Weer bommen op ons land terechtgekomen BOSCH FLITSEN FIETSLICHT Verbruik van petroleum moet sterk beperkt worden Er komt geen aanvoer meer MAANDAG 7 OCTOBER 1940 HAAREEM'S DA 'G B E A D 5 Het A.N.P. meldt: Het reeds zwaar geteisterde Rotterdam heeft Zaterdagavond weer een Engeisch bombardement, hetwelk was gericht op de burgerbevolking, te ver duren gehad. Een bommenwerper, welke laag over het Westelijke stadsgedeelte vloog, wierp een serie brand- en brisantbommen op woonhuizen aan den Schiedamscheweg, in de Biiderdijkstraat en de Huygensstraat. Óp den Schiedamscheweg stond een der woon huizen weldra in lichter laaie en er bestond groot gevaar, dat de er om heen gelegen panden eveneens vlam zouden vatten. Derhalve zegde men de be woners van de Rosenveldstraat, welke evenwijdig met den Schiedamschenweg loopt, aan, de huizen te verlaten. De Duitsche en de Rotterdamsche brandweren rukten met veel materiaal naar de bedreigde straat uit en zij slaagden er na harden arbeid in erger te voorkomen. Gelukkig werden geen personen getroffen. De Schiedamscheweg ligt in een dicht bevolkte wijk, waarin geen enkel militair doel aanwezig is. Erger waren de bewoners van Spangen er aan toe. Daar wierp een Engelsche bommenwerper twee zware explosieve bommen neer, waardoor een aantal niets vermoedende burgers, die op straat liepen, werden getroffen. Het eerste projectiel sloeg in den rijweg van de Biiderdijkstraat, waar door een groot gat in het plaveisel ontstond en de omringende huizen werden vernield. Van de vele menschen, die zich op straat bevonden, werden er twee op slag gedood. Voorts zijn er verscheidene zwaargewonden te betreuren, terwijl talrijke voetgangers door scher ven licht werden gewond. Van twintig woningen werden de binnenmuren ontzet en stortten de plafonds in. De straat is bezaaid met stukken hout en glasscherven. In de Huygensstraat sloeg een bom in den voor tuin van een huis, waardoor de gevel werd weg geslagen en twee verdiepingen instortten, de be woners in de diepte meesleurend. Wonder boven wonder werd niemand gewond en konden de slachtoffers onverlet onder het puin. vandaan worden gehaald. Ook aan de omliggende panden werd zeer veel schade aangericht. De Rotterdamsche geneeskundige dienst is met verscheidene wagens naar de gebombardeerde pun ten uitgerukt, terwijl ook de opruimingsdienst van den gemeentelijken dienst zich naar de geteisterde wijken begaf. Bommen op West-Rotterdam. Over dit bombardement wordt door het ANP nog het volgende gemeld: Het blijkt, dat niet één Engeisch vliegtuig een aantal brisant- en brandbommen heeft laten vallen boven westelijk Rotterdam, doch dat waai'schijn- lijk verscheidene Britsche toestellen een veel groo- ter aantal brisant- en brandbommen boven uitge strekte gedeelten van het Westelijk stadsdeel heb ben uitgestrooid. Een reeks brandbommen kwam terecht op woningen aan den Schiedamscheweg, Ro sen veltstraat, Rosier Faassenstraat, Eerste Gijsing- straat, van Duylstraat, Roesener Manzstraat en G. J. Mulderstraat. Op den Schiedamscheweg sloeg een brandbom door het dak, zolderetage en tweede etage van een pand, waar het projectiel in het sousterrain ont brandde. Hoewel de Feuerschutzpolizei zeer spoe dig ter plaatse was onder leiding van Leutnant Richter, kon niet voorkomen worden dat de etage, die bewoond werd door de familie C. A. Mes voor een groot deel uitbrandde. Alle brandbommen vie len vrijwel tegelijkertijd neer en stichtten op tal rijke plaatsen brand. Feuerschutzpolizei, Rotterdam sche vrijwillige brandweer en blokdiensten traden krachtdadig op en verrichtten prachtig werk. Op andere panden aan den Schiedamscheweg kwa men ook brandbommen neer, die echter spoedig on schadelijk konden worden gemaakt. Van één pand brandde een deel van het dak aan de achterzijde weg. De belendende perceelen kregen veel water schade. Aan de overzijde van de straat viel een bom in de woning van J. Seevers, De bewoner wist dit projectiel op straat te werpen. In de Rosen- veltstraat sloegen twee brandbommen in den tuin. waar ze geen schade aanrichtten. Een bom kwam terecht in den schoorsteen van hetzelfde pand, waar brandweerlieden het projectiel verwijderden. Vier huizen verder belandde een bom in de keuken, na door het dak te zijn geslagen. De keuken brandde geheel uit, doch de brandweer wist het vuur tot dit vertrek te beperken. Op een ander huis in die straat viel een brandbom die door de tweede etage heensloeg en in de woning op de eerste etage terechtkwam. De gevolgen waren ontzettend: de dienstbode der familie, de 20-jarige G. A. Groenevelt werd door het projectiel getroffen en op slag gedood. In deze woning werd geen brand veroorzaakt, doch op de tweede etage brak brand uit, waardoor deze etage, bewoond door de familie A. de Munnik vrijwel uitbrandde. Intusschen was in de Rosier Faassenstraat een brandbom door alle etages heengeslagen. Het projectiel viel in 't bene denhuis op een bed. De bewoner van dit huis, de heer Hensen, had de tegenwoordigheid van geest de bom in deken^ te pakken en op straat te werpen, waar de brandweer er wel raad mee wist. In de van Duylstraat kwamen verschillende bom men neer. Een ervan ontbrandde op straat en richt te geen schade aan, doordat de brandweer direct aanwezig was. Op een pand viel een bom tot op de eerste etage. Deze etage bewoond door J. Gehoor zaam, kreeg ernstige brandschade. In een ander huis sloegen bommen door beide etages. De projectielen kwamen echter niet tot ontbranding en richtten al leen schade aan plafonds aan. Op een derde pand viel een bom door het .dak, doch ontbrandde even min. In de eerste Gijsingstraat werd de 2e etage van een pand, bewoond door J. Zuylekom getroffen. De keuken brandde gedeeltelijk uit, doch de brand weer wist overslaan van het vuur te voorkomen. Op een pand aan de overzijde ontplofte een brand bom op de waranda, doch de bewoner, C. Dubois, wist het projectiel met eigen middelen te blusschen. Tenslotte sloeg een brandbom door de eerste en tweede etage van een pand aan de Roesener Manz straat. Het projectiel werd door de brandweer ver wijderd. Uit het feit, dat de bommen over een groote op pervlakte werden uitgestrooid blijkt wel heel duide lijk, dat het hier geen militaire objecten gold. Het was een zinloos -neerwerpen van dood en verderf zaaiende projectielen, die slechts ten doel hadden de burgerbevolking te intimideeren. In alle .straten werden talrijke personen gewond. Zij konden ech ter allen door E. H. B. O.-leden worden verbonden. Dezelfde vliegtuigen, die dit geheele Westelijk stadsgedeelte met brandbommen bestookten deden enkele seconden later een feilen aanval op Spangen, een dichtbevolkte arbeiderswijk nog verder aan den rand van de stad. Minstens vijf bommen werden hier neergeworpen, eveneens in verschillende stra ten, die honderden meters van elkaar verwijderd liggen. Bovendien bestookten de vliegtuigen de vluchtende burgers met machinegeweren, waardoor een man werd gedood en verscheidene personen werden gewond. In totaal werden hier vijf personen gedood, negen menschen werden zwaargewond en een zeer groot aantal werd lichtgewond. Een woning werd totaal vernield, tientallen an- Boaden te Jla.tecdam Cnkfiui-zen en tBtacicum deren liepen zware schade op, terwijl honderden huizen lichter beschadigd werden. Tientallen gezinnen zijn door het wreede bombar dement dakloos geworden, terwijl bij honderden zware schade aan meubilair werd toegebracht. Een bom, die in het plaveisel van de Biiderdijk straat drong en daar ontplofte, doodde twee perso nen. Het waren mevrouw J. C. Pullens-Vermoolen, wier lijk achter de deur van haai- woning werd ge vonden. Het slachtoffer stond waarschijnlijk op het punt te vluchten, toen zij door een bomscherf werd. getroffen. Op straat vond mch tevens het lijk van den 45-ja- rigen melkbezorger F. van Harten, uit de Busken Huetstraat, die daar juist passeerde om zich naar zijn woning te begeven. De 31-jarige S. H. van Unnik, uit Schiedam, die op straat voor de vallende bommen vluchtte, kreeg een schot van een machinegeweer door het hoofd. Hij werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd waar hij enkele uren later bezweek. Ook de 58-jarige J. C. van Pelt uit de Alberdink Thymstraat werd gewond en moest in het zieken huis worden opgenomen. Ook hij overleed enkele cogenblikken na zijn opname. Voorts werd een groot aantal bewoners van pan den, die doorzeefd werden door bomsplinters, ern stig getroffen. De 23-jarige mejuffrouw F. de Winter, die in de Nicolaas Beetsstraat woont, doch zich in de Biider dijkstraat bevond, werd ernstig aan rug en schou ders gewond. De bewoners van een ander in die straat bevin dend pand, de heer H. Ruitenberg, zijn echtgenoote II. Ruitenberg-van der Zanden en de 19-jarige zoon J. Ruitenberg werden allen aan hoofd en beenen ge wond. Voorts werden een zeer groot aantal bewoners der Biiderdijkstraat lichter gewond, doch toch nog zoo ernstig, dat zij in het ziekenhuis behandeld moesten worden. In de Huygensstraat sloeg een bom in het voor tuintje van een pand, bewoond door de gezinnen Doorten en Tuk. Bij de explosie werd de voorgevel totaal vernield en stortte daarbij in elkaar, de vloeren van de twee etages met zich meesleepend. In het pand bevonden zich verschillende perso nen, die allen met de brokstukken van het huis om laag stortten. Wonder boven wonder werd hier nie mand gedood, hoewel verschillende personen ern stig werden gewond. De 18-jarige zoon van den bewoner, M. M. Door ten liep een hersenschudding en een gebroken been op toen hij omlaag stortte en in den tuin viel. De 46-jarïge A. Tuk kreeg inwendige kneuzingen, terwijl het negenjarige ventje F. W. Werson een hoofdwond en een hersenschudding opliep. De 48- jarige mevrouw Tuk-Woudstra kreeg verwondingen aan beenen en heup. In de Bellamystraat werd een zware brisantbom midden op straat geworpen. Daar werden aan weerszijden van de straat een aantal woningen zwaar beschadigd. De bewoners werden min of meer ernstig gewond en verscheidene van hen moesten in het ziekenhuis worden opgeno men, anderen konden later naar huis vertrekken. Tenslotte is een bom geslagen door het dak van een woning aan den Mathenesserdijk, waar een apo theek is gevestigd. Deze bom is op ongeveer een halve meter achter den gevel ingeslagen en heeft den gevel over de geheele lengte weggedrukt. Het projectiel sloeg in den kelder in en is daar niet ontploft. Ook in de Huygensstraat aan de achterzijde is een blindganger in een woning terechtgekomen. In verband hiehrmede heeft de politie in samen werking met de Duitsche autoriteiten een groot deel van Spangen laten afzetten, terwijl over groote straatgedeelten de woningen ontruimd moesten worden. Behalve de schade aan de woningen naast de ge troffen plaatsen werden ook tot ver in den omtrek de pannen van de daken afgeslagen, ruiten ver nield en zelfs raamkozijnen versplinterd. Nadat velen Zaterdagavond hun woning zoo goed mogelijk bewoonbaar trachtten te maken of bij fa milie en vrienden onderkomen vonden, was men Zondagmorgen in de getroffen straten druk aan het werk. De ramen werden dichtgetimmerd en het puin en glas zooveel mogelijk verwijderd. In de Biiderdijkstraat was reeds een aantal timmerlieden bezig met het herstellen van deuren en ramen. TWEE SLACHTOFFERS TIJDENS BOMAANVAL IN HET GOOI. Verder meldt het A. N. P. nog: In den nacht van Zaterdag op Zondag eischte een Engelsche bomaan val, in duikvlucht ondernomen, twee slachtoffers onder de burgerbevolking in het Gooi. De villa van professor dr. R. Weitzenböck, gele- gne Melkweg 13, grenslaan tusschen Blaricum en Laren, werd door dezen verraderlijken overval, welke door niets kan worden gerechtvaardigd, daar in den geheelen omtrek hoegenaamd geen militaire doelen zijn, in puin gelegd. Van de vier bewoners, welke zich reeds ter ruste hadden begeven, vonden twee den dood, n.l. de echtgenoote en de 25-jarige zoon van den professor. Een wonder mag het worden genoemd, dat prof. Weitzenböck en de dienstbode het leven er al brachten. (Adv. Ingez. Med.) De beide slachtoffers, waarvan de zoon geheel verminkt, zijn van onder het puin bevrijd en naar het Sint Jansziekenhuis overgebracht, evenals de professor en de dienstbode, die verwondingen heb ben opgeloopen. Hun toestand is niet levensgevaar lijk. Alle ruiten van de twee aangrenzende perceelen zijn vernield, terwijl er veel schade is opgeloopen. BOMMEN OP ENKHUIZEN. Het A. N. P. meldt: Zondagmiddag heeft een Engeisch vliegtuig boven Enkhuizen zeven bom men uitgeworpen, met het droevig resultaat, dat één persoon het leven verloor, twee personen moesten in het ziekenhuis worden opgenomen,twintig lieden kregen onbeteekende schrammen. De Engelsche vlieger heeft zijn object zorgvuldig uitgezocht. Dit blijkt uit het feit, dat hij op een hoogte van ongeveer vijfhonderd meter een verken ningsvlucht maakte, waarbij hij machinegeweervuur gaf, het vliegtuig dook daarna tusschen de wolken door en liet vier brisantbommen vallen, hetgeen door verscheidene ingezetenen werd waargenomen. Deze bommen brachten in een arbeiderswijk groot onheil en aanzienlijke schade teweeg. In de Oostertuinstraat werden twee woningen getroffen, waarvan de bewoners niet thuis waren. Deze huizen werden volkomen vernield. Door wegspringende scherven werd de aan de overzijde van de straat wonende 34-jarige timmerman K. Spaan, zoo ernstig getroffen, dat hij op slag dood was, zijn echtgenoote werd zeer zwaar gewond en verkeert in hopeloozen toestand. In de nabijgelegen Krom houtstraat viel een bom op straat met zulk een ge weld, dat een pand zeer ernstig werd gehavend. Andere woningen kregen minder schade, nochtans gingen alle ruiten en dakpannen aan scherven. Na deze ravage aan de buitenzijde van het oude Zuiderzeestadje te hebben aangericht, kwam de Engelsche vlieger vijf minuten later boven de stad zelve, waar hij twee brisantbommen en een brand bom liet vallen. Eén brisantbom veroorzaakte een ware verwoesting in een warmoezerij, een brand bom viel in de Paktuïnen en verwondde daar een man, K. Kruk, die in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Een tweede brisantbom viel in de naast de Paktuinen loopende gracht. Door dit bombardement op Enkhuizen, waar in de stad noch in den verren omtrek militaire installa ties aanwezig zijn, zijn naar schatting honderd hui zen min of meer beschadigd. De schade loopt tegen de vijftigduizend gulden. Vrijdag heeft een Engeisch vliegtuig vier bommen te Brumisse geworpen, welke achter de woning van den waterbouwkundigfe Leendertse terecht kwamen. De woning en eenige andere per ceelen kregen belangrijke schade. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. (A.N.P.) Beheerders van vijandelijk vermogen. Benoeming door den Commissaris-generaal voor financiën en economie. Op grond van de verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederland- sche gebied betreffende de behandeling van vijandelijk vermogen van den 24sten Juni 1914 heeft de commissaris-generaal voor financiën en economische zaken centrale beheerders benoemd van alle in het district van de ge meente Rotterdam, Haarlem, 's-Gravenhage en Amsterdam liggende onroerende goederen, voor zoover deze als vijandelijk vermogen in den zin van artikel 3 van genoemde verordening zijn aan te merken. Dit geldt slechts inzoover het departement van handel, nijverheid en scheep vaart het beheer van de onroerende goederen op zich heeft genomen en geen speciale be heerder door den commissaris-generaal is of wordt aangesteld. Het verkoopen en belasten van onroerende goederen behoeft de goedkeu ring van den commissaris-generaal. Tot centraal-beheerder zijn benoemd: voor Rotterdam de heer Hermann A. Dreesen, Ben- kelsberg 82 b te Rotterdam: voor Haarlem de heer H. R. C. Frauendorf, Wagnerkade 49,- te Heemstede; voor 's-Gravenhage de heer A. Lampe, van der Spiegelstraat 4 te Den Haag en voor Amsterdam de heer Carl H. Oldach, Vogelenzangscheweg 48 te Aerdenhout. (A.N.P.) De puinhoopen zij» thans uit Klicnen verdwenen. I)e vrijgekomen terreinen worden voor den wederopbouw geëgaliseerd. (Foto Pax Holland.). NIEUWE SERIE No. 120 Voorsnijden 1. Zet zich vroolijk aan een zware taak, vragende wie de voorkeur geeft aan een poot en wie aan blank vleesch. 2. Mompelt iets over een mes. waarop je uit rijden kunt gaan. 3. Schiet niet op en bemerkt, dat het gesprek verstomd is en iedereen hem op zijn vingers kijkt. 4. Laat de vork los probeert een poot met mes en hand los te krijgen. 5. Komt even tot rust als hij in zijn concentratie met zijn elleboog een glas water omstoot. 6. Hervat den ar beid met hoe langer hoe ongeduldiger actie. 7. Verdeelt de losge wrongen stukjes zonder zich te sto ren aan' eenige voorkeur. 8. Zakt op zijn stoel neer. voor hij beseft, dat hij nog niets ge sneden heeft voor zichzelf en voor de keuken. LET OP HET MERK ROTODYN Verkrijgbaar bij den Erkéndén Rijwielhandel. (Adv. Ingez. Med.) Het A.N.P. schrijft: Wanneer een vreemdeling cijfers hoort van het verbruik van petroleum in ons land, staat hij steeds weer verbaasd over het groote aantal liters petroleum, dat jaarlijks ver kocht wordt voor kook-, verwarmings- en ver lichtingsdoeleinden. In het buitenland is een der gelijk verbruik, dat jaarlijks eenige honderden millioen liters bedraagt, iets geheel onbekends. Hoe en waarom het komt, dat zij in Nederland zoo op petroleum zijn gesteld, is een vraagstuk waarover veel geschreven zou kunnen worden. Het is echter thans niet van belang. Van veel meer belang is, dat al die millioenen liters petro leum uit het buitenland moeten komen. Zooals men begrijpen zal is dit thans uit en daar zitten wij nu midden in de moeilijkheden. De moeilijk heden zijn zoo groot, omdat het verbruik van petroleum zoo enorm is. Elke petroleumverbruiker moet er daarom van doordrongen zijn, dat van een noemens- waardigen aanvoer in de komende maanden geen sprake kan zijn. Het rijksbureau voor aardolieproducten tracht in samenwerking met het departement van handel, nijverheid en scheepvaart den aanwezigen voorraad zoo rechtvaardig mogelijk te verdeelen. Bij deze verdeeling wordt het algemeen belang gesteld boven het persoonlijke belang. Iedereen zal begrijpen, dat men geen petroleum krijgt om koffie of thee te zetten, indien gas of een kolenfornuis aanwezig is. Er zijn sommige industrieën en bedrijven, zooals b.v. de spoorwe gen, welke het product eenvoudig niet kunnen missen. Dat aan deze ondernemingen petroleum toegewezen wordt, is immers in een ieders belang. Daarom wordt den petroleumverbruikers op het hart gedrukt te doen, alsof zij niets meer zullen ontvangen. Er komt nog wel wat in de eerstvol gende maanden, in het bijzonder voor verlichting, maar een ieder doet goed naar een product uit te zien, dat de petroleum kan vervangen. Hoe eerder, hoe beter. Gas, electriciteit, kolen, turf, carbid en spiritus kunnen petroleum gedeeltelijk vervangen. Voor hen, die in de steden wonen, is het vraag stuk van de vervanging van petroleum niet zoo moeilijk. Lastiger wordt het voor hen. die op het platteland hun woonplaats hebben. Hun wordt aangeraden, als het maar even kan, zich voor de verlichting te laten aansluiten aan een electrici- teitsnet. Heeft een landbouwer b.v. electrisch licht in het woongedeelte, dan doet hij verstandig het net door te laten trekken naar de stallen. Is aansluiting op een bestaand net niet mogelijk zoo is het te overwegen, zelf electrisch licht op te wekken door een windkracht-installatie. Het instituut voor landbouwwerktuigen en gebouwen te Wageningen nam met verschillende modellen molens reeds vele geslaagde proefnemingen. Ook zal de ouderwetsche carbidlamp weer in eere ko men. Voor verlichtingsdoeleinden is zij zeer goed te gebruiken. Hetzelfde geldt voor de spirituslamp. Kolen, turf en als aanvulling spiritus zullen voor verwarming en voor kookdoeleinden moeten dienen. Indien men geen kachel heeft, schaffe men zich er zoo spoedig mogelijk een aan. Bii voorkeur een. waarin men alle soorten brandstof kan stoken en waarop tevens kan worden gekookt. Nog eens, op petroleum moet men niet- meer rekenen. In het eigen belang wordt aangeraden zoo spoe dig mogelijk te handelen. De Economische Voor lichtingsdienst. Rijnstraat 24. Den Haag is bereid verdere inlichtingen te verstrekken. Beroepsgoederenvervoer georganiseerd. Bedrijfsorganisatie opgericht. Het Zaterdag verschenen Verordeningen blad bevat een besluit van den secretaris-ge neraal van het departement van waterstaat ter uitvoering en wijziging van het derde uitvoe ringsbesluit ingevolge de verordening no. 15- 1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied. Hierin wordt o.m. bepaald: Er wordt een bedrijfsorganisatie opgericht, die rechtspersoonlijkheid bezit. Deze draagt den naam „Nederlandsche organisatie voor het be roepsgoederenvervoer langs den weg" en heeft haar zetel te 's-Gravenhage. De secretaris-generaal van het departement van waterstaat geeft regelen omtrent de samen stelling en bevoegdheden van de organen der in het eerste lid genoemde bedrijfsorganisatie en neemt de noodzakelijke maatregelen. Deze kunnen in de Nederlandsche Staatscourant openbaar gemaakt worden. Voorts wordt het derde uitvoeringsbesluit inge volge de verordening no, 15-1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederland sche gebied o.m. als volgt gewijzigd: Par. 2 wordt gelezen: „Degene, aan wien een vergunning in den zin van par. 1 wordt verleend, wordt daarmede lid van de „Nederlandsche organisatie-voor het be roepsgoederenvervoer langs den weg „met alle daaruit voortvloeiende rechten en verplichtin gen" (bij bedoelde par. 1 is bepaald dat het vervoeren van goederen ten behoeve van derden langs den weg slechts is geoorloofd, indien aan den vervoerder voor het betrokken voertuig een daartoe strekkkende vergunning is verleend van wege den inspecteur-generaal van het verkeer). Dit besluit treedt in werking op den dag zij ner afkondiging. ZILVERVLOOT VERLOTING TEN BATE VAN BREDERODEDUIN. Zendt mij direkt een lot, want ik wil een kans maken op de prachtige zilveren voorwerpen, die worden verloot en daardoor tevens het nobele doel steunen. Het bedrag is overgemaakt op de postrekening der Ver. t. bestr. der tuberculose. No. 119600. Prijs per lot 1 1.—. - 500 prijzen. 10.000 loten. (Adv. Ingez. Med.) ZUINIGHEID MET BINDTOUW VOOR TOMATEN EN BOONEN. 's-GRAVENHAGE, 5 Oct. Het Rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt het volgende bekend: Het volkomen ontbreken van den aanvoer der gewone grondstoffen, waaruit z.g. tomatentouw (d.i. bindtouw, dat in den tuinbouw gebruikt wordt voor het aanbinden van tomaten en ook wel van ooonen) wordt gemaakt, is oorzaak', dat de uiterste zuinigheid in het gebruik van dit bindmiddel door de tuinders geboden is. Om deze reden wordt den tuinders dringend aangeraden dit, na het oogsten van hun producten, vrijkomende bindtouw niet te laten verloren gaan, doch zorgvuldig in te zamelen en te bewaren. T.z.t. zal nader aangegeven worden, wat met dit ge bruikte bindtouw moet gebeuren, doch er kan reeds op gerekend worden, dat de hoeveelheid gebruikt tomatentouw mede als maatstaf zal dienen voor het verkrijgen van nieuw tomatentouw in het komende seizoen. Het ligt in de bedoeling voor het ingezamelde touw een redelijke vergoeding te geven. Ook hier omtrent zullen later nadere mededeelingen volgen.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 5