De houding der Ver, Staten voor het uitbreken van den oorlog. Voor lange avonden. KORT NIEUWS. El T N S D A G 5 NOVEMBER 1040 HA ARE EM'S DAGBEAD' Interview met oud-minister Bonnet. Zonder Fransch—Duitsche overeenstemming geen vrede in Europa". 1 Het D.N.B. meldt: In Frankrijk heeft sterk de aandacht getrokken een interview, verleend door den vroegeren Fran- schen minister van Buitenlandsche Zaken Bonnet, dat gepubliceerd is in het te Lyon verschijnende blad „Le Journal". Ik heb, zoo verklaart Bonnet daarin, den vu- rigen wensch gehad Frankrijk voor den oorlog te bewaren. Ik heb de conferentie van Münohen ge wild en voorbereid. In Mei 1939 heb ik geweigerd de verplichtingen op grond van het Fransdh-Pool- sche militaire bondgenootschap van 1921 nog méér te verzwaren. Tot het laatste oogenblik heb ik ge meend dat het bijeenkomen van een conferentie, waarmede ik had ingestemd, het mogelijk zou ma ken den vrede te redden. De veldtocht is terstond na het acooord van Miinchen begonnen. Ik was door hen, die men „de harden" noemt, als de voor naamste geestelijke vader van dit accoord bestem peld. Men verlangde van mij het voeren van een politiek van volharding en van verzet tegen allen en tegen alles zonder er rekening mede te houden hoe het met onze materieele middelen stond. Ver der verklaart Bonnet: zonder overeenstemming tus- schen Frankrijk en Duitschland bestaat er geen vrede in Europa en geen orde. Bonnet wijst dan op de boodschap van maarschalk Pétain van eenige dagen geleden, waarin de toekomstige Duitsch- Fransche betrekkingen zijn afgeteekend. Het on derhoud van den Fiihrer met het Fransöhe staats hoofd heeft in de oogen van iedereen ontzaglijke beteekenis. Op de vraag: „En Amerika, mijnheer de minis ter?", antwoordde Bonnet o.a.: De trouwe vrierden van Frankrijk hebben mij vaak voor ijdele hoop op en militaire interventie van Amerika in Europa gewaarschuwd. Er is noch tans vroeger dikwijls gezegd en wel door de hoogstgeplaatste persoonlijkheden. dat, wanneer de oorlog uitbrak, Amerika zich terstond aan de zijde van Frankrijk en Engeland zou scharen, doch ik heb het nooit geloofd, want ik wist te goed dat het Amerikaansche volk behalve de lieden, die door partijharbstochten of -ideologieën beïnvloed worden hartgrondig den vrede wenscht. Bonnet ging daarop vooral nader in op de economische pro blemen van Amerika en herinnerde aan de vaak door Amerika geuite klacht, dat tusschen de Euro- peesche naties geen overeenstemming bestaat, in het bijzonder tusschen Frankrijk en Duitschland. De nieuwe taak, zoo besloot Bonnet, zal des te gemakkelijker te vervullen zijn, naarmate het con flict zich in de wereld minder uitbreidt. Hoe meer de oorlog zich uitbreidt, des te zwaarder zullen de gevolgen van de blokkade zich voor Frankrijk doen gevoelen. De uitbreiding van den oorlog zal de vol ken naar de catastrofe leiden. Zij zou de volken er toe kunnen veroordeelen vele jaren lang in wan orde en anarchie te leven. Daarom begrijp ik niet waarom men zich zou kunnen verheugen bij de gedachte, dat de nieuwe volken in zulk een bumult geraken. FRANSCHE PERSSTEMMEN. PARIJS, 4 November (D.N.B.) De Parijsdhe bla den puibliceeren groot opgemaakt uitvoerige com mentaren op het interview met den vroegeren mi nister van Buitenlandsche Zaken Bonnet. In „Le Nouveau Temps" schrijft Jean Luchaire dat de beschoxiwingen van den vroegeren Fran- schen ambassadeur in Washington minder gericht zijn tot het Fransche volle dan tot de Amerikanen. Op den vooravond van de Amerikaansche presi dentsverkiezingen aarzelt de vroegere leider der Fransche diplomatie niet te verzekeren dat zonder een accoord tusschen Frankrijk en Duitschland geen vrede in Europa kan bestaan, dat dit accoord thans onderweg is werkelijkheid te worden en dat dien tengevolge de V. S. eigenlijk noodzakelijkerwijze de tusschen den Fiihrer en maarschalk Pétain tot stand gekomen overeenstemming zouden moeten toejuichen. Frankrijk gevoelt geenerlei behoefte om door iemand, wie het ook zij „bevrijd" te worden. Onder de valschen vrienden van Frankrijk zijn er eeni- gen, die al te vaak den Franschen regeeringslei- ders zeer slechte raadgevingen hebben doen toeko men. Onder hen bevinden zich zekere officieele of officieuze vertegenwoordigers van de Amerikaan sche regeering, die van hun kant door Fransche oorlogsopruiers werden ondersteund, evenals door Engelsche opruiers in den stijl .van Duff Cooper en Hore Belisha, door Amerikanen als Morgenthau of Baruch. Georges Bonnet zou verder hebben kun nen spreken van den heilloozen invloed, dien in 1939 de Amerikaansche ambassadeur Bullitt en de Poolsche ambassadeur Lukasïewitsj in Parijs heb ben uitgeoefend. De Amerikaansche kringen, die thans nog voort gaan de een of andere sprookjesachtige ondersteu ning der Vereenigde Staten ten gunste van Groot- Brittannië voor oogen te stellen, zijn op bijzonder ernstige wijze schuldig aan die heillooze geestelijke verwarring, die Frankrijk eerst in den oorlog heeft geleid en het verder buiten alle grenzen van het verstand gedreven heeft tot weerstand. Te veel af gezanten van Washington hebben met de beloften van Amerikaansche hulp reeds voor September 1939 opgehitst tot tegenstand tegen Duiitsche aan spraken. Na het uitbreken van het conflict stelden zij bijna iedere week en wel telkens voor de vol gende maand een Amerikaansch ingrijpen voor oogen. Zonder dergelijke bedriegelijke pogingen tot aanmoediging zouden stellig talrijke Fransche poli tici het niet gewaagd hebben de pogingen van Bon net om tot vrede te komen te bestrijden en latei- ongetwijfeld niet gewacht hebben om te vragen om een wapenstilstand tot de Duitsche troepen de Loire hadden bereikt. Jean Luchaire herinnert, evenals de Matin" reeds had gedaan, aan de buitenlandsCh politieke zwenking van Daladier op 3 Augustus 1939, waarna hij besluit met de woorden: „Wanneer er in Ame rika nog voorstanders van interventie zijn, dan zijn zij thans gewaarschuwd. Hun activiteit dient geens zins ons vaderland. Integendeel". De „Paris Soir" schrijft dat het interview van zeer bijzonder belang en van beteekenis is. Wan neer de vroegere minister van Buitenlandsche Za ken om zekere redenen de saboteurs van zijn poli tiek niet uitdrukkelijk noemt, dan is een dagblad niet gebonden aan een dergelijke terughoudendheid. Onder de schuldigen aan den oorlog moeten vooral genoemd worden: Alexis Léger, Pierre Com-1 bert, De Kérillis, Pertinax, Bui-e, Elie Bois, en een reeks anderen, zooals de groot-industrieel Louis Renault, de tankfabrikant, die in de laatste dagen van Mei met een „speciale missie" naar de Vereenigde Staten is gevlucht. Maar buiten Georges Bonnet om en rondom hem hebben in de schoot van de regeering zelf en wel in overeenstemming met de Engelsch-Joodsche kliek prominente persoon lijkheden het afschuwelijke complot aangewakkerd, o.a. Daladier, Mandel en hoofdzakelijk Paul Rey- naud, de man van Londen, die meer dan eens het hoofd heeft geëischt van den minister van buitenlandsche zaken. Van de Engelschen moeten genoemd worden: Eden. Cooper, Hore Belisha, etc. Het blad geeft dan een uitvoerige analyse van de opmerkingen van Bonnet over Amerika en zegt dat men ook hier de puntjes op de i moet zetten, hetgeen door Bonnet is nagelaten. De Amerikaansche ooi'logshi-t- sers zijn geweest: Roosevelt zelf en Bullitt, de Joodsch-magonieke en de Engelsch-Joodsche bende, Rothschild, Baruch en Morgenthau, kortom de ge- heele Israëlitische groote financieele wereld in Amerika en tenslotte ook Cordell Huil, de ver trouwensman van president Roosevelt. Het is tijd den huidigen president der Vereenigde Staten te herinneren aan het lot van president Wilson in 1919, wiens al te persoonlijke politiek door de openbare meening in Amerika en de parlementaire vertegenwoordigers aldaar is gedesavoueerd. Tenslotte wijst het blad er op dat een econo mische wederopbouw van Europa alleen maar ge remd wordt, wanneer men het continent van buiten af niet met rust laat en wanneer men de in het werk gestelde pogingen stoort. Het blad van Dorlot, „Le Cri du Peuple" laat het licht vallen op de opmerking van Bonnet, dat hij nooit heeft geloofd aan een ingrijpen van Amerika in den Europeeschen oorlog en noemt als oorlogsopruiers de journalisten Pertinax en Bure, Mme Tabouis, de Kérillis, Gabriel Péri en de poli tici Reynaud, Blum, Champetier de Ribes en Man del. Bonnet heeft ook moeten wijzen op het samenspel tusschen de Engelsche en Amerikaansche groote financiers, waarbij een samenspel tusschen Morgenthau en Duff Cooper slechts als een voor beeld onder vele te vermelden is. Ook de „Oeuvre" mist bij de uiteenzettingen van Bonnet het noemen van de namen der Fransche oorlogsopruiers en herinnert er aan dat de vroegere Amerikaansche ambassadeur Bullitt de door Bon net aangeduide aanmoedigingen tot den oorlog heeft ondernomen in de Parijsche salons en in politieke kringen, evenals al de mannen, die een internatio nale controle hebben uitgeoefend op Frankrijk, zooals Mandel, Hore Belisha, Duff Cooper en de vertegenwoordigers der groote Engelsche financieele wereld. Het blad constateert tenslotte dat door een uitbreiding van den oorlog in geen geval de toestand van Frankrijk zou kunnen worden ver beterd. In de „Matin" wordt o.a. gezegd dat ieder in grijpen van Amerika in den Europeeschen oorlog aan den kant van Engeland de volken slechts in catastrofes moet sLorten. In tegenstelling met Bonnet heeft Daladier helaas aan de goede verzekeringen van zekere Amerikaansche vertegenwoordigers een al te willig oor geleend. De schrijver van het artikel herinnert uit persoonlijke ervaring er aan dat op 31 Augustus 1939 het lot van den vrede afhankelijk was van onmiddellijke aanvaarding van het Italiaansche voorstel door Frankrijk en Groot Brittannië. Bonnet heeft zich om 14 uur naar de particuliere woning van Daladier begeven om te pleiten voor de onvoorwaardelijke aanvaarding van Mussolini's nota. Daladier verklaarde zich accoord met Bonnet, Eenige uren later, in den ministerraad, had hij echter zijn opvatting ge wijzigd, aangezien hij intusschen door den Ameri- kaanschen ambassadeur Bullitt en den Poolschen ambassadeur Lukasiewitsj was bewerkt In de „Petit Parisien" schrijft Claude Jeantet dat aan den vooravond van den oorlog, behalve de bekende Fransche oorlogsopruiers, ook Engel sche en Amerikaansche politici alles gedaan hebben om Frankrijk in den oorlog te drijven. Aan de spits van deze politici stonden Duff Cooper, Eden, Hore Belisha en ambassadeur Bullitt, die de Fransche openbare meening heeft willen overtuigen dat Amerika bij het uitbreken van den oorlog terstond strijden zou aan den kant van de geallieerden. ALS HET AVOND WORDT ÏN LONDEN. In lange rijen wachten de bewoners van het Oostelijk deel der Engelsche hoofdstad, om een plaatsje te kunnen bemachtigen op de stations van de ondergrondsche. waar ze beschutting zoeken tegen de bombardementen. (Foto Weltbild.) Duitsch legerbericht: Belangrijk resultaat van duikbootacfie. Duitsche luchtmacht valt militaire doelen in Engeland en Schotland aan. BERLIJN, 4 November (D.N.B.) Het opper bevel van de weermacht maakt bekend: „De onder bevel van den eersten luitenant-ter- zee Kretschmer staande duikboot heeft de beide Britsche hulpkruisers „Laurentic" (18.724 b.r.t.) en „Patrocles" (11.314 b.r.t,), alsmede het bewa pende Britsche koopvaardijschip „Casanare" (5376 b.r.t.) tot zinken gebracht. Met dit resul taat heeft de eerste luitenant ter zee Kretsch mer, in totaal 217.198 b.r.t. scheepsruimte tot zinken gebracht en daarmede is hij de tweede duikbootcommandant, die meer dan 200.000 b.r.t. scheepsruimte vernietigd heeft. Het ongunstige weder heeft het luchtwapen niet weerhouden zijn aanvallen op Londen en andere voor de oorlogvoering belangrijke doelen in En geland en Schotland voort te zetten, hoewel In kleineren omvang. In een dappere duikvlucht deden gevechtsvliegtuigen een aanval op een ran geerstation in het Noorden van Londen en trof fen stationsgebouwen en verkeerswerken. Ver scheidene stukken luchtdoelgeschut brachten zij met machinegeweervuur tot zwijgen. Aanvallen op Britsche vliegvelden hadden ook gisteren suc ces. In Stratishall staan de inrichtingen van het vliegveld in brand. In Wattisham werden han gars en vliegtuigen vernield. Andere vliegvelden en voor de oorlogvoering belangrijke industrieele doelen, vooral in Schotland, werden met succes gebombardeerd. Bij Ierland en aan de Schotscbe Oostkust deden gevechtsvliegtuigen aanvallen op afzonderlijke schepen en convooien. Een koop vaardijschip van 19.000 b.r.t. kreeg een zwaren treffer. Bij Kinnaird-head werden een torpedo jager, een patrouilleboot, een groot 'koopvaardij schip en een vrachtschip zwaar getroffen. Britsche vliegtuigen ondernamen slechts enkele vluchten naar Nederland en Noord-Duitschland. In Nederland werden twee huizen verwoest. Twee personen werden gedood en twee gewond. In Duitschland vielen slechts op drie plaatsen bom men, die in het geheel geen schade aanrichtten. De vijand verloor gisteren drie vliegtuigen. Twee Duitsché toestellen worden vermist. De be manningen van een gevechtsformatie onder lei ding van den commandant Hauptmann Storp onderscheidden zich door met succes uitgevoerde aanvallen op Britsche vliegvelden en voor de oorlogvoering belangrijke doelen in Londen." FRONTBERÏCHT. Het frontbei'icht van het D. N. B. van Maandag luidt als volgt: Het opperbevel van de weermacht plaatst boven aan het verslag van heden van de gevechtshande lingen der laatste vierentwintig uur de groote suc cessen van den onderzeeër, die onder leiding van Kapitan-Leutnant Kretschmer staat. Nadat Enge land in de maand October in totaal 827.000 b. r. t. scheepsruimte heeft verloren, ongerekend de sche pen, die zwaar beschadigd en ten deele in hopeloo- zen toestand zijn gebracht, bewijzen reeds de ver liescijfers van de eerste dagen van November dat de blokkeering zich steeds nauwer om Groot-Brit- tannië sluit. De Duitsche marine verstaat het haar nieuwe steunpunten aan de kust van den Atlanti- schen' Oceaan te gebruiken om ook van het Westen uit de Engelsche aanvoeren doeltreffender af te slui ten. De profetieën van Engelsche vlootdeskundigen, dat de havens aan den Atlantischen Oceaan in de practijk de Duitsche oorlogsvoering tot last zouden zijn, zijn op het tegendeel uitgeloopen, naar de fei ten intusschen hebben bewezen. KRETSCHMER ONDERSCHEIDEN. De Führer heeft naar het D. N. B. meldt „Kapi tan-Leutnant Kretschmer, die in totaal meer dan 200.000 ton vijandelijke koopvaardijsoheepsruimte tot zinken heeft gebracht, het eikenloof tot het rid derkruis van het ijzeren kruis verleend. Kretsch mer is de zesde officier der Duitsche weermacht, die d.eze onderscheiding heeft verworven. Italiaansch leger be rich t Actie in Griekenland voorbij de stellingen van Kalibaki voortgezet. ROME, 4 November (Stefani). Het hoofd kwartier van de weermacht maakt bekend: „In den sector Eplrus wordt de actie van de Italiaansche troepen voorbij de stellingen van Kalibaki voortgezet. Het Italiaansche luchtwapen heeft aan de operaties te land meegewerkt, waar bij de vijandelijke stellingen in de omgeving van Corciano krachtig met bommen bestookt wer den. Voorts werden de bombardementen op Sa- loniki, de citadel van Korfoe, het fort Navarino en de berghelling ten Noordoosten van Janina langs den verkeersweg Janina-Kalibaki herhaald. Een Italiaansch vliegtuig is niet teruggekeerd. Tijdens het luchtgevecht dat, zooals in het weermachtsbericht van gisteren gemeld, zich boven Saloniki afspeelde, werden behalve het vliegtuig, waarvan gemeld was dat het waar schijnlijk was neergehaald, nog vijf andere vij andelijke toestellen neergeschoten. Een Ita liaansch watervliegtuig, dat op patrouille was. heeft een tweemotorig vijandelijk toestel van het type Blenheim aangevallen, dat verscheidene malen getroffen werd en met zware schade aan boord moest terugkeeren. In Noord-Afrika verdreef, een colonne Italiaan sche snelle troepen vijandelijke pantserwagens. Vijandelijke vliegtuigen deden aanvallen op kleine formaties bij Gam-ul-Greid ten Noordoosten van Giarabuh. Twee man werden gedood en eenigen gewond. In Oost-Afrika werden vijandelijke aanvallen op Italiaansche strijdkrachten, die het berg- massief Sciusceib (Kassala) bezet houden, met lichte verliezen aan Italiaansche zijde afgesla gen, Wij maakten eenige krijgsgevangenen. In de Roode Zee bombardeerde ons luchtwapen een schip, dat door een kruiser vergezeld werd, als mede de havenwerken van het eiland Perim. Vij andelijke toestellen bombardeerden Assab, waar drie personen gedood en eenigen gewond werden. Er ontstond lichte materieele schade aan woon huizen. In den afgeloopen nacht probeerden vijande lijke vliegtuigen een aanval op Napels te onder nemen. Door krachtig spervuur tegengehouden, moesten zij hun bommen op open land laten val len. Er wordt melding gemaakt van een doode en drie gewonden." No. 14. KAMRAADSEL. De Spaansche minister van oorlog, generaal Varela, is, naar het D. N. B. meldt, per vliegtuig te Santa Cruz de Teneriffe aangekomen, waar hij door de militaire en burgerlijke autoriteiten en een geestdriftige bevolking ontvangen werd. Het staatsblad van Gibraltar maakt blijkens een D. N. B. bericht bekend dat het Engelsche prij- zenhof een deel van de lading van de Spaansche vrachtboot „Santa Anna", welke lading uit chemica liën en kleurstoffen bestond, in beslag heeft ge nomen. Volgens een bericht van Associated Press uit Londen heeft zich in het Engelsche graafschap Somerset een spoorwegongeluk voorgedaan, waarbij twintig menschen gedood en meer dan vijftig ge wond zijn. Tot de dooden behoorden acht matrozen. De locomotief van den personentrein was door nog niet opgehelderde oorzaak ontspoord en sleepte verscheidene wagons mede. (D. N. B.) De Fransche staatscourant publiceert een wet omtrent de reorganisatie van het Agence Havas. Artikel 1 bepaalt dat de Fransche staat gemachtigd is aandeelen der onderneming aan te koopen en financieel in de onderneming deel te nemen. De staat kan verder een recht van controle uitoefenen op het agentschap na toekenning- van subsidies. Naar uit Vichy aan het D. N. B. wordt gemeld heeft maarschalk Pétain gisteravond Vichy verla ten voor zijn reeds aangekondigde inspectiereis naar Toulouse en Montauban. Voor zijn vertrek ontving Pétain de nieuw benoemde prefecten van de departementen Rhone, Vogezen en Ille et Vilaine. Omtrent de taifoon, die op Guam vernielingen heeft aangericht, meldt Assiciated Press, dat de bananen- en de kokosnotenoogst geheel verwoest zijn. Men vreest, dat schaarschte aan levensmidde len op het eiland zal ontstaan. Het Roode Kruis heeft om zoo snel mogelijke hulp gevraagd. (D. N. B.) Uit Genève meldt het D. N. B„ dat Laval Dinsdag of Woensdag weer naar Parijs zal ver trekken. Naai' „Le France au Travail" bericht is 200 millioen francs uitgetrokken voor de uitbreiding van de Parijsche ondergrondsche sporen. Op deze wijze zullen 50.000 personen werk krijgen. (D. N. B.) In Gjevgjelja, het Joego-Slavische grenssta tion van het spoorwegtraject BelgradoSaloniki, is Maandagochtend weer sneeuw gevallen, nadat het Zondag voorjaarsachtig warm was geweest, zoo meldt het D. N. B. In het Vardardal is zoo'n vroege sneeuwval iets buitengewoons. De oorlog ter zee. Duit sche torpedojagers vol gen de bevelen op, welke door vlagsigna- len door het comman do gegeven zijn. (Foto Weltbild.) Horizontaal: - 1. Naam van een filmster. Verticaal: 1. Nauwkeurig overzien. 2. Stralen schietend. 3. Verschaffen. 4. Bedrijf van den looier. 5. Ledigstaand. 6. Beambte. Te gebruiken letters: a-a-a-a-b-d-d-d-e-e- e-e-e-e-e-e-e-e-h-i-i-i-i-l-l-l-n-n-n-n-o-o-o-o-r- r-r-r-r-s-t-u-v-y-y-z-z. OPLOSSINC VORIGE OPGAVE. No. 13. KRUISWOORD-PUZZLE. FLU WEE L RAP P O R T L R EDE D R A S A A R G E P A S M R T I P L A Z A RET MOE EGA U R A T Y N D EEN R A NEK E T R I S T S D E E R A Y L E B I NN E N KAM E R A N I D O S E M W N A EGO s A R M L I G A A N O T T E R A M EN ERF O R E E REN I N N L D E B R E S A I U E VER D E L I N S I G ARE N GEN A D I G Manuel Azana overleden. Oud-president der Spaansche republiek. Manuel Azana. (Foto archief H. D.). Het D. N. B. verneemt uit Montauban (Frank rijk). Manuel Azana, oud-president der Spaan sche republiek, is in den nacht van Zondag op Maandag te Montauban gestorven. Azana werd na de uitroeping der republiek In 1931 minister van oorlog. Het volgende jaar werd hij minister-president en in 1936 president der republiek. Op dezen post bleef hij tot aan de ineen storting van het oude regime. In Februari 1939 vluchtte hij naar Frankrijk. Verliooging der crisisbelasting in België. BRUSSEL, Nov. (EPE). Teneinde een evenwicht de Belgische staathuishouding te bereiken heeft de Secretaris-Generaal van het Belgische mi nisterie van Financiën een verhooging van de cri sisbelasting afgekondigd. Men rekent erop, dat deze bijkomende belasting een extrabedrag van 900 millioen francs zal opbrengen, een som waardoor het bedrag, dat nog ontbreekt, geheel zal worden aangezuiverd. Af*. jv-k jAi PROGRAMMA WOENSDAG G NOVEMBER 1940. JAARSVELD, 414.4 M. NCRV-uitzcnding. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.10 Schriftlezing en meditatie. 8.25 Gewijde muziek (opn.). 8.35 Gramofoonmuziek. 9.20 Pianovoordracht cn gramo- foonmuziek. 10.00 Gramoolonmuziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Trio- concert en gramofoonmuziek. 12.30 Reportage. 12.15 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Orgelconcert. 1.45 Celesta-ensemble en gramofoon muziek. 3.10 Gramofoonmuziek. 3.50 Bijbellezing. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 VPRO: Cyclus „Het geestelijk karakter van ons volk". 5.15 Economische en beursberichten A. N. P. 5.30 Christ. Jeugdkoor „Zing met ons mee" met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 6.00 NCRV- orkest (opn.) 6.30 Gramofoonmuziek. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00—7.15 Nieuws berichten A. N, P., sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. AVRO-uitzending. 7.00 Berichten, Duitsch. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.300 Berichten, Engelsch. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten A N P., gramofoonmuziek. 9.00 Berichten, Duitsch. 9.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble Jonny Kroon en soliste. 11.30 Berichten Engelsch. 11.45 Ensemble Jonny Kroon. 12.00 Be richten, gramofoonmuziek 12.30 Berichten, Duitsch. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en solist. 1.301,45 Berichten, Engelsch. 2.00 Berichten, Duitsch. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Berichten, Engelsch. 2.45 Cyclus „In de schijnwerper". 3.00 Orgelspel. 3.30 Berichten, Engelsch. 3.45 Omroeporkest en solist. 4.35 Gramofoonmuziek. 5.00 Berichten, Duitsch* 5.15 Economische en beursberichten A. N. P.. 5.30* Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Causerie „Stoommachines en stoommotoren aan boord van schepen". 6.00 Gramofoonmuziek met toelichting 6.30 Berichten, Engelsch. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.007.15 Nieuwsberichten A. N. P.. sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7