G Uit Haarlem's Gemeenteraad pianahandel Uldschmedins POSTZEGELRUBRIEK DONDERDAG 21 NOVEMBER 1940 HXXR'KEM'S D'A'G BE A15 De H. O. V. krijgt f 2000 uit het Frans Halspotje. De heer Visser wil ook 2000 beschikbaar stellen voor beeldende kunstenaars. f 250 subsidie voor een Peer Gyntvoorstelling. Het orgel in de Concert' zaal wordt hersteld. B. en Wzullen voorstellen van den organist om meer gebruik van het orgel te maken in overweging nemen. Maatregelen tegen ontsierende reclame. „De steen der wijzen Brandgevaar in volkspensions zal worden tegen gegaan. Wanneer kunnen B. en W. tot verhooging van den gasprijs besluiten? Woensdagmiddag 2 uur begon de Raad aan een agenda van niet minder dan 30 punten. Hoewel daar- verschillende belangrijke voorstellen onder waren, had de voorzitter de gebruikelijke aankon diging „de vergadering wordt zoo noodig des avonds voortgezet" achterwege gelaten. Is het, met het oog op de onverlichte straten, de bedoeling avond vergaderingen te vermijden? 01 rekende de voor zitter op weinig breedsprakigheid der raadsleden? Zijn vertrouwen werd dan niet beschaamd, om 5 uur ging de Raad naar hu'is. De heer Visser (C.-H.) probeerde ook no. 31 op de agenda te krijgen, namelijk zijn voorstel om f 2000 van het Fonds voor Kunsten en Wetenschap pen beschikbaar te stellen voor aankoop van wer ken of het geven van opdrachten aan beeldende kunstenaars in deze gemeente. Het is zoo zei (hij een eenvoudige zaak, de raad kan daarom zijn voorstel best tegelijk behandelen met het vooi'stel om f 2000 aan de H.O.V. te geven. De voorzitter: hèt is de vraag of nog wel voldoende geld in het fonds aanwezig is. De heer Visser: ik meen dat-het potje na de f 2000 aan de H.O.V. nog niet uitgeput is. Het slot der discussie was dat B. en W. over het voorstel Visser praeadvies zullen uitbrengen. Het bleef dus bij de 30 agenda-punten. Bij de revue van hamerstukken werden er even wel 21 aangenomen. Dekking tekort der H. O. V. De H.O.V. moet nog een in den loop van eenige jaren ontstaan niet-onaanzienlijk tekort dekken. B. en W. aohten het in het belang van de verdere exploitatie, dat de H.O.V. over de inkomsten, waar op zij.in de toekomst redelijkerwijze kan rekenen, voor die exploitatie kan beschikken, zoodat het ge- wenscbt is, d'a-t het bestaande tekort wordt aange zuiverd. Zij stelden daarom voor, ter gedeeltelijke vereffening van dit tekort Van gemeentewege een bedrag van ten hoogste f 2000 beschikbaar te stel len en wel uit het Fonds voor Kunsten en Weten^ schappen. De heer Bakker (A.-R.) vroeg inlichtingen over het tekort der H.O.V. Heeft het bestuur zelf aan het college om die f 2000 gevraagd? De heer Westerveld .(S.D.A.P.) wethouder, bevestigde dit laatste. De H.O.V. heeft het geld noodig anders komt zij in moeilijkheden. B. en W. zijn voornemens aan het bestuur der H.O.V. mede te deelen dat de gemeente die f 2000 wil geven mits vrienden van de H.O.V. f 4000 bijeen brengen ter dekking van het te kort. Zonder verdere discussie nam de raad het voor stel van B. en W. aan. Reparatie orgel Concert gebouw Tengevolge van het abnormale gebruik van het Gemeentelijk Concertgebouw in den laatsten tijd' verkeert het orgel in een zeer vuilen toestand, zoo dat een grondige schoonmaak noodig is. Ook blijkt het noodig, al het pijpwerk te demonteeren. Dit pijpwerk en de pneumatiekbuizen blijken echter voorziening te behoeven, daar trillingen in het ge bouw verzakkingen hebben veroorzaakt. Ook is het van belang, de bekers van de 204 grootste pijpen te verlengen. B. en W. vroegen voor een en ander een crediet van f 3.560, een uitgaaf, die ten aan zien van de bruikbaarheid van dit kostbare orgel het College alleszins gewettigd' acht. De heer Geluk (V.-D.) vroeg of er nog e^n schadeloosstelling van het rijk te verwachten is? Het blijkt voorts dat het orgel indertijd een duur geschenk is geweest. Is het niet mogelijk meer ge bruik van het orgel te maken door er meer con certen op te laten geven? De 'heer Robert heeft het denkbeeld geopperd op Woensdagmiddag in het Concertgebouw orgelconcerten te geven. De heer Visser (C.-H.) meende dat de ge meente indertijd f 40.000 heeft besteed, om het or gel op te laten stellen. Nu blijkt, dat het zelfs toen niet goed gedaan is, wamt nu moeten immers de pijpen'verlengd worden. Elk jaar wordt een nedrag beschikbaar gesteld voor het reinigen van het orgel. Is het nu zoo vuil geworden dat er een extra schoonmaak noodig is? Spreker vreest, d,at niet altijd de gordijnen van het orgel gebruikt worden als het instrument niet ■gebruikt wordt. De voorzitter zei, dat het moeilijk aan te toonen is, dat het orgel extra vuil geworden is doordat de Nederlandsche militairen indertijd het gebouw gebruikt hebben. De heer Westerveld (S.D.A.P.) wethouder, zei, dat het college van B. en W. bereid is voor stellen van den heer Robert in overweging te ne men om het orgel meer te laten gebruiken. Daarop werd het voorstel van B. en W. aange nomen. Stoelen voor het Gemeentelijk Concertgebouw. De stoelen in de tuinzaal ,en de koffiezaal van het Gemeentelijk Concertgebouw zijn voor een deel Op Vafiuieck ko-mt 't aan! Vertegenw. van STEINWAY SONS BLUETHNER FEURICH SEILER MANNBORG e. a. PIANO'S - VLEUGELS moderne modellen waar U met vertrou wen koopt. Nieuwe en bespeelde instrumenten. GROOTE MARKT HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) versleten eh voor een deel onbruikbaar. Aanschaf fen van nieuwe stoelen, 150 met en 150 zonder armleuning, is daérom noodzakelijk. B. en W. vroe gen daarvoor een crediet van f 5200. De heer H o o y (R.K. wilde trachten in elk geval voor de vernieuwde stoelen een vergoeding van het rijk te verkrijgen. De voorzitter: de stoelen waren voor de mobilisatie ook al slecht, maar wij zullen alsnog pogingen in het werk stellen van het rijk een deel der kosten vergoed te krijgen. Na deze toezegging nam de raad het voorstel aan. Tegen ontsierende reclame De destijds benoemde commissie had een voorstel ingediend betreffende een nadere regeling voor het weren van ontsierende reclame. (In ons nummer van Maandag hebben we daarover uitvoerige bij zonderheden gepubliceerd). De rechtsgeleerde commissie had de voorstel len van de commissie nader uitgewerkt daarbij eenige details nog wat soepeler gemaakt en hier en daai' iets vereenvoudigd. Eenige raadsleden gaven eenige redactie-wijzi- gingen der verordening in overweging. De heer Klein Schiphorst (r.k.), zei dat de rechtsgeleerde heeren de redactie van de com missie zoo veranderd hebben, dat hij verschillende bepalingen niet meer .begrijpt. De voorzitter achtte deze bewering sterk overdreven. Mr. van Dam (V.D.) vond het verkeerd in de verordening vast te leggen dat het doel van de verschillende verbodsbepalingen is ontsierende re clame tegen te gaan. Er is kans dat dan bij een vervolging bewezen moet worden dat de reclame ontsierend is. Mr. Drilsma (s.d.a.p.) was het daarmee eens. Zij vonden evenwel Mr. B ij v o e t (r.k.) wet houder, tegenover zich. Hij meende dat de be doelde uitdrukking niet in de verordening gemist kan worden. De heer Drilsma: laten wij het uit het artikel schrappen en opnemen in het opschrift. De voorzitter: dat .is de steen der wijzen, dat zullen wij dan doen. Daarna werd de geheele verordening goedge keurd. Hamerstukken. Zonder discussie nam de raad een groot aantal voorstellen aan, waaronder verschillende van ad ministratieven aard betreffende de goedkeuring van balansen van woningbouwvereenigingen en vergoedingen aan bijzondere scholen. Voorts vermelden wij de volgende besluiten: Verkoop van 1780 M2. bouwterrein aan de Een hoornstraat aan Bosma en Bovenkamp en 831 M2. aan de Ambachtstraat aan H. Bijl. Aankoop van het perceel Oranjeboomstraat 102 voor den prijs van f 1500. Op den grond zal een transformatorhuisje gebouwd worden. Vernieuwingvan de radiotoren in het dienst gebouw Rijksstraatweg 24 (Kosten f 750). Vex-bouw van het perceel Nassaulaan 2 voor de nieuwe huisvesting der Stadsapotheek. Met de kosten van de inrichting inbegrepen zal dit een uitgaaf vorderen van f 13000. Tot aanschaffing van een rioolzuigmachine van f 10750. Tot verandering van den auto-stamper. Deze werkt nu op bijzine, maar zal worden omgebouwd voor luchtgas. Wijziging van de verordeniixg op de heffing van rechten voor het begraven op de alg'emeene- be- graafplaast. Aankoop van 750 M2. grond, gelegen aan de Stephensonstraat, eigendom van de Ned. Spoor wegen, die noodig is om den weg te verbreeden. De prijs is 2 per M2. Wijziging van de vex-ordening op den verkoop" van electrischen stroom, waax-door de minimum be dragen van 7.50 en 10 vervallen. Het toekennen van een renteloos voorschot van 500 aan de speeltuinvereeniging „Te Zaanen" voor het aankoopen van speelwex-ktuigen. Aanvulling der Politieverordening om de burge rij te verplichten er voor te zorgen dat er geen obstakels op den openbaren weg voox'komen. Dus ook geen overhangende takken, enz. 250 subsidie te geven aan de N.V. Het Neder- landsch Tooneel om in den Stadsschouwburg een voorstelling van „Peer Gynt" mogelijk te maken. Vefhooging van het crediet van 60.400 tot 98.300 voor het maken van een sporthaven met betonbrug bij den Schalkwijkerweg. Vastgesteld werd een verordening om de inge zetenen te verplichten over te gaan tot het be waren en ter beschikking stellen van dierlijke af vallen en van cadavex's van honden en katten. osmin (Adv. Ingez. Med.) Toezicht op de volkspensions. Aan de orde kwam het door ons reeds gepubli ceerde voorstel van B. en W., het in art. 194 A.P.V. ten aanzien van volkslogementen en slaapsteden bepaalde ook van toepassing te verklaren op volks pensions, waar aan meer dan 3 menschen onder dak wordt verleend. De heer Noordhof f (s.d.a.p.) vroeg aan B. en W. krachtige maatregelen te nemen om alles te doen om brandgevaar in de volkspensions daad werkelijk tegen te gaan door een regelmatig toe zicht te houden. De heer H a p p (V.D.) zei dat de ambtenaar van Maatschappelijk Hulpbetoon reeds in de volks pensions komt in vex-band met de aanvragen voor brandstoffen-toeslag. Laat die ambtenaar dan meteen kijken naar de inx-ichting der stookge- legenheid. De heer Westerveld (s.d.a.p.), wethouder, -vond het verkeerd alleen de volkspensions onder het toezicht te betrekken. Het eenige afdoende is alle pensions daai-onder te laten vallen. In de duurste pensions bestaan soms ook brandgevaarlijke toestanden. De grens tusschen volkspensions en gewone pen sions wordt getrokken door de vergoeding die de gasten betalen. Als minder betaald wordt dan een bedrag dat B. en W. bepalen, dan wordt een pension een volkspension. De heeren Bijvoet (R.K.) en Re in a ld a (S. D.A.P.), wethouders, voelden ook voor toezicht op alle pensions, maar dat zal op een andere wijze moeten worden geregeld. De heer Reinalda zei, dat er ook toezicht moet zijn op de wijze waarop soms kostgangers worden gehuisvest. Het is evenwel moeilijk geregeld toezicht te houden op 38.000 hui zen :n Haarlem, maar er zal gedaan worden wat mogelijk is. Het amendement-Westerveld werd verworpen met 22 tegen 10 stemmen. Daarop werd de verorde ning vastgesteld. De Gasprijs. B. en W. vroegen, in verband met de bijzondere tijdsomstandigheden, .machtiging tot het vaststellen van den gaspx-ijs. Het is toch beter die bevoegdheid aan den raad te laten. De heer B ij v o e t (R.K.) wethouder, ^eï dat het alleen de bedoeling is den gasprijs in verband met de verhooging van den kostenden prijs door de stijging van de steenkolenprijzen, te wijzigen. Er wox-dt dus niet aan de bevoegdheid van den raad getox-nd. Thans kan nog niet overgegaan worden tot verhooging van den gaspx-ijs met '/2 cent per M3., want dan moet de kostende prijs met ten minste 0.25 ct. gestegen zijn. Thans beloopt de stijging 0.2 cj. Personalia. Ingekomen was een verzoek van mej. N. C. de Boer om eervol ontslag als hoofd der school voor Voorbereidend L.O. No. 5 aan het Leidscheplein en aan den heer H. Schuux-man om eervol ont slag als onderwijzer aan de U.L.O.-school A. Deze ontslagen werden verleend. Onderzocht werden de geloofsbrieven van den heer W. A. H. Kei-khoff, die in de plaats van den heer J. P. W. van der Sluys op de lijst der S.D.A.P. tot raadslid benoemd was verklaard. Tot zijn toe lating werd besloten. Benoemd werden: tot lid van de Commissie van toezicht op het Frans Halsmuseum Jhr. F. Teding van Berkhout; tot onderwijzeres aan de Beatrix- school mej. J. C. Geyl te Haarlem; tot onderwijze res aan de Wouwermanschool mej. W. J. B. Lans- dox-p te Haax-lem en tot ondex-wijzer aan de Spaarne- school de heer J. H. Marwitz te Haax-lem. Ali Baba en cle 39 kamelen. Een nieuw rekenkundig sprookje. Toen de beroemde Ali Baba je weet wel die van de 40 rovers! genoeg had van zijn avontuur lijke zwex-ftochten, zo vertelt Karl Menninger in een nieuw spi-ookje, keerde hij naar het huis van zijn vader terug en werd een brave, ai-beidzame jonge ling- Zijn vader was vreselijk blij, dat Ali eindelijk verstandig was geworden! En hij peinsde er lang ovex-, hoe hij hem voor zijn ijver belonen kon. Ten slotte kreeg hij een reuze-idee: hij schonk zijn zoon Alie 3 kamelen en stierf niet lang daax-na. Toen Ali Baba dus reeds een beginnetje van een veestapel het zijne kon noemen, werd hij nog ijveriger. Onverpoosd trachtte hij zijn bezit te ver meerderen: zo verkocht hij de 3 kamelen en kocht 4 andere. Hij bracht de 4 naar de markt en kwam er met 5 thuis. Kortom: hij zwoegde net zo lang, tot hij 39 kamelen bezat. En inmiddels was Ali ook getrouwd en had 5 zonen gekregen en één aller liefst dochtertje, dat Fatme heettè. En inmiddels was Ali Baba 70 jaar geworden en vond, dat hij eraan moest gaan denken, zijn testament te maken. Eens op een dag, toen zijn zonen Ali, Hussein en Mohammed met de karavaan uit waren, zette hij zich voor de ingang van zijn tent op een grote steep en riep zijn dochtertje bij zich. „Fatme, mijn liefste kind" sprak hij, „ik ben nu 70 jaar oud, en ik bezit 39 kamelen, 3 zonen en jou.' „Ja Vader" zei het meisje. „Luister eens goed. Het wordt tijd, dat ik ertoe overga mijn 39 kamelen te verdelen voor het geval ik plotseling mocht sterven. Aan Ali, die naar mij genoemd is, wil ik de helft geven, aan Hussein geef „Ik zal het goed onthouden, Vader," zei Fatmé. ik een vierde en aan Mohammed een achtste deel van mijn kamelen. En jij, mijn lieve Fatme, kunt een tiende deel krijgen, opdat je nooit afhankelijk van je bx-oers behoeft te zijn. Heb je 't goed ont houden. Ali krijgt de helft, Hussein een vierde, Mo hammed een achtste en jij een tiende." „Ik zal het goed onthouden, Vader." zei Fatme en ze ging de tent in om haar Moeder bij 't huis werk te helpen. Toen beiden een uur later Ali wil den roepen voor de maaltijd, zagen ze, dat hij stil en vredig was gestorven. De drie zoons van Ali Baba kwamen thuis, ween den over hun vader en hielden een plechtige be grafenis voor hem. Daarna wilden ze beginnen met over de nala tenschap te twisten, maar Fatme zei: „Beste broers, daar hoeft helemaal geen ruzie om te zijn. Vader heeft mij precies gezegd hoe de kamelen moeten worden verdeeld. Jij, Ali, krijgt de helft, jij, Hus sein, een vierde, jij Mohammed, een achtste deel, en ik krijg een tiende." Nu, daar waren ze alle drie voorloopig tevreden mee, maar 's avonds ging ieder voor zich zelf aan het rekenen en de volgende morgen kwamen 21 met opgewonden gezichten bij hun zuster en zei den, dat het absoluut niet klopte. „Hoe kan je nu 'ooit de helft van 39 kamelen ne men?" vroeg Ali. „Of een vierde, of een achtste?" riepen Hussein %n Mohammed, met bevende stem. En ook Fatme kwam tot de ontdekking, dat een tiende van 39 kamelen een onmogelijke rekensom opleverde. „Legende kamelen kunnen onmogelijk op die manier worden verdeeld" zei Hussein tenslotte, „laten we dus de dieren eerst slachten." „Neen, dat kan nooit Vaders bedoeling zijn ge weest," riepen de andex-en. „Nu, dan verkopen wij ze en delen het geld op de voorgeschreven manier," stelde Mohammed voor. „Ja, maar hoe moeten we dan in ons onderhoud voorzien?" vroeg Ali, die de verstandigste was. De anderen vonden dat hij gelijk had. En toen wiste ze geen van vieren meex-, wat ze beginnen moesten. Fatme dacht het diepst van allemaal over de ge- schiédenis na. En eindelijk kwam ze op een idee. Ze riep haar broers bijeen en zei: „Luisteren jullie eens: ik heb iets bedacht. We zullen de moeilijke erfeniszaak voprleggen aan Ibn Moesa, den wijzen profeet, den vx-iend van onzen vader. Hij heeft slechts één kameel en kan dus bijna'z'n hele leven besteden aan studie en hogere wijsheid. Hij zal ze ker raad weten." De broers vonden het goed. En dus kwam een paar dagen later Ibn Moesa op zijn mooie witte kameel het erf opgereden. Hij sprak: „Ik heb van Fatme het hele verhaal al gehoord. Ali Baba was mijn vriend, ik zal dus rechtvaardig zijn. Haal je 39 kamelen en zet ze naast de mijne." De broers deden het en zo kwamen er dus 40 kamelen op een rij te staan'. „Ali, jij mag de helft hebben, neem er dus 20" zei de wijze man. Ali deed het en bracht 20 dieren zijn stal. .Hussein jij krijgt een vierde. Neem er dus 10" zei de profeet. Hussein voerde 10, kamelen weg. „En jij krijgt een achtste, Mohammed. Dat zijn er dus 5." Mohammed nam 5 kamelen. „Ziezo" sprak Ibn Moesa toen plechtig, „nu blij ven er nog 4 kamelen over en die zijn dus voor jou, Fatme." De drie jongens en het meisje stonden sprakeloos. O wonder, de 39 kamelen waren verdeeld, precies volgens de wens van Ali Baba! Ali had 20, Hussein 10, Mohammed 5 en Fatme 4 kamelen. DE VUILSTE HAND. George Washington, de beroemde president der Vereenigde Staten van Amerika, ging in zijn jeugd op de dorpsschool van Hodgeville. Er was geen enkele jongen zó ondeugend als hij. Eens op een dag keek de onderwijzer de handen van de kinderen na, of ze wel schoon waren. De jeugdige Washington veegde nog vlug z'n linker hand aan zijn kiel af en stak ze dan met kloppend hart den meester toe. De onderwijzer schrok; deze 'hand was zó vuil als hij nog nooit een hand gezien had. „Hopeloze toesta,nd, George!" zei hij, „je verdient tien slagen met de lineaal op de handpalm. Maar ik weet het goed gemaakt: ik zal je voor deze keer je straf kwijtschelden als je me in de hele school nog één hand kunt aanwijzen, die vuiler is." Washington lachte olijk en. stak de'n meester zijnrechterhand toe. Deze zag er werkelijk nog vreselijker uit. De meester stond eerst, een poosje met open mond tè staren ,dan begon hij te lachen en de slimme George bleef ongestraft. ZOU HIJ KOMEN? Als ik 's avonds in mijn bedje Uitkijk in de donkre straat Als ik opkijk naar het maantje, Dat daar stil te schijnen staat, Denk ik telkens aan mijn groten Trouwen vriend Sint Nicolaas Met z'n dikke zak vol speelgoed. Suikergoed en speculaas. 'k Denk dan: 't is dit jaar erg moeilijk Door die duisternis te gaaxi Zou hij komen? Zou hij 't wagen? Of blijft hij maar thuis voortaan? 'k Denk ook: kan hij lekkers koopen? Gaat 't in Spanj' ook op de bon? Wat een vragen, wat een zorgen! 'k Wou maar, dat ik hem schrijven kon! Ja, ik schrijf hem dadelijk morgen: Lieve Sinterklaasje, toe, Kom toch spoedig naar ons landje Ook al weten wij niet hoe. Ook al heb je maar héél weinig Suikergoed en speculaas, Overal, waar kind'ren wonen Hoor jij toch, hè Sinterklaas? MARIE MICHON. DE ZIJDERUPS EN DE MOERBEL" Van de zijderups wordt de volgende aardige le gende verteld: De koningin van Scheba, die ge hoord had van de roep die er van Salomo's wijs- heil uitging, bracht den grooten koning een be zoek. Om hem op de proef te stellen, verlangde zij, dat hij een draad zou trekken door een diamant met een kronkelende doorgang. Salomo riep nu een zijderups en beval haar, door de opening te kruipen. Het diertje deed dit en liet aan beide zij den een draad uithangen. Nu vroeg de koning welke beloning de rups verlangde en deze antwoordde: „geef mij een mooie boom om op te wonen". En van die tijd af is de moerbeiboom het eigendom vara de zijderupsen. GRAPJES. Duidelijke omschrijving. ,Als je flink eitjes eet", zegt de dokter tegen kleine Dora, „daix word je gauw weer beter. Hou je wel van eitjes?" Dora houdt veel van gekookte, maar niet van gebakken eieren. Na een oogenblik nadenken zegt ze, dan ook: „Ik houd niet van liggexide eitjes, maar wel van staande." Prettig baantje. „Ik kom van de arbeidsbeurs, mevrouw", zegt het dienstmeisje, „ze zeiden me daar, dat u een dienstbode nodig had-" „Ik?" vroeg mevrouw, „maar ik doe het werk zelf!" Het dienstmeisje: „Nu mevrouw, dan denk ik dat ik deze betrekking maar zal aannemen. Altijd zuinig. Een Schot moest een nieuwe hoed hebben en kwam thuis met een, die hem finaal over zijn oren zakte. „Wat heb je nu voor een hoed gekocht?" vroeg zijn vrouw, „hadden ze geen kleinere maat?" „Jawel, maar die waren net even duur als de grotere. Die was raak! Een trein, die op het punt stond te vertrekken, was ontzettend vol. Een jongmens, dat er nog in wilde wippen, vond zichzelf erg grappig,, toen hij zei: „Is de arke Noachs helemaal vol?" „Ja", zei een der reizigers, „alleen de aap ontbreekt nog. Stap maar vlug in!" Mevrouw had gelijk. „Maar man" zei de verontwaardigde oude dame tegen den jongen landloper, „maar man, dat het leeglopen en nietsdoen je niet verveelt. Ik zou er doodmoe van worden." „U hebt gelijk, mevrouw," antwoordde daarop de luilak, „ik ben er ook zoo moe van gewor den, dat ik nu helemaal niets meer kan doen!" VLIEGEN TEGEN DE ZOLDERING. „Gek toch", heb je wel eens gezegd, „dat vlie gen zo gemakkelijk tegen de zoldering kunnen lopen. Hoe komt dat toch? De reden hiervan is, dat de pootjes van de vlieg ten eerste een beetje kleverig zijn en ten twede de vorm hebben van zuignapjes, net als de rubber zuigers, die wel gebruikt worden om een papier tegen een x-uit te bevestigen, b.v. in winkels. En- daar komt natuurlijk nog bij, dat het lichaampje van de vlieg bijzonder h'cht is, daar zij net nis een vogel, op vliegen is ingericht. Daarom geeft een vlieg er ook niet om. met 't hoofd naar beneden te wandelen: ze zal niet duizelig worden zoals jij en ik! VLIEGPOST AUGUSTUS HERD. I 1 L. 5 5L 2 L. 55 2 L. 75 1 L. 25 1 L. li 2 L. 2 L. ITALIë. Aanvulling VI. Voor dezelfde herdenking van Keizer Augustus verschenen ook vliegpostzegels in 1937; het zijn de volgende waarden in haast dezelfde soort tekening als de frankeerzegels, maar nu in liggend formaat. 25 ct. (lila De eeuw van Caesar bracht de velden vruchtbaarheid en rijke vruchten) 50 c. (bruin Geeft het geslacht van Romulus welstand, kinder-, rijkdom en iedere waardigheid) 80 ct. (roodbruin Goede zon, zie niets grooters dan Rome Uaar- den van Phoebus Apollo) 1 en 1 L. (blauw welke land en zee in hifn macht hadden) 5 en 5 li, (grijsviolet Gajus Octavianus Augustius, be schermer van Italië en Heerscher in Rome, opvol ger van Caesar) Grootte 35 x 28 mm. In 1937 bracht men ook nog een onnodige her denkingsserie in omloop. Deze was n.l. een zooge naamde eeuwfeest-herdenkingsserie, maar de data van geboorte en overlijden van de bekende -Italia nen die er op staan, kloppen niet geheel met een eeuwfeest. Overigens is het een mooie serie, die goed is uitgevoerd. De waarden zijn 10 ct. (d. bruin Gaspari Spartini, geboren 14-11-1774, overleden 24-1-1851, componist) 20 ct. (lichtkarmijn Anto nio Stradivari, vioolbouwer, geb. 1644, ovex'l. 18-12- 1737) 25 ct. (groen Gx-aaf Gïocomo Leopard!* schrijver, geb. 29-6-1798, overl. 14-6-1837) 30 ct. (bruin Giovanni Battiste Pex-golesi, componist, geb. 4-1-1710, overl. 16-3-1736) 50 ct. (violet Leopardi) 75 ct. (rood Pergolesi) 1 L. 25 c, (blauw Giotto do Bondone, geb. 1266, overl. 8-1- 1337 schilder en architect)-1 L 75 (d. or. Spar tini) 2 L. 55 en 2 L. (blauwgroen Stradivari) 2 L. 75 en 2 L. (roodbi-uin Leopardi) Grootte 30 x 45 mm. Zie het schetsje. Nieuwe leden: 15. Klaas Wieringa, Ternatestr. 46 (verbetering) 16. Fiet Jacobson, Middenweg 38. 17. J. Schaafsma, Brouwersvaart 16. 22. H. Arens. Wagenweg 6. 23. D. Busé, Barrevoetestraat 11 rood. Rustenburgerlaan 23, j I

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7