U ZIET ER SLECHT Uil CARTER'S Slachtoffers van de duisternis. Sport en Spei DONDERDAG 2 JANUARI 1941 H A A R L F. M'S DAGBLAD Duitsch legerbericht van Dinsdag. Hevige branden in Londen. BERLIJN. 31 Dec. (D.N.B.) Het opperbevel Van de weermacht maakt bekend: „In den nacht van 29 op 30 December hebben vrij sterke formaties gevechtsvliegers Londen aan gevallen, zooals reeds gemeld. Zij wierpen een groot aantal bommen van elk kaliber op voor den oorlog belangrijke doelen, vooral in het centrum van de stad, Er ontstonden vele. buitengewoon hevige branden, die tot aan de Kanaalkust zicht baar waren. In den loop van den dertigsten De cember beperkte de activiteit van het luchtwapen zich tot enkele aanvallen op vliegvelden en in- dustrieele doelen in Norfolk en Cambridgeshire. Daarbij werden op het vliegveld Mildenhall door aanvallen van geringe hoogte verscheidene vlieg tuigen op den grond vernield In den nacht van 30 op 31 December zijn geen oorlogshandelingen gepleegd." Italiaansch legerbericht van Dinsdag. Ifaliaansche artillerie en jachtvliegers in actie aan het front van Cyrenaïca. GriekschAlbaansche kust gebombardeerd. ERGENS IN ITALIë. 31 Dec. (Stefani) Hier volgt het 207de Italiaansche weermachtsbericht: ,,In het grensgebied van Cyranaïca acties van onze artillerie en jachtvliegers, met een bombarde ment met bommen van klein kaliber en mitrailleur- vuur op groepen pantserwagens en geblindeerde auto's van den vijand die afgeslagen of beschadigd wenden terwijl zij onze stellingen trachtten te na deren. Acties van de verdragende artillerie en van bom menwerpers tegen de basis van Solloem. In den nacht van 29 op 30 December bombardeer den vijandelijke vliegtuigen onze kampen in Cyre naïca zonder verliezen te veroorzaken of schade aan te richten. Gevechten met een bij uitstek plaatselijk karakter speelden zich aan het Grieksche front af. De vijand leed aanzienlijke verliezen, waarbij wapens en ge vangenen ons in handen vielen. Marine-eenheden voerden een hevige bombarde mentsactie op vijandelijke ravitailleeringscentra aan de Grieksch-Albaansche kust en wel met zichtbaar effect uit. Talrijke formaties bommenwerpers en „Picchiatelli" troffen voortdurend militaire instal laties, bruggen en wegen. Jachtvliegtuigen bescho ten verscheidene troepenconcentraties, colonnes en gemotoriseerde vervoermiddelen, die in beweging waren met mitrailleur vuur. De havens en militaire doelen te Saloniki en Pre- veza en de vliegvelden van Janina en Zonani wer den met schitterend resultaat gebombardeerd. Twee vijandelijke vliegtuigen werden op den grond ver nield. Een patrouille Hurricanes, die een onzer for maties bommenwerpers den weg trachtte te ver sperren, werd afgeslagen. Een van de Hurricanes werd neergeschoten. In Oost-Afrika activiteit van de artillerie en van patrouilles. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden een onzer bases, waarbij een vliegtuig in brand ge raakte. Aanvallen van onze jagers. Twee vliegtui gen werden neergeschoten. Tn den nacht van 30 op 31 December vlogen vijandelijke vliegtuigen boven enkele plaatsen in Zuid Italië, waarbij zij vuurpij len afschoten. Een der vliegtuigen werd brandend neergeschoten. Duitsch legerbericht van Woensdag. Aanvallen op Londen en het Zuidoosten" van Engeland. Geen optreden van het luchtwapen in den Oudejaarsnacht. BERLIJN. 1 Jan. (D.N.B.) Het opperbevel Tan de weermacht deelt mede: Op 31 December heeft een Duitsch gevechts vliegtuig bij een stoutmoedigeh, afzonderlijk on dernomen aanval op een hoogte van slechts 100 M. een voltreffer weten te plaatsen op een wapen fabriek in het graafschap Essex. Ook in Londen werden voor den oorlog belangrijke doelen met brisantbommen bestookt. Verdere aanvallen wa ren gericht op een station en op een haven in het Zuidoosten van het eiland, waarbij aanzienlijke schade werd waargenomen aan voor den oorlog belangrijke installaties, benevens verscheidene branden in pakhuizen. Vier vijandelijke vliegtuigen trachtten, gedekt door de wolken, het West-Duitsclie industriege bied binnen te dringen. Twee van deze toestellen, van het type Bristol-Blenheim, werden reeds in het kustgebied door afweergeschut neergehaald, de andere werden vóór zij hun doel hadden be reikt gedwongen om te keeren. Eigen verliezen hebben zich ook gisteren niet voorgedaan. In den Oudejaarsnacht is het Duitsche luchtwapen niet opgetreden. Ook de tegenstander liet aanvals- h an delingen achterwege. Italiaansch legerbericht van Woensdag. Italiaansche artillerie treedt op in het grensgebied van Cyrenaïca. ERGENS IN ITALIë. 1 Januari (Stefani) Het hoofdkwartier publiceert weermachtsbericht no. 208. Het luidt als volgt: In het grensgebied van Cyrenaica bedrijvigheid van onze artillerie, die doeltreffend autocolonne? heeft bestookt. Een vijandelijke aanval op een van onze vooruitgeschoven posten aan het front van Bardia werd afgeslagen. In een ander gevecht in het gebied van Giarabub hebben onze troepen een vijandelijke afdeeling die versterkt was met pantserauto's op de vlucht gedreven. Onze formaties aanvals- en jachtvliegtuigen heb ben verscheidene acties ondernomen tegen concen traties van vijandelijke gemechaniseerde strijdmid delen en hun gevoelige verliezen toegebracht. Aan het Grieksche front bedrijvigheid van patrouilles en in eenige sectoren gevechten tegen vooruitge schoven elementen. Formaties jachttoestellen en duikbommenwerpers hebben samengewerkt met de strijdkrachten te land: concentraties van troepen en ravitailleeringsautocolonnes werden met mitrailleur- vuur bestookt en gebombardeerd. Talrijke ge mechaniseerde strijdmiddelen werden in brand ge stoken. Gistermiddag heeft een vijandelijke forma tie vliegtuigen getracht een aanval op Valona te1 ALS uw lever niet voldoende LEVER-GA L afscheidt lederen dag moet uw lever een liter iever-gal in uv ingewanden doen vloeien. Wanneer deze strooir vai lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet. h<- bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uv lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendie u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen on deze liter lever-gal vrij ie doen vloeien en uzultue» geheel ander merisch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever-gal te doen vloeien Eiseht Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten l 0.75. i 4 LEVE R- PI LLETJ ES (Adv. Ingez. Med.) ondernemen. De luchtafweer der vloot en jacht toestellen die snel ingrepen schoten drie Blenheim- vliegtuigen neer. Een vierde Blenheim werd neer gehaald door de afweerbatterij van een Italiaan sche divisie. Al onze vliegtuigen zijn teruggekeerd. Japansche Nieuwjaarsboodschap. Matsoeoka is somber gestemd. TOKIO, 31 December (Domei) De minister van buitenlandsche zaken, Josoeke Matsoeoka, heeft in een Nieuwjaarsboodschap, die somber van toon was, verklaard: Ik vrees dat het komende jaar „wellicht zeer tra gisch en ongelukkig voor de geheele menschheid zal blijken". Alle Godvreezende lieden in de geheele wereld moeten bidden dat dit jaar niet verwordt tot het eerste jaar van vernietiging van de moderne beschaving. Waarnemers die zich herinnerden dat Matsoeoka in een toespraak tot het Amerikaansch-Japansch genootschap op. 19 dezer een beroep deed op hei Amerikaansche volk om niet toe te laten dat de V.S. zouden deelnemen aan den Europeeschen oorlog oi niet te dulden dat een Japansch-Amerikaansc-h con flict zou ontstaan, hetgeen zich zou ontwikkelen tot een „Armageddon, dat in de totale vernietiging van onze cultuur en beschaving zou eindigen", vroegen zich af of Matsoeoka hierbij zinspeelde op de toenemende spanning tüsschen de as en de V.S. ofschoon verluidt dat Matsoeoka zijn boodschap had opgesteld, alvorens verslagen van Roosevelt's praatje aan den haard Tokio bereikten. Matsoeoka zeide verder dat Japan thans het vijfde jaar van het conflict met China ingaat en betoogde dat het Japansche volk bijna tien jaar heeft doorleefd sinds het begin van het Mandsjoe- rijsche incident, waarbij het „de spanning en den druk -van. de situatie onvervaard droeg en zijn in spanning verdubbelde". Inmiddels heeft Mandsjoekwo zijn nationalen rijkdom voortdurend zien groeien en zijn samen werking met Japan onophoudelijk zien versterken. Wat de republiek China aangaat, zij heeft korten tijd na de viering van het herstel van Nanking als hoofdstad onder de nieuwe regeering geleid door Wang Tsjing Wei een fundamenteel verdrag met ons land gesloten ter regeling van de Chineesch- Japansche betrekkingen. Bovendien is met de uit vaardiging van de gemeenschappelijke verklaring van Japan, Mandsjoekwo en China een krachtige harmonie tusschen deze volken ontstaan. Zoodoende heeft Japan een grooten stap voor waarts gedaan in de richting van een vestig:ng van een nieuwe orde en het is voortgeschreden in den geest van den keizerlijken weg. Meedoogenlooze exploitatie, gekenmerkt door krasse uitbuiting van de zwakken, werd 'vroeger in v-redes- zoowel als in oorlogstijd in het internationale leven hardvoch tig toegepast. De beheerschende macht van het goud is gedurende langen tijd gemonopoliseerd door een onverzadigbare minderheid van volken. De oude orde, die vrijwel geheel op een dergelijken staat van zaken gebaseerd was, heeft de meerderheid der volken met verstikking bedreigd. Deze wenschten hun bestaansrecht te handhaven langs vreedzame wegen, doch de minderheid der volken, die de macht in handen hadden, weigerden naar reden te luisteren met het gevolg dat er een catastrofale toestand is ontstaan, waarbij aan de meerderheid der volken geen andere keus gelaten werd dan hun toevlucht te nemen tot geweld bij hun streven om hun rechtvaardige aspiraties te verwezenlijken. De vestiging van de nieuwe orde kan evenwel niet bereikt worden door slechts de oude te ver nietigen. Het doel van de nieuwe orde is de ver wezenlijking van een gemeenschappelijk bestaan en welvaart in het internationale leven, hetgeen allen ten voordeel strekt. In dit licht befcien zijn de hevige, vernielende operaties, die thans zich in Oost en West voltrekken de voorloopers van schitterend buitengewoon be langrijk opbouwend werk dat aanstaande :s. De eerste wereldoorlog van meer dan twintig jaar geleden, de huidige tweede Europeeschc oorlog, de Chineesche kwestie dit alles is tenslotte slechts de worsteling die aan een weergalooze hervorming van de wereld voorafgaat. Het afgcloopen jaar was rijk aan gebeurtenissen als men zelden in de annalen van de wereld vindt. Bij zijn einde heeft het de menschheid in ademlooze angst en verbijstering achtergelaten. Wat zal het nieuwe jaar. het 2601ste jaar van het Japansche keizerrijk, dit land in het bijzonder en de wereld in het algemeen brengen? Zal het gunstig of ongun stig zijn? Ik kan voorspellen noch beoordeeien hoe het zal zijn. Bij het verwelkomen van een nieuw jaar moge het hard klinken en het is wel het laat ste ter wereld dat ik zou wenschen, maar in mijn diepste innerlijk vrees ik dat dit jaar wellicht zeer tragisch en zeer ongelukkig voor de geheele menschheid zal blijken. „Onafgebroken bonioffensieven". Minister Morrison over dc Duitsche lucht aanvallen op Londen. Het D.N.B. meldt: De Engelsche minister voor binnenlandsche veiligheid Morrison .heeft Dinsdag in een radiorede verklaard dat de Duitsche aan vallen reeds den vorm van onafgebroken bom- offensicven op de groote Engelsche steden hebben aangenomen. Soms regent het brandbommen, die een geweldige hoeveelheid branden veroorzaken. De groote branden richtten niet alleen uitgebreide schade aan gebouwen, fabrieken en pakhuizen aan, maar vormen ook voor den uit de lucht aan vallenden vijand een duidelijk doel, waarop hij zijn brisantbommen kan werpen. In den nacht van Zondag op Maandag is een groot deel van de Lon- densche City door duizenden brandbommen prac- tisch verteerd. Minister Morrison zeide vervolgens dat de brandweer de branden niet altijd kan blus- schen. Daarom zijn er hulpkrachten noodig om het vuur te bestrijden. Elke huiseigenaar, fabri kant en winkelier moet er voortaan zelf voor zor gen dat op zijn gebied vallende brandbommen ter stond onschadelijk gemaakt worden. De minister hekelde voorts het feit dat de Engel sche bevolking grootendeels slechts gebrekkige luchtbeschermingsmaatregelen heeft getroffen en verklaarde daarbij woordelijk: In meer dan een stad hebt ge onlangs versaagd en hebt ge uw land in den steek gelaten. Dat mag niet meer ge beuren. Er is nog meer organisatie noodig. Het vraagstuk van de branden, zoo vervolgde Morrison, brengt het beginsel van dienstplicht bij de luchtbe scherming op dringende wijze op den voorgrond. Het dwangbeginsel in de bescherming der burgerbe volking is thans door de regeering bevestigd. Elkeen zal wettelijk verplicht kunnen worden wan neer de toestand zulks vereischt. Eigenaren van fabrieken en zaken van allerlei soort groote en kleine, stellen zich aan strenge straffen bloot, wan neer zij hun verplichtingen niet nakomen. „Tmperium met vrije leveiisruimte voor het Italiaansche volk". Minister Eavolini over den strijd tegen de Britsche hegemonie. Het D.N.B. verneemt uit Florence: Bij een groote demonstratie van de fascisten en de bevolking van Florence op de Piazza Signarina heeft de minister voor de volksvoorlichting, Pavolini, een toespraak gehouden, waarin hij allereerst de aandacht vestigde op de geweldige prestaties van het fascisme in de afgeloopen jaren. Al deze prestaties kunnen echter niet als voltooid beschouwd worden zonder den oorlog tegen de Engelsche hegemonie. Italië heeft een koloniaal imperium veroverd, maar de ver bindingen daarvan met het moederland zijn afhan kelijk van de beheerschers van de uitgangen dei- zee. Het is thans zaak een imperium te worden met vrije levensruimte voor het Italiaansche volle. Deze bekroning van een eeuwenlangen strijd moet hu verwezenlijkt worden. Verder zeide minister Pavolini: Het Italiaansche volk zegt den naar absurde splijtingen tusschen fascisme en leger zoekenden vijanden dat in Italië ieder soldaat fascist is en ieder fascist in zich de eer gevoelt om in de eerste plaats soldaat te zijna Het zegt den Duitschen bondgenooten dat het kamëraadschapsgevoel jegens zijn bondgenoot thans het diepst in ons oprechte hart leeft als een gevoel van eer en van diepe achting, gegrondvest op de gemeenschappelijke opvatting van geloof en strijd. Het zegt den Duce de woorden van het lid van Giovanni Berta: „Ons geloof is Mussolini". Moge hij ons steeds naar het succes leiden, hoe moei lijker ditmaal de hinderpalen zullen zijn, des te schooner zal de beslissende overwinning zijn. Geestdriftig gejuich voor den Duce, de Italiaansche, aan het frond strijdende soldaten en de overwinning van de spil eindigden, tezamen met stormachtige ovaties voor de Duitsche natie, de Duitsche weer macht en den Führer van de Groot Duitsche natie, de plechtigheid. Rantsoeneèring in Finland. HELSINKI, 1 Januari. Bij besluit van het mi nisterie voor de voedselvoorziening zijn nieuwe maatregelen genomen in de rantsoen eer ing van le vensmiddelen. Ter beveiliging van de vleeschvoor- ziening en het behoud van den veestapel zijn tij- 1S| De ski-wedstrijden ter opening van het win terseizoen te Gar- misch-Partenkirchen werden dezen keer ge wonnen door Mayr uit Innsbriick. De winnaar tijdens zijn beslissen- den sprong. (Foto Weltbild). _1S8 pitg Jitg floul jien Iele: 0601 4821 b De scène tusschen Gysbrccht van Aemstel en Vosmeer de Spie in Vondel's meesterwerk, waarvan op Nieuwjaarsdag bij het Nederlandsch Tooneel in den Stadsschouwburg te Amsterdam de traditioneele opvoering ging. (Foto Pax Holland.) (et 1 pel 'een De itie ell i ht jlp delijke gedwongen slachtingen van, rundvee bevo len. Bij een veestapel van 5 stuks moet een rund, daarboven moet elk tiende rund voor de rantsoe neering worden ingeleverd. Voorts zijn ook maat regelen- genomen voor de rantsoeneering van de aardappelen. Op iedere H.A. aardappelen moet 8000 K.G. worden ingeleverd, waarvan 4500 K.G. voor de levensmiddenvoorziening en 3500 K.G. als poot- goed.(D.N.B.) Verkenningsvluchten langs de Britsche Oostkust. Engelsche oorlogs- en koopvaardijschepen aangevallen. Het D.N.B. meldt: De Duitsche luchtmacht heeft Woensdag een aantal gewapende verkenningsvluchten onder nomen en daarbij aan de Engelsche Oostkust meermalen vijandelijke schepen verkend. De Duitsche vliegers gingen in alle gevallen ter stond tot den aanval over en beschadigden ver scheidene oorlogs- en koopvaardijschepen. We gens het zeer mistige weer kon de volle uitwer king der aanvallen niet worden waargenomen, doch wel is gezien dat een patrouillevaartuig door een voltreffer werd getroffen. Een ander patrouille vaartuig geraakte terstond na den aanval in brand. Woensdagavond om kwart over negen heeft zich op de Funenkade te Amsterdam nabij de Da- geraadsbrug een tragisch ongeval voorgedaan, dat aan een 58-jarigen heer het leven heeft gekost. Met zijn beide zoons, onderscheidenlijk 33 en 29 jaar oud, geraakte deze man te water. Zij waren allen onder den invloed van sterken drank. De zoons wisten zich spoedig op het droge te werken doch de pogingen van eeqige agenten van politie, manschappen van de marechaussee en toegeschoten burgers, om den vader met een reddingsbaak en een dreg uit het water te halen, waren in den be ginne vergeefsch. Toen na ecnigen tijd het slacht offer opgehaald was, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Ook in het centrum der hoofdstad is een man, misleid door de duisternis, te water geraakt. Hij kon echter spoedig op den wal komen en kwam er met een nat pak af. Iti de Kromme Westerdokstraat is Woensdag avond kort na achten een 37-jarige heer, die op het voetpad wandelde, van een trap, welke naar het souterrain van een huis leidde, gevallen. Het slachtoffer is aan de opgeloopen verwondingen overleden. Dinsdagmorgen troffen voorbijgangers aan den kant van het Gein bij Baambrugge een hee renrijwiel aan, dat half in het water lag. Terstond waarschuwde men de politie, d-ie ter plaatse ging dreggen, doch zonder resultaat. On der tusschen had de familie van den schipper H. Woud. woon achtig onder Vinkeveen, aangifte gedaan, dat de man Maandagavond niet thuis was gekomen. Het rijwiel dat men bij het Gein gevonden had, werd als het zijne herkend. Daarop is men weer gaan dreggen en 's middags werd het lijk van Woud opgehaald. De man was gehuwd en vader van een kind. Dinsdagmorgen in de duisternis is de 17- jarige T. Verhoeven met zijn rijwiel in de Wete ring te Hoog Blokland geraakt en verdronken. Zijn lijk heeft men later opgehaald en naar de ouder lijke woning gebracht. Trailer op onbewaakte» overweg totaal vernield. Trcingeleidcr om het leven gekomen. ROOSENDAAL, 2 Januari. Op Oudejaars avond omstreeks kwart over acht is bij het passee- ren van den onbewaakten overweg op den z.g.. Hoo- ged-onk een truck met trailer, bestuurd door den chauffeur J. van Zundert uit Zegge, door een uit Breda komenden goederentrein gegrepen. De truck werd van den oplegger afgerukt en kwam in de sloot langs de spoorbaan terecht. De oplegger bleef op de tweede lijn staan. Een personentrein uit Roosendaal is eenigen tijd later tegen dezen oplegger gebotst. De locomotief ontspoorde na het voertuig over een afstand van circa veertig meter te hebben medegesleurd. De oplegger werd daarbij volkomen vernield, als het ware gemangeld tusschen den goederentrein, de lo comotief en de personenwagons, Het mag derhalve een wonder beeten, d-at, de bestuurder van de truck geen enkel letsel opliep. Onder de treinpassagiers zijn geen slachtoffers te betreuren. Wel heefi dli ongeluk «echter het leven gekost van den geleider van den goederentrein Van Remmen uit 's-Hertogenbosch. Deze had zich na de botsing op de spoorbaan begeven teneinde zich te vergewissen van de gevolgen en werd door den personentrein gegrepen. Hij was op slag dood. OVERTREDING VAN DE VERORDENING INZAKE DEN IDENTIFICATIEPLICHT. Ter zitting van het Kantongerecht te Haarlem zijn op 21 en 23 Dec. jl. drie strafzaken behandeld wegens overtreding van de verordening betreffende den identificatieplicht waarbij straffen zijn opgelegd van resp. f 2 subs. 2 dagen hechtenis, I 2 subs. 1 week tuchtschool en f 3 subs. 2 dagen hechtenis. Politieagenten Duitsch Luv Ongetwijfeld zullen maar wenige Haarlemscherbi politie-agenten enkele maanden geleden gedachtpda hebben, dat zij nog eens op de banken zouden001' komen te zitten om taalles te krijgen. Thans™^ nemen echter ruim honderd politiemannen dcelen aan een cursus in de Duitsche taal in een less01 'ped lokaal op het politiebureau. Aan den wand hangtf.^ de vermaning „Kijk uit" en zij zullen deze stelligL r ter harte nemen bij het leeren van de nieuw«en taal om zich ook op dat gebied veilig, te kunneilLcl bewegen. Isch „dmi it I Allium iiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiraiiiiii'1 Voetbal L ien Twee wedstrijden tusschen F' pc Roemenië en Slowakije. pen h, In October en December a.s. tide BOEKAREST 1 Januari (A. N. P.) De RoemeensclnP^ Voetbalbond heeft de uitnoodiging van Slowakije om diped jaar twee landen wedstrijden te spelen aangenomen. Het, j, voorstel van Roemenië komt hierop neer, dat de thuis! wedstrijd, het eerst zal worden gehouden en wel op ïDra October te Boekarest. De uitwedstrijd is vastgesteld op 1|n i December te Presburg. I La: h. f. c.—h, COMPETITIE N. V. AFDEELING 1. Tweede klasse b. B. Zwemmen |kk Hl- Belgisch record verbeterd. r Jcki [nd Een dezer dagen slaagde de Belgische zwemster VirginU Ketelaar van A. Z. C. er in het Belgisch record op de 20CU, meter rugslag. dat zij reeds geruimen tijd op haar naarrr" heeft staan nog te verbeteren. Zij legde dezen afstand afede ln 2 min. -53.2 sec., waarmede zij haar record met 0,8 secj.j verbeterde. De 100 meter legde zij af in 1 min. 21 sec. Het Nederlandsche record op de 200 nieter rugslag staatn V sinds 26 November 1039 op naam van de Rotterdamscbcj^ c- zwemster Cor Kint, die een aanmerkelijk beteren lijd' noteerde n.l. 2 min. 38.8 sec. jt i IJshockey" tap Nal Drielandentournooi te Boekarest. Pie r h BOEKAREST 1 Januari (A. N. P.) Pogingen worden] 1 aangewend om te Boekarest tusschen 15 en ,17 Januari a.s(r„ een drietanden tournooi te houden, waaraan de nationale ploegen van Roemenië. Joego-Slavlë en Slowakije zulle»''a deelnemen. Paardensport1 DE JOCKEY TARRS VERONGELUKT. rgt X n Een noodlottig 'ongeluk heeft het leven gekost van deiéko bekenden Duitschen Jockey die gedurende de laatste jaren vooral op de kleinere provinciebanen met succes uit kwam. Bij bet .••asseeren van een spoorwegovergang in! de nabijheid van Neuenhagen, waar hij een bezoek wilde brengen aan een trainingscentrale, werd hij door een sneltrein gegrepen en op slag gedood (a. N. P.).

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8