S> Ons Knippatroon UIT DEN ZUIVELHOEK. AB'S AVONTUREN De vreemde Erfenis ZATERDAG 19 OCTOBER 1940 HAAREEM'S DAGBEXD Eenvoudige japon voor koude dagen. Deze japon, die zeer ge schikt is voor huiselijke be zigheden, kan van effen of bedrukte stof worden ge maakt. Schouder- en rugstuk zijn met ingehaalde ruimte aan de voor- en rugpanden. De japon sluit met knoopen; verder zijn er lange, wijde mouwen met manchetjes en een hoogsluitende hals. Tweebaans rok met bin- nenwaartsche plooien. Benoodigde stof 3 M. van 130 c.M. breed. Het patroon in maat 46. prijs 26 cents, is van Maan dag af gedurende een week verkrijgbaar- bij de bureaux van dit blad, Gr. Houtstraat 93 en Soendaplein 37. De schoonheid van het najaar. Door alle punten- en stamkaarten, door identi teitsbewijzen en broodbonnen., door voedzame re cepten en koffie-extract dat van een half pond een heel maakt, door inmaak- en brandstoffen-proble men, door knollen in kousen en te klein geworden schoenen, door dat alles vergeten wij huisvrouwen wel eens, dat het herfst is en dat de schoonheid van de natuur ons naar buiten roept. Gewapend met de boodschappentasch trekt me nige huisvrouw er op uit om de noodzakelijke aan- koopen voor het levensonderhoud te gaan doen en in haar ijver vergeet zij om naar de natuur om zich heen te kijken. Kousen zonder punten, vilten blouses zonder punten, zeep-surrogaat zonder bon, warme pantoffeltjes, lindebloesem-thee. dit alles heeft haar belangstelling, daarnaar speurt zij in iedere étalage met scherpen blik, daarvan alleen is haar geest vervuld, en voor de mooie natuur heeft zij geen enkelen blik over. Misschien zal zij wel eens een enkelen keer den ken: wat zal het nu buiten mooi zijn,'maar óf dan staat de melkboer voor de deur en vraagt om bo terbons, óf dan stelt zij juist een lijst van nood zakelijke aankoopen plus hun punten-aantal vast, óf dan moeten juist de kamers verduisterd wor den en is het dus al te laat voor een wandeling. En den volgenden dag zijn er weer nieuwe beslom meringen die de gedachten aan de mooie natuur volkomen op den achtergrond hebben gedrongen. Toch is dat niet goed: zoolang het weer zoo mooi is en zacht, blijven de boomen hun gouden blad tentoon spreiden, maar zoodra er weersomslag komt met regen en wind, wordt deze wankele schoonheid vernield en zullen wij een heel jaar moeten wachten om er van te kunnen genieten. En een heel jaar is een lange tijd. Oudere menschen komen met de verduistering in de avonduren weinig meer uit; hun oogen zijn niet jong genoeg meer om aan de duisternis zoo te wennen, dat zij zien kunnen waar zij loopen, en daardoor voelen zij zich onveilig en blijven liever thuis. Maar wanneer zij dan ook nog overdag in huis blijven met het mooie en zachte herfstweer, dan wordt het toch ook wel een saai en eentonig bestaan, waarbij men moeilijk zijn opgewektheid bewaart. Wie nog gezond van lijf en leden is, kan bij mooi weer beter zorgen dat zij geniet van het mooie in de natuur: wanneer straks de winter in zet, komen er nog dagen geöoeg, dat er van uit gaan geen sprake kan zijn. Het is waar, menigeen heeft zwaardere zorgen aan zijn hoofd dan genieten van de herfsttinten, maar het is niet minder waar dat alle zorgen eens een oogenblik vergeten moeten kunnen worden: zij schijnen dan naderhand wat lichter geworden te zijn omdat men er zelf weer frisch tegenover staat. Geniet er dan nu nog van en wees dankbaar voor deze mooie Octoberdagen, die wat komen goed maken van den natten en kouden zomer die achter ons ligt. E. E. J.-P. HET MENU VAN DEN DAG. Spaghetti met kaas en tomaten. Gebraden konijn, Appelmoes, Aardappelen, Chocoladevla met schuimpjes. Spaghetti met kaas en tomaten. Breek de spaghetti en kook ze in kokend water met wat zout gaar, en liefst droog. Wasch intusschen de tomaten, snijd ze in stukken, kook ze gaar met een uitje en zeef ze. Maak van boter en bloem met het tomatensap een gebonden saus en maak ze op smaak af met wat peper zoo mogelijk, zout en Maggi-aroma, en zorg dat de saus goed pikant is. Besmeer een vuurvaste schotel met boter, leg er de spaghetti en de sajis in lagen in, zorg dat er spaghetti bovenop komt en bestrooi deze dik met geraspte kaas. Laat er in den oven een korstje op komen en dien het gerecht dadelijk op. HYGIëNE IN DE KEUKEN Dus ook hygiënisch zoutJozo of Nezo na tuurlijk zuiverder, zuiniger en blanker keukenzout bestaat er niet (Adv. Ingez. Med.) Ditmaal eens ter afwisseling een „groenten-combinatie". Gewoonlijk wordt het geven van twee groenten min of meer als luxe beschouwd. Dit is het ook ze ker als beide groenten apart toebereid en opgedaan worden, want behalve twee pannen en twee dek schalen, gebruiken we immers ook twee gasvlam men, of andere warmtebronnen. 't Wordt een ander geval als we beide groenten tezamen bereiden en opdoen, hetgeen zoo nu en dan mogelijk zal zijn. Zelfs kunnen we ook de aard appelen wel eens samen met de groenten gaar ma ken, zoo>dat we een echt eenpansgerecht koken. Het van ouds gewende stampen, laten we soms eens achterwege, hiervoor in de plaats komt dan luchtig omschudden, waarbij eveneens alle bestanddeelen worden vermengd. We laten een recept volgen van een smakelijke „stoofpot", met tomaten en slaboontjes. Kaas ver vangt ditmaal ter afwisseling het vleesch. Stoofpot met tomaten en slaboontjes. (Maaltijd voor 45 personen). 2 K.G. aardappelen, 1 y2 pond slaboontjes, 1 pond tomaten, V: po. i jonge kaas, 1 eetlepel zout, 2 kopjes water, 80 gram boter (4 afgestreken eetlepels), desgewenscht 1 ui. Haal de slaboontjes af en breek ze doormidden. Zet ze op met het water en het zout en kook ze half gaar (ongev. 20 min.) Boen in-tusschen de aardappelen schoon met een pannenspons of een harde borstel. Snijd ze doormidden en doe ze bij de half gare slaboontjes. Voeg, als de aardappelen een kwartier gekookt hebben, de gewasschen en in vieren gesneden tomaten toe. Doe de in blokjes gesneden kaas er bij als de aardappelen gaar zijn; giet het overgebleven kooknat af (maar bewaar dit) en schud alles luchtig door elkaar. Laat de boter in de koekenpan bruin worden (desgewenscht onder toevoeging van een fijn gesnipperde ui) en voeg hierbij het afgegoten kooknat. Geef deze jus bij de stoofpot. WIE KAN ER GOED TIMMEREN Deze week een zelfgemaakte kist voor hout of turf. Diegene onder onze lezeressen, die timmertalenten bezitten, kunnen nu eens haar hart ophalen! Nu de brandstof voor den winter in beperkte mate wordt toegemeten zullen vele huisvrouwen turf en hout hebben ingeslagen, die natuurlijk een plaatsje op zolder of in den kelder heeft gekre gen. Maar't is onbegonnen werk, voor elke tien turven of houtjes heen en weer te sjouwen en een stapel achter de kachel moge romantisch zijn, het is niet gezellig en allerminst hygiënisch te noemen. Als we dus niet in 't bezit zijn van een ouder- wetsche turfbak, gaan we onze krachten eens be proeven op een zelfgemaakte kist. Als materiaal is een leege sinaasappelkist ja, ze zijn heusch nog wel te krijgen! al bizonder geschikt (fig. a.) We nemen de tusschenschotten eruit en zagen hiervan de pooten, na eerst zij- en onderwanden netjes bekleed te hebben met een stuk triplex. Vinden we dit nog té duur dan bekleeden we met karton, doch in dat geval moet 't geheel later wor den geverfd! We zetten de pooten iets onder den bovenrand, zooveel als later het deksel over de kist sluit. HET DEKSEL. Hiervoor maken we een lijst, die binnenwerks net zoo groot moet zijn als de buitenzijde van de kist. Dit kunnen we op twee manieren doen: le verstekken (fig. c) of, als we daar het gereedschap niet voor hebben, met een zwaluwstaart aan el kaar zetten (fig. d.) Kiezen we deze laatste methode, dan moeten we heel nauwkeurig werken en met 't inzagen er op letten dat het niet te wild wordt. De zwaluwstaart moet er stroef inpassen, 't Kan tenslotte gelijmd worden. Is de lijst klaar, dan bespijkeren we deze ook met triplex. Kist en deksel worden nu in de gewenschte kleur geverfd. Als de zijkanten met karton zijn bespijkerd, moet dit eerst in de grondverf, anders zuigt de olieverf erin en krijgt men een vies rommeltje. Het blad (bovenvlak van deksel) kan men ook nog een vroolijlt aanzien geven door er een stuk zeildoek voor te spannen, eventueel gelijmd. Deze practische kist kan ook heel geschikt zooals u op 't plaatje ziet als laag tafeltje dienst doen! VOOR DE KINDEREN. Ondertusschen had kapitein Flink niet stil gezeten. Fluitsignalen en commando's weerklonken aan alle zijden. Overal zag Ab haastige en ge wapende mannen naar de hun aan gewezen plaats loopen. Als vanzelf bleef Ab het dichtst bij kapitein Flink. Maar de kapitein zelf had er ook schik in, dat Ab „de dansende poppen" van nabij wilde zien. Daar zag Ab nota bene tot zijn schrik twee kleine kanonnen door een gat naar buiten draalen. Plots gaf de kapitein een kort fluitsignaal en riep „op letten". Tevoren gaf hij Ab den raad zijn ooren goed dicht te stoppen. Het resultaat was verrassend. De kleine scheepjes, die als het ware bij tientallen uit de zee leken opgedoken te zijn en die ieder bemand waren met wel vijftig of zestig met enter- stokken gewapende mannen, wilden nu haastig een goed heenkomen zoe ken. Maar dat ging zoo gemakkelijk niet. Want de achterste scheepjes moesten eerst omkeeren. Het werd een vreeselijke warboel. Mijnheer Speurneus stond met kapitein Flink aan dek aandachtig naar de vluch tende zeeroovers te kijken. Toen sprak mijnheer Speurneus op g„- dempten toon tegen den kapitein Siki zat met zijn vriend Chimmy bij de openstaande deuren van de gereedschapbergplaats. Het waren beiden Chineesche bedienden, die nog net vóór het vertrek van het schip uit de haven, waren gemonsterd. Ze spraken met de hoofden naar elkaar toegestoken op fluisterenden toon Plotseling zwegen zij en de een wees met zijn duim naar mijnheer Speur neus en kapitein Flink, die voorbij kwamen en ook Ab kwam voorbij en hij was het, die opmerkte, dat Siki en Chimmy geheimzinnig naar zijn twee groote vrienden wezen. VEST VOOR OUDERE DAMES. Voor dit heerlijke, warme vest, maat 44, gebreid van zwarte wol met een wit motief er in, ben we 400 gr. wol noodig en pennen no. 3. Ru g. Voor den rug zetten we 100 st. op en breien eerst 10 pennen recht, dus 5 ribbels. Dan ver volgen we met een pen recht, een pen averecht. Na de ribbels minderen we voor en achter om ds 6 pennen een st. af, tot we 90 st. overhouden, no breien we 10 pennen en dan meerderen we om dj 6 pennen voor en achter een st. ,tot we 120 st hebben. We zijn dan bij het armsgat en kantes hiervoor voor en achter 15 st. af: (5-4-3-2-1). Nu breien we met de overgebleven 90 st. nof ongeveer 17 c.m. en kanten dan aan weerskan'. ten 30 st. af voor de schouders en de middelsu 30 st. blijven staan voor den hals. Linkervoorpand. Voor het linkervoorpand zetten we 58 st. op breien eerst weer 5 ribbels. Het patroon is n\ verder weer een pen recht, een pen averecht maar aan de voorzijde breien we telkens 8 st recht. Dit is de bies waar later knoopen op k* men. We minderen nu aan den zijnaad om de pennen telkens een st. af, breien daarna 10 pen nen en meerderen dan om de 6 pennen een st Het afminderen doen we tot 53 st.. het meerde ren tot 68 st. Voor het armsgat kanten we weer 15"st. af, als boven, waarna we 53 st. overhouden Voor de omslaande revers, die op de foto nor even te zien komen, meerderen we naast de voorbies om de 4 pennen een st., tot we 70 st. op de pen hebben. Voor den schouder kanten we nt 30 st. af, de rest blijft staan voor de revers, wordt dus geen halsuitsnijding gebreid, maar hR voorpand wordt verbreed en later omgeslagen. Rechtervoorpand. Het rechtervoorpand is gelijk aan het linke maar na 28 ribbels van de voorbies, breien m het eerste knoopsgat (een knoopsgat van 4 st. en zoo 12 knoopsgaten telkens met 5 ribbels tusschen. Kraag. Als we den schouder aan elkaar genaaid hebben nemen we de 40 st. van de eene revers op de pen zoeken er op den schouder nog 5 st. bij, da: nemen we de 30 van den rug, weer 5 st. op de- anderen schouder, en 40 st. van de volgend) revers. Op deze 120 st. breien we 9 ribbels. Mouw. We beginnen aan den kop en zetten 40 st. op Elke tweede pen meerderen we er nu voor e: achter een st. bij, tot 74 st. Nu zetten we voort achter in één keer 12 st. erbij op en breien pennen. Dan schuinen we af. door om de 4 pen nen voor en achter een st. af te minderen tot St., dan om de 6 pennen tot 40 st. Als de mouï de vereischte lengte heeft, breien we nog 5 rib bels recht. Zakken. Voor de zakken zetten we 28 st. op, breien 5 ribbels en dan nog 35 toeren gewoon. Opmaak. We stikken het jasje in elkaar, en strijken hR onder een vochtigen doek. Nu draaien we ee: paar einden mooi. dik koord en leggen dat 02 den rand van het kraagje; op de revers eindige we dan met een sierlijke krul. Ook rondom zakken komt zoo'n koord, dat ook links rechts met een krul eindigt. In den rug van dit. jasje zit een bandje, waar voor we 70 st. opzetten en 9 ribbels breien. Wit met zwarte knoopen vervolmaken het ge heel. Bescherm uw gezin tegen verkoudheid door dit eenvoudige recept. Dit receptje is werkelijk uitstekend in all) gevallen van verkoudheid en hoestIn ee kwart liter water lost U een eetlepel suiker 0! stroop op. Dan voegt U hieraan toe 30 gras Vervus (dubbel geconcentreerd), die verkrijg baar is bij alle apothekers en drogisten. Eve goed doorroeren en Uw hoestsiroop is gereed (Adv. Ingez. Mei.) Roman van HERBERT STEINMANN. Bewerkt door LIZZY VEEN. (Nadruk verboden) 1) De heldere, warme zonneschijn van een Mei dag ligt over het dorp Ridagshausen. Zichtbaar en duidelijk staan de torens van het nabije Bruns- wijk. De wijzers op den toren van de oude kerk wijzen acht uur in den morgen aan. Reserve heeft rust. Reserve heeft rust, zmgt Hans Wenger. student en aanstaand ingenieur, en steekt daarbij de spade in de vruchtbare aarde van den vaderlijken tuin. Hij is bezig een leeg aspergebed om te spitten. Nu en dan gluurt, hij naar het groenbegroeide tuinhuisje, dat tegen den lichten muur van het huis met het roode dak leunt. Daar zit. achter de courant verborgen, de gepensionneerd hoofd boekhouder: Karei Hen drik Wenger. Een bont ontbijtservies staat op de tafel. Tusschen de boomen door komt een jong meisje naar den student. Hans. de koffie is klaar, kom dan! roept zij met een hooge, luide stem. Hans Wenger houdt de schop als een pre senteerblad op. Tot uw orders, zusje. Zij be kijkt hem met een kleinen onwilligen rimpel tusschen de wenkbrauwen. Wat zie je er weer uit, zucht zij. Als de menschen dat zouden zien, dan zouden zij zeg gen. Die jongen heeft zich duchtig geweerd. lachte hij en stak de schop in den grond. Hij schuift haastig zijn muts recht, trekt de riem om zijn tamelijk versleten broek vaster en gaat zijn handen onder de kraan van de tuinslang was- schen. Klaar, kom, huismoedertje. Hij haakt zijn arm in dien van zijn zuster. Ach jij, fijn dat je er weer bent, zegt Ger trude, die eigenlijk erg trotsch op haar jongeren broer is. Hij is in zijn diensttijd een flinke breed geschouderde jongeman geworden. Zij passen goed bij elkaar zooals zij daar arm in arm loopen. Beiden zijn lang, blond, met blauwe oogen en vlug ge zekere bewegingen. Alleen het overmoedige van Hans mist zijn zuster. Zij heeft reeds iets moederlijks en vooral nu zij over haar gebloemd japonnetje een blauwe huishoudschort draagt. En geen wonder want sedert den vroegtijdigen dood van de moeder heeft zij het beheer van het huis houden op zich genomen. Als de twee het priëel binnenkomen, laat Karei Hendrik Wenger gepensioneerd hoofdboekhouder van de conservenfabriek „Bordelmans en Zn", de courant zakken en kijkt met trots naar zijn twee kinderen. Present vader, lacht Hans. Trude schenkt koffie in en legt koeken op de borden. Vader Wenger propt een flink stuk van de koek, welke Trude ter eere van den terugkeer van haar broer uit dienst, heeft gebakken, in zijn mond. Uitstekend, mijn dochtertje, als altijd. Je bent een koekengenie, bevestigt Hans met vollen mond. Wel. de man die jou eenmaal zal trouwen Maar Hans, Getrude woijdt plotseling erg rood maar met een zuchtje zegt zij. Ach. wie zou mij willen hebben Maar dan wordt zij nog rooder.' Juist in de richting waarin zij kijkt, ligt het smalle hek, dat den buurtuin van hun tuin scheidt. In dien tuin is zoo juist een jonge man verschenen, die keurig gegolfde haren heeft, een scherpe vouw in zijn broek en een witte shirt draagt-, waar een bonte das schilderachtig over heen valt. De jonge man opent het hekje en komt haastig naar de Wengers toe. Hans kijkt op. Neen maar, daar komt Koert Walter, zit die nog altijd bij moeder thuis? Ziet er uit als een graaf. Alleen een beetje bleek en wat smal in de schouders. Dit zegt Hans gemoe delijk spottend van zijn buurman met wien hij opgegroeid is. Gertrude is beleedigd en roept uit, Koert is erg flink, hij helpt zijn moeder in den kruideniers winkel Hij ziet er zwakjes uit, bromt Hans zacht. Hij wordt teveel verwend. Gertrude wil heftig antwoorden, maar vader Wenger grijpt in; kinderen krakeel toch niet. Daar komt hij. Koert Wouter staat voor hen en buigt deftig. Goeden morgen mijnheer Wenger. goeden mor gen Gertrude, mag ik je geluk wenschen met je terugkeer in het ouderlijk huls. Hans? Morgen, zegt de bruingebrande Hans tegen den bleeken jongen man. dien hij eigenlijk erg graag mag. Tenslotte kan Koert het toch niet helpen, dat zijn moeder haar eenigen zoon aan bidt. Gertrude is opgestaan. Je drinkt toch 'n kop koffie mee, Koert? vraagt zij. Ik zal even een kopje halen. Neen, dank je Gertrude, ik moet dadelijk terug, de winkel staat om dezen tijd vol klan ten. Ik kom u enkel een boodschap brengen, mijn heer Wenger. Rechter Detleven heeft bij ons op gebeld. Hij verzocht u, thuis te willen blijven, hij wil u met een heer komen bezoeken, het is een belangrijke zaak. Over het gezicht van den ouden heer Wenger glijdt een glimlach. Aha. de olijfgroene, lacht hij. De olijfgroene? vraagt Hans verwonderd. Oom Detleven houdt er toch geen vrouwelijke re laties op na? De vader lacht van harte. Een olijfgroene Nikaragua van 1867, mijn jongen. Ik heb daar een. tweede exemplaar van en Detleven heeft mij al lang beloofd er iemand voor te zullen interessee ren. Op dit oogenblik weerklinkt de bel van het huis. Daar is hij al. doe maar open. mijn jongen. Hans wil protesteeren. hij is immers niet ge kleed. Gertrude kan beter opendoen. Maar Ger trude is er niet meer. Zij is stil met Koert weg gegaan en Hans herinnert zich iets gehoord te hebben als: „naar de bloemen kijken". Inderdaad, daarginds bij het seringenboschje, waar Gertrudes perk met lievelingsbloemen is schemeren een lichte japon en een wit shirt. Dus gaat Hans opendoen. Hij komt hoofdschuddend terug en legt een telegram op tafel. -Sedert wanneer telegrafeert men u vader? Vader Wenger leest verwonderd het telegram. Heel vreemd Draadloos telegram uit Salt Lake City (Utah) U.S.A., blijf van „Excelsior" af, of het zal u spij ten geboren te zijn. Death. Neen, maar, begrijp jij daar iets van jon gen? Hans fronst de wenkbrauwen. ..Death" beteekent „dood", vader, een vreemde grap. De oude Wenger kijkt nog steeds naar het tele gram. Hij onderzoekt het stempel en de er op aan gegeven tijden. Ongetwijfeld is het telegram echt. Zij zwijgen. En dan wordt er voor de tweede maal gebeld. Wenger staat op. Ik ga wel. Je moet je werkelijk een beetje opknappen, Hans. Het zal de rechter zijn met den postzegelliefhebber. Ja, antwoordt de zoon afwezig. Maar terwijl de oude kranige mijnheer Wenger naar de deur van het huis met het roode dak gaat, terwijl Gertrude haastig en blozend komt aanloopen en de jonge man met het witte shirt achter het hek verdwijnt, in dit korte oogenblik is het Hans Wenger opeens alsof er van het gele stuk papier, dat daar tusschen het oude vertrouw de koffieservies ligt, iets verschrikkelijks uitgaat. Het schijnt hem toe. dat de zon niet meer zoo helder en vroolijk schijnt, alsof de bloemen niet meer zoo lekker ruiken, alsof het voorbij is met den vrede en de rust. Hij strijkt met de hand over het voorhoofd. Onzin, zegt hij luid en gaat haastig door de achterdeur naar binnen, de trap op naar zijn kamer. Hij heeft echter een snellen blik in de gang geworpen en van de twee vreemde menschen, die naast vader en den rechter staan, heeft hij er maar een goed geziende vrouw. Een koud, mooi gezicht met vuurrood ge schminkte lippen en blond geverfd haar. En grijze oogen, waarover een sluier leek te liggen. Maar mijn bloemen moet je nog zien, voor dat je weggaat, had Getrude tegen Koert' ge zegd. Nu staan zij zwijgend tusschen de bloem perken onder het seringenboschje. Koex-t, zeide het meisje enkel. Er ligt een eigenaardige toon in dit woord. Koert Wolter be grijpt. Op zijn gezicht staat schuldbewustzijn le?en. Ik heb heusch niet veel tijd, Geriruö-: ik kan moeder in den ochtend, als het zoo dn is, niet alleen laten. Je zult haar wel nooit alleen kunnen late hè? Weet je welke dag het vandaag is? Donderdag, geloof ik. Koert Ditmaal heeft de kalme Gertruc met den voet op den grond gestampt. Goed. als je niets meer van mij wilt wete moet je het zeggen, maar van dit hangen e wurgen heb ik nu genoeg. Vandaag is het net dn maanden geleden, dat je beloofd hebt met moeder en daarna met mijn vader te zullen spr; ken. Hoeveel ik ook van je houd. Koert, kan: toch niet om je hand bij je moeder komen vrage: Koert Wolter is erg 'onrustig geworden. Gertrude, Trude heb toch geduld, je moeder, je weet hoe lastig zij is. Gertrude Wenger is treurig en boos tegelijk. I zou willen huilen en tegelijk boos zijn op deft grooten jongen van wien zij toch zooveel houd; Je bent lastig, zegt zij ongeduldig. Ik h geen zin meer in die heimelijke verloving. Je be: niet moedig genoeg, Koert, dat had je als klei: jongen. Ik heb gemeend, dat er toch nog een nu in je zat en dat men die er enkel uit behoefde halen. Maar je blijft de bange wezel die aan mo- der's rokken hangt. Hans heeft gelijk. De jongeman trekt aan zijn das. Hij schaar zich erg. Hij houdt werkelijk veel van Truc maar hij kent zijn moeder, of meent haar te ke: nen. Zij zal over ondankbaarheid praten en e; zenuwtoeval krijgen en zeggen, dat het haar is als hij over trouwen praat. Nu Koert? Lieve Gertrude..heb toch nog een beetjes duldk Ik moet moeder langzaam voorbereide laten we zeggen veertien dagen, of vier weken Getrude legt haar kleine hand op Koert's ar: Ja. of ook nog drie, vier jaren. Als je werkelt van mij houdt, zooals je zegt dat je doet, da moet je vandaag nog met je moeder spreke: Ik ben tenslotte geen vreemd meisje dat zij ni) kent. Als je dit echter niet. doet, als je niet zoo veel moed bij elkaar kunt krijgen, dan ben je ee niksnut en voor zoo'n man bedank ik. Ziezoo, weet je het. Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6