Haarlem naar Ajax. AB'S AVONTUREN H Een nieuwe eed voor advocaten. De vreemde Erfenis ÏHNSDXG 5 NOVEMBER '1940 HMKEESTS D''AO SCAB Voetbal Stormvogels weer voor een lastige taak. Het wedstrijdprogramma voor Zondag 10 Novem ber voor de clubs uit Haarlem en omstreken is als Volgt: StormvogelsD. W. S. AjaxHaarlem V. U. C.—V. s. V. H. F. C.De Kennemers R. C. H.Watergraafsmeer E. D. O.—H. V. C. H. B. C.Volendam De ZeemeeuwenOnze Gezellen BloemendaalKinheim T. Y. B. B.Santpoort D. E. M.Ripperda SahotenZandv oort. Handbal Haarlemsche handbalteams houden zich goed. Concordia nog ongeslagen. De Rapiditas dam^gploeg is, na een goeden start, door de 10 nederlaag tegen A.D.A., tot de vierde plaats gedaald. Toch behooren de zwart-witte da mes nog tot de kopgroep, hetgeen vooral tot uiting komt in hun doelgemiddelde, hetwelk met de cijfers 9 vóór en 3 tegen, positief verschilt van het onder hen staande Vriendschap (69). Wanneer de Rapiditas-dames echter haar 10-ja- rig bestaan met een kampioenschap willen vieren, moet het spel der voorhoede minder afhankelijk worden van een of twee individueel sterke speel sters. Het is thans Zoo. dat (dit getuige de nederlaag tegen A.D.A., waarin de voorhoede niet éénmaal wist te scoren), de Rapiditas-voorhoede. zonder een van haar sterren, al haar productiviteit heeft ver loren. De oorzaak hiervan, ligt in het feit, dat de zwart-witte voorhoede, wanneer deze volledig is, het spel te veel concentreert op haar uitblinkers, waardoor bij afwezigheid van één dezer, het spel peil zeer sterk daalt. Aan het begin der competitie schreven we reeds, dat de Concordia-dames zich dit jaar met een be scheiden plaats op de ranglijst zouden moeten te vreden stellen. Inderdaad staan de rood-witte da mes thans onderaan, doch hieraan is een samen loop van omstandigheden, waardoor het elftal vaak onvoltallig moest verschijnen, mede schuld. We ge- looven, dat een volledig Concordia zeker in staat is, enkele plaatsen op de ranglijst te stijgen, daar het \*ertoonde spel iederen wedstrijd doelbewuster wordt. In tegenstelling met de damesafdeeling, waar men van de kopgroep vrij zeker regelmatig over winningen kan verwachten, is de krachtsverhou ding bij de heeren uiterst gering. Met uitzondering fan het onderste drietal, zijn de acht resteerende ploegen vrijwel van gelijke sterkte en kan dus Iedere week een wijziging in de rangorde plaats vinden. Rapiditas staat van deze acht elftallen op de laagste plaats, hoofdzakelijk, doordat het elftal bij den aanvang der competitie niet klaar was, waardoor tegen momenteel gelijkwaardige tegen standers een i ge flinke nederlagen werden geleden. Nu de zwart-wïtten echter hun juiste opstelling ge vonden blijken te hebben, zijn zij voor ieder elftal een moeilijke tegenpartij? Concordia staat nog ongeslagen bovenaan en heeft dit te danken aan haar constanten spelvorm, waarin het somtijds uitvallen van enkele prominen ten, zooals F. Nosko, die naar elders vertrok, en A. van Santen en J. Duijff, die wegens blessures een!ge malen verstek moesten laten gaan. geen noe menswaardige verandering brengt. Concordia kan het dit jaar met het huidige elftal een heel eind brengen. De stand der westelijke DAMES. eerste klasse competitie: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. A.D.A. 5 4 1 0 9 12— 3 Zeeburg, 5 3 2 0 8 12— 3 Simson 5 3 2 0 8 9— 6 Rapiditas 4 2 1 1 5 9— 3 Vriendschap 4 1 2 1 4 6— 9 Watervrienden 4 1 1 2 3 8— 8 Niloc 4 1 0 3 2 6— 8 Turn o 4 1 0 3 2 3— 8 A.HJC. '31 4 0 2 2 2 8—14 Concordia 5 0 1 4 1 7—18 HEEREN. Concordia 5 5 0 0 10 41—18 Niloc 4 3 1 0 7 50—16 Aalsmeer 5 3 1 1 7 38—21 D.O.S. 3 2 O" 1 4 16—14 Lijnden 4 2 1 1 5 22—18 Vooruit 5 3 0 2 6 33—26 A.H.C. 31 4 2 0 2 4 21—17 Rapiditas 5 1 1 3 3 27—41 Kracht en Vlugh. 3 0 0 3 0 14—28 Vriendschap 3 0 0 3 0 5—37 Olympia 5 0 0 5 0 12—43 Gymnastiek C. A. Martin 40 jaar lid van „Bato". De heer C A. Martin. (Foto Nell Herbert.) Het is vandaag 40 jaar geleden, dat de heer C. A. Martin lid van de Gymnastiekvereeniging Bato werd. Op 5 November 1900 trad de heer Mar tin als jongen van 16 jaar in Bato's gelederen en heeft sinds dien dag al het lief en leed met. Bato gedeeld. De verdiensten van Martin zijn vele, in meerdere functies heeft hij zijn vereeniging ge diend. Zoo werd hij op 9 Mei 1901 benoemd tot com missaris waarna op 15 April 1908 de benoeming tot secretaris volgde, in welke functie hij het 12V2 jarig bestaan van Bato medemaakte. Hierna trad de heer Martin nog verschillende malen in het bestuur op o.a. als penningmeester. Op een jaarvergadering in 1920 werden de verdiensten van den heer Martin door de benoeming tot lid van Verdienste erkend, dit was echter nog geen einde van het actieve werk van Martin. Na eenige moeilijke jaren van Bato trad hij nogmaals als lid van het bestuur op terwijl bij de herdenking van het 40 jarig bestaan de ver eeniging Martin als secretaris der Jubileumcom missie fungeerde. Thans verleent de heer Martin nog steeds zijn krachten aan Bato. Als turner heeft Martin in de jaren voor den wereld oorlog van 19141918 mede vele lauweren voor Bato ge oogst o.a. in wedstrijden te Edam, Krommenie en Alkmaar. Naar wij vernemen is het bestuur van Bato voor nemens dit bijzondere jubileum op een op 24 No vember te houden gymnastiekuitvoering te her denken. Korfbal Een verloren Korfbal-Zondag. De eerste wedstrijd-Zondag in November was in tegenstelling met de October-Zon dagen ook voor korfbal een vrijwel verloren dag. Alleen het Noordersportpark bleek de overvloe dige regen te kunnen verdragen. De eenige ge speelde seniorenwedstrijd vond daar plaats. Haar lem 2 bleek de minst zwakke tegen Nieuw Flora 2 en veroverde door haar 30 overwinning de eer ste punten. Des Zaterdagmiddags was ook het Gemeente terrein aan de van Oosten de Bruinstraat be speelbaar. Hier werd voor de adspirantencompe- titie gespeeld Animo Ready BSport Vereent B. welke wedstrijd in een 2—1 overwinning voor de „kleinste" editie der Oranje-groenen eindigde. Ook dit was een zeer schrale oogst voor de adsp. competitie waaraan dit seizoen 17 twaalf tallen in drie klassen deelnemen. Op slechts één uitzondering na bezitten alle H.K.B. clubs één of meerdere adspiranten twaalftallen. De propa ganda voor het jeugdkorfbal onder leiding van Bonds- en Clubbesturen is niet voor niets ge weest en wordt mede in welbegrepen eigenbelang nog stelselmatig voortgezet. Het is menigmaal een genoegen de vaak nog zeer jeugdige sport- menschjes aan het werk te zien. En dat zij elkaar heel dikwijls niet veel toe geven moge blijken uit onderstaande competitie standen, welke tevens bewijzen dat korfbal ook voor de kleinsten onder haar beoefenaren niet „maar" een pretje doch wel degelijk wedstrijd sport is. ADSPIRANTEN. Meerletoosch A 2 2 0 0 4 42 2. T.H.B. 3 2 0 1 4 73 1.66 Oosterkwartier A 3 2 0 1 4 95 1.66 Onder Ons 2 10 12 46 1. Haarlem A 1 0 0 1 0 12 0.00 Zwaluwen A 3 0 0 3 0 29 0.00 2e klasse: Animo Ready A 2 2 0 0 4 112 2. Nieuw Flora 3 2 0 1 4 96 1.33 Oosterkwartier B 3 1 0 2 2 57 0.66 Aurora 3 1 0 2 2 58 0.66 Sport Vereent A 3 1 0 2 2 310 0.66 Oosthoek 33etrr 0 5 6—1 1.66 Animo Ready B 4 3 0 1 6 73 1.50 Haarlem B 10 10 1 00 1. Sport Vereent B 3 0 2 1 2 23 0.66 Oosterkwartier C 2 0 0 2 0 16 0.00 Zwaluwen B 1 0 0 1 0 03 0.00 Dammen Nationaal Kersttournooi Haarlemsche Damclub. Het groote siicces, dat de Haarlemsche Damclub de laatste jaren met de door haar georganiseerde Paaschtoumooi heeft mogen boeken, heeft haar aanleiding gegeven op den 2den Kerstdag a.s. een groot nationaal damtoumooi te houden. Op veel vuldig verzoek der deelnemers aan deze Paasch- toumooien, zullen deze tournooien in de toekomst op den 2dcn Kerstdag worden gehouden, omdat deze dag zich beter voor dit doel leent dan den 2den Paaschdag. Gespeeld zal worden in vier klassen (hoofd-, eerste-, tweede- en derde klasse) in groe pen van vier spelers, terwijl voor elke groep drie fraaie prijzen worden beschikbaar gesteld. In tegen stelling met vorige tournooien, worden thans slechts twee ronden gespeeld (v.m. 10 uur eerste ronde en n.m. 3 uur tweede ronde in deze laatste ron de spelen de winnaars uit de eerste ronde om den lsten en 2den prijs en de verliezers om den 3den prijs) om de deelnemers buiten Haarlem in de ge legenheid te stellen na afloop nog hunne woonplaat sen te bei-eiken. Waterpolo De Wintercompetitie. De twee deze week gespeelde wedstrijden le verden beide een flinke overwinning voor de be zoekende clubs op. De HVGB-dames, die voor het eerst een wedstrijd speelden, zagen nog geen kans een doelpunt te maken, maar het spel overtrof onze verwachtingen. Wij gelooven dan ook, dat zij in de toekomst wel beter voor den dag zullen komen. De tweede wedstrijd, die Zaterdagavond in het Sport- fondsenbad gespeeld werd, eindigde in een verdien de overwinning van H.P.C. 4 op Watertrappers (7-0). Zondagmiddag zullen de Haarlemsche ploegen, die in de bondscompetitie uitkomen, voor het eerst spelen. H.P.C. krijgt om 12.30 uur bezoek van Zian uit Den Haag. Gezien de uitslag van den wedstrijd R.Z.C. 1Zian 1 (43) geven wij H.P.C. een goe de kans, al zal de verjongde Heemsteedsche ploeg, zonder Braam, alle zeilen bij moeten zetten. De D.W.R.-dames en -heeren komen te water tegen U.Z.C. Ook hier gelooven wij, dat de Haarlemsche ploegen de overwinning kunnen behalen. Voor de Haarlemsche wintercompetitie worden des avonds een viertal wedstrijden gespeeld. De belangrijkste ontmoetingen zijn H.P.C. 2V.Z.V. 1 en D.W.R. 2HVGB 2. Hoe de Velsenaren het er tegen het sterke H.P.C. 2 zullen afbrengen, weten wij niet te voorspellen, vooral daar de V.Z.V.'ers langen tijd niet hebben kunnen oefenen. Het rooster van Zondagavond is als volgt: 6.30 uur: Haarlem 1V.Z.V. (dames) Haarlem 3D.W.R. 3 H.P.C.—V.Z.V. 1 D.W.R. 2—HVGB 2 Dinsdag 12 November spelen de HVGB-dames in Stoop's bad tegen D.W.R. 2. VOOR DE KINDEREN. Hier hield hij halt en zette het groote pak op den grond en maakte dit open en toenzette hij met een vlugge beweging zijn hoed en bril aftrok zijn lange, witte baard en snor van zijn gezicht en ontdeed zich van broek en jasen daar stond, gekleed in een grauw-wit sportcostuum een jonge man met glimmende zwarte haren. Aan zijn beenen droeg hij tot de knie zwarte rijlaarzen. Speurneus grinnikte toen hij zijn oude heertjes-kleeren op den grond gooide. Vlug trok hij een lange Oostersche jas aan en zette een pun tige bontmuts op. Zoo .gekleed zette hij zich neer. Uit zijn diepe jaszak haalde hij nog een langharige, gitzwarte snor en sik en bevestigde deze met een handige beweging aan zijn kin en bovenlip. Vervolgens zette hij zich op zijn ge- inak neer. En nu goed oplettenmom pelde hij. Hij zat nog niet lang of daar hoorden zijn scherpe ooren een zwak geritsel. Speurneus schoot rechtop en luisterde ingespannen. Het geluid kwam naderbij. Ja, nu hoorde hij duidelijkzacht slui pende voetstappen. Ingespannen luis terde hij. Zijn oogen waren aan de duisternis rondom hem al gewend. Een zwak licht van de maan drong in het hol door. Daardaarzag hij een donkere gedaante staan, rechtoptegen den muur. Hij sprong op en riep zacht in de Chinee- sche taal: „Wie daar'" Als een veer sprong een man tevoorschijn en wilde in de donkere gangen verdwijnen. „Halt, vrienden!" herhaalde Speur neus weer. Het restant van den in restauratie zijnden gev( van het uit 1633 dateerend huis, genaamd „Ij 't Vlygende Kalf" aan de Spuistraat te Amster* dam, is omvergetrekken. (Foto Pax Holland.) Hockey Zondag: proefwedstrijden. Naar wij vernemen zullen de proefwedstrijdei welke Zondag j.l. wegens het slechte weer uitge steld moesten worden, Zondag a.s. doorgang vindei Alle êerste klassewedstrijden voor het Westen het Oosten zijn in verband hiermede uitgesteld. Voor den Hoogen Raad zijn eenige advoca ten en procureurs beëedigd, waarbij door hen voc de eerste maal de gewijzigde eed werd afgelegi Ten aanzien van het procureurschap is de eed or gewijzigd gebleven. De eed, door advocaten af t leggen, luidt nu aldus: „Ik zweer (beloof), dat ik het in het bezett Nederlandsche gebied geldende recht getrouw zs toepassen en naleven; eerbied voor de rechterlijk autoriteiten en dat ik geen zaak zal aanraden o verdedigen, die ik in gemoede niet geloof recht vaardig te zijn." Onrust in Den Haag. Het A.N.P. meldt: Vrijdag en Zaterdag zijn e te 's Gravenhage verschillende sehermutselinge. voorgevallen tusschen de W.A. en burgers, gedeel telijk tot de Ned. Unie behoorende. Ook dezi feiten zijn, evenals die van de week te voren, noi in onderzoek bij de bevoegde autoriteiten. Vrijdagmiddag is, naar wij vernemen, een winké van de Nederlandsche Unie in de Copernicusstraa door leden van de W.A. ontruimd en vernield. Naar men aan het A.N.P. van de zijde der M S. B. mededeelt, is aan dit feit voorafgegaan he ingooien van ruiten van het kringhuis van d N.S.B. in de Buys Ballotstraat. Verder meldt het A.N.P. nog: Ook Zaterdag het niet rustig geweest, immers, naar ons word medegedeeld, heeft de politie een vrij groot aanta personen moeten arrresteeren, onder wie zich leden van de Nederlandsche Unie bevonden, wie slag- en steekwapenen werden aangetrot fen. Vierjarig meisje dood gevonden. TILBURG, 4 November. Zondagmiddag wert een vierjarig meisje vermist. Het laatst was het kim gezien op den Broekhovenscheweg. Van de ver missing werd aangifte gedaan bij de politie, die on middellijk een onderzoek instelde, dat echter zonder resultaat bleef. Maandagmorgen werd de politie er van in kennii gesteld, dat het lijk van het kind gevonden wa achter het landgoed „Erica" onder de gemeend Hilvarenbeek. Het parket uit Breda heeft hedenmiddag ter plaatse een onderzoek ingesteld. EXAMENS. Academische opleiding Geslaagd aan de gem. universiteit te Amsterdan voor het doctoraal examen rechten de heer P. J Boogaert; doctoraal oeconomie: mej. L. Snatager en de heer J. Dalmeyer. Roman van HERBERT STEINMANN. Bewerkt door LIZZY VEEN. 15) (Nadruk verboden). Vlektyphus. mijn hemel mr. Wenger, wie had dat vermoed! Dat beteekent dood. dood onder ons. Denkt u aan uw vader, aan uw zuster, mr. Wenger. brengt u uw familie in veiligheid. Hans Wenger kijkt hem lang aan. Neen, dat zou laf zijn. laten wij liever aan de honderden denken, die zich aan ons hebben toevertrouwd en laten wij er aan denken, hoe wij het circus kun nen redden. Hans Wenger richt zich op. Het gaat niet om het half millioen mr. Higgens. het gaat om Rolf Wenger's levenswerk, mr. Higgens. Dezen houw zal ik pareeren en wel in dit uur. Er is zulk een harde klank in de jonge stem, dat Bill Bing het hoofd opheft als een paard, dat de stem van zijn meester hoort. Higgens begrijpt het niet. Om 's hemelswil mr. Wenger, doe' geen domheden. De zaak met de quarantaine is al erg genoeg.... Heelemaal niets is zij! Als een schot klinken deze woorden. Verdraaid wie is die fijne vent, roept Bing vroolijk. Er is iets in Hans Wenger gevaren, dat ook in het bloed van den ouden Rolf Wenger was, de moed, het willen om zich te verweren tegen 'n slag in het donker, zich te keeren tegen iets en alle middelen te gebruiken om zich te verdedigen. Heelemaal niets is zfj, hooren jullie! Er is geen geval van vlektyphus hier in het circus, dan moesten wij het weten, dat is mijn vaste over tuiging! Denk aan de clausule van het testament, dat geen enkele voorstelling mag uitvallen wat er ook gebeure. Men heeft ons een schurken streek gespeeld opdat wij niet kunnen werken. Maar de voorstelling morgenmiddag zal plaats vinden! Zoo waar ik Hans Wenger heet. Higgens is buiten zichzelf. Maar weest u toch verstandig, mr. Wenger. Wat wilt u doen? Wat mijn oom vermoedelijk ook gedaan zou hebben. Higgens veegt zijn voorhoofd af. Vergeef mij, Mr. Wenger, maar ik doe niet mee. Hoe graag ik u anders ook help De jongeman kijkt hem ernstig aan. U hebt al veel voor ons gedaan, mr. Higgens, nu moet u mij laten handelen. Zwijgend trekt Higgens zich terug. Bing, zegt Hans Wenger, wat er ook ge beurd is, nu verlaat ik mij op u. Het gaat om het circus en om de paarden. Ik ben tot uw beschikking, chef. Heb je vertrouwde menschen? Twee dozijn krijgen we er by elkaar. Goed. je laat het circus grendelen. Geen mensch mag er uit. Verzin maar een voorwendsel. Komt in orde. Vol verwachting kijkt Bing zijn chef aan. Zou hij zich vergist hebben, zou dat alles zijn? Dan heb ik over een half uur de auto noo- dig en twee van uw menschen, die niet bang zijn voor de gevangenis, als de zaak soms mis mocht loopen. O.K., chef, en ik? Jij gaat mee. In de groote achterkamer van het postkantoor van Cloverfly, dat de woonkamer is van de fa milie, staat de lange dokter Roberts 's morgens om drie uur op, teneinde een rede te houden voor het bruiloftsfeest van de dochter van den post directeur. Er wordt luid geklopt. Dan staan er opeens twee mannen in de kamer. Zij kijken in doodsbleek geworden gezichten. Want de aanblik van een cowboy, die een zes loops revolver aan zijn gordel draagt en van een jongen man onder wiens vest men ook duidelijk een revolver ziet. is wel in staat hen uit hun evenwicht te brengen. Hans Wenger groet beleefd. Schrikt u niet dames en heeren. wij zoeken enkel naar dokter Roberts, gemeente-arts van Lasalle, wij hoorden, dat hij hier kon zijn. De lange dokter staat nog steeds rechtop. Ik ben een arme man heeren, zegt hij kalm. Prachtig dokter. Hans Wenger glimlacht. Wij willen uw armoede een beetje helpen verlichten. Het gaat om een ambtelijk onderzoek, dat wij echter graag dadelijk wilden laten gebeuren. Dokter Roberts heeft gemerkt, dat hij niet met gangsters te doen heeft. ja mijne heeren, dat zal ik moeten afwijzen, ik ben hier op bezoek en ik heb nog geen lust om te werken en ik moet eerst weten waar het om gaat. Hans Wenger wordt ongeduldig. Dokter, maakt u zich geen illusies, dat ik onder bepaalde omstandigheden niet tot geweld zou overgaan, ik wend mij tot u als mensch en als dokter. Het gaat om enkele honderden men schen en uw toekomst. Hij stelt met enkele woorden den dokter op de hoogte en dokter Roberts toont zich een man uit één stuk. Hij stemt toe dadelijk mee te gaan. Dan suist de circusauto terug naar Lasalle. In de stad informeeren zij voorzichtig naar de an dere doktoren, die O'Connor genoemd heeft. Een dringend eeval is een goed voorwendsel. Half overtuigd, half gedwongen, deels protesteerend en deels vroolijk, landen de doktoren in het circus aan In een wip heeft Bill Bing enkele stoelen en tafels laten klaarzetten. Wat anders nog noodig is, hebben de heeren zelf meegebracht of wordt aangedragen. De morgenschemering licht reeds over het circus als Hans Wenger deze woorden tot de doktoren spreekt: Gentlemen, het is uw taak alle leden van het circus „Excelsior" op vlektyphus te onderzoeken. Wij zullen u ze allen één voor één brengen. Wij betalen ieder van u 1000 dollars, en ieder half uur, dat u voor drie uur 's middags de voorstelling begint om half vier gereed bent, ontvangt ieder van u nog 100 dollars premie. Hij gooit zijn jas uit. Wilt u alstublief met mijzelf beginnen. Nog nooit /heeft een circusmanege zulk een voorstelling beleefd Bill Bing en getrouwen zoe ken eiken man en elke vrouw op en brengen deze naar de doktoren. Hans Wenger noteert de uit komsten. Dan als het gerucht van deze onderne ming van den chef ook tot Brouwers is door gedrongen, onderneemt deze het controleeren van de personeellijsten. Om twee uur 's middags is het ongeloofelijke waarheid geworden. Alles wat als menschelijk wezen tot het circus behoort, is op vlektyphus onderzocht. Hans Wen ger houdt een document in de hand, dat onder teekend is door de doktoren, die het onderzoek hebben gedaan, waarin staat, dat bij het geheele personeel, noch bij de directieleden, ook maar een spoor van vlektyphus is gevonden. Met dit document en vier volkomen uitgeputte maar zeer tevreden doktoren in wier zakken elk 1200 dollars knisteren, rijdt Hans Wenger des middags om half drie de stad in. Zorgvuldig zet hij elk der vermoeide doktoren voor hun huis af en neemt van elk persoonlijk met een hartelijken handdruk afscheid. En dan rijdt hij naar O'Connor. Om drie uur is het circus vrij gegeven. Om half vier begint de muziek te spelen. Om vier uur begint de voorstelling. Maar er zit ten slechts dertig toeschouwers in de groote ruimte, want Hans Wenger kan het wel dwingen, dat er geen voorstelling uitvalt, maar hij kan niet voorkomen, dat het gerucht omtrent vlektyphus door de stad is gegaan. Hiermede beginnen nieuwe zorgen, nieuwe strijd voor het circus „Excelsior" en voor de Wengers. Het circus reis langs de Union Pacific naar het Oosten. In elke groote plaats blijft het een poosje, een, twee of drie dagen, dan gaat het weer ver der. Maar sneller dan het circus reist, reist het gerucht. Daarbij helpen geen reclame en geen uitgebreide mededeelingen aan de pers. De men schen komen niet, meestal speelt men voor een half leege toeschouwersruimte, soms voor enkele honderden menschen. Maar het cii'cus treedt op. Hans zet door. Het geheele programma wordt afgewerkt. Er wordt niet gespaard, niet met het voeder voor de dieren en niet met de gage voor de artiesten. De reclame moet verminderd worden, op de een of andere manier moet men bezuinigen Allen doen hun plicht, zij geven het beste van het beste voor half leege zalen, hoewel hun het beste ont breekt wat een artiest kan ontvangen, de huid? van een dankbaar publiek. Op een dag. het gebeurt in Sterling, kom Quito in den kassawagen, waar de oude Wenger Hans en Brouwers vol zorg zitten te beraadslagen De zwijgzame meesterschutter gebruikt niet vee woorden. Hij haalt een lijst voor den dag. De ar tiesten, zoo verklaart hij, hebben, gezien den nood toestand van het circus, zich verplicht gevoeld d( helft van hun gages te laten vallen. Nadere bij zonderheden omtrent dit besluit kan de direct! in dit geschrift vinden. Hans Wenger neemt de lijst aan. Quito's et Juanita's namen staan bovenaan Zij hebber wan hun geheele gage afgezien Evenzoo Doroth Keele. Clown Bubo staat 75 procent van zijn gag- af. Alle anderen volgen. Allen hebben geofferd Ook Bill Bing. zelfs Nancy en de andere ballet meisjes en ook de stalknechts. Onderaan prijk ook de naam van Watermiller. De oude Wenger kijkt een weinig vroolijker Higgens is verbluft. Brouwers kijkt verbeten voc zich. Hans drukt den meesterschutter dankbaa de hand. Wij kunnen het ons niet permitteeren groo te doen Quito, wij nemen het aanbod aan. Miste Brouwers, u zorgt er wel voor. dat de ontvanger bedragen van de artiesten afgeschreven worden Neen, wij gaan er alleen onder deze omstandig heden op in. Overigens.... hij kijkt op de lijs en schrapt de namen van de balletmeisjes wei en ook die van de stalknechts. Hier nemen wij den wil voor de daad. Des gages worden onder alle omstandigheden tei volle uitbetaald. Brouwers Als Quito weggegaan is, sprekt Higgens uit wa zij allen denken. Een druppel op een heete plaat. Hans Wenger knikt. Niet anders. Maar latei wij den moed niet verliezen, dat doen zij oo! niet. wij zijn allen kameraden, wij moeten er doo heen. De oude Wenger glimlacht vermoeid. (Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6