Bontmantels Uitbreidingsplan van Haarlem. WEILL ZOON ta i DONDERDAG- 9 JANUARI 19-11 HAARLEM'S DAGBLAD HENRI PIELAGE 75 JAAR. Zal in het voorjaar Philip Loots- concert dirigeeren. Een geboren Haarlemmer hoopt Zaterdag 18 Januari a.s. zijn 75sten verjaardag te vieren. Dat is de heer Henri Pielage, een bekend koordirigent en muziekleeraar. In 1875 werd hij leerling van wijlen N. H. An- driessen. Gedurende eenige jaren studeerde hij aan het Semirarie Hageveld te Voorhout, maar spoedig ging hij zich gefheel aan de muziek wijden en weid. leerling van wijlen Philip Loots voor piano, orgel en harmonieleer. (Foto archief H. D.) Snel maakte hij naam als koordirigent. Hij was achtereenvolgens directeur van Haarlem's Zang genot, Caecilia (dat hij oprichtte), Haarl. Gemengd Koor, Proza en Poëzie, Onder Ons (waarvan hij ook de oprichter was), het Mannenkoor Philip Loots. Met al deze koren behaalde hij tal van hooge en hoogste prijzen in verschillende wedstrijden, in totaal niet minder dan 125, hetgeen een record voor Nederland is. Vooral met Caecilia,. Onder Ons en Philip Loots waren zijn successen groot. Verdei- behaalde hij vele prijzen met de dubbel gemengde kwartetten „H. P.'' en „Onder Ons". In de jaren 19141918 tijdens den wereldoorlog zong hij er vaak mee voor militairen in de forten. Als dank daarvoor ontving hij het witte mobilisatie- kruis. Toen de heer Pielage acht maanden directeur van Haarlem's Zanggenot was, ging hij er mee naar een groot internationaal zangconeours te Luik, waar hij in de derde afdeeling den tweeden prijs won. Dat was in die dagen een mooie prestatie, want deze zangvereeniging had nog niet veel prijzen gewon nen. „Zang en Vriendschap" behaalde toen een eer sten prijs in de eere-afdeeling. Beide zangvereeni- g in gen werden bij hun aankomst te Haarlem feeste lijk ingehaald en met muziek en vaandels naar de Concertzaal geleid. Indertijd was hij ook dirigent van het A cappella Koor „Carmima", dat uitsluitend zong in ziekenhui zen, sanatoria, gevangenissen enz. Dit koor zong o.a.. op 17 September 1938 ook ter gelegenheid van de officieele openirg van het nieuwe Recreatiehuis der Ned. Herv. Gemeente te Santpoort. „Carmina" bestaat nu niet meer. Op jeugdigen leeftijd bespeelde hij vaak als invaller voor den heer Andriesen in de Roomsdh-Katholieke kerk aan de Jansstraat het orgel. Vele jaren was de heer Pielage ook organist van de Kathedrale keck. St. Bavo; als zoodanig werd, hij vijftien jaar geleden eervol ontslagen. Tenslotte schreef hij vele critieken. np -heer Pielage zal nog eenmaal den dirigeerstaf ir. de hand nemen. Hij is namelijk uitgeroodigd, in het aanstaande voorjaar het Philip Loots-concert te leiden, dat in September te Haarlem gegeven zou worden ter gelegenheid van het feit, dat het toen. 75 jaar geleden was dat Philip Loots geboren werd. Dit concert is toen wegens de tijdsomstandig heden uitgesteld. De voorbereiding is thans in vol len gang. Op 15 November 1894 is de heer Pielage voor het eerst tot koordirigent aangesteld. Het zal hem, die voor ihet muziekleven te Haarlem van zulk een groote beteekeniis is geweest, op zijn 75sfcen ver jaardag stellig niet aan belangstelling ontbreken. Hij woont thans aan de Olieslagerslaan no. 1. Behandeling voor den Raad van State. - Vóór 1938 had Haarlem reeds een uitbreidings plan, dat in laatstgenoemd jaar is gewijzigd. Het werd goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, maar om formeele redenen door de Kroon vernietigd. De gemeente stelde toen opnieuw een plan samen, maar nu hebben Gedeputeerden goedkeuring ont houden voor enkele gedeelten en wel betreffende Haarlem-Noord en Haarlem-Zuid-Oost. Er waren tegen het plan eenige bezwaren door inwoners in gebracht. Ten aanzien daarvan hebben Gedepu teerden overwogen dat moet worden aangenomen dat door het vervallen van de voor de gronden van reclamanten geldende plannen van uitbreiding in onderdeelen de waarde, welke deze gronden thans hebben, in belangrijke mate dreigt te worden ver minderd. Deze te duchten schade kan niet worden gerechtvaardigd door het belang van het tegen gaan van verspreide bebouwing, aangezien dit doel evenzeer kan worden bereikt door een oordeelkun dige toepassing van gemeentelijke bepalingen. Ten aanzien van het onderdeel Zuid-Oost oordeelden Gedeputeerde Staten nog, dat, door van dit onder deel uitsluitend in stand te houden het gedeelte bestemd voor park- en sportdoeleinden, in de aan spraken, welke de belanghebbenden aan dat uit breidingsplan bij de vaststelling daarvan konden ontleenen, een ongeoorloofde wijziging wordt ge bracht. De hoofdinspecteur voor de Volkshuisvesting kon het standpunt van Gedeputeerde Staten niet dee- len, maar adviseerde niettemin het besluit te hand haven. Namens de gemeente Haarlem traden voor de afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State, welke Dinsdag deze zaak be handelde, op de heeren H. Meeusen, chef der af deeling Openbare Werken en ir. M. H. Maas, direc teur van Openbare Werken te Haarlem. Laatstge noemde behandelde het technische gedeelte en zette uiteen dat de groei der gemeente uitermate on regelmatig is. Het stadsbeeld vertoont aanhangsels welke ontsierend werken. Daarom diende het aantal gedétailleerde plannen te worden verminderd. Het huidige uitbreidingsplan houdt rekening met den bouw van 12.000 woningen en omvat een tijdsbestek an 10 jaar. Het doel der gemeente was: intrekken der détailplannen en toepassing van een plan in hoofdzaak. Op wetenschappelijke en stedebouw- kundige gronden achtte pleiter, het gevoerde beleid noodzakelijk. De heer H. Meeusen betoogde dat van een aan zienlijke waardevermindering der gronden geen sprake is. Wanneer dit echter wel het geval zou zijn, dan ware dit voor Gedeputeerde Staten nog geen reden het particuliere belang boven het alge meen belang te stellen wanneer de gemeente de schade wenscht te vergoeden. Nog nimmer had pleiter een zoo zwak en slecht verdedigd besluit gezien. Het plan, zooals het er nu ligt, achtte plei- gevonden dieren en voorwerpen. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, te Haarlem, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te bekomen bij: Bureau van Politie, Smedestraat, bril; boek; dameshandschoenen; Witteman, Nagtzaam- straat 79, beursje; Smit, Essenstraat 12 rd., foto's; De Groot, zandvoortschelaan 174, Heemstede, hond; Tjeer- tjes, Dange Lakenstraat 12, heerenhandschoenen; De Ple ger, Brederodelaan 82, Bloeme.ndaal, heerenhorloge; v. d. Hart, Gaelstraat 51, handmof; Wey, Anthonlestraat 63 ge vonden op 19 Dec. 1940 vloerkleed, klein kleedje, sjoel bak; Rosteinde, Bakenessergracht 33. regenpijpen; Vroom en Dreesmann, Groote Houtstraat. 2 damesportemonnaie's; Sondorp, Vrouwehekstraat 52, portemonnale; v. Stade. Byzantiumstraat 36, rijwielplaatje; Roodenburg. Vijfhul- zerdijk 38. Haarlemmermeer, rijwielplaatje; Sabelis. Scho- terweg 134 zw„ schoenen: Witteman. Nagtzaamstraat 79, shawl; v. d. Burg, Kerkhofstraat 17, tasch m. i.; Kroder, Dutrystraat 19, damestasch m. i.; Rockens, Wijde Gelde- loozepad 19 rd., tasch m. 1. SCHAATSWEDSTRIJDEN OP DE LEIDSCHE VAART. Onder leiding van den heer A. Herniip- man werden Woensdagmiddag op de Leidsche- vaart, tusschen de Emmastraat en de Schouwtjes brug, schaatswedstrijden voor de jeugd ge houden. Jongens van 12 tot 14 jaar reden om het hardst en het was aardig om te zien met welk een soepelheid sommigen hunner zich over het ijs bewogen. Oud en jong sloeg hun prestaties met aan dacht gade. Eenige politie-agenten zorgden er voor dat de baan vrij bleef voor de wedstrijden. Winnaar werd J. Heuvel. Den 2den prijs kreeg H. Willemsen en den derden S. v. d. Berg. PERSONALIA. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het departement van sociale zaken is benoemd tot werkgever-lid van den Raad van Arbeid te Haarlem S. L. Hoes te Haarlem. LIEDEREN MATINEE JO VINCENT. Mevr. Jo Vincent zal op Zaterdagmiddag 18 Januari a.s. in de kleine zaal van het concertge bouw te Amsterdam een liederenconcert geven. AGENDA DONDERDAG 9 JANUARI. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Glückliche Reise" door de Krefelder Stedelijke Opera, 8 uur Rembrandt Theater: Operette „Rose Marie", 7.30 uur Frans Hals Theater .„Een leven lang", geprolon geerd, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Lajla". geprolongeerd, 2.30 6.30 en 8.45 uur. Palace: ..De Gentleman-Vagebond" 2, 6.30 er 8.45 uur VRIJDAG 10 JANUARI. Bioscooptheaters. Voorstellingen des middags er des avond. Nieuw programma. Verduister goed. Zooals het moet. VAN 9 OP 10 JANUARI 1941 van 17.48 tot 9.48 Maansopkomst 15.41 Maansondergang 6.37 [JofDifiÖg iteHQNg - (Adv. Ingez. Med.) ter noodzakelijk voor de ontwikkeling van Haar lem. Gedeputeerde Staten waren ter vergadering niet vertegenwoordigd. Voor de reclamanten voerden het woord mrs. Van Löben Seis en Prinsen Geer- ligs uit Haarlem. De beslissing in deze zaak volgt later. JUBILEUM A. VAN WEERDEN. 16 Januari zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer A. van Weerden zijn werkkring bij de Erven Loosjes te Haarlem aanvaardde, eerst als chef, de laatste 21 jaar als directeur der N.V. Boekhandel De Erven Loosjes. Wegens de tijdsomstandigheden is van een officieele viering van dit jubileum afgezien. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Voor de leden van het departement Haarlem van Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel wordt Donderdagmiddag 16 Jan. in hotel De Leeuwerik een filmvoorstelling gegeven van „Kleur en glorie der Tropen", smalfilm van de Stoomv. Mij. „Neder land", toegelicht door mr. H. Hustinx. Meisje bij aanrijding gedood. Woensdagochtend omstreeks 9 uur werd nabij Bergen op Zoom het 16-jarig dochtertje van de fa milie van Tilburg uit Bergen op Zoom in zwaar ge wonden toestand langs den kant van den Wouw- scheweg gevonden. Nadat het k-ind aanvankelijk was overgebracht in een langs den weg staande woning, werd het later op den dag op dokters advies zoo snel mogelijk vervoerd naar het Algemeen Burger Gast huis te Bergen op Zoom, waar het meisje in den loop van den dag overleed. De politie werd ge waarschuwd, die ter plaatse een onderzoek instelde, doch aanvankelijk zonder resultaat. Pas later meld de zich bij de politie een automobilist uit Bergen op Zoom, die vertelde, dat hij des morgens om streeks 8 uur, op den Wouwscheweg met zijn auto rijdend, een schok had gevoeld. Hij had zijn wagen terstond tot stilstand gebracht en was op onderzoek uitgegaan, waarbij hij evenwel niets had kunnen ontdekken, dat er op wees, dat hij een aanrijding had gehad. De politie heeft de auto in beslag genomen en zal deze aan een nauwkeurig onderzoek onder werpen. Vermoedelijk is het meisje het slachtoffer geworden van een aanrijding met deze auto. NIEUWE COLLECTIE Pecsiaae r1 J^attes Jeisianetf J8ciew [Bceilachwavtz a %emen Qïifs Jmd. £am VRIJ VAN DISTRIBUTIE White Caaf Hicaut. Otter Veuleu- Seat &.ectüc JBcuexkonijn~ Bontwerke rs Barteljorisstraat 26-28 Gevestigd 1856. (Adv Ingez. Med.) Om het pontverkeer over het Zwartewater te Genemuiden gaande te houden, moest een vaargeul in het ijs gezaagd worden. De mannen, die dit karwei moesten verrichten, hadden heel wat werk voordat een doorgang gemaakt was. (Foto Pax Holland.) Fabrieksarbeider wilde zijn zoon dooden. Een jaar gevangenisstraf geëischt. In den vroegen ochtend van den 18en October van het vorige jaar voltrok zich in het huisje van den bejaarden Oldenzaalschen fa brieksarbeider- A. A. E. een drama. E. had zich eerst naar de woning van zijn gehuwde dochter begeven, waar zich ook zijn zoon, bevond waarmede hij op gespannen voet leefde. E. wilde een stof zuiger, die de oudste dochter had meegenomen, terughebben. Een hevige woordenwisseling was het gevolg. Des avonds laat keerde de zoon naar huis terug en begaf zich terstond naar zijn slaapkamer. Den volgenden morgen omstreeks zeven uur betrad zijn vader de slaapkamer om hem te wekken, doch toen de zoon niet snel genoeg opstond, greep de vader een bijlen bracht daarmede zijn zoon een aantal slagen op het hoofd toe. E. Jr. werd ernstig aan het hoofd gewond, doch slaagde er in zijn vader de bijl te ontnemen. Op hetzelfde oogenblik kwamen buren die -het hulpgeroep van den 37-jarigen Berend hadden gehoord, de kamer binnen en wisten verder on heil te voorkomen. De vader, die zich eigener beweging bij de marechaussee had aangemeld, stond thans voor de Almelosche rechtbank terecht. Hij ver klaarde het al vele jaren niet best met zijn zoon te hebben kunnen vinden, hetgeen voornamelijk zijn oorzaak vond in het wangedrag van den zoon die, zooals de president mededeelde, als vele malen is veroordeeld. De officier achtte poging tot moord niet be wezen, doch wel den opzet van verdachte om zijn zoon te dooden. Rekening houdende met verd.'s leeftijd en alle omstandigheden vorderde de officier een jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De Kerken en de Winterhulp. Een uiteenzetting; van de zijde van Winterhulp. Men schrijft ons van de zijde der stichting Win terhulp Nederland: In het Nederlandsche Dagblad van 6 Januari j.l. is een artikel verschenen, waarin de inhoud van het rondschrijven van de procureurs-generaal aan de gemeentebesturen betreffende de inzamelingen in de kerken met de Winterhulp Nederland in verband wordt gebracht. Ter vermijding van misverstand stelt de Winterhulp Nederland er prijs op, tegen dit artikel stelling te nemen. De verordening 109/40, welke de inzamelingen regelt is voor de oprichting van de Winterhulp Nederland uitgevaardigd en regelt het geheele ge bied der inzamelingen. Door den aanvang van de inzamelingen voor Winterhulp is zeer zeker op het gebied der openbare inzamelingen een verandering ontstaan. In het kader van de terzake uitgevaardigde be palingen van den secretaris-generaal van het depar tement van justitie is ook hetb egrip openbare en niet-opènbare inzamelingen behandeld. Hierbij heeft de procureur-generaal ook bepaald, dat de kerken collecteplannen voor de inzamelingen in de kerkgebouwen moeten indienen. Wanneer thans gesproken wordt van een protest tegen een inbreuk op de rechten van der kerk, om dat men in de indiening van het collecteplan een op geen recht steunende inmenging in de aange legenheden der kerk ziet, dan moet er op worden gewezen, dat de Winterhulp Nederland zelf onder volledige conü-ole van de staatsorganen staat, en wel niet alleen wat betreft de mzamelrngstermijnen doch zelfs in haar geheele financieel beheer en in haar uitgaven. Zij ziet daarin ook in het geheel niet een inbreuk op haar arbeid, doch stelt zich vrijwillig onder deze controle, daar zij immers slechts in het belang van het volk haar middelen besteedt. Waarom men echter zelfs in de indiening van een collecteplan een bevoogding of zelfs een inbreuk in den arbeid der kei'k vermoedt en daar mede zelfs de Winterhulp in verband brengt, is onbegrijpelijk. De ter zake bevoegde secretaris generaal, die de bepaling over de indiening van het collecteplan heeft vastgesteld, zal daarvoor zijn redenen hebben gehad. De Winterhulp heeft hij daaromtrent niet geraadpleegd, noch wil deze ge raadpleegd worden, omdat zij in het geheel niet? met deze zaak te maken heeft. Bij deze gelegenheid wordt erop gewezen, dat de Winterhulp Nederland niet het minste belang heeft de kerk en haar instellingen in haar arbeid te be- nadeelen, maar integendeel zich erover verheugt wanneer met alle andei-en ook de kerk aan het welslagen van het Win terhulpwerk medewerkt. Di' komt het best tot uiting door de bepaling van den landelijken directeur der Winterhulp, waarin hij ondanks het collecteverbod den kerken de moge lijkheid verschaft, in naam der Winterhulp de tot nu toe gebruikelijke collecten tot onderhoud van haar instellingen en andere acties op charitatief ge bied te behouden en voort te zetten. Het heeft den schijn alsof door artikelen, zooals het genoemde van 6 Januari, den indruk moet wor den gewekt, dat tusschen Winterhulp en kerken een tegenstelling zou bestaan. In werkelijkheid be staat echter bij de Winterhulp, zooals door de maat regelen van den landelijken directeur het bes' wordt aangetoond, geenerlei meeningsverschil mei de kerken, die van haar kant ook steeds de ver zekering te zullen samenwerken gegeven hebben Het zal ook in de toekomst te allen tijde het streven van Winterhulp Nederland zijn met de kerken gemeenschappelijk voor het Nederlandsche volk te arbeiden. Wie zich in een of anderen vorm daartegen keert, is tegen het volk. Zes inbraken gepleegd. Door twee 18-jarige jongens. Woensdagmiddag heeft de Bussumsche politie een goede vangst gedaan door twee 18-jarigen aan te houden, die zes inbraken hadden gepleegd. Aan het einde van de vorige week werd bij de politie aangifte gedaan van inbraken in villa's aan de Lindenlaan, Gudelalaan, Statenlaan, Nieuwe'Hil- versumscheweg, waar slechts snoeperijen werden vermist, alsmede sigaren en sigaretten. In de Lin denlaan werd echter ook een bedrag van f 250 medegenomen. Dinsdag, werd weer ingebroken in een villa aan de Eslaan, waar eyeneens snoeperijen werden ont vreemd en Woensdagmorgen v^erd bij de politie aangifte gedaan dat ingebroken was bij Maison Suisse, aan de Havenstraat Hier werd een bedrag van f 120 ontvreemd. Bij alle inbraken was dezelfde tactiek gevolgd: men was binnengekomen door het inslaan van een ruitje aan de achterzijde. Woensdagmorgen wist de politie een signalement van de daders te krijgen; een rechercheur zag latei- op den dag in de Nassaulaan twee jongens van 18 jaar staan, waarvan er een aan het signalement vol deed. Zij werden op het politiebureau gefouilleerd. Hierbij kreeg men voldoende aanwijzingen om een der knapen als schuldig aan de inbraken, aan te wijzen. Hij werd dan ook vastgehouden. De andere bleek onschuldig te zijn; hij werd op vrije voeten gesteld. Doordat de gearresteerde aan het praten ging,'kon de politie nog een 18-jarig- jongmensch aanhouden dat eveneens schuldig bleek aan de zes inbraken. Beiden hebben een bekentenis afgelegd. Een hunner heeft reeds een vonnis we gens diefstal achter den rug. SCHAATSWEDSTRIJDEN. De tweede prijs bij de Dinsdag op „De Volhar ding" gehouden schaatswedstrijden om de Jhr. Van Doorn-schaats is behaald door mevr. Klein Nagelvoort—Botbijl. Vreemde klankafwijkingen in de weergave Pr van een radiotoestel hooren wij terstond. Wij hebben ons nu eenmaal sinds jaar cn dag op muziek toegelegdU kunt ons dus j f gelooven, wanneer wij verklaren, dat de nieuwe ie Philips toestellen 100% feilloos alle muziek jjj weergeven. Is dat niet nóg voornamer, dan jk< dat U Honolulu kuut hooren...? Koop Uw Ju radio of Uw radio» Je gramofoon bij Oord, de radio- en gramo- f'' foon-specialist. Ad- P vies bij aankoop en installatie. Volledi ge service, zoolang Uw toestel in Uw bezit is! Tc id< li GROOTE HOUTSTRAAT 108, TELEFOON 13046 k RADIO- EN GRAMOFOON-SPECIALISTEN to' (Adv. Ingez. Mer' Ergerlijk geval .van knoeierij met melk. Melk bevatte 50 water. Woensdag heeft de Schiedamsche kant" rechter een schandelijk geval van knoeierij p melk te behandelen gekregen. De veehoj, A. R. uit Schiedam stond terecht, omdatF melk had afgeleverd, welke niet minder daijla pet. water bevatte. j r De ambtenaar van het openbaar ministeriel de in zijn requisitoir, dat dit het verschrikt lijkste geval van knoeierij was, dat hijit nu toe had meegemaakt. Hij achtte het) schandaal dat in dezen tijd van voelselschaarJa te de voedingswaarde van een der eerste lewfc behoeften op zulk een wijze wordt verminari Met een boete zou deze overtreding zekefts licht worden getraft. Het O.M. eischte daij-c veroordeeling tot een hechtenisstraf van il maanden principaal. tij De Kantonrechter deed onmiddellijk js- spraak. Ook hij achtte dit geval zeer ernstiger) veroordeelde R. tot twee weken hechtenis ]jr cipaal. ai i bi 31" Noord-Oostpolder wordt ree&a bemalen. m, id Pompen te Lemmer zijn gaan werkenjhi N De pompen van het electrisch gemaal te Leijb< zijn Dinsdag begonnen met. het leegpompen vaikj Noord-Oostpolder. In April zal het gemaal Voorst in werking worden gesteld. In AugL hoopt men ook met het gemaal op Urk gerei0 zijn, zoodat dan drie gemalen aan het leegpoiL van den polder zullen werken. L jjr DE NEDERLANDSCHE S. S. l" 's-GRAVENHAGE, 8 Januari. De N.S.B.-J dienst meldt:. Voor de eerste maal sedert de Nederiani S.S. door den leider der N.S.B. ir. A. A. werd ingesteld, zal dit keurcorps der Nederiani Nat. Soc. Beweging in het openbaar optredenL Zaterdag 11 Januari a.s. zal door een S.S,P,e matie, ongeveer ter sterkte van 500 man, een mj door Den Haag worden gemaakt. Na het beëindigen van den marsch volgt te uur een bijeenkomst in den Dierentuin. jro sn Het weekblad „Arbeid" verschep Als uitgave van het Ned. Verbond van Va ©endgingen is verschenen het eerste nummer „Arbeid" een sociaal en cultureel weekblad dl de eerste plaats bestemd is voor de leden vaj Verbond, doch, wegens zijn algemeen kaï ook voor niet aangeslotenen verkrijgbaar gesteld. Het blad, dat bij zijn verschijning met eei lage van tegen de vier honderd duizend exen ren begint, doet daarmede meteen als Hol] grootste weekblad zijn intrede in het Neder! sche perswezen. Het beoogt een blad te zijn het geheele huisgezin. Behalve bijdragen val. cialen aard zal het dan ook ontspanningsl^"1 in rijke verscheidenheid brengen. Als hoofdredacteur van „Arbeid" is opgeti de heer G. van Overbeek. (A.N.P.) Teraarrlebest el ling arts J. D. Hefting. T' Op de algemeene begraafplaats te 's Git1 hage is Dinsdag ter aarde besteld de arts lV; Hefting, oud-voorzitter van den Verzekering^ voorzitter van de Nederlandsche centrale ver' ging tot bestrijding der tuberculose. Van hun belangstelling gaven blijk tal! artsen, rustende artsen, vrienden en bestuursj3 van vereenigingen op medisch gebied. In de aula, waar de organist „Es ist best Gottes Rat", van Mendelssohn, het slotkoor Matthaeuspassion en Ruhe.in Frieden, van Schfet ten gehoore bracht, voerde dr. L. C. Kersbf voorzitter van den Gezondheidsraad, als eersj woord. Hij schetste wat de heer Heftinj mensch voor zijn vrienden en als sociaal voor de gemeenschap is geweest en memo) in het kort diens ambtelijke loopbaan. Hij hi dankbaarheid van alle artsen verworven om< mede den stoot heeft gegeven tot de opriep van de onderlinge verzekering maatschappij1 artseri tegen invalditeit. Hij heeft tal van best functies bekleed in vele vereenigingen op mi gebied en tot voor kort heeft hij gewerkt ad tuberculosebestrijding in ons vaderland. Hij - een groot aandeel gehad in het in 1932 hier tep gehouden internationale tuberculosebestrijding gres. De tuberculosebestrijders, aldus besloot!' moeten Hefting,innig dankbaar zijn. 03 Nadat nog enkele andere sprekers het T* hadden gevoerd, dankte een broeder van denjd' ledene, ds. N. Hefting, die te voren ten ster» een rouwdienst had geleid, de aanwezigen voj f betoonde belangstelling. -

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2