Laaide Berichim Bonnen die thans geldig zijn: BURGERLIJKE STAND MAANDAG 14 OCTOBER 194Ö H A A REE M'S D 'A' G B E A D '6 Zware branden teisteren naast de vernielingen door explosieve bomtreffers de vele wijken van de Engelsche hoofdstad. Een aantal door het vuur verwoeste gebouwen van het havenkwartier. (Foto Weltblld.) Engelsche mededeelingen over de Duitsche luchtaanvallen. STOCKHOLM, 14 October. (D.N.B.) In een of ficieel communiqué van het Britsche ministerie van Luchtvaart wordt gezegd dat gisteren in den loop van den middag golf na golf vijandelijke formaties via de kust van Kent Engeland binnenvloog en tot Londen doordrong. Bommen vielen in tal van stads- deelen. In een niet genoemde wijk werd een geheel huizenblok verwoest. Er ontstond een groote brand en op twee andere plaatsen in Londen richtten de Duitsche bommen eveneens groote verwoestingen aan. De aanvallen werden onafgebroken den ge- heelen nacht voortgezet. De Britsche radio deelde Maandagmorgen mede, dat niet alleen Londen, doch ook bepaalde pro vinciesteden aan bijzonder hevige aanvallen zijn blootgesteld geworden. In Liverpool moeten reus achtige branden zijn uitgebroken en uitgebreide verwoestingen zijn aangericht in de haven- en in dustriewijk van Liverpool. Andere aanvallen van het Duitsche luchtwapen waren gericht op twee steden in Noordoost Engeland. De Londensche luchtdoelbatterijen moesten tot het aanbreken van den dag blijven vurer.. De slag om Londen heeft een nieuw hoogtepunt bereikt. Bijna een millioen buitenlandsche arbeiders in Duitscliland. BERLIJN, 14 Oct. (ANP) Volgens de meest re cente tellingen werken op liet oogenblik 950.000 bui tenlandsche arbeiders in het Duitsche bedrijfsleven. Hiervan zijn rond 550.000 werkzaam bij den land bouw, de rest in de industrie. Men wijst er op dat de centrale ligging en de gunstige levensvoorwaar den der arbeiders in Duitschland hun aantrekkings kracht beginnen uit te oefenen op de naburige volks huishoudingen. Italië alleen heeft 90.000 arbeiders ter beschikking gesteld van de Duitsche industrie, op een grondslag van vrijwillige aanwerving. Door bemiddelingsbureaux in Denemarken, Nederland en België is de aanwerving den laatsten tijd met stij gend succes bekroond. Er kan thans reeds met stel ligheid gezegd worden dat het streven der Duit- schers om buitenlandsche arbeiders aan te trekken na het einde van den oorlog nog wel sterker zal worden dan 't op 't oogenblik al is. Op deze wijze wordt een ventiel geopend voor te hoogen bevol kingsdruk in verscheidene Europeesche landbouw- staten. Interessant is dat de Duitsche officieele in stanties reeds thans hun oogmerk er op richten, dat in bepaalde beroepen, bijv. in den landbouw of den mijnbouw niet het overwegende aantal arbeiders uit buitenlanders wordt gerecruteerd. Men stelt er prijs op dat een gezonde vermenging met Duitsche krach ten niet verloren gaat. Gras- en klaversoorten vallen onder de crisisproducten. 's-GRAVENHAGE, 14 October (A.N.P.) In het heden verschenen verordeningenblad is opgeno men een besluit van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij, waarbij alle gras en klaversoorten worden aange wezen als crisisproducten in den zin der land- bouwcrisiswet. Incident te Utrecht. UTRECHT. 14 October (A.N.P.) Gisteravond ls in de Nachtegaalstraat een incident voorgevallen waarvan de preciese toedracht nog niet is opge helderd, doch waarover desalniettemin alle moge lijke ongetwijfeld sterk overdreven geruchten in omloop zijn gebracht. Voor zoover tot nu toe kon worden vastgesteld schoolden in de late avonduren talrijke personen voor een huis in de Nachtegaalstraat samen, waar het secretariaat van een politieke partij is gevestigd. Een groep onbekende personen, die in de duisternis moeilijk te herkennen was, trachtte toen zich toe gang tot het huis te verschaffen. Naar het schijnt is hierbij ook van werktuigen gebruik gemaakt. Nadat het hun gelukt was in het kantoorlokaal binnen te dringen gingen de onbekenden er toe over de daar staande bureaumeubelen en schrijf machines door vernieling onbruikbaar te maken. Het heele voorval speelde zich zoo snel af dat de onbekende daders het bureau reeds weder verlaten hadden, toen de politie ter plaatse kwam. Op straat ontstond nog een handgemeen tusschen deelnemers aan den volksoploop en andere voorbij gangers. Bij het herstel der orde zijn van de zijde der politie verschillende arrestaties geschied. De terstond begonnen officieele onderzoekingen ter opheldering van het voorgevallene is van de achtergronden ervan zijn nog niet geëindigd. Tom Mix verongelukt. (Foto Archief HJ3.) NEW-YORK (D.N.B.). Volgens een pers bericht is de bekende cowboy acteur Tom Mix bij een auto-ongeluk negen mijl ten Noorden van Florence in Arizona doodelijk verongelukt. Het schijnt dat Tom Mix de beheersching over zijn wagen verloor. De wagen sloeg over den kop en de acteur raakte er onder. Langskomende motor rijders zagen de ravage en waarschuwden de po litie, die het lijk van Tom Mix identificeerde. Tom Mix werd op 6 Januari 1884 in Texas ge boren. Hij heeft dus bijna de 60 jaar gehaald. Zijn loopbaan als artist begon in het circus. Films heeft hij bij tientallen vervaardigd, en hoe wel hij de laatste jaren niet meer voor de camera stond is zijn naam nog steeds een actueel begrip. Want wanneer we een film zien, waarin het „Wild West" toegaat dan zeggen we „Het lijkt wel Tom Mix". Voordat Mix artist werd had hij reeds heel wat avonturen achter den rug. Hij vocht in den Spaansch-Amerikaanschen oorlog en vervolgens in China tijdens den Boxeropstand. In Amerika teruggekeerd werd hij sheriff; een functie, welke hij later in vele films vervulde! EXAMENS. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Amsterdam voor het doct.-cxamen geneskunde: de heeren P. J. Crol, H. Elsbach, P. R. J. Pinxter, R. ter Brugge en P. Stuifbergen. Italiaansch legerbericht van heden ERGENS IN ITALIë, 14 October (Stefani). In zyn weermachtsbericht no. 129 maakt het Ita- liaansche hoofdkwartier het volgende bekend: „In Noord-Afrika hebben vijandelijke pantser auto's gepoogd een aanval te doen ten Zuidoosten van Sidi el Barrani. De aanval werd door het vuur van onze artillerie afgeslagen. Onze luchtformaties hebben de Engelsche vlieg velden van Foeka en El Daba (Egypte) met merk bare resutaten aangevallen. Vooral op de lucht haven van El Daba die tijdens een nachtelijke vlucht in volle activiteit verrast werd, werd groote schade aangericht. Drie schepen hebben onze stellingen gebombar deerd in de zóne %-an Sidi el Barrani zonder verliezen te veroorzaken of schade te berokkenen. Een vijan delijke luchtaanval op Tobroek stuitte op hevig en nauwkeurig afweergeschut. Een kamp werd getrof fen. Eenige telefoonlijnen werden verbroken en een man werd gedood. In Oost-Afrika heeft een van onze luchtformaties het bombardement op Lodwar herhaald waarbij een brand ontstond. De havenwerken van Perim in de Roode Zee werden verscheidene malen gebombar deerd en zwaar getroffen. Er ontstonden groote branden. De vijandelijke luchtmacht heeft Giavello, Maggi. Goera en Toselli gebombardeerd, waarbij lichte schade werd aangericht. Er vielen geen slacht offers. Vijandelijke vliegtuigen hebben de haven van Porto Lago op het eiland Leros in de Dodeca- nesus aangevallen. De katholieke kerk werd getrof fen alsmede andere burgergebouwen. Er vielen 34 dooden en twintig personen werden gewond. Aan de militaire werken werd geen belangrijke schade aangericht. Twee vijandelijke vliegtuigen zijn neer gehaald." Fransche kanonneerboot in nood. ERGENS IN ZUID-CHINA, 14 Oct. (Domei.) Zes Fransche zeelieden van de Fransche sleepboot „Mar- ne" zijn op een Japansche basis aangekomen, na te vergeefs gepoogd te hebben het leven te redden van 18 leden der bemanning van de Fransche kanon neerboot „Argus", welke na door een taifoen ver rast te zijn, van Hongkong naar Haifong door de „Marne" gesleept werd. De kabel tusschen de „Ar gus" en de „Marne" brak echter doormidden, waar door de opvarenden van het eerste vaartuig aan de woede der elementen werden blootgesteld. Pogin gen om de bemanning.van de „Argus" te bereiken hadden geen succes, waarna de sleepboot naar een Japansche basis voer om hulp te halen, welke ter stond verleend werd. Japansche oorlogsschepen en marinevliegtuigen zijn het schip te hulp gesneld. Reeds Vrijdag j.l. kreeg de kanonneerboot ten noorden van het eiland Hainan machineschade, welke met behulp van een Japansche torpedojager verholpen werd. Slachtoffers van Engelsche bommen begraven. AMSTERDAM, 12 October (A.N.P.) Op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam is he denmiddag om 12 uur het stoffelijk overschot van den 44-jarigen M. A. Kars, een van de slachtoffers van de Engelsche bomaanvallen van Maandagnacht j.l., ter aarde besteld. Vele bewoners van Amster dam-Zuid gaven hierbij blijk van hun belangstel ling en hun medeleven met de nagelatenen van dezen man, die ten offer viel aan het laffe bom bardement von de rivierenbuurt in het Zuidelijk deel der stad. Aan het graf bracht een der familieleden den aanwezigen dank voor hun medeleven bij het tra gische lot, dat den overledene zoo wreed uit het leven had gerukt. AMSTERDAM, 12 October (A.N.P.) Diep on der den indruk hadden zich vandaag vele vrienden en collega's op Zorgvlied verzameld, om ge tuige te zijn bij de begrafenis van mej. W. D. van Ees, die tijdens den aanslag door Engelsche vlieg tuigen op de burgerbevolking in haar woning in de Vechtstraat werd gedood. Onder het spelen van het Largo van Handel werd de kist de aula binnen gedragen, waarna de heer Nijman, mevr. De Loor en een zwager woorden ten afscheid spraken en hun deelneming betuigden met de zwaar getroffen oude moeder, die eveneens slachtoffer van den overval werd en thans in het ziekenhuis wordt ver pleegd. Hierna sprak de heer Heyn namens de collega's woorden van erkentelijkheid. Nadat de heer G. C. Weggelaar op het orgel Ase's Tod van Grieg had gespeeld, werd het stoffelijk overschot grafwaarts gedragen. DALFSEN, 12 October (A.N.P.) Op het lan delijke kerkhof is vandaag het stoffelijk overschot van mr. dr. H. Y. Ynzonides, in leven redacteur van De Telegraaf en zijn verloofde, mej. T. Meeuwesse, die beiden Dinsdagnacht tijdens den Engelschen bomaanval om het leven kwamen, ter aarde besteld. Nadat beide kisten in den grafkelder neder waren gelaten, sprak de heer Goedemans, hoofdredacteur van „De Telegraaf". Hij herinnerde eraan, dat Ynzonides uit roeping journalist was geworden. Zijn tragisch verscheiden heeft in alle kringen van het blad het diepste medelijden gewekt. Vervolgens sprak een oom van den overledene, de heer A. Timmer uit Meppel, waarna ds. O. S. Cazemir, Ned. Herv. predikant te Dalfsen, die ook den dienst in het sterfhuis had geleid, eenige woor den aan de nagedachtenis van den overledene wijdde. Namens de familie dankte de heer H. Timmer uit Haarlem voor de belangstelling. IN DE HAAST OM VOOR TIENEN THUIS TE ZIJN! Zaterdagavond haastte een 34-jarige dame uit Heemstede, die in de Gierstraat te Haarlem reed, zich naar huis, omdat het al naar tien uur liep. Vermoedelijk door de duisternis, want het was er op dat moment niet druk, stootte zij tegen den trottoirband en viel toen tegen een muur, waar door zij een hersenschudding en eenige hoofd wonden kreeg. Door leden van den Ongevallen- dienst werd zij verbonden en per ziekenauto naar de Maria-Stichting vervoerd. Onteigening voor den wederopbouw. 's-GRAVENHAGE, 14 October (A.N.P.) Het heden verschenen Verordeningenblad bevat een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Justitie, van Waterstaat en van Financiën tot regeling van de onteigening ingevolge artikel 5 van het besluit van den opper bevelhebber van land- en zeemacht van 24 Mei 1940 betreffende den wederopbouw. Hierin wordt o.m. het volgende bepaald: De regeeringscommissaris voor den wederop bouw draagt voortaan den titel „algemeen ge machtigde voor den wederopbouw". De onteigening geschiedt in het publiek belang door den algemeeen gemachtigde ten name hetzij van een publiekrechtelijk lichaam, hetzij van een bijzonderen rechtspersoon of natuurlijken «er- soon. Door de onteigening gaat de .eigendom over ie rekenen van het tijdstip, waarop de aanzegging den burgemeester bereikt. De plannen voor onteigening worden door den algemeen gemachtigde vastgesteld, na overleg met den secretaris-generaal van het departement van financiën. De redelijke vergoeding, welke ter zake van de onteigening worden door den algemeen gemach tigde vastgesteld, na overleg met den secretaris generaal van het departement van financiën. De redelijke vergoeding, welke ter zake van de onteigening verschuldigd is. wordt vastgesteld door den algemeen gemachtigde, na overleg met den secretaris-generaal van het departement van financiën. Bij de vaststelling wordt uitgegaan van de ver koopwaarde. welke de onteigende zaak in den staat, waarin zij zich op het tijdstip der onteige ning bevond, had of zou hebben gehad op 9 Mei 1940. De vergoeding en de overige op de onteigening vallende kosten komen ten laste van dengene, te wiens name onteigend is. De algemeen gemachtigde bepaalt met inacht neming der volgende voorschriften, op welke wijze de betaling van de vergoeding zal plaats vinden. Indien de betaling van de vergoeding aan den eigenaar of aan den zakelijk gerechtigde in geld geschiedt, bepaalt de algemeen gemachtigde de grootte der bedragen, welke toegekend worden aan hypotheekhouders en andere rechthebben den. De betaling der vergoeding kan ook geheel of ten deele geschieden door toewijzing van onroe rend goed. toebehoorend aan dengene, te wiens name is onteigend, aan den eigenaar van het onteigende onroerende goed. Door de toewijzing gaat de eigendom over. De toewijzing geschiedt door den algemeen ge machtigde. Hij is bevoegd, ook tegen den wil van den eigenaar, onroerend goed toe te wijzen van hoogere waarde dan het bedrag der vergoeding, indien naar zijn oordeel het belang van üen we deropbouw dit vordert. De algemeen gemachtigde stelt de waarde van het toegewezen goed vast en bepaalt op welke wijze een hoogere waarde van het toegewezen on roerend goed zal worden betaald of verrekend. De algemeen gemachtigde regelt de grootte der vergoeding, welke toegekend wordt aan hypo theekhouders en andere rechthebbenden. Hij kan ter betaling dezer vergoeding nieuwe zakelijke rechten op het toegewezen goed vestigen en zoo noodig de rangorde der hypotheken regelen. Indien naar het oordeel van den algemeen ge machtigde het belang van den wederopbouw dit vordert, kan de betaling der vergoedingen wor den uitgesteld. De wijze en het tijdstip der beta ling worden geregeld bij nader besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Justitie, van Waterstaat en van Financiën. In dit besluit mag een regeling omtrent de vergoeding van rente niet ontbreken. Degene, te wiens name een onroerend goed is onteigend, is rechtsgeldig gekweten door betaling aan hem, die op het tijdstip der onteigening bij het kadaster als rechthebbende bekend stond, mits ten minste een maand vóór de betaling op de ter plaatse gebruikelijke wijze aan de ont eigening bekendheid is gegeven en geen anderen dan bij het kadaster bekenden op de vergoeding aanspraak hebben gemaakt. Indien ingevolge artikel 5, lid 2, van het be sluit betreffende den wederopbouw of ingevolge dit besluit eigendom is overgegaan van zaken, te welker aanzien ingevolge eenig wettelijk voor schrift inschrijving in openbare registers is ge schied, zal de algemeen gemachtigde onverwijld voor de inschrijving van den overgang in de daarvoor bestemde registers zorg dragen. Het zelfde geldt ten aanzien van zakelijke rechten, welke door den algemeen gemachtigde worden gevestigd. De op het oogenblik van de onteigening op het onteigende goed rustende hypothecaire inschrij vingen worden ambtshalve doorgehaald. Alle stukken, opgemaakt ter uitvoering van het besluit betreffende den wederopbouw of ter uit voering van dit besluit, zijn vrij van zegel en van het recht van registratie. Voor de verrichtingen aan de bewaringen van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewij- zen, noodig voor de uitvoering van deze besluiten, worden geen kosten in rekening gebracht. Dit besluit treedt heden in werking." Officieele valutakoersen der Nederlandsche Bank. Officieele valutakoersen der Nederlandsche Bank. 14 October. Valuta's (schriftelijke en tel. transacties). New York 1.88 3'161.88 9/16. Berlijn 75.28—75.43. Brussel 30.11—30.17. Helsinki 3.81—3.82. Stockholm 44.81—44.90 Zurich 43.59—43.68. Bankpapier: New York 1.86'/2—1-90J4 Brussel 30.0830.20 Stockholm 44.76—44.94 Zürich 43.5543.75 Verdachte van moord te Oss aangehouden. EINDHOVEN, 14 Oct. Op verzoek van den bur gemeester van Oss heeft de Einhovensche recher che hier ter stede een man aangehouden, ver dacht van den Zaterdag te Oss gepleegden moord. De man is ter beschikking van de Ossche politie ge steld. (ANP). HAARLEM 14 October 1940. Gehuwd: 14 Oct., G. M. Voorham en A. M. van Beekel; J. J. Hensen en R. M. B. van den Bosch. Bevallen: 10 Oct. J. A. Paulende Graaff, z.; A. J. Hansenvan Straaten, z.; 11 Oct., H. Kan Gooijer, z.; C. E. J. Hollmannvan Diggelen, d.; J. G. J. Hissinkvan der Sluis, z.; N. van Bogget van Nieuwenhuizen, z.; A. C. M. ReiberZonne veld, d.; 12 Oct., M. HogervorstKlootwijk, z.; N. de BockVerdel, d.; T. WestermanLeistra, d.; J. A. van der VlerkWarnecke, z.; J. M. de Vries Breek, d.; A. K. GrönemeierStorch, d.; E. M. HeemanOostdam, z.; 13 Oct., J. C. HartDerla- gen, z.; 14 Oct., B. JonkerMaijer, z.; J. H. de la CourtMolenaar, z.; J. van WijkWijbenga, z., Overleden: 11 Oct., J. H. RemméRosekrans, 77 j., Heerensingel; 12 Oct., J. S. Cohen, 78 j., Wilhel- minastraat; J. de Vogel, 65 j., Olieslagerslaan; H. Biesbrouck, 70 j., Nwe Kerksplein; 13 Oct., J. A. Zwaag, 48 j., Lod. van Deijssellaan; C. G. P. Loderus Huijding, 78 j., Lindenstraat; A. J. Kramer, 37 j., Hazepaterslaan; M. S. Geutskensvan der Put ten, 77 j., Kamperlaan. HEEMSTEDE De werkloosheid. Groote besparing op de steunuitgaven. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling waren aan het einde der afgeloopen week 174 werkzoekenden ingeschreven, die als volgt over de verschillende beroepen verdeeld waren: grondwer kers 15, metselaars 1, schilders 5, timmerlieden 5, opperlieden 5, bloemistarbeiders 31, losse werklie den 41, metaalbewerkers 16, kantoorbedienden 20, bouwkundig teekenaar 1, bakker 1, werkzamen in andere beroepen 33. Hieruit blijkt, dat de omvang van de werkloos heid in onze gemeente zeer sterk is afgenomen, zóó zelfs, dat zij thans geringer is dan in aoht jaren het geval is geweest. In het overeenkomend tijdvak van de vorige jaren bedroeg het aantal werkloozen in: 1931 146, 1932 314, 1933 362, 1934 327, 1935 401, 1936 437 1937 328. 1938 303 en in 1939 329 Sedert October 1939 daalde het aantal werkloo zen blijkens deze cijfers met 47 pet., terwijl de verbetering sedert het ongunstigste jaar, 1936. zelfs 60 pet. bedraagt. Een vergelijking van de werkloozencijfers voor de verschillende beroepen met die van een maand geleden, doet zien, dat de belangrijkste daling ge noteerd kor. worden voor de categorie bloemistar beiders, die van 50 tot 31 terugliep. Daarop volgen de timmerlieden, die van 22 werkloozen tot 5 daal den en de losse werklieden, wier aantal van 54 tot 41 omlaag ging. Voor de kantoorbedienden zijn de cijfers van een maand geleden en van thans resp. 20 en 20, voor de metaalarbeiders 8 en 16. Ondanks de algemeene verbetering verdubbelde het aantal werkloozen in de metaalbedrijven dus. Deze beide categorieën, de kantoorbedienden en de metaal arbeiders, omvatten echter in hoofdzaak menschen, die vroeger niet in Heemstede maar in Haarlem of Amsterdam werkzaam waren, zoodat de hierop betrekking hebbende cijfers weinig of geen ver band houden met de plaatselijke arbeidsmarkt. Natuurlijk is de sterke daling van de werkloos heid van niet geringe beteekenis voor de gemeente lijke financiën en dit te meer, daar Heemstede niet is aangesloten bij de rijkssteunregeling, maar alle werkloosheidsuitgaven zelf bekostigt. Op de gemeentebegrooting van dit jaar is voor werkloo- zensteun, inclusief brardstoffenbijslag e.d. een be drag uitgetrokken van f 144.000. In de eerste helft van het jaar is een evenredig deel van dit bedrag ten volle noodig geweest om alle steunuitkeeringen te kunnen doen. Thans echter kan met veel minder volstaan worden en wanneer zich geen nieuwe, thans nog niet te voorziene omstandigheden zullen voordoen, zal aan het eind van het jaar op den steunpost dertig a veertig duizend gulden worden overhouden! Dat zal dan een zéér welkome tege moetkoming zijn tegenover verschillende tegenval lers. zooals de lagere bedrijfswinsten, die te ver wachten zijn als gevolg van de gepropageerde be perking van het verbruik van gas en electrischen stroom. Van niet minder beteekenis voor de gemeentelijke huishouding is het bovendien, dat het dan tevens mogelijk zal zijn, de werkloosheidsuitgaven voor het komende jaar bijna tachtigduizend gulden lager te ramen dan voor 1940 gebeuren moest. Dat de werkloosheid thans zoo sterk gedaald is, is vooral toe te schrijven aan de omstandigheid, dat veel Heemsteedsche werkloozen passenden arbeid in Duitschland konden verkrijgen. Thans werken reeds bijna tachtig Heemsteedsche .arbeiders in Duitschland en verwacht wordt, dat dit aantal in de eerstvolgende weken tot ongeveer honderd zal stijgen. Bovendien is het in de laatste weken nog aan vrij veel Heemsteedsche werkloozen gelukt, in de gemeente zelf of in den omtrek arbeid te vin den, terwijl tenslotte ook bij verschillende werken, die de gemeente, al dan niet in werkverschaffing, laat uitvoeren, vrij wat werkloozen konden wor den te werk gesteld. EERSTE PLECHTIGE H. MIS VAN PATER BAVO v. d. WEIDEN. De vorige week is in het missiehuis te Arcen een zoon van een der oudste families van Heemstede, de heer Bavo v. d. Weiden tot priester gewijd en Zondagmorgen, hee*'t de neomist in zijn oude paro chiekei k van de St. Bavo-parochie aan den Hee- renweg zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Zaterdagmiddag om kwart over 5 arriveerde de neomist aan het kerkgebouw, opgewacht door een groote schare van bruidjes en jeugdorganisaties, benevens de geestelijken der parochie. Na aan het hek van het kerkterrein door pastoor C. van Mierlo te zijn verwelkomd, betrad de neo mist het kerkgebouw, voorafgegaan door de bruid jes, terwijl de vele oarochianen een welkomstlied I zongen. Hierna hield de pastoor een korte welkomstrede. waarna door den jongen priester een kort Lof werd gecelebreerd. Zondagmorgen 9 uur droeg de neomist zijn eer ste H. Mis op, daarbij geassisteerd door de pastoors i als Presbijter assistents, de pater overste van het klooster te Arcen als diaken en kapelaan H. Hees terbeek als sub-diaken, terwijl als ceremoniarius fungeerde kapelaan G. te Have. Hierbij voerde het parochiaal zangkoor onder leiding van Br. Tarcisius zeer verdienstelijk uit de Dritte Misse van A. Faist voor 4-stemmig gemengd koor. koor, benevens „Jubilate Deo" voor 5-stemmïg gemengd koor. Pastoor C. van Mierlo hield de feestrede. Spr. wenschte verder den neomist en diens ouders ge luk. Om 4 uur celebreerde de neomist een plechtig Lof, dat besloten werd met een Te Deum. PASTOOR VAN NOORT Pastoor A. F. C. van Noort van de parochie O. L. Vr. Hemelvaart aan het Valkenburgerplein, is, wegens een klein ongeluk, hem in de 'pastorie overkomen, ter verpleging in de Maria Stichting I opgenomen, waar hij vandaag een operatie zou ondergaan BLOKBRANDWEER IN ACTIE. Zaterdagmiddag hield de hulpbrandweer van blok 9 die een deel van den Binnenweg en enkele lanen om de Spaarnzichtlaan beslaat haar eerste officieele oefening, waarvoor als terrein was uitge- i kozen het gebouw „Land- en Spaarnzicht". Onder de belangstellenden waren o.m. het hoofd van den luchtbeschermingsdienst, hoofdinspecteur A. Berentsen, de heer J. Schelling, directeur van I Openbare Werken, het raadslid de heer S. Rijke» en de heer J. Verzij Ibergen, lid van den staf der brandweer. In een snel tempo kwam „de nachtploeg" aan gereden, de slangenwagen bevestigd achter een ge- I woon rijwiel. Onder leiding van den instructeur, den heer H. M. Smorenburg, werden de slangen uitgerold en binnen 2 minute n besproeiden 2 stralen het hooge dak van de villa. Na de oefening sprak de voorzitter van het blok, de heer J. H. J. Stommel, woorden van dank tot j hoofdinspecteur Berentsen voor diens medewerking en ook voor de medewerking va nde bewoners van het blok. Hoofdinspecteur Berentsep sprak daarna zijn be wondering uit voor de wijze waarop dit blok in zoo korten tijd zich zoo goed voorbereid heeft. De apotheek Schotsman heeft een volledige huis apotheek geschonken, die in tijd van nood goed® 1 diensten kan bewijzen. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Deensche consignatievisch: Versche haring f 20—15. makreel f 33.50—30, kabeljauw f 28— f 15.50, groote gul f 17—14, kleine gul f 18.50— 14. groote schelvisch f 32—28, middel schelvisch f 34—21, kleinmiddel schelvisch f 33—20. kleine schelvisch f 31—20. wijting f 20—9, kleine schol f 28—14, schar f 23—19, koolvïsch f 20.50—20. bot f 3522.50, alles per 50 kg. Zoetwatervisch: Snoek 36 ct„ snoekbaars 55— 47 ct., baars 32—23 ct., blei 18—14 ct., voorn 18 ct, per kg. BROOD BON 9 v. 7 Oct. t.m. 15 Oct. BON 10 v. 14 t.m. 22 Oct. 2000 gr. brood of 2500 gr. roggebrood. KOFFIE EN THEE Bon 114 Algem. Distributie- bonboekje van 28 Sept. t/m 8 November 1/2 pond kof fie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 10? Algem Jjistributie- boekje. Van 28 Sept.-25 Oct. 1 K.G. Suiker. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 04 vleesch van de Vleeschkaart, Van 14 Oct. t.m. 27 Oct. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet. BON 04 „worst of vleescli- waren" 75-150 gr. vleesch- waren. ZEEl» BON 104 Tot 18 Oct. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep. HONDENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Hon denbrood wordt alleen verstrekt voor groote ras honden of ingeval men meer dan één hond heeft. MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 78 Algem. Distributie boekje. Tot 1 Nov. 1/2 pond tarwebloem of tar wemeel of boekweitmeel of roggebloem of rogge meel of zelfrijzend bak meel of gruttenmeet BON 76 Algem. Distributie- boekje. Tot 1 Nov. 250 gr. rijstof rijstemeél of rijstebloem. BON 77 Algem. Distributie boekje. Tot 1 Nov. 250 gr. havermout of havervlok ken of gort of grutten. BON 28 Algem. Distributie- boekje. Tot 1 Nov. 100 gr. maïzena of griesmeel of puddingpoeder BON 15 Algem. Distributie boekje. Tot 1 Nov. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti. SCHEERZEEP BON 116 Tot 32 Dec. 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 6 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) Tot 3 Nov 2 Ltr KATTENBROOD BON 4 Tot 31 Oct. 1 1/2 K.g. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. BOTER EN VETTEN BON 05 tot 12 Boterkaan Tot 18 Oct. 1/2 pond boter BON 05-06-07 Vetkaart. Tot 18 Oct. 1/2 pond marga rine of boter. BON 08 Vetkaart. Tot 18 Oct. 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten spijsvet. BON 09-10-11-12 Vetkaart 1/2 pond boter met reduc tie van 10 Cent p. 1/2 pond BRANDSTOFFEN. BONS 01 02 05 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 01 02 05 04 05 06 Bonkaart distributie cen trale verwarming: 1 een heid. Bons, gemerkt: Brandstof fen, één eenheid, le perio de: 1 eenheid. Bons, gemerkt: Cokes, één eenheid, eerste periode: 1 eenheid. BONS 04 05 06 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: I eenheid turf. (Wenscht men geen turf. dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). Bons gemerkt: auto-anthra- ciet: 1 H.L. anthradetnoot- jes IV of V. Alles geldig tot en met 31 October.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8