Haarlems Dagblad Amerikaansche Presidentsverkiezing. Italiaansche opmarsch Gewapende verkenning boven Engeland. Langs duistere wegen. Over benzine, gas en paarden Distributie-maatregelen te Haarlem. Artikelen enz. 58e JAARGANG No. 17603 Uitgave tourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groote Houtstraat 93. bijkantoor Soendaplein 37 Postgiro- dienst 38810 Drukkerij Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Dinsdag 5 November 1910 Abonnementen per week ƒ0.25, qpr maand ƒ1.10, per 3 maanden 3 25, franco per post ƒ3.55, losse nummers 6 cent per ex Advertentiën: 1-5 regeis ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15 Groentjes zie rubriek. c Aan de overzijde van den Oceaan, in de acht- en-veertig Vereenigde Staten van Noord-Amerika die gezamenlijk 131 millioen inwoners tellen, kiest men vandaag zijn President voor de eerstvolgende periode van vier jaar. Om precies te zijn: men wijst de honderden „kiesmannen" aan, die hem in Fe bruari formeel moeten aanwijzen. Maar omtrent hun beslissing kan, nadat het resultaat van heden bekend zal zijn geworden, geen twijfel meer be staan. Door hun verkiezing zijn zij gebonden hun stem op een bepaalden candidaat uit te brengen, En de verklarirg van het maandenlange uitstel van hun beslissing is, dat een oude wettelijke bepaling is gehandhaafd. Toen die geschapen werd waren de beschikbare vervoermiddelen nog zoo primitief, dat kiesmannen uit de verste uithoeken des lands maan den noodig konden hebben om Washington te be reiken. Men heeft de bepaling gehandhaafd tot in dezen tijd, waarin een spoorreis van een paar dagen of zelfs een luchtreis van weinige uren die afstan den overbrugt. Blijkbaar is in de practijk gebleken dat het uitstel der definitieve benoeming zijn nut had. Overigens moet men aannemen dat een aftre dende president die niet herkozen wordt in die resteerende maanden van zijn bewind wel een zeer sterk verminderden invloed zal uitoefenen, althans wanneer zijn politieke tegenstander gekozen is. Het kan natuurlijk ook voorkomen dat iemand van zijn eigen richting hem opvolgt nadat hij zich niet herkiesbaar heeft gesteld. Dat geval doet zich ditmaal niet voor. De aftre dende president, Franklin Delano Roosevelt, heeft zich herkiesbaar gesteld en zijn partij, de democra tische, heeft hem opnieuw als haar candidaat aan gewezen. Dat is voor de derde achtereenvolgende maal geschied en als hij herkozen zou worden en dus een derden ambtstermijn van vier jaar aan vaarden zou dit een novum zijn in de geschiedenis der Vereenigde Staten. Herkiezing van den presi dent is wel altijd mogelijk geweest maar nog nooit heeft er een het tot een derden ambtstermijn ge bracht. Hier wordt dus een traditie aangetast en daar heeft een aantal Amerikanen bezwaar tegen: het is een van de redenen waarom Roosevelts kan sen minder groot zijn dan in de beide vorige ge vallen, toen hij met zeer groote meerderheid won: in 1932 tegen den aftredenden republikeinschen president Herbert Hoover, in 1936 tegen den re publikeinschen candidaat Landon, gouverneur van den staat Kansas. Zijn huidige tegencandidaat, Wendell Willkïe, heeft een grootsche verkiezingscampagne gevoerd, waarbij zijn partij blijkbaar enorme geldmiddelen voor réclame ter beschikking heeft kunnen stellen.. Roosevelt is in het laatst van den strijd nog een tournee gaan maken en uit de berichten krijgt men den indruk dat zijn kansen wat hooger worden aangeslagen dan die van zijn tegenstander. Een paar dagen geleden werd nog melding gemaakt van weddenschappen op zijn naam tegen een noteering van 9 tegen 5. Hoog is die niet; zij is hooger ge weest. In de laatste weken schijnt de repuiblilcein- sche candidaat sterk in aanhang te hebben ge wonnen. Beide candidaten hebben als om strijd verze kerd dat zij niet van zins zijn het land in den oor log te betrekken. Een buitenstaander zou misschien gelijke waarde aan deze verklaringen kunren toe kennen, maar dat doen de Amerikaansche kiezers natuurlijk niet. Zij gelooven de verzekeringen van hun eigen man wel en die van den tegenstander niet en tusschen de beide groepen van overtuigde aanhangers staat die der twijfelmoedigen, waarop in verkiezingstijd de groote reclame-campagne zich natuurlijk richt. Die worden met argumenten be werkt waarom zij den een wel en den ander niet gelooven moeten. De aftredende president is daar bij de man met het kenmerkende verleden. Zijn staat van dienst wordt vooral opgehaald en spreekt het sterkst en zoo wordt Roosevelt door zijn tegen standers verweten, dat hij indertijd beloofd heeft den dollar niet te zullen devalueeren en het toch en dat zelfs al spoedig heeft gedaan. Zoo'n Amerikaansche verkiezing beslist over nog veel meer dan de keuze van den hoogsten functio naris ïn den Staat, die zeer groote bevoegdheden bezit en dus een machtige positie inneemt. Zij be slist ook over de gouverneursposten in de acht-en- veertig staten, de samenstelling van Senaat en Congres en een aantal hooge rechtersposten. Dit is ook van veel beteekenis voor den verderen loop van zaken. Als voorbeeld diene dat Roosevelts partij pas na zijn eersten ambtstermijn de meerder heid in den Senaat veroverde, die in het Ameri kaansche staatsbestel een lichaam van veel betee kenis, in sommige omstandigheden beslissende be teekenis is. Zoo juist is gemeld dat de belangstelling zoo ge weldig is, dat men verwacht dat niet minder dan 50 millioen stemmen zullen worden uitgebracht. De uitslag van de verkiezing, die vandaag heel de Vereenigde Staten in rep en roer brengt, zal nog wel even op zich laten wachten. Mocht het stem- menverschil niet groot zijn, dan zal men vrijwel alle uitslagen moeten kennen eer er zekerheid is. In elk geval zijn pas Woensdag mededeelingen te wachten. R. P. Bombardementen op Rome aanstaande? BERN, 4 November. (A.N.P.) Uit Bern wordt gemeld dat Commander West, luchtattaché bij het Engelsche gezantschap te Bern, verklaard heeft dat de R.A.F., zoodra de verkiezingen in Amerika zijn gehouden, op groote schaal bombardementen op Rome zou beginnen. Deze bombardementen zouden eerst na de verkiezingen in de V.S. plaats vinden, daar men anders reacties in katholieke Ameri kaansche kringen bij gelegenheid van de verkiezin gen vreest. Een banketletter van een pond op één bon. De oude boterletters zullen meer dan ooit in trek zijn bij de inkoopen voor St. Nicolaas en de banketbakkers houden met dit verheugende feit terdege rekening. (Foto Pax Holland.) in Griekenland duurt onverminderd voort, Engelsche troepen op Kreta geland. BELGRADO, 5 November. (D.N.B.) De correspondenten der hier verschijnende bladen melden eenstemmig van de Joego-Slavisch- Grieksch-Albaneesch grens dat de Italiaansche troepen met onverminderde kracht de aanval len voortzetten, waarbij zij vooral door de Ita liaansche luchtmacht doeltreffend gesteund worden. De „Politika" meldt dat men Maandag van den vroegen ochtend af uit de Vichtïng van Saloniki bomontploffingen gehoord heeft. Blijkens een Stefanibericht wordt officieel uit Londen gemeld dat Britsche troepen op het eiland Kreta aan land zijn gegaan. Het is^ niet mogelijk, aldus vervolgt het communiqué, de belangrijkheid en de sterkte van deze troepen nader aan te geven, noch de datum waarop de ontscheping heeft plaats gehad. Men merkt te Rome volgens Stefani op dat het eenvoudig lezen van de Italiaansche weermachts- berichten voldoende opheldering verschaft over het voorbehoud, dat in het Engelsche communiqué wordt gemaakt. In het weermachtbericht nummer 148 van 2 November werd medegedeeld dat den vorigen dag Italiaansche bommenwerpers aan de Britsche strijdkrachten, die ontscheept werden op het eiland, zware verliezen hebben toegebracht. Het is eveneens bekend, dat de Italiaansche dag bladen reeds gepubliceerd hebben dat Britsche strijdkrachten zich op het eiland Kreta bevonden, lang voor het Italiaansche ultimatum en dat hun aanwezigheid een van de oorzaken vormde voor de Italiaansche actie in Griekenland. In de afgeloo- pen dagen hebben de Britsche strijdkrachten op Kreta versterkingen ontvangen. Dit beteekent niet alleen geen enkele wel kome hulp voor de Grieksche troepen, die in den steek gelaten en alleen in Epirus strijden, doch brengt ook geen verandering in de bestaande fac toren van den toestand in het oostelijk gebied van de Middellandsche Zee, maar vormt het bewijs, dat Groot-Brittarmië zich slechts uitsluitend op Grieksch grondgebied bevindt wegens de strate gische belangen van zijn vloot en luchtmacht. ITALIAANSCHE DIPLOMATEN TERUG NAAR HUN LAND. Van de Grïeksch-Joego-Slavische grens, 4 November (Stefani). Uit Athene wordt vernomen, dat de eerste groep Italiaansche diplomaten Dinsdagmiddag de Joego-Slavische grens zal overschrijden en aan het station van Dzjevedzjelja zal aanko men. Een tweede groep met alle personen van de Italiaansche kolonie zal hierop volgen. De telefoon- en telegraafverbinding met Saloniki is nog verbroken. Talrijke vluchtelingen hebben deze stad verlaten om zich naar Athene te bege ven, waar men optimistische berichten verspr.eidt en Grieksche successen uitbazuint, die in het ge heel niet bestaan, om het moreel der bevolking op te beuren. Men legt wat te zeer den nadruk op de nauwe samenwerking tusschen Grieken en Engel- schen, zoodat wel doorschemert dat. de bevolking onaangenaam verrast is over de ontoereikendheid van de beloofde Engelsche hulp. Van de grens ziet men de besneeuwde toppen van de Grieksche bergen. Maar ofschoon de ther mometer nog laag staat, is het weer toch heel goed. Vernomen wordt dat de activiteit van de Italiaan sche luchtmacht onvermoeibaar wordt voortgezet met zeer doeltreffende resultaten. Het gebulder der kanonnen verwijdert zich merkbaar als gevolg van den opmarsch der Italiaansche troepen. Daarente gen dringt het geluid van de ontploffingen, teweeg sebracht door het bombardement van de Italiaan sche vliegtuigen op Saloniki en weerkaatst door de echo's der bergen en den waterspiegel van de golf van Saloniki, zeer duidelijk tot Dzjevedzjelja door, dat hemelsbreed op een vijftig kilometer afstand gelegen is. Eveneens wordt vernomen; dat belangrijke centra der spoorverbindingen gebombardeerd en bescha digd zijn, hetgeen de mobilisatiewerkzaamheden, die in gang zijn, nog moeilijker heeft gemaakt. Het Grieksche opperbevel hoopt dat het bergachtige terrein, dat geen ruim gebruik van gemotoriseerde strijdmiddelen veroorlooft, den opmarsch der Ita lianen zal vertragen. Het gerucht doet de ronde, dat het Grieksche opperbevel er naar streeft op de lijn Larissa-Tricala troepen te concentreeren, die een slagboom moeten vormen. Twintig lichtingen reservisten in Turkije opgeroepen ROME, 5 November. Blijkens een mededee- ling aan diplomatieke kringen uit Ankara zou den in Turkije twintig lichtingen reservisten opgeroepen zijn. (United Press.) Doelen bij Londen en in Zuid-Engeland aangevallen. Het D. N. B. meldt: In weerwil van het buitengewoon slechte weer hebben zich ook Maandag Duitsche vliegtuigen bo ven Engeland bevonden. Bij de gewapende ver kenning konden de vliegers de doelen slechts met moeite onderkennen, doordat het zich zeer slecht was ten gevolge van den aanhoudenden zwaren regen en het wolkendek, dat tot op honderd meter hing. Bij Londen en in Zuid-Engeland zijn bij duikvluchten spoorbanen en troepenkampen be schadigd. Een fabriek, die voor den oorlog van be lang was, werd door rechtstreeksche bomtreffers geheel vernield. De uitwerking der aanvallen in duikvlucht werd nog versterkt door vuur uit de kanonnen en machinegeweren der vliegtuigen. Vijftig kilometer ten oosten van Dover is een Blenheim-toestel neergeschoten. Het viel bran dend in het Kanaal. In een communiqué van de Engelsche ministeries van luchtvaart en binnenlandsche veiligheid, waar in melding wordt gemaakt van de aanvallen van Maandag op Engeland wordt gezegd dat de Duit sche vliegtuigen in den loop van den dag Londen, de Midlands en Eeast Anglia hebben aangevallen en gebombardeerd. Convooien aangevallen. Een kleine groep Duitsche gevechtsvliegtuigen, zoo meldt het D. N. B. verder, heeft in de nabij heid van de Oostkust van Schotland een koopvaar dijschip van ongeveer 10.000 ton in het oog gekre gen, dat begeleid werd door een torpedojager en een patrouilleboot. De vliegtuigen gingen terstond tot den aanval over en troffen van geringe hoog te het stoomschip met twee bommen. Spoedig daarop stegen zwarte rookwolken omhoog. De tor- pedobootjager werd door een zware bom mid scheeps getroffen. De patrouilleboot kreeg een treffer van middelzwaar kaliber. Behalve dezen aanval is nog een tweede convooi in het noorden van de Noordzee aangevallen. Een stoomschip van 6000 ton kreeg van zeer geringe hoogte midscheeps een treffer. Na de explosie bleef het schip met sterke rookontwikkeling liggen. Het werk van de Winterhulp Nederland. 's-GRaVeNHAGE. 5 Nov. (an.p.) De pers dienst van de Winterhulp Nederland meldt: Nogmaals vestigen wij er de aandacht oo dat het hoofdbureau van de Winterhulp Nederland is gevestigd: Hofweg 7 in Den Haag, telefoon 182940 en 182941, terwijl het gironummer is: 5553, ten name van de Winterhulp Nederland. Zij, die zich willen opgeven voor vrijwillige medewerking, gelieven zich in het vervolg uit sluitend te wenden tot den plaatselijken direc teur van Winterhulp Nederland, welke functie wordt vervuld door de burgemeesters der ver schillende gemeenten. De toevloed van sollicitanten bij het hoofd bureau van winterhulp is zoo groot dat naar men ons mededeelt het inzenden van verdere solli citaties geen doel meer kan hebben. (In de laatste dagen stonden de kranten vol berichten over per sonen die in het duister te water zijn geraakt.) Vrienden, in de avonduren, Als g' in zwarte duisternis, Nog uzelf naar huis moet sturen, Meer of minder op den gis, Doe het dan toch zeer voorzichtig En met rustig overleg, Dan kimt gij, dat is gewichtig, Met den weg wel overweg, 't Is verkeerd, maar raak te loopen, Want dan loopt het mooglijk mis, Elke weg staat voor u open, Ook die de verkeerde is. Gij kunt hopeloos gaan dwalen, Door een onbekende buurt. Botsen tegen boomen, palen, Als gij niet voorzichtig stuurt. .En bij 't loopen en het rijden Doet gij er verstandig aan, Zooveel doenlijk te vermijden, Bij den waterkant te gaan. Want gij hebt nu wel gelezen, 't Risico is 's avonds groot, Dat gij in een tijd als dezen Van den wal raakt in de sloot. Als gij goed uw weg wilt vinden, Zelfs als hij u duister is, Wees dan zeer behoedzaam vrinden. Stap en trap vooral niet mis. Houd uw doel steeds goed voor oogen, Ook wanneer gij het niet ziet En beweeg u onbewogen Ga voorzichtig of ga niet. P. GASUS. PIANO en ORGEL stemt F. MOLENAAR. Repareert ook buiten de stad Ged. Sehalkburgergracht 38. H.-N., Telcf. 13795 f.4du. Ingez. Med.) De zorgen van de Reiniging te Haarlem Plicht der burgerijoude metalen en waardevolle afval bewaren Er rijden in Haarlem's straten weer vuilnis wagens met paarden bespannen. De tijden veran deren. Soms keert het oude terug. Eenige jaren geleden verkondigde de directeur van de Reini ging prat gaande op zijn modem bedrijf dat alles gemotoriseerd was; het laatste paard was afgedankt, zoodat in de tot garages verbouwde stallen alleen auto's stonden. Er werd geen hoef getrappel van paarden meer gehoord die vroegen om haver. De auto's wachten zwijgend op hun voedsel: de benzine. In dien tijd was benzine volop te verkrijgen. Met tanken vol tegelijk. Nu moet men beleefd zijn, bijna bedelen voor de vulling van een sigaren- aanstekertje! De Reiniging kreeg in de laatste maanden steeds minder benzine. Het uitzicht kwam zelfs dat de geheele levering binnen kort zou ophouden. Men weet, dat de gemeenteraad daarom, op voorstel van B. en W. en advies van. den directeur, besloten heeft 45 van de 75 auto's der Reiniging voor gas in te richten. De eerste auto's die op gas loopen zullen evenwel pas op 15 Januari afgeleverd worden. Dat is de le veringstermijn, maaralles vrijblijvend. Dat wil in dezen tijd veel zeggen. Maar de directeur der Reiniging verzekerde ons het vertrouwen te hebben dat de dienst onge stoord zal kunnen voortgaan. De toewijzing voor November is binnen en het is wel gebleken dat de autoriteiten willen medewerken de reinigings diensten in stand te houden mits die medewerken om hun auto's zoo gauw mogelijk te laten om bouwen voor gas. Nu dit heeft Haarlem gedaan. Er wordt dan ook nog twee keer per week vuilnis opgehaald. Het ziet er niet naar uit dat daarin den eersten tijd wijziging zal moeten worden gebracht. De Haarlemsche huismoeders kunnen dus gerust zijn. Er kunnen evenwel niet genoeg benzine-auto's meer rijden. Daarom moest de Reiniging het eens versmade paard weer in eere herstellen. Paarden zijn vrij zeldzaam en duur, maar door tusschen- komst van de aannemers die voor Centraal Ver voer rijden kreeg men de beschikking over 7 of 8 rossinanten. Die loopen nu op vol toeren-tal in de stad voor in haast gemaakte vuilniswagens. Alleen de luchtbanden van sommige dezer karren herinne ren aan de auto. Wij hebben evenwel grond voor de veronderstelling dat die auto-wielen met lucht banden zoo gauw mogelijk vervangen zullen wor den door houten wielen met ijzeren banden, omdat we met autobanden al even spaarzaam moeten om gaan als met benzine. Maar ouderwetschc wielen zijn niet meer in voorraad, die moeten gemaakt worden. De paarden voor de vuilniswagens loopen hinne- kend door de stad. Meenen zij het pleit weer voor goed gewonnen te hebben? Dan wacht hun een ontnuchtering, want als de auto's op gas gaan loo pen gaan zij weer aan den kant! De Reinigiijg heeft in dezen overgangstijd alle beschikbare hulpmiddelen op transportgebied. Er loopen zelfs bakfietsen om kleine diensten te ver richten. De mogelijkheid bestaat zoo vertelde ons de directeur der Reiniging dat het over eenigen tijd niet meer noodig zal zijn tweemaal per week vuil op te halen. Er is immers bepaald, dat de inge zetenen binnenkort geen schillen en groentenafval meer in den vuilnisbak mogen gooien, evenmin oude metalen en andere waardevolle afvalstoffen, zooals papier, vodden en andere vezelstoffen, leer, glas, hoorn, been, kurk, celluloid, borstels, huiden enz. De gemeente gaat een ophaaldienst organiseeren voor het ophalen van schillen en groenteafval. Daarbij worden de schilleboeren die nu in de stad loopen ingeschakeld. Allen zullen daarbij een plaatsje krijgen, maar het werk zal beter georga niseerd worden, zoodat in een straat niet meer dria of vier schillenboeren zullen komen. Voor het ophalen van de andere afvalstoffen wordt door de gemeente geen dienst georganiseerd. Het publiek mag die stoffen niet meer in den vuil nisbak gooien (dat wordt strafbaar gesteld met ten hoogste 6 maanden hechtenis of ten hoogste f 1000 boete) maar het ophalen en opkoopen wordt over gelaten aan vereenigingen van liefdadigheid (Lief dewerk Oud Papier en het Leger des Heils) en aan opkoopers. De vergoeding die de opkoopers bij de inlevering moeten geven is gelijk aan een prijs die daarvoor gebruikelijk is. Uitreiking der bloemkaarten. Er komen steeds meer artikelen in de distributie. Geen wonder dus dat de bemoeiingen van de distri- butiebureaux steeds toenemen en dat er geregeld uitbreiding van personeel noodzakelijk is. Het Haarlemsche distributiekantoor werkt nu met 'n kern van ongeveer 80 ambtenaren. In den druk ken tijd die men pas achter den rug heeft in ver band met de brandstof was er veel tijdelijk perso neel aangenomen, waardoor het aantal werkers tot 120 gestegen was. Juist zou dit losse personeel naar huis gestuurd worden omdat de grootste drukte weer voorbij is, toen de mededeeling kwam dat er bloemkaarten aan de ingezetenen uitgereikt moe ten worden. A.s. Donderdag wordt daarmede be gonnen, er is een volle week mee gemoeid, zoodat het tijdelijk personeel daarvoor nog in dienst ge houden zal worden. Het geheele werk van de brandstoffendistributie is nog niet afgeloopen. Er zijn namelijk 5 contro leurs aangesteld. Zij gaan de formulieren die het publiek ingediend heeft na en zullen zich zoo noo dig aan de woningen overtuigen of de gedane opgaven kloppen. Het is gebleken dat sommige men- schen meer dan één gewoon formulier of toeslag formulier hebben ingevuld en daardoor, als het niet tijdig bemerkt werd, meer brandstoffen ge kregen hebben dan waarop zij recht hadden. In ons vorig nummer werd reeds gemeld, dat de poli tie in 5 gevallen proces-verbaal heeft opgemaakt. Nu er geleidelijk meer ambtenaren bij het distri butiebureau komen, worden de benedenlokalen die men in het oude Postkantoor in de Zijlstraat in gebruik heeft te klein. Daardoor is hei noodig de administratie naar de verdiepingen te verplaatsen. Door dezen maatregel beschikt men voor langen tijd weer over voldoende ruimte. Voor de uitreiking van de bloemkaarten zullen weer 6 lokalen geopend worden, twee in Haarlem Noord, één in Centrum, één in Haarlem-Zuid, één in Spaarndam en één in het Ramplaan-kwar tier. Het wordt een tfrij eenvoudige uitreiking, zoodat er geen vrees bestaat dat het publiek zoo lang moet wachten als bij de uitreiking der brand- stoffenbonnen. Wel zullen er nog meteen twee toe slag-kaarten uitgereikt worden, kinderen beneden 4 jaar krijgen extra bonnen voor grutterswaren en jonge lieden van 14 tot 21 jaar extra broodbonnen. De Haarlemmers die hun stamkaart geldig heb ben laten maken als .legitimatiebewijs, zitten nu weer als zij niet zelf de bloemkaart afhalen, met de moeilijkheid dat zij hun stamkaart moeten over geven aan den huisgenoot die de bloemkaart gaat ha-len. Dan is er immers kans dat zij bij een con trole geen legitimatiebewijs hebben. Die moeilijk heid is evenwel gedeeltelijk te ondervangen. Als zij te Haarlem aangehouden worden kunnen zij aan de politie zeggen hoe het geval in elkaar zit en den volgenden dag de stamkaart toonen waarop aange- teekend is, dat een bloemkaart inderdaad is afge geven. In een andere stad kan men aan den agent die contróleert een advertentie van het distribu tiebureau uit de courant toonen waarin aangege ven staat welke letters dien dag te Haarlem aan de beurt zijn voor het afhalen der bloemkaarten. Als een Haarlemmer die, om een voorbeeld te nemen, Klomp heet dat met een brief of ander bewijsstuk kan aantoonen, zal vermoedelijk geen proces-verbaal volgen als hij uit de advertentie kan aantoonen, dat dien dag de K's te Haarlem met hun stamkaart de bloemkaarten moesten afhalen. Neemt de politie daarmee dan nog geen genoe gen, dan kan gevraagd worden of later de stam kaart getoond mag woi-den met de aanteekening dat de bloemkaart is afgehaald. HEDEN: 8 PAGINA'S Generaal-veld maarschalk Von Brauchitseh bracht dezer dagen een bezoek aan de Maginot-linie, waar hij de ondergrondsche spoorwegtunnels en installaties bezichtigde. (Foto Weltblld.) R. P.: Amerikaansche presidents- j verkiezing. pag. 1 M P. Gasus: Langs duistere wegen. B pag. I j C. F.: De bietencampagne te Halfweg B pag. 2 Menschen in Amsterdam pag. 3 B Voor lange avonden. pag. 5 Ij Flitsen: Monnikenwerk. pag. 3 M De moeilijkheid: stamkaart-legiti- 1 matiebewijs. pag. 1 B Over benzine, gas en paarden, pag. J B 1 Laatste Berichten op pagina 6 V ■HHBBHBBH ISSToTf-rTOTUftfi! V, ay r- ,.1&

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1