Haarlem's Dagblad Haarlem's Belang. Jachtverlenging. In het duister te water geraakt De loonbelasting Amerika blijft buiten den oorlog. THE AMERICAN CLUB Nieuwjaarsdag DANSEN Australisch eiland beschoten. Kalveren en varkens frauduleus geslacht. Weer luchtaanvallen op Londen. 58e JAARGANG No. 17648 Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- Uitgaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote Houtstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- dienst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. Telefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie 10600, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14825. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Maandag 30 December 1940 Abonnementen per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex Advertentien: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meet 0.15. Groentjes ziö rubriek. De directeur van Haarlem's Bloei is in zijn pen geklommen om <ie mogelijkheid van een jaarlijks weerkeerend stadsfeest, te analyseeren. Dit oulde verlangen is onlangs, ter jaarvergadering van de Stichting, door een der aanwezigen opnieuw ter tafel gebracht onder de betiteling „jaarlijksche hoogtijdag". Het vanouds vermaarde bloemencorso is er bij te berde gebracht en een en ander gaf mij aanleiding de zaak maar weer eens met warmte aan te bevelen. Daarbij herinnerde ik aan de door de beroering der tijden tweemaal mis lukte plannen tot viering van het eeuwfeest van de Camera Obscura. Die zaten uitstekend in elkaar. Ook bleelc dat men de juiste menschen gevonden had om zeker te zijn van succes. Moest men ze nu voorgoed opgeven? Uit de mededeelingen van den heer Van Gink blijkt, dat hij het ook graag nog eens pröbeeren zou. Want hij schrijft: „als de commissie voor de viering van het eeuwfeest van de Camera Obscura er nog toe te bewegen zou zijn voor de derde maal de feesten voor te bereiden zoodra de tijdsom standigheden dat weer toelaten zou dit mis schien een passende inleiding kunnen vormen voor een jaarlijksch feest". Ten aanzien van een bloemencorso toont hij zich minder blijmoedig omdat de voornaamste bloem bollen de onplezierige gewoonte hebben te bloeien in een tijd, waarin het weer zoo onzeker en meestal nog zoo koud is, dat het houden van groote feesten in dat jaargetijde z.i. te gewaagd is. Ook leenen die bloemen zich niet zoo goed voor versie ringsdoeleinden waai*bij ze niet in water staan; ze verleppen dan te gauw. Omtrent de 3 Octob erf eesten te Leiden waar schuwt ook de directeur van Haarlem's Bloei tegen te gemakkelijke vergelijking. Men heeft een histo- rischen grond of men heeft hem niet, zegt hij zoo ongeveer en inderdaad zitten wij nu nog steeds met den last dat Haarlem in de zestiende eeuw niet ontzet is, zooals Leiden. Ware dat wel geschied, het zou zijn bloei nu nog jaarlijks bevorderen. Waaruit men maar weer eens leert, hoe belangrijk de Histo rie is en hoeveel invloed zij in zoo velerlei opzich ten op het leven der mensohheid blijft doen gelden. De commissie voor het tweemaal uitgestelde eeuwfeest zal heusoh wel tot een derde poging te bewegen zijn. Geen Hollander kan zich, geloof ik, ooit heelemaal onttrekken aan den invloed van de oud-vadlerlandsohe spreuk, die vaststelt dat drie maal scheepsrecht is. En bovendien geeft men on gaarne een plan op, dat in kannen en kruiken was en daar bovendien zorgvuldig in bewaard is. Want alle ontwerpen, teekeningen en zelfs clichés liggen nog gereed voor uitvoering en met de verdere or ganisatie is het niet anders. Gaat iets niet door, dat nog in het eerste stadium verkeerde dat men pleegt aan te duiden als „de groote lijnen", dan troost men zich gemakkelijk over het verlies. Maar is eigen lijk alles al beraamd, tot in de détails toe, heeft men er veel werk voor gedaan en dat vooral gezamenlijk de overtuiging verworven dat het een goed ding was en een succes zou worden, dan ne men de betrokkenen geen afsoheild van de hoop, dat het nog eens uitgevoerd zal worden'. De Hol- landsche volharding en koppigheid komen daarbij. En in dit geval is er ook nog de herinnering aan Herman Moerkerk's prachtige, artistieke ontwer pen voor den optooht, welker bekoring ieder is bijgebleven, die ze aanschouwd heeft. De directeur van Haarlem's Bloei is zwartgallig ten aanzien van bloemencorso's. Misschien iets te veel. Onze vaderen wisten ze in Haarlem te houden en ik herinner mij er een uit de dagen van mijn prille jeugd, toen de fiets haar grooten zegetocht beleefde, waarin iemand op een hoogte van een meter of acht, op een soort torenachtig gevaarte fietste. Dat was de sensatie van den stoet, die overi gens tallooze bloemrijke fietsen en ongetwijfeld nog veel meer vehikels telde. Het moet omtrent 1900 geweest zijn. In later jaren hebben we in Zandvoort en andere plaatsen meermalen „concours d'élé- gance" met versierde auto's beleefd. Ware het on denkbaar, bij het einde van den oorlog, den terug keer van de auto als algemeen verkeersmiddel met een bloemrijken triomftocht te vieren? Wij behoe ven ons in de Bloemenstad trouwens niet volkomen tot tulpen, hyacinten en narcissen te bepalen. En op de jaarlijksche Bollendagen krijg ik toch altijd weer den indruk, dat die het toch nog urenlang goed uithouden als versiering van velerlei voer tuigen, vaak niet onder al te prettige omstandig heden voor een bloem. Eigenlijk geloof ik dat in den bollentijd wel iets te organiseeren zou zijn, dat heelemaal niet in de vijf cijfers zou behoeven te loopen, zooals het feest der Camera Obscura on vermijdelijk eischt. (Maar dat zou belangrijken steun in opbrengst van pachtgelden en in een ge meentelijke subsidie vinden). Hoofdzaak is dat men het feest der Camera en eveneens de gedachte aan een jaarlijksch feest, of dat nu „hoogtijdag" of anders heet, vasthoudt. De overtuiging dat er zoo iets moet komen heeft veld gewonnen en groeit. Dat is de hoofdzaak. Degenen die dit voorstaan moeten volhouden, dan zullen zij winnen en door hun daden ook de menschen mee krijgen, die nu nog hun schouders ophalen en niet kunnen inzien dat men het geheel moet propa- geeren om de onderdeelen te laten profiteeren. De ontderdeelen zijn hun bedrijven en belangen, het geheel is de stad. Liever nog zeg ik: de streek. Stad en streek hebben andere belangen die sterke propaganda rechtvaardigen. Ik bedoel de ideale ge schiktheid van Haarlem met zijn omgeving als con gres-stad en weet dat ook de directeur van Haar lem's Bloei daarvan overtuigd is. De stichting van een nieuw groot gebouw met congreszalen, schouw burg- en concertzaal en restaurant is zeker een van de belangrijkste programpunten van Haarlem's toe komst. Maar die feestvieringen hebben we evenzeer noodig. Die zullen den naam van de stad en al haar aantrekkelijkheden en de schoonheid van haar om geving propageeren. Ze zijn makkelijker bereik baar dan dat groote nieuwe gebouw en ze zijn op den duur ook veel geld waard. Want ze zullen hun winst opbrengen. Er moet leven in de brouwerij gebracht worden. R. P. De jachttijd is een maand verlengd, Zoo vind ik in de krant geschreven, De komst van 't nieuwe jaar dus brengt Geen eind nog aan het jachtig leven Van de fazant en van de gans, Om slechts twee voorbeelden te nemen, Met andren krijgen ze geen kans Op rust in hun bestaansproblemen. Hun aandeel in het aardsch bestaan Blijft nog voorloopig onder pari, Voor gans en voor fazantenhaan Blijft schot in de maand Januari. Men gunt hun vogelvrijheid niet, Waardoor zij vogelvrij verkeeren, Hun levensloop in 't naast verschiet Hangt nog aan loopen van geweren. Voor hen blijft als het groot gevaar De hagelbui nog aan de orde, Ze zijn al wild, of 't was voorwaar Wel erg genoeg om wild te worden. Maar een ding heeft in dit bericht Mij, als 'k het zeggen mag, verwonderd, Het haas heeft men den nood verlicht, Dit is met nadruk uitgezonderd Door dit uitzonderlijk bestel Zullen, hoe vreemd het ook mag lijken, Fazant en gans en andren wel. Maar 't haas zelf niet het haasje blijken. P. GASfTS. Beschonken Haarlemmer verdronken Het verkeer op straat In het duister levert reeds een' groot gevaar op. Nog erger wordt het voor hen, die misbruik van sterken drank maken. Dit heeft Zondagavond zeven uur aan een 67-jarigen inwoner van Haarlem het leven gekost. Het poli tierapport meldt daarover het volgende: Tusschen de Damstraat en de Korte Veerstraat geraakte deze voetganger in het water van het Spaarne. Dit werd gezien door een dame, die dokter W. H. Brouwer waarschuwde. Deze belde onmiddellijk de politie op. Nadat ongeveer tien minuten gedregd was, werd de drenkeling op het droge gehaald. Dokter Brouwer heeft geruimen tijd de kunstmatige ademhaling toegepast, maar tenslotte moest hij den dood con- stateeren. Het lijk werd per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd. Hedenmorgen zeven uur bemerkte een poli- tie-agent, die bij de Gravesteenenbrug te Haarlem surveilleerde, dat iemand in het water van de Bakenessergracht viel. Hij snelde er heen en wist den drenkeling door het toesteken van zijn sabel op het droge te trekken. Het bleek een 46-jarige los-werkman te zijn. Hij wend het perceel Bake nessergracht 103 binnengedragen, waar hij door leden van den Ongevallendienst behandeld en van droge kleeren voorzien werd. Op advies van een geneesheer werd de man per ziekenauto naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd, waar hij ter observatie is opgenomen. De stichting ,.Het Geldersch Landschap" heeft het landgoed „De Lichtenbeek'. te Arnhem, eigendom van de familie Van Limburg Stirum, aangekocht. (Foto Pax Holland.) Roosevelt wel voorstander van uitbreiding der hulp verleening aan Engeland. NEW YORK, 30 Dec. (D.N.B.) Roosevelt heeft Zondagavond een door alle binnenland- sche en kortegolf zenders der Vereenigde Sta ten uitgezonden redevoering gehouden binnen het kader van zijn „niet-formeele praatjes met het Amerikaansche volk". In deze redevoering gaf Roosevelt wederom, verwij zende naar het driemogendhedenpact van Berlijn, uitdrukking aan zijn bekende opvatting dat uit de houding van Duitschland en Japan gevaren voort vloeien voor de Vereenigde Staten en dat Engeland deze gevaren kan afwenden. Engeland moet der halve door de Vereenigde Staten materieel ge steund worden en deze ondersteuning moet thans in iedere denkbare mate worden opgevoerd. Terwijl hij een dienovereenkomstige oproeping richtte tot de industrieelen legde de president er tegelijkertijd den nadruk op dat hij de rechten der werknemers niet wilde aantasten, want het zijn immers de werknemers, die den eigenlijken arbeid moeten verrichten. Voorts zeide Roosevelt opnieuw dat hij noch een expeditiecorps naar Europa wilde zenden, noch plannen heeft voor een deelneming der Vereenigde Staten aan den Europccschen oor log. Wanneer Engeland ondergaat, zoo verklaarde Roo sevelt verder, worden de Vereenigde Staten voort durend bedreigd. Wanneer de Vereenigde Staten echter Engeland helpen, zal het gevaar dat de Ver eenigde Staten in den oorlog worden verwikkeld belangrijk verkleind worden „Wij willen geen oor log er. hebben geen plannen daartoe", zeide Roose velt, „maar", zoo voegde hij hieraan toe, „wij allen moeten meer arbeiden, meer produceeren, opdat Engeland behouden zal blijven" BESTUDEERING TE BERLIJN United Press verneemt uit Berlijn: Van bevoegde Duitsche zijde werd hedenmorgen verklaard dat de rede van president Roosevelt zorg vuldig door de hooge officieele instanties wordt be studeerd. Men uitte zich in dien zin dat de rede belangwekkends bevatte. De tekst kwam te laat om nog in de ochtendbladen te worden gepubliceerd. Het schijnt overigens dat de van officieele zijde ge volgde politiek van negeeren der Amerikaansche „speldeprikken" ten einde is. Na de bestudeering van de rede zal, naar verwacht wordt, een zorg vuldig uitgewerkt commentaar gegeven worden. 1 Januari 1941 van 71 I uur in het CONCERTGEBOUW met THE BOBTON FLIPPERS Entree f0,80 p. r. 14-mans dansorkest lederen Zondagmiddag- en avond DANSEN in DE LEEUWERIK. (Adv. Ingez. Med.) Een aantal vragen beantwoord Duitsch oorlogsschip verscheen Vrijdagmorgen voor Naoerop. Het D.N.B. deelt mede: De Australische premier Menzies heeft verklaard dat het eiland Naoeroe, ten Noordoosten van Nieuw Guinee in den Stillen Oceaan ge legen, Vrijdag kort na het aanbreken van den dag door een vijandelijk schip aange vallen en hevig beschoten is. Op het eiland, dat sedert 1883 aan Duitsch land toebehoorde doch in 1920 Britsch mandaat werd. is aanmerkelijke materieele schade ontstaan, evenwel zonder verliezen aan menschenlevens. Ter aanvulling heeft de Australische minister van marine Hughes medegedeeld, dat het schip voor de beschieting van Naoeroe de Duit sche vlag heesch. Alvorens het vuur te openen, waarschuwde het draadloos, dat het radiosta tion van het eiland niet gebruikt mocht worden. Daarna schoot het Duitsche oorlogsschip op vliegtuigen, die voor overlading bestemd waren, benevens op opslagplaatsen van fosfaat en olie, doch niet op particuliere huizen. Na deze doel treffende beschieting verwijderde het Duit sche oorlogsschip zich onverlet en zonder ach tervolgd te worden. Bovenstaande verklaring van den Australi- schen minister van marine is een bevestiging, ook van de zijde van den tegenstander, dat een Duitsch oorlogsschip uiteraard slechts onder Duitsche oorlogsvlag oorlogshandelingen ver richt. Andersluidende berichten van de vijan delijke agitatie zijn valsch. Het is nu kort dag met de aangiften voor de loonbelasting voor het huispersoneel. Aan de let ter der wet moeten deze aangiften voor 31 De cember bij den Inspecteur der Directe Belas tingen zijn ingediend. Zooals we Zaterdag schreven zijn door deze Inspectie de noodige for mulieren aan de daarvoor in aanmerking ko mende personen toegezonden. De meesten zul len ze dus wel hebben. Intusschen kunnen, al heeft men deze for mulieren dan al in de brievenbus gevonden, er toch nog vragen rijzen. Wij sommen hier enkele van deze vragen op, met de antwoorden er achter. Vraag: Welke formulieren moet ik voor mijn huispersoneel - dienstbode, huisknecht, inwonend chauffeur, werkvrouw, huisnaaister ontvan gen? Antwoord: 1. Werknemersverklaring in duplo (door den werknemer laten invullen en opzen den aan den Inspecteur der Directe Belastin gen, Klein Heiligland 84, (ook voor de buiten gemeenten.) 2. Loonbelastingkaart (invullen en bewaren). 3. Loonstaat (3 jaar bewaren.) 4. Loonbelastingaangiftebiljet. 5. Een loonbelastingtarief. Vraag: Wat moet ik doen als ik deze formu lieren thans nog niet heb ontvangen? Antwoord: Er om vragen per briefje (aan den heer Inspecteur der Directe Belastingen, Klein Heiligland 84, Haarlem) of per telefoon no. 11996. Vraag: Wat is het loon? Antwoord: Loon is wat in geld wordt betaald, vermeerderd met wat op andere wijze den werk nemer ten goede komt, dus kost of kost en in woning. Kost en inwoning wordt gesteld op f 25 per maand, f 6 per week en f 0.85 per dag. Vraag: Wanneer behoeft de werknemersver klaring niet te worden ingeleverd? Antwoord: Deze verklaring is onnoodig, als het loon per maand minder is dan f 43. per week minder dan f 10 en per dag minder dan f 1.50. Vraag: Wanneer moet loonbelasting worden betaald? Antwoord: Loonbelasting is verschuldigd: Voor groep I (ongehuwd en geen kinderen) bij een maandloon van f 48.10 en hooger, bij een weekloon van f 11.10 en hooger, bij een dagloon van f 1.85 en hooger. Van groep n (gehuwd en geen kinderen en on- gehuwden boven de 65 jaar) bij een maandloon van f 78 en hooger, bij een weekloon van f 18 en hooger. bij een dagloon van f 3 en hooger. Voor groep III (gehuwden of ongehuwden, aan wie kinderaftrek is toegestaan) bij een maandloon van f 91 en hooger, bii een weekloon van f 21, bij een dagloon van f 3.50 en hooger. Vraag: Heeft de vacantie invloed op de loon belasting? Antwoord: Neen. U betaalt gedurende den va- eantietijd gewoon door, tenzij u in de vacantie geen loon doorbetaalt. Vraag: Waar moet ik de loonbelasting betalen? AntwoordBij den ontvanger der Directe Belas tingen te Haarlem als ge woont te Haarlem. Ben- nebroek, Bloemendaal, Heemstede of Zandvoort. Bij den ontvanger te Haarlemmermeer als ge woont in Haarlemmermeer, bij den ontvanger te Beverwijk als ge woont te Beverwijk of te Velsen ten Noorden van het Noordzeekanaal en ibij den ontvanger te IJmuiden als gewoont te Velsen ten Zuiden van het Noordzeekanaal. Vraag: Wanneer moet ik betalen? Antwoord: Binnen tien dagen na de maand, waarin het loon werd uitgekeerd, of. desgewenscht. binnen tien dagen na het kwartaal waarin het loon werd uitgekeerd (dit laatste alleen voor huis personeel) Vraag: Hoe moet ik betalen? AntwoordAan het kantoor van den Ontvanger met gelijktijdige inlevering van de loonbelasting aangifte of door storting op zijn girorekening onder vermelding van: le. .Loonbelasting", 2e het tijdvak, waarover de belasting is ingehouden en 3e. eventueel het stamnummer. Vraag: Als een werknemer alimentatieplicht heeft (dus de zorg voor minderjarige kinderen of 'behoeftige ouders komt dit dan in mindering van de belasting? Antwoord: Ja, doch daartoe moet een verzoek schrift tot den Heer Inspecteur der Directe Be lastingen worden gericht. Nog enkele opmerkingen. Voor beroepskosten kosten dus, die een werknemer moet maken om zijn loon te kunnen verdienen, bijvoorbeeld het aanschaffen van vaklectuur e.d. wordt ambtshalve f 100 afgetrokken. Zijn deze kosten edhter meer, dan moet dit worden opgegeven aan den Inspecteur. Verplichte pensioenstortingen mogen worden afgetrokken wanneer deze plaats hebben ten be hoeve van het Alg. Burg. Pensioenfonds of wan neer zij voldoen aan art. 6 der wet op de Loon belasting. Dit art. omschrijft, aan welke voor waarden de pensioenstorting moet voldoen. Ook hieromtrent kan men bij de Inspectie der Dir. Be lastingen de noodige inlichtingen verkrijgen. De opbrengst van de collecte voor Winterhulp Nederland. Naar wij vernemen heeft de collecte voor Win terhulp Nederland Zaterdag te Haarlem opge bracht f 2982 en te Heemstede f 1092. De op brengst te Bloemendaal kon ons nog niet worden medegedeeld, waarschijnlijk zal die Dinsdag be kend zijn. Vier personen op heeterdaad betrapt. De Haarlemsche politie heeft in samenwer king met die te Haarlemmerliede ten huize van een inwoner in laatstgenoemde gemeente in be slaggenomen zes geslachte kalveren en bij een inwoner van Haarlemmermeer zes geslachte var kens en twee varkens, die wel gedood, maar nog niet geslacht waren. Deze twee overtreders van de Vleeschkeuringswet en twee slagers uit Haarlem werden door de politie op heeterdaad betrapt bij het frauduleus slachten. Tegen hen werd proces-verbaal opgemaakt. Het vleesch werd in beslag genomen en naar het Openbaar Slachthuis te Haarlem gebracht. De politie zet het onderzoek voort. Ook andere plaatsen van Engeland ge bom bar deerd. STOCKHOLM. 30 December (D.N.B.) Naar uit Londen gemeld wordt, hebben sterke eenheden van het Duitsche lucht wapen Zon dagavond opnieuw de Britsche hoofdstad aan gevallen. Reeds om zeven uur 's avonds ver schenen de Duitsche bommenwerpers hoven Londen. Om negen uur, zoo meldt „Dagens Nyheter" uit Londen, had deze Duitsche aan val reeds „verbijsterende, afmetingen" aange nomen. Het was de krachtigste, geweldigste aanval sinds de voor Londen zoo zware Sep temberdagen. Aanvankelijk verschenen kleinere eenheden) Duitsche machines boven Londen en verrichtten de voorbereidende werkzaamheden door het uitwer pen van een ontzaglijke hoeveelheid brandbom men, waardoor zware branden ontstonden. Daarna kwam de eene golf Duitsche bommenwerpers na de andere. Ook de Engelsche radio moest vanmorgen toe geven, dat Londen in den afgeloopen nacht geen. ru9t kon vinden. De aanval werd een der „inten siefste" genoemd die Londen tot dusver heeft moe ten doorstaan. Weer is een hagel van brandbommen op Lon den neergekomen. Reeds voor middernacht waren talrijke branden uitgebroken en industrieele in stallaties beschadigd. Het Engelsche ministerie van Luchtvaart en het ministerie voor binnenlandsche veiligheid hebben Zondagavond, volgens een bericht van Reuter, be kend gemaakt dat in den loop van Zondag bommen zijn geworpen op een stad aan de kust van het graafschap Suffolk, benevens op twee steden aan de kust in het graafschap Kent. Verder zijn bom men gevallen in het noordwesten van Engeland. In een ander Reuterbericht wordt bevestigd dat een stad in het Zuidwesten van Engeland in deen nacht van Zaterdag op Zondag blootgesteld is ge weest aan een van de felste der talrijke aanvallen, die sedert het uitbreken van den oorlog op deze stad zijn gericht. De Duitsche vliegtuigen wierpen honderden brand- en zwaar explosieve bommen op een uitgestrekt gebied. AANVAL VAN DRIE UUR OP LONDEN. NEW-YORK, 30 December (D.N.B.) Omtrent den laatsten zwaren luchtaanval op Londen meldt de correspondent van de International News Ser vice uit de Engelsche hoofdstad, dat deze onder worpen is aan een „Coventry-aanval" Groote groepen Duitsche bommenwerpers hebben dood en verderf gezaaid in alle deelen van Londen. Het bombardement was het ergste van de laatste vier maanden. Met geconcentreerde hevigheid duurde de aanval drie uren lang. Toen volgde een pauze. Bij tonnen werden de doodelijke projectielen neergeworpen. Zelfs de grootste gebouwen in het hart van de wereldstad stonden door het geweld der ontploffingen te schudden. Het was een ware hel. Steeds weer braken de Duitsche luchtstrijd krachten door de versperring van het afweervuur heen en wierpen alle mogelijke bommen neer. Ook Associated Press spreekt van een buiten gewoon zwaren aanval, waarbij een groot aantal branden is ontstaan. De geheele Londensehe brand weer moest uitrukken. Het Amerikaansche agentschap maakt verder melding van een zwaren aanval op een stad in. Zuid-West Engeland, den zwaarsten van de 240 aan vallen, die de stad mogelijk Southampton tot dusver heeft beleefd. Honderden zwaar explo sieve bommen en brandbommen werden over een uitgestrekt gebied neergeworpen en ruim 20 zware branden ontstonden. Deze aanval wordt door den Lcwdenschen correspondent van het Amerikaansche agentschap United Press in vollen omvang beves tigd. AANVAL OP CONVOOI. Het D.N.B. meldt voorts: In weerwil van het zeer ongunstige weer zijn Zondag Duitsche gevechtsvliegtuigen tot ver boven den Atlantischen Oceaan doorgedrongen. Op 200 kilometer ten westen van Noord-Ierland is een Britsch convooi aangevallen. Een geladen vracht schip van 9000 ton kreeg verscheidene rechtstreek- sche treffers, die een ketelontplofifng veroorzaak ten en den scheepswand openreten. Het schip kreeg onmiddellijk zware slagzij en moet spoedig gezon ken zijn. Kerslinzameling Slille Armen. NAGEKOMEN GIFTEN. H. J. C. te Velsen f 10.—; J. C. K. f 5.—; A. J, F. S. f 5.—; G. M. f 3.—, R. C. V. f 2.50. De inzending is thans gesloten. Verzoeke geen giften meer te zenden. HEDEN: 10 PAGINA'S. Actikelen eni. R. P.: Haarlem's Belang. pag. i P. Gasus: Jachtverlenging. pag. 1 Een hondenleven; een bewogen week pag. 3 J. B. Schuil: De levende poppenkast pag. 6 De sterkste pag. 6 Verliefd en jaloersch. pag6 Dr. P. H. Schroder: A Christmas Carol. pag. 6 K. de Jong: H. O. V.-concert pag. 6 G. J. Kalt: St. Caecilia. pag. 6 Uit de Pers pag. 9 Flitsen: Luisteren. pag. 9 Laatste Berichten op pagina 2 J

Haarlem's Dagblad | 1940 | | pagina 1