KORT NIEUWS. r r ZOO In het Buitenland. Voor lange avonden TERDAG 21 DECEMBER 1940 H X A R L E M'S D A G BEAU uitsch legerbericht. Objecten in het centrum van Londen aangevallen SRLIJN, 20 December (D.N.B.) Het opper- vaii de weermacht deelt mede: ien duihboot rapporteert dat zij haar veertig- vijandelijke koopvaardijschip tot zinken ge- ht heeft. Hierdoor heeft de commandant van boot, Kapitan-leutnant Schep,ice, in totaal 975 .b.r.t. tot zinken gebracht en zoodoende derde duikbootcommandant de grens van 900 ton overschreden. ij een torpedo-aanval van vijandelijke vlieg en op een Duitsch patrouillevaartuig wist het tuig door den onmiddelijk in actie komenden eer verscheidene treffers op een vijandelijk jtuig te plaatsen, terwijl de vijandelijke tor i's haar doel misten. jt luchtwapen maakte gisteren verkennings- ihten boven Groot-Brittannië. In het St. rge-kanaal, ten zuiden van Carnsore Point, ikte het een schip van 1200 b.r.t. door voltref- midscheeps tot zinken te brengen. den nacht van 19 op 20 December vielen ge- itsvliegtuigen voor den oorlog belangrijke en in het centrum van Londen succesvol met men aan. ritsche vliegtuigen veroorzaakten In den af ge ien nacht hi West-Duitschland door het neer pen van bommen slechts lichte schade aan ge ven. Twee burgers, die zich buiten de schuil- lers bevonden, werden gedood." ONDERSCHEIDING VOOR SCHEPKE. Führer heeft aan Kapitan-Leutnant Schepke, mandant van een duikboot, ter gelegenheid van tot zinken brengen van 200.000 ton vijandelijke pvaardijtonnage het eikenloof verleend, dat be rt bij het ridderkruis van het IJzeren kruis, ihepke is de zevende officier van de Duitsche rmacht, wien deze onderscheiding verleend is. jliaanscb legerbericht. Artilleriegevechten in het grensgebied van Cyrenaïca. exandrië en punten in Oost rika gebombardeerd, itsche bommen op Brindisi. RGENS IN ITALIë, 20 December (Stefani). zijn weermachtsbericht no. 196 maakt het iaansche hoofdkwartier het volgende bekend: In de grenszone van Cyrenaïca heeft onze ar- erie met succes het artillerievuur van den md beantwoord en voorts de gemechaniseerde indelijke strijdkrachten in dén sector van :dia onder vuur genomen. Tijdens een optreden t mitrailleurvuur en bommen zijn onze lucht- raat-ies aangevallen door groepen vijandelijke igtuigen. Onze formaties reageerden hierop en gen een verwoed gevecht aan, Twee Hurricane stellen werden neergehaald, to van onze jagers is niet teruggekeerd. In den cht van 18 op 19 December is Alexandria ge- ibardeerd. den sector van het elfde leger aan het Griek- r front zijn nog hevige gevechten gaande, andelijke troepenconcentraties in verscheidene atsenwerden gisteren hevig gebombardeerd, irbij is een van onze formaties bommenwerpers jr vier Gloster machines aangevallen. Drie mdelijke toestellen werden brandend neerge- öten. Onze ..Picchiatelli" (duikbommenwer- s) deden een aanval op een schip en brachten tot zinken. Voorts bombardeerden en beseho- zij concentraties van vijandelijke gemechani- rde middelen en convooien. Tijdens een aan- Spoging van den vijand op de Albaansche ren Valona, op 19 December, werden drie Blen- im vliegtuigen door onze jagers neergehaald, r. Oost-Afrika is bedrijvigheid van patrouilles artillerie aan de grens van den Soedan. Op 19 eember werden een opslagplaats en verdedi- agswerken van den vijand in de omgeving van temma getroffen. Op 18 December hebben onze egtuigen met bommen van groot en klein ka- er troepen bestookt ten noorden van het sta ll Eriba, voorts spoorwegknooppunten te Haiya, iarbij de doelen rechtstreeks getroffen werden, vier achtereenvolgende golven hebben vijande- ie vliegtuigen bommen laten vallen op Brin- ii. Onder de burgerbevolking werden vijf per- len licht gewond, onder wie twee vrouwen." ENGELSCHE PANTSERSTRIJD KRACHTEN BESTOOKT. Sfadere berichten omtrent de operaties in de zóne de grens van Cyrenaïca en in Albanië, waarvan ilding is gemaakt in het weermachtbericht van ijdag melden, naar Stefani verneemt, dat forma- bommenwerpers vijandelijke gepantserde ydkrachten hebben bestookt ten zuiden van «is, gelegen ten zuiden van Fort Capuzzo. Men sft reden om aan te nemen dat 'behalve twee irricane toestellen, die neergeschoten zijn tijdens rechten door Italiaansche vliegtuigen, nog meer gelsche toestellen van hetzelfde type neergestort tl na den slag tijdens hun terugkeer naar hun at de zware bombardementen betreft die zijn uit- 'oerd op concentraties vijandelijke troepen in schillende plaatsen aan het Grieksche front, :vdt nader gemeld dat uitgebreide branden en rnt- lifingen waargenomen zijn in de nabijheid van jerassi. Tenslotte is een stelling, die door den and bezet was in den sector van Devoli, heroverd or een vastberaden tegenaanval van detache- enten Alpenjagers. DE STRIJD IN ALBANIë. Een specialén correspondent, van Stefani aan het iekschc front deelt nog mede: Terwijl de Grieksche legerberichten, opgeblazen de propaganda van Londen, bijna dagelijks ïldïhg maken van uiterst doeltreffende luchtbom- rdementen op Valona en Durazzo, is de werke- sheid aldus dat men zeer zelden vliegtuigen van Ji tegenstander in de Albaansche lucht ziet en dat enkele malen dat zij er zich vertoonen hun lot aegeld is. Zoo verschenen op 18 December na een figdurige afwezigheid, drie Blenheim toestellen iven Valona, op zeer groote hoogte en wierpen nige bommen. De Italiaansche jagers bondon ech- den strijd aan en na een gevecht van vijf minu- a schoten zij er twee brandend neer, terwijl de irde na een voltreffer neerstortte en verbrandde jdens een poging om te vluchten. De correspondent te Monastir (Bitolj) van het iad. „Pravda" meldt blijkens een Stefani bericht uit «lgrado, dat in den Albaanschen sector van de Ka- en de Mokra versterkingen zouden zijn sange- smen voor de Italianen, die een aanval zouden Hen ondernemen. De correspondent van de ..Vreme" bericht uit Monastir. dat men niettegenstaande het slechte weer dat de operaties verhindert ge looft dat de Italiaansche troepen binnenkort een actie op groote-schaal zullen ondernemen. De „Politika" '.vijst op het belangwekkende feit at de Grieksche bladen vol lof zijn over de Ita- iansche officieren, die dappere tegenstanders ge pemd worden en ten voorbeeld gesteld worden. Rede van Churchill. Het D. N. B. meldt: Churchill heeft Donderdag in het Lagerhuis het woord gevoerd over den oorlogs toestand en daarbij verklaard dat het een fout zou zijn te willen aannemen, dat het gevaar reeds voor bij is. De premier noemde de verliezen van de Engelsche koopvaardijvloot op den Atlantischen Oceaan „zeer verontrustend". De Berlijnsche ochtendbladen leveren critiek op de voorstelling die C-hurchill gaf van den Italiaan- schen tegenaanval in de woestijn van Marmarica. De „Berliner Börsenzeitung" schrijft: „Churchill wil uit de tijdelijke tactische successen der Engel- schen een gelegenheidstransactie maken, vóór de oorlogsgebeurtenissen daar in een nieuwe faze ko men, Daarom had zijn rede van gisteren ten doel Engeland voor te stellen als den credïetwaardïgen en doelbewusten man, wiens groote onderneming zonder twijfel zal gelukken als allen die ook wat willen verdienen een flinke bijbetaling storten. Met het oog op Churchill's verklaringen over den ge vaarlijken militairen toestand van Engeland en in het bijzonder over de onbevredigende resultaten der wapenproductie is het eenigszins onbegrijpelijk hoe Churchill kan zeggen dat het Lagerhuis zich „met een gevoel van rust en zelfs van tevredenheid" op Kerstrecès kan begeven. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" merkt op dat Churchill zoo vriendelijk is geweest te bevestigen dat de opvatting der spilmogendheden over den al- gemeenen militairen toestand ook de zijne is. 21 December, de kortste dag. Even kijken of ze al op zijn, want ik geloof dat het vandaag lieelemaal niet meer licht wordt. (foto Weltbild) Ex-koning Carol van Roemenië, die zich op het oogenblik in Spanje bevindt, wondt, naar het D.N.B. verneemt, in Lissabon verwacht. Hij zou zooals bekend, het voornemen hebben om naar de Vereenigde Staten te vertrekken. Finland's nieuwe staatshoofd Risto Ryti, legt hedenmiddag voor den Finschen Rijksdag den eed op de grondwet af. (D.N.B.) De Zwitsersche. bondsraad heeft verscheidene nieuwe maatregelen genomen met betrekking tot het verwerven van het Zwitsersche staatsburger schap, aldus meldt United Press. Het ministerie van oorlog krijgt het recht personen die twee natio naliteiten bezitten het Zwitsersche staasburger- schap te ontnemen. Voorts krijgt hetzelfde mi nisterie het recht het staatsburgerschap bint-en vijf jaren na de verwerving ongeldig te verklaren. Maarschalk Pétain heeft Vrijdag naar uit Vichy wordt gemeld, den minister van Buitenland- sche Zaken, Flandin, voor een onderhoud ontvan gen. (D.N.B.) Op het traject Leridia-Barcelona is Vrijdag morgen. naar het D.N.B, meldt, een goederentrein ontspoord, waarbij 31 wagons van een tien meter hoogen dijk stortten. Daardoor werd het baanvak Madrid-Barcelona versperd. Bij het ongeluk wer den twee spoorwegbeambten gedood en vier zwaar gewond. De TurksChe nationale vergadering zal binnen kort een wetsvoorstel behandelen, waardoor de vrije Zaterdagmiddag wordt afgeschaft en 't aantal nationale feestdagen wordt beperkt. Deze maat regel wordt, naar United Press verneemt, genomen om de productie te vergrooten. Blijkens een D.N.B.-bericht uit Belgrado, houdt in de westelijke deelen van Joego-Slavië de strenge vorst aan. Vrijdag zijn in verschillende bergstreken van Slovenië temperaturen tot 26 gra den onder nul gemeten. Naar uit Bergen wordt gemeld zijn drie Noren door eigen onvoorzichtigheid gedood, toen een aan gespoelde mijn tot ontploffing kwam. (D.N.B.) De door de regeering van Vichy uitgezonden economische missie is, raar het D.N.B. verneemt, gisteren voor die hervatting der Japansch-Fransch Indo-Chineesohe economische onderhandelingen in Tokio aangekomen. De kweslie der uitwisseling van gewonden. Engelsch antwoord op voorstel van het Internationale Roode Kruis. Het D.N.B. deelt mede: Naar het Zweedsche blad „Dagens Ny'heter" meldt heeft de leider van het Engelsche Roode Kruis, veldmaarschalk Philipp Shetwood, geantwoord op een voorstel van het In- ten a ti on ale Roode Kruis te Genève betreffende instelling van een permanent scheepsverkeer tus- sohen Engeland en het vasteland ten behoeve van uitwisseling van zwaar gewonde krijgsgevangenen juist tegen Kerstmis en ten behoeve van uitwisse ling van post en paketten voor de krijgsgevange nen van beide vijandelijke mogendheden. Hij zegt daarin dat in geval Duitschland een bezette haven voor dergelijke Roode Kruisschepen mocht aanwij zen het Engelsche luchtwapen geenszins zou kun nen garanideeren dat de R.A.F. deze haven niet zou bombardeeren. Zooals bekend is had de rijksregeering onmiddel lijk haar instemming met dit voorstel medegedeeld. Het standpunt van een toonaangevende Engelsche persoonlijkheid ten aanzien van het voorstel eener boven de staten staande organisatie heeft in in ternationale kringen te Stockholm te meer de aan dacht getrokken, daar Churchill's persoonlijke uit latingen ten aanzien van een door verschillende neutrale instanties voorgestelde „Godsvrede" met Kerstmis nog niet zijn vergeten. Verloren Noorsche schepen. Het te Oslo verschijnende blad „Af ten po sten" maakt melding van het verlies van zeven in En- gelschen dienst varende Noorsohe schepen. Dit zijn de motor- resp. stoomschepen „Beaufort" (5053 brt.), „Sven Jarl» (1908 b.r.t), „Stalheim" (1600 b.r.t.), Kong Halfdan" (1456 b.r.t.), .Balzac" (962 b.r.t.), „Tres" (946 b.rt.) en „Gallus" (338 b.rt.) B ij zonderheden omtrent tijd en plaats van het ver gaan zijn niet bekend. Het Amerikaansche radiostation „Mackay Ra dio" heeft een S.O.S. opgevangen van het Noor sche vrachtschip „Varangberg", groot 2842 b.r.t., waarin gemeld werd dat het schip op ongeveer 450 mijl ten westen van de Iersche kust door een duik boot werd aangevallen. Hetzelfde radiostation heeft een draadloos bericht opgevangen van het Engelsche s.s. Carlton", groot 5162 b.r.t., dat mededeelt ten westen van Ierland getorpedeerd te zijn. (D.N.B.) 44ELp IN HET MERK UW BEL lm- irvrTT] EN UW BUE> VERF UW HUISNUMMER WIT (Adv. Ingez. Med.) Voor de Italiaansche luchtmacht. Te Tirana wordt in de daartoe ingerichte ateliers druk gearbeid aan de vervaardiging der parachutes, welke ln groote hoeveelheden voor de luchtvaarttroepen gereed gemaakt worden. (foto Holland-Luce) Uit de benoeming van admiraal Nomoera, een belangrijke figuur zoowel op politiek als op mi litair gebied, tot ambassadeur te Washington, blijkt dat de Japansche regeering zich sterk be ijvert voor een herstel der goede betrekkingen met de Ver. Staten. Hoewel er geen aanwijzin gen zijn voor het uitbreken van een gewapend conflict moet toch geconstateerd worden dat de dreiging boven de Pacific is blijven aanhouden en te Tokio heeft men het thans blijkbaar een geschikt oogenblik geacht een poging te doen om de gevaren te bezweren. Matsoeoka, de Ja pansche minister van buitenlandsche zaken heeft op den afscheidsmaaltijd, die het Japansch- Amerikaansche Genootschap ter gelegenheid van Nomoera's vertrek in de Japansche hoofd stad heeft gegeven, geschetst hoeveel waarde Japan hecht aan het voortduren van den vrede in het gebied van de grootste wereldzee. „Een botsing zou tot'een volledige ineenstorting der beschaving leiden" constateerde hij en hij sprak de hoop uit dat het Nomoera mocht ge lukken alle mogelijkheden voor een conflict uit den weg te ruimen. In gelijken zin als ten opzichte der Pacific uitte Matsoeoka zich ten aanzien van een Ame rikaansche deelneming aan den Europeeschen oorlog. Overigens zeide hij den Amerikanen geen twijfel te willen laten bestaan over het feit, dat Japan trouw is jegens zijn bondgenoo- ten en trouw wil blijven en dat de Japansche buitenlandsche politiek in de toekomst het drie- mogendhedenpact tot kernpunt zal hebben. „Dit beteekent geen dreigement, maar is eenvoudig een constateering om mogelijke misverstanden te vermijden". Deze rede heeft in breede kringen in Japan de aandacht getrokken. De pers spreekt van een krachtige Japansche waarschuwing aan het adres der Vereenigde Staten niet aan den oorlog deel te nemen, en ves tigt er de aandacht op, dat Matsoeoka zich on dubbelzinnig op het standpunt van het drie- mogendhedenverdrag heeft geplaatst. Zonder dat hij de bedoeling had een dreigement uit te spreken, heeft hij over het streven der Japan sche regeering, aldus leest men, geen twijfel ge laten. „Den Vereenigden Staten is den raad gegeven zich buiten den Europeeschen oorlog te houden, of de mogelijkheid van een botsing met Japan op den koop toe te nemen." Tevens komt echter tot uiting dat de missie van Nomoera haar goede uitwerking niet zal missen. De „andere wereld" der Brilteu. Beschouwing van dr. Goebbels. Het D.N.B. meldt: In een artikel in het bekende tijdschrift „Das Reich", dat als kop draagt „Een andere wereld" schrijft dr. Goebbels dat Groot- Brittannië niet meer de mogelijkheid heeft over den afloop van den oorlog te beslissen. Engeland, aldus gaat dr. Goebbels verder, kan thans alleen nog maar kiezen tot hoever het zijn levenscentra wil laten vernielen en in welken toestand het op zekeren dag wil capituleeren. Dr. Goebbels spreekt dan over de talrijke pogingen van de En- gelschen, die tegenwoordig een belangrijke plaats innemen, hun volk en de wereld de steeds wan hopiger wordende positie van Engeland verborgen te houden. Doet geen moeite, aldus verklaart de minister, de Engelsche leidende kringen geheel te begrijpen. Het zal u niet gelukken. Zij leven in een andere wereld. Van de tot dusver veilige positie van haar tot dusver onbedreigd eiland zien zij in Europa alleen een soort koloniaal gebied. Wij wedden tien tegen een dat zij tot dusverre de in terne conflicten in ons werelddeel precies zoo be schouwen als de conflicten tusschen verschillende religieuze secten, zooals bijv. in Indië, die men handig tegen elkaar moet uitspelen om ze des te beter te kunnen beheerschen. Thans begint het tot de Engelschen door te dringen dat "er iets meer op het spel staat dan een kolonialen oorlog, dat Engeland voor zijn toestaan vecht en dat deze strijd geenerlei kansen meer biedt op een over winning. Vandaar de verwarring en de radeloos heid in de Engelsche openbare meening. In het verdere verloop zegt dr. Goebbels, dat men van Engelsche zijde het oprichten van een sociaal Europa als oorlogsdoel pas na den oorlog heeft verkondigd. Aan den anderen kant echter vinden de Engelsche wapenfirma's het niets bij zonders dertig, veertig procent en meer dividend uit te keeren aan hun aandeelhouders. Dit alles, aldus schrijft de rijksminister, is om zoo te zeg gen prachtig in orde. Zoo wil het de democratie en zoo behoort ihet ook voor plutocraten. Het volk echter, het arme volk, dat- in Engeland, in het „vrijste land ter wereld", minder te zeggen heeft en erbarmelijker leeft dan in eenig ander land, dat volk kruipt iederen middag opnieuw in de tunnels van den ondergrondschen spoorweg, zit daar dan veertien uur in vuil, ellende en ziekte- gevaar en wacht op het wonder dat de Churchills beloofd hebben. Aardschok in Canada en de Ver. Staten gevoeld. NEW-YORK, 20 December. Vrijdagmorgen vroeg om half drie werd in een deel van Canada en in het Noord-oosten van de Ver. Staten een aardschok waargenomen, die ongeveer 45 se conden duurde. Blijkens de tot dusver ontvangen berichten is de schok in Montreal het hevigst geweest. Duizenden inwoners van deze stad wer den door het schudden der huizen, het rinkelen der ruiten en het van de muur vallen van schil derijen uit den slaap gewekt. Beschadiging aan gebouwen is echter niet voorgekomen. In de Ver. Staten werd de aardschok gevoeld m Massachusetts, Maine eh Connecticut en in mindere mate in New-York. Long Island en New-Jersey. (United Press.) Een nieuw hoenderras. Resultaat van vijftien jaar fokexperimenten. DUNCAN OKLAHOMA, 20 December. Een wonderlijk ras van hoenderen begint de hokken van den amateur-fokker Irvin Filman in Co- manche (Oklahoma) te vullen. Filman, wiens beroep het is bronnen te boren, oefent zijn fokkersbedrijf uit als liefhebberij. Vijf tien jaar lang is hij reeds bezig een nieuw soort hoenderen te kweeken, dat een omwenteling moet brengen in de hoenderwereld. De thans gefokte vogels, die volgens Filman alle gewenschte eigenschappen bezitten, zijn een kruising van gewone kippen, kalkoenen, en Ja pansche fazanten. Zij zijn wat grooter dan een kip, hebben een rood veerenkleed, en een hals even kaal als die der kalkoenen is. Op den kop bevindt zich een kapje van veren, dat er uitziet als een slaapmuts. Filman is begonnen met het kweeken van zoo genaamde „Turkens", een kruising tusschen kal koenen en Rhode-Island hennen. De dieren be vielen hem echter niet, want zij waren groot, plomp en leelijk. De eieren waren groot en ge vlekt en konden niet verpakt worden in de gewone eierkisten. „Overigens mocht ik ze wel," zei Fil man, „ze zagen er komisch uit en smaakten uit stekend. De jonge hanen wogen gewoonlijk zes tot zeven pond. voor zij begonnen te kraaien. Tot dien leeftijd was het vleesch zacht, en smakelijk." De hoenderfokker besloot toen nieuwe kruisin gen te probeeren om de nadeelen te ontgaan en de voordeelen te behouden. Hij schafte zich Ja pansche fazanten aan en bereikte zoo de nieuwe No. 27. KRUISWOORD-PUZZLE. Horizontaal: 1. Vrucht. 6. Lid van een Hooger- huis. 9. Gebruiksvoorwerp. 10. In het jaar. 12. Roofvogel. 14. Badplaats. 16. Telwoord. 17. Nieuw. 19. Ondergang. 21. Bevel. 22. Europeesche repu bliek. 25. Dorp in Gelderland. 26 Wennen. 28. Voertuig. 29. Landbouwwerktuig. 30. Getal. 32. Houten vaatwerk. 35. Verdoovingsmiddel. 37. Bron. 39. Landman. 40. Staaf. 41. Roofdier. 43. Riviertje. 44. Melaatseh. 46. Tee kening. 48. Trotsche. 50. Krijgsgod. 51. Ondernemenden. Verticaal: 1. Tijdwijzer. 2. Slot. 3. Zonnegod. 4. Bevel. 5. Vaas. 6. Bezoldigen. 7. Ieder. 8. Gewicht. 9. Voorzetsel. 11. Voorzetsel. 12. Nagerecht. 13. Grondsoort 15. Zoogdier. 16. Sierplant. 17. Zuster. 18 Bid. 19 Dierenhouders. 20. Strijdmacht. 23. Boom. 24. Deel eener wet. 27. Gezichtszwakbe. 31. Productiviteit. 33. Rivier in Azië. 34. Nederlandsch dich ter. 36. Buitenkansje. 37. Melodie. 38. Opening. 41. Omwenteling. 42. Getroffen, 45. Vreemde munt. 47 Maat. 49. Wiskundig getal. OPLOSSING VORIGE OPGAVE. No. 26. INVULPUZZLE. 8 12 13 1 9 5 4 16 2 14 11 7 15 3 6 10 soort die volgens hem zeven achtste „Turken", en een achtste Japansche fazant is. De hennen be reiken ongeveer een gewicht van zes pond, de hanen worden wel acht pond zwaar. Een voordeel is dat de hennen goede leggers zijn, ook gedurende de wintermaanden. (United Press). RACK) 'J PRDEEAMMA ZONDAG 22 DECEMBER 1910. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch Programma. 8.00 KRO. 1.00—7.15 AVRO. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.15 Wij beginnen den dag. 8.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Hoogmis. 11.00 Gramofoon muziek. 12.00 Declamatie. 12.15 Nedcrlandsche muziek (opn.). 12.30 Causerie „De ordeningsgedachte in den land en tuinbouw in het verleden". t2.45 Nieuws- en economi sche berichten A. N. P. 1.00 AVRO-Amusementsorkest en solist. 1.45 Nederlandsch Verbond voor Slbbekunde: „Wie en wat waren onze voorouders", lezing. 2.00 Concert gebouworkest en solist. 3.00 Radlotooneel. 3 40 „Madame Butterfly", opera (opn.). 5.10 Sportnieuws A. N. P. 5.15 Wekelijksche gedachtenwlsseling A. N. P. 5.30 Kinder koor „Zang-lust" met pianobegeleiding. 5.55 AVRO-Mu- sette-ensemble en soliste. 6.25 Kerstdeclamatorlum. 6.45 Actueele reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Nieuwsbe richten A. N. P., sluiting. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 NCRV. 2.00 VARA. 4.00 VPRO. 5.15—7.00 VARA. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.10 Gewijde muziek (opn.) 8.30 Morgenwijding. 9.30 NCRV-Harmonie-orkest (opn.). 9.55 Gramofoonmuziek. 12.00 Orgelconcert (opn.). 12.25 Causerie „Kent Gij Uw Bijbel" (opn.). 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.40 Cyclus „Eens Christen's reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd" (opn.). 2.00 VARA-Almanak. 2.02 Schrammel- kwartet en soliste. 2.25 Boekbespreking. 2.45 Gramofoon muziek. 2.50 Residentie-orkest. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.06 Boekenpraatje. 4.15 Studlodienst. 5.15 Wekelijksche ge- dachtenwissellng A. N. P. 5.30 Voor de kinderen. 6.00 Bra- vour en Charme. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.42 VARA- Almanak. 6.45—7.00 Actueele reportagfe of gramofoon muziek, sluiting. MAANDAG 23 DECEMBER 1940. HILVERSUM I, 415 M. Nederlandsch programma. VARA. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P.. gramofoonmuziek. Ca. 8.36 VARA-Almanak. 10.00 VPRO: Morgenwijding. 10.20 Decla matie. 10.40 Planovoordracht. 11.10 Declamatie. 11.30 Orgel spel en zang. 12.00 Esmeralda en soliste. (In de pauze: VARA-Almanak). 12.45 Nieuws- en economische berichten: A. N. P. 1.00 VARA-orkest en soliste. 2.00 Voor de vrouw wen. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Cello en piano. 4.00 Gra mofoonmuziek, (met toelichting). 4.30 Voor de kinderen^ 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A, N. P. 5.30 VARA-orkest. 6.15 Lezing „De ouderdomsverzohging". 6.30 Gramofoonmuziek. 6.4Ï VARA-Almanak. 6.45 Actueele reportage of gramofoon muziek. 7.00—7.15 Economische vragen van den dag cn nieuwsberichten A. N. P., sluiting. HILVERSUM II, 301 M. NCRV. 8.00 Nieuwsberichten A. N. P. 8.10 Schriftlezing en medi tatie. 8.25 Gewijze muziek (gr.pl.) 8.45 Gramofoonmuziek, 9.50 Zang. clavecimbel, plano- en gramofoonmuziek. 10,30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Berichten. 12.14 Reportage. 12.45 Nieuws- cn economische berichten A. N. P. 1.00 Celesta-ensemzle 1.40 Gramofoonmuziek. 2.20 Celesta-ensemble. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.10 Viool met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 3.45 Bijbel lezing. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de kinderen. 6.06 VPRO: Cyclus „Het gezin in onzen tijd". 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten A. N. P. 5.30 Berichten* 5.35 Planovoordracht. 6.00 Molto Cantabile. 6.45—7.00 Ae« tueele reportage of gramofoonmuzielt,

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 9