tn^Êkm Hess- Voor lange avonden. D T N S D A G 26 NOVEMBER 1940 H A X R E E M'S D A G B E A 75 Voorloopiggeen verdere uitbreiding van het pact van drie. Bulgaarsch bezoek aan Berlijn wordt thans niet overwogen. Het D.N.B. verneemt van semi-officieele zijde: In tegenstelling tot alle andersluidende combinaties en geruchten werd gisteren aan vertegenwoordigers der buitenlandsche pers in de Wilhèlmstrasse verklaard, dat op het oogenblik een Bulgaarsch bezoek aan Berlijn niet overwogen wordt. Naar United Press uit Berlijn verneemt wordt in goed ingelichte Duitsche kringen verklaard dat met het toetreden van Slowa kije tot het driemogendhedenpact voor het oogenblik de reeks van verdragen is afge sloten. Een bezoek van Bulgaarsche staats lieden aan Berlijn of een toetreden van Bulgarije tot het pact is niet te verwach ten. Deze laatste mededeeling werd later door toonaangevende Duitsche kringen bevestigd. Volgens goed ingelichte particuliere kringen in Berlijn en ook volgens niet-officieele uitlatin gen in de Wilhelmstrasse zouden alle voorbe reidingen voor een officieel Bulgaarsch bezoek en voor het toetreden van Bulgarije tot het drie-mogendhedenpact in het midden van deze week zijn voltooid. Van officieele zijde werden deze berichten echter nimmer bevestigd. Op de vraag of de kortelings door Turkije in Thracië getroffen verdedigingsmaatregelen voor deze blijkbaar plotselinge verandering der plannen verantwoordelijk zijn, werd door be voegde Duitsche instanties scherp geantwoord: .,Het is onaannemelijk dat landen, die het plan hebben verdragen met het Duitsche rijk af te sluiten zich daarvan zouden laten afhouden door maatregelen in de naburige staten". HITLER ONTVANGT PROF. TUKA. Het D.N.B. meldt voorts: De Führer' heeft gistermiddag in de nieuwe rijkskanselarij in tegenwoordigheid van minister von Ribbentrop den Slowaakschen premier en minister van buitenlandsche zaken, prof. dr. Tuka, voor eén uitvoerige bespreking ontvan gen. Deze verliep in den geest van de vriend- schapnelijke betrekkingen der beide staten. Een af deeling van de S.S.-Leibstandarte bracht bij aankomst en vertrek de militaire eerbewijzen. Des morgens was prof. Tuka ontvangen door den plaatsvervanger van den Führer, Rudolf Maandagavond heeft Tuka na een verblijf van twee dagen de rijkshoofdstad verlaten. Von Ribbentrop, die hem van Slot Bellevue naar het Anhalter-station had vergezeld, inspec teerde tezamen met den Slowaakschen gast de voor het station aangetreden eere-compagnie. Op het station waren oa. aanwezig generaal- veldmaarschalk Keitel, de rijksperschef dr. Dietrich ende Slowaaksche gezant te Berlijn, Geraak. Toestand op de Berlijnsche stations normaal. Van bombardement valt niets te bespeuren. Het D.N.B. deelt mede: De onware beweringen van den Engelschen berichtendienst zijn te Ber lijn op overtuigende wijze weerlegd. De Engelsche radio heeft in verscheidene berichten beweerd dat in den nacht van Zaterdag op Zondag op Ber lijn zware aanvallen zouden zijn gedaan. De aan vallers zijn vroeg in den avond boven Berlijn ge komen en zouden het station Putlitzerstrasse en het Lehrter-goederenstation tegen 20.00 uur hebben gebombardeerd. Tevens zouden ongeveer duizend brandbommen op spoorwegmagazijnen tusschen het Potsdamer en Anhalter station zijn neergeworpen. De aangerichte schade zou een dusdanigen omvang hebben aangenomen dat zij het interieur der aanvallende vliegtuigen daghelder verlicht hebben. In het officieele Engelsche bericht werd ook geproken over een voltreffer op het Potsdamer station. In tegenwoordigheid van den rijksperschef dr. Dietrich en luitenant-generaal Bodenschatz heb- ben de vertegenwoordigers van de binnen- en buitenlandsche pers alsmede de militaire en lucht vaartattachés van Japan, de Sovjet-Unie, Am er ilea Spanje, Zweden, Roemenië, Hongarije, Finland, Zwitserland, Bulgarije, Joego-Slavië en Bolivia de stations en plaatsen, die volgens de officieele Engelsche berichten gebombardeerd zouden zijn. bezichtigd. In een kort welkomstwoord wezen de rijkspers chef dr. Dietrich en luitenant-generaal Boden schatz erop dat dergelijke berichten iederen dag weer door het Rèuterbureau en door den berich tendienst van het Engelsche ministerie van lucht vaart over de geheele wereld worden verspreid en ook in de neutrale pers aan het publiek worden voorgezet en zoo voor een gedeelte dienen voor het vormen van een oordeel. Deze berichten zijn, naar de rijksperschef constateerde, van het be gin tot het einde onwaar. Derhalve wordt de pers en de luchtvaartattachés opnieuw gelegenheid ge geven zichzelf van de onwaarheid van de officieele Engelsche berichten te overtuigen. Het betreft bij de Engelsche beweringen over een luchtaanval in den nacht van Zaterdag op Zondag niet een op zichzelf staand geval, doch een voorbeeld uit honderden van dergelijke berichten. Luitenant-generaal Bodenschatz, die in den wereldoorlog als jachtvlieger dienst deed in het eskader Richthofen, zeide dat men toentertijd met achting den degen gekruist heeft met den Engel schen vijand. Het speet hem dat in verband met deze onwaardige leugens der Engelsche vliegers deze achting niet gehandhaafd gebleven is, Op een tocht langs het Putlitzsstrasse-station het Lehrter-station, het Postdamer-station enz. konden de talrijke aanwezige correspondenten en lucht vaartattachés constateeren dat zelfs niet het ge ringste spoor van een bombardement valt te ont dekken. De toestand op alle stations is normaal. De lokaal- en sneltreinen komen en vertrekken volgens de dienstregeling. Op het rangeergedeelte van het goederenstat.ion waren de arbeiders bezig met het ontladen. Alles gaat volkomen normaal zijn gang, zooals men het van oudsher op de Ber lijnsche stations gewoon is. Zooals bekend is in den genoemden nacht in het geheel geen Engelsch vliegtuig boven de rijkshoofdstad geweest. Chiappe benoemd tot Hoogen Commissaris voor Syrië. Opvolger van Puaux. Het D.N.B. meldt: De Fransche Staatscourant pu bliceert de benoeming van den vroegeren prefect van politie, Chiappe, tot Hoogen Commissaris voor Syrië en den Libanon met den rang van ambassa deur. Zijn voorganger, Hooge Commissaris Puaux, zal naar Vichy terugkeeren en ter beschikking blijven. Chiappe, is gisteren ontvangen door den minister van buitenlandsche zaken, Laval. Hij be geeft zich heden naar Marseille en zal vandaar per eerste gelegenheid naar zijn post reizen. Tot ambassadeur in Buenos Aires is benoemd de gezant eerste klasse de Robien, die totdusverre per- soneelchef was van het ministerie van buitenland sche zaken. Een kijkje in een der groote Duitsche wapenfabrieken. Torpedolanceerbuizen voor de oorlogsschepen ondergaan de bewerkingen. (Foto Weltbild.) Duitsch legerbericht: Southampton zwaar getroffen. BERLIJN, 25 Nov. (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht deelt mede: Een van de in overzeesche wateren opereerende oorlogsschepen meldt als totaal resultaat van zijn bedrijvigheid het tot zinken brengen van 95.000 brt. vijandelijke handelsscheepsruimte. De vergeldirngsaanvallen van het luehtwapen te gen Londen duurden ook in den nacht van 23 op 24 November voort. Battersea, Southwark en an dere stadswijken waren het doel van succesvolle bombardementen. Talrijke Duitsche geveehtseska- ders bestookten bovendien, zooals reeds gemeld, in onophoudelijke aanvallen Southampton met bom men van alle kalibers. In de haven- en industriee- le installaties braken geweldige branden uit, die tot in Frankrijk te zien waren. Ook verschillende voor den oorlog belangrijke doelen aan de West en Zuidkust van Engeland werden met succes ge bombardeerd. Het leggen van mijnen voor de Britsche kust werd voortgezet. Overdag vielen Duitsöhe vliegtuigen tijdens be wapende verkenning Londen en eenige plaatsen aan de Kanaalkust met bommen aan. In den nacht van 24 op 25 November wierpen Britsche vliegtuigen in Noord-Duitschland eenige bommen neer, zonder noemenswaardige uitwerking. Het bericht van het Britsche ministerie van voor lichting, dat in den nacht van 23 op 24 November Britsche vliegtuigen in Berlijn stations met bom men hebben bestookt, is onjuist. Geen enkel vijan delijk vliegtuig heeft in dezen nacht boven «Berlijn gevlogen. In een luchtgevecht werd een Britsch vliegtuig neergeschoten. Drie Duitsche vliegtuigen worden vermist". SCHADE AAN DE ENGELSCHE VLIEGTUIGINDUSTRIE. Nader meldt het D.N.B.: Southampton heeft, naar het D.N.B. in aanslui ting op het weernjachtsbericht van Maandag ver neemt, bloot gestaan aan een aantal luchtaanval len, die hun hoogtepunt hébben gevonden in den grootscheepsehen aanval der Duitsche gevechtsfor maties in den nacht van 22 op 23 November. Reeds enkele maanden geleden hebben de Duit sche bommenwerpers de daar gevestigde vliegtuig fabrieken in verband met de buitengewone betee- kenis, die zij voor de vervaardiging van de be kende Engelsche Spitfire-jagers hebben, als doel wit gekozen. Het resultaat van den eersten aanval op de eene vliegtuigfabriek van de Supermarine Aviation Co. Ltd., op 11 September 1940, was in alle opzichten vernietigend. De fabriek bestond uit een groep van fabriekshallen aan den zuidelijken rand van het vliegveld Zeastleigh. Van de vier mon tagehallen ter lengte van ongeveer 200 tot 250 me ter werden er twee volkomen verwoest en de beide andere zoo zwaar beschadigd, dat het geheele be drijf als verwoest kan worden beschouwd en op wederopbouw niet behoeft te worden gerekend. Een andere aanval der Duitsche luchtmacht richtte zich tegen de tweede vuigtuigfabriek van de super marine Aviation Works Ltd. Het uit twee fabrieks hallen bestaande complex beslaat een oppervlakte van ongeveer 36.000 vierk. meter. Ook hier worden uitsluitend Spitfire-vlieg tuigen gemaakt. Den 26en September werd bij een zeer hevigen luchtaanval de ongeveer 250 meter lange hoofdhal door zware bommen eveneens zwaar beschadigd. De overige hallen kregen zulke zware treffers, dat -voor een voorloopig herstel der schade minstens maanden noodig zouden zijn, wanneer de verwoestingen al thans niet zoo groot blijken te zijn, dat wederop bouw nauwelijks de moeite waard zou zijn. Thans hebben de aanvallen der laatste dagen het werk der vernietiging ook ten aanzien van de ha ven- en belangrijke spoorweginstallaties voltooid. Southampton, de stad van ongeveer 165.000 inwo ners, met een jaarlijkschen goederenomslag van ongeveer 2y2 tot 3 millioen ton, is evenals Coven try en Birmingham in zijn geheele industrie- en verzorgingsapparaat ernstig getroffen. Dit zal het Britsche eiland des te zwaarder voelen, daar men Southampton voor den invoer als dringend noodige uitwijkhaven voor de levensmiddelenvoorziening van Londen kan beschouwen. Belangrijke cohvooien die op grond van de mijnversperring voor den Theemsmond en de buitengewone onveiligheid in het Londensche havengebied Southampton aanlie pen. vervoerden hun goederen dan over den 120 K.M. langen spoor- resp. straatweg naar Londen. Deze belangrijke spoorweginstallaties zijn voor het grootste deel voor het verkeer grondig onbruik baar gemaakt. De aanvallen beteekenen derhalve een zwaren slag voor den buitenlandschen handels omslag van Engeland en in engeren zin voor het tusschen de rivieren Test en Itchen gelegen groote havenbekken. De door de brisantbommen, van het zwaarste kaliber veroorzaakte branden in den nacht van 23 op 24 November, die in het haven gebied met onweerstaanbaar geweld op de groote graansilo's en droogdokinstallaties oversloegen kon den door de vliegers nog in het aan de andere zijde van de Kanaalkust, op ongeveer 150 K.M. afstand gelegen Cherbourg vele uren lang tot het aanbre ken van de ochtendschemering duidelijk Worden waargenomen. Ontploffingen, met een roodachti- gen en helgelen weerschijn, die in het noordweste lijk en noordoostelijk deel van de stad te zien wa ren, volgden op drie groote branden in het stads deel Wollstone, waar o.a. ook de vliegtuigfabriek D.S.V. Roe Ltd. is gelegen. Ten noordoosten en ten westen van de fabrieken der General Motors Co. bevonden zich brandhaarden, een andere groote brand woedde aan den zuidoost rand der stad en meer dan 20 branden in alle deelen der stad vor men één vlammenzee, waarvan de gevolgen even vernietigend geweest moeten zijn als die van de aanvallen op Coventry en Birmingham. ftaliaansch legerbericht. Italiaansche luchtmacht bom bardeert de kust van Epirus. Tegenstanders doen een aan val op Durazzo. ERGENS IN ITALIë, 25 November (Stefani). Het 171ste communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Aan het Grieksche front doeltreffende tegen aanvallen van onze af deelingen. Onze luchtmacht heeft de vijandelijke stellingen gebombardeerd, vooral langs de kust van Epirus. Vijandelijke vliegtuigen hebben een aanval gedaan op Durazzo, waarbij eenige menschen gewond werden en lichte schade werd aangericht. Een vijandelijk vliegtuig werd neergehaald. Onze jagers hebben een twemotorig vliegtuig van het type Wellington achtervolgd en het ten noorden van Malta in zee geschoten. Een onzer jachtescadrilles heeft in duik vlucht een aanval gedaan op het vliegveld Mi- cabba. Talrijke aan den rand van het veld staande vliegtuigen werden met machinegeweervuur be stookt. drie geraakten onmiddellijk in brand. Het vuur breidde zich snel uit, waarvan ontploffingen het gevolg waren. Het vuur nam zulk een om- varjg aan dat het van de Siciliaansche kust af Dag en nacht patrouilleeren de Duitsche torpedobooten in het Kanaal voor de Engelsche kust. Bedieningsmanschappen van het afweergeschut aan boord van een dezer oorlogsschepen op hun post tijdens luchtalarm. (Foto Weltbild.) IN HET BUITENLAND. Gedurende het afgeloopen weekeind is het pact van drie met twee landen uitgebreid, zoodat dit verband thans zes landen omvat, nl. Duitschland, Italië en Japan, die het pact den 27sten September 1940 onderteekenden, en Hongarije, Roemenië en Slowakije, die in de afgeloopen dagen toetraden. Met de aansluiting van deze drie laatstgenoemde landen heeft de politiek der nieuwe Europeesche ordening, zooals die door Berlijn gedacht wordt, zich dus definitief medegedeeld aan een belangrijk deel van Zuidoost Europa. Vooral de toetreding van Roemenië is door de openbare meening in as-lan- den met groote belangstelling gadegeslagen. Karl Megerle schreef in de „Berliner Börsenzeitung' naar aanleiding van de plechtige onderteekening op- Zaterdag jl. dat met de documentaire verklaring ten.gimste van de nieuwe orde en haar dragers voor de eerste maal hierbij een land getrokken wordt „dat tot voor niet al te langen tijd een belangrijk deel was van de gedwongen anti-Europeesche orde". Megerle zinspeelt op verdere uitbreiding van het pact in de richting van het Zuidoosten en van zelf denkt men bij deze opmerking aan Bulgarije, dat bij de jongste reorganisatie op den Balkan ten nauwste betrokken is geweest. Ook het onver wachte bezoek van Koning Boris aan den Führer geeft aanleing tot een dergelijke veronderstelling. Anderszijds blijkt uit de jongste berichten uit de Duitsche hoofdstad dat een nieuwe uitbreiding van het pact van drie in de eerstkomende dagen nog niet te verwachten is. Wat voorts Roemenië nog betreft, het is duide lijk dat ook op ander dan op politiek gebied de nieuwe koers zich doet gelden. Zoo zal er in de naaste toekomst op verkeers-teChnisch gebied een nauwe samenwerking met Duitschland plaats vin den. Dr. Todt, de Duitsche deskundige in het aanleg gen van wegen, wordt binnenkort in Boekarest ver. wacht én het is bekend geworden dat de Roemeen- sche regeering met verscheidene Duitsche firma's contracten heeft gesloten betreffende het aanleg gen van autowegen naar de voornaamste havens van den Donau en de Zwarte Zee. gezien kon worden. Alle vliegtuigen zijn terugge keerd. Onze vliegtuigen hebben een aanval ondernomen op de vlootbasis te Alexandrië en vele malen doelen in de haven getroffen. Andere vliegtuigen keerden zich tegen de militaire werken in het gebied ten Zuiden van Mersa Matroeh. Vijande lijke vliegtuigen wierpen bommen op Tobroek en Bardia, waar lichte schade werd toegebracht. In Bardia werden eenige menschen gewond. Een aanval werd ook gedaan op Derna, waar een vacantiehuis werd getroffen. Er zijn vijf dooden en twee gewonden. Te Appolonia is een hospitaal, dat duidelijk van het roode kruisteeken was voor zien, door vijandelijke vliegtuigen gebombardeerd en van zeer dichtbij met machinegeweervuur be stookt. Hier is iemand gewond. Ten Oosten van Amseat is een Blenheim-vliegtuig dat door onze jagers was ingehaald, neergeschoten. Het stortte brandend omlaag". BOMMEN RICHTTEN GEEN SCHADE TE TURIJN AAN In tegenspraak met de berichten van de Londen sche radio wordt van bevoegde Italiaansche zijde over den in het weermachtsbericht van Zondag genoemden nachtelijken Engelschen aanval Turijn geconstateerd dat in werkelijkheid slechts drie bommen en eenige brandbommen op Turijn zijn geworpen, zonder dat hierdoor eenige schade werd aangericht. Dit kon door iedereen in Turijn worden vastgesteld. (D. N. B.) Fransche ambtenaren in Ïndo-China ontslagen. Wegens vriendschappelijke houding jegens Dc Gaulle. GENèVE, 25 November (D.N.B.) Uit Vichy wordt gemeld, dat de gouverneur-generaal van Fransch-Indochina, generaal Decoux, drie ambte naren, n.l. den directeur van de afdeeling arbeid den directeur van financiën en den commissaris voor het Saigon-gebied wegens hun vriendschap pelijke houding tegenover De Gaulle heeft ont slagen en geïnterneerd. NIEUWE ENGELSCHE AMBASSADEUR IN PORTUGAL. LONDEN, 25 November (Reuter) De konin;. heeft de benoeming van Sir Donald Hugh Campbell den vroegeren Engelschen ambassadeur ',e Paiijs tot buitengewoon ambassadeur te Lissabon goedge keurd. Campbell is de opvolger van Sir Walfor Selby. Baden Powell overleden. Naar „De Nieuwe Koerier" aan de „De Dag" ont leend is Lord Robert Baden Powell in den ouder dom van 84 jaar overleden. Lord Baden Powell was de stichter van de Boy Scouts, de padvLndersbeweging. Baden Powell bracht het laatst een bezoek aan ons land bij de Wereldjamboree te Vogelenzang in 1937. No. 20 INVULRAADSEL 1 E R 2 E R 3 E R 4 E R 5 E R 1. Op een niet bepaald aangegeven plaats. 2. Gemeente in de provincie Limburg. 3. Drassig land. 4. Het slechter worden. 5. Vroeger. OPLOSSING VORIGE OPGAVE. No. 19. NIJPTANG-PUZZLE. Oplossing: 1—32 De oorlog 13—21 Noord. voedt den 14—22 Deren. 15—19 Dier. 2—31 Geen rozen 16—20 Tube. 17—18 Eland. nen. 21—22 Deken. 3—13 21—31 Daveren. 4—14 Lijnwaad. 22—32 Nederig. 5—11 23—29 Orgie. 6—12 24:—30 Oploo. 7— 8 Eenig. 25—26 Obligo. 7— 9 25—27 Oven. 8—10 Giro. 26—28 Odol. 9 10 27—28 Nadeel. 13—14 Naald. 31—32 Nuttig. Belastingverlaging voor auto's in Zweden. Teneinde het verbouwen met gasgenerators te stimuleeren, STOCKHOLM, (E.P.E.) De Zweedsche com missie voor de brandstofvoorziening heeft bij de regeering een voorstel ingediend om belastingver laging in te voeren voor auto's en motorrijwielen, welke verbouwd worden en door middel van hout- of kolengas worden gedreven. Electrisch voortgedre ven auto's en motorrijwielen wil men algeheel vrij stellen van belasting. Eigendommen van buitenlanders in Noorwegen. Verlichting voor Nederland, België en Luxemburg. OSLO (E.P.E.) De Rijkscommissaris voor do bezette gebieden in Noorwegen heeft bepaald dat de beperkende bepalingen ten aanzien van eigendom men van buitenlanders in Noorwegen niet in die mate, als aangekondigd, zullen gelden voor Neder land, België en Luxemburg. De Japansclie scheepvaart. Nieuwe lijnen van Zuid Oost-Azië. TOKIO, (E.P.E.) Verscheidene Juoansohe scheepvaartondernemingen, welke tot dusverre regelmatige verbindingen met Amerika onderhiel den doch deze verbindingen door het embargo voor verschillende producten verstoord zien, hebben thans besloten diensten op Zuidoost-Azië te openen. Tal van producten, welke oorspronkelijk door Ja pan van elders werden betrokken, worden thans uit Ned.-Indië, Fransch-Indo-China en Thailand betrokken, zoodat uiteraard ook de scheepvaart ondernemingen hun belangstelling naar deze ge bieden verleggen. Met name ook tusschen Japan en Ned.-Indië verwacht men een sterk toenemend scheepvaartverkeer. SCHEEPSBOUW IN DE VEREENIGDE STATEN. NEW-YORK, (E.P.E.) Volgens het American Bureau of Shipping waren in het begin van No vember 1940 302 handelsschepen met een tonnage van 1.527 millioen ton in aanbouw legen 329 met 1.352 millioen ton in October en 245 met 1.184 millioen ton in November 1939. Bovendien stonden op 1 November 5 tankbooten en 1 veerboot op stapel. In October 1940 werden 5 schepen met een tonnage van 41.973 ton voltooid, in de eerste 10 maanden van 1940 39 schepen met 338.000 ton. In het kader van het bouwprogramma van de United States Maritime Commission waren op 1 November 51 schepen met 430.000 ton afgeleverd en was op dracht gegeven voor den bouw van 177 schepen met 1.375.000 ton. PROGRAMMA WOENSDAG 27 NOVEMBER 1940. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsen Programma, NCRV. 8.00 Nieuwsberichten A N P. 8.10 Schriftlezing en medi tatie. 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.35 Gramofoonmuzlelc« 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuztek. 11.15 Amster- damsch Kamermüziekkwartet en gramofoonmuzlek. 12.15 Reportage of muziek. 12.45 Nieuws- en economische be richten A. N. P. 1 00 Orgelspel 1 45 Zang met pianobege leiding en gramofoonmuzlek. 2.25 Gramofoonmuzlek. 3.00 Cbrlst. lectuur. 3.30 Revlda-sextet 4.20 Gramofoonmuzlek. 4.30 Voor de Jeugd. 5.00 Gramofoonmuzlek. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5.30 Berichten. 5.35 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. fi 05 Arnhemsche Orkestvereeniglng en solist. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuzlek. 7.00 Economische vragen van den dag en nieuwsberichten A. N P., sluiting HILVERSUM II, 301 M. VARA 8.00 Nieuwsberichten A. N. P.. gramofoonmuzlek. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Conti nubedrijven. 12.00 VARA-orkest 12.45 Nieuws- en econo mische berichten A. N. P. ï.oo Gramofoonmuzlek. 1.15 VARA-orkgst 2.20 Voor de vrouwen. 3.00 Voor de kinde ren. 5.00 VPRO: Cyclus ..Het geestelijk karakter van ons volk". 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten A. N« P 5.30 Gramofoonmuzlek. 0.00 Le2ing „Natuur of cuU tuur". 6.15 De Ramblers. 6.45 Actueele reportage of gra-t mofoonmuzlek. 7.00—7.15 Brabantsch praatje en nieuwst berichten A. N. P.. sluiting. KOOTWIJK, 1875 M. KRO. 7.00 Berichten. Duitsch 7.15 WIJ beginnen den dag 7.30 Berichten. Engelsch. 7 45 Gramofoonmuzlek 8 00 Nieuws berichten a. N p 815 Gramofoonmuzlek 9.00 Berichten, Duitsch 9.15 Gramofoonmuzlek 11.30 Berichten. Engelsch. 11.45 Rococo-octet. 12.00 Berichten. 12.15 Rococo-octet 12.30 Berichten. Duitsch. 12 45 Nieuws- en economische berich ten a. N. P 1.00 Cabaretprogramma (gr.pl 1.30 Berich ten. Engelsch. 1.45 Gramofoonmuzlek. 2.00 Berichten, Duitsch. 2.15 Gramofoonmuzlek 2.30 Berichten. Engelsch. 2.45 Gramofoonmuzlek 3.30 Berichten. Engelsch. 3 45 Rococo-octet 4.15 Gramofoonmuzlek 5.00 Berichten. Duitsch 5.15 Nieuws-, economische- cn beursberichten A. N P. 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart' Taal les en cyclus „De waterwegen in West-Europa". 6.00 Mu- slquette. 6,30 Berichten. Engelsch. 6.45 Muslquette. 7.00-4 7.15 Brabantsch praatje en nieuwsberichten A. N. P., sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9