AB'S AVONTUREN De Torenwachter KORT EN BONDIG. DONDERDAG 5 DECEMBER 194(5 H A A R i: E M*S D A 'G B E A" D "4 Het Duifsclie Landgerecht. Sergeant tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het A.N.P. meldt d.d. 4 Dec. uit den Haag": Voor (het Duitsche Landgerecht stond terecht de 28- jarige H. B.. spoeler in een lunchroom te Arnhem, die naar een Engelschen zender had geluisterd, terwijl bij zijn arrestatie voorts een voor Duitsch- land beleedigend gedicht op hem was gevonden Tegen dezen beklaagde werd een gevangenis straf van 8 maanden gevorderd, waarna de rech ter hem zes maanden oplegde. De volgende zaak had een ernstiger karakter De sergeant bij den Opbouwdienst A. H. B. uit Roosendaal had in de tram tusschen Lisse en Leiden het Duitsche rijk'en de weermacht belee- ciigd door het verspreiden van een gedicht over het bombardement van Rotterdam. Toen hij op het station In Leiden werd gearresteerd, had hij nog 30 exemplaren van het gedicht in zijn tasch. benevens twee andere voor Duitschland beleedi- gende geschriften. Beklaagde zeide uit verveling het gedicht op zijn bureau te hebben overgetikt, doch dat bij hem niet de opzet aanwezig was om dit. te verspreiden. Staatsanwall dr. Koblitz noemde in zijn requi sitoir de houding van den beklaagde, die het thans nog wil doen voorkomen, alsof hij eigenlijk geheel in onschuld heeft gehandeld, meer dan ergerlijk. Als militair en sergeant bij den Opbouwdienst heeft hij de Duitsche weermacht op grove wijze beleedigd en om een voorbeeld voor anderen te stellen, achtte spr. dan ook een hooge straf nood zakelijk. In verband hiermede vorderde hij ver- oordeèling tot een gevangenisstraf van 2 jaar. De rechter dr. Thier constateerde, dat vast staat, dat beklaagde wel degelijk den opzet had de exemplaren te verspreiden en dat thij door zijn daad'moedwillig het. Duitsche rijk en de weer macht heeft beleedigd. In verband met den ernst van dit l'eit legde ae rechter den sergeant een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden op. Aan de 43-jarige J. A. M., echtgenoote van een expediteur in den Haag. was ten laste gelegd, dat zij" naar een Engelschen zender had geluisterd en dat zij het gerucht zou hebben verspreid, dat de Duitschers ziekenhuizen hadden ingericht als op slagplaats voor munitie en benzine. Na een uitvoerig getuigenverhoor vorderde de Staatsanwalt tegen haar een gevangenisstraf van 5 maanden, welke eisch de rechter terugbracht tot een strafoplegging van 3 maanden. Tenslotte stonden nog terecht twee mannen en een vrouw uit IJsselstein, die allen naar een En gelschen zender hebben geluisterd en het gehoor de verder hebben verteld. De mannen werden veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf en f 60 boete subs. 1 maand, bei den niet aftrek van het voorarrest vanaf 24 Augustus, terwijl de vrouw, die tot 3 maanden werd veroordeeeld, welke zij door het voorarrest reeds heeft ondergaan, als gevolg hiervan in vrij heid werd gesteld. Winkelier onttrok goederen aan de distributie'. Twintigtal personen bij de affaire betrokken. Het A.N.P. meldt: De gemeentepolitie te Aarlan- derveen heeft na langdurig onderzoek licht ge bracht in een hamster- en kettmghandelaffaire, waarbij een twintigtal personen is betrokken. De kruidenier G. onttrok door tusschenkomst van zijn 27-jarigen broer, die niet in de kruidenierszaak werkzaam is, groote hoeveelheden levensmiddelen aan de distributie. Tegen woekerprijzen werden deze aan een groot aantal ingezetenen van Aarlander- veen verkocht. Tegen veertien personen, bij wie baaltjes bloem, vaatjes zeep, groote hopveelheden peulvruchten, kaas en grutterswaren werden gevonden werd proces verbaal opgemaakt. In totaal heeft do politie 1200 K.G. levensmidde len in beslag genomen. De kruidenier G. bleek voorts op clandestiene wijze peulvruchten te betrekken van eenige land bouwers in het nabijgelegen Zevenhoven, die hier mee ook een strafbaar feit pleegden. Verder leidde een spoor naar Aalsmeer, waar bij een winkelier, die aan G. leverde, huiszoeking werd verricht. Daar werden ongeveer elfhonderd rantsoe nen zeep, welke niet waren opgegeven, aangetrof- fen. Tenslotte liep een restaurateur te Gouda tegen de lamp. Deze had van den Aarlanderveenschcn handelaar honderd pond koffie gekocht en was daar door met de distributiebepalingen in conflict geko men. Ook in deze gevallen werd procesverbaal opge- maakt. De in beslag genomen goederen zullen ter beschik king van de 'distributiediensten worden gesteld. Twee visschcrs op liet nippertje gered. Hun schip bij Mirdummer Hoek vergaan. LEMMER, 4 December. Vanavond om half zeven is de motorreddingboot Hilda" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij uitgevaren naar een visschersvaartuig, dat door den opkomenden storm gestrand was. Dit vaartuig had geen semmiddelen aan boord, zoodat dc „Hilda" in hel donker een zwaren speurtocht had. Omstreeks half tien kreeg de „Hilda" het ge strande vaartuig bij den Mirdummer Hoek in zicht Het was "de ..Lemmer 9" met twee man aan boord. Zij konden op het nippertje worden gered. Het vis- schei-schip verging. Om half elf zette de reddingboot de beide visschcrs behouden aan wal. Verbeurdverklaring van wapens, munitie en springstoffen. Behalve voor de jacht. Het Woensdag verschenen Verordeningenblad bevat 'n verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Ncderlandsche'gebied betreffende de verbeurdverklaring van wapens, munitie en spring stoffen, welke in verband met de oorlogsgebeurtenis sen of op bevel van de Duitsche weermacht hij Duitsche of Nederlandsche instanties of diensl- bureaux afgegeven of door een Duitsche of Neder landsche instantie in beslag gpnomen zijn en weike geen oorlogsbuit zijn, zonder vergoeding aan het Duitsche rijk'vervallen, voor zoover zij niet uiterlijk op het tijdstip van het in werking treden dezer ver ordening rechtmatig zijn teruggegeven. Tot beschikking over de ingevolge deze bepaling verbeurd verklaarde goederen is gerechtigd de Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied of de door hc-m aangewezen instantie. Deze verordening geldt niet voor wapenen, welke voor de jacht bestemd zijn. Bij twijfel, of het al of niet een wapen als boven bedoeld betreft, beslist degene, die krachtens het vorenstaande het beschikkingsrecht heeft. Deze verordening is in werking getreden op den dag harer afkondiging. UITBREIDING VERPLICHTE ONGEVALLEN VERZEKERING. Het Verordeningenblad bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departe ment van Sociale Zaken betreffende dc uit breiding van de verplichte ongevallenverzeke ring tot de aan poliklinieken, medische consul- tatiebureaux en medische keuringsbureaux ver bonden personen. Het luidt als volgt: Art. 1. In artikel 1. onder V. van het Koninklijk Besluit van 14 September 1021 Staatsblad no. 1057. tot uitvoering van artikel 4, eerste lid. dei- Ongevallenwet 1921. wordt tusschen: „klinie ken" en ..krankzinnigengestichten" ingevoegd: „poliklinieken, medische consultatie- en keu ringsbureaux". Art. 2. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. Boomkweekerijproducteii. Percentages van te bebouwen oppervlakte vastgesteld. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van landbouw en visscherij, heeft de percehtages vastgesteld van de in 1941 te beplan ten oppervlakte met boomkweekerijproducten. Dit percentage is als volgt: Voor alle boomkweekerijproducten met uitzonde ring van rozenonderlagen-zaailingen: op 100 pet. van de oppervlakte, welke op den eersten Augustus 1940 met boomkweekerijproducten daadwerkelijk was bekweekt. Voor rozenonderlagen-zaailing: op 100 pet. van de oppervlakte, waarop de betrokkene in t kalender jaar 1940 rozenonderlagen-zaailingen mocht kwee ken. Ook cocosinallen onder de distributie. Volgens Het Volk is het blijkens de nieuwe handleiding van liet Rijksbureau voor de distri butie van textielproducten thans alleen op spe ciale vergunning geoorloofd cocostapijten, co- cosmatten en cocosloopers te koopen. Deze spe ciale vergunning kan door de plaatselijke dis tributiediensten worden verstrekt aan personen, die door oorlogsgeweld getroffen zijn en aan ge zinshoofden, wier inkomen beneden de f 350 per lid van het gezin blijft, dus aan de recht hebbenden op toeslagkaarten. De verkoop van tapijten, loopers, matten, enz,, vervaardigd uit honderd procent papiergaren als vervangingsmiddel van cocos blijft vrij. Aan de plaatselijke distributiediensten heeft het Rijksbureau verzocht .eenigszins soepeler te zijn met de uitgifte van speciale vergunningen voor woning-inrichtingen. Als richtlijn is aan gegeven. dat naast- de huidige regeling, aan ieder gezinshoofd per jaar ten hoogste voor één kamer tapijtstof en/of ongeveer twintig meter looperstof mag worden verstrekt op speciale ver gunning. DE VERKOOP VAN TUINZADEN E.D. Bij beschikking van den secretaris-generaal, wnd. hoofd van heat departement van landbouw en visscherij, is de Nederlandsche Groenten- en Fruit- eentrale aangewezen als monopoliehoudster van tuinzaden. Voorts zijn in deze beschikking merle aangewezen als monopolieproducten: jeneverbessen. Mist cn vocht hadden verschillende wegen met een verraderlijk laagje ijs bedekt, waardoor een truck met trailer uit Assen nabij Meppel slipte en tegen de boomen botste. De cabine werd van het chassis gerukt. Een der inzittenden werd zwaar gewond. (Foto Pax Holland.) VERKOOP EN SLACHTEN VAN PAARDEN. Bij besluit van den secretaris-generaal, wnd hoofd van het departement van landbouw en visscherij is het slachten van paarden ver boden. Dit verbod geldt niet, indien en voor zoo ver of vanwege' de centrale een slachtvergunning is verleend. Voorts is het verkoopen. koopen, afleveren en ontvangen van paarden verboden, tenzij hier voor schriftelijke vergunning is verkregen van de landbouw-crisis-organisatiè of de Ned. Vec- houderijcentrale. Jongeman door ontploffing gedood. Gepoogd een projectiel te demonteeren? - Woensdagavond is in de woning van de we duwe Den H. aan de Reepstraat no. 36 te Seheve- ningen een noodlottige ontploffing geschied, die het leveq heeft gekost aan den alleen thuis zijnden 31- jarigen zoon des huizes J. den H. De moeder was met twee van haar zoons afwezig Vermoedelijk had de thuisgebleven zoon aan het strand een onontploft projectiel gevonden dat hij, zoo wordt verondersteld, thuis heeft willen demon teeren. Omstreeks acht uur werd in den omtrek een hevige knal vernomen, waardoor de boven woning vrijwel werd verwoest, terwijl ook het be nedenhuis ernstig werd beschadigd. Onmiddellijk werd de politie en de geneeskundige dienst gewaar schuwd en na een kort onderzoek werd het zwaar verminkte lijk van den jongeman temidden van de puinhoopen aangetroffen. Uit dit droevig voorval moge voor anderen op nieuw de les worden getrokken, dat het hoogst onverantwoordelijk en levensgevaarlijk is eenig gevonden projectiel met onbevoegde handen aan te raken, laat staan te demonteeren. PRIJZEN VAN GARNALEN. Bij beschikking van den secretaris-gene raal wnd. hoofd van het departement van land bouw en visscherij, i in art. 2 van het „Regle ment aankoop gedroogde garnalen", bedoelde prijs id.i. de prijs waarvoor gedroogde garnalen aan de Ned. Centrale voor eieren cn pluimvee in rekening worden gebracht) gesteld op f 15.25 per 100 K.G. Voorts is bepaald, dal. de prijs, waarvoor een gamalendroger de te drogen garna len van garnalenvisschers koopt, bedraagt: voor gekookte garnalen: 2.60 cent per K.G.. en voor ongekookte garnalen- 2.15 cent per K.G. VOOR DE KINDEREN Met een luid gekraak vloog plotseling de stok door den bodem van het houten kistje. Door den schok viel professor Zoeker met kistje en al voorover. In al die verwarring bemerkte hij niet dat een inktzwarte Jongen tusschen zijn beenen doorkroop. Verbaasd had Ab de klappen op zijn stok en daarna op zijn lichaam gevoeld. Eerst was hij kwaad geweest dat zijn vrienden hem, den rooverhoofdman, hadden durven aanval len. Maar toen ineens herinnerde hij zich dat hij in een vreemd huis was cn dat hij dus heelemaal niet tegenover zijn vrienden stond. Hij vond het dus maar raadzaam om zoo stilletjes moge lijk en ongemerkt weg te kruipen. De professor scheen het nu vreeselijk druk te krijgen. Hij lette heelemaal niet meer op Ab. In tijd van een oogenblik had hij een groote slee voor den dag gehaald en stapelde hierop eenige tien tallen houten kistjes. Ab was natuurlijk erg nieuwsgierig en met zijn zwarte ge zicht en handen stond hij nu op zijn beurt verbaasd te kijken naar den pro fessor. Wat zou er wel in die kistjes zitten? dacht hij. Daar ineens vernam hij een luid sire- negeloei. dat van buiten kwam. Profes sor Zoeker, die juist op Ab wilde afstuiven, om hem eens geducht de ooren te wasschen, sprong overeind, rukte de buitendeur open en keek in de lucht. Dan ineens riep de professor: „Daar heb je ze, daar heb je ze!" en daarbij wees hij vol vreugde naar de lucht in de richting van het vliegtuig. Ab keek verbaasd naar den vroolijk springenden professor en dacht: „Waar om is die man nu toch zoo blij dat ons luchtschip hierboven zweeft?" Maar nog verbaasder was Ab toen hij zag dat de professor naar een klein kanon liep cn dit laadde. Op hetzelfde moment don derden drie schoten door de lucht. De sirene van het luchtschip groette terug met drie luide gillen. Ab merkte op dat het nu ook langzaam aan was beginnen te sneeuwen. EEN VERHAAL VAN DE ZEE. bewerkt door ADRIAAN J. HUISMAN. (Nadruk verboden). 13) HOOFDSTUK IX. Mevrouw Vansittart. De purser was er in geslaagd de sclteepsboekon in veiligheid 1e bvengen en zoo kon Emmetl ge makkelijk een lijst van de geredden opstellen, zoo- dat er wat orde in deze kleine Maatschappij ge bracht kon worden. Het bleek, dat er zeven-en- dertig leden van dc bemanning met inbegrip van stewards gered waren. Verder drie-en-dertig eer ste en tweede klas pasasgiers, waarvan zeventien vrouwen en twee kleine kinderen en een vrouwe lijke tusschendeknassagier. Gewoonlijk zijn er niet zooveel leden van de bemanning onder de geredden, verontschuldigde zich Emmetl, maar we konden de passagiers niet op het dek laten, zoolang er nog eenige hoop be stond. dat wij het schip zouden behouden. Dat begrijp ik. En als meneer Payne er niet geweest was, was er geen mensch levend afgekomen. Is dat die jonge man, die in den voormast klom? vroeg Brand. Ja, het was een schitterende inval van hem. Zoodra hij den toren zag, heel't hij om een lijn ge vraagd. Het heele plan was het werk van een se- conde. Hij behoort niet tot de bemanning, he? Neen, hij is een passagier eerste klas. Neef van den millionnair Cyrus J. Traill uit Philadel phia. Kent u Tralll niet? Nooit van gehoord? Dan leest u zeker ook bijna nooit kranten! We hadden ook oen dame aan boord, mevrouw Vansittart, een goede vriendin van Traill en Payne begeleidde baar. Is ze ook omgekomen? informeerde Brand. De eerste officier keek in de lijst, die hij van don purser gekregen had. Neen, zij is ook gered! Dan heeft Payne zich dus goed van zijn taak gekweten, merkte Brand droog op. Enid had een arm vol droog linnengoed aan de vrouwen in Brand's kamer gebracht en toen zij weer wilde weggaan, werd zij door Mevrouw Van sittart bij den arm genomen. Juffrouw Brand, vroeg ze; zou ik u even wat mogen vragen? Ze stonden nu in de donkere, holklinkende gang. Wel sloeg de zee nog met geweld tegen den toren, maar het vreeselijke, angst-aanjagende gedonder en gehuil van den voornacht was toch voorbij. Me vrouw Vansittart sprak met moeite, alsof zij bang was, dat zij verkeerd begrepen zou worden, of haar mond voorbij praten. Ik ben weer opgeknapt, begon zij'. Ik heb mijn kooi afgestaan aan iemand, die ze meer noo- dig heeft. Ieder moet onder deze omstandigheden zoo veel mogelijk anderen helpen, zei Enid neutraal Maar ik wou u wat vragen.... het gezicht van uw zuster kwam mij zoo bekend vooru neemt hef mij toch niet kwalijk, maar ik heb vroe ger iemand gekend, die Brand heette.... meneer Stephen Brand en zijn vrouw.... Ze bleef steken en scheen niet meer te weten, hoe ze verder moest gaan. Enid, die eerst niet wist. wat zij van deze confidenties denken moest, werd nu nieuwsgierig en hielp haar weer op dreef door te zeggen. Dat moet dan al heel wat jaren geleden zijn. want mevrouw Brand is al ruim twintig jaar dood. Mevrouw Vansittart knipperde even met de oogen. Ja, zei zij, daar heb ik van gehoord. Als ik mij niet vergis is zij in Londen gestorven, maar ze hadden maar één kind. Enid lachte. Ja, ik ben eigenlijk niemand. Ik ben maar een vondeling. Ik kwam hier negentien jaar geleden op een Juli-morgen op den vuurtoren aandrijven en toen heeft vader mii tot zich ge nomen. Enid, die het gesprek als geëindigd beschouwde, schen leven, waarvan zoo weinig bekend is als van mij. Ik bedoel van wie de eerste levensdagen zoo in het duister gehuld zijn. Alles wat er van mij bekend is, is, dat mijn kleeren met „E. T." ge merkt waren. In al die jaren heeft niemand naar mij gevraagd. Mevrouw Vansittart moest zich aan den wand vastgrijpen. Wat romantisch, zuchtte zij. Ja. maar ik had toch liever een beetje meer licht over mijn afkomst. Wat kan ik voor u doen? Nee, niets, dank u, u zult mij wel willen ex- cuseeren, dat ik u lastig viel. Enid liep de trap op en Mevrouw Vansittart kon weer naar de kamer gaan, waar haar mede-slacht offers zich afvroegen wanneer zij weer het dag licht zouden aanschouwen. Ze hoorde een deur bo ven haar hoofd sluiten en wist, dat Enid de an dere kamer, die voor de vrouwen was ingeruimd binnen was gegaan. En nog hooger was het licht, dat zij zich nog vaag herinnerde, ofschoon zij bijna bewusteloos was, toen men haar van het touw los maakte. Daar was zij dus vlak bij Stephen Brand ge weest. Zij vroeg zich af, hoe hij er uit zou zier. Zou hij veel ouder geworden zijn? Hoe was hij er toe gekomen om vuurtorenwachter te wortlen? En wat was dat voor een speling van het Lot. dat zij juist op deze rots aan land gezet werd? Zou zij hem uit den weg kunnen blijver? Was het wel verstandig van haar geweest om zoo haar nieuws gierigheid te laten blijken? En wat was er een sprekende gelijkenis tusschen Constaree en haar vader! De langvervlogen jaren kwamen weer in haar herinnering op. Constance leek op haar vader, maar had het weelderige bruine haar var haar moeder en haar gracieuse bewegingen. Ofschoon zij van koude stond te bibberen, kon zij er niet toe komen de kerkerachtige gang te verlaten. Een zeer persoonlijke en fatale kwestie hielld haar bezig en vroeg nog meer var haar zenuwen, dan al de avonturen van dien nacht. Het gebouw van zooveel jaren scheen ineen te zullen storten: er scheen rauwelijks troost voor haar biltere stemming. Doordat de toren maar weinig ruimte had. wa- ren de ladders zoo geplaatst dal men om van de een zei nog vlug: Ja, ik geloof, dat er niet veel men- naar de ander te komen, zich heelen|(Ml om moest EXAMENS. Academische opleiding. Bevorderd aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam tot doctor in de wis- en natuur kunde, op proefschrift, getiteld: ,3eitrag zur Kenntnis des inneren Baus von Schale und Sipho bei triadischen Ammoniten", de. heer J. H. van Voorthuysen, geb. te Amsterdam. Bevorderd tot arts de heeren II. Musaph (Amsterdam) en A. G. Brom (Amsterdam). Ge slaagd voor het artsexamen le gedeelte de heer A. Brandon (Almelo)voor het propaed.-ex. theologie de heer G. de Groot en voor het cand.- ex. wis- en natuurkunde de heeren A. C. v. d. Linde en A. S. Krisch. TOESLAG AAN GARNALENDROGERS. Blijkens een beschikking van den secreta ris-generaal van het departement van land bouw en visscherij zal uit het landbouwcrisis fonds aan garnalendrogers door bemiddeling van de centrale een toeslag voor de door hen gedroogde en aan de centrale afgeleverde garna len van de vangst 1940 worden uitgekeerd, ten bedrage van f l per 100 K.G. keeren en daardoor was het mogelijk, dat plotseling Ccrnie voor mevrouw Vansittart stontl Is er iets niet in orde? vroeg zij. haar lan taarn opheffend. Waarom blijft u hier staan? U zult ziek worden. Ik zou wel willen weten, of ik misschen me neer Brand even kan spreken. Mijr vader spreken? herhaalde zij. Zij wist. dat in de eerste drie uren Brand nog al zijn aan dacht aan de lamp zou moeten besteden en als het daglicht kwam waren er duizend zaken, ciie op afdoening wachtten. Hij zou raar Landsend moe ten seinen, hij zou voor de verdeeling van de voor raden moeten zorgen en voor wat al niet? Vier uur 's morgens was wel een eigenaardige tijd voor eei onderhoud, maar aan den anderen kant kon men het niet zoo nauw nemen met de vormei Ik zal het hem vragen, was het antwoord, na dat zij dit alles overdacht had. Weer verscheen op het gezicht van mevrouw Vansittart die alimlach, die den wreeden trek om haar mond verdreef. Connie vroeg zich verwr» derd af, wat dit alles te beteekenen had: waarom was mevrouw Van sittart zoo verlangend op -'it ongewone uur oude herinneringen op te halen'9 Mijn vader heeft heel veel te doe.- mevrouw, maar zooals ik u zei: ik zal het hem vragen. Wilt ij niet zoolang naar binnen gaan: dan kom ik u wel roepen. Als ik niet in den weg sta. blijf ik liever hier: het is binnen om te stikken. Nadat Connie even in het „hospitaal" gekeken had. ging zij verder naar het bovenste dienstver trek. oTt haar verbazing was haar vader en niet., maar na eer» oogenblikje kwam Brand in een drui pende oliejas van den omloop buiten. Wat is er aan de hand9 vroeg Constance. De „Falcci was daar, zei hij met een hoofd knik in de richting van de baai. Connie wist, dat hij een stoomtrawler bedoelde, die tegen elke weersgesteldheid bestand was. Ze kunnen zeker niets beginnen? veronder stelde het meisje, Neen. ik ben even voor hel licht gaan staan om ze te laten zien, dat ik er was en toen hebben ze met een lantaarn geseind, dat ze terug zouden Op Vrijdag 6 December a.s. zal de oud-minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel, ir. H. A. van IJsselsteyn 80 jaar worden. Door de diepe duisternis is de heer Wiers, di recteur van de Veendammer cartonnagefabriek, te water geraakt en verdronken. De heer Wiers was 53 jaar oud. - Voor de tweede kamer van het gerechtshof te Amsterdam, gepresideerd door mr. Jorissen, is Woensdag mr. H. M. Fruin, benoemd tot president van de revhtbank te Utrecht, beëedigd. Voor het zelfde college is beëedigd mr. H. B. de Bruys Tak, benoemd tot subs, officier van justitie bij de recht bank te Alkmaar. Een automobilist, die te Bergambacht een wielrijder aanreed, waardoor deze kwam te over lijden, is door het Amsterdamsche Gerechtshof tot 600 boete subs. 30 dagen hechtenis veroordeeld. Het Amsterdamsche gerechtshof veroordeelde een vrouw, die op 23 Maart in een groot magazijn te Utrecht een jurk had gestolen, tot 2 maanden gevangenisstraf. De vrouw had de schuld op haar zevenjarig dochtertje geschoven. De werkman N. uit Zutphen is in de buurt schap Warken (gem. Warnsveld) aan den kant vai den weg dood gevonden, liggende boven op zijn fiets. Een 17-jarige magazijnknecht uit 's-Graven- hage heeft uit een portefeuille van den bedrijfsleider een bedrag van 125 gestolen. De rivierpolitie heeft uit de Zalmhaven te Rot terdam het lijk van een naar schatting 40-jarige vrouw opgehaald. Eenige weken geleden werd een driejarig knaapje uit Noordscharwoude vermist. Toeri de heer L. met een schuitje door een sloot voer, vond hij het lijkje van den vermisten jongen. Het kind is vermoedelijk spelenderwijs te water geraakt cn verdronken. In een kantoorgebouw aan de Nieuwe Spiegel straat te Amsterdam, waren Woensdagmiddag werk lieden bezig met het vervoeren van een brand kast. Het gevaarte kantelde en een 48-jarige man raakte bekneld tusschen de brandkast en een muur. Met een zware buikwonde werd hij in ernstige toe stand naar het Binnengasthuis vervoerd. Op de brug bij de Piet Heinkade te Amster dam werd een 35-jarige wielrijder door een auto aangereden. Hij werd met een hoofdwonde en een gecompliceerde handfractuur naar het Binnengast huis overgebracht. komen: tenminste, dat heb ik er uit begrepen. Hij trok zijn oliejas uit en Connie, die plotseling het gevoel kreeg, dat ze, als zij nog langer bleef zitten, van moehe'd in slaap zou vallen, sprong overeVd met de woorden: Ik kwam u vragen, of u mevrouw Vansit tart niet even te woord wilde staan? Mevrouw Vansïttart, riep hij zoo verbaasd uit, dat zij zioh werkelijk opgelucht voelde, ofschoon zij er zelf geen reden voor zou hebben kunnen opgeven. Ja, ze vroeg of ze u niet ever zou kunnen spre ken. Met een wanhopig gezicht hief hij zijn handen op. Zeg haar maar, dat ik tot over mijn ooren in het werk zit. De olie loopt niet heel goed en dus moet ik de pomp nakijken. Lk moet mijn jou- naal bijhouden. Als er geen zon is. kan ik mijn heldo- graaph niet gebruiken en moet ik signalen klaar maken. Bovendien maar dat blijt onder ons we zitten hier zeker twee dagen vast. Zeg tegen mevrouw Vansittart, dat het mij zeer spijt, maar dat ik haar nu iet te woord kan staan. Vraag haar maar of het goed is. als ik haar laat weten wan neer ik een oogenblikje den tijd heb. Ze kuste hem: Vadertje, vermoeit u zich maar niet teveel. Let op mijn woorden: Jij zal dezen nacht langer voelen dan ik. Fr denk er om: maak geen ontbijt klaar voor ik kom. Jullie hebben zeker de keuken als verblijf, hè? Jullie? Dat wil zeggen Enid en meneer Payne hebben er het grootste deel van den tijd gezeten. Is Payne daar ook? Ja. hii doet de wasch. Ik geloof, dat het err flinke jongen is. be hulpzaam en verstandig. O, ja, voor ik het vergeet: zeg hem, dat hij zich bij Emmett als mijn assistent kan opgeven, als hij tenminste iets voor het baan tje voelt. Hij zag het licht in haar oogen niet, toen zij be dacht, dat meneer Payne dit wel heel gauw met den eerstei stuurman in orde zou maken. Toen zij op de plaats kwam, waar zij mevrouw Vansittart verlaten had, was deze verdwenen. tWordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6