mmi Het menu van den dag De Torenwachter AB'S AVONTUREN ONS KNIPPATROOIN QezeCCiye JCecstaeccasiitQea. ZATERDAG 21 DECEMBER 194Ö HA ARE EM'S DAGBEAD Als Uw 1ICID VLEKKERIG is of wanneer VKTWORMl'JKS OF I'UISTJKS Uw teint dreigen te bederven, neem dan Radox! lederen avond betten niet warm water, waarin een weinig Radox is opgelost, doet wonderen. Bovendien spaart het zeep. als ge wat Radox in Uw waschwater doet. Bij apoth. en drog. 41 ct.en 15 ct. incl. verh.O.B. (Adv. Ingez. Med.) daarna door losgeklopt ei en dan weer door paneer meel en bakken in ruime, heete frituur. Broodpudding. 3/4 1. melk, 100 gr. (4 sneden) brood, 20 gr. custard, 50 gr. suiker, vanillesuiker, 100 gr. bitterkoekjes. Bereiding: de melk aan de kook brengen en de bitterkoekjes hierin laten wer ken. Deze eruit scheppen en nu het brood in de melk fijnroeren. De custardpoeder met wat koude melk aanmaken, dit bij de broodpap gieten en even goed door laten koken. De vanillesuiker, de suiker en wat zout er door roeren en den omgespoelden puddingvorm laag om laag vullen met de brood massa en de geweekte bitterkoekjes. Er voor zorgen dat de bovenste en onderste laag uit broodpudding bestaat. Als de pudding koud is, keeren. Stoofpot van wortelen, uien en groene erwten. Vrachtenstrooprijst met maïzenasaus. RECEPTEN. Groene erwten en capucijners heeft men kun nen koopen. In een gezin van 4 personen krijgt men 4x1 pond van deze peulvruchten. Wanneer men dus 1 maal groene erwten en 1 maal In de tweede week capucijners eet, heeft men voor de 3e en 4e week ook nog weer over, en kan men deze ge bruiken voor een dergelijken maaltijd of voor soep. Witte boonen- zijn, hoewel van verleden jaar. nog te koop. Wanneer men ze 2 x 24 uur weekt en gaar kookt in het weekwater met wat vet of een stukje spek. zijn ze heel goed te gebruiken. Stoofpot van wortelen, uien en groene erwten. Benoodigdheden voor 3 a 4 personen: 200 gr. groene erwten, 1 K.G. aardappelen, K K.G. wor tels, 1/4 K.G. uien, 4 d.l. melk. 60 gr. vet, zout. Bereiding: De erwten wasschen, en 24 uur laten weeken. Daarna opzetten met zooveel van het weekwater, dat ze goed onderstaan, één lepel vet toevoegen en gaar koken f 1 a. 11/2 uur). De erwten met een schuimspaan uit de pan scheppen, het kooknat aanvullen met de melk. en door laten koken. Onderin de helft van de geschilde, in stukken ge sneden aardappelen leggen, hierop de helft van de erwten, dan de gesnipperde wortelen en uien. de rest van de erwten en de rest van de aardanpe- len. Het vet er opleggen, de pan goed sluiten, vlug aan de kook brengen en op een klein vuur verder gaar laten worden fpl.m* 34 uur). De be- standdeeelen los met elkaar vermengen, op smaak afmaken met wat zout en het kooknat in een juskom schenken en er bij geveh. In plaats van melk, kan men om het eiwit, dat in dezen maaltijd voorkomt vollediger te maken, een paar lepels magere melkpoeder toevoegen. DISTRIBUTIE, maar niet van JOZO en NEZO, Uw hygiënisch verpakte keukenzout. (Adv Ingez. Med.) EEN VERHAAL VAN DE ZEE. bewerkt door ADRLAAN J. HUISMAN. (Nadruk verboden). 27) Vertel maar niets, als het u pijn doet. vader tje. Maar ik ben bereid meer te lijden, dan ik in al deze dagen en nachten uitgestaan heb, als het uw verdriet verminderen kan. Het is Gods wil, antwoordde hij zacht, dat ik zooveel beproevingen te doorstaan krijg Ln een pe riode van mijn leven, waarin ik dacht, dat mij nog een paar jaren van kalm geluk zouden beschoren zijn. Er is niets op de wereld, dat ons van u kan schei if*-, verzekerde Consiance geroerd. Neen, riets voegde Enid er met evenveel na druk bij. terwjji zii zich dichter tegen Brand nestelde. Hij glimlachte veelbeteekenend. Je vergeet, Enid, dat er een ernstige kars is, dat jij me in ieder geval gaat verlaten terwille van een ander. Ze bloosde hevig. Dat is juist net afschuwelijke van te gaan trouwen zei het meisje met vuur. Je hebt meisjes, die dolblij zijn. juist omdat ze dan een nieuw le ver orvrer vreemden beginnen. Maar als ze er zoo over denken, kunnen ze nooit 'eer gelukkig tehuis hebban trehrd Als ik overtuigd was. dat mijn hu- weli'k met Jack een sche'dm? beteekende van u en Onnie. Zou je hem opgeven en schreien tot je geen tranen meer had, nietwaar? Neen, kinderen, dat is niet de manier om er over te praten. Ik zal jelui wat vertellen. Jelui moet je voorbereiden op heel onverwachte veranderingen in je leven. Twee bui tengewoon belangrijke gebeurtenissen hebben in een paar uur plaats gehad. Constance, jij hebt van avond voor het eerst in je leven je moeder gezien en Enid heeft haar vader gezien Ik wist al twee dagen, dat meneer Traill Enid's vader is. Een oogenblik vreesden Enid en Constance alle bei, dat de geestelijke en lichamelijke spanning van de laatste dagen zijn geest verbijsterd hadden. Wat hij in hun oogen las, was caet in de eerste plaats ongeloovige verwondering, maar schrik. Enid, zei hij na een pauze, ik heb daar niet veel aan toe te voegen. Bewijzen voor wat ik je vertel heb ik niet, maar een man als meneer Traill zou me niet geschreven hebb'en gelijk hij deed, als hij niet heel zeker van zijn zaak was. Hier is de brief. Lees hem hardop! Hij overhandigde haar den brief van haar vader. Constance, die volkomen sprakeloos was van ver bluftheid, keek over haar schouder en samen ont cijferden zij het ietwat-kriebelige handschrift van een man, die jarenlang niet veel anders met de pen had gedaan dan alleen zijn hand teek ening zetten. Toen ze den brief gelezen had, barstte Enid in tranen uit Het kan niet waar zijn, vader, sriikte ze. Ik ben mijn leven lang uw dochter geweestwaar om zou ik nu van u worden weggenomen? Ik geloof, dat hei volkomen waar is, ant woordde Brand kalm en de noodzakelijkheid om te troosten was een weldaad voor hem zelf. Meneer Traill spreekt van bewijzen. Jij hebt hem leeren kennen, ik heb ternauwernood een blik, een woord met hem gewisseld, maar ik krijg niet der indruk dat hij een man is, die lichtvaardig dergelijke dingen zou beweren. Bovendien is het heelemaal niet om te huilen, als er plotseling een schatrijke vader uit de lucht komt vallen! Ik vind, zei Constance, dat de manier waarop hij schrijft over. de liefde, die je aan vader ver schuldigd bent we! heel sterk wijst op de echtheid van zijn aanspraken. en ook heel erg voor hem pleit. En zich daarop tot haar vader wendend, ver volgde ze: Vaderlief, als het u niet te zwaar valt, vertel me dan van mijn moeder. Ze moet me herkend hebben en dat is de verklaring, waarom ze me op eens een kus gaf. Gaf ze je een kus? vroeg Brand. Ieder woord drukte een crescendo van verbazing uit. Ja. Op een middag kwam ze bij mij in de keu ken op den vuurtoren. Terwijl Enid en Payne even ,naar boven waren naar u toe was ze opeens onbegrijpelijk ontroerd, viel me om den hals en kuste me. Het verbaast me eigenlijk niets. Arme Nanet te! Ze is in zekeren zin altijd een droomster ge weest. Nooit tevreden, altijd verlangend naar iets anders, eeuwig onrustig. Eigenlijk was ze niet ge- Schikt voor eet kalm huiselijk leven. Ze had een rusrteloozen aard. Toen ik met haar trouwde, was ze achttien. Ik dacht, dat ik haar zou kunnen op voeden: haar het aantrekkelijke van een rustig huiselijk leven zou kunnen leeren waardeeren. Maar het was een vergissing. Misschien zou het een minder-meegaand karakter als het mijne gelukt zijn een betere echtgenoote en huisvrouw van haar te maken. Toen ik met je moeder trouw de. Constance, was ik attaché bij de Brïtsche am bassade te Parijs. Haar meisjesnaam was Nanette de Courtray. Die naam klinkt wel Frarsch, maar de familie woonde al geslachtenlang in Engeland en was ook volkomen verengelscht. Toch heb ik me achteraf wel eens afgevraagd of er 3n het tempe rament van je moeder niet iets ón-Engelsch iets zuidelijks was. Toen ik trouwde was ik erfgenaam van een titel, dien ik nu kan voeren. Naar recht en wet ben ik Sir Stephen Brand, negende baronet van Lesser Hambledon in Northumberland. Eu u werd vuurtorenwachter! Het was Enid, die dezen uitroep slaakte. Con stance zat zwijgend, in gespannen, ademlooze aan dacht voor wat er verder zou komen. Ze was vol strekt niet verbaasd te vernemen, dat haar vader iemand van goede familie was. Ja; lampenpoetser en overbrenger van scheeps- signalen! Zijn we er minder gelukkig om geweest? Een nadrukkelijk „neen", klonk uit twee monden tegelijk. Je moet je ook vooral niet voorstellen, dat ik door dien titel een buitengewoon rijk man gewor den ben. Het landgoed was verwaarloosd. Tijdens het leven van mijn vader, dat wil. dus zeggen tot voor vijftien jaar, bracht het niet meer dan een duizend pond per jaar. Nu, nadat er de laatste ja- ren krachtig" gereorganiseerd is, halen we er althans een drieduizend uit. Jelui herinnert je natuurlijk niet meer dat ik, in den tijd dat ik op Flamborough Head gestationneerd was, eens een paar dagen met verlof ben geweest.voor de begrafenis van mijn vader. Maar dat geld is voor ons genoeg om eeri rustig leven te hebbed, nietwaar? Genoeg om jou in een positie te plaatsen, nietwaar. Enid, dat Lady Margaret tenslotte niet veel tegen je in te brengen had. Genoeg ook, niet waar, Constance, om jou in de gelegenheid te stellen, als het zoover is, den man van je keuze te kunnen volgen, hoe diens po sitie ook mag zijn. Maar is het geen mogelijkheid, vadertje, vroeg Constance zacht, dat de oude tijden weer terug komen? Wie zal het zeggen? Deze dingen staan niet in menschelijke macht. Ik hoef jelui niet te vertellen, dat het inkomen, dat mijn vader mij geven kon, nauwelijks genoeg was, om mijn stand in diploma- tieken dienst op te houden. Toch trouwde ik. Met de grootste zuinigheid ging het den eersten tijd. Maar Nanette schikte zich hoe langer hoe moeilij ker in dat sobere leven en in de noodzakelijkheid, iedere penny om te keeren voor hij werd uitge geven. Ze hield van uitgaan, veel menschen zien. ze had behoefte aan mooie kleeren, kortom aan al die dingen waar een eerzuchtige jonge vrouw waar de aan hecht en die ik haar riet geven kon. Daarbii kwam. dat ze. zooals ik daarnet al vertelde, heel moeilijk in het gewone gareel van maatschappe lijke en huiselijke plichten kon loopen. Ze was daarbij ook werkelijk een kunstenares. Ze zong buitengewoon mooi, ze leed er onder, dat ze haar talent niet arders kon uiten dan op zijn best in kleinen, vriendschappelijken kring: het tooneel met zijn schittering en klatergoud, met zijn dikwijls valsche beloften van roem en bewondering, trok haar met magische kracht. Er hielt» tenslotte geen redereeren. er hielpen geen goede en geen booze woorden meer tegen: ze moest volgen wat ze haar roeping noemde.... alsof ze geen andere roeping had! Want inmiddels was jij geboren, Con stance en juist misschien doordat dit haar nog meer huiselijke pliehter oplegde, werd ze steeds ontevredener en recalcitranter. Ze is uit mijn le ven verdwenen, een drang sterker zelfs dan het moedennstinct, heeft naar weggedrevenZe J naar Amerika gegaan Eén brief heb ik nog vas haar gehad, waarin ze me meldde, dat ze een en gagement had gevonden aan een opera in Boston. Verder heb ik rooit meer iets van haar gehooid; ik heb er eerlijk gezegd ook nooit moeite voor gedaan. Vandaar ook. dat haar aangenomen naam me niets zei. toen ik dien op den vuurtoren hoorde Toen zij weg was. heb ik mij uit de wereld terug getrokken. Ik had genoeg van alles; mijn bitterheid is ra al die jaren misschien nog niet eens heele maal uitgesleten. Dat ik in den vuurtorendienst verzeild raakte is puur toeval. Het was het idee van een vriend dien ik van m'n ellende verteld had Het leven op een vuurtoren met zijn eenzaam heid zijr zwijgzaamheid, zijn vergezichten over de eindelooze zee met haar eeuwig-wisselende schoon heid bcvie' mij. Ik vond er een rustige tevreden heid en het was. niet zijn betrekkelijk gevaar, af wisselend en spannend genoeg: het liet gelegenheid tot studie en nadenken, het bracht vredige dagefl en droomloo/e racb+en; net wasin één woord beter dan het leven aan land tusschen de men schen. die niets'anders doen dan jagen naar roem en eer en geld en daar het neiligste voor opofferen. En doordat ik niet geheel onbemiddeld was, be hoefde ik mij de kleire luxes en genoegens, die een beschaafd man nu eenmaal niet missen kan, niet te ontzeggen en kon ik jelui een opvoeding geven, die niet al te ver was beneden die. welke jelui ge. kregen zotidcr hebben, wanneer ik als Sir Stephen Brand mijn plaats in de woelige wereld was blij ven innemen. Alleen mijn vertrouwde notaris en onze goede huishoudster Mrs. Sheppard weten mijn geschiedenis. En nu heeft het noodlot of God* hand je moeder en mjj na zooveel jaren weer samengebracht. Er viel een lang stilzwijgen. Eindelijk vroeg Constance: Vader, is mijn moeder nog altijd uw wettige vrouw? Uit het feit dat, zooals Payne me vertelde, ze de herhaalde aanzoeken van mijnheer Traill zoo hardnekkig heeft afgewezen, leid ik dat ook af. (Wordt vervolgd.) Doch lang had hij geen rust. Door de strooming van het water veranderde de ijsberg van richting en stevende recht op de kust aan en wel juist ln de rich ting waar de dikbuikige heer stond. Van angst trok Ab reeds zijn beenen omhoog en zocht met zijn handen naar steun aan de gladde randen van zijn zitplaats. Met een oorverdoovende klap knalde de ij6berg tegen de kust, schoof gedeel telijk over de aldaar liggende proviand- vaten heen en barstte toen met een tweeden geweldigen knal als een zeepbel uiteen. De stukken ijs vlogen tientallen meters door de lucht. Ab zelf werd al draaiende driemaal ln de ronde geslin gerd en.... ....kwam met een plof neer temidden van een berg gebroken stukken ijs. Van alle kanten daalden op den armen Ab stukken ijs neer. Hij werd er haast onder bedolven. Door de kracht van het val lende Ijs sprongen de ijzeren banden van de houten vaten en rolden deze naast de rollende tonnen voort. Het dikke heertje was geheel zijn kwaad heid vergeten en had zoo'n haast om weg te komen, als hem nog nooit was overkomen. Doch toen de Ijsberg geheel van vorm was veranderd ln een massa gruis, werd alles doodstil. Dit verbaasde zeker den hollenden dikkerd ook. want hij bleef plotseling stil staan en draalde zich om enholde terug om den armen Ab te bevrijden. „Och. meneeradozucht te Ab, die het taaltje naSapte, „hellepo uo mijo gauwo". kinderzegels te koopen! Zegels èn briefkaarten, al lebei beschaafd en zeer smaakvol uitgevoerd. In het speciale nummer van het tijdschrift voo armwezen, maatschappelijke hulp en kinderbeschet ming, dat aan de actie der kinderzegels gewijd is lezen we o.a.: „Zoo moeilijk als dit jaar hebben wij er in al dli jaren van ons bestaan nog niet voorgestaan! Dit i zóó duidelijk dat nadere motiveering volslage overbodig is. Maar van twee andere in dit verband belangrijk gegevens zijn wij even zeker: van den nood der in stellingen die zich het lot van het Nederlandschi misdeelde kind aantrekken èn van de warme be langstelling van zeer velen voor dit kind. Als ik zie naar de moeilijkheden in eigen gezii en ik denk dan aan de instellingen met haar zon gen, dan behoeft mijn verbeeldingskracht niet groei te zijn om te beseffen hoe een bijdrage uit de op brengst van Weldadigheidspostzegels en Kinder briefkaarten thans zal vallen als een druppel (moch ten het zijn vele, groote druppels) op een gloeiendi plaat! Van de zeer vele kleine aankoopén zullen we he ditmaal meer dan ooit moeten hebben. In pl.m 1000 plaatsen in Nederland worden vil de plaatselijke hulpkrachten de zegels en briefkaar ten verkocht. Deze krachten zijn: damescomités doktersvrouwen, onderwijzeressen, predikanten schoolhoofden, notarissen, kantoorhouders P. T. T, enz. enz. Overal is deze drie weken met groote ani mo gewerkt. En dit wel op verschillende manieren: in tentje in het postkantoor, in sommige groote winkels, langs de huizen, onder kennissen in kleinen kring, op be stelling per bestelkaart, al naarmate een plaats et zich toe leende. Ook P. T. T helpt reusachtig mee. De bestellen gaan den boer np met zegels in hun tasch. Aan di loketten vragen de ambtenaren of men kinderzegels wenscht. Kortom: nog nooit was de activiteit zoo groot! 't Zal weldra Kerstmis zijn en dan volgen Oui en Nieuw. Geen Nederlander, die in deze dagen geen vrien den of kennissen blij wil maken met een heil- wensch of groet. Laten we hiervoor de kinderzegels en de brief kaarten gebruiken. Laten we ze gebruiken. d.w.z. als iets dat bruik baar, noodig is Het zijn zegels en kaarten, geen curiositeiten. We betalen er enkele centen meer voor enals we dit allemaal doen worden duizenden misdeelde kin deren geholpen! Alle Nederlandsche vrouwen doen dus mee! Voo: het kind! KERSTFEEST. Elk feest stemt tot bezinning. Of we nu een huwelijk feestelijk vieren of een verjaardag, of wij het Paaschfeest herdenken of Kerstmis, altijd is er een ondergrond van ernst, die aan het feest een diepere beteekenis geeft en die het onder scheidt van wat- wij gewoonlijk met het woord „fuif" plegen te bestempelen. We gaan dus het kerstfeest vieren maar ik ben heelemaal niet in de stemming om aan een feest mee te doen, zult u misschien zeggen. Waarom eigenlijk niet? Omdat de wereld zwart en somber is, omdat de toekomst er allesbehalve rooskleurig uitziet, omdat de stemming er aller minst naar is om het woord „feest" tot leven te laten komen? Maar dat is dan toch een groote dwaling; j u i s t nu de wereld zoo duister is, zoowel in let terlijken als in figuurlijken zin. is het meer dan ooit de tijd om Kerstmis, dat zoo'n hoopvolle be lofte inhoudt voor de toekomst feestelijk te vie ren. En de intimiteit van het gezin moet dan de innige sfeer scheppen die bij het geboortefeest past, de teerheid van het jonge leven, het geluk van de omstanders, de hoop op een gelukkige toekomst. Natuurlijk zou het heerlijk zijn, als wij een vroolijke lichte buitenwereld konden betrekken in al dit mooie, maar nu dat niet kan, blijft er bin nenshuis nog zooveel goeds te beleven, dat het dwaasheid is om het feest te willen negeeren. Daarbij komt dat menigeen de feestelijke sfeer naar buiten zal kunnen uitdragen en daardoor zijn steentje zal kunnen bijdragen tot het ver spreiden van wat licht, hoe gering misschien ook. Toch zullen er ook nog wel menschen zijn. die van de intimiteit van het kerstfeest niets moeten hebben, maar die het als een reden om te fuiven willen beschouwen. "Dus vragen zij het huis vol gasten, zij versieren een daverenden kerstboom en zij vieren een jolig feest alsof het een fuifje be treft onder de meest zorgelooze omstandigheden die wij ons kunnen indenken. Hiermee wil ik allerminst zulke fuifjes in een slecht daglicht stellen, maar dat zij in de omstan digheden van heden niet passen, daarover zal ieder het toch wel eens zijn. Zij zijn goed voor zorgelooze tijden, en dan kunnen zij de ontspan ning geven die wij zoo nu en dan eens noodig heb ben, en die zich aldus kan laten gaan in een kin derlijke vreugde-uiting. Maar daar is het kerstfeest niet geschikt voor, en zeker niet dat van 1940. Sluit u aaneen, haal de band nauw aan met uw gezin, en woont u alleen, probeer dan enkele goede vrienden bij elkaar te krijgen, waardoor, ook die gezins-eenheid wordt geschapen, die dit feest tot een lichtend rustpunt van dezen donke ren winter maakt. E. E. J.—P. Vrouwen, koopt kinderzegels Nog een laatste zetje en het doei is bereikt! Ja, natuurlijk hebt u er al in de kranten over ge lezen en zeer zeker hebt u ze zelf reeds gekocht. Maar toch is 't niet overbodig, meer nog: het is noodzakelijk, dat u ook in uw eigen vrouwenrubriek nog even een aansporing ontvangt om kinderzegels te koopen. Wie zijn nauwe: aan elkaar verbonden dan vrouw en kind? Wie kunnen ooit méér gevoelen voor de hulp aan misdeelde kinderen dan juist vrouwen? Daarom is het ons aller plicht vooral dit jaar veel JONGEDAMES BLOUSE EN ROK. Combinaties van effen en geruite stoffen woi den in de komende maanden zeer veel gedragen evenals streepdeséins. Zij maken het mogelij veel afwisseling aan te brengen en leenen zici vooral voor slanke persoontjes. De rok bestaat ui twee banen met gedeeltelijk opgestikte plooien Sportieve blouse met rechte band aan onderkan: Hoogsluitende kraag. Benoodigde stof rok ^70 c.M., blouse 2 M. Patroon in maat 42, prijs 26 ets. Het patroon is van Maandag af gedurende ee week verkrijgbaar bij de bureaux van dit blac Gr. Houtstraat 93 en Soendaplein 37. *t Heerlijke Kerstfeest staat voor de deur. Meer nog dan andere jaren zullen we, nu 't buiten zoo donker is, behoefte hebben dit feest samen te vie ren en misschien willen we nu ook elkander een kleine verrassing bereiden. Veel mag het niet zijn, immers 't is onze goed- Hollandsche traditie, dat de echte cadeaux door Sinterklaas worden gebracht en dat het Kerst geschenkje slechts een verhooging mag zijn van de gezellige sfeer. Onze teekening laat u zoo 't een en ander zien van aardige Kerstverrassingen, die weinig geld en dat is ook belangrijk! weinig of geen punten kosten. Daar is b.v. het flatteuze vest, waar elke vriendin blij mee zal zijn. 't Kan gemakkelijk worden ge knipt uit een coupon van 1/2 m. lengte en 1.40 m. breedte, dus geheel zonder punten. Kunt u geen coupon in die aardige geruite stof krijgen, ja, dan zult u een paar puntjes moeten offeren. Maar 't zal dan ook een succes zijn. Het patroontje is werkelijk zoo eenvoudig, dat Iedere vrouw, ook al is ze nog zoo ongeoefend mgt naald en draad, dit best in korten tijd kan maken. Een nog eenvoudiger cadeautje dat toch bijzonder aardig kan uitvallen is het taschje. Het wordt gemaakt van dik zijden koord en ver sierd met een paar glinsterende metalen knoopen. Denkt u er vooral aan dat het slagen van dit werk stukje afhangt van een goed begin Eerst worden de einden van het koord stevig met machinezij omwikkeld, waardoor het niet los kan springen of rafelen. U begint dan in het midden, steeds het koord óm het middelpunt wikkelend en tegelijkertijd met onzichbare steekjes vasthech tend, zoodat zich een ronde platte schijf vormt. Twee van zulke schijven grootte naar verkie zing worden aan elkaar genaaid. In 't midden loopt er een eind koord omheen, dat tegelijkertijd deze verbinding nog steviger maakt en als „hand vat" dienst doet. Tenslotte komt op de beide middel punten een mooie metalen knoop en wordt het taschje, dat zeer geschikt is om een zakdoek, poe derdoosje en portemonnaie te bergen, met een mooie kleur zijde misschien van een overge schoten lapje? gevoerd. Heel aardig is het als u er voor uw vriendin nog een bijpassend ceintuurtje bij fabriceert. Uw Kerst geschenk zal dan zeker succes hebben! EENVOUDIG FEESTMENU VOOR KERSTMIS. Ansjovis op toast Kerrysoep Kaascroquetten Gemengde groentenschotel Broodpudding. Vruchten en zoetigheid. Recepten: Kaascroquetten. 30 gram boter, (1 1/2 afgestr. eetlepel), 30 gram bloem (ruim 3 1/Z afgestr. eet lepel), 2 1/2 d.L. melk, (2 1/2 theekopje of 2 1/2 maatje), 200 gram (2 ons) geraspte kaas, peper, zout. Bereiding: De boter smelten, bloem toevoegen en onder goed roeren de warme melk bijschenken. Laten doorkoken tot een gladde saus en de kaas er door roeren. Als de massa goed koud is, er croquet- ten van vormen, deze wentelen door paneermeel, VOOR DE KINDEREN

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 6