Haarlem's Dagblad Vervoer- en veilverboc voor appelen. De aangifteplicht voor vereenigingen. Dansacademie MARTIN—. 15 October Paardentram. Vademecum VERDUISTERING Papierhandel J. MUIJS Omvangrijke operaties van de Duitsche luchtmacht r Artikelen^ 58e JAÏRGANG No. 17578 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V. Bureaux: Groota Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810 Drukkerij Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon Directie 13082 Hoofdred 15054, Redactie 10600. Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM MaaiiHag 7 ÖctoKer 1940 'Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubriek. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij maakt bekend, dat het met ingang van Maandag 7 October 1940 verboden is, versche appelen van door de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale aan te geven soorten en variëteiten te ver voeren, te veilen, te verhandelen of te expor teeren. Tot nader order wordt van dit verbod alge> meene ontheffing verleend voor: a. Den verkoop en het hiermede in ver band staande vervoer van winkeliers en ande re kleinhandelaren aan consumenten, voor zoo ver betreft de in hun bezit zijnde appelen voor ten hoogste 5 K.G. per keer en per afnemer. b. Voor het vervoer van deze appelen door bij de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale aangesloteu telers af pachters van geoogst fruit van af den boomgaard naar hun opslag plaatsen. c. Voor het veilen van kroet van deze appe len. De hierboven bedoelde soorten en variëtei ten zijn vastgesteld door de Nederlandsche groenten- en fruitcentrale en zijn gepubli ceerd in de gelijktijdig met dit bericht in de bladen geplaatste publicatie. Opzettelijk of nalatig verzuim van aangifte wordt gestraft. De verordening van den Rijkscommissaris over de niet-commercieele vereenigingen en stichtingen stelt een plicht van aangifte voor al deze organisa ties in, welke binnen 20 dagen na het inwerking treden der verordening, dus na 21 September j.l., moet worden vervuld. De aangifte geschiedt door inlevering van een ingevulde vragenlijst en een vermogenstaat, beide in duplo, onder toevoeging van twee exemplaren der statuten, bij den bevoeg den procureur-generaal, wien tijdig om toezending van de vereischte formulieren moet worden ver zocht. Het aajital vereenigingen en stichtingen, welke aan de bepaling van deze verordening onderworpen zijn, is grooter dan op het eerste gezicht wellicht zou schijnen. De verordening bepaalt dat alle niet- commercieele vereenigingen moeten worden aan gegeven, dus alle vereenigingen, welker voornaam ste doel niet op zakelijke bedrijfsvoering is gericht en welker werkzaamheid niet voornamelijk winst beoogt. Beslissend is volgens de tekst der veror dening het hoofddoel. Wanneer dus bijvoorbeeld een sportclub haar vereenigingsgebouw gedeeltelijk verhuurt en daaruit voor de club huuropbrengsten verwerft, blijft toch het doel in hoofdzaak op de bevordering van de lichamelijke oefening en de sportbeoefening der leden en op het spelen van wedstrijden gericht, dus op niet-commercieele doel einden. Al deze vereenigingen, bonden, organisaties en op vereenigingen gelijkende groepsvormingen, die in hoofdzaak niet-commercieele doeleinden beoogen, zijn zonder uitzondering aan de aangifteplicht on derworpen, onverschillig onder welken naam zij optreden, onverschillig ook of zij erkend zijn of rechtspersoonlijkheid bezitten Evenmin speelt bij voorbeeld het aantal leden of het al of niet bestaan van een vereenigingsvermogen een rol. De bonte verscheidenheid in het vereenigings- leven, dat juist in Nederland zoo groote vlucht heeft genomen, maakt het onmogelijk, een ook slechts bij. benadering volledige opsomming van alle vereenigingen te geven, waarop de voorschrif ten van de verordening van toepassing zijn. Ieder vereenigingsbestuur zal daarom goed doen onverwijld na te gaan of de onder zijn leiding staande vereeniging, bond enz. onder de termen van den aanmeldingsplicht vallen, want opzettelijk of nalatig verzuim van aangifte wordt gestraft. In geval van twijfel verdient het aanbeveling de vragenlijst in te vullen en den procureur-generaal toe te zenden. Blijkt uit de vragenlijst, dat de ver eeniging niet onder de verordening valt, dan ont vangt het betreffende bestuur hiervan terstond bericht. De volgende opsomming van afzonderlijke groe pen van vereenigingen welke in den regel van niet commercieelen aard zijn, bedoelt alleen eenige voorbeelden te geven om 'n ieder de beantwoording van de vraag, of de verordening op zijn vereeniging betrekking heeft, tevergemakkelijken. Aan den picht tot aangifte zijn b.v. onderworpen: ambtenarenvereenigingen, verpenigingen van over heidspersoneel, vereenigingen ran leerkrachten bij 't onderwijs, vereenigingen van medici en juristen, studentenvereenigingen, politieke partijen, en poli tieke vereenigingen, technische vereenigingen, organisaties van deskundigen, stenografenvereeni- gingen, arbeidersvereenigingen, persioenbonden, liefdadigheidsvei eenigingen, sociaal-politieke ver eenigingen, charitatieve vereenigingen, vereenigin gen op het gebied der voksgezondheid, vereenigin gen voor jacht en boschbouw en voor bescherming van dieren, natuurbeschermingsvereenigingen, ver eenigingen van huis- en grondeigenaren, sportver- eenigingen, wandelvereenigingen, auto- en motor en wielrijdersbonden, cultureele vereenigingen, we tenschappelijke vereenigingen, schoolvereenigingen, vrouwenbonden, jeugdvereenigingen alsmede alle godsdienstige vereenigingen, voorts alle niet-com mercieele stichtingen. Tenslotte moet nog op die soort van vereenigin gen worden gewezen, die men kan samenvatten on der het verzamelbegrip gezel ligheidsvereenigingen, hieronder zijn alle vereenigingen, onder welken naam zij ook optreden te verstaan, welker oprichting en werkzaamheid het vermaak en het gezellige samenzijn in den breedsten zin des woords beoogt. (A. N. P.) N.V. Aanvang Seizoen 1940/41 Uren voor Inschrijving en Besprekingen: dagelijks van 11—12, 2—5 en van 79 uur SCHAGCHELSTRAAT 29 TE HAARLEM TELEFOON 10806 Amsterdam Bussum Hilversum (Adv. Ingez. Med.y (TeAmsterdam zijn proeven geno men met eenpaardentram, om des avonds kort voor tien uur nog menschen te vervoeren. De nieuwe tramwagens bleken echter te zwaar te zijn.) Uit het grijs en kalm verleden Klonk opeens in 't roezig heden Nog een hinnikende stem; Laten wandlaars ten behoeve Nam de Amstelstad een proeve Met „vanouds de paardentram". Neen, het was toch niet de oude, Want die heeft men niet behouden, Nieuwe wagens werden daar Nogeens met een paard bespannen, Het is jammer van de plannen, Maar ze bleken veel te zwaar. Onverwijld moest men ontdekken, Dat kon bruin (of bles) niet trekken, 't Vroeg meer dan één paardekracht; Ook al werkten de bedaarde Trouwe viervoeters als.paarden, Of als 't waar' mét paard en macht. Men aanvaardt het dus gelaten, 't Paardenmiddel kan niet baten, 't Paard past niet meer voor de tram; Vroeger in veel lichter tijden Kon hij er wel vlot mee rijden, Deze zijn te zwaar voor hem. Neen, er zijn maar twee methoden, Waarmee men in die periode Nog een paard benutten kan; Voor een eigen vigelante, Met je vrienden of verwanten, Of alleenonder den man. P. GASUS. U raakt licht verward in alle over heidsmaatregelen. In het Haarlem's Dagblad zijn alle tot nu toe verschenen maatregelen gebundeid. Bovendien worden alle volgende maatregelen U ter aanvulling wekelijks gratis toegezonden, wanneer U een abonnement neemt voor 5.75 voor een heel jaar. Komt het eens inzien op ons kan toor. Dit verplicht U tot niets en is meer dan de moeite waard. De collecte voor Het Rootle Kruis. Voorloopig bekende opbrengst te Haarlem 7000.—. Hedenmorgen werd ons bij informatie mede gedeeld, dat voor zoover op dat oogenblik bekend, de collecte voor Het Roode Kruis, Zaterdag te Haarlem gehouden, ƒ7000 had opgebracht. Men verwachtte echter, bij voortgeztete telling, een nog grootere opbrengst. De opbrengst te Heemstede. De collecte te Heemstede bracht ƒ545.19 op. In 1938 was de opbrengst nog beneden ƒ250.— Un 1939 had geen collecte plaats,). De Gemeentelijke Geneeskundige, en Gezondheidsdienst. Reorganisatie tot een Gemeente-bedrijf. De Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezond heidsdienst omvat, zooals men weet, een belangrijk aantal afdeelingen, welk aantal in den loop der tij den tot dezen omvang is gekomen. Dit heeft ten gevolge, dat de gemeente-begroo ting geen overzichtelijk beeld vertoont van de fi- nancieele gevolgen van het geheel der bemoeiingen van dezen dienst, een bezwaar, dat B. en W. wen- schen op te lossen. Daartoe zou invoering van den bedrijfsvorm voor den dienst de aangewezen weg zijn. B. en W. stellen daarom den Raad voor den Ge meentelijken Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst aan te wijzen als tak van dienst gemeentebedrijf bedoeld in art. 252 der Gemeentewet. Voorts stellen B. en W. voor, de bemoeiingen ten aarzien van de krankzinnigenverpleging alsmede de Staós-Apotheek bij dit bedrijf onder te brengen en tenslotte, de favuspolikliniek voor de behande ling van lijders aan besmettelijk hoofdzeer (waar voor een afzonderlijké polikliniek geen reden van bestaan meer heeft) op te heffen. De reorganisatie van de Dreef te Haarlem. In beroep van het besluit van Ged. Staten. Nu Gedeputeerde Staten het raadsbesluit om f 63.500 te bestemmen voor de reorganisatie van de Dreef niet goedgekeurd hebben, stellen B. en W. van Haarlem omdat zij de uitvoering van dat plan gewenscht blijven achten aan den rkad voor van die beslissing in beroep te gaan bij den secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van Blnnenlandsche Zaken. GROOTE PLATEN CARTON, Licht in gewicht en vlak. Iets speciaals voor groote afdekkingen. TELEF. 11725 GED. OUDE GRACHT 103 (Adv. Ingez. Med.) Verordening voor de Nazorg. Sedert in 1925 door den Haarlemschen raad een ambtenaar voor de Nazorg werd aangesteld, een werkinrichting werd tot stand gebracht en daarna ook de zorg voor blinden van gemeentewege werd ter hand genomen, hebben al deze bemoeiingen der gemeente zich gaandeweg zóó ontwikkeld, zoo schrijven B. en W. van Haarlem aan den Raad, dat de aanvankelijk eenvoudige administratieve opzet van deze (na)zorg thans eenige aanvulling en ver betering behoeft. De bemoeiingen van het Hoofd van de Nazorg moeten anders worden omschreven, nu hij ook een taak heeft op het terrein van de blindenzorg. Ook is het zeer twijfelachtig of de werkinrichting, in een gemeentelijk gebouw ge huisvest, als een gemeente-instelling kan worden beschouwd, nu de Raad nooit formeel het hiertoe vereischte besluit heeft genomen en in de ge- meente-begrooting ook van subsidieering dezer instelling wordt gesproken. In feite wordt de werk inrichting ook niet doro B. en W., maar door een commissie van toezicht bekeerd. Een reglement, waarin de bevoegdheden en verplichtingen van de Blindencommissie werden geregeld, bestaat niet. De positie, welke deze commissies tegenover het gemeentebestuur innemen, is dus niet duidelijk. Deze geheele materie moet meer systematisch worden geregeld. B. en W. hebben daarom een ver ordening ontworpen, waarin een omschrijving wordt gegeven van het werk, dat de gemeente in het belang dezer geestelijk en lichamelijk mis- deelden beoogt, waardoor tegelijk een betere aan duiding der taak van het Hoofd van de Nazorg verkregen wordt. Verder is nu vastgesteld, dat de werkinrichting een gemeenteinstelling is, waardoor zij onder het algemeen toezicht van B. en W. komt; de dagelijksche leiding blijft berusten bij het Hoofd van de Nazorg. Teneinde verzekerd te zijn, dat deze zoowel bij het beheer der werkin richting als met betrekking tot de gemeentelijke blinden zorg steeds over veelzijdig deskundige voorlichting kan beschikken, leek het nuttig hem terzijde te doen staan ^door twee commmissies van advies als hoedanig wij gedacht hadden, dat de huidige commissie van toezicht en de blindencom missie in nagenoeg dezelfde samenstelling werk zaam zouden kunnen zijn. Aan het hoofd van Na zorg wordt opgedragen een nauw contact met deze adviescommissies te onderhouden. De com missies zullen ook B. en W. van advies dienen in alle gevallen, waarin zij haar voorlichting wen- schen. Er zullen voorts algemeene regelen worden vastgesteld volgens welke toelating tot de werk inrichting kan worden verkregen en betreffende de voorwaarden, waaronder daar arbeid kan wor den verricht. B. en W. bieden daarom den raad een ontwerp besluit in, waarin alles nauwkeurig omschreven wordt. MILITAIR CONCERT AFGEZEGD. De stadscommandant heeft het voor heden, Maandag, aangekondigde militaire concert op de Groote Markt te Haarlem, in verband met de begrafenis der slachtoffers van den Engelschen vliegeroverval, afgezegd. PERSONALIA. C. Lorrier verzoekt tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag als onderwijzer bij het openbaar onder wijs te Haarlem. - B. en W. van Haarlem stellen aan den raad voor te benoemen voor den cursus 1940/1941 aan de H.B.S. A tot leeraar in de Maleische taal den heer A. Bakker, tot leerares in de Spaansche taal mevr. J. L. van SluysBarbiers en tot leeraar in de aardrijkskunde en geschiedenis den heer J. F. A. Rozenhart. B. en W. stellen verder voor te benoemen voor den cursus 1940/1941 tot leeraar in de geschiede nis aan de le H.BB. B. den heer C. P. Smit en tot leeraar in de wis- en natuurkunde aan de 2e H.B.S. B den heer Fr. J. Thomassen te Amsterdam. Belangrijke doelen in Engeland aangevallen Het D.N.B. meldde Zondagmiddag: Sedert den vroegen morgen is weer een groot aantal ge- vechts- en verkenningsvliegtuigen naar het Brit- sche eiland gestart. Dit optreden geschiedde in aansluiting op de omvangrijke nachtelijke aan vallen en werd zonder pauze ondernomen. Het voornaamste doel was wederom Londen, maar ook verder verwijderde deelen van het eiland en scheepvaartwegen in het Noord-westen en Oosten werden gecontroleerd en aangevallen. Van Zaterdag tot Zondagmorgen vroeg zijn voorts spoorwegeninstallaties, havens, troepen kampen en andere voor den oorlog belangrijke doelen in verscheidene deelen van Engeland met succes met bommen bestookt. Een reeks vlieg tuigen heeft het leggen van mijnen voor Engel- sche havens voortgezet. Een nader bericht meldt: Bij de aanvallen van Zondag op Londen heeft de bemanning van een gevechtsvliegtuig onder leiding van den eersten luitenant Kiihn, een in de nabijheid van Londen gelegen wapenfabriek bestookt met verscheidene bommen van zwaar kaliber. Een montageloods werd door voltreffers vernield en het ketelhuis kwam tot ontploffing. Reuter publiceert het volgende communiqué van het Britsche ministerie van luchtvaart: „De vijandelijke luchtaanvallen in den nacht van Zaterdag op Zondag waren hoofdzakelijk op Londen en omgeving gericht. Enkele aanvallen richtten zich op andere deelen des land. Te Londen en in de omgeving werden woonhuizen en industri eele en handelsinrichtingen beschadigd. Er werd een aantal branden veroorzaakt. Verscheidene per sonen werden gewond, waarvan eenigen doodelijk Op verscheidene andere plaatsen in het tand wer den woonhuizen en andere gebouwen vernield". Brandstof fenkaarten. Kunnen nog worden afgehaald. Blijkens een bekendmaking in het nummer van Zaterdag, zullen de ingezetenen van Haarlem, die in de afgeloopen week hun brandstoffenkaart niet hebben kunnen afhalen, daarvoor alsnog in de gelegenheid zijn op heden Maandag, Dinsdag of Woensdag van deze week. Dit geldt zoowel voor hen, die haarden en kachels stoken als voor hun, die centrale verwarming heb ben. Voor de bewoners van het Ramplaankwartier wordt de gelegenheid opengesteld op Dinsdag en Woensdag in het gebouw „Irene", Elswoutlaan 1. Belanghebbenden doen goed, van de bijzonderheden in de bekendmaking nauwkeurig kennis te nemen. Er wordt nog eens uitdrukkelijk op gewezen, dat zij, die indertijd behalve het gewone enquête-for mulier A nog een afzonderlijk formulier B, C, D of E hebben ingevuld, bijvoorbeeld voor een spreek- of studeerkamer, voor verhuurde kamers, voor werkplaats, winkel enz., van het Distributie kantoor een oproeping ontvangen voor de in jnt- vangstneming van hun brandstoffenkaart. Zij wachten dus maar rustig af. Voor de bewoners van Haarlem-Noord is het van belang er op te letten, dat de uitreiking niet plaats heeft in het schoolgebouw in de Zaanenstraat, maar in het gebouw van den Ned. Protestantenbond. Ber kenstraat 10, waar reeds meer uitreikingen heb ben plaats gehad. De Japansche onderhandelingen met Ned.-Indië. TOKIO, 6 Oct. In een verklaring, die de Ja pansche ministerpresident Prins Konoye heeft af gelegd, heeft deze medegedeeld, dat de onderhan delingen met Nederlandsch-Indië een gunstig verloop nemen en dat daarvan een „gunstig resultaat" te verwachten is. (United Press). GROENTJES in HAARLEM S DAG- L BLAD brengen succes. En er is geen sneller, goedkooper en i zekerder weg om het te bereiken. J Officiëele valutakoersen der Nederlandsche Bank. Officieele valutakoersen der Nederlandsche Bank. October. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties) New-York 1.88 3/16—1.88 9/16 Berlijn 75.26—75.43 Brussel 30.11—30.17 Helsinki 3.81—3.82 Stockholm 44.8144.90 Zürich 43.33—43.41 Bankpapier: New-York 1 86)»—1.90 1/4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zurich 43.29—43.45 Sla geen zuurkool op. Te zeer aan bederf onderhevig. ALK-MAAR. 7 October )A.N.P.) De Vereenig*, de zuurkoolfabrikanten in Nederland geven het publiek in overweging geen zuurkool in voor raad op te slaan, aangezien dit artikel zich niet voor opslag leent en bij verpakking in klein-fust zeer veel kans bestaat voor een spoe dig bederf. Het bombardement van Haarlem Begrafenis der slachtoffers Heden werd het stoffelijk overschot van de verschillende slachtoffers van den Engelschen bom aanval op Haarlem ter aarde besteld. De eerste plechtigheid geschiedde op de Alge meene Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haar lem, waar het lijk van mevrouw D. A. Arnoldus- Bel aan de schoot der aarde werd toevertrouwd. Zooals verwacht kon worden, was de belangstelling van de zijde van het publiek heel groot, maar door den opzichter was voor een behoorlijke afzetting gezorgd. Het gemeentebestuur van Haarlem was vertegen woordigd door den heer A. J. de Landmeter, griffier ten Stadhuize. De begrafenisplechtigheid geschiedde met korps eer van het Leger des Heils onder leiding van den majoor Kamp uit Den Haag, want de jeugdige over ledene maakte deel uit van het Leger te Haarlem. De muziek- en zangbrigades zorgden voor een pië teitsvolle wijding. Er waren vele bloemstukken, o.a. een krans van den Rijkscommissaris, Dr. Seys-Inquart. De stoet werd voorafgegaan door de muziek van het Leger des heils, die dof tromgeroffel liet hoo- ren. De kist wend door de vlag van het Leger gedekt. 'Terwijl het zangkoor „Nader mijn God tot u" zong, werd het stoffelijk overschot grafwaarts ge dragen. De kist werd met het hoofddeksel en een Bijbeltje neergelaten. Majoor Kamp Liet eerst het lied „Ik zie het land waar de zon nimmer daalt" zingen, waarna ad judant Haring uit Amsterdam in het gebed voor ging. De luitenant van het Haarlemsche korps las het Bijbelwoord Johannes 14. Majoor Hovenier voerde het eerst het woord. Hij wees op den ernst van leven en dood. Hij her innerde aan de vreeselijke gebeurtenis van de vorige week. „Op een ontzetttende wijze is deze lieve doode ui onzen kring en van haar man weg gerukt. Toch is er geen wanhoop in ons land, want we zijn op reis naar het land waar de zon immer straalt; waar geen droefheid heerscht, daar is de haat uitgebannen. Daar woont slechts de liefde". Spreker riep den aanwezigen toe, het hart te be reiden om God te ontmoeten. Aan hem moeten wij ons leven toewijden, want Hij heeft het op aarde mooi voor ons gemaakt. Spreker richtte zich in het bijzonder tot den heer Arnoldus, echtgenoot van de overledene, die ook deel van het Leger uitmaakt en bad Gods zegen voor hem af. De heer Kamp zei, dat in den hemel de woning is voor ons allen. Daar is een betere wereld, zon der zorg, pijn of smart. „Daarheen is onze reis; velen zijn ons voorgegaan en straks zullen we hen daar allen ontmoeten. Daar zal God ons tot een Vader zijn en wij Zijn zonen en dochteren. Ook Zuster Arnoldus is hier niet meer; zij is nu veilig in de armen van Jezus Christus. Hij zal de achter- blijvenden tot hulp en steun blijven. Dat velen door deze uitvaart voor 't Koninkrijk Gods gewon nen mogen worden. Zuster Arnoldus was voor mij en vele anderen een mooi voorbeeld van trouw en liefde". De heer Arnoldus dankte voor de laatste eer, aan zijn lieve echtgenoote bewezen. De plechtigheid werd met muziek en zang af gewisseld. Omstreeks kwart voor twaalf werd het stoffelijk overschot van den heer P. W. J. Leising ten grave gedragen. Een zwager van den overledene bad het Onze Vader en dankte voor de belangstelling. Op de St Barbarabegraafplaats had de teraarde bestelling plaats van den heer A. Oostermeyer. Nadat des morgens in de Spaarnekerk de Re quiemmis was opgedragen door kapelaan Veerman had de beaardingsplechtigneid plaats. Er was een krans van den Rijkscommissaris, terwijl mede van hun belangstelling door het zenden van een bloem stuk blijk hadden gegeven de Zandvoortsche Sla- gersvereenigirg, de Haarlemsche Slagerspatroons- vereenigingen, de Haarlemsche Grossiersvereeni- ging en de buurtgenooten. Het Haarlemsche Ge meentebestuur was vertegenwoordigd door den heer J. W. A. Stalpers, chef der afd. Alg. Zaken. Op de begraafplaats werd de absoute verricht door kapelaan Eeken. HEDEN: 10 PAGINA'S. Uitgaand Amsterdam beleefde Zaterdagavond een eigenaardige gebeurtenis, toen na afloop van de Peer Gynt-voorstelling voor den Stadsschouwburg een hcuschc ouderwetsche paarden-omnibus gereed stond, die de bezoekers naar huis bracht. Het was als een tafereeltje uit lang vervlogen dagen. (Foto Pax Holland f*™ niiiiiniiiiiiiiiiiiiiii—Iifin J. B. Schuil: Droste's Tooneelver- eeniging. pag. 2 J. B. Schuil: Het Residentie Tooneel speelt Vondel's Lucifer. pag. 2 Flitsen: Voorsnijden. pag. 3 Laatste Berichten. pag. 6 Criticus over den wedstrijd Haar lemV. S. V. pag. 7 Laatste Berichten op pagina 2

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1