Spod en kJedshijdeu Half dozijn doelpunten in het Noordersportpark R.C.H. had een slechten dag ..sJÊ H.B.C. was op dreef Mijn kijk op het spel Nadeel van Sportvelden complex De andere afdeelingen onder de loupe Hoe de derde klassers speelden Schutters-glorie Da VOETBALUITSLAGEN VAN DEN N. V. B: M A A NT) A G 9 DECEMBER 19>0 HAARL'E M'S D A" G Tl T. E.D.O. geeft Volendam dt kous op den kop Ook Volendam heeft in E. D. O. haar meerdere moeten erkennen Met liefst 6—0 kregen de wljdbroeken in het Noorder Sportpark klop. Feitelijk kwamen ze er nog goed af. want gezien E. D. O.'s kansen had de nederlaag veel grootor kunnen zijn. als we nagaan, dat er vier a vijf prachtkansen gemist werden. Hieruit mag echter niet de conclusie getrokken worden dat de Volendammers hun best niet deden. Integendeel, zij werkten hard, maar stonden nu eenmaal zoowei -tactisch als technisch een klasse beneden E. D O. Zooals de Haarlemmers speelden was het een lust om te zien. Goed en snel combineerend trok de ploeg ten aanval, de tegenpartij keer op keer voor moeilijke pro- blememstellend. En hadden Voiendam's linksback Runder kamp en de keeper niet zoo goed gespeeld, dan was het met rust zeker meer dan 2—0 geweest. Deze twee spelers waren de besten der gasten, ar viel het harde werken van spil en rechtshalf eveneens op. Linksbuiten Koning werd afdoende bewaakt door P. Schildwacht,. Oefende E. D. O. voor rust, met den stormwind in den rug, een voortdurende» druk op Voiendam's doel uit, na rust, tegen den storm in, was de meerderheid zoo mogelijk nog grooter. Slechts enkele malen brachten de gasten hpt tot een serieuzen aanval doch Wille was op zijn post. De E. D O.-voorhoede was geducht in actie. De hard werkende J. Schildwacht, die als teruggetrokken rechts binnen een dankbaar arbeidsveld vond, gaf telkens keu/ nge passes aan Spek en Hellingman. Deze wisten daar al heel goed raad mee, daarvan zal de Volendam-verdedf- ging getuigen kunnen. Vooral Hellingman was een voort- gedurend- gevaar voor de gasten. Deze meenden den E. D. O.-linksbinnen na rust te kunnen uitschakelen door een speciale bewaking. Hellingriian trok er zich echter niet veel vap aan, want juist in die periode scoorde hij twee goals. Nolet wag niet erg gelukkig, hij scoorde echter E. D. O.'s eerste doelpunt. Voor rust voegde J. Schildwacht daar nog een doelpunt bij. Op het pnddenveld speelde Schijvenaar weer een voor name rol, terwij) daar ook het samenspel der gebr. Schildwacht opviel. De manier waarop P. Schildwacht zorgde dat Voiendam's gevaarlijke linksbuiten er niet aan te pas kwam, was voorbeeldig. Ook Oomen Jr. sloot zich hierbij 'uitstekend aan. De E. D. O.-verdediging liet zich ook nu niet passeeren. Na de rust steeg de score vlotter. Enkele aanvallen van Volendam hadden een groot offensief van E. D. O. tot gevolg. J. Schildwacht en Hellingman vergrootten den voorsprong tot 4—0. Tusschen de bedrijven door werden er uitsteke- e kansen gemist. Nolet schoot van dichtbij hoog over. wen later was de E. D- O.-linksbuiten weei. doorgebroken, nu werd hij echter gevloerd. De penalty schoot Schil venaar zuiver in (5—0). Kort vopr het einde ontsnapte Hellingamn aan zijn beide bewakers en het .was 6—0 Hercules won gemakkelijk H.C.H. heeft een slechte beurt gemaakt in Utrecht ïftet alleen dat de 5—1 nederlaag feitelijk nog gunstig te noemen is, ook het spel was in tactisch opzicht van dien aard, dat deze nederlaag volkomen verklaarbaar is. Hoe vreemd het moge klinken, keeper en backs hebben volkomen hun plicht ge daan Daartegenover heeft de middenlinie geheel 'gefaald. Het opstellen liet alles te wenschen over, evenals het plaatsen van den bal waarbij midhalf Vos bovendien dermate zijn verdedigende taak uit het oog verloor dót herhaaldelijk groote gapingen ontstonden in het middenveld die de uiterst gevaar lijke middenvoor Cox vele kansen bood. Dat hij daarvan dankbaar profiteerde moge blijken uit de drie doelpunten die hij onhoudbaar voor van Vliet inschoot. Was de middenlinie niet best, met de voorhoede was het nog minder gesteld. De enkele behoorlijk opgezette aanvallen daargelaten was het een onsamenhangend gedoe, waarbij rechtsbuiterl Berk onvoldoende vervangen werd door Mulder, van Roode een off-day had, Hoogendoorn vrijwel niets goeds deed en feitelijk alleen Hanse en de Wette him plaats waard waren. Toch kwamen ook deze spelers, door onvoldoen de steun van nevenspelers uit de middenlinie niet tot voldoende prestatie. Hercules is een vlot spelend elftal, dat niet bepaald mooi, maar wel praktisch speelt, met uit blinkers in keeper Mackenzie, rechtsback De Zeeuw en linkshalf Martens, terwijl de voorhoede bestaat uit harde werkers elk goed voor een doel punt, door groote schotvaardigheid. Een elftal dat stellig nog wel van zich zal doen spreken. Jammer was het dat de scheidsrechter er niet veel van maakte, hetgeeen echter op de stemming in het veld van geen invloed was. JVIet gulle hand deelde hij, als St. Nicolaas te pas. en te onpas vrije trappen uit. Binnen tien minuten had Hercules reeds met 20 de leiding door Cox, hoewel R.C.H. vervolgens door agressief optreden enkele corners forceerde gaf toch de thuisclub meerendeels den toon aan. Na de rust was het al snel 30 door linksbinnen de Kok, Cox bracht daarna den stand op 40, een dubieus tegenpunt volgde toen na een voorzet van Mulder doch enkele minuten voor het einde maakte linksbuiten Buyse uit een vrijen trap het vijfde doel punt. R.C.H. verloor dus met 51. 1_* Het doel van Volendam werd Zondagmiddag door jfle E. D. O.-voorhoede duchtig belaagd. Dat het er dikwijls warm toeging toont de foto. .(Foto De Haas.), Verdiende Nederlaag van De Kennemers In een matigen wedstrijd hebben de Kennemers ook in B. C. haar meerdere moeten erkennen. Reeds in het be gin van den wedstrijd hielp doelman Brethouwer door een blunder de Haarlemmers op een goedkoope wijze aan een doelpunt. Dit doelpunt had tevens een beslissenden invloed op den uitslag. De backs Balder en Rijnders heb ben zich goed geweerd en de voorhoede der gasten heel wat scoringskansen ontnomen. In de halflinie ontbrak v. d. Putten en had men Six op diens plaats gezet; Hore- i speelde aanvankelijk rechtshalf, doch wisselde later rechtsbinnen Jonker, di"e het elftal completeerde. Deze linie speelde het overgroote deel van den wedstrijd r teveel verdedigend, waardoor elke afgeslagen H. B. C.-aanval direct in een nieuw offensief werd omgezet. De perioden waarin het middentrio achter de zwak spelende rhoede mede ten aanval trok, domineerden, de rood zwarten zoodanig dat het doel der gasten menig be nauwd moment doorstond. De voorhoede was het zwak ste deel van de ploeg. M. Brethouwer - en Himpers pres teerden hier al heel weinig en vooral de laatste stelde zich steeds weer teveel ip de nabijheid van een tegen speler op; als aanvalsleider ging er geen initiatief van hem uit, waardoor de geheele voorhoede gehandi capt werd.1 Van Luin was als rechtsbuiten eenige malen te egoïstisch, waardoor een aantal mooie kansen verloren ging. De H. B. C.-ploeg vormde een goed sluitend geheel en was in snelheid en plaatsen de meerdere. Reeds direct na de aftrap speelden de roodzwarten wei felend, waardoor H. B. C. al dadelijk in den aanval komt. Als doelman Brethouwer den bal weer het veld intrapt komt het leer voor de voeten van den op een tiental me- afstand staanden v. Bakel, die geen moeite heeft het leer in het onbeschermde doel te schieten (01). De Ken- ers zijn door dezen tegenslag niet ontmoedigd en goed gesteund door de halflinie, waarin aanvoerder Horeman dan heel goed werk doet, bedreigen zij het H. B. C.-doel. Van Luin krijgt in deze periode eenige fraaie kansen om goed voor te zetten, doch door zelf schieten gaan deze verloren. Eenige corners hebben evenmin resultaat. Aan de andere zijde stopt Brethouwer op goede wijze eenige harde schoten van Smit c.s. Rust 01. Na rust zijn de roodzwarten direct weer in het offensief, doch het is juist H. B- C. dat succes heeft. Als de bal bij den naar binnen gekomen Feeperkoom komt, snelt deze met Balder naast zich op het Kennemer-doel af; doelman Brethouwer blijft staan en het is 0—2. Het antwoord van de roodzwarten komt vlak hierna als Bleeker een voor zet van rechts van dichtbij inschiet 1—2. 'Ondanks dezen achterstand blijft het middentrio nu teveel teruggetrok ken spelen. Een derde H. B. C.-doelpunt, gescoord door misverstand in de Kennemers-defensie, wordt door den arbiter geannuleerd. De schotlooze Kennemers-aan- val brengt er nu ook niet veel meer van terecht. Even r het einde ontsnapt het H. B. C.-doel nog aan een doorbortng als een tweetal diagonale schoten net naast gaat. Het einde komt met een verdiende overwinning voor H. B. C. De Kennemers-H.B.C. Er is waarschijnlijk geen elftal in ons rayon, dat in den tijd- vain een jaar zooveel wijzigingen heeft ondergaan als dat van de Kennemers, waarin ik slechts drie spelers aantrof, die ook bij een vorige beschouwing van -de partij waren. De ploeg is sindsdien grondig verjongd en het spreekt van zelf, dat tié elftalcommsisie met de nieuwe krach ten veel heeft moeten exjterimenteeren om de juiste opstelling en de „balans" te vinden. Daarbij kwam, dat enkele veelbelovende spelers door her haalde kwetsuren werden uitgeschakeld en dit deed de stabiliteit van den aanval, die door het in voegen van plaatsvervangers vele malen moest worden omgezet, natuurlijk geen goed. Het zal, wanneer zich verder geen tegenslagen voordoen, nog wel eenige maanden duren, alvo rens dit Kem lemers-tea m als geheel de honderd - procent van de ongetwijfeld voorhanden zijnde in- dividueele capaciteiten puttig weet aan te wénden, want momaoteel komt vooral in de voorhoede een constant gebrek aan wederzijdsch begrip en sa menwerking tot uiting. Men zou naar mijn mee ning een flink stuk in de goede richting komen, wanneer ervaren spelers als Horeman en Steeman na afloop van de wekelijksche training eens „met schoolbord en krijt" de voorwaarts er. wilden in wijden in de geheimen der tactiek. Zoodoende zou men tot een logisch speelplan kunnen geraken, waarin de aanvallers stuk voor stuk zouden we ten, wat'hun collega met den bal ging doen. In de plaats van het doellooze afwachten zonder een welbewuste poging om een vrije positie in te ne men, zou door ontwikkeling van het anticipatie vermogen de kans op efficiënt samenspel zeer wor den verhoogd, wat het oombineeren gemakkelijker zou maken en het tempo ten goede zou komen. Voorwaartsen als Van Luin, Himpers en Blee- lcer mangelt het waarlijk niet aan goeden wil en enthousiasme, maar speciaal de beide eerstgenoem- den zien alleen den bal, doch letten noch op de positie van hun teamgenooter>, noch op die der tegenstanders. Bleeker doet in het middenveld menigmaal zeer nuttig werk, als hij in het bezit van het leder is, maar hij maakt het zichzelf onnoodig moeilijk door op een bepaalde plaats te blijven wachten, of de bal zijn richting zal uitkomen. Nochtans heeft hij van de vijf voorwaartsen het meeste begrip van plaatsen ën open spel, om welke reden het wellicht aanbeveling zou verdie nen hem eens als middenvoor te probeeren. Bret houwer Sr. behoort op den vleugel thuis, maar zoowel hij als Van Luin dienen te beseffen, dat de eerste taak van een buitenspeler is zoo snel mogelijk door voorzetten het binnentrio seoring- kansen te bieden. Van Luin maakte het wel wat erg bont, want na den bal tot aan, de achterlijn te hebben opgebracht, schoot hij telkenmale zon der te kijken op doel, waar een kalme pass dik wijls een bijna zekere goal zou hebben opge leverd. Over het verdere gedeelte van de Kennemers- ploeg valt veel goeds te zeggen; Horeman, Stee man en Six vormden als halfbacks een linie, die defensief doeltreffend werkte, doch die tevens de gewenschte hechte schakel tusschen aanval en ver dediging had kunnen zijn, indien de spil Steeman niet te veel was achter gebleven en Six niet zoo slordig geplaatst had. Deze Six is een veelbelo vend speler mét veel kijk op het spel: zijn afne men was dikwijls prima, zijn snelheid van han delen alleszins voldoende, maar hij bedierf dit uit stekende werk meestal door te haastig en te on doordacht naar voren, trappen van dén vrijgemaak- ten bal. In de'achterhoede heelt Balder een welhaast feillooze' partij gespeeld, waarbij vooral zijn tac- tiéch opstellen en het trappen van een goede leng te opviel. Reinders stond hem goed ter zijde, doch besteedde te weinig aandacht aan den vijamdelijken linksbuiten, terwijl keeper Brethouwer, behou dens enkele zwakke momenten in gevallen, waar bij hij had moeten uitloopen, een betrouwbaren indruk maakte. Alles tezamen genomen heeft het Kennemers- elftal in de tweede helft een beteren indruk ge vestigd dan voor de rust, toen de voorhoede met den wind in den rug nimmer genoeg balcohtrole en samenwerking vermocht te toonen, noodig om tot een doeltreffende afwerking van de aanvallen te komen. Indien men bij terugkeer van Van der Putten op de spilplaats, Steeman in de voorste linie zou plaatsen, zou dit de doortastendheid en de eenheid van dén aanval metterdaad verhoogen. Het elftal van H.B.C. is in alle opzichten, sinds den aanvang van het seizoen zeer vooruitgegaan; de spelers hebben stuk voor stuk een meer dan voldoende techniek en balvaardigheid, terwijl er ook tactisch in hun spel zeer veel valt te waar- -xleeren. Van der Horst en Diependaal toonen een duidelijken groei van zelfvertrouwen en van wei felend optreden, zooals destijds tegen De Spartaan, is nu geen sprake meer. Martin Jr. is als links half een aa» -winst; hij is op die plaats een der meesttslovende jongeren van het seizoen. Onland en Veld vormden met Van der Horst een hechte defensie en ofschoon keeper Vink ook ditmaal niet steeds klemvast en te la» gzaam bij het wegwer ken bleek, heeft hij toch ook enkele prachtige „saves" verricht. Het is opvallend, hoe goed het elftal zich op het spel van Kick Smit heeft ingesteld; dit getuigt van gezamenlijk overleg en grondige training Smit was ook nu weer de ziel van de ploeg; als een gene raal dirigeerde hij de manoeuvres en zijn passes op maat vonden bijna steeds een cqllega wat voor de zuiverheid van 'die passes, maar tevens voor de anticipatie van zijn teamgenooten pleit. Van Ba kel was als middenvoor door zijn flii-fk doorzetten meermalen gevaarlijk, doch er waren momenten, dat hij met vlugger afgeven van den bal naar dé vleugels, meer succes had kunnen bereiken. Drayer werkte hard, onderhield steeds het contact met Van Bakel, maar bleef soms wel eens te ver ach ter. De vleugelspelers kunnen op een goeden wed- wedstrijd terugzien, Peperkoorn vierde zijn debuut met een doelpunt en Martin Sr, zou door zijn snel heid nog gevaarlijker zijn, als hij, in plaats van zelf te schieten, een beter geplaatsten teamgenoot den bal voor de voeten speelde, H.B.C. had, met Drayer iets meer in eerste li nie, meer doelpunten kunnen maken. Dat het ove rigens nog bijna een gelijk spel werd, kwam ge deeltelijk als gevolg van het gebruikelijke a 1 te defensieve spel gedurende een periode van de tweede helft. CRITICUS. We hebben al dikwijls gepleit voor den aanleg van een complex sportterreinen mei een sintelbaan enfin, u weet het wel. Daarbij zijn we alt ijd van de veronderstel ling uitgegaan dat de sport daardoor in hooge mate zou worden bevorderd. Tot onzen schrik hebben we echter moeten constateer en dat er aan 'n dergelijke verzameling van sportvelden ook wel nadeelen zijn verbonden. De E. D. O. linksbuiten Nolet kan u daar meer van ver tellen. In den wedstrijd tegen Volendam had hij juist weer eens een snellen ren onderno men toen het snerpende fluitje van den scheidsrechter hepi in zijn vaart stuitte. O, zeker off-side dacht de E. D. O.'er en daar hij een zeer sportief speler is pakte hij den bal netjes op om hem naar een Volen- dammer bacjc toe te schoppen. Wie schetst echter zijn verbazing toen er weer een fluitje ging en de arbiter hem uitlegde dat hij hands had gemaakt. Er was toch al gefloten mopperde de ver baasde E. D. O.'er doch zijn verbazing werd nog grooter toen men hem duideijk maakte dat het eerste fluitje van den korfbal-scheids- rechter die op het ue'd ernaast twee korfbal teams in bedwang hield, afkomstig was. N.E.C., P.S.V. en Be-Quick hebben de leiding Hieronder volgen de ranglijstjes van de eerste klassen in de Afdeelingen II. IV en V. Zooals met ziet heeft N. E. C., dat dezer dagen zijn veertigjarig bestaan vierde, de leiding in het Oosten op den voet gevolgd door Heracles terwijl ook Enschedé zeker nog niet kansloos Is. Merkwaardig is het weinige succes, dat de oude' clubs Go Ahead en A. G. O. V. V. tot nu toe behaalden. A, G. O. V. V. bengelt thans onderaan en het ziet er somber voor haar uit. Kluin, eertijds de schrik der Oos telijke voetbalkeepers, heeft zijn voetbalschoenen v van de wilgen gehaald om zijn club uit het moeras te trekken Het »s mogelijk, dat Charlvarius liever niet met voetbalschoenen uit het moeras zou worden getrokken doch A. G, O. V. V. kan thans niet zoo kieskeurig n zijn Sjef 'van Run. de stoere aanvoerder van P. S. V. smaakt het genoegen, zijn club thans weer boven aar ranglijst te zien prijken en het is voor hem dubbel plei- zierig te weten dat de prima backpartij, die hij nog steeds speelt, daarin een belangrijk aandeel heeft gehad. N. A. C. is twee wedstrijden en zeven punten ten ach ter zoodat de kampioensvlag in Eindhoven al van den voetbalzolder Is gehaald Te meer daar P. S. V. Zondag met een der gevaarlijk ste concurrenten Juliana korte metten maakte. Willem II en Roermond houden beurtelings de roode lantaarn vast, doch ook Helmond en Limbugia bevinden zich nog angstig dicht bij de gevaarlijke buurt. Het Noorden van 1940 roept oude herinneringen wakker want de namen van Be Quick en Velocitas pron ken in oude glorie bovenaan. Be Quick staat er het beste voor doch ook Velocitas" kansen zijn nog niet verkeken- Hei gedrang op de laatste plaats is hier wel zeer hevig. Practisch zijn er nog zes clubs, die daar serieus voor in aanmerking komen. Het is chis geen wonder, dat de sur prises ook al is Sint Nicolaas al lang en breed weer in Spanje, niet van de lucht Zijn. Zoo wort de hckkeslutter van vorige week Achilles met niet minder dan 8—2 van W. V. V. Zoo blijft de spanning er dus in en zullen ook de inhaaldagen wel de noodige kijkers naar de groene velden trekken. •De standen zijn: AFDEELING 3. N. E. C. 11 8 3 0 19 38—16 1.73 Heracles 11 7 3 1 17 37—11 1.55 Enschedé 11 6 3 2 15 26—18 1.36 Tubantia 11 5 4 2 14 27—19 1.27 Wageningen 11 4 1 6 9 24—26 0.82 Ensch. Boys 11 4 1 6 9 19—31 0.82 Quick 10 3 2 5 8 14—21 0.80 Go Ahead 11 4 0 7 8 20—25 0.73 Hengelo 10 3 0 '7 6 22—37 0.60 A. G. O. V. V. 11 1 1 9 3 8—31 0.27 AFDEELING 4. P. S. V. 12 10 1 1 21 43—14 1.75 N. A. C. 10 5 4 1 14 17— 9 1.40 Juliana 11 6 2 3 14 37—23 1.27 Longa 12 6 3 3 15 30—20 1.25 N. O. A. D. 12 7 1 4 15 24—25 1.25 Eindhoven 12 6 2 4 14 30—25 1.17 M. V. V. 11 4 4 3 12 20—15 1.09 B. V. V 12 5 1 6 11 22—24 0.92 Helmond 12 2 3 7 7 12—30 0.58 Limburgia 12 2 1 9 5 16—27 0.42 Willem 2 10 1 2 7 4 15—25 0.40 Roermond 10 1 2 7 4 12—41 0.40 AFDEELING 5. Be Quick 10 7 3 0 17 25— 9 1.70 Velocitas 10 7 0 3 14 19—16 1.40 Leeuwa rderi 10 6 1 3 13 32—14 1.30 H. S. C, 9 4 3 2 11 16—16 1.22 Sneek 9 2 4 3 8 13—13 0.89 Heerenveen 10 2 4 4 8 21—37 0.80 W. V. V. 10 3 1 6 7 22—34 0.70 G- V. A. V. 9 2 2 5 6 18—13 0.67 Achilles 9 1 4 4 6 27—31 0.67 Veendam to s s II 6 20—30 0.60 VOETBALLEED. De trouwe supporters van de voetbalclub Volendam hebben van hun uitstapje naar Haarlem weinig genoegen beleefd. Met niet minder dan zes-nul verloren de Volendammers den wedstrijd tegen E. D. O., dat daardoor zijn kampioenskansen weer duchtig zag stijgen. Zandvoort wint van D.E.M. Van het uit twee wedstrijden bestaande inhaal programma kon alleen het treffen tusschen Zand voort en D.E.M. doorgang vinden. Het gelukte tie thuisclub na harden strijd een kleine overwinning te behalen, waardoor de geelblauwen met iets be tere deelcijfers dan Schot en voorloopig den kop hebben veroverd. Het heeft anders wel gespannen, want tot een kwartier voor het einde had D.E.M. een 21 voorsprong en zelfs toen Zandvoort den stand had gelijk gemaakt, kregen de bezoekers de beste scoringkansen. maar lat en paal stonden ver der succes in den weg. Er was tien minuten gespeeld, toen Schut voor de thuisclub het net wist te vinden, doch nog voor de pauze slaagde Schram er in om den Zandvoort- doelman te passeeren en vijf minuten na de her vatting gaf dezelfde speler D.E.M. tie leiding. De geelblauwen stelden verwoede pogingen in het werk om den achterstand in te loopen, maar ge makkelijk bleek dit niet, totdat het tenslotte aan Andries Weber gelukte. Er werd in den restee- renden tijd fel om het winnende punt gestreden; Van Noort trof met zijn schot de Zantivoort-doel- lat en de terugspringende bal werd door Schram tegen den paal getrap. De thuisclub was fortuin lijker en vijf minuten voor het einde bezorgde De Muinck zijn elftal ee»- 32 zege, die overigens niet onverdiend was. al had een. gelijk spel een even goed resultaat geweest. Behalve San poort, dat .pas zeven keer in het veld geweest is. hebben alle clubs in deze aftièeling thans biji-a de helft van het programma afgewerkt, terwijl de vier hoogst geplaatste elftallen precies tien van de twintig te spelen wedstrijden achter den rug hebben. Een vorig maal wezen we reeds op het groote verschil in kracht tusschen deze vier leidende ploegen en de rest en uit de hier volgende ranglijst blijkt dit overduidelijk. Zooals men ziet. vormt Santpoort als het ware de „trait d'undon" tusschen de sterke en de zwakke teams en het is nog steeds mogelijk, dat deze R.-K, club zich nog terdege kan laten gelden, al schijnt de 73 ne derlaag op eigen terrein tegen Zandvoort het te gendeel te bewijzen. Maar iedere ploeg heeft wel eens een „off-'j.ay", want Zandvoort verloor thuis met 64 van Kinheim om eenige weken later in de uitmatch tegen Schoten met liefst 51 te zege vieren. De doel cijfers toonen voorts aan, dat het leidende viertal elkaar in kracht weinigontloopt: hétzelfde is aan den voet van de ranglijst het geval met Onze Gezellen en Zeemeeuwen. Twee clubs, die een paar seizoenen geleder) gegadigden voor het kampioenschap waren, brengen er ditmaal weinig van terecht, te weten Bloemendaal en Ripperda. wat ons vooral van de witten geducht tegenvalt'. De tot- nu toe gesDeelde 50 wedstrijden hebben 257 doelpunten opgeleverd, een aantal, dat wijst op een behoorliike productiviteit der aanvallers. Dé stand luidt thans; gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Zandvoort Schoten Beverwijk Kinheim Santpoort D.E.M. Bloemendaal T.Y.B.B. Ripperda Onze Gezellen Zeemeeuwen 10 10 10 10 31—18 35—19 36—19 27—21 21—19 25—18 19—29 17—25 17—20 14—31 15—40 Tafeltennis Heemstede lieeft de leiding in de eerste klasse. De uitslagen van de wedstrijden in de afgeloopen week gespeeld lulden: Barna 1—Shot 1 3—7 T. O. G. 2—T. O. G. 3 9—1 .Heemstede l—T. O. G. 1 7—3 H. T T. C. 2—L. U. T. O. 1 5—5 Barna ontvangt op 10 December T. O. G. 1. T. O. G. 1 mag thans geen wedstrijd meer gelijk spelen of verliezen, wil zij een kans behouden op de bovenste plaats, daar zij door een 7—3 nederlaag twee punten achter geraakt is. Op 10 December wordt eveneens gespeeld T. O. G. 3— Heemstede 1, dat een groote overwinning voor Heemstede zal opleveren. Dit team heeft momenteel de leding door een fraaie overwinning op T. O. G. 1. Zou Heemstede haar kampioenschap prolongeeren? Het blijkt, dat Wol- ters c.s. er steeds beter in komen, zoodat de kans hierop zeker niet gering is. Shot 1 ontvangt op 12 December T. O. G. 2, Hoewel Shot thuis moeilijk te verslaan is, gelooven wij toch, dat T. O. G. 2 er in zal slagen de overwinning te behalen. AT een voetbalclub met 82 een wed strijd wint komt niet eiken Zondag voor doch geeft nog geen aanleiding tot bijzonder com mentaar. Indien er echter twee eerste klasse elftallen in een afdeeling met deze. korfbal- cijfers den eerepalm wegdragen dan is dit wel een zeer aparte gebeurtenis, temeer als ook in een andere afdeeling deze magische cijfers een 'Triaal op het uitslagenlijstje prij ken. N. E. C. dat stevig de leiding heeft in Afdeeling III stuurde A. G. O. V. V. u weet wel de club van Kluin met een 82 nederlaag naar huis en Heracles deed hetzelf de met Hengelo. Tenslotte wilde Achilles toonen, dat ook het Noorden nog wel schut ters heeft want ook W. V. V. smaakte het twijfelachtige genoegen de thuis-reis met twee goals voor en acht tegen te mogen aan vaarden. De eer van het Westen werd hoog gehouden door II. D. V. S. dat K. F. C. de roode lantaarn nog vaster in de hand drukte en met zeveneen, dat is dus aan heide kan ten één doelpunt te weinig, ook een overwin ning behaalde, die klonk als het bekende Schiedamsche glaasje. Tenslotte bleef ook het Haarlemsche rayon niet achter, want E. D. O. bezorgde de Volendainsche voetballers een on aangename en late Sint Nicolaas-surprise. Het werd 60. En dat was dus voor de wijd- broeken geen gelukkige dag. Of de bal te glad was, de doelverdedïger te slecht of het terrein te drassig? We weten het niet. Maar laten we de oorzaak niet te zeer in het nega tieve zoeken, doch eerlijk toegeven, dat de voorhoedespelers Zondag hun dag hadden. Zij verdienen een eeresaluut. Dat z[j hun hierbij dan gegeven! Ranglijstjes. AFDEELING I. Eerste klasse. D. F. C. Stormvogels Sparta Feijenoord 't Gooi K. F. C. Ajax Blauw Wit E. D. O. H. V. C. Hercules H. B. C. Velox Watergraafsmeer Hilversum Spartaan Volendam Kennemers R. C. H. H. F. G. 29—17 28—19. 27—15 14—13 2016 17—17 24—20 18—22 12—20 8—38 AFDEELING 2. 0 18 27— 9 3 14 2615 3 11 24—25 4 12 31—21 3 8 16—,13 3 8 18—13 5 9 31—27 5 6 18—28 7 5 18—37 6 4 12—31 0.82 0.66 0.50 0.44 AFDEELING X. 2e klasse B.- 28— 5 22—15 31—17 20—18 27—25 15—16 22—25 15—20 16—23 20—33 16—23 9—21 0.89 0.64 0.55 Waterpolo TJ 1—H. Z. EN P. C. 1 (2—6) De voor de wintercompetitie van den Nederlandschen Zwembond gespeelden wedstrijd tusschen IJ en H. Z. en P. C. eindigde In een 6—2 overwinning voor de Hagenaars. AFDEELING L Eerste klasse. Sparta—DW S 4—3 't GooiFeijenoord 1—2 DFC—ADO 4—4 Hermes-DVSKFC 7—1 2e klasse B. OSV—DWV afg, ZeeburgiaW. Frisia 0—1 ZFC—Alc. Victfix 2—2 AFC-WZ 4—2 le klasse B EDOVolendam 60 Watergraafsm.HFC afgek. Hercuies—RCH 1 VeloxHilversum 33 De KennemersHBC 1—2 3e klasse B: SantpoortBl.daal afgek. ZandvoortDEM 32 4e klasse H. ADO 1920—THB 2—1 Reserve le klasse. De Spartaan 2Storm vogels 2 30 Ajax 2BI. Wit 2 20 RCH 2Haarl. 2 0—5 DWS 2Hilversum 2 5—4 Reserve 3e klasse C. DWV 3—WMS 2 1—2 Haarlem 3—DWS 4 VVA 2Zandv, 2 43 AFDEELING EL Ie klasse. cw—vsv VUC—HBS afgek. 2—2 AFDEELING HL le klasse. NEC—AGO W 8—2 HeraclesHengelo 82 Ensch. BoysEnschede 0—1 TubantiaQuick 31 Go-ahead—W agen.in.gen 6-0 AFDEELING IV. le klasse. Helmond—LONGA 0—3 JulianaPSV 35 RoermondMVV 11 gestaakt Willem IINAC afgek. BVVNO AD 4—2 ELndh.Limburgia 14 AFDEELING V. le klasse. SneekBe Quick 00 AchillesWVY, 6-4

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 7