De roodbroeken winnen door tactisch spel Xerxes incasseert 3-1 nederlaag Mijn kijk op het spel een Stormvogels uit en thuis klasse verschil Duitschland wint met den oneven goal V.S.V. wint volgens verwachting R.C.H. op den weg naar herstel H.B.C. had wèl, E.D.O. geen geluk VOETBALUITSLAGEN VAN DEN N. V. B: De aanleg van een sintelbaan Custav Eder wint gemakkelijk MAANDAG IS NOVEMBER 1940 HAS RE EM'S DAGBEXB Stevig op de tweede plaats BOEREE (Haarlem) De roodbroeken hebben de goede verwachtingen niet beschaamd en staan na de overwirning op Xerxes en ce nederlaag, die V.S.V. D.O.S. bezorgde, voorloopig hecht en stevig op de tweede plaats. Bijna is de helft van de competitie bereikt en tot dusver slaan onze stadgenooten een kranig figuur. Een bepaalde zwakke piek heeft het elftal niet en, wat nog meer waard is, het is een homogeen elftal, een geheel, waardoor misschien nog meer bereikt wordt dan het bezit van een paar uitblinkersver mag op te leveren. Wij gelooven, dat dit element van saamhoorig- heid gisteren Haarlem aan de overwinning heeft geholpen. Het zou geen schande geweest zijn, als Haarlem met dezelfde cijfers verloren had als welke nu de overwinning uitdrukken. Want de Xerxesploeg vormt een vlug en overrompelend elf tal met een betrouwbare verdediging en een vlug gen aanval, een elftal, dat de roodbroeken gedu rende de eerste helft vrijwel ingesloten hield en ook daarna bijna voortdurend het offensief in handen hield. De één bewijst dan ook, dat de Rot- terdamsche aanval een paar schutters broodnoodig heeft, want het aantal kansen, dat voor Xerxes verloren is gegaan is bij benadering niet op te geven. Haarlem heeft deze ploeg uiterst tactisch partij gegeven door het zwaartepunt van haar spel op 'de verdediging te leggen en het aan den middenvoor en de vleugelspelers over te latera, door vlugge uit vallen zich kansen te scheppen. Xerxes beging daartegenover de zware fout, veel te ver op te dringen, zoodat de backs zich meer thuis schenen te voelen op de middellijn dan in de nabijheid van hun doelgebied. Hoe vlugge spelers als Ninaber en Bakker daarop reageerden behoeft niet gezegd. Ware het, dat er in de Rot- terdamsche voorhoede een weinig schotvaardigheid had gezeten dan had de zaak anders gestaan, maar het was droevig te zien, hoe zij daarin faalde. En kele gevaarlijke momenten daargelaten heeft Kluit dan ook weinig moeilijk werk te doen gekregen, al was hij vrijwel den gehee_ len middag in actie. Zoodra de wedstrijd was begonnen toonde Xerxes een sterk overwicht in f het veld. Hoevenberg op (Foto archief H. D.) den linkervleugel leidde de meeste Rotterdamsche aanvallen en verrichtte verreweg het beste werk, maar jofschoon de Rot terdammers hei dikwijls tot het Haarlemsche doel gebied brachten was de bewaking, waarin de Haar lemmers meestal doelman Kluit betrokken, zoo af doend, dat er geein doorkomen aan was. Aan den anderen kant bleek Ninaber in topvorm te zijn. Zijn collega Koning kwam nogal eens te laat, maar maakte veel goed met een keurïgen voqrzet, dien Ninaber foutloos inkopte. Xerxes bleef verwoed aanvallen en ieder oogenblik viel de gelijkmaker te verwachten, waarbij een maal de döellat den Haarlem-keeper assistentie verleende, doch toen Ninaber een voorzet onhoud baar inzette, kreeg de strijd een ander aspect. Na rust was de rechtshalf De Haan op de spil- plaats gezet. Hij zwoegde dat het een aard had en deed veel nuttig werk, doch de voorhoede hand haafde haar kort spel tot in den doelmond en bracht het maar bij hooge uitzondering tot een goeden aanval, uit een waarvan Kok onhoudbaar doelpuntte. Nog waren alle dingen mogelijk, vooral toen de snelle Hoevenberg naar binnen werd ge haald. maar De Winter en Boeree verplaatsten het spel thans meer, zoodat de tweede helft heel wat meer Haarlem-aanvallen opleverde dam de eerste. Uit een daarvan benutte Boeree een voorzet van Koning. (31). Xerxes blééf aanvallen, blééf de sterkste in het veld en blééf in gebreke, dat in doelpunten uit te drukken. Het einde bracht Haarlem een zwaar be vochten, keurige overwinning. Scheidsrechter Eversteijn hield met een paar do zijn vrije schoppen den wedstrijd in handen en moest een paar maal den wijsvinger opheffen. Haarlem-Xerxes Eenheid door gelijkmatigheid; ziedaar naar mijn mee ning de oorzaak van de successen, die het elftal der Roodbroeken sinds den aanvang van dit seizoen en vooral in de laatste weken hebben behaald. Er was een tijd. dat men'de la-acht van Haarlem vrij alge meen met de prestaties van Smit, Kammeyer, De la .Mar, Van Gooi en Effern vereenzelvigde, maar die tijd is voorbij. Deze kopstukken van weleer zijn uit de gelederen verdwenen en in de plaats dagr- van komt er thans een ploeg zonder bepaalde uit blinkers in het veld. Het gevolg is geweest, dat de vroegere teamgenooten der bovengenoemde „ster ren" thans geen zorgen behoeven te hebben om hun spel aan het „hoogeschoolvoetbal" om het zoo maar eens te noemen aan te passen met alle risico voor mislukkingen en verlies aan zelfvertrou wen van dien, maar dat zij worden ter zijde gestaan door jongeren, wier doelmatige training volgens de spelmethode, die in deze club in zwang is, eenzelfde graad van presteeren waarborgt. Het elftal drijft derhalve niet meer op enkele spelers op wie de overigen zich moeten concen- treeren met voorbij gaan van andere mogelijkheden, die door de spelsituaties worden geschapen, maar vormt door zijn gelijkmatigheid een uitgebalanceerd geheel, waarvan de leden naar gelang van de om standigheden zich aan elkaar aanpassen. Duide lijker gezegd: de spelers hebben, ieder naar hun eigen aard. nu meer vrijheid van handelen, omdat zij niet langer den onderbewusten drang voelen op bepaalde momenten, waarin zij een eigen oplossing zien, deze niet te mogen toepassen, omdat een der „sterren" het gewend was anders te doen. Deze gelijkmatigheid komt dus in de eerste plaats de algemeene combinatie en daardoor het tempo ten goede en nu de jongeren voldoenderoutine hebbèn en de spelers op elkaar zijn ingesteld kon den de daarvan het gevolg zijnde successen lang zamerhand een groot cn begrijpelijk zelfvertrouwen doen groeien. Er zit overtuiging in het spel van Haarlem, overtuiging van eigen en van elkandeds capaciteiten. Het is de frissche, vlotte geest en het merkbare enthousiasme in de ploeg, die verder den doorslag geeft. Dit leidt in het kader van het bekende systeem, waaraan overigens niet meer met bijkans machinale zekerheid wordt vast gehouden tot persoonlijk initiatief, dat door de anderen wordt begrepen en gesteund. Wordt er een aan val opgezet, dan blijft de niet meer uitsluitend tot drie man beperkt, doch als de spelsituatie het veroorlooft, nemen ook de binnenspelers er voor het vijandelijk doel ten volle deel aan. Omgekeerd verleenen de kanthalfs steun in het eigen straf schopgebied, waar dit noodig mocht zijn, wat niet wegneemt, dat 't geheel om den stopperspil blijft opgebouwd en daarin den grondslag vindt. Die stopperspil, Van Wonderen, verricht zijn taak zeer consciëntieus en is onder geen enkele omstan digheid van zijn stuk te brengen. Daardoor krij gen de overige verdedigers in groote mate het ge voel van veiligheid en op hun beurt kunnen zij zich ten volle aan de hun opgedragen taak wijden. Stammes, een speler van eenvoudige allure, komt thans op de hem eigen wijze beter tot zijn recht en zooals ik bij een vorige gelegenheid kori opmer ken, is dat met Van den Berg die ditmaal door een verwonding verstek moest laten gaan even- eens het geval. Van Daalen is blijkbaar zijn „groei periode" te boven, hij speelt door meer zelfver trouwen met voldoende overtuiging en tempo om een nuttig kanthalf te kunnen zijn en ook Visser komt behoudens zijn plaatsen, dat zeer zwak is vlot voor den dag. De voorhoede verraste dat is inderdaad het goede woord door een levendig spel. Hier geen grootsche staaltjes voetbal ten koste van tempo en onderling begrip, maar een voortdurende wissel werking met goed en geregeld gebruik van de vleugels. Aanvoerder De Winter toonde veel in zicht bij het opbouwen van den aanval, zijn afwis selende passes naar Koning en Ninaber, vooral naar laatstgenoemde, hielden het spel open en eischten veel van de -krachten der vijandelijke verdedigers. Hij verdient een pluim voor de wijze, waarop hij, door den bal bij zich te houden, de buitenspel tactiek der Xerxês-defensie menigmaal wist te ver ijdelen. Boeree is ietwat eenzijdiger in zijn steunen van den aanval; hij bepaalt zich veelal tot passes naar den middenvoor, maar aangezien hij te veel tijd noodig heeft en geneigd is tot „pingelen", krij gen de tegenstanders de gelegenheid zich op te stellen, waardoor vele ballen hun doel missen. Wat minder „Spielerei" en het resultaat is meer even redig aan de mate van gebruikte energie. Ninaber werd door Bakker en De Winter in staat gesteld van zijn snelheid, doortastendheid en schotvaardigheid te kunnen profiteeren; Koning was veel sneller met den bal dan voorheen en schiefi zich zoodoende eenige kansen, die door een ver keerde wijze van schieten over de lat verdwenen. Bakker tenslotte is een beter voetballer en daar door een nuttiger aanvalsleider dan Van der Hulst. Eerstgenoemde is actiever, bewegelijker als hij niet in het bezit /van den bal is dan zijn door een ver wonding tijdelijk uitgeschakelde voorganger._ Hij verdeelt het spel goed een eerste vereischte maakt zich handig vrij en hoewel Van der Hulst als schutter natuurlijk groote vermaardheid geniet, wordt hij als „allround" voorwaarts door Bakker overtroffen. Ik ben dan ook van meening, dat de huidige middenvoor zijn plaats moet behouden en dat men beter Van der Hulst linksbinnen kan zetten da them als opportunist de leiding van den aanval toe te vertrouwen. Dat is dan mijn kijk op het spel van het huidige Haarlem-elftal, dat, wanneer het in de komende matches (waaronder niet minder dan zes uitwed- den) even nuttig speelt als tegen Xerxes, zeker waard is om de tweede plaats op de ranglijst te behouden. CRITICUS. H.D.V.S. wint gemakkelijk met 5-0 Na de succesvolle wedstrijden van de Stormvo gels op hun eigen terrein tegen Feijenoord en D.W.S. was het voor hen en voor hun supporters de groote vraag, hoe zij zich in den eerstvolgen- den uitwedstrijd tegen Hermes-D.V.S., dat op eigen grond nog niet geklopt was, zouden houden. Het antwoord hierop vindt men in den hierboven vermelden uitslag „verdisconteerd". Hoe het mogelijk is, dat doelman Kraak, die door de voorhoedes van Feijenoord en D.W.S.waarin „toch ook geen kwajongens zitten'V niet gepasseerd kon worden, thans vijf maal moest visschen, zal velen onbegrijpelijk voorkomen, doch ondanks dit feit, moeten we erkennen, dat Kraak zijn doel kra nig verdedigd heeft. Alleen bij het vierde doel punt ging hij mogelijk niet geheel vrij uit. Na deze verklaring zal menigeen misschien ver onderstellen, dat de oorzaak gezocht moet worden in het slechte terrein van Hermes-D.V.S. Inder daad, het was geen droog Stormvogels-terrein, doch het was absoluut goed bespeelbaar. Waaraan dan de grootte van de nederlaag te wij ten is? Aan het uitstekende spel der gastheeren, die een partij voetbal ten beste gaven, waaraan de Vo gels, dezen middag althans, niet konden tippen. Ze ker, evenals dit bij Stormvogels in de ontmoeting tegen Feijeoord het geval was, lukte, toen de stand eenmaal 30 Was, vrijwel alles en wilde bij de Vogels het heèlemaal niet meer vlotten, doch daar om mag men de overwinning geflatteerd noemen, ten volle verdiend was zij zeker. De Schiedammers bleken de techniek van het spel aardig onder de knie te hebben. Het correcte stoppen van den bal, het zoo noodig ineens door spelen alsmede het goede „plaatsen" waren oor zaak, dat er door Borrani c.s. in een zeer vlot tem po gesoeeld werd. Oo dit vlotte spel kon Stormvogels' verdediging in de ontmoeting tegen D.W.S. aanvankelijk nog geen vat krijgen, doch daar de D.W.S.'ers het spel te kort- hielden, konden Haak c.s. tenslotte nog 'doelpunten voorkomen. De Hermes-spelers speelden „in tempo'' maar niet kort en daarmee passeerden zij bij herhaling de Stormvogels-verdediging. Vooral Haak en Jacobs hadden het tegen den snellen linkervleugel, waar Borrani een prachtige partii voetbal speelde, zwaar te Verantwoorden, terwijl Schipoer en Gerrits het tegen den al evenzeer snellen Geelbeke op den rechtervleugel evenmin gemakkelijk hadden, óók al, doordat de Schiedammers zoo'n goed begrip van positie-spel bleken te hebben. Ook de verdediging der Schiedammers mocht er wezen. Doelman Beun heeft het niet zoo druk ge had. doch bij dat weinige toonde hij zich een goed doelman. Een goed halfback was Van Buitenen. Merkwaardig genoeg echter toonde zijn tegenspeler Van Pel zich nog de beste uit den IJmuider-aanval Verdam en Opbergen waren bepaald zwak en Krab gaf wel goede cross-passes naar Van Pel, doch aan schieten kwam hij niet toe. Tegen het eind wisselden Tol en midvoor N.N. nog van plaats, doch zooals in dergelijke gevallen is gebleken, gaf dit weinig verandering. Met de rust leidde Hermes reeds met 20. De strijd was rok maar zeer jong. toen Lengbeke reeds succes had.' Het tweede doelpunt nam Borrani, die daarvoor reeds zooveel goede voorzetten gegeven had, voor zijn rekening. Na de rust stond het door toedoen van Stolk in den tiid van een oogenblik 30. Van toer af aan heeft Hermes het spel vrijwel beheerscht. Stolk en Jansen zorgden er voor, dat Hermes een spreken de 50 overwinning kon behalen. Verdediging van Denemarken op dreef HAMBURG 17 November (A. N. P.) Met de grootste moeite is het Dultsche voetbalelftal er ten aanschouwe van 28000 toeschouwers in geslaagd een kleine 10 over winning op Denemarken te behalen. Vooral de Deensche achterhoede heeft zich In dezen wedstrijd bijzonder on derscheiden "en het was voornamelijk aan het keurige werk van dit trio te danken, dat de overwinning niet grooter is geworden. Nu ging de rust in met 'gelijken stand en eerst vrij ver In de tweede helft slaagde Schoen er ln het eenige doelpunt van dezen wedstrijd te maken. DöHRING (V.S.V.) Thans D.O.S. met 3-1) aan de zegekar Ondanks het feit dat de kleire Balvers door on gesteldheid ditmaal niet van de partij kon zijn. bleef V.S.V. ook in dezen wedstrijd haar zegetocht voortzetten en werd thans D.O.S. met een 31 ne derlaag het slachtoffer van het op weg naar het kampioenschap zijnde V.S.V. Het ontbreken van Balvers had een omzetting van spelers ten gevolge waardoor Van Osch naar de linksbinnenplaats verhuisde en v. d. Gevel diens Dlaats als linkshalf innam. Voor de middenlinie bleek dit een niet al te groote verzwakking te zijn, want v. d. Gevel wist zich ook naast De Vries en Poulus bijzonder goed aan te passen. Doch de aan- valskracht van de V.S.V.-voorhoede had hierdoor aanmerkelijk geleden. Het was ditmaal geen con stant spelende aanvalslinie en elke samenhang 'ont brak. Van Osch deed zeker alles wat hij kon, doch desondanks bleek hij niet in staat om Balvers te kunnen vervangen. Naast de V.S.V.-middenlinie heeft vooral Döhring door zijn twee mooie doel punten het meest tot de overwinning bijgedragen. En dat V.S.V. ondanks het mirtder goede samen spel harer voorhoede toch doelpunten wist te ma ken, was in hoofdzaak te danken aan het doortas tende spel van haar rechtsbuiten in de eerste helft. D.O.S. had een geheel andere tactiek van spelen. Slechts zelden zag men in deze ploeg behoorlijk sa- merspel. Doch een heel goede eigenschap viel in dit elftal dadelijk op. Steeds hield de spil v. d. Brink op fraaie wijze het spel open, waarbij hij tel kens de beide vleugelspe lers in het spel betrok. En dit bezorgde den beiden V.S.V.-backs de meeste moeilijkheden en werd oorzaak dat D.O.S., na on- (Foto1 archief H. D.geveer 5 minuten door de Lang onhoudbaar de score kon openen. (01). Maar V.S.V. verloor hierdoor geenszins haar zelfvertrouwen. Hoe langer hoe meer speelde de middenlinie der gastheeren een rustig en welover wogen spel. Keurig werd de bal steeds opgebracht en dan kon de voorhoede er op rekenen, dat zij deze behoorliik kreeg aangegeven. Steeds vaker moest de D.O.S.-doelman handelend optreden, ter wijl aan den anderen kant slechts dan gevaar voor het V.S.V.-doel dreigde,- wanneer de bal zich op de vleugels bevond, daar het binnentrio Dame, Dumortier en Valk volkomen door de V.S.V.-ver- dediging in bedwang werd gehouden. Na fraai opbrengen der V.S.V.-middenlinie kreeg Sterk, die van Peters een goede bewaking genoot, den bal toegespeeld. Deze plaatste goed voor het D.O.S.-doel en daar stond Döhring klaar om de partijen op gelijken voet te brengen. Cl1). -Ook daarna bleven de aanvallen on het D.O.S.- doel voortduren en toen v. Osch den bal tegen den staander schoot, bracht Sterk hem opnieuw voor het D.O.S.-doel. Fraai w;st Döhring het leer langs v. Baggem te koppen. (2—1). Na de hervatting bleek spoedig, dat geen der par tijen het hooge tempo van voor de rust kon vol houden. Toch behield V.S.V. de meeste kansen. Michel kreeg heel weinig gevaarlijk werk meer te verrichten. Ee" schot van Dumortier behoorde ook toen tot de zeldzaamheden. Daartegenover stond: dat Döhring na de rust te veel aan zijn lot werd overgelaten en v. d. Lugt totaal ongevaarlijk bleek. Sléchts eenmaal maakte v. d. Lugt een werke lijk mooie opening in de D.O.S.-verdediging doch toe" faalde hij met zijn schot. Het lieo dan ook al aardig naar het einde, zon der dat in de tweede helft was gescoord. Doch toen er nog 5 minuten te spelen waren kreeg v. d. Kuil zijn kans en deze liet hij zich niet ontglippen. Met een onhoudbaar schot bracht hij den stand op 31. In de resteerende minuten kreeg v. d. Lugt nogmaals een kans doch ziin schot ging juist naast. De stand bleef 31 en V.S.V. is nog steeds on geslagen. In de rust werden aan de bruid van Ab. de Vries de populaire V.S.V.-spil, die dezer dagen onder trouwd is. bloemen'aangeboden door Dr. v. Leusen, de voorzitter van V.S.V. Ranglüstfes. EERSTE KLASSE. 6— 2 H. D. V. S D. F. C. Stormvogels Feijenoord 't Gooi Sparta V. S. V. Haarlem Ajax D. O. S. Blauw Wit Velox Hilversum Hercules 23—12 18—11 14—11 13—14 14—17 9—15 9—15 6—22 24—12 26—17 17—12 16—21 10—10 28—24 15—24 15-30 10—27 Tweede klasse 1 H. C. Volendam Spartaan Watergr.mee: C. H. Ken nemers H. F. C. 1 14 22—14 0 10 16— 3 2 11 19—16 3 9 18—20 3 7 22—13 3 8 16—16 3 7 13—14 2 8 9—14 3 6 11—13 4 5 11—13 5 5 15—27 5 2 9—18 Het eerste elftal van V. S. V. staat op het oogenblik met zeven overwinningen uit evenveel wedstrijden bovenaan in zijn afdeeling. De Velsenaren na hun over winning op het Utrechtsche D. O. S. Achter v.l.n.r. Döhring, v. d. Kuil, v. d. Lugt, scheidsrechter, Sterk. Midden Poulus, De Vries (aanv), v. d. Gevel, v. Osch. Voorste rij Broek, Michel en Voet. (Foto „Kennemerland", IJmulden.) De Kennemers lijden 5-0 nederlaag Ondanks het feit dat de Kennemers vrijwel den gehee- len wedstrijd een veldmeerderheïd demonstreerden wisten zij tegen de Haarlemmers geen enkelen keer het doel te vinden, terwijl R. C. H. vijf maal Grapendaal passeerde. Dit bewijst wel duidelijk hoe weinig er uitging van Hlmpers c.s. De aanvallen werden behoudens enkele perioden zoo doorzichtig opgezet, dat de Haarlemsche verdediging steeds kon ingrijpen. Bovendien ontbrak er een schutter, die de veldmeerderheïd in doelpuntg» had kunnen uitdrukken. De R. C. H.-doelman heeft dan ook een zeer gemakkelijke taak gehad. Xn het begin zag het er niet naar uit, dat de Kennemers een nederlaag zouden lijden. Een goed stuwende midden linie. die steeds maar weer het jeugdige aanvalskwintet aan het werk zette, dat echter met den bal geen raad scheen te weten. De middenlinie bezondigde zich er teveel in de breedte te spelen inplaats van rechtstreeks den weg naar het doel te vinden. De verdediging kon zich daardoor steeds herstellen. Wel heel onverwachts kwam het eerste doelpunt. Van Rode profiteerde dank baar van een zwak moment in de verdediging en gaf R. C. H. de leiding (6—1). Het antwoord van de thuisclub was uitstekend, maar de kopbal van Himpers vloog juist langS het doel. De Racing speelde met dezen voorsprong heel wat vrijer, het plaatsen was beter en vooral het positiekiezen van de spelers was veel beter dan bij de roodzwarten. Op goedkoope wijze kwam R. C. H. aan het tweede doelpunt. Een schot van Hansen, dat Grapendaal had moeten stoppen,, verdween in het doel (0—2). Dit doelpunt kerkte deprïmeerend op Kennemers. w door R. C. H. er steeds beter inkwam. Wel kon Horeman het spel weer verplaatsen, maar de voorhoede, waarin Semeins als gevolg van een oude blessure „meehinkte' bracht er weinig van terecht. De aanvallen van R. C, l droegen een veel gevaarlijker karakter Keer op Weer werd de verdediging uit elkaar gespeeld. 10 minuten voor de rust kwam daardoor Hansen in een vrije positie voor doel en opnieuw moest Grapendaal het leer uit het net halen (0—3). Xn de voorhoede ging Semeins toen linksbui ten spelen en Bleeker linksbinnen. Hoewel de roodzwarten tot aan de rust even sterker bleven werd er niet ge doelpunt. In de tweede helft droeg het Kennemersspel natuurlijk een geheel en al aanvallend karakter. R. C. H. begin toen niet de fout te gaan verdedigen, maar liet zien, dat i vallen de beste verdediging is. Reeds in de eerste minu ten ondervond ICennemers dit toen na een corner Bleeker treuzelde met wegwerken. De bal kwam bij De Rode, die ineens inschoot (0—4). De roodzwarten stonden toen voor de hopelooze taak met een falende voorhoede, de sterke R. C. H.-achterhoede te passeexen. Wel moest de Haar lemsche doelman eenige malen ten koste van een corner redding brengen en waren er spannende momenten woc doel, maar doelpunten kwamen er niet. De aanvallen van R. C. H. waren door het opdringen van RIjnders en Bal der, die nog al eens een sleek lieten vallén, minstens zoc gevaarlijk en het verwonderde dan ook eigenlijk niemand toen De Rode den stand op 5—0 bracht. Tot aan het einde zwoegde Kennemers om de eer te redden, maar zelfs dat mocht niet lukken. Resultaat: een 1-1 gelijk spel Enthousiasme en geluk, dat warem twee dingen, waarover H.B.C. tegen E.D.O. ten volle beschikte. Dit wil nu niet zeggen dat het spel van de Heem stedenaren niet bevredigde. Zij gaven uitstekend partij, maar de slotindruk van dezen wedstrijd was toch wel, dat E.D.O. met wat meer geluk ge wonnen had. Het laatste half uur van den strijd kwam dit wel overduidelijk naar voren. Op de wonderlijkste wijze ontkwam het H.B.C.-doel aan een doorboring. Vocht de E.D.O.-voorhoede dus tegen het geluk, ook doelman Vink was een geducht struikelblok. Merkwaardig was de rol die deze keeper speelde. Hij begon met een grove fout. Een hoog als voorzet bedoeld schot van J. Schildwacht beoordeelde hij verkeerd en tot aller verrassing verdween de bal in het net. (01). Maai- Vink herstelde zich, werkte verder voor beeldig en voorkwam enkele zeker schijnende doel punten. H.B.C. startte weinig overtuigend. Het uiterst gladde terrein speelde E.D.O. ook geducht parten, maar de Haarlemmers waren sterker. Toen doel man Vink eera goal cadeau gaf cn E.D.O. steeds aanviel, openden zich voor de Haarlemmers gun stige perspectieven. H.B.C. besliste echter anders. Geleidelijk aan verplaatste zij het spel. Van beide kanten hadden de spelers zich aan het gladde ter rein aangepast. Er ontwikkelde zich een vaak boeiende strijd. Bij de H.B.C.-aanvallen kwam het grootste gevaar van den rechtervleugel. Oomen Jr. liet Van Bakel nogal veel vrij spel, hetgeen E.D.O. een enkelen,, keer in moeilijkheden bracht. Door handig werlc van dezen vleugel, werd de zeer tac tisch opgestelde Smit in staat gesteld fraai den ge lijkmaker te scoren. Smit had tot nu toe onopval lend gespeeld. Het doelpunt schudde hem blijk baar wakker, want hierna was hij veel actiever. Rechtsbinnen Drayer bleek eveneens een goed speler. Van de H.B.C.-backs maakte Onland den bestem indruk. In de halflinie deed Diependaal goed werk,. Martin Jr. had het tegen Nolet gemakkelijk. Smits doelpunt was voor Wille onhoudbaar. De E.D.O.-keeper speelde weer best, hetgeen ook van aanvoerder Zandstra gezegd kan worden. De gebr. Schildwacht weerden zich geducht, waardoor van den vleugel Smit-Martin Sr. niet die groote kracht, kon uitgaan. De E.D.O.-voorhoede, zat het niet mee, waar nog bij kwam dat Henstra 'en Nolet er niets van terecht brachten. Dit was temeer jammer, om dat E.D.O. in staat was eera half uur voor den af loop een groot offensief in te zetten. Aanval op aanval volgde. De druk op het H.B.C.-doel was zoo groot, dat elk moment een goal verwacht kon wor den. H.B.C. was riiet bij machte deze serie aanval len op afdoende wijze te breken. Met de minuut steeg de spanning en het moet wel een verademing voor de Heemstedenaren zijn geweest, toen het eindsignaal klonk en de stand nog steeds 11 was. Was het sportieve resultaat voor H.B.C. gunstig, ook met het financieele was dit het geval, want de belangstelling was zeer groot. AFDEELING L Eerste klasse. DWSDHC 1—0 SpartaADO 11 't Gooi—KFC 2—1 HDVSStormvogels 5—0 DFCFeijenoord 12 2e klasse B. VolendamHFC afgek. De KennemersRCH 0—5 WatergrjmeerHilvers. 2—2 HerculesDe Spartaan 6—0 Velox—HVC 1—3 HBC—EDO 1—1 3e klasse B De Zeem.Schoten 2—6 O. GezellenBl.daal 1—3 KinheimTYBB 25 SantpoortBeverwijk 4—3 RipperdaZandvoort 0—1 4e klasse H. THBEHS 0—2 Spaarnev Halfweg 0—7 DIOBSM 4—1 VI. Vogels—WE 3—1 Uitgeest—DSSH 5—0 WB-ADO (1920) 2—2 4e klasse L OFCZilvenneeuwen afgek. AssendelftMeervogels 3—4 WestzaanOntwaakt 7—1 CSV—BPC 3—2 Gold StarVitesse afg. ZaanlandiaVerkade 3—1 Reserve le klasse. Stormv. 2—BI. Wit 2 2—5 Spaartaan 2H.lem 2 1—1 Ajax 2ZFC 2 6—0 RCH 2Hilversum 2 0—2 AFC 2—DWS 2 1—2 Reserve 2e klasse A: Ajax 3—WFC 2 6—1 KFC 2Zeeburgia 2 2—0 DWS 3de Kermem. 2 3—0 Spartaan 3OSV 2 0—0 B DWV 2O WO 2 1—2 de Meteoor 2AFC 3 0—5 TOG 2de Volewijck 2 2—1 HFC 2—Volendam 2 8—4 EDO 2—VSV 2 1—2 Reserve 3e klasse C. Zandvoort 2—WMS 2 1—1 DWV 3—HBC 2 1—3 DWS 4—Santpoort 2 32 Bl.daal 2Zeeburgia 3 4—0 WA 2de Zeem. 2 4—5 AFDEELING II. le klasse VSV—DOS 3—1 CW—RFC 1—1 HBS—Ajax 3—3 HaarlemXerxes 3—1 BL Wit—VUC 2—3 3e klasse A. LugdunumHillinen 0—1 LFCTonegido 23 A SC—SJC 5—2 De OoievaarsBi Zw. 8—5 Hillegom—RVC 2—3 LaakkwartierDOSR Z-o AFDEELING III. le klasse. WageningenQuick 4—1 EnschedéGo ahead 0—4 HengeloTubantia 13 AGOWEnsch. Boys 1—2 NEC—Heracles 1—1 AFDEELING IV. MWwn^T^n 3—o JulianaHelmond 9—2 NOADEindhoven 1—1 LONGALimburgia 3—1 PSVRoermond 100 BW—NAC 0—1 AFDEELING V. le klasse. VelocitasHSC 20 He Quick—WW 3—2 AchillesVeendam Sneek—GVAV 2—0 LeeuwardenHeerenv. S—0 Geen particuliere doch overheidstaak LANGZAAM moet men zijn in het overleg gen, vlug in het ten uitvoer brengen. Deze spreuk wordt toegeschreven aan Napoleon en er zijn veel menschendie er 'hun voordeel mee kunnen doen. Reeds jaren en jaren, ik roil u niet op schrikken door het juiste getal te noemen, wordt er in Haarlem over gedacht of men een sintelbaan zal maken en zoo ja, waar. Het Haarlemsche Gemeentebestuur heeft indach tig de hierboven vermelde wijze woorden den termijn van overleg dus zeer ruim genomen. Daarom is er reden om te veronderstellen, dat indien de baan wordt aangelegd en dat het dringend noodig is weet iedere sportbe oefenaar de aanleg in zeer korten tijd zal zijn voltooidNtt zou 't. echter jammer zijn als de gemeente een ander van deze grondige voorbereiding liet profiteeren. Om het maar recht te zeggen: dit is geen kwestie van par ticulier initiatief. De voorzitter van de N. A. U. de heer G. v. d. Werff Jr. heeft ons dezer dagen nog eens verzekerd: de overheid zal den aanleg van een dergelijke baan ter hand moe ten nemen want alleen dan kunnen we er ze ker van zijn, dat 't sportbelang en niet de fi nancieele baten 't meest op den voorgrond zul len treden Vergissen wij ons niet, dan zal ook het Haarlemsche Gemeentebestuur, dat voor het belang der lichamelijke opvoeding cn voor de sport waarlijk wel een open oog heeft, deze meening geheel kunnen onder schrijven. Het komt er nu maar op aan deze zaak krachtig en energiek aan te vatten. W\j hebben goede hoop dat dit niet lang meer zal duren. Weer competitie in Noord-Frankrijk. RIJSSEL 16 November (A. N. P.) Langzamerhand be gint ook in Noord Frankrijk de sport weer eenigszins op te leven. Zoo heeft de districtscommissie voor voetbal een programma opgesteld voor de zes Noord Fransche ver- eenigingen. Deze zullen een heele competitie spelen om zoodoende te komen tot den kampioen van Noord Frankrijk. Boksei\ 16, November (A- N. P.) - De Dultsche weiter- gewichtkampioen Gustav Eder heeft in de Alberthal te Leipzig een gemakkelijke overwinning behaald op Huiler Gedurende de eerste vier ronden gaf Muiier tamelijk goed partij, maar vanaf de vijfde ronde nam Eder het initiatief in handen. Muller verdedigde zich dapper, maar tn de tiende ronde werd hij door een harden stoot van Eder dermate getroffen, dat hij door den scheidsrechter uitgeteld werd,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7