2C Moord op Kasteel Entzberg KORT NIEUWS. Winterhulp" AB'S AVONTUREN De Torenwachter DONDERDAG 2 JANUARI 1941 HAAR E EM'S DAGBESD 4 1 Monteurs aan den vuurdood ontsnapt. Benzine vatte plotseling vlam. In de garage van het E.B.A.D.-bedrijf, gele gen aan den Grooten Rijksweg te Beek (L.) welk bedrijf, met een 20-tal autocars de autobus diensten onderhoudt- op het traject Maastricht- Beek-Sittard met zijtakken naar de Maasdor pen, is Dinsdagmiddag brand uitgebroken. De monteur H. van Proumeren uit Me-erssen en de leerling-monteur J. Voncken uit Grooten hout-Beek, hadden de laatste leidingen aange bracht onder een nieuwe autobus, welke was uit gerust met een gasinstallatie. Beide manijen be vonden zich in de werkput onder de autobus en waren bezig met het aftappen van de benzine in zinken bakken, toen door tot nog toe onbekende oorzaak de benzine plotseling vlam vatte. Het vuur verspreidde zich met ongekende hevig heid en zette de nieuwe autobus in lichter laaie. De leerling-monteur die door van P. nog tijdig uit de werkput kon worden bevrijd, liep daarbij ernstige brandwonden op aan hoofd en armen. Zijn redder van P. kreeg bij zijn pogingen om V. te bevrijden, brandwonden aan het hoofd. Van de brandende autobus sloeg het vuur ov^r op een gedeelte der garage, een ijzercontructie met hout en asbestplaten. De gemeentelijke brandweer bestreed het vuur met eenige stra len waardoor het grootste deel der garage met woonhuis en het kantoor gespaard bleven. De totale schade wordt op ongeveer f 25.000 ge schat. TERAARDEBESTELLING LUITENANT- GENERAAL DE RIDDER. Op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage werd Dinsdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den gepen- sionneerden luitenant-generaal P. H. A. de Ridder, oud-inspecteur van de Lucht-bescher- ming. Van hun belangstelling gaven o.m. blijk de gepensionneerde of op non-activiteit gestelde luitenants-generaal J. Borel, M. Belzer, H. J. C. Terbeek, en F. J. Quanjer en de oud-opperbe velhebber van land- en zeemacht, generaal I. H. Reynders. In de aula en aan de groeve werd niet ge sproken. Een zoon dankte voor de belangstelling. Ds. H. W. Creutzberg overleden. Dinsdagmiddag is te 's-Gravenhage nog betrekkelijk onverwacht .overleden ds. H. W. Creutzberg, Ned. Herv. predikant, voorganger van de Duinoordkerk aldaar. Hendrik Willem Creutzberg werd 5 Juni 1875 te Arnhem geboren. Hij genoot zijn gymnasiale opleiding te Schiedam en studeerde aan de Uni versiteit te Utrecht, vanwaar hij als predikant in 19-00 te Wijk aan Zee werd beroepen. In 1907 ging ds. Creutzberg naar IJmuiden. waar hij tot 1920 zijn ambt uitoefende, om 17 Decem ber van dat jaar, bij de stichting van de Duin oordkerk. die onder de Ned. Herv. gemeente van Scheveningen ressorteert, het voorganger schap van laatstgenoemde kerk op zich te ne men. Van zijn hand verschenen o.a. de volgende publicaties: „Personen en gedachten uit den Bij bel" (1928), „Hoogtij vieren" (1930), „Thimo- theus Redivivus" (1931), „Patriarchen" (1934), „Vrienden van Paulus" (1936) en „Plaats van de prediking in de Liturgie" (1937). De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal Zaterdag om kwart over drie op Oud Eik en Duinen geschieden, na een rouwdienst, welke te half twee in de Duinoordkerk wordt ge houden onder leiding van ds. J. J. Creuzberg, Ned. Herv. predikant te Neerbosch, Hees c.a. broeder vanyden ontslapene. DIEVEN VAN BOTER EN GECONDENSEERDE MELK STONDEN TERECHT. Voor de Rotterdamsche rechtbank hebben vier mannen terecht gestaan die zich in den nacht van 31 October hadden schuldig gemaakt aan diefstal resp. heling van 14 vaten boter en 6 kis ten gecondenseerde melk uit een pakhuis te Rot terdam. Bij de arrestatie van deze mannen op 4 November had een vijfde verdachte gfetrac-ht te ontsnappen. Hij was op een politieman toege sprongen en deze had op den arrestant geschoten, tengevolge waarvan de laatste spoedig overleed. Alle vier verdachten bekenden zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt. Tegen den hoofddader v. d. D., die -het pakhuis was binnengedrongen, eischte de officier van justitie 2 jaar; tegen den opkooper P. van D. die het gestolene had gekocht. 10 maanden, tegen J. v. d. D., een broer van den eersten verdachte, die behulpzaam was geweest bij den verkoop, drie maanden en tegen A. van A. wegens hetzelfde delict een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Tijdens afwezigheid van de bewoners is in gebroken in een villa aan de Lindenlaan te Bussum. Uit een la van een bureau heeft de dief een tasch medegenomen waarin zich een bedrag van f 250 bevond. Voorts nam hij een voorraadje sigaren mede. De rivierpolitie te Rotterdam heeft Woensdag middag uit de Middenkous aldaar het lijk opge haald van den 45-jarigen J. O. uit de Drieststraat. Maandagavond was O. uitgegaan en sedert dien werd hij vermist. De verwarmimgsbedrijven hebben een vak groep opgericht, welke den naam „Verwarmings- bond" heeft gekregen. De Personeele belasting in 1939. Centraal Bureau der Statistiek verstrekt gegevens. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft wederom een aantal gegevens gepubli ceerd betreffende de Personeele Belasting. Hier aan is het volgende ontleend. Sinds 1931 komt de zuivere opbrengst van de hoofdsom dezer belasting aan de gemeenten ten goede, met dien verstande, dat van 1935 af 80 pet. van de hoofdsom naar de grondslagen huur waarde, meubilair en dienstboden niet meer rechtstreeks wordt uitgekeerd, doch in het werkloosheidssubsidiefonds wordt gestort, waar-, uit naar bepaalde normen wederom uitkee- ringen aan de gemeenten worden gedaan. Slechts enkele gemeenten hebben sindsdien wijzigingen in de cïassificatip aangebracht. Voor hét laatstbekende jaar 1939 werd geen belasting geheven naar den grondslag paarden in 41 ge meenten naar den grondslag pleziervaartui gen in 24 en naar den grondslag biljarten in 83 gemeenten. Van de bevoegdheid de belastbare huur waarde van het meubilair voor koffiehuizen enz. lager vast te stellen wordt een vrij groot ge bruik gemaakt (in 1939 in 455 van de 1054 ge meenten.) Het aantal gemeenten, dat voor de verschillen de grondslagen tarieven heeft vastgesteld, welke afwijken van die in de wet zijn bepaald, is ge stegen van 274 over 1931 tot 534 over 1939. Het aantal perceelen belast naar den eersten grondslag is onafgebroken gestegen van 1.490.327 over 1931 tot 1.773.826 over 1939. De belastbare huurwaarde dezer perceelen is ge stegen van f 483 millloen over 1931 tot f 516 mil- lioen over 1934, waarop in hoofdzaak als gevolg der huurverlagingen deze waarde is ..gedaald tot f 478 millioen over 1937. Hierop is weer een stijging gevolgd tot f 491 millioen over 1939. De gemiddelde belastbare huurwaarde per perceel is voortdurend |edaald van f 325 over 1932 tot f 277 over 1939. Alle grondslagen tezamen brachten in elk der jaren 1931 tot en met 1934 ruim f 38 millioen op, waarop ten daling is gevolgd tot f 38 millioen lioen over 1935. Deze daling is in hoofdzaak veroorzaakt, doordat sindsdien voor de grondsla gen huurwaarde, meubilair en dienstboden geen afwijkingen van de wettelijke tarieven meer mogen gelden. Over 1939 beliep de opbrengst f 28 millioen. Van alle grondslagen is de opbrengst in hoofd som van den grondslag huurwaarde van het grootste, en van den grondslag paarden van het kleinste belang (resp. 71 en 0.2 pet.) Zoowel de hierboven genoemde daling van de opbrengst in hoofdsom als de ongunstige tijds omstandigheden maakten het voor een groot aantal gemeenten noodzakelijk .het aantal op centen op deze belasting niet onbelangrijk te verhoogen, in verband waarmede de opbrengst dezer opcenten is gestegen van f 26 millioen over 1931 tot f 45 millioen over 1939. Verkeerscarambole van twee trams en een vrachtauto. Dinsdagavond slipte bij Tjalhüizen onder Sneek een zware vrachtauto van de condensfa- briek te Leeuwarden en kwam daardoor op de trambaan terecht. Vrijwel op hetzelfde oogenblik naderde een motortram van den dienst Sneek Bolsward. Deze reed op de geslipte auto in, tenge volge waarvan auto en tram zware schade oplie pen. Personen werden evenwel niet gekwetst. In verband met liet feit, dat de tram de reis niet kon voortzetten stapteiT-de reizigers uit en juist toen de laatste -de tram verlaten had. naderde uit de andere richting een stoomtram, die op de ge havende wagens in reed. Er werd wederom aan zienlijke materieele schade aangericht, doch ook nu deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Nieuwjaarsboodschap van N. V. V.- commissaris Woudenberg. Het AN.P. meldt: De commissaris van het Nederlandsc-h Verbond van Vakvereenigingen, de heer- H. J. Wouden berg, richt ter gelegenheid van de jaarwisseling de volgende boodschap tot het werkende volk van Nederland: „Gij allen, werkende mannen en vrouwen in het Nederlandsche volk, zult deze jaarwisseling meemaken met geheel andere gedachten dan vorige jaren. Gij zult misschien terugdenken aan de vele schokkende gebeurtenissen die zich in het af- afgeloopen jaar hebben voorgedaan. Gij zult te rugdenken aan wat in het bestek van eenige maanden aan ingrijpende veranderingen werd onderworpen. Misschien komt een zekere wee moed in u op over datgene, wat gij meent, dat verloren is gegaan. Maar bij de intrede van het jaar 1941 moe ten ook andere gedachten u bezig houden. Een oude periode is afgesloten, een nieuwe is reeds begonnen. Zooals de twaalfde klokslag op Oude jaarsavond het oude jaar afsluit, hebben ook de schokken van de sociale revolutie den ouden, kapitalistischen tijd tot een einde gebracht. Achter de donkere wolken van den oorlog en de daaraan verbonden moeilijkheden zien wij thans reeds de zon opkomen van den socialistischen vrede, die. naar wij allen hopen, in het nieuwe jaar tot stand zal komen. De Oudejaarsnacht van 1940 wordt verlicht door het uitzicht op een nieuwe, rechtvaardige arbeidsgemeenschap, waarin voor ieder een be staan zal zijn, verzekerd en beveiligd, en aan sluitende aan de verlangens en behoeften van alle levende en werkende menschen. Het Nederlandsch Verbond van Vakvereeni gingen, dat aan den opbouw van deze arbeids gemeenschap een werkzaam aandeel zal nemen, wenscht alle Nederlandsche arbeiders en ar beidersvrouwen een voorspoedig Nieuwjaar. Het verbindt daaraan de stellige overtuiging dat 1941 hen zal brengen naar de vervulling van lang gekoesterde socialistische idealen". DE SCHIETPARTIJ TE LEIDSCHENDAM. Naar het A. N. P. verneemt behoefde het A.N.P.-bericht, als zou dé dader van de onlangs te Leidschendam plaats gehad hebbende schiet partij W. A. K. voorloopig op vrije voeten zijn, eenige aanvulling. Genoemde K. wordt nl. niet slechts door de Nederlandsche justitie vervolgd, doch hij was ook schuldig aan het bezitten van een vuurwa pen, waarop door de bezettende overheid zware straf is gesteld. In verband hiermede bevindt K. zich ook thans in hechtenis. 5j O van de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, den Haag, No. 5553. Als bank dei Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V. Amsterdam No. 877. Stort op 5553 of 877 H. D. Louwes: „Het betrachten van naastenliefde is aan geen tijd van oorlog of vrede, noch aan den heerschenden staats- of maatschappij norm gebonden; zij rust in een der meest elementaire menschenplichten: de verant- looordelijkheid van den een voor den an der, steunt daarom de Winterhulp". In Koedijk wordt van oudsher op 31 December het feest van den gouden engel gevierd en ondanks distributietijd rolde bakker Rood dezen keer zijn „engel" van goudgeel deeg. (Foto Pax Holland.) Een dankwoord. Namens de afdeeling Haarlem van „Winterhulp Nederland" schrijft men ons: De tweede algemeene inzameling voor Winter hulp op 28 December jl. is achter den rug. Het is verheugend dat tal van personen en zaken in de gemeente hun beste krachten wederom geheel be langeloos hebben gegeven om deze collecte zoo. goed mogelijk te doen slagen. Daarbij denken wij in de eerste plaats aan de collectanten, die met grooten ijver en toewijding zich van hun taak hebben ge kweten en aan de wijkhoofden en hun assistenten en ordonnances op de verschillende bureaux, die door hun arbeid een goed verloop mogelijk hebben gemaakt. In' het bijzonder mogen wij verder vermelden den heer H. J. Feye, die zijn paarden en wagens belangeloos beschikbaar stelde voor de propaganda in de stad en den heer A. Fibbe, directeur van de Radiocentrale FIVA N.V., die de muziekinstallatie op een van de wagens belangeloos ter beschikking stelde, benevens de Sierkan en de bakkerij Ver- maat, die zoo welwillend waren om belangeloos ten behoeve van het personeel aan de wijkbureaux ver snaperingen beschikbaar te stellen. De 17 firma's, die in hun zaak een reclame-etalage hebben ge maakt, hebben mede aanspraak op bijzonderen dank. - Als navolgenswaardig voorbeeld moge tenslotte hier vermeld worden dat de firma Koster in de Groote Houtstraat een aantal japonnen en mantels ten behoeve van Winterhulp heeft afgestaan. De voorstellingen van Sneeuwwitje in het Con certgebouw zijn door ongeveer 2000 kinderen bij gewoond, die allen zeer opgetogen waren over het geen zij te zien kregen. Het gironummer van den penningmeester van Winterhulp Nederland, afd. Haarlem is 395300. De politie te Ooltgensplaat heeft drie perso nen gearresteerd, die bekend hebben zich aan dief stallen van petroleum, kippen, tarwe enz. te hebben schuldig gemaakt. VOOR DE KINDEREN Weer kwam een auto ln de verte aan snorren. Dribbelend en met zijn armen zwaaiend gebaarde de dikke, kleine heer, dat de auto moest sloppen De chauf feur van den huurauto tikte beleefd aan zijn glimmende klep cn vroeg: „Waar heen wil Mijnheer?" Als een schuurdeur zoo wijd ging de mond van den dikken heer open en brulde: „Zoo snel als de drommel achter dien auto aan, daar in de verte" en hij wees driftig naar den anderen voortsnellenden wagen. Driftig sprong de dikke journalist in den wagen en voort schoot de auto met een snelheid, die zeker niet geoorloofd was op dezen weg. Maar de verslag gever had een groote fooi beloofd als de andere wagen ingehaald kon worden. Ja, het waren beiden menschen van de krant, de dikke en de dunne heer. Zij schreven allerlei belangrijk nieuws voor hun krant, die belde zeer bekende bladen waren in de groote stad. En nu ging die dunne vast en zeker met een belangrijk nieuwtje er vandoor. vJVvO1 De belde auto's reden steeds sneller en sneller. Maar de achterste auto scheen wel harder te rijden, want hij haalde den eersten wagen meer en meer ln. De dikke journalist stond recht overeind, zwaaiend met zijn dikke, korte armen. „Vooruit!" riep hij, „harder, harder". Hij zag echter niet, dat hij achtervolgd werd door twee agenten op den motor. „Honderd vijf en twintig rijden ze nu", mompelde een der agenten. Plotseling remde de eerste auto en met veel geknars stond de auto stil. Direct daarop volgden twee hevige knal len. die overstemd werden door hevig geschreeuw en gebrul. Vlak voor het politiebureau was de eerste wagen blij ven stilstaan. De magere had hier tele fonisch zijn bureau op de hoogte willen stellen van het nieuws, dat hij te weten was, gekomen. Dit stoppen van zijn wa gen was noodlottig voor de beide achter volgers, Want beiden botsten met een ontzettenden slag tegen elkaar op. Crisisinvoerwet niet verlengd. 's-GRAVENHAGE, 31 Dec. r- Op 31 Decemiber b< j.l. is de geldigheidsduur van de crisisinvoerwetsc geëindigd, terwijl, naar het A.N.P. verneemt, niet, 3C meer tot verlenging daarvan is overgegaan. Uiteraard 'houdt dit verband met de gewijzigde- omstandigheden. Reeds werden de con tingen tee ringen, die in de afgeloopen maanden afliepen,, niet meer verlengd. Thans zal evenmin -tot een verlenging der crisisinvoerwet worden overgegaan.-, Dientengevolge zijn de nog loopende contingen- teeringen en de daarmede verband houdende invoerformaliteiten per 31 December j.l. -komen te vervallen. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co., N.V. Amsterdam.) Mutatie: I 20 November 1940 is Mr. C. S. Kalma ont- slagen als Curator in het faillissement van de N.V. Middenstandsbank voor Nieuw Amster-J dam, Klazienaveen enOmstreken in liq„ ge vestigd te Nieuw Amsterdam, zulks met aan-- stelling van mr, J. G. Nijsingh, Zwolle, Koe straat 10. als zijn vervanger. Uitgesproken. 27 Dec., J- H. Caspers, voer mansknecht. Groningen. Lingestraat 11 b. R.C. Mr. J. Feitsma, Cur. Mr. G. P. Haverkamp, Spilsluizen Nz. 1, Groningen. 30 Dec. K. Schreuder. koopman, wonende te Watergang (Gemeente Landsmeer). R. C. Mr. P. B. Dijksterhuis, Cur. Mr. W. Ruitinga, Hee rengracht 172. Amsterdam. 30 Dec. P. Vonk. schilder, Amsterdam, 2de Const. Huygensstraat 56 I. R. C. Mr. P. B. Dijksterhuis, Cur. Mr. W. Ruitinga, Heeren gracht no. 172, Amsterdam. 30 Dec. Simon Goezinne, aannemer van hei- en grondwerken, Amstelveen, Gemeente N.-Am-. he stel, Molenweg 5, R.C. Mr. G. A. Schreuder, Cur.l va Mr. E. J. M. Minderop, Keizersgracht 230, Am- sterdam. ~f 30 Dec. N.V. Hollandsche Crediet- en Obllga- ®K tiebank, vroeger gevestigd P. C. Hooftstraat •eA1 165 thans Prinsengracht 802, Amsterdam. R.C.' ®ci Mi'. G. A. Schreuder. Cur. Mr. J. Wiarda, Kei- zersgracht 726, Amsterdam. In de week van 23 tot en met 28 December 1940 werden in Nederland 10 faillissementen uitgesproken. e Vernietigd: 24 Dec.: P. Vanackere, Rotter-1 (EU scl Vij dam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 11 Dec. Abraham Baruch, Amsterdam (uitge sproken 2 September 1940). 20 Dec. J. A. van Vliet, Amsterdam. 1^ 24 Dec. Jacob Kasteleyn, aannemer, LLsse. 16 December: G. Kleinendorst Jr., timmer- man-aannemer, Arnhem. Geëindigd door hetjno. verbindend worden der eenige uitdeelingslijst. pe] Uitk. nihil aan eonc. crediteuren. 23 Dec. C. A. Bal, Rhenen (Remmerden, ;afT Idem. Uitk. nihil aanf 1 gre ree Nijme- ra]i Huize Remmersteinf. concr. crediteuren. 23 Dec. P. J. Derkzen* zonder beroep, gen. Idem. Uitk. 100 p'ct. 24 Dec. Mevr. de Wed. A. KolkHamminkl^ Veltman, Zandvoort. Idem. Uitk. 25,708 pet. jen 24 Dec.. C. J. Koutstaal, bloemist, Haarlem. psj Idem. Uitk. nihil aan conc. crediteuren. |iei< 27 Dec. Jan ter Burg, aannemer, Anna Pau-j lowna. Idem. Uitk. nihil aan concr. crediteuren. 27 Dec. K. Venema, aannemer, Den Helder. Idem. Uitk. nihil conc. cred., H. H. Blijdenstein,', Amsterdam. Geëindigd door het verbindend wor- den der slotuitdeelingslijst. Uitk. 0.879 pet. |r": A. Menke, den Haag. Geëindigd door het ver-Cv. bindend worden der le, tevens slotuitdeelings- H. v. d. Wal, v.h. banketbakker, Alkmaar. Ge- eindigd door het verbindend worden der eenige EL?' uitdeelingslijst. u M. van Egmond, Rijnsburg. Idem.. Eei ;SCh WEEK-ABONNEMENTEN pe jtiei dienen uiterlijk Woensdags avonds'^gl betaald te zijn, daar de bezorgers opwe: Donderdag moeten afrekenen. me: DE ADMINISTRATIE £le' EEN VERHAAL VAN DE ZEE. bewerkt door ADRIAAN J. HUISMAN. (Nadruk verboden). 34) Toen Constance snel het tuinpad opliep, kon ze haar oogen niet gelooven. Haar vader hield haar moeder in zijn armen gesloten en kuste haar met vertroostende leederheid. Mary, de meid', is nooit haar verwondering te boven gekomen over het feit, dat al de leden van haar sexe op Laburnum Cottage dien dag in tranen waren en toch zoo gelukkig. Mrs. Vansittart schrei de en miss Constance schreide en miss Enid kwam schreiende thuis en aan den tranenvloed bij juf frouw Sheppard wilde heelemaal geen einde komen Maar dat nam niet weg, dat ze allen, zooals ge zegd, zielsverblijd waren en dat juffrouw Sheppard. ofschoon ze zoowel kwantitatief als kwalitatief een geweldig diner kookte, haar Mary geen enkel standje maakte! Ook was het merkwaardig, dat de zieke mevrouw jrolhield, dat ze sterk genoeg was om dien avond beneden te zijn. Ze at wel niet veel, maar ze zag er toch veel beter uit en soheen er buitengewoon veel plezier in te hebben om beurtelings naar „me neer" en naar miss Constance te kijken en te luiste ren naar elk woord, dat ze zeiden; Den volgenden avond zat Payne met Constance in den tuin van Laburnum Cottage in den helderen maneschijn en hij gaf als zijn meening te kennen, dat de teruggekeerde Lady Brand nu maar meteen tot schoonmoeder moest worden gepromoveerd. Hij zei ook nog andere dingen, dingen die zoo lang er mensohen bestaan in alle talen der wereld en 'in velerlei variaties door jonge mannen tegen jonge meisjes gezegd zijn. Toen na een korten en gagementstijd spoedig twee huwelijken werden aangekondigd, was het een zware slag voor de con- verseerende dames van Penzance, dat deze huwe lijken met weinig uiterlijk vertoon ln Londen zou den worden voltrokken. Maar dit verlies werd ruimschoots gecompenseerd door de sensatie, die het berichtje in de society-rubriek van de Londen- sche dagbladen maakte, waarin Constance werd aangeduid als de eenige dochter van Sir Stephen Brand, Bart. van Lessert Hambledon, Northumber land" en waarin voorts werd vermeld, dat „de moe ier van de bruid" gekleed was in een japon van zilverbrocaat, gegarneerd met Point d'Alengon- kant. De eenige inlichting, die Lady Stanhope desge vraagd verstrekte, was de orakelspreuk: „Een ro man, lieve kind, een roman uit het werkelijke le ven"* Den dag volgend op 't vertrek van twee gelukkige I elkaar met Pasehen in Rome hoopten te treffen, paartjes naar het Continent, het eene naar Italië I vertrok een ietwat ouder en bezadigder paar van en het andere naar de Rivièra, welke beide paren Waterloo-Station naar Southampton, om zich daar ET feuilleton, dat morgen begint, is het ver haal van den moord op den leider van een reisgezelschap. Van deze misdaad wordt een groot aantal personen verdacht, maar een amateur-detective weet de raadselen op te lossen en den dader te ontmaskeren. Dit leest U in in te schepen voor een reis naar de Noord-Afri-Pu kaansche kuststeden. Sir Stephen en Lady Brand?3 hadden na alle emoties deze ontspanning wel ver-u®1 diend en bovendien was de oud-vuurtorenwachterL r overtuigd, dat de zeereis de gezondheid van zijn p vrouw zeer ten goede zou komen. L0 Hun boot vertrok om 11 uur 's morgens uit£o]. Sonthampton. Dien avond na het diner waren zefjjn ter hoogte van den vuurtoren en Sir Stephen weesggj, zijn vrouw den stralenbundel, die mijlenver liohtte^ar in den nacht. ken Die doet me mezelf heel klein voelen, zei ze,bel; nadat ze een heelen tijd zwijgend hadden gestaardpro naar den lichtschijn, die telkens over de woelige^! golven dartelde. bev Waarom, liefste? vroeg hij. tvij 1-Iet is zoo pleohtig, het licht is zoo intens enBf zoo onverstoorbaar in zijn energie om menschenen, te helpen en te beschermen, antwoordde Ladyle Brand met een trilling van ontroering in haar stem.ber Neen, lachte Stephen Brand, met een pogingSe om haar gedachten aan het verleden te verbannen,por zooals hij in de onmiddellijke nabijheid van dit&ve machtige licht zoo vaak met zijn eigen gedachten^ gedaan had, op mij heeft het een andere uit-Pnn werking. Het is, of hij mij spottende knipoogjes geeft en mij toeroept: Oudé jongen, moet je mij nu na zooveel jaren in de steek laten om er van door te gaan met je eigen vrouw?

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6