Haarlem's Dagblad Onderhoud tusschen Hitier en Franco „Wij willen niet deelnemen aan vreemde oorlogen". Wijziging in de zendtijden- Walvischvangst. Na de ontmoeting Hitler—Laval. Duitsche aanval op de Schotsche Oostkust Artikelen ent. 58c JAARGANG No. 17593 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij. Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082 Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Donderdag 21 October 1910 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15. Groentjes zie rubrièk. Roosevelt Bestaan van geheime verdragen ontkend. NEW YORK, 24 Oct. (D.N.B.) President Roosevelt heeft gisteren te Philadelphia de eerste der aangekondigde vijf verkiezingsredevoeringen gehouden, waarin hij o.a..het volgende zeide: Ik wil vervalschïngen en valsche voorstellingen weerleggen, welke tijdens de verkiezingscampagne zijn opgedoken. Mijn tegenstanders probeeren het Amerikaansche volk angst in te boezemen. Het zwaarste verwijl dat men mij aandoet is de be schuldiging, dat de regeering buiten weten van het Congres en van het volk geheime verdragen met andere landen gesloten heeft en daarmede de veiligheid van de Ver. Staten in gevaar brengt of de Ver. Staten tot het deelnemen aan een oor log elders verplicht. Ik verklaar plechtig, zoo zeide Roosevelt let terlijk, dat er geen geheim verdrag, geen ge heime vei-plichting of afspraak van eenigerlei aard direct of indirect met eenige andere re geering of natie bestaat, welke Amerika bij een oorlog zou kunnen betrekken of welke voor eenig ander doel zou zijn overeengeko men. In' zijn rede heeft Roosevelt verder o.m. nog gezegd dat de regeering er van beschuldigd wordt de Vereenigde Staten in den oorlog - te leiden. Daartegenover verklaarde de president dat al zijn denken en handelen in den loop van deze jaren gericht is geweest op het doel den wex-eldvrede te behouden en in het bijzonder voor de Vereenigde Staten en het Westelijke Halfrond den vrede te bewaren. Een sterke verdediging, zoo ging Roosevelt ver der, is de beste garantie voor vrede en veiligheid op het Westelijke Halfrond. Spreker verzekerde nogmaals dat hij en de minister van buitenland- sche zaken den weg naar den vrede bewandelden en verklaarde: „Wij bewapenen ons niet voor den een of anderen buitenlandschen oorlog. Wij be wapenen ons niet voor doeleinden van verovering of interventie in vreemde conflicten. Ik herhaal nogmaals dat ik mij houd aan het program van onze partij. Wij willen niet deelnemen aan vreemde oorlogen, wij willen niet ons leger, onze vloot of ons luchtwapen uitzenden voor den strijd in vreemde landen buiten het Amerikaansche vasteland, uitgezonderd het geval dat wij worden aangevallen". De Luchtbescherming te Haarlem. 200 Opbouwers in dienst. Eenige maanden geleden werd in een officieel bericht uit Den Haag medegedeeld, dat het de bedoeling was mannen die aan den Opbouwdienst zouden worden onttrokken aan te stellen bij de gemeentelijke diensten voor de Luchtbescherming. Naar wij vernemen zijn thans ruim 200 mannen van den Opbouwdienst aangewezen om bij de Luchtbescherming te Haarlem ge plaatst te worden. Daaronder zijn 4 officieren en een aantal onderofficieren. De Commissaris van Politie te Haarlem hoofd van de Luchtbescherming, deelde ons mede, dat het de bedoeling is in de naaste toekomst, dat de mannen, als zij voldoende opleiding genoten hebben, aangesteld worden voor de bezetting van de vaste posten bij de luchtbescherming. Er zal door hen in een drie ploegenstelsel gewerkt wor den. Alle aan de luchtbescherming toegewezen Op bouwers zijn Haarlemmers, zoodat voor huisvesting niet gezorgd behoeft te worden. Het loon dat de mannen verdienen is vastgesteld op 50 cent per uur. De kosten die gemaakt worden zullen door het rijk aan de gemeente vergoed worden. De luchtbescherming te Haarlem zal in de toe komst ook van vrijwillige krachten gebruik blij ven maken, maar die zullen dan ontlast worden van de bezetting van de vaste posten. Nog eens de legitiniatiekaarten der Haarlemmers. Een laatste waarschuwing. In ons vorig nummer hebben wij medegedeeld, dat thans wel kaïtworden aangenmen dat vrijwel alle Haarlemmers van 15 jaar en ouder in het bezit zijn van de voorgeschreven legitimatiekaart. Er komen eiken dag nog wel wat achterblijvers bij het Bevolkingsbureau, maar hun aantal wordt steeds kleiner. De vorige week heeft de Haarlemsche politie op eenige punten gecontroleerd. Het bleek dat vrijwel elkeen zijn kaart op zak had. Onder de 500 aange houdenen waren ei slechts enkelen die geen kaart bij zich hadden. Zij werden naar huis gestuurd om die te halen en kregen een waarschuwing in het vervolg de kaart steeds bij zich te dragen. Proces sen-verbaal werden toen niet opgemaakt. Het is evenwel de bedoeling dat dezer dagen op nieuw gecontroleerd zal worden. Wie dan niet zijn kaart bij zich heeft krijgt een verbaal. De tijd van waarschuwen is nu voorbij zoo zei de Commis saris van Politie ons. Sluiting om 7.15 uur. AMSTERDAM, 24 October (A.N.P.) Het is mo gelijk gebleken een verbetering te brengen in den zendtijd der omroepvereenigingen. De sluitings tijd wordt nu 7.15 uur. De uitzending van nieuws berichten om 6 uur of 6.15 vervalt. In de plaats daarvan komt het laatste nieuws van het A. N. P. van 7 tot 7.15 uur. Een deel der aangeslotenen bij de radiodistribu tie kan ook nog later berichten hooren, n.l. wan neer hun centrale door een telefoondraad met de studio verbonden is. De centrales, die muziek en berichten door den aether opvangen, kunnen uiter aard geen berichten meer geven na 7.15 uur. De centrales met lijnaansluiting echter voornamelijk in de groote steden geven ook 's avonds om 8 uur en 10 uur nieuwsberichten. De belangrijkste berichten van deze uitzen dingen worden door de radio den volgenden mor gen om 8 uur herhaald. Het bekende radiopraatje blijft voorloopig vast gesteld op 5.15 uur. (Gemeld, wordt dat de Russische walvischvaarders binnenkort na een zeer rijke vangst, waaronder dieren waren van 105.000 Kg., van de jacht zullen terugkeeren.) De walvischjacht raakt weer gedaan, Straks wordt de laatste walvischtraan In 't noordlijk zeegebied vergoten; De walvischvaarders keeren weer, Met overrijken buit dit keer, In vele zwaargeladen booten. De walvisch krijgt dan korte rust, Zijn vijand blijft weer aan de kust, Er komen nu te koude dagen; Totdat het voorjaar weder naakt, Dan wordt zijn ras weer „koud gemaakt", Wel is een walvisch te beklagen. 't Is eigenlijk een vreemd idee, Een wal-Rus gaat daar naar de zee, Wordt zee-Rus dus om zoo te zeggen, Om daar den walvisch, een soort visch, Die feitlijk een zee-zoogdier is, Met een harpoenschot neer te leggen Neen, 't walvischleven is niet licht, Het dier is van te groot gewicht, Figuurlijk ook, in 't oog der menschen; Als ik „per zee" een visch moest zijn, Zou ik me liever een heel klein En tx-aanloos visschenleven wenschen. Ontmoeting aan de FranschSpaansche grens. BERLIJN, 23 October (Stefani) Het D.N.B. verspreidt het volgende communiqué. De Fiihrer heeft Woensdag aan de Fransch Spaansche grens een ontmoeting gehad met den chef van den Spaansclien staat, generaal Franco. Aan het onderhoud, dat in een geest van hartelijke wederzijdsche kameraadschap der twee xxaties werd gevoerd, werd deelge- nomeix door den rijksminister van buitenland- sche zaken, Von Ribbentrop, cn door den Spaanschen minister van buitenlandsche zaken, Serrano Suner. Het D.N.B. verneemt over deze ontmoeting de volgende bijzonderheden: Woensdagmiddag was de Führer in een extra- trein aan de Fransch-Spaansche grens aangekomen. Het kleine grensstation op Fransch bezet gebied was met de rood-geel-roode kleuren van het natio nale Spanje en met hakenkruisvlaggen versierd. Kort na aankomst van den Führer liep de extra- trein van den Caudillo, van de grens komend, bin nen. De Führer, die het Spaansche staatshoofd op het perron opwachtte, verwelkomde den Caudillo, toen deze uit zijn trein stapte, op zeer hartelijke wijze., Nadat de Führer ook den Spaanschen minis ter van buitenlandsche zaken, Se#rano Suner, be groet had, stelde het Spaansche staatshoofd den Führer de hem vergezellende heei'en voor: den Spaanschen ambassadeur te Berlijn, generaal Espi- nosa de Los Monteros, den chef van het militaire kabinet van den Caudillo, generaal Moscardo, den plaatsvervangenden chef van het militair kabinet, generaal Uzquiano, den chef van het civiele kabinet van den Caudillo, Monos Aquilar, den chef van het protocol, baron De Los Torres, den directeur- De Nederlandsche schoenenindustrie heeft de fabricage van schoenen met houten hakken en zolen ter hand genomen, die zonder bon verkrijgbaar zullen zijn en in sierlijkheid weinig onder zullen doen voor de bestaande modellen. (Foto Pax Holland.) Fransche vice-premier brengt maarschalk Pétain verslag uit. Het D. N. B. deelt mede: De vice-voorzitter van den Franschen mirxisterraad, Laval, is gistermiddag na zijn onderhoud met Hitier naar Vichy teruggekeerd. Hij had terstond twee maal een bespreking met maarschalk Pétain, dien hij van het verloop der onderhandelingen op de hoogte stelde. Vexwolgens is om vijf uur een ministerraad onder voorzitterschap van Pétain begonnen. United Press meldt dat gisteren te Vichy het volgende officieele commimiqué utigegeven is: „Na een bespreking tusschen Hitler en Laval, begaf de vice-president van den ministerx-aad zich naar Vichy terug, waar hij met maarschalk Pétain confereerde. Onmiddellijk daarna begaf hij zich opnieuw naar Parijs." Laval kwam Dinsdag in den laten avond aldus United Press verder na zijn besprekingen in Fontainebleau te Pax'ijs aan en begaf zich Woens dag tegen den middag naar Vichy om Pétain uit voerig verslag over zijn bespreking met Hitier uit te brengen. Gedurende de conferentie tusschen Pétain en Laval werden verschillende ministers tot een kort overleg uitgenoodigd. Over den aard der bespreking, die Laval met Hitler had, of over even- tueele beslissingen van den Franschen staatschef, zijn tot dusverre nog geen officieele verklaringen fgelegd. Voor zijn terugkeer naar Parijs voerde Laval ook een korte bespreking met den Spaanschen ge zant Lequerica. Buiten Laval hebben zich Dinsdag, onafhanke lijk van de besprekingen die de vice-president van den ministerraaad met den Duitschen staatschef voerde, nog twee Fransche ministei's naar Parijs begeven. Het waren de minister van justitie, Alibei-t, en de minister van binnenlandsche zaken, Peyrouton. Beiden keerden Woensdagnamiddag naar Vichy terug. In den loop van den dag hebben bevoegde Fransche instanties in Vichy gisteren het volgende eerste commentaar over de ontmoe ting uitgegeven: „Van Fransche zijde behoeft men het karak ter van het bericht omtrent de bijeenkomst niet meer te bestrijden. Alle Franschen zullen begrijpen dat het om de toekomst van het land gaat en dat dit de belangrijkste gebeurtenis is, die sedert den wapenstilstand is voorge komen." COMMUNIQUé VAN DEN FRANSCHEN MINISTERRAAD. GENèVE 24 October. Uit Vichy woidt gemeld: In het communiqué over den ministei-raad van Woensdagmiddag wordt uitsluitend gezegd dat de minister van landbouw, Caziot. verslag heeft uit gebracht over zijn reis naar de door watersnood geteisterde gebieden in de oostelijke Pyreneeën. (D. N. B.) Handelsbetrekkingen tusschen Frankrijk en Zwitserland worden hervat. Clearingovereenkomst gesloten. GENèVE 24 October (D. N. B.) Uit Vichy wordt gemeld: Naar het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken meedeelt, is gisteren tusschen den minister van buitenlandsche zakexx, Baudoin, en den minister van financiën, Bouthillier, eenerzijds en den Zwit- serschen gezant Stucky, anderzijds een clearing overeenkomst geteekend, welke de hex-vatting der handelsbetrekkingen tusschen Frankrijk en Zwit serland beoogt. NACHTFEEST tot 4 uur A.s. ZATERDAG 26 OCTOBER. Aanvang 9x/z uur. in het Concertgebouw, met mede werking van WALLY SLUYZER, Ned. beste Jazz-vocalist met zijn feno menale band (10 man). THE RHYTHM SELLERS, in volledige bezetting (9 man). - Kaarten ƒ1.20 verkrijgb. Dansschool Kwekkeboom NIEUWE GRACHT 98. En indien voorradig des avonds aan de zaal. (Adv. Ingez. Med.) generaal der persafdeeling, Gimenez Arrau en den directeur van het Spaansche persbureau E. F. E. Gallego. Bovendien bevond zich de Duitsche Ambassa deur te Madrid, Von Stohrer, in gezelschap van den Caudillo. De Führer stelde vexwolgens aan het Spaansche staatshoofd de voor de ontvangst aan wezige Duitsche persoonlijkheden voor: den rijks minister van buitenlandsche zaken, Von Ribben trop, den opperbevelhebber van het leger, generaai veldmaarschalk von Brauchitsch, den chef van het opperbevel van de weermacht, genei'aal-veldmaar- schalk Keitel, den rijksperschef rijksleider dr. Die- trich, rijksleider Bormann, den genex-aloberst Doll- mann, den lxütenant-generaal Bodenschatz en den onderstaats-secretaris Gauss. Daarna inspecteerden de Führer en de Spaansche generalissimus, terwijl het Spaansche volkslied ge speeld wei'd, het op het perron aangetreden eere bataljon. De Führer begeleidde den Caudillo ver volgens naar zijn salonwagen, waar de besprekingen terstond een aanvang namen. In den loop van den avond was de Caudillo de gast van den Führer in den salonwagen aan een kleinen maaltijd, waaraan bovendien een reeks der aanwezige Duitsche en Spaansche pex-soonlijkheden deelnam. Na afloop van de besprekingen inspec teerde de Führer met den Caudillo persoonlijk het eere bataljon en begeleidde hij zijn hoogen gast naar den exti'atrein, waar hij op de meest hartelijke wijze afscheid nam. De extratrein van het Spaansche staatshoofd verliet daarop langzaam rijdend het station, terwijl het muziekcorps van het eerebataljon het Spaansche volkslied inzette. Anierikaanscli steunpunt op New Foundland. Twee eskaders jachtvliegtuigen naar de Philippijnen. WASHINGTON, 24 Oct.. (DNB) De minis ter van marine, Knox, heeft meegedeeld, dat tusschen de Ver. Staten. Engeland en Canada een overeenkomst betreffende het inrichten van een steunpunt voor het legei\ de vloot en de luchtmacht aan de zuidkust van New Foundland door de Ver. Staten, tot stand gekomen is. Een delegatie uit de Ver. Staten bevindt zich reeds in New Foundland om toebereidselen te maken voor de inrichting van zulk een steunpunt. Het ministerie van ooi-log maakt voorts bekend, dat twee eskaders jachtvliegtuigen naar de Philip pijnen verplaatst worden. Er werd niet meegedeeld uit hoeveel vliegtuigen deze eskaders bestaan. In scheepvaartki-ingen verluidt dat onderhande lingen gevoerd woi-den met hét departement van buitenlandsche zaken over het zenden van het s.s. „Manhattan" naar Iex-land, teneinde de Amerika nen uit Engeland te evacueeren. De Amerikaansche ambassadeur te Londen had, zooals bekend, voor dit doel twee schepen opgeëischt. Ver. Staten blijven de Philippijnen verdedigen. Het D. N. B. meldt voorts dat minister Knox, in een persconfei-entie heeft vex-klaax-d dat de Amerikaansche vloot te allen tijde bereid is de Philippijnen te vei'dedigen, zoolang de Ameri kaansche vlag boven de eilanden waait. De veiligheid van een onder Amerikaansche souve- reiniteit staand gebied kan de Ver. Staten niet onverschillig zijn. De Vei-eenigde Staten zijn in staat om ieder stuk land, dat onder hen ressorteert, te verdedigen. Voortgaande verzekerde Knox, dat geen enkel Amerikaansch oorlogsschip bevel heeft gekregen een bezoek te gaan brengen aan Singapore of aan Australië. Hij gaf echter geen Kntwooi'd op de vraag, of een dergelijk bevel te verwachten was. De minister van buitenlandsche zaken. Huil. deel de mede dat tien voor Siam vervaardigde Ameri kaansche militaire vliegtuigen, die in Manilla wa ren aangekomen, worden ingedeeld bij de Ameri kaansche luchtstrijdki-achten in Manilla, nu Siam gebiedseischen heeft gesteld aan Fransch Indo- China. Naar de „New York Herald Tribune" meldt zijn 70 van de door de Amerikaansche regeei-ing in be slag genomen voor Zweden gebouwde 110 gevechts vliegtuigen ijlings per spoor verzonden om naar de Philippijnen te worden getranspoteed. Het bevel was zoo plotseling gekomen dat de Zweedsche op schriften en instrumenten niet meer konden worden verwijdei-d. Volgens dit blad zouden de machines, onder welke zich een aantal duikbommenwerpers bevinden, oorspronkelijk aan Engeland worden af gestaan. De toenemende spanning in het Verre Oos ten heeft echter de regeering te Washington aan leiding gegeven het Amerikaansche luchtwapen op de Philippijnen te vex-stei'ken, daar het naar be weerd wordt over slechts 100 verouderde machines en eenige dozijnen marinevliegtuigen beschikte. PRIJSOPDRIJVING RIJWIELBANDEN. De politie heeft Woensdag bij een rijwielher steller te Haarlem in bezit genomen 41 buiten- en 28 binnenbanden, omdat hij die tegen te hoogen prijs verkocht. Spoorlijnen en 'n station gebombardeerd BERLIJN 24 October (D. N. B.) In den loop van Woensdagavond ondernamen Duit sche gevechtsvliegtuigen een aanval op de Oost kust van Schotland en bombardeerden met succes de spoorlijnen en het station van een stad. Waai-genomen bi-anden toonden de ge- wenschte uitwerking van den aanval aan. BRANDBOMMEN EN BRAND PLAATJES OP BERLIJN. BERLIJN 24 October (D. N. B.) In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben Britsche vliegtuigen geprobeerd een grooten aanval op de rijkshoofdstad te ondex-nemen. Slechts enkele toe stellen bereikten het luchtruim van Groot-Berlijn. Er wei'd luchtalai-m gemaakt en de luchtdoelartil- lex-ie trad in werking. De vijand wierp brandbom men en brandbare plaatjes uit, hier en daar ook brisant-bommen. Op verscheidene plaatsen voor al in het westelijke stadsdeel ontstond er lichte schade aan gebouwen en braken kleine branden uit. die spoedig gebluscht konden worden. Er wordt melding gemaakt van eenige gewonden. Inzamelen afvallen van levens middelen. Maatregelen te Haarlem. Het gemeentebestuur van Haarlem deelt ons mede: De Secretax'issen-Generaal van de Departemen ten van Landbouw en Visscherij en van Binnen landsche Zaken hebben bij besluit van 22 October 1940 bepaald, dat afvallen van levensmiddelen als aardappelschillen, groentenafvallen, waaronder be grepen groenten, welke op de veilingen de vast gestelde minimumprijzen niet hebben opgebracht, fruitafvallen, vleesch, visch- en broodresten en alle andere etensresten, beenderen daaronder begrepen, alsmede de cadavex-s van honden en katten, moe ten worden bewaard. De gemeenteraad moet binnen een maand rege len vaststellen betreffende de wijze, waarop de af vallen van levensmiddelen moeten worden bewaard alsmede betreffende de wijze waarop die afvallen, benevens de cadavers van honden en katten, ter beschikking moeten worden gesteld. De inzameling van een en ander zal moeten ge schieden door of namens de gemeente. De verplichting tot het bewaren der afvallen van levensmiddelen en van bovengenoemde cadavers gaat in 23 November 1940. Het ligt in het voornemen van het gemeentebe stuur om voor de inzameling de gemeente in wijken te vetdeelen en voor de inzameling vergunning te verleenen in de eerste plaats aan hen. die reeds thans dergelijke afvalstoffen ophalen. In verband hiermede moeten deze personen zich voor het geven van inlichtingen aanmelden aan het kantoor der gemeentereiniging, Oudeweg 93. Toewijzing van rundveevoeder. 's-GRAVENHAGE, 24 Oct. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd deelt mede dat voor de periode van 11 November 1940 26 Mei 1941 een toewijzing van rundveevoeder zal tvoi'den vex-strekt. Deze rundveevoedertoewijzing zal dus in tegen stelling met die van den vorigen winter, in een maal plaats vinden. Deze maatregel is getroffen om de veehouders zooveel mogelijk in de gelegenheid te stellen het voeder, hetwelk zij voor hun vee kunnen ont vangen, af te nemen op den tijd dat zij er het meest behoefte aan hebben. Iedere rundveehouder krijgt t.z.t. nxededeeling van de hoeveelheid voeder waar op hij voor den winter 1940-1941 zal kunnen re kenen. De toegewezen hoeveelheid voeder zal afgeno men moeten worden in tenminste 4 keer, met een tusscheni-uimte van tenminste 4 weken, terwijl per distributieperiode niet meer dan 25 pCt. van het voeder kan worden afgenomen. Het standpunt van Kennedy. CHICAGO 24 October (D. N. B.) Naar de „Chicago Daily News", die in nauw contact staat met den minister van marine, Knox, uit betrouw bare bron zegt te hebben vernomen zal de Ameri kaansche ambassadeur te Londen, Kennedy, ter stond na zijn aankomst in de Vereenigde Staten aftreden, waarbij hij tegelijkertijd zijn motieven bekend zal maken. Volgens het blad heeft Kennedy sedert het begin van den oorlog uiterst pessimis tische opvattingen gehad over de kansen van Engeland en zijn bondgenooten op de overwin ning. Zoowel in diensttelegrammen als ook in par ticuliere gesprekken heeft Kennedy voortdurend Duitsche successen, die meer dan bewaarheid zijn, voorspeld. Hij heeft zijn vi-ienden dezen zomer mede gedeeld dat Engeland geen weerstand kon bieden aan de gecombineerde Duitsche aanvallen ter zee en in de lucht, maar een volkomen demoralisee ring van zijn ravitailleeringssysteem zou beleven. Kennedy eigei*t zich er over naar het blad verder meldt, dat Roosevelt veel meer aandacht schenkt aan Bullitt's opvattingen omtrent den toestand in Europa dan aan zijn rapporten, welker juistheid door de gebeurtenissen is bewezen. (Bullitt is de Amerikaansche gezant te Pax-ijs Red.) HEDEN: 10 PAGINA'S. Dc afslui ing lan het Zwoischediep ais onderdeel van de werkzaamheden voor den Noord Oostpolder is aangevangen. Geleidelijk groeien de dijkstukken door het opspuiten van zand. v .(Foto Pax Holland). P. Gasus: Walvischvangst. pag. 1 J. B. Schuil: Nieuwe tooneelstuk- ken van Henk Bakker. pag. 2 H. D. Vertelling: Vriendendienst. pag. 2 B. K.: Winterlijke overpeinzing pag. 3 Flitsen: De das. pai A. J. D.: Polygonum. pag. 4 Van een bijzonderen medewerker: Boekarest, de stad op de grens van het Oosten en het Westen, pag. 5 D.: Op en om de Cruquius. pag. Uit de Pers pag. Voor de Jeugd. pag. 8 Laatste Berichten op pagina 7

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1