BwMen RENNIE Bonnen die rhans geldig zijn: BURGERLIJKE STAND Vit de Omstreken J MAANDAG 21 OCTOBER 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Birmaweg opnieuw bestookt. Colonne vrachtauto's in de Chineesche provincie Yoennan uiteengedreven. TOKIO. 21 October (D.N.B.) Japansche marinevliegtuigen hebben gisteren een twee - den bomaanval ondernomen op den Birmaweg. Hun opdracht was vooral belangrijke bruggen te vernielen. Volgens alhier ontvangen berichten is de op dracht ondanks het feit. dat het zicht deels slecht was en wolken hingen boven de bergen van de provincie Yoennan. met succes ten uit voer gelegd. Bovendien hebben de vliegtuigen verscheidene colonnes vrachtauto's aange vallen en uiteengedreven, resp. vernield, een tweede formatie bommenwerpers heeft opnieuw in de streek ten zuid-westen van Mengtse mili tair belangrijke fabrieks-installaties, o.m. een munitiefabriek, aangevallen en met succes ge bombardeerd. Arrestaties in Roemenië. Gearresteerden worden verantwoordelijk gesteld voor den moord op Codreanu. Uit Boekarest verneemt het D. N. B.. Op grond van de resultaten van het tot dusver in gestelde onderzoek hebben de speciale commis sies van onderzoek van het hof van cassatie en van het ministerie van justitie de arrestatie ge last van een aantal hoogwaardigheidsbeklee- ders van het regime van ex-koning Carol. Het betreft hier den vroegeren minister voor de open bare veiligheid en commissaris van politie te Boekarest, generaal Marinescu, den vroegeren commandant van de gendarmerie, generaal Bengluia kolonel Zeciu, den kolonel Macovearu en den majoor der gendarmerie Dinulesca. Hun wordt ten laste gelegd verantwoordelijk te zijn voor den moord op Codreanu en zijn aan hangers. De beide laatstgenoemde officieren der gendarmerie hebben persoonlijk den moord op Codreanu en zijn légionnairs geleid. Om de zelfde redenen is een aanklacht ingedind te gen den vroegeren minister Urdarianu en den gewezen inspecteur van politie Parisianu. Nu Urdarianu, te zamen met ex-koning Carol naar Spanje is vertrokken, en de inspecteur van politie Parisianu nog bijtijds naar Joego slavië is gevlucht, heeft het ministerie van justi tie opdracht gekregen om via 't ministerie v. bui- tenlandsche zaken aan de Spaansche resp. Joe goslavische regeering hun uitlevering te verzoe ken. Nader meldt het D. N. B. uit Boekarest: In den ministerraad van 19 October is medegedeeld dal generaal Negri gearresteerd is, aangezien hij in een vlugschrift stelling had genomen tegen de Ween- sche scheidsrechterlijke uitspraak. Bovendien heeft de ministerraad zich bezig ge houden met verscheidene maatregelen tegen de eco nomische sabotage en de corruptie. Ambtenaren die economische sabotage hebben bevorderd en steek penningen hebben aangenomen, worden bedreigd met levenslangen dwangarbeid. Gehamsterde voor raden levensmiddelen worden in beslag genomen. Russisch protest te Londen. Tegen vasthouden van Estlandsche en Letlandsche schepen. LONDEN 19 October. Tijdens een langdurig onderhoud, dat de Russische ambassadeur Maisky Donderdag op het Foreign Office met Lord Hallfax heeft gevoerd, heeft de Russische diplomaat ener giek geprotesteerd tegen het requireeren van minstens tien Estlandsche en Letlandsche schepen, die volgens de Russische opvatting aan Rusland toebehooren. Naar gemeld wordt zou Halifax hier op geantwoord hebben dat de requisitie nog geen beslissing over het bezit der schepen beteekent, daar dit nog een omstreden kwestie vormt. Nadat Engeland het beschikkingsrecht der Bal- tische banken op de vier millioen pond aan goud, dat in Engeland is, heeft geblokkeerd, en nu ook de Baltische schepen heeft gerequireerd, neemt men aan dat de Engelsch-Russische betrekkingen nog meer gespannen geworden zijn. Neutrale diplo maten waren Vrijdag van meening dat Engeland Rusland volkomen als verlies geboekt heeft. (United Press). De bommen op Rotterdam. Nader meldt het A. N. P.: De drie tijdens den bomaanslag op Rotterdam gewonde dames zijn de 22-jarige verpleegsters J. H. de Beer en W. H. Remijn beide werkzaam en inwo nend in het ziekenhuis aan den Bergweg. Het derde slachtoffer is mevrouw A. Oskamp-van der Meer, wonende in de Meubelstraat, die ernstige verwon dingen aan een der armen opliep. Zij is in boven genoemd ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Voorts werd het St. Antoniusgesticht op den Nieuwen Binnenweg ernstig getroffen. De voor het gebouw staande ijzeren hekken drongen naar bin nen en richtten daar verwoestingen aan. Plafonds stortten in en een zevental jongens en meisjes be kwam lich'te verwondingen. De 12-jarige M. van 't Zand kreeg een vrij ernstige scheurwond aan een der knieën. Per auto van den G. G. D. is hij naar het hospitaal overgebracht. Drie lichtgewonden, die op straat door bomscher ven waren getroffen, konden na ter plaatse te zijn verbonden huiswaarts keeren. Leidschendamsche moordzaak voor den Hoogen Raad. 's GRAVENHAGE, 21 October (A.N.P.) Op 19 Maart van dit jaar stond voor de strafkamer van de Haagsche rechtbank terecht de toen 29-jarige Rotterdamsche koopman R. A., die ter zake van moord op den veekoopman C. G. van der Horst te Leidschendam werd veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf, conform den eisch van den officier van justitie. Daar A. na zijn veroordeeling door de recht- band volhied onschuldig te zijn veroordeeld, is hij van het zeer zware vonnis in hooger beroep ge gaan, doch ook het Haagsche gerechtshof heeft hem wegens moord veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf. Heden diende deze zaak in cassatie voor den Hoogen Raad, waarbij mr. E. A. Kan een aantal cassatiemidddelen toelichtte. Pleiter gaf o.m. als zijn meenning te kennen dat het Hof A. ten onrechte wegens „moord" heeft veroordeeld daar de te laste gelegde feiten de im- putatie van voorberachten rade niet behelzen aan gezien de zinsnede „na kalm beraad en rustig overleg" niet tot uitdrukking brengt, dat gehandeld is volgens een in koelen bloede overwogen en ge nomen besluit om een gevormd voornemen om van het leven te berqoven ten uitvoer te brengen. Voorts betoogde pleiter, dat uit de gebezigde be wijsmiddelen de aanwezigheid van voorbedachten rade niet kan worden afgeleid. De conclusie van het O.M. werd vastgesteld op beden over 14 dagen. Begrafenis van de slachtoffers der ramp te Baflo. GRONINGEN, 19 Oct. Het was een zeer aan grijpende plechtigheid Zaterdagmiddag op de Zuiderbegraafplaats te Groningen. Negen van de dertien werkverschaffingsarbeiders, die Woensdag toen zij op weg waren naar de inpolderingswerk zaamheden in de slikken, op zoo tragische wijze om het leven waren gekomen, bij de ontzettende ramp op den onbewaakten overweg onder de ge meente Baflo, werden gezamenlijk naar hun laatste rustplaats gedragen. De chauffeur van de verongelukte autobus, K. Havers, uit Zwolle, wordt heden in zijn geboortestad begraven. E. Hultjer en U. Versluis worden heden eveneens op de Zuiderbegraafplaats te Groningen aan den schoot der aarde toevertrouwd en Dinsdag zal het dertiende slachtoffer, J. Funcke, naast zijn ka meraden worden ter aarde besteld. Op en bij de begraafplaats heerschte reeds uren van te voren enorme belangstelling en de duizen den stadgenooten, die hier stonden opgesteld, ontblootten eerbiedig het hoofd, toen de droeve stoeten bij de doodenakker arriveerden. Er waren reeds tal van autoriteiten verzameld, onder wie. wij opmerkten den vertegenwoordiger van den Rijkscommissaris voor Groningen dr. C. Conring, met enkele andere hooge Duitsche officieren, den Commissaris der Provincie mr. J. Linthorst Ho- man, den burgemeester van Groningen mr. P. W. J. H. Cort van der Linden met het voltallige col lege van B. en W. De kisten der omgekomenen werden, terwijl een groote ontroering zich van de omstanders meester maakte, naast elkaar in de graven neer gelaten, nadat eerbiedig twee minuten stilte in acht was genomen. Een schat van bloemstukken en kransen getuigde van de deelneming der ge- heele bevolking. Nadat fraaie kransen namens den Rijkscom missaris Rijksminister Seyss Inquart en namens den Commissaris der Provincie Groningen, mr. J. Linthorst Homan waren neergelegd bij de groeve, trad dr. Conring naar voren om namens den Rijkscommissaris voor de bezette gebieden deelneming te betuigen met het leed diergenen, die door het ontzettende ongeluk van deze week zoo zwaar zijn getroffen. De krans is 'n bewijs van deelneming met hen, die jaren door de geesel der werkloosheid zijn aan geraakt en nu zoo wreed werden weggenomen. Hij zegde namens den Rijkscommissaris toe, dat voor de nagelaten betrekkingen zal worden ge zorgd en eindigde met een „rust in vrede". Vervolgens sprak de Commissaris der Provincie Groningen, mr. J. Linthorst Homan. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Een buitengewoon mooien najaarsmiddag troffen de deelnemers aan de paddestoelenexcursie welke Zaterdag onder leiding van den heer G. L. van l'-yndhoven in Groenendaal werd gemaakt. Het bosch was prachtig in zijn rijke herfsttinten van Teel tot geelbruin, en de wandeling op zichzelf was al heerlijk. Tijdens het zoeken hoorden we in de bocmen den boomklever en den boomkruiper. Vrij veel soorten zwammen werden nog gevonden, o.a. Amanita junquillea, welke hier niet zoo veel gevonden wordt. Paarlamaniet, mooie exemplaren van de Paarse Ridderzwam, de knotsvoettrechter- zwam. de nevelzwam, botercollybia en eikencolly- bia, Mycena galopoda, M. pelianthrina, kleine exemplaren van de bloedsteelmycena; van de melk- zwammen o.a. Lactarius blennius, L. chrysorpheus (de zwavelmelkzwam), L. subdulcis, voorts Russula ochroleuca, R. nigricans, waarvan sommige al ge heel zwart verkleurd waren, een exemplaar van de Hertenzwam Marasmius confluens en M. urens, de zeer fraaie schubbige bundelzwam Flammula sapina, enkele gordijnzwammen, radijszwom, de grijze vochtzwam. Bijzonder mooi was de kopergroenzwam met blauwgroenen hoed. En aardig was ook het fraaie leweizwammetje, waarvan een mooi groepje werd gevonden. Wandelsport Marschen van Bonifacius. Zeshonderd wandelaars op zonnigen Zondag. De uitgestelde marschen van de R.-K. Wandel- sportvereeniging St. Bonifacius, die Zaterdag en Zondag werden gehouden, zijn een eclatant succes geworden. Niet minder dan 25 vereenigingen na men er aan deel en in totaal kwamen ongeveer zes honderd deelnemers aan den start in het clubge bouw aan de Koningsteynstraat. Zaterdagmiddag lagen een honderdtal wande laars het aardige parcours af, dat door Heemstede, Overveen en de omgeving van de Zomervaart voerde, Zondag startten 500 wandelaars voor den marsch van 25 kilometer. Mogelijk lieten eenigen van hen zich eerst op net laatste oogenblik in schrijven, daartoe verlokt door het prachtige na jaarsweer, maar de overgroote meerderheid der deelnemers had zich reeds lang van tevoren opgege ven. Het lijkt wel of de marschen van St. Boni- ficius altijd moeten slagen. En toch is deze vereeni- ging, waarvan wij ons de tweedaagschen herinne ren, die over het geheele land in wandelsportkrin gen bekend zijn, niet de oudste in deze stad; in tegendeel, zij is zelfs een van de jongeren. Ook voor deze najaarsmarschen was de belang stelling uit andere steden groot. De vereenigingen T.A.K. uit IJmuiden, Wilskracht, Cito en D.V.V. uit Amsterdam. Cursor uit Den Haag. Onder Door uit Alkmaar, D.S.S. en D.E.M. uit Beverwijk en St. Christohorus uit Hillegom, waren, soms met flinke groepen, naar Haarlem gekomen. De organisatie berustte bij den heer Selhorst en zij klopte als een bus. Duitscliland wint van Bulgarije. De landenwedstrijd DuitschlandBulgarije, wel ke Zondagmiddag voor 30.000 toeschouwers te Mün- chen werd gespeeld, eindigde in een overwinning van de Duitsche ploeg met 73. HAARLEM, 21 October 1940 Bevallen. 18 Oct.: M. L. Dooyeweerd—-van Leeu wen, d. 19 Oct.: J. Elfers—Ellzen, d. M. E. Olij— Plas, z. J. J. Duits—Koene, z. A. J. Huinink— Affourtit, d. 20 Oct.: A. Klaver—Ran, z. 21 Oct.: E. Smid—Bult, z. Overleden. 18 Oct.: G. M. E. Winter—Bosch, 75 jaar, Julianapark P. Steffens, 63 j., Kam perlaan. 19 Oct.: J. G.. 2 jaar, z. v. G. Flobbe, Spaarndamscheweg. P. de GrootZuidland. 72 jaar, Leidschevaart. A. WillemseBos. 72 j., Westerstraat. J. F. Luttik—Kernekamp, 73 jaar, Lange Heerenvest. 20 Oct.: P. Stain, 57 jaar. Nagtzaamstraat. P, J. Gelaudie, 40 jaar, Van Zeggelenplein. WIE RENNIE NEEMT, WEET VAN GEEN BRANDEND MAAGZUUR MEER... Een paar Rennies na tafel doen wonderen. Binnen enkele minuten geen spoor meer van pijn. Gemakkelijk en aangenaam in te nemen; gewoon laten smelten in den mond. Neem eens Rennie en ondervind zelf die wonderlijk snel intredende verzachting. Rennie is verkrijgbaar bij alle apoth. en drog. I. verh. O.B., bij alle Apoth. en Drog. (Adv. Ingez. Med.) EEN KWART EEUW HUISNAAISTER. Heden herdenkt Mej. van Hazebroek het feit, dat zij 25 jaar als huisnaaister in dienst' is bij de familie EverardWilde in Aerdenhout. Mej. van Hazebroek ontving de medaille en oorkonde der Ned. Ver. van Huisvrouwen. De huldiging had plaats ten huize van de jubilaresse Z.B. Spaarne No. 88 waardoor de oude Moeder der jubilaresse aanwezig kon zijn. Het Bestuur der Afd. Haarlem en Omstreken was vertegenwoordigd door Mevr. de Bruin en Mevr. Vermeulen; deze laatste sprak de jubila resse met een persoonlijk woord hartelijk toe en roemde haar groote trouw en toewijding. CASEÏNE De secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij heeft bepaald, dat de be perkende regelen in den zin van artikel 9 van de Landbouwcrisiswet voor melk, kaas, melkproduc ten, zoomede melkvet bevattende producten ook zul len gelden voor caseine. VERGADERING VRIJZ.-DEM. BOND. Behoudens goedkeuring van de autoriteiten zal de Vrijz.-Dem. Bond Zaterdag 30 November en Zondag l December te Utrecht een huishou delijke algemeene vergadering houden. Mr. A. M. Joekes houdt een redevoering. Er moe ten vier hoofdbestuursleden worden gekozen, wegens overlijden, periodiek aftreden of be danken van vier leden. De handelingsbevoegdheid ten aanzien van ondernemingen en vermogens. Het Verordeningenblad bevat nog de volgen de bepalingen betreffende de handelsbevoegdheid van ondernemingen waaromtrent we Zaterdag reeds een en ander hebben gepubliceerd. Artikel 2. (1.) Voorzoover schuldenaren, d!e hun zetel, woonplaats of verblijfplaats in het bezet+c Neder- landsche gebied hebben, na 31 Augustus 1939 vor deringen, welke tot een onderneming of tot een vermogen behooren, voor welke onderneming of voor welk vermogen een persoon, als bedoeld in den tweeden -volzin van artikel 1 is benoemd, zon der goedkeuring van dezen aan andere personen hebben voldaan, heeft deze voldoening geen be vrijdende werking. Dit geldt niet, indien en voor zoover voldoening voor 10 Mei 1940 op grond van een in kracht van gewijsde gegaan vonnis, van een gerechtelijke minnelijke schikking of van een ge homologeerd accoord heeft plaats gehad. (2.) De secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart kan in bij zondere gevallen: 1. op verzoek van den schuldenaar verdere uit zonderingen op het in den eersten volzin van lid 1 bepaalde toestaan; 2. bepalen, dat, in afwijking in zooverre van het bepaalde in den eersten volzin van lid 1, ook betaling door den schuldenaar in het tijdvak van 1 Januari 1938 tot en met 31 Augustus 1939 ver richt geen bevrijdende werking heeft. Artikel 3. De secretaris-generaal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart kan bepaalde rechtshandelingen en anderszins, welke betrekking hebben op een onderneming of een vermogen, waar voor een persoon, als bedoeld in den tweeden vol zin van artikel 1, is benoemd, van onwaarde ver klaren, wanneer deze na 31 Oecember 1937 zijn verricht door of ten opzichte van personen, die bij overeenkomstige toepassing van artikel 1 op het tijdstip, dat de rechtshandeling of anderszins met betrekking tot de onderneming of het vermogen geschiedde, geen handelingsbevoegheid mer zou den hebben bezeten. Artikel 4. Deze verordening is Zaterdag 19 October in wer king getreden De schilderswinkel in de open lucht. Vele schilders zijn te Amsterdam bezig met het op maat snijden en in de sponningen zetten van de ruiten der woningen, waarvan de ramen tijdens de jongste Engelsche bombardementen vernield werden. (Foto Pax Holland.) INVENTARISATIE VAN BANDEN. Hoewel in de bladen alleszins duidelijk bekend gemaakt is, dat alle houders van motorrywiel- en autobanden, tractorbanden en vliegtuigbanden (zoowel buiten- als binnenbanden) verplicht zijn opgave hiervan te doen door middel van formu lieren, verkrijgbaar bij de distributiediensten. is den A.N.W. B. gebleken, dat zeer vele particulie ren om de een of andere reden meenen, dat de genoemde verplichting niet voor hen geldt. Aangezien dit misverstand zeer onaangename gevolgen voor de betrokkenen kan hebben, ves tigt de A.N.W.B. er de aandacht op, dat alle bo vengenoemde banden opgegeven moeten worden, onverschillig of deze gebruikt worden of niet, ook wanneer zij aangebracht zijn aan opgelegde auto's of motorrijwielen of aan karren of wagens, die niet met mechanische kracht voortbewogen worden. De termijn voor de opgave is reeds op 19 dezer verstreken. Belanghebbenden, die nog in verzuim zijn. wordt dringend aangeraden alsnog zoo spoe dig mogelijk aan hun verplichting te voldoen. Wij willen natuurlijk graag dat U een GROENTJE in HAARLEM S DAGBLAD plaatst. Maar wij kunnen het met een zoo gerust hart aanbevelen, omdat het ook tot uw eigen voordeel is. JIH» ^llliiMiiiiwniiiiiiiniiiiiiiiuimBiiifliiiiiUHnBmgiiiiiniiiiniiiiiHnifluiiiiimitiiHBHIllUHIBIWIIimfllillBHIlHH^ HEEMSTEDE VERZEKERING VAN GEMEENTEGELDEN. B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen, de gemeente te doen toetreden als lid der Fraude risico-Onderlinge van Gemeenten (F.O.G.), de ge meente te doen deelnemen aan de onderlinge ver zekering, genaamd verwaarborgingsregeling tot een bedrag van f 30.000 en de bestaande, door tusschen- komst van de Incasso-Bank te Amsterdam met Lloyd's te Londen gesloten fraudeverzekering op te zeggen met ingang van den dag waarop toetre ding en deelneming als onder a en b bedoeld in- VERZEKERING TEGEN WETTELIJKE AANSPRAKELIJKHEID. B. en W. stellen den Raad voor, goed te keuren dat de loopende verzekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid is opgezegd en hen te machtigen een nieuwe verzekering tegen wettelijke aansprakelijk heid te sluiten bij een Maatschappij ter keuze van het college. BROOD BON 10 f. m. 22 October. BON 11 v. 21 t.m. 29 Oct. 2000 gr. brood of 2500 gr roggebrood. KOFFIE EN THEE Bon 114 Algem. Distributie- bonboekje van 28 Sept. t/m 8 November 1/2 pond kof fie of 3/4 ons thee. SUIKER BON 109 Algem.Distributie boekje Van 28 Sept.-2 5 Oct 1 K.G. Suiker. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 05 vleesch van de Vleeschkaart. Van 21- Oct. t.m. 3 Nov. 100 gr. rund-, kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet. BON 05 „worst of vleesch- waren" 75-150 gr. vleesch- uiaren BON 04 geldig t.m. 27 Oct. ZEEP BON 55 T.m. 12 Nov. 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr vloeibare zeep. HONDENBROOD BON 4 Tof 31 Oct. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr 6: 3 K.G Hon denbrood wordt alleen verstrekt voor groote ras honden of ingeval men meer dan één hond heeft MEEL- EN GRUTTERSWAREN BON 78 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 1/2 pond tarwebloem of tar wemeel of boekweitmeel of roggebloem of rogge meel of zelfrijzend bak meel of gruttenmeel. BON 76 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. rijst of rijstemeel of rijstebloem BON 77 Algem. Distributie boekje. T.m. 31 Oct. 250 gr. havermout of havervlok ken of gort of grutten. BON 28 Algem. Distributie- boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. maïzena of griesmeel of puddingpoeder BON 15 Algem Distributie- boekje. T.m. 31 Oct. 100 gr. macaroni of vermicelli of spaghetti SCHEERZEEP BON 116 T.m. 31 Dec. 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 6 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken). T.m. 2 Nov. 2 Ltr. KATTENBROOD BON 4 Tm. 31 Oct. 1 1/2 kg. Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten BOTER EN VETTEN BON 05 tot 12 Boterkaan T.m. 18 Oct. 1/2 pond boter. BON 05-06-07 Vetkaart. T.m 18 Oct. 1/2 pond marga rine of boter BON 08 Vetkaart. T.m. 18 Oct. 1/2 pond boter of 1/2 pond gesmolten svijsvet BON 09-10-11-12 Vetkaan 1/2 pond boter met reduc tie van 10 Cent p 1/2 pond 8RANDSTOFFEN. BONS 01 02 05 Bonkaart distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid. BONS 01 02 05 04 05 06 Bonkaart distributie cen trale verwarming: 1 een heid. Bons, gemerkt. Brandstof fen, één eenheid, le perio de: 1 eenheid. Bons, gemerkt: Cokes, één eenheid, eerste periode: 1 eenheid. BONS 04 05 06 Bonkaan distributie vaste brandstof fen - haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen tur), dan kan men op deze bons later andere brandstof fen betrekken). Bons gemerkt: auto-anthra- ciet: 1 H.L. anthracietnoot- jes IV of V. Alles geldig tot en met 31 October Wijzigingen Verordeningen Gemeentepolitie, ambtenaren en werklieden. B. en W. van Heemstede stellen den raad voor, te besluiten het raadsbesluit d.d. 25 April 1940 hou dende 5e wijziging van het Ambtenarenreglement, te wijzigen als volgt: I. Artikel 32b, le lid wordt gelezen als volgt: „De ambtenaar, die in verband met oorlog, oorlogsge vaar of andere buitengewone omstandigheden ver plichten werkelijken dienst verricht, geniet, zoo hij gehuwd is, gedurende 30 dagen de volle aan zijn ambt verbonden bezoldiging en daarna hetgeen deze meer bedraagt dan zijn militaire belooning. Is hij ongehuwd dan geniet hij gedurende 30 dagen de volle aan zijn ambt verbonden bezoldiging en daar na hetgeen 70 ten honderd van die bezoldiging meer bedraagt dan zijn militaire belooning". Van artikel 32b, 2e lid vervalt de laatste zin. Verder wordt voorgesteld art. 33 als volgt te lezen: Onverminderd het bepaalde in de artikelen 36 en 36a, geniet de ambtenaar, die wegens ziekte of ongeval verhinderd is zijn dienst te verrichten, gedurende de maand waarin de arbeid is opgegeven, de volle bezoldiging en vervolgens: voor zoover het betreft een ambtenaar in vasten dienst, met een werkelijken diensttijd van 10 jaren of korter, gedu rende 12 maanden de volle bezoldiging, gedurende de daaropvolgende 12 maanden 2/3 gedeelten van zijne bezoldiging en gedurende de daaropvolgende 12 maanden de helft van zijn bezoldiging; voor zoo ver het betreft een ambtenaar in vasten dienst met een werkelijken diensttijd van meer dan 10 jaren, gedurende 18 maanden de volle bezoldiging, gedu rende de daaropvolgende 18 maanden-2/3 gedeelten van zijn bezoldiging en gedurende de daaropvol gende 18 maanden de helft van zijn bezoldiging; voor zoover het betreft een ambtenaar in tijdelijken dienst met een werkelijken diensttijd van 10 jaren of korter, gedurende 6 maanden de volle bezoldi ging gedurende de daaropvolgende 6 maanden 2/3 gedeelten van zijn bezoldiging en gedurende de daar opvolgende 6 maanden de helft van zijn bezoldiging; voor zoover het betreft een ambtenaar in tijdelijken dienst met een werkelijken diensttijd van meer dan 10 jaren, gedurende 9 maanden de volle bezoldiging, gedurende de .daaropvolgende 9 maanden 2/3 ge deelten van zijn bezoldiging en gedurende de daar opvolgende 9 maanden de helft van zijn bezoldiging. Na het verstrijken van den termijn, waarover voor het laatst de helft der bezoldiging werd genoten, kan de uitbetaling daarvan worden voortgezet. B. en W. stellen gelijke wijzigingen voor in de Verordening Gemeentepolitie en in de Verordening Werkliedenreglement. OVERVEEN PAARD OP HOL GESLAGEN. Zondagmiddag sloeg een voor een tweewielige dogcar gespannen paard, bestuurd door den heer J. van R„ op den Bloemendaalscheweg op hol toen het paard schrok van een passeerenden motor. Het gelukte den bestuurder niet het paard in bedwang te houden; ter hoogte von den Tetterodeweg viel het en kon door omstanders gegrepen worden zon der dat het op den vrij drukken weg ongelukken had aangericht. PERSONALIA. Te Delft slaagde voor werktuigkundig ingenieur (met lof) de heer P. C. Groenendijk te Overveen. BLOEMENDAAL JEUGDIGE INBREKERS AANGEHOUDEN. 1 In den loop der vorige week werd bij de Bloe- mendaalsche politie aangifte gedaan, dat in een tijdelijk onbewoonde villa van den heer J. H. A. K. te Bloemendaal ongenoode gasten op bezoek wa ren geweest. Er werden verschillende goederen, waaronder een aantal sieraden vermist. De recher che toog op onderzoek uit en slaagde er in een drietal verdachten aan te houden; den 18-jarigen M. G., en den 20-jarige J. S. en J. Z. allen afkom stig uit Haarlem, Zij werden in verzekering gesteld en bekenden den diefstal gepleegd te hebben. Een groot deel der goederen werd bij de ver dachten aangetroffen. Zij hadden van het avond lijk duister geprofiteerd om in de niet-bewoonde villa hun slag te slaan en zijn ter beschikking van de justitie gesteld. IJMUIDEN Marklberichlcn besommingen. IJmuiden, 21 October 1940. Deensche consignatievisch. Zetschol f 51—49. Kleine schol f 4526. Schar f 29—24. Bot f 24.50—18. Middelschelvisch f 4645. Kleinmiddel schelvisch f 4238. Kleine schelvisch f 3521. Kabeljauw f 3120. Groote gul f 2624. Kleine gul f 20—17.50. Groote wijting f 25. Kleine wijting f 107. Alles per 50 k.g. Zoetwatervisch: Snoek 42 cent. Snoekbaars 6663 cent. Blei 22 cent. Baars 26 cent. Alles per k.g.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8