Italianen twijfelen niet aan de overwinning. WINKELJUFFROUW TE KOOP GEVRAAGD Nette Huishoudster Benedenhuis te huur DONDERDAG 5 DECEMBER 1940 H SARi; EM'S DA GR E A O 7 St. Nicolaas maakt natuurlijk ook gebruik van de moderne vervoermiddelen. Hedenmorgen bracht de Sint met zijn knecht een bezoek aan de Kleuterschool „Rehoboth", in de Ambachtstraat in Haarlem-Noord. Hij kwamper tandem-tax (fotobureau De Haas) Ondanks de groote moeilijkheden die de oorlog in Griekenland met zich meebrengt. (Van den V. P. B. correspondent) Na urlijk hebben de Engelschen uit het verloop van den oorlog tusschen Italië en Griekenland, zoo als dit zich tot dusverre ontwikkelt, evenals uit den Engelschen luchtaanval op Tarente, zooveel mogelijk munt geslagen en getracht deze voor te stellen als groote overwinningen door hen en hun Grieksche bondgenooten behaald. Reeds dagen lang zwelgt de Engelsche radio in overwinningen aan het Grieksche front en te Tarente, waaruit zij de duisterste voorspellingen put voor den spoedigen ondergang van Italië. Italië zou aan den rand van den afgrond staan. Het grootste deel van zijn vloot zou op den bo dem van de zee rusten en de Italiaansche aanvals- troepen zouden door de Evzonen, de Grieksche gardetroepen, zijn vermorzeld. In den grond genomen moet het Italiaansche volk er Engeland dankbaar voor zijn dat het een paar succesjes tot groote overwinningen opblaast. Dit is aan te merken als een uitvloeisel van het heilzame respect, dat het dappere Italiaansche leger en de niet minder dappere Italiaansche vloot hun inboe zemen. Het is waar, in de haven van Tarente zijn een paar schepen getroffen en aan de Grieksche grens hebben de Italianen geen gelegenheid gehad den vijand een van die bliksemsnelle, vernietigende slagen toe te brengen, waarin het Duitsche leger uitmunt. Doch tegenslagen komen in eiken oorlog voor en daarmede hebben de spilmogendheden na- tuurLijlc rekening gehouden. De Italiaansche leger- berichten hebben den terugtocht van Koritza niet verzwegen en evenmin de zware verliezen, die daarmede gepaard gingen. Doch daardoor gevoelt het Italiaansche volk en nog minder de Duce zich terneergeslagen. Er zijn nog schepen genoeg om den Engelschen in bedwang te houden en mil- lioenen soldaten staan gereed om de plaatsen van de gevallenen in te nemen. In geen enkel Ita- liaansch hart zoo zegt men hier heerscht twijfel. Het is niet zonder reden dat Engeland als onder toon van de Grieksch-Engelsche overwinningsfan faren reeds verschillende bedekte en onbedekte waarschuwingenen vermaningen laat hooren aan het adres van 'den kleineren bondgenoot om voor zichtig te werk te gaan en niet, zooals „toen in Smyrna", in de val te loopen. Het schijnt er niet al te vast op te vertrouwen dat deze overwinning niet in het tegendeel zou kunnen verkeeren. MussoLini zeide in zijn rede dat „hij zichzelf zou vernederen indien hij het Italiaansche volk de waarheid onthield." In deze rede schilderde hij in korte trekken den toestand, zooals die op het oogenblik is. Hij was zoo vrij het gebeurde in Ta rente tot zijn ware verhoudingen terug te bren gen. Nu ja, het was waar dat er inderdaad in Ta rente drie schepen waren getroffen doch wat zou dat nu nog? Daarover behoefde men in het La gerhuis niet zoo te juichen. Bovendien: geen enkel van deze schepen was tot zinken gebracht en slechts één van de drie was wat men kon noemen ernstig beschadigd, zoodat er met het herstel geruimen tijd gemoeid zou zijn, maar er bleven nog onbescha digde schepen genoeg over. De toestand aan de Grieksche grens. Den toestand aan de Grieksch-Albaansche grens schetste hij in denzelfden zin. „De ontoegankelijke bergen van den Epirus en hun met slijk overdekte dalen eigenen zich niet voor bliksemoorlogen, zoo- De stemming; in Neder! anclsch-Indië jegens Japan. Een artikel van de „Nitsji-Nitsji Sjimboen". TOKIO, 5 December (Domei) Het Japansche blad „Nitsji-Nitsji Sjimboen" behelst een redactio neel artikel, waarin de jongste uitingen van anti- Japansche gezindheid in Nederland-Indië aldus Domei worden toegeschreven aan een „Anti- Japanschen geest, welke op onverantwoordelijke wijze door de Nederlandsch-Indische autoriteiten wordt aangekweekt". Het blad eischt daarvoor eer herstel en een waarborg dat dergelijke incidenten zich niet zullen herhalen. Vervolgens merkt het blad op dat er 7000 Ja panners in Nederlandsch-Indië wonen en voegt hieraan toe: Japan wenscht weliswaar de betrek kingen van vriendschap met Nederlandsch-Indië te versterken, maar kan geen ongerechtvaardige anti- Japansche betoogingen toelaten. Japan ziet niet in waarom de autoriteiten van Nederlandsch-Indië zich vijandig jegens Japan zouden betoonen. Indien deze anti-Japansche houding, zoo waarschuwt het blad, een weerspiegeling is van het vertrouwen, dat de Nederlandsch-Indische overheid stelt in de Ver. Staten en indien de autoriteiten te Batavia de ge volgtrekking gemaakt hebben dat Japan, gezien in het licht der ontwikkeling van den Europeeschen oorlog, zwak is, zouden zij geen grootere fout bebben kunnen maken. als dat wordt beweerd door de onverbeterlijken, die zoo gemakkelijk strategie op hun manier be drijven, door vlaggetjes op een landkaart te prik ken. Geen enkele daad, geen enkele uitlating van mij of mijn regeering, heeft aanleiding gegeven tot deze onderstelling." Tegelijkertijd echter verzeker de Mussolini op den dag, die gewijd was aan de herdenking van de overwinning in Abessynië en op de sancties van den Volkenbond nogmaals, dat hij „Griekenland de lendenen zou kraken". Het Italiaansche volk kan dus niet zeggen dat het niet voldoende wordt ingelicht over den stand van den oorlog/Bovendien geeft een in de Italiaan sche pers verschenen artikel van Farinacci nader aan op grond van welke motieven de Italiaansche troepen werden teruggetrokken. Op het terrein, waarop zich de strijd afspeelt en vooral in het te genwoordige seizoen nieuwe verdedigings- of aan- valslinies oprichten is buitengewoon moeilijk. Waarom de Italiaansche aanval schipbreuk leëd. „Men moet het terrein gezien hebben om te kun nen begrijpen dat de superioriteit van de Italiaan sche troepen met hun gemotoriseerde eenheden hier niets kon helpen. Een opmarsch in het vrije veld is hief te eenenmale uitgesloten. Men is aan gewezen op twee of drie wegen, die op Grieksch gebied zoo slecht zijn dat er geen sprake is van het in het veld brengen van gemotoriseerde troepen". Doch wij blijven er van overtuigd dat onze onover winnelijke troepen tenslotte de overhand zullen be-, houden en de belofte van Mussolini ten uitvoer zullen leggen. Is het niet thans, dan misschien over een jaar. De oorlogsschadercgelinj»;. Een toelichting op het genomen besluit. 's-GRAVENHAGE, 4 December. (A.N.P.) In een persconferentie is ons door. mr. Ph. van Cam- pen, deskundige van het departement van financiën, een toelichting gegeven op het besluit op de mate- rieele oorlogsschaden. Wij ontleenen aan deze toe lichting het volgende: BEGINSELEN. In het besluit „op de materieele oorlogsschade" zijn neergelegd de beginselen, die van overheids wege aan de vergoeding en het herstel van hetgeen door het oorlogsgeweld verloren ging ten grondslag zullen worden gelegd. Tot nu toe werden voor het meerendeel voorloopige voorzieningen getroffen. Aan de definitieve maatregelen moest een nauw keurige verkenning voorafgaan van de met den herstelarbeid samenhangende maatschappelijke, fi- nancieele, technische en juridische problemen. Het besluit geeft dan ook meer dan alleen de maatstaven waarnaar in de individueel geleden schade van overheidswege zal worden tegemoet gekomen. Hij legt door afbakening der aanspraken en belangen der daarbij betrokkenen de grondslagen vast, waar op thans, met inzet van alle krachten, de herstelar beid tot een goed einde kan worden gebracht, mits allen hun medewerking daartoe verleenen en.... de noodige offers daarvoor worden gebracht. Het besluit huldigt het beginsel, dat voor de ge- heele gemeenschap in de oorlogslasten dient te worden bijgedragen en dat deze lasten niet mogen blijven drukken alleen op hem, dien het ongeluk trof. Hiermede is niet gezegd, dat de te verleenen vergoedingen ook zoodanig kunnen zijn, dat de ge troffenen geheel in den vroegeren toestand worden teruggebracht. Voor wie zijn trouwens de omstan digheden van voor en na 15 Mei nog gelijk? De massale omvang der ontstane schade noopt er toe het gemeenschapsbelang bij den wederopbouw op den voorgrond te stellen. Eenerzijds moet ervoor worden gezorgd, dat de op te leggen lasten ter fi nanciering van een op het algemeen belang ge- richten wederopbouw een zoo hoog mogelijk nuttig effect opleveren. Anderzijds mag door te hooge op voering dezer lasten het economisch fundament, waarop de wederopbouw van het land uiteraard moet steunen, niet worden ontwricht. Vorenstaande beginselen hebben geleid tot een zekere begrenzing van de uit te keeren vergoedingen en voorts tot het stellen van den eisch, dat de uit te keeren gelden, met name voor zoover zij zijn bedoeld als vergoe ding voor onroerend goed, voor wederopbouw moe ten worden besteed. FINANCIERING. Op de vraag hoe het rijk de middelen zal "inden voor de aan de oorlogsslachtoffers te verstrekken uitkeeringen, geeft het besluit geen antwoord Een systeem van bijzondere bestemmingsheffingen is daarvoor niet doelmatig gebleken. De financiering zal derhalve op den duur uit de algemeene midde len, die een belangrijke versterking behoeven, die- men te geschieden. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Jeugdige dieven maakten Haarlem' s omgeving onveilig INBRAKEN IN VILLA S. Hedenmorgen stonden voor de Arr. recht bank te Haarlem een drietal jeugdige dieven terecht, die in Bloemendaal, Heemstede en Overveen in villa's hadden ingebroken en daaruit zeer vele voorwerpen hadden ont vreemd. Het betreft hier hetzelfde drietal, dat uit een garage te Aerdenhout een 50tal pakken spijkers stal en te gelde maakte en waarvan twee reeds veroordeeld wei-den. Op 10 October van dit jaar gingen de 20-jarige landarbeider J. S., de 18-jarige werkman W. C. S. en de 18-jarige straatkoopman M. G. met een bak fiets naar een villa aan den Hooge Du<in en Daal- scheweg, welke onbewoond was doch waarin nog huisraad enz. aanwezig was, om daar hun slag te slaan. Een traplooper en klok, een Perzisch tapijt, een uitgebreide collectie vazen, schalen, pullen, kandelaars, borden, potten, emmers, beeldjes en bovendien bergschoenen, skischoenen, kleeren enz. werden door het drietal in koffers gepakt, op de bakfiets geladen naar een aan M. G. behoorende schuur getransporteerd. Ter terechtzitting ontkende M. G. de schoenen te hebben gestolen. De diefstal van de andere voorwerpen, waarvan een groot aantal voor de rechtbank werd uitge stald, werd door de drie verdachten toegegeven. Vele voorwerpen werden reeds aan opkoopers en anderen verkocht, doch voor zoover mogelijk waren ze door de recherche achterhaald. Ettelijke dingen zijn echter nog niet terecht. Eén der dieven had kans gezien op een* balcon van de villa te klauteren en daar een deur te ope nen; hij ging naar binnen en liet zijn twee kornui ten door de voordeur binnen. De eigenaar van de villa had later, toen hij een bezoek aan 't huis bracht, ontdekt dat er ongewenschte gasten waren geweest. In Heemstede wist het drietal uit een villa aan de Ritzema Boskade een kinderledikant met ma tras, een stofzuiger, een waschmachine en deelen van een eetservies te stelen. De officier eischte tegen M. G. 8 maanden, tegen J. S. 1 jaar, en tegen W. C. S. 10 maanden gevange nisstraf. De raadsvrouw van M. G., mevrouw mr. De Vries Spier, wees erop dat verd. op 5 October 18 jaar is geworden. Tot zijn 16de jaar is hij in een sana torium geweest; toen zijn vader door omstandig heden geen toezicht meer op hem kon uitoefenen, raakte hij in gezelschap van slechte vrienden. De raadsvrouwe verzocht de rechtbank om een reclas- seeringsrapport in te winnen. Mr. Van Dam drong voor den verd. J. S. aan op een gecombineerde straf. Deze verdachte J. S. stond nog terecht voor dief stal uit een huis te Overveen. Tijdens afwezigheid van de bewoners had hij daar twee potten met boter, blikken met koffie, zakken met rijst, pakken zelf rijzend bakmeel, bloem, suiker, en cacao, voorts lepels en vorken gestolen. De officier eischte tegen J. S. terzake van dit strafbare feit een gevangenisstraf van 8 maanden Uitspr. over 14 d. Uitspraken. Een 46-jarige agent in olie en vetten, die in dienst van de gemeente Heemstede was getreden en daar belast werd met. de uitreiking van motor brandstofbonnen, had zich schuldig gemaakt aan verduistering van deze bonnen voor een hoeveel heid van 940 Liter. De officier eischte na de be handeling der zaak, 14 dagen geleden, tegen dezen verd. een gevangenisstraf van 10 maanden. De Arr. rechtbank verklaarde hedenmorgen, dat de stukken in handen van den rechter-commissaris Worden gesteld voor een*: nader onderzoek. Mr. O. H. van Wijk had clementie bepleit. Omtrent den bouwkundige, die verduisterde motorbrandstofbonnen tegen betaling aannam, zal nog een psychiatrisch rapport worden inge wonnen. De eisch luidde 8 maanden gevangenisstraf. Mr. Drilsma had de rechtbank verzocht om een psy chiatrisch rapport in te winnen, aangezien verd. ernstige psychische afwijkingen heeft. Twee der drie jongelieden, een slooper, een los werkman en een koopman, die op 6 Juni 50 pak ken met spijkers uit een garage aan de Spiegelen- burglaan te Aerdenhout stalen en die verkochten, werden veroordeeld tot resp. 6 maanden ge vangenisstraf met aftr. van prev. en 3 maanden ge vangenisstraf. Tegen den derde, wiens zaak was uitgesteld tot heden, eischte de officier 6 maanden gevange nisstraf. Wegens prijsopdrijving stond twee weken ge leden een taxiondernemer terecht, die in Zand- voort een ongeoorloofd hoog tarief had berekend. Hij werd vrijgesproken omdat opzet niet bewezen was. De loodfabrikant, die op 28 Augustus lood had verkocht tegen een hoogeron prijs dan die, welke vóór 10 Mei gold, werd eveneens vrijgesproken, aangezien van opzettelijke prijsverhooging niets gebleken was. VARIéTé-SHOW IN DEN STADSSCHOUWBURG TE HAARLEM Een genoeglijke avond wacht de Haarlemmers op Zaterdag 7 December in den Schouwburg te Haarlem, waar Tobi's Cabaret zijn tweede Cabaret en Variété-Revue „Cocktail" presenteert. Tal van Nedcrlandsche artisten, waarbij vele die door den oorlog in ons land teruggekomen zijn, zullen in deze •evue optreden. Wij noemen van hen: den geestigen snelteekenaar Mr, Max, Jesje van Marle, origineele conférencière en cabaretière Jean Modern, den van de radio be kenden ocarina-virtuoos, Jo Spiers, den brillanten jongen pianist en componist, Mr. Hedi, een vlot en handig goochelaar en illusionist, Carl Tobi, die zet: als acteur optreedt, Amsy Moina, de fijnzinnige Ne- derlandsch-Indisrhe cabaretière. Verder treden nog op Prof. Jothé, de buiksfre- ker met zijn sprekende pop Billy, Alex Ravello, de vermaarde muzikale rijwiel-equilibrist en de ac cordeon-virtuoos Joop Theunissen. Als een bijzondere attractie zullen de van de ra dio Paris en Bruxelles zoo bekende „Tropical Is landers" met hun origineele songs in een Hawaiian Show hun medewerking verleenen. Tot de vele programma-nummers die elders zeer in den smaak vielen, behoort de „Schlagerpotpouvri 1900" die in de passende costumes ten tooneele ge bracht zaJ worden. Korfbal Watervliet herstelde zich. Onze veronderstelling dat de maand December door weers- en terreinomstandigheden het tot dusverre vlotte verloop der H. K. B.-eompetitie wel eens minder gunstig zou kunnen beïnvloeden, werd al heel spoedig bewaar heid. De le December bracht reeds een vrijwel verloren wedstrijd-Zondag. Van de negen uitgeschreven wedstrijden voor senioren kon alleen de eerste klasse wedstrijd Wa- tervlied—Aurora 2 doorgang vinden. De Velsenaren her stelden zich van de twee achtereenvolgende nederlagen door met 40 te winnen, hetgeen geen verandering in de ranglijst bracht. Alle andere terreinen werden afgekeurd wegens hardheid van den grond, terwijl door het witte vrieskleed veelal zelfs de krijtlijnen niet meer te vinden waren. Zaterdagmiddag werd nog een tweetal adspiranten wedstrijden gespeeld. In den tweeden kalssewedstrijd over speelde Animo Ready A de B-adspiranten van Ooster kwartier finaal. Ondanks de koude handen werd de uit slag 12—0. Voor de derde klasse won Haarlem B in Hille- gom met 6—0 van de pas beginnende jongste Zwaluwtjes. Zondagmorgen vlogen de A-Zwaluwen al heel vroeg uit naar het Noorder Sportpark waar zij met 2—0 de meerderheid van Haarlem A moesten erkennen. Een zeer schrale oogst dit keer. Ranglijstjes Adspiranten afdeeling H. K. B. Eerste klasse. Haarlem A 4 3 0 1 73 Onder Ons 4 3 0 1 10— 7 Meerlebosch A 4 3 0 1 8—6 T, H. B. 2 4 2 0 2 8—5 Oosterkwartier A 4 2 0 2 9—7 Zwaluwen A 6 0 0 6 3—17 Animo Ready A Nieuw Flora Sport Vereent A Aurora Oosterkwartier B Oosthoek Haarlem B Sport Vereent B Animo Ready B Oosterkwartier C Zwaluwen B Tweede klasse. Derde klasse. 7— 5 0— 7 0- 9 Hengelen Zondag heeft Vriendschap Zij Ons Doel een wedstrijd gehouden op witvisch in de Kruisvaart. De uitslag was: 1. H. Eerhaft; 2, A. Eerhart; 3. A. de Boer; 4. w. Eerhart; 5. J. J. Freyer; 6. J. de Boer. De uitslag was: 1. H. Vliegen; 2. A. Prevoost; 3. P. Berghuis; 4. C. F. van Assenberg; 5. C. van der Pol; 6. H. Koster; 7. B. Hoek; 8. B, Kaasenbrood; 9. J. van Ling; 10. W. Heinemeijer. Tafeltennis RANGLIJSTJES N. T. T. (bijgewerkt t.m. AFD. HAARLEM. Dec. 1940) le klasse. gesp. gew. gel. verl. Heemstede 1 H. T. T. C. I L. U. T. O. I T. O. G. 2 H. T. T. C. 2 Barna 1 Shot 1 T. O. G. 3 Z. Kw. 1 T. O. G. 4 Barna 2 L. U. T. O. 2 T. O. G 5 Heemstede 2 Shot 2 H. T. T. C. 3 Shot 3 Shot 3 a O. Kw. 1 Heemstede 3 Meerlebosch 1 T. O. G. 6 Z. Kw- 2 Shot 4 Barna 1 d All. Oog 1 L. U. T. O. 3 Heemstede 1 d H. T. T. C. 4 T. O. G. 7 Shot 5 Shot 6 Z. Kw. 3 Heemstede 4 O. Kw. 2 Barna 2 H. T. T. C. 1 d O. Kw 3 Meerlebosch 3 Meerlebosch 2 Shot 7 All. Oog 2 Heemstede 5 O. Kw. 6 O. Kw. 4 Z, Kw. 4 Meerlebosch O. Kw. 5 Shot 8 2e klasse A. 3e klasse A. 3e klasse B. L. U. T. O. I T. O. G. 1 Barna 2 Heemstede 2 H. T. T. C. 2 Z. Kw. 1 Heemstede 3 T. O. G. 2 Barna 3 Meerlebosch 1 Shot 1 Meerlebosch 2 3e klasse D (dames). 3e klasse E (dames) 46— 4 30—10 31—19 22—18 24—26 15—35 11—29 29—11 28—22 27—13 20—30 11—19 15—25 6—34 30—20 20—10 27—13 18—12 21—19 16—14 19—21 13—27 6—34 33—17 27—13 27—13 19—11 20—30 13—17 6—34 15—35 16—14 10—20 10—20 4—36 27— 3 20—20 24—16 17—13 15—15 15—25 9—21 13—27 14— 6 23— 7 18—12 22—18 8—25 5—25 Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht: DONDERDAG OP VRIJDAG van 17.28 tot 9.34. MAAN: Opkomst 6 December 13.57 (E.K.) Ondergang 0.32 d.«.v. Dammen DAMCLUB 'T NOORDEN. Maandag 2 Deccmbei speelde 't Noorden tegen Damclub Haarlem II. Voorloopige uitslag is 10—6 voor 't Noorden, einduitslag wordt vermoedelijk 13—7 voor het Noorden. Waterpolo Twee overwinningen van D.W.R. R.Z.C. en H.P.C. geslagen D.W.R. heeft de algeloopen week een tweetal overwinningen behaald in de wintercompetitie. Zondagmiddag waren de Waterratten in Rotter dam de meerdere van R.Z.C. Deze wedstrijd was na een prachtig begin van D.W.R.toen Kollerie binnen een minuut twee doelpunten maakte, van een laag gehalte. Na het goede begin vatte D. W. R. het spel te gemakkelijk op, waardoor Hoving kans zag gelijk te maken. Kollerie kreeg toen gelegenheid om uit een strafworp zijn club weer de leiding te bezorgen, maar weer maakte Hoving gelijk. Even voor het einde wist Pieters den Rot- terdamschen doelman met een ver schot voor den vierde maal te passeeren, zoodat D.W.R. met 43 won. De tweede overwinning boekte D W.R. Dins dagavond in den wedstrijd tegen H.P.C_. H.P.C. had Braam op de midachter plaats om Kollerie te bewaken. Deze opzet van de Heemstedenaren is gelukt, want Kollerie heeft niets klaargemaakt. D.W.R. speelde zonder Behle, waarvoor nu ten Berge meespeelde. In de eerste helft van den wedstrijd wist de .jeugdige van den Bogaerde doelman Vrugt twee maal te passeeren. Het eerste doelpunt maakte hij met een linksch schot, terwijl bij het tweede doelpunt de bal uit een prachtig boogschot in het doel belandde. H.P.C. ondernam direct hierna ver rassende aanvallen, maar door slecht schieten van Stammes en de Geest bleven doelpunten uit. De Geest verkleinde in de tweede helft den achterstand, door een slecht door doelman Kollerie weggewerkten bal in het net te plaatsen. Fel streden de Heemstedenaren voor een gelijk spel, maar door stug verdedigen van van Viersen, Pieters en Seubring wisten „De Waterratten" stand te houden. Een mooie overwinning boekte ook H.V.G.B. 1 in den uitwedstrijd tegen Nereus 1. In een door de rood-witten vlot gespeelden wedstrijd scoorden alle spelers van het zevental tezamen acht doel punten, terwijl doelman «ten Cate twee maal ge passeerd werd. H.V.G.B. 4 won in een wedstrijd voor de vierde klasse met 60 van D.W.R. 4. Voor a.s. Zondag staat een groot aantal wed strijden op het programma. De belangrijkste hiervan is de ontmoeting tusschen H.V.G.B. 1 Gil V.Z.V. I. Hopenlijk koirien de Velsenaren, die nu weer in het Velserbad kunnen oefenen beter voor den dag. dan de laatste maal, toen zij met 7i van H.P.C. 2 klop kregen. Het volledig pro gramma voor Zondag Ss: D.W.R. 2—H.P.C. 3 1 uur. D.W.R. 3—H.V.G.B. 3 1.30 uur. D.W.R 4K.Z. 6.30 uur. H.Z.V.—Haarlem 4. H.V.G.B. 1—V.Z.V. 1. H.P.C.—H.V.G.B.-dames. Dinsdagavond spoelt H.V.G.B. 3 voor de twee de maal tegen H. P. C. 4. Het protest inzake den eersten wedstrijd van H.P.C. 4 tegen H.V.G.B. 3 zal a.s. Vrijdagavond behandeld worden. D.VV.R. OP DE EERSTE PLAATS. Door de twee opeenvolgende overwinningen; die D.W.R. heeft behaald staan de Waterratten mo menteel boven aan de ranglijst. D. W. R. 3 3 0 0 IJ H. P. C. U. Z. C. R. Z. C. Zian 8—5 12—3 4—4 H.Z. en P.C., dat ook in deze afdeeling behoort, heeft nog geen enkelen wedstrijd gespeeld. De Heer en Mevrouw G. CANNIO—VAN WEEZEL geven kennis van de geboorte van hun Zoon GERARD HENRI. 4 Dec. 1940, Bruxelles. Tijdelijk adres Zuiderhout- laan 12. Haarlem. Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon TOON. T. VAN OS. L. VAN OS—BRINKMAN N. Haarlem, 5 Dec. 1940. Oude Gracht 76. Ondertrouwd CHR. SCHOOLDERMAN C. KONINGSTEIN Huwelijksinzegening 17 Dec 12.30 uur in de Doopsgez. Kerk Gr. Houtstraat 43. Heemstede, 3 Dec. Zandv. Allee 3 Haarlem, Zaanenüaan 11. Toek. adres: Heemst. Dreef 33. Heemstede. De praktijk van wijlen M. A. KAPLAN, Arts te Heemstede, wordt voortgezet door P. M. van der Gugten, Arts, aan hetzelfde adres Heemst. Dreef 61 TELEF. 29903. MEISJES GEVRAAGD voor Cartonnagewerk. VERNHOUT en v. SLUUTERS Bakenessergracht 3. FLINKE STRIJKSTER GEVRAAGD. Liefst zelfst. kunn. werken. Wasserij „HOUTKAMP", Z. B. Spaarne 36/38. GEVRAAGD, voor spoedige indiensttreding: EEN NETTE (boven 18 jaar). Aan te melden: UNIE WINKEL, Rijks straatweg 4, Haarlem, Vrijdag tusschen 9 en half zes uur. AANKOMEND SPUITER GEVRAAGD tegen een beginsalaris van ƒ6.50 per week. Brieven onder nr. 4657 aan het Bureau van dit Blad. OUD GOUD, ZILVER en DIAMANT Hoogste prijs geeft C. FORTGENS, Groote Houtstraat 6. gevraagd, P.G., bij Dame alleen. Brieven no. 4656 bur. van dit bl Nette Bediende v. levensmiddelenbedrijf. Bestel werk. AanmeldenReformhuis, Parklaan 71, Haarlem. Gevraagd: Bloemendaal. flink keuken werkmeisje netjes kunnende werken, voor zien van prima getuigen. Loon 35.-. Brieven 4653 bur. van dit blad. Kleermaker b. z. a. voor het keeien txan uux 1üutte.xias net werk en goedkoop. Brieven no. 4650 bur. van dit blad. GROEN'S Modehuis vraagt Verkoopsters Aanm. filiaal Cronjéstraat 60. omtrek den Hout. Te bevr. Korte Zijlweg 31, Overveen. ZIEKENVERVOER deskundige bediening, bill, tarieven lste klas Auto's op elk gebied. Garage BOUCKAERT, Tel. 14903

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 3