Haarlem's Dagblad Natuurschoon. Pofmaïs. RICHT- ENGELEIDELICHT! Aankomst van Hitier te Weenen. Krachtige Duitsche aanvallen op Engeland. 58e JAARGANG No. 17616 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N V Bureaux: Groots Houtstraat 93. bijkantooi Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810 Drukkerij. Zuidei Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082 Hoofdred 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825 Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Woensrfag 20 November 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, eike regel meer 0.15 Groentjes zie rubriek. Dezer dagen is' mr. P. G. van Tienhoven te Am sterdam 65 jaar geworden en dat is een aanleiding om hem hulde te brengen voor zijn werk en tevens nog eens de aandacht op dit werk te vestigen. Dat laatste zal voor den voorzitter van de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland en van de Vereeniging de Hollandsche Molen zeker een prettig verjaarsgeschenk zijn. In hoe breeder kring het geschiedt, hoe welkomer het hem zal zijn. Want zijn geestdrift voor zijn taak is spreek woordelijk en wie aan behoud van natuurschoon en niet minder aan dat van mooie oude molens denkt verbindt daaraan dan ook in zijn gedachten meteen den naam van Tienhoven. Hij voegt er een bij: dien van dr. Jac. P. Thijsse. En als hij in deze streek woonachtig is zal hij dankbaar zijn dat de arbeid van deze mannen tot een groeiend succes is geworden, want wij hebben van hun invloed nog veel te verwachten. Als tenslotte het Natuurreser vaat tot stand zal komen, waarnaar ons dichtbe volkte district haakt zal dat in hooge mate te, dan ken zijn aan 't onvermoeide streven voor 't béhoud van natuurschoon en niet minder aan de liefde voor de natuur, door hen gewekt. Voor beiden moet het een groote voldoening zijn dat die liefde tot de natuur in zoo grooten kring weer is ontwaakt en dat zij in hun levensavond de velden wit om te oogsten zienom een beeld uit de natuur te bezigen. Er is trouwens al eerder geoogst, in vele streken van ons land. De Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten heeft vele natuurterreinen tot zich kunnen trekken, haar dochtervereenigin- gen zooals Het Utrechtsche Landschap en het Gel- dersche Landschap hebben door haar optreden veel weten te behouden en in gedachten moeten wij naar een al ver verleden teruggaan als wij ons het begin van den jarenlangen strijd voor het behoud van het Naardermeer herinneren. Dat kenmerkte tevens den aanvang van Van Tienhovens levens werk, dat hij nu al meer dan dertig jaar heeft voortgezet met de hardnekkige overtuiging van den idealist, die weet dat zijn zaak goed is, dat hij han delt uit roeping en (fat lauwheid en onverschillig heid evenmin als tegenwerking hem ooit zullen be letten, braef stant te houden. Ge kunt zulk een man benijden om zijn liefde tot de natuur, om zijn stuwenden invloed op anderen en niet minder om het scherpe inzicht, dat hem het juiste oogeniblik om zijn maatschappelijk streven aan te vangen in dertijd deed aanvoelen. Maar ge moet er u dan bij voorstellen hoeveel stugge arbeid, volharding en geduldig beleid er van hem vereisebt moeten zijn om succes te 'behalen. Zooals het in deze wereld onveranderlijk gaat met menschen, die veel weten te bereiken voor de gemeenschap: de weg is altijd lang en moeilijk. En hij is bij lange na nog niet afgelegd. Ten aan zien van wettelijke voorzieningen moet nog veel bereikt worden, want de nu sinds ruim tien jaar vigeerende Natuurschoon wet heeft wel vele land goederen kunnen redden maar beschermt velerlei landschappen niet. Natuurlijk is de zaak niet een voudig in een zoo buitengewoon dicht bevolkt land als het onze, waarin de bevolkingsgroei zich bo vendien zoo regelmatig blijft voortzetten. Econo mische eischen doen zich gelden die niet genegeerd kunnen worden en wie denkt aan de snelle uitbrei ding van de bebouwing van zooveel districten en aan de belangen die daarmee gemoeid zijn zou ge neigd worden den natuurbeschermers weinig kans te geven. Als hij niet wist dat ook zij economische belangen aan hun zijde hebben, namelijk die van hotels en pensions en in het algemeen het vreem delingenverkeer in drukbezochte oorden. Boven dien kunnen zij, hetgeen nog belangrijker is, het belang der volksgezondheid voortdurend aanvoeren. Dat was in dit opzicht nog niet urgent in 1900, toen Nederland zoo ongeveer vijf millioen inwoners tel de. Dat is nu, met een bevolking van bijna negen millioen, die zich voor ongeveer de helft in Noord en Zuidholland opeenhoopt, een overweging van de eerste en dringendste beteekenis. De taak van de Vereeniging De Hollandsche Mo len is niet van zoo ver reikend belang als die van de Vereeniging tot Behoud van Natuurmonumenten. Maar zij is er nauw mee verwant. Wie het streven van deze instelling wel eens beschouwd hebben als een soort wanhoopspoging om tegen den keer in het oude te behouden en daarom lachten zullen nu wel allen van dit bekrompen inzicht genezen zijn. Niet alleen behoort de windmolen vanouds tot de karakteristiek van Holland, maar hij is bovendien in vele gevallen een onmisbaar deel geworden van de schoonheid van het landschap, zooals wij die kennen en liefhebben. Vooral van het polderland schap. En vaak geldt de molen, in of bij een dorp, in de bocht van een breed water, als een „accent" welks verdwijning de bijzondere bekoring van de omgeving ganschelijk zou doen verdwijnen. Dat is men dan ook wel gaan beseffen en zoo is de on vermoeide Van Tienhoven er in geslaagd, vele mo lens van den ondergang te redden en ze door des kundigen te laten herstellen, met dien steun van particuliere zijde dien hij telkens weer heeft we ten te verwerven. Aan zijn ijver heeft het ook niet gelegen toen die schilderachtige molen in de stad Haarlem, de Adriaan, zoo prachtig in de bocht van het Spaarne tegenover den Koudenhorn gelegen, was afgebrand en een gevoerde actie voor herbou wing niet tot afdoend resultaat leidde. Opgegeven is het plan trouwens niet en wij hopem de Adriaan nog te zullen zien herrijzen. Wie Santpoort kent zal dankbaar zijn voor het behoud van den molen „De Zandhaas", wie het Zuider Buitenspaame kent voor dat van de oude „paltrok" De Eenhoorn.... ook een uitstekend voorbeeld van een onmisbaar „accent" in het natuurschoon. Aan onze uiting van dankbaarheid aan Van Tien hovens adres zij hier de wensch verbonden, dat hij nog veel van zijn idealen verwezenlijkt moge zien. Het Nederlandsche volk heeft alle reden een man als deze dankbaar te zijn en aan zijn werk volle belangstelling en steun te blijven schenken. E. P. (Ondanks tekort aan zonneschijn Juli en Augustus is de oogst van gele pofmaïs, die dit jaar voor het eerst overal in ons land voor de constimp- tie is geteeldnog meegevallen.) Ach, wat moet een mensch veel leeren Op het wijde eetgebie-d, 'k Lees van pofmaïs consumeeren En ik ken de pofmaïs niet. 'k Wed dat als 'k ze zou ontmoeten, 'k Met den mond vol tanden zat, En ze nauwlijks zou begroeten, Laat nog staan dat ik ze at. Maïs, dat meen ik wel te weten, Is bij kippen zeer bemind, Hoewel men bij 't eiereneten, Geen bewijs daar meer van vindt. Maïs, dat moet in kolven groeien En men maakt zoo nu en dan, Naar ik meen, als 'ze gaat bloeien, Er maïzenapudding van. Pofmaïs echter en dan gele, Nee, daarvan heb 'k geen idee. Maar als men dit druk gaat telen, Eet ik graag mijn portie mee. Want ik wil u wel verklappen, Dat mij de attractie trof, Dat ik het 'm dan zal lappen, Maïs te koopen op den pof Nieuwe rector van het Kennemer Lyceum. De heer R. Kuitert benoemd. (Foto archief.) Men deelt ons-mede, dat met ingang van 1 Januari 1941 benoemd is tot Rector van het Kenne mer Lyceum te Overveen de heer R. Kuitert te Am sterdam, leeraar in de Nederlandsche Taal- en Letterkunde, vroeger aan een Rijksopvoedingsge sticht en aan de Handelsschool te Zwolle en sinds 1922 tot op heden aan de Gem. Kweekschool voor Onder wijzer! te Amsterdam, van 19351938 aan het. Vos- siusgymnasium en daarna bovendien aan de derde 5-jarige H.B.S. te Amsterdam, lid van'verschillende commissies voor Moedertaal en Methodiek, voorz. van de Gem. Commissie voor Bijbelonderwijs aan de Gem. Gymnasia, Lycea en H.B.S.-en, voorzitter van de Studiecommissie voor Docenten aan de Hoofdactecursussen, Docent aan de Volksuniver siteit. Van zijn hand zijn verscheidene publicaties verschenen o.a. Van Kindertaal tot Moedertaal, Moderne methodiek voor het L.O., Taalvorming, idem voor het Mulo, Methodiek voor Vooro. Hon ger en Middelbaar Onderwijs (ter perse), Gram matica's van T. Terwey naar nieuw taalinzicht her zien, Willem de Mèrode, een korte dichterstudie, verschillende artikelen in jeugdperiodieken en vaktijdschriften als: Nieuwe Taalgids, Taal en Leven, Paedagogisch Tijdschrift, enz., medewerker aan het Algemeen Handelsblad. De heer R. Kuitert is niet lid van een politieke partij. Als secretaris voor onderwijs aan de A.M.V.J. te Amsterdam heeft hij een buitenlandsche reis ge maakt ter bestudeering van middelbare inrichtin gen van onderwijs in andere landen en een nt- werp voor een Handelslyceum der A.M.V.J. opge steld, dat door den Minister werd goedgekeurd, doch wegens wettelijke onmogelijkheid niet tot stand is gekomen. De heer Kuitert is een man, die een warm hart voor de jeugd heeft en een open oog voor de noo- den van ons tegenwoordig onderwijs. Verwacht wordt dat hij door zijn veelzijdige werkzaamheden, rijke ervaring en rustige, vaste persoonlijkheid zal blijken te zijn „the right man in the right place" om in dezen tijd, zoo vol nieuwe en vernieuwende denkbeelden, de juiste koers te houden. Zij nog vermeld dat in aansluiting aan de mede- deelingen, 14 October j.l. aan de ouders toegezon den door dr. W. H. C. van Esveld, waarbij deze berichtte het rectoraat van het Kennemer Lyceum voorloopig op zich te hebben genomen, het be stuur aan de ouders heeft medegedeeld, dat de omstandigheden het gewenscht hebben gemaakt, het Rectoraat op te dragen aan iemand buiten eigen kring. Naar wij vernemen is de nieuwe Rector 49 jaar oud. Dader van aanslag te Soesterberg krijgt vijf jaar. Vandaag heeft het gerechtshof te Amsterdam arrest gewezen in de strafzaak tegen den 66-jarigen recidivist J. Leeuwenkamp, die een aanslag heeft gepleegd op mevrouw P. van der G., de echtgenoote van een bekenden vlieger te Soesterberg. Het Hof veroordeelde Leeuwenkamp conform den eisch tot een gevangenisstraf van vijf jaar en (daarna ter beschikking stelling van de regeering. In de eerste instantie veroordeelde de rechtbank te Utrecht den man tot één jaar en ter beschikking stelling. Een psychiater had verd. sterk verminderd toerekeningsvatbaar verklaard. Verdachte had van de familie Van der G. de beschikking gekregen over een tuinhuisje in het bosch achter haar woning. De heer Van der G. was gemobiliseerd, zoodat mevr. Van der G. alleen thuis was. Op een morgen in Februari drong verd. de woning binnen, overviel haar en gaf haar een slag op het hoofd. Bij de worsteling werd mevr. Van der G. ernstig gewond. De dader bond haar en plunderde de woning. Hij vluchtte en pas vier da gen later wist mevr. Van der G. zich te bevrijden. Leeuwenkamp werd begin Maart in de boschjes van Poot te Den Haag gearresteerd. Hij ontkende iets van het gebeurde af te weten, een ontkentenis, die hij tot voor het Hof handhaafde. Regeling schooltijden. Voor gewoon lager en voorbereidend lager onderwijs. B. en W. van Haarlem hebben besloten, in verband met het korten der dagen en de hand having van den Midden-Europeeschen zomertijd van 21 November a.s. af de schooltijden voor de gemeentelijke scholen voor gewoon lager- en voor bereidend lager onderwijs te stellen: a. voor de scholen (c.q. klassen), welke den ge- heelen dag werken, van 9.4511.45 uur en 13.30—16.30 uur: b. voor de scholen (c.q. klassen), welke halve dagen werken, van 9.4513.15 uur óf van 13.45 17.15 uur OVERTREDING VERDUISTERINGSVOOR SCHRIFTEN. Dertien ingezetenen van Haarlem kregen Dins dag een proces-verbaal omdat er tijdens de duisternis licht uit hun huizen straalde. Twee anderen kregen een bekeuring, omdat zij voor werpen op straat hadden laten staan. De verkeerd rijdende fietsers. Dinsdag waren er te Haarlem 79 wielrijders, die tegen de verkeersvoorschriften zondigden. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Twintig reden met onvoldoende verlichting, 26 niet rechts en 15 gaven geen teeken van rich- tingveranderen. Verder kregen 18 wielrijders een bekeuring voor andere overtredingen. LIJK OPGEHAALD. Dinsdag is uit het Spaarne te Haarlem opge haald het lijk van een 65-jarigen Haarlemmer, die sinds 2 November vermist werd. Aangezien het in den nacht van 2 op 3 November zeer don ker was, wordt vermoed dat hij daardoor te wa ter is geraakt. Het lijk is naar het Sint-Eli- sabeths Gasthuis gebracht. EEN HONDERDJARIGE. Naar wij vernemen hoopt mevr. wed. J. StruickKosters te Heemstede, op 9 December a.s. haar honderdsten geboortedag te vieren. De aanstaande honderdjarige geniet een goe de gezondheid. In het voorjaar heeft zij een ernstige ziekte doorstaan, doch herstelde hier van volkomen en leeft, ten huize van haar doch ter, gelukkig en tevreden. Het spreekt vanzelf, dat al te opwindend feest betoon op een honderdsten verjaardag achter wege moet blijven. Niettemin mag verwacht worden, dat de beteekenis van den aanstaanden feestdag naar den eisch in het licht gesteld zal worden. St. Nicolaas komt niet naar Amsterdam. Tenminsteniet officiëel. - De laatste jaren was het gebruikelijk, dat St. Nicolaas tegen December zijn plechtigen in tocht in de hoofdstad hield. De bisschop werd, zoodra hij voet aan wal zette, dan ontvangen door het bestuur van het I.C.A., waarna de Sint zich op een schimmel naar een gebouw begaf, waar hij versnaperingen en cadeaux aan de kinderen uit deelde. Dit jaar, aldus deelt het I.C.A. ons mede, zal St. Nicolaas geen feestelijken intocht in de hoofdstad houden. Japan zal regeering te Nanking officiëel erkennen. Verklaring binnen eenige dagen te wachten. TOKIO. 20 November (D.N.B.) De Japan- sche buitengewone ambassadeur bij de regee ring te Nanking, generaal Abe, zal, naar hier vernomen wordt, op 26 November naar Nan king terugkeeren. De woordvoerder van het ministerie van bui tenlandsche zaken heeft verklaard, dat Japan de regeering te Nanking eenige dagen daarna wellicht officieel zal erkennen. Wal Ld een tenen maatd? Minstens 'n afdoend HEEMAF (Adv. Ingez. Med.) Mussolini in gezelschap van generaal Autonescu bij het bezoek, dat de Roemeensche minister-presi dent aan Italië bracht. (Foto Weltbild.) WEENEN. 20 November (D.N.B.) De Führer werd bij zijn aankomst te Weenen door den rijks minister van. buitenlandsche zaken, Von Ribben- trop en den rijksstadhouder rijksleider Baldur von Schirach ontvangen. De Hongaarsche minister-president graaf Teleki en de Hongaarsche minister van buitenlandsche zaken graaf Csaky die door de rijksregeering tot een bezoek aan Weenen zijn uitgenoodigd, zijn van nacht in gezelschap van den Duitsche gezant te Boedapest, Erdmannsdorff, uit Boedapest vertrok ken. Op het station waren bij het afscheid aanwezig behalve eenige Bulgaarsche personen ook de Ita liaansche gezant te Boedapest en de Duitsche zaak gelastigde aldaar. WEENEN, 20 November (D.N.B.) De Hon gaarsche ministerpresident, graaf Teleki en de Hongaarsche minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Csaky, zijn hedenochtend in Weenen aan gekomen. De rijksminister van Buitenlandsche Zaken, von Ribbentrop, 'verwelkomde de Hon gaarsche staatslieden op het Oosterstation en be geleidde,' nadat de eere-compagnie was geïnspec teerd, den Hongaarschen ministerpresident naar het Bristol hotel. Ter ontvangst van de Hongaarsche staatslieden waren op het station van aankomst vertegenwoordigers van staat, partij en weermacht met aan het hoofd Rijksleider Baldur von Schirach, verschenen. De Duitsche gezant te Boedapest, von Erdmannsdorff, is tegelijk met de Hongaarsche staatslieden in Weenen aangekomen. Ook de Hon gaarsche gezant te Berlijn, von Sztojay, is van morgen te Weenen gearriveerd. Vierduizend opvarenden van de „Lancastria" verdronken? NEW-YORK, 20 November. (D.N.B.) Naar de meening van een niet genoemden deskundige zou- clen, volgens de New-York Post, van de 6.000 Brit- sche soldaten, die zich aan boord bevonden van het Britsche transportschip Lancastria, dat in Juli van dit jaar in het Kanaal tot zinken is gebracht. 4.000 man om het leven gekomen zijn. Een deel der schipbreukelingen van de Lancastria is Dinsdag in New-York aangekomen. Griekenland wil Amerikaansch oorlogsmateriaal koopen. WASHINGTON, 20 November. (D.N.B.) De vice-minister van buitenlandsche zaken, Welles, heeft gisteren in de persconferentie medegedeeld, dat de Grieksche regeering zich tot de regeering der Vereenigde Staten heeft gericht met het ver zoek haar vliegtuigen en ander oorlogsmateriaal te willen verkoopen. Het departement van buitenland sche zaken te Washington heeft geantwoord het voorstel met volledige sympathie te zullen onder zoeken, dat voor de beslissing over deze kwestie evenwel andere autoriteiten bevoegd zijn, wier oordeel men terstond zal vragen. Het gaat hier om de z.g. prioriteitscommissie, die telkens bepaalt, welke hoeveelheden oorlogsmateriaal kunnen wor den afgeleverd en aan wie. Hitler heeft in Eercïitesgaricn de ministère van Buitenlandsche Zaken van Spanje en Italië, Suner en graaf Ciano, ontvangen. Hierbovende Führer begroet zijn gasten. (Foto Stapf Bilderdïenst.) Vooral Birmingham heftig bestookt. BERLIJN, 20 November (D.N.B.) Daar het weer boven het Britsche eiland in den loop van Dinsdagavond steeds beter werd, ging het Duitsche luchtwapen met sterke krachten tot den aanval op belangrijke militaire doelen in een stad in Midden-Engeland over. Sinds het invallen van de duisternis stegen Duitsche gevechtsvliegtuigen van hun vliegvelden in Noord-Frankrijk, België en Nederland op. Daar de kans bestaat, dat het gunstige vlieg weer aanhoudt, valt er, naar het D.N.B. ver neemt, een groot succes te verwachten. Tezelfder tijd bevonden zich Britsche vliegtui gen boven Duitsch gebied. Zij probeerden de rijks hoofdstad aan te vallen, deze aanval is mislukt. Reeds voordat zij Berlijn bereikt hadden, werden de Britten gedwongen terug te keeren. Het is nieö de moeite waard, zoo wordt in bevoegde Duitsche kringen betoogd, op deze propagandavluchten, die aan de kinderschoenen van het vliegwezen her inneren. in te gaan, daar zoowel doel als resultaat volkomen ontbreken. Later meldt het D.N.B.: De Dinsdag voor een grootschen aanval op Birmingham opgestegen eskaders van het Duitsche luchtwapen, hebben bij helder weer hun doelen bereikt Evenals bij den aanval op Coventry werden duizenden bommen van allerlei kaliber op wapenfabrieken en andere bedrijven der stad geworpen, welke zeer groote uitwerking hadden. Terstond ontstonden meer dan twintig groote en zeer groote branden, welke hun spookachtig licht over Birmingham wierpen. De achteropkomende vliegtuigen hadden het ge makkelijk, daar de branden hun den weg wezen. Het afweergeschut was zwak. De Engelsche lucht doelbatterijen waren niet in staat de Duitsche aanvalsgolven op eenigerlei wijze te verstoren of te verhinderen, daar de Duitschers concentrisch en in grooten getale op verscheidene hoogten aan vielen. Verdere bijzonderheden ontbreken nog, doch vast staat, dat het Duitsche luchtwapen weer een groot succes heeft behaald. Duitsche verliezen zijn tot dusver niet gemeld. Bovendien werden ook militaire doelen in andere steden van Engeland, in Londen en in de Zuidelijke graaf schappen met succes aangevallen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben "enige Britsche vliegtuigen tweemaal geprobeerd de rijkshoofdstad aan te vallen. Door den sterken luchtafweer werden de meeste toestellen noord waarts en zuidwaarts verdreven. Slechts een ma chine slaagde erin boven de stad te vliegen en eenige brand- en brisantbommen te laten vallen. Daarbij werden ziekenhuizen, klinieken en eenige woonhuizen getroffen. Er ontstonden dakbranden welke snel gebluscht konden worden. Bij elk der beide aanvallen werd een bombardementsvliegtuig door de luchtdoelartillerie omlaag gehaald. LONDEN HET VERDUN VAN DEZEN OORLOG. NEW YORK 70 Nov. fD N B.) De Daily Mirror meldt uit Londen, dat de Duitsche vergeldings- aanvallen op Engeland een vernietigender uitwer king hebben dan de meeste Amerikanen zich kun nen voorspellen. Een onlangs uit Londen terugge keerde waarnemer heeft de Britsche hoofdstad als het Verdun van dezen oorlog gekenschetst. Het Engelsche volk, dat dagelijks aan de grootste ge varen is blootgesteld, heeft geen idee van het aantal verwoeste fabrieken en van de enorme scheepsverliezen. daar de regeering alles stil houdt.. Het weet wel. dat het door Duitschland ge blokkeerd wordt, doch kan zich geen denkbeeld vormen hoeveel scheepsruimte Engeland thans moet missen. Naar de meening van het blad kan Engeland de geweldige spanning niet lang meer uithouden. NEW-YORK, 20 November. (D.N.B.) In golven van tachtig tot honderd toestellen ver schenen Dinsdagavond na het invallen van de duisternis, naar Associatel Press meldt, Duitsche vliegtuigen boven Engeland. Groote schade Is aangericht door hun bommen in de belangrijke industriecentra der Midlands. Het bombardement heeft ruim een uur zonder opont houd geduurd. Ook 'in Londen hebben de Duitsche vliegers hun doelen met bommen be stookt. De andere aanvallen waren gericht op Oostelijk Schotland. Liverpool. Noordwest- Engeland, East-Anglia, Kent en Wales. In de Midlands heeft een industriestad onder de hevige bomaanvallen bijzonder zware schade geleden. Het Amerikaansche persbureau meldt verder, dat de Britsche luchtmaarschalk Jou- bert op de vraag naar een werkelijk doeltreffen- den afweer tegen de nachtelijke bomaanvallen nog geen antwoord gevonden heeft. NEW-YORK, 20 November. (D.N.B.) De reeds genoemde stad in Midden-Engeland, die in den a.f- geloopen nacht bijzorder hevig door de Duitsche luchtmacht is bestookt, heeft daarmede, volgens de berichten van Amerikaansche correspondenten uit Londen, den krachtigsten aanval sedert de ver scherping van den luchtoorlog ondergaan. Deri geheelen nacht werd de stad onophoudelijk door golven vliegtuigen gebombardeerd. Uit de berich ten dezer correspondenten blijkt, dat de aangerichte schade vergeleken kan worden met de verwoestin gen te Coventry. Bommen van elk kaliber werden neergeworpen op de doelen, die over de gehecle stad verspreid liggen. De naam van de stad is tot dusverre door de Britsche censuur streng geheim gehouden. HEDEN: 8 PAGINA'S Acüketen enz. R. P.: Natuurschoon. pag. 1 P. Gasus: Pofmaïs. pag. 1 J. H. de Bois: Kunst in Haarlem en daarbuiten. Van T.: „Antiek". pag. 3 pag. 3 K. de Jong: Paedagogisch volkscon cert der H. O. V. pag. 6 Laatste Berichten op pagina 2 f

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1