31. J. ZENUWPIJNEN Ravelingsteeg 13 DINSDAG 24 DECEMBER 1940 HAARLEM'S DAGBLAD 8 IAAT/TC EEKICÜTIN Fabricage van celvezel en stroocellulose AMSTERDAM, 24 December (A.N.P.) Op de buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van de Algemeene Kunstzijde Unie N.V. van 29 November 1940 heeft dr. F. H. Fentcncr van Vlissingen eenige mededee- lingen gedaan over de financiering der plan nen voor een celvezelfabriek en een stroo- cellulosefabriek. Thans kan daaromtrent iets naders worden gezegd, n.L dat voor deze financiering uitge geven is een bedrag van f 10 millioen aan- deelen uit portefeuille tegen een koers van 112!*. De bouw van de beide fabrieken zal ge schieden door de A.K.U. zelf en onder leiding van de directie en den technischen dienst van de A.K.U. Reeds in de pers verschenen mede- deelingen omtrent andere personen of zaken, die met deze leiding zouden zijn belast, zijn volkomen onjuist. Met dezen bouw zal ongeveer een bedrag van f 13 a f 14 millioen gemoeid zijn. Voor de oprichting van de stroocellulose- fabriek zal een afzonderlijke N.V. gesticht worden, die den naam zal dragen ,.N.V. Maat schappij tot stroovercdeling", afgekort „Sove". Deze maatschappij zal een gestort kapitaal hebben van f 4 mill., dat geheel geplaatst wordt bij de A.K.U. spit, ischias, rheumatiek, hoofd- en kiespijn worden afdoende bestreden door TogallableHen. Togal schaadt noch Uw hart, noch Uw maag en kan dus worden ingenomen door hen die andere middelen slecht rerdra- gen. Togal helpt waar andere middelen geen baat brengen. Bi) Apothekers en Drogisten a f 0.80 plas Togal (Adv. Ingez. Med.) De distributie van gas en electriciteit 's-GRAVENHAGE. 24 December «A.N.P.) Van bevoegde zijde schrijft men ons: Zooals bekend, is het gas- en elektriciteitsver bruik met ingang van 15 December j.l. gerantsoe neerd op den grondslag van 100% van het ver bruik in de overeenkomstige periode van het voor afgaande jaar. Hoewel deze verbruiksbeperking een logisch ge volg is van de distributie van vaste brandstoffen is het mogelijk van nut dit oorzakelijk verband nader te beschouwen. Natuurlijk weet ieder wel dat voor de fabri- caae van gas en opwekking van electriciteit de zelfde grondstoffen worden~vereiseht, die gerant soeneerd worden bij de distributie van vastf brandstoffen. De gas- en electriciteitsproducenten verbruiken jaarlijks enkele millioenen tonnen brandstoffen, gedeeltelijk om den verbruiker het gas en de electriciteit te leveren voor zijn woning, gedeel telijk «en dit is wel het grootste part) voor in- dustrieele doeleinden. Gas- en electriciteitsproducenten zijn dus wel zeer groote verbruikers van vaste brandstoffen, die uit den aard der zaak moeilijk aan den greep der distribu'ie konden ontkomen. Toch waren er voor de invoering van de distri butie van gas en electriciteit nog andere ooi-zaken. Na de invoering van de distributie van vaste brandstoffen is het gebruik van gas en electrici teit by vele afnemers zeer aanmerkelijk gestegen, daar zij de hun ten opzichte van de verwarmings doeleinden opgelegde, beperkingen compenseerden door middel van gas en electriciteit. Daarenboven is door het wegvallen van petro leum en vasts brandstoffen voor kookdoeleinden het gas- en electriciteitsverbruik eveneens in sterke mate toegenomen. Voorshands zal deze distributie wel geen bij zondere moeilijkheden opleveren, omdat het niet in de bedoeling ligt het genoemde percentage van 100% te verlagen. Wel moet er rekening mede ge houden worden dat zich vervoersmoeilijkheden kunnen voordoen, die een regfllmatigen toevoer van steenkool naar de gas- en electriciteitsfabrie- ken zouden storen en aanleiding zou kunnen zijn, dat de overheid tot rantsoensverlaging zou moe ten besluiten. Toch kan ieder er toe bijdragen om deze rant soenverlaging te voorkomen, althans zoolang mo gelijk uit te stellen. Het eenvoudige recept hier voor is: zuinigheid. Het wil ons voorkomen, dat nog niet ieder dui delijk voor oogen staat, dat, als men dit ter simpele illustratie bij het koken de vlam niet 2 c.M. binnen den panbodem houdt, men een ketel vol water opzet wanneer slechts een klein theepotje gevuld moet worden, men het licht laat branden als men een kamer verlaat, men onnoo- dig de radio laat spelen, kortom gas en electrici teit verspilt, men er mede de oorzaak van zou kun nen zijn dat de thans geldende rantsoenen voor gas en electriciteit niet zouden kunnen worden gehandhaafd, En toch.we willen een poging wagen om te zien, hoe door de macht van het kleine het alge meen belang gediend wordt. Hoe gemakkelijk kan met behulp van eenpans gerechten en kookkist, met spaarlampen en met het devies „strijk ales zooveel mogelijk in één keer" bijv 20% gespaard worden op het gebruik van gas en electriciteit. Hoeveel dit wel is? Dit is 285.000.000 kg of 285.000 ton. Een lange kolentrein van 50 a 60 wagons kan zoo ongeveer één duizend ton steen kool vervoeren.. Een beetje zuinigheid beteekent voor ons land dus 285 van die lange, lange trei nen. Een beetje zuinigheid beteekent zoo ongeveer 17.000 wagons met kolen, een beetje zuinigheid en hier wilden wij vooral den nadruk op leggen beteekent dat de kans op een straffe distributie van gas en electriciteit aanzienlijk kleiner wordt en dat meer transportmateriaal vrij komt voor huisbrandvervoer. Kerstrede van den Paus. VATICAAN, 24 Dec. (Stefani) De Paus heeft hedenochtend in de zaal van het consistorie de leden van het H. College van kardinalen in plechtige audiëntie ontvangen, die Z.H. hun kerstwenschen kwamen aanbieden. De kardinaal-diaken las den Paus een boodschap van eerbetoon voor, waarop Z.H. met een per radio verspreide Kers'.rede ant woordde. Met nadruk wees de paus op de bezorgdheid, waarmede hij het onheil gadeslaat van het groote conflict, waaronder de wereld gebukt gaat, en hij zeide met nadruk dat thans, maar vooral ook wan neer het conflict voorbij zal zijn, het werk der gees telijke opbeuring in het bijzonder gewijd zal moeten zijn aan de taak om de diepe wonden te helen welke door dit conflict geslagen worden. „De kerk", zoo betoogde Z. H., is niet geroepen om partij te kiezen in de elkaar soms con tras teerende stelsels betreffende de middelen, waarmede d om stelsels betreffende de middelen, waarmede de om- ten worden tot stand gebracht. Wij hopen, dat alle volken uit dit conflict te voorschijn treden, bezield met een nieuwen en beteren geest". De essentieele voorwaarden, zoo vervolgde de paus, voor elke nieuwè orde zijn evenwel de vol gende: 1) Een overwinning op den haat, welke thans de volken gescheiden houdt: 2) Een overwinning op het wederzijdsche wan trouwen; 3) Een overwinning op het beginsel, dat hetgeen men nuttig acht de grondslag vormt van het recht: 4) Een overwinning op de al te scherpe verschil len op het gebied van de wereldeconomie, opdat aan alle landen de middelen verschaft worden om een behoorlijk leven te leiden: 5) Een overwinning op het egoïsme, dat ver vangen moet worden door een oprechte solidariteit en broederlijke samenwerking. „Wanneer dit conflict voorbij is, dan hopen wij, dat de verantwoordelijke mannen een rechtvaardige oplossing zullen weten te vinden, teneinde een wer kelijke nieuwe orde te vestigen, welke een bron van geluk genoemd kan worden voor alle volken". De Paus eindigde zijn rede met allen zijn Apos- tolischen zegen te geven. Weinig bommen op Nederland. 's-GRAVENHAGE, 24 December. (A.N.P.) In den nacht van Maandag op Dinsdag hebben de En- gelsche vliegers slechts weinig bommen op Neder- landsch grerdgebied laten vallen en slechts in de nabijheid van twee dorpen. Deze bommen kwamen alle in het vrije veld terecht en hebben geen schade aangericht, terwijl evenmin personen werden ge troffen. 0 Stalhouderij Goederenvervoer (met auto of paard en wagen) 0 Fouragehandel (hooi, strooi, enz.) 0 Tuinspeciën (graszoden, molm, grond, enz.) 0 Verhuizingen (let op het adres) Haarlem - Telefoon 11292 I (Adv. Ingez. Med.) WINTERHULPSPNEDERLAND Winterhulp Nederland. ILSE MEI DTNER DANST TEN- BATE VAN WINTERHULP. 's-GRAVENHAGE, 24 December (A. N. P.) Op 28 December zal de beroemde danseres Ilse Meudtner in de Burgerzaal van het Stadhuis te Rotterdam tijdens een gezellig samenzijn van 3 tot. 4 eenige sprookjesdansen opvoeren. Op djt samen zijn zal worden gemusiceerd en itèe Meudtner zal onder het publiek voor de Winterhulp Nederland collecteeren. Tevens zullen leerlingen van de Am- sterdamsche Balletschool aanwezig zijn. Buffetten met versnaperingen tegen lage prijzen zullen het publiek ten dienste staan. De opbrengst van dezen middag is geheel ten bate van de Winterhulp. Een :~der is welkom, de toegang is vrij. MAJOOR BREUNESE OVER WINTERHULP. 's-GRAVENHAGE, 24 December. (A. N. P.) Majoor J. N. Breunese, commandant van den Op- bouwdienst, zal als lid van het eerecomité dei- Stichting Winterhulp Nederland op Donderdag 26 December a.s. te 13 uur en 20.15 pvef beide zenders een kort woord richten tot het Nederlandsche volk over de Winterhulp Nederland. Zondag a.s. radiorede van Roosevelt De secretaris van Roosevelt, Earley, heeft, naar het D.N.B. verneemt, medegedeeld dat de presi dent a.s. Zondag voor het Amerikaansche volk een radiorede zal houden over den „huidigen stand". ..DE SYMFONIE VAN IIET NOORDEN". Op Der derdagochtend a.s. wordt in het Rem brandt-Theater de film „Symfonie van het Noor den" vertoond. Geïnspireerd op de muziek van een symfonie ontwikkelen zich de seizoenen in Noor wegen in filmisch en vorm. Dit is eai fijnzinnige film, waarvan het karakter harmonieert met de kerststemming. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 24 December 1940. Ondertrouwd: 24 December: J. P. de Raadt en J. E. van Deventer. P. W. Wille en A. M. Willemse. G. Brom en D. C. Clifford. C. Dirk- maat en K. A. Noorland. C. Vuijst en A. C. Brink man. M. Werner en H. M. van Loenen, H. J. Kunen en J. K. Borsje. Getrouwd: 24 December: J. Zandzee en J. Jonker, T. W. Hos en C. J. F. Mense. Bevallen: 19 December: M. C. Wesseling Harmsen z 20 December: M. J. M. Ubbink— Delneij d.. F. C. SpaargarenBos z.. 21 De cember: A. H. Persoonvan Iperen d„ J. P. Janssen—Nass d„ R. de VriesStern d„ C. FensBruinenberg d, 22 December: M. W. van der PeijlFranken z., K. MolenkampHoo- gendoom z.. A. P. Abdala—de Geus z.. J. M. de VriesSanbergen z.. F. J. van SchieVan Bentem, d. 22 December C. van Bourgonje— Blom z„ A. de Leeuwvan der Veer d.. 23 De cember: A. van den BergVerheul d., W. M. van der Voortvan den Oetelaar d„ J. E. W. Jan sen—Metten z„ M. van RavensbergDorner 2 z., 24 December: E. H. van der Meijde Braber z„ A. M. HaansBouwens z„ E. Cornelissens— Goebert d. Overleden: 22 December: C. J. MissetSchud- deboom 82 j.. Lakenkoopersstraat; N. J. Ran 68 j.. de Clerqstraat; B. M. BaelsFuchten 84 j.. Zonnebloemlaan: 23 December: N. J. J. Bak ker. 59 j„ van Keulenstraat B. H. Wijnmalen 77 j.. Keizerstraat; J. L. Boonstra 35 j.. Pijnboom- straat; H. J. M. van LeeuwenJanus 68 j., Rijks straatweg; A. E. F. F. H. BreeuwerPieterse 50 j., Rozenprieelstraat24 December: P. Windt 57 j„ Hoogerwoordstraat. HAARLEMSCHE RECHTBANK. UITSPRAKEN Hedenmorgen heeft de Arr. Rechtbank te Haarlem o.m. de volgende vonnissen uitgesproken in zaken die op 12 December werden behandeld. De spoorwegambtenaar uit Purmerend, die ervan verdacht werd zich meester te hebben gemaakt van het spaarbankboekje van een oude dame door mid del van een valsche handteekening onder een vol macht, werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De officier had 8 maanden geëischt. De inwoner van Beverwijk, die een meineed had afgelegd voor den Kantonrechter, om daardoor een vriend te ontlasten, hoorde zich veroordeelen tot 4 maanden gevangenisstraf. De inwoner van Hoofddorp, die gedurende eenige jaren voor de vermogensbelasting resp. 30 000, 30.000 en 25.000 en voor de inkomstenbelasting resp. 1500. 1600 en 2000 had verzwegen werd veroordeeld tot een boete van 2000.en een voor waardelijke gevangenisstraf van 2 maanden. De Officier had tegen hem 6 maanden gevangenis straf geëischt. BRAND IN EEN PAKHUIS. Een poiitie-agent zag in den afgeloopen tracht te drie uur dat er brand was in het pakhuis van de Coöperatieve Aankoopvereeniging ..De Volharding" aan de Houtmarkt 21 te Haarlem. Hij waarschuwde onmiddellijk de brandweer. Met behulp van een breekijzer werd de buitendeur opengebroken, waar na een vrachtauto, die dicht bij den vuurhaard stond, naar buiten werd gereden. Het bleek dat een partij houtskool van ongeveer 300 K.G.. die in pa pieren zakken lag opgestapeld, aan het smeulen was gegaan. De brandweer heeft het vuur met één straal op de waterleiding gebluscht. Het gebouw en de vrachtauto kregen geen schade. De houts kool is gedeeltelijk verbrand. De oorzaak is nog niet bekend. Een nachtwaker, die te kwart vóór twaalf bij dit pakhuis is geweest, had geen onraad bespeurd. De ijsbanen weer open. Hoewel het kwik in den thermometer weer aan het stijgen is en het op het oogenblik. dat wij 'dit sohrijven vriest rcoh dooit zijn de ijsbanen den ge- heclen dag geopend. Zoowel op de baan op de Kleverlaan als op die van de Volharding te Heemstede en St. Móritz kan worden gereden, UITKEERING AAN 1000 HAARLE.MMERS NOG VÓÓR KERSTMIS. De Directeur van Winterhulp-Nederland, afd. Haarlem, verzoekt ons het volgende bericht op te nemen: Nog voor de Kerstmis heeft aan ongeveer 1000 daarvoor in aanmerking komende gezinnen met kinderen de eerste uitkeering uit de middelen van. Winterhulp plaats. De uitkeering geschiedt in waardebons van f 2.50, f 1 en f 0.50. Zooals aan de achterzijde van de waardebons is vermeld, kunnen hiervoor levensmiddelen, kledingstuk ken en brandstoffen worden gekocht. Iedere be treffende winkelier is verplicht ze in betaling aan te nemen. Op de bons mag wel worden bijbetaald. Terugbetaling mag er in geen enkel geval op plaits hebben. Om de noodzakelijkheid daarvan te voorkomen zijn de bons in bovenstaande ver schillende kleine waarden uitgegeven. De leveran ciers zijn verplicht waren van goede kwaliteit te leveren, waarop vanwege Winterhulp controle zal worden toegepast. Eventueele klachten daarom trent worden bij het Bureau van Winterhulp. Ged. Oude Gracht 47, zooveel mogelijk schrifte lijk ingewacht. De leveranciers moeten de waardebons van hun firmastempel of van hun handteekening voorzien en kunnen de bons bij alle banken inwisselen. Voor sterken drank en alles wat niet onder de bovenstaande omschrijving' valt. hebben de bon nen geen waarde. De houders van de waardebons zijn verplicht desgewenscht aan den winkelier hun identiteits kaart te vertoonen. Sneeuwwitje met de zeven Dwergen wordt als sprekende film op Vrijdag en als poppenkast Zaterdag vertoond. Plaatskaarten a f 0.10 per persoon zijn verkrijgbaar in de zaken, die daar voor in de bladen van Vrijdag of Zaterdag zijn aangegeven, waarin ook een uitvoerige mededee- ling omtrent deze voorstellingen is gedaan. Beide voorstellingen zullen worden opgeluisterd door muziek van de „Harlem Kings". Uit den voorverkoop van kaarten blijkt, dat er groote belangstelling bestaat van den kant van de Haarlemsche jeugd. Ook geen wonder, waar de toegangsprijs slechts f 0.10 bedraagt, ook voor ouderen, die als geleiders mee kunnen genieten van hetgeen hier geboden wordt. Om alle mis verstand te voorkomen herhalen wij hier, dat de eerste voorstelling met oranje toegangsbewijzen begint op Vrijdagmiddag om Uj uur. De tweede voorstelling met roode toegangsbewijzen om 3 uur. Des Zaterdags geeft het blauwe kaartje recht op toegang voor de eerste voorstelling om uur en kan de tweede voorstelling, die ook om 3% uur begint, worden bezocht op het gele toegangsbewijs. De voorverkoop aan de bekend gemaakte siga renwinkels gaat door tot Vrijdagmorgen 12 uur. Een half uur voor den aanvang van de eerste voorstelling kunnen plaatsbewijzen worden ver kregen aan het loket bij de zaal. Ten slotte de collecte. Deze zal. zooalsvreeds op verschillende wijzen aan het. publiek is bekend gemaakt, op 28 dezer plaats hebben. Aan de collectanten en andere medewerk (stïers is op Dinsdagmorgen een speciale filmvoorstelling door het Rembrandt Theater' aan de Groote Markt aangeboden. Het woord Ls nu aan het publiek, of. liever ge zegd. de daad -A.s. Zaterdag zal dus een drin- jend beroep op een ieder worden gedaan om een bijdrage te geven ten behoeve van zijn hulpbehoe vende medeburgers. De tijden zijn zwaar, hetgeen wel aan ieder bekend is. Winterhulp wil trachten bij velen, zoo mogelijk bij iedereen, de zorgen te verlichten. Door de eerste uitkeering is hiermee reeds een begin gemaakt. Het vertrouwen bestaat, dat binnen korten tijd een tweede uitkeering zal kunnen plaats hebben. Aanvragen, daarvoor kun nen aan liet Bureau aan de Ged Oude Gracht 47 worden ingediend, waarvoor formulieren ver krijgbaar zijn bij den portier-van het Stadhuis, aan het Poiitieposthuis aan den Rijksstraatweg 24 Haarlem Noord en aan het Bureau van Winter hulp. Ged. Oude Gracht 47. Voor hen. die daarvoor in aanmerking komen wordt nogmaals medegedeeld, dat het gironum mer van den plaatselijken Penningmeester is 395300. Qeen eCfstedmtacht Naar wij vernemen is het vrijwel zeker, dat dit jaar geen elfstedentocht zal worden gehouden. De organisatiecommissie ziet zich tegenover zooveel moeilijkheden geplaatst., o.a. de verduistering, dat zij geen mogelijk heid ziet om een dergelijke tocht onder de huidige omstandigheden te organiseeren. JUBILEUM MEJ. I .BAARDA. Heden is mejuffrouw I. Baarda veertig jaar ir dienstbetrekking bij de familie O. Lofvers, Leid- schevaart 110 te Haarlem. In verband met de tijds omstandigheden is dit jubileum op bescheiden wijze herdacht. Van de familie kreeg zij een geschenk en van andere zijdte eenige bloemstukken. JOHNNY AND JONES TE HAARLEM. De bekende radio-artisten Johnny and Jones brengen hun nieuwste songs ten gehoore op Kerstdansants, die The American Club op 2den Kerstdag 's middags en 's avonds in het Gem. Con certgebouw organiseert. De dansmuziek wordt verzorgd door „The Rhythm Sellers". Verder zullen er vele attracties zijn: o.m. het eroonduo „The Hot Rascals" en „The Bam- boozlers". BLOEMENDAAL UITVOERING ST. GENESIUS. De R.K. Gemengde Tooneelvereeniging „St. Genesius" geeft een Kerstuitvoering op Zondag 29 December des namiddags om drie uur in hotel Vreeburg. Opgevoerd wordt ..Kermisvolk op Kerstmis", spel m 3 acten van Henri Ghéon. Medewerking wordt verleend door het zang koor „De nachtegalen" onder leiding van mej. Cis Kampmeyer. Met het oog op het karakter van de Kerstuit voering blijft ditmaal het bal achterwege. Van 710 uur is er evenwel een gezellig samenzijn met gelegenheid tot dansen onder leiding van den heer D. Vreeswijk en met muziek van „The Jolly Jokers", onder leiding van den heer A. J. Grootegoed. BLOEMENDAAL'S BLOEI. De vereenïging „Bloemendaal's Bloei" houdt haar algemeene jaarvergadering op Zaterdag 28 December in het Jeugdhuis te Bloemendaal. Behalve de jaarverslagen en de begrooting vindt de bestuursverkiezing plaats wegens periodieke aftreding van de heeren mr. P. J. Prinsen Geer- ligs en H. J. Hijmans en wegens overlijden van mr. A. J. Enschedé. HEEMSTEDE Voorzichtigheid geboden. De IJ.svereenïging Haarlem en Omstreken afdee- ling -Jsbond H. N. deelt ons mede: Groote voor zichtigheid om Haarlem geboden. FILMVOORSTELLING VOOR „WINTERHULP"-COLLECTANTEN. Hedenmorgen werd in het Rembrandt-Theater te Haarlem aan de collectanten voor de a.s. Winter- hulpoolleete een filmvoorstelling aangeboden. De plaatselijke d'recteur van Winterhulp, de bur gemeester Dr. J. E. baron De Vos v. Steemwijk sprak een woord van welkom. Spr. had groot vertrouwen in de energie der collectanten. Frergie en opge wektheid zijn zeer belangrijk. Een gymnastiek oefening immers kan men slap doen. en dan heeft ze geen resultaat en diezelfde oefening kar met energie worden uitgevoerd met goed resultaat. Dat zelfde geldt voor collecteeren. Wij hebben bij de uitdeeling van de opbrengst der eerste Winterhulpcollecte reeds gezien dat vele waardebons worden aangewend voor dei- aankoop van brandstoffen. Hier uit kan men zien hoezeer hulp noodig is. Moge dit een aansporing zijn om bij de tweede collecte, die aanstaande is, wederom met ruime hn id te geven. De provinciale directeur van „Win terhulp" mr. A. Backer wees hierna op het pio- nierskarakter van den Winterhulparbcid. De col lectanten verrichten werk in de voorste linies. De filmvoorstelling bestond uit journaal, een na tuurfilm en „Dc Zigeunerbaron". DE INZAMELING VOOR DE STILLE ARMEN. Voor de „Stille Armen" zijn te Heemstede nog de volgende giften ontvangen: Jhr. A. v. d. P. f 50; P. J. v. d. H. f 2.50; P. H. K. S. f 50: Ir. D. A. B. f 5; D. J. B. f 10; J. E. B. f 10: Mevr. Wed. D. M. C. f 10; Mevr. A. H. v. V. f 10; H. F. J. M. v. d. H. 2,50; Mevr. C. H. M. K.—v. d. P. f 10; J. P. N. f 2,50; Jhr. P. N. Q. v. U. f 25: H. P. v. R. f 2,50; L. J. S. f 1,50: H. M. M. f 5; N. V. f 10; J. K. f 1; E. V. f 1; J. E. f 0,25: fam. J. J. L. P. f 4; J. P. S. f 2,50; P. C. O. f 10; J. v. H. f 30; N. N. f 25; Mr. R. C. B. v. d. B. f 5; A. B. f 2,50; Kinderen J. G. W. f 2,50: Mevr Wed. R. B. v. d. M. f 2,50; T. B. f 5: P. J. W. B. f 2.50: Jhr. W. F. v. d. G. f 5; B. G. G. f 5; E. H. f 5: J. H. M. f 0,50: G. M. Dz. f 2,50; W. M. i' 2,50; Mr. W. H. v. N. v. M. f 10; C. P. f 20; Ir. F. G. v. R. f 5; J. C. R. f 1,50: W. B. R. I 2,50. J. R. f 5: J. F. R. f 2,50; D. S. Hz. f 5: G. M. S f 5: M. F.—v. A. v. R. f 1: T. V. f 1,50: R de V de V. f 2,50; E. W. G. f 2,50: M. H. F. f 250. Het gironummer van het Comité voor Stille Armen te Heemstede is 153308 ten name van A. van Wingerde. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: J. D. A. Kvaaijeveld—V. Groen. Bevallen: C. M. Kramer—v. d. Heijden d„ A. A. M. SchopmanSchmitz z„ D. v. d. Linden v. d. Brink d. Overleden: Th. v. Dijk, 48 j.. geh., A. M. Lu- cassen 73 j„ wed v. Lennep. GEMEENTERAAD. Er wordt' een vergadering van den raad dei- gemeente Heemstede gehouden op Dinsdag 31 December 1940 des namiddags om twee uur. De agenda luidt: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering van 21 November 1940. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verzekering van gemeentegelden. 4. Crediet voor cursus aan de politie in de Duitsehe taal. 5. Benoeming 2 leden Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs. 6. Benoeming lid Commissie tot Wering van Schoolverzuim. 7. Benoeming bestuurslid Maatschappelijk Hulpbetoon. 8. Vaststelling herziening XLIIa van het Uitbreidingsplan. 9. Verlenging termijn ontruiming der onbe woonbaar verklaarde woningen Glipperweg 80 en 106. 10. Ontheffing van eischen voor drankloka liteiten. 11. Crediet eenige verandering van de Meerl- horst. 12. Crediet inslaan van groenten. Nieuw telefoonnummer van de politie. Op verzoek van den hoofdinspecteur van Politie te Heemstede vestigen wij er ten gerieve van het publiek de aandacht op dat dezer dagen het telefoonnummer van het politiebureau in de Raadhuisstraat (28104) vervallen is en vei"angen door no. 28850 dat eveneens geldt voor den lucht- beschermingsdient. Wij geven onzen lezers den raad het gewijzigde nummer in hun telefoongids aan te teekenen. Voor brandmeldingen blijft het nummer 28315 gelden. VASTSTELLING HERZIENING UITBREIDINGS PLAN. B. en W. stellen den Raad voor, over te gaan tot vaststelling van de herziening XLH a van het Uitbreidingsplan voor de terreinen, gelegen ten Noorden van de Laan van Rozenburg, ten Oosten van de Chrysanthemumlaan en ten zuiden van de grens der gemeente Haarlem COMMISSIE VAN TOEZICHT L. O. Ter voorziening van twee vacatures in de commissie van Toezicht op het L.O. bieden B. en W. den Raad de volgende aanbeveling aan: Vacature L. Sloof (alphabetisch) 1. P. van Goor. 2. P. H. Teunis. Vacature mevr. J. T. HeuffSchoonakker (niet alphabetisch). 1. L. Sloof. 2. J. J. Uiten- daal. CURSUS IN HET DUITSCH VOOR POLITIE AIMBTENAREN. B. en W. stellen den Raad voor, te hunner be schikking te stellen een bedrag van 250 ten einde verschillende ambtenaren van politie in de gelegen heid te stellen een cursus in de Duitsehe taal te volgen. Een taleninstituut te Haarlem zóu zich willen be lasten met deze opleiding, die 6 a 7 maanden zou duren. IJSVERMAAK. Het fraaie weer had zeer velen dezen eersten dag de gladde ijzex-s doen grijpen om weer te ge nieten van de zoo bij uitstek populaire Holland- sche wintersport. Vooral op de baan van de IJsvereeniging „De Volharding" heerschte een prettige drukte. Nu, met de nieuwe afrastering geeft de baan, vooral voor de omwoners een meer prettigen indruk, die zeer verhoogd is door de verplaatsing en ver betering van de bergplaats achter den baan. DIEFSTAL UIT OPENBARE TELEFOONCELLEN. Gebruikmakende van de duisternis, hebben on bevoegden de telefoonautomaten van de openbare telefooncellen aan het Roemer Visscherplein en aan de Koediefslaan verbroken en het aanwezige geld weggenomen. Een geldbakje is in den tuin terug gevonden. In den laatsten tijd waren da automaten dagelijks geledigd, zoodat de buit niet groot zal zijn. De schade aan de automaten ia echter veel grooter; bedoelde cellen zullen tijde lijk gesloten moeten worden, wat voor de komen-, de dagen een ongerief voor het publiek met zich medebrengt. UITVOERING HEEMSTEEDSCH CHR. GEMENGD KOOR. j Bovengenoemd koor hoopt op Donderdagmiddag 26 December (2e Kerstag een Kerstuitvoering te geven in de Geref. Kerk aan de Koediefslaan. Medewerking verleenen de dames Corry Boon, sopraan; Nelly Jager, viool, het dubbel ge mengd kwartet „Ons Genoegen". De heer Jac. Zwaan zal het orgel bespelen; het koor brengt o.a. Oud-Holiandsche Kerstliederen ten gehoore. IJMUIDEN Marktberichten en besommingen. Bot, f 150—f 95, Kleine schar f 18.50—f 17, Spiering f 1.10f 1. (Spiering per k.g., bot en kleine schar per 50 k.g.) Kustvisschers (open booten): IJm. 337 f 37, IJm. 324 f 39, IJm. 30 f 32, IJm. 367 f 20. IIMEEZCNDEIM /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet ge plaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. Kerkdiensten op Oudejaarsdag. Na een samenspreking door vertegenwoordi gers van onderscheiden kerken te Haarlem, wen den ondergeteekenden zich, namens bedoelde kerken, tot alle patroons en werkgevers, met het vriendelijk doch dringend verzoek, om zooveel mogelijk hun medewerking te verleenen tot het doen slagen van de kerkdiensten op den Oude jaarsdag van dit jaar. Wegens de verduisterings maatregelen worden deze diensten bijna overal in den namiddag gehouden, aanvangende te half vier of vier uur. In verband hiermee meenen ondergeteekenden een dringend beroep te mogen doen op de werk gevers, aan hun dienstpersoneel zooveel mogelijk vrijaf te geven, opdat het de kerkdiensten op dien dag kan bijwonen. Met eenige medewerking kan ook in dit opzicht in dezen tijd veel bereikt worden. Deze medewer king zal zeer op prijs gesteld worden. Dr. M. VAN DER VOET. Ned. Herv. pred. Ds. C. VEENHOF, Geref. pred. Ds. D. HENSTRA, Clir. Geref. pred. A To s van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, den Haag, No. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V. Amsterdam No. 877* Stort op 5553 of 877 Mr. Dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk: „Liefdadigheid is een oud-vaderlandsche deugd; ons volk heeft deze deugd steeds betracht. Moge hel er ook thans van door drongen blijven, dat geven zaliger is dan ontvangen."

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 8