 19786 19802 19805 19816 19843 19855 1990G 19930 19965 19996 20006 20032 20039 20123 20151* 20252 20284 20371 20528 20566 20570 20602 20641 20648 20675 20730 20753 20786 20809 20810 20817 20834 20836 20842 20864 20873 20879 20923 20926 21069 21080 21134 21175 21180 21256 21261 21271 21331 21340 21361 21422 21463 21481 21503 21517 21521 21618 21621 21646 21650 21764 21831 21833 21866 21369 21896 21979 22017 22021 22093 22116 22129 22258 22290 22339 22379 22428 22491 22507 22549 22572 22574 -2597 22651 22666 22762 22784 22808 22818 22855 22864 22890 22394 22925 22936 22958 22992 23005 23072 23104 23111 23156 23173 23195 23221 23328 13383 234S1 23543 23651 23655 23662 23693 23697 23698 23701 23706 23720 23730 23748 23802 23842 23844 23857 23931 23S50 23960 23968 23973 23975 14077 24078 24095 24120 24158 24165 24232 24256 24347 24362 24444 24451 24517 24565 24606 24637 24670 24730 24731 24840 24845 24869 24875 24877 24915 24935

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7