Centrale keuken begint 15 Jan. (zeer waarschijnlijk) te Werken. Er komen acht uitdeelingsplaatsen Moord op kasteel Entzberg Tof opslag van groente besloten. Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen DONDERDAG 9 JANUARI 1941' HAARLEM'S DAG BEAD D HAARLEM'S RAAD Het Huis van Looy. Woensdagmiddag werd onder leiding van Burge meester Dr. J. E. baron De Vos van Steen'wijk de eerste raadsvergadering van Haarlem in 1941 ge houden. De voorzitter wenschte na de vergadering geopend te hebber^ allen leden een voorspoedig Nieuwjaar toe. De heer Wolzak dankte den voorzitter namens den Raad voor zijn goede wenschen en wenschte den burgemeester Gods zegen op zijn werk toe. Het Huis-Van Looy. De voorzitter deelde mede, dat de gemeente blijkens het testamerrt van wijlen mevr. T. van Looy-Van Gelder tot universeel erfgenaam van haar vermogen is benoemd na aftrek van enkele legaten en onder het stellen van eenige beperkende bepalingen. De voornaamste bepaling is, dat de ge meente Haarlem zich verplicht het Huis van Looy met de collectie kunstwerken en de meubelen in stand te houden en op sommige dagen voor het publiek ter bezichtiging open te stellen. De reve nuen hiervan moeten uitsluitend ten goede komen aan het Huis van Looy en zullen tevens moeten dienen voor het organiseeren van litteraire midda gen en avonden gewijd aan het werk van Jac. van Looy. De voorzitter noemde dit een zeer belangrijke schenking en sprak namens de gemeente waardee- ring aan de erflaatster uit. De verzameling is bui tengewoon mooi en goed onderhouden en voor Haarlem van groote beteekenis. Spr. bracht hulde aan de nagedachtenis van de erflaatster en haar echtgenoot. Nog enkele formeele kwesties moeten bekeken worden voordat een voorstel tot aanvaarding van> deze erflating aan den raad kan worden gedaan, doch spr. hoopte, dat zulk een voorstel den raad toch binnenkort zou kunnen bei-eiken. Gelden voor aankoop van groenten Vervolgens werd aan de orde gesteld het door ons reeds gepubliceerde voorstel van B. en W., een hoeveelheid groente in te slaan teneinde gedurende twee weken, vijf dagen per week, in de voedsel voorziening van de Haarlemsche bevolking te kun nen voorzien, indien die voorziening voornamelijk tengevolge van verkeersmoeilijkheden, zooals strenge vorst, tijdelijk stagneert. In overweging werd gegeven, hiervoor 'n bedrag van f 50.200 ter beschikking te stellen. Alvorens dit voorstel in bespreking te geven wilde de voorzitter uiteen zetten, dat de be deeling van dezen groehtenaankoop is te ozrgen, dat in Haarlem een grooteren voorraad groenten is dan jn normale tijden, opdat men niet in moeilijkheden zal geraken als de aanvoer soms eenigen tijd mocht stagnee ren. Daarom is een regeling getroffen met Heemstede, Bloemendaal, Zardvoort, die eveneens hun groenten van den Haarlemschen handel be trekken. De groenten spercieboonen, snijboonen, andijvie, wortel er, uien en koolraap zijn reeds besteld en zijn al voor een groot deel in Haarlem opgeslagen. De gemeente heeft in deze zaak den handel een handje geholpen en financiert den aan koop en den opslag, maar verder bemoeit zij ziöh niet met deze zaak. De heer Van Kessel meende, dat er wel eeni ge reden was geweest, om t.a.v. deze zaak de com missie voor de levensmiddelen te hooren. Spr. eeide voorts van oordeel te zijn, dat door het uit de markt nemen van deze voorraden de voorzie ning met groenten in andere deelen des lands mis- sdhiien zou kunnen worden belemmerd. De daad van Haarlem ooi-deelde hij wat chauvinistisch te zijn. De heer Castricum vroeg B. en W. te zorgen, dat ieder voor het verkrijgen van deze groenten io aanmerking zal komen, opdat niet een deel der be volking er van verstoken zal blijven. De voorzitter zette uiteen, dat er in het ge heel geen reden was de commissie voor de levens middelen te hooren, omdat er geen technische kwesties waren, geen afwijkende adviezen en geen tegenstrijdige meeningen. De maatregel is niet ge nomen omdat er gebrek aan groenten is of voor zulk een gebrek wordt gevreesd. De gi-oentenhan- del kan echter niet denzelfden maatregel nemen als de aardappelhandel die ook extra-voorraad heeft gemaakt en daarom hebben B. en W. de helpende hand gereikt. Er is geen enkele reder van chauvi nisme te spreken, daar elke gemeente hetzelfde kan doen als Haarlem, omdat de Ned. Groentencentrale aan alle gemeenten dezelfde gelegenheid tot opslag heeft geboden. De opslagplaatsen zijn gekeurd door een deskundige die ook toezicht zal houden op het bewaren der groenten en als de tijd daar is, dat zij in den handel moeten worden gebracht, omdat zij anders in kwaliteit achteruit zouden gaan of on eetbaar zouden worden, dan is de Haarlemsche groentenhandel verplicht zijn groenten van uit de stad te betrekken in plaats van buiten, de stad. Bij die afneming zuilen de dan geldende prijzen mèt een kleine marge berekend worden. Het voorstel wend z.h.st. goedgekeurd. Crediet voor Centrale Keuken, Aan dit voorstel werd vastgeknoopt een voorstel om een crediet toe te staan van f 20.000 voor de Centrale Keuken. De heer Van Liemt, wethouder van Sociale Zaken, gaf een uitvoerige toelichting op dit mon deling ingediende voorstel. Hij deelde mede, dat met de verstrekking van warm voedsel op 15 Janu ari a.s. zeer waarschijnlijk zal worden begonnen. Het eten zal gekookt worden in de St. Vincentius Kokerij en in een speciaal gebouwde keuken in het Slachthuis, welke, wanneer er tweemaal per dag wordt gekookt, samen een capaciteit hebben van ruim 10.000 liter. Het eten zal, behalve bij deze twee keukens uitgedeeld worden in Tuindorp Over- veen, Spaarndam, op twee plaatsen in Haarlem- Noord, in Haarlem-West, in de Kamperstraat en in het lokaal van de Woningbouwvereeniging De Voor zorg. De bonverkoop zal Maandag a.s. aan de uit- deelingslokalen beginnen. Men zal de bonnen voor eten twee dagen tevoren moeten koopen. Indien er meer eten noodig blijkt te zijn dan waarop men aanvankelijk heeft gerekend, kan dit ook worden verschaft. Op vragen van den heer Noordhoff deelde de wethouder mede, dat er voldoende voorzorgen waren genomen om te bereiken, dat het eten warm op de uitdeelingsplaats komt en dat er. goede con trole op de kwaliteit is en zal blijven. De prijs van het eten zal per portie 13, of 25 cent zijn. Dertien cent voor hen, die een marga rine- of vetkaart hebben en 25 cent voor hen die een boterkaart hebben. Van het nadeelig saldo zal 50 pet. voor rekening der gemeente komen en 50 pet. voor het rijk. Er is een voorraad van grondstoffen voor een zeker aantal weken, zoodat de centrale keuken niet gemakkelijk gebrek aan grondstoffen zal krij gen. De bereidingswijze van het eten geschiedt op zulk een wijze, dat het grootst mogelijke aantal calorieën en vitaminen behouden blijft. Naast stamppot zullen ook peulvruchten en soep worden verstrekt.. Dr. Kersbergen achtte de gaarkeukens be slist noodzakelijk voor de instandhouding van een volksweerstand. Bij de thans gevolgde methode, nu alles centraal is geregeld voor het heele land, zijn de waarborgen geschapen, dat kwaliteit en be reiding goed is. En door de samenstelling van de maaltijden is gezorgd, dat men aan calorieën en vi taminen krijgt wat men noodig heeft. Spr. bepleitte het maken van propaganda voor deze Centrale Keuken (wat de Wethouder toezegde, het be gint reeds Vrijdagavond a.s.'via de radiodistributie) en gaf nog als zijn meening te kennen, dat nu de gelegenheid komt voor 13 cent een competente voe ding te krijgen. Het voorstel werd z.h.s.t. aangenomen. Lich. oefening in de Midd. Techn. School Aan de orde werd gesteld een verzoek van het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem om uitbreiding van het leerplan der Mid delbare Technische School met onderwijs in licha melijke oefening. B. en W. adviseerden inwilliging van dit ver zoek. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen, met aanteekening van het tegen van den heer Castri cum, die lichamelijke opvoeding op de M.T.S. niet noodzakelijk achtte. Uitbreiding Commissie Voor een gedegen voorbereiding van de finan- cieele en juridische aangelegenheden achtten B. en W. het gewenscht het aantal leden der commissies op zes te brengen. Hiertoe werd besloten. Vaststelling Streekplan Kennemerland'Zuid. Tenslotte kwam aan de orde het bekende voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking aan de totstandkoming van een gemeenschappe lijke regeling betreffende het ontwerpen en vast stellen van een streekplan. Friesland op de schaats. De vorst legde langs de vaarten prachtige banen, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. (Foto Pax Holland.) Het college stelde voor tot leden van de com missie, welke belast zal zijn met de vaststelling van het streekplan te benoemen de heeren dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, M. A. Reinalda en tot plaatsverv. leden de heeren W. J. B. van Liemt en Mr. Dr. F. A. Bijvoet. De Raad benoemde overeenkomstig de voor dracht. Benoemingen. Benoemd werden: tot leden van de Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs Dr. J. Weener en de heer J. A. M. Bekkers; tot tijdelijk leeraar aan de eerste H.B.S. b met 5-j. c. de heer W. Foeken; tot tijdelijk leeraar aan de gemeen- feliike avondschool voor Nijverheidsonderwijs de heer L. v. Dijk; tot onderwijzeres aan de Jan Ligthart school (Botermarkt 8) mejuffrouw J. P. Leeners te Haarlem; tot hoofd der school voor voorbereidend L.O. no. 5 (Leidscheplein 33) mej. H. Teljeur en tot hoofd aan de School voor voorbereidend L.O. No. 7 (Berkenstraat 60) mej. M. A. Struyf. Aan den heer F. Henneman werd op zijn ver- VOOR DE KINDEREN N«o11 A Ooui'««i»a>. R«OM avonturen aan Mf/nW Pr Tekening van AarI uan Éuil)k. En komt hij van de jacht weer thuis In zijn met vlinders volle huls, Dan moet hij alles noe sorteeren En uit de groote boeken leeren. Geweldig is zijn vlinderschat, Niemand, die er zoo'n massa had! I Maar eindelijk is de boel aan kant, Geeuwend stapt Prik in 't ledikant, Van 't jagen wordt je heusch wel mo< Zijn oogen vallen haast al toe. Onder de dekens schiet hij vlot En slaapt al gauw als een marmot! zoek eervol ontslag verleend als onderwijze?10 de Jan Ligthartschool; een zelfde verzoek vaiP0* F. Kingma als onderwijzeres aan de Floraha werd eveneens ingewilligd. his De volgende agendapunten gingen onde>ve: hamer door: iec Jaarstukken over 1939 van de Woningbouj,v: eeniging ..Bloemendaal"; Jaarstukken overtta; van den Keuringsdenst van Waren; Ontweier grooting voor 1941 van den KeuringsdiensVoi Waren; Verleenen van medewerking enz. ten aanschaffing van leerboeken ten behoeve vtal bijzondere sohool aan de Ged. Oude Gracht nova Verkoop van grond aan de: a. Lorentzkadèn Thunnissen)., b. Marconistraat (S. Veldktio: Wijziging van het raadsbesluit tot overneiu: van voor straat bestemden grond aan den V$r weg en omgeving. J,L. Na afhandeling der agenda ging de raad ipos sloten zitting. lei te tie Meteoren in ons land waargenoii11® ter Waarnemers constateerden uitstraling vaifce. helder geelgroen licht. Ujt scl DE BILT, 8 Januari. In de avonden van Vai 26 en 27 December 1940 en 3 Januari 1941 4te ons land zeer heldere meteore»i', resp. zeer &r lichtverschijnselen waargenomen. kilt Het Meteorologisch Instituut ontving veijie lende, vaak vrij uitvoerige en nauwkeurige tv a seh rij vingen van deze hemelverschijnselen, lich ontvargen mededeelingen kon afgeleid wordéve het hierbij in het algemeen meteoren betrof lig schenen uit te gaan (radieeren) van een gebieive in of nabij het sterrenbeeld „de visschen" gtPei was en waarvan de meeste nch in oostelijfij' noordoostelijke richting bewogen. Het licht Kikt uitstraalden wordt als zeer helder geelgroepai gegeven. De verschijnselen duurden slechts seconden, enkele berichten spreken van een®' groenachtige staart. j>ol In het geval van. 3 Januari werd het vers<#?-; ongeveer 16 minuten voor zonsondergang dus bij vrijwel helderen hemel. Het deed zioL aan den zuidelijken hemel. Aangezien de opgaven der tijdstippen van i^11 den een weinig uiteenliepen en het aantal f[er len waarin de baan van den meteoor ten opr?r van sterren werd vastgelegd gering was wr niet mogelijk voldoende betrouwbare bereken ,e te maken omtrent het verloop van de baren?10 ons land, alsmede over de hoogte in den damp??1 De verschijnselen hebben geen betrekking bepaalde maanden regelmatig jaarlijks voorko de meteorenzwermen. L Vleescli en worst op Wehrmachtbezuffscheine. Is Het Rijksbureau voor de VoedselvoorziP' in oorlogstijd maakt met goedvinden vaii chef-intendant der Duitsche weermacht bier dat op Wehrmachtsbezugscheine, voorzf betreft vleesch, uitsluitend versch vleescli1 versche worstsoorten afgegeven mogen wiar Als versche worstsoorten worden beschéor boterhammenworst, leverworst, bloedworst^1 genworst, Geldersche rookworst, jacht'. gekookte worst, erwtenworst, gruttenworst'an dat wil zeggen alle worstsoorten, die nif"e' duurzame worst te beschouwen zijn en di^a: halve niet langer dan gedurende drie ma?ee bewaard kunnen worden. 'e Jgf 6) PETER PAUL BERTRAM. „Maar laat ik u een geheim verraden", ging ze voort. „Er zijn dingen in het leven, die niet ge opereerd kunnen worden, dingen die buiten de competentie en het bereik van den arts liggen. Je kunt nu eenmaal niet alles onder een microscoop leggen en bekijken. Nog zijn we niet zoo ver, dat menschen als proefdieren moeten dienst doen". Ze legde met een heftige beweging haar servet op tafel en stond op. Het maal was ten einde, ook de andere gasten stonden op. Dr. Muir had beduusd en zwijgend naar de uit barsting geluisterd. „Het spijt me", zei hij langzaam, „dat u mijn be doeling verkeerd uitgelegd heeft. Het was niet mijn bedoeling me bii u on te Hn'ngen". Hij maakte een buiding en keek haar na. toen ze met snelle schreden de eetzaal verliet. Toen stak hij een sigaret aan en ging langzaam naar de hall, waar bedienden zwarte koffie en likeur geserveerd hadden. Hij zat nauwelijks toen Marie de Jongh op hem afkwam. „O, dokter', zei ze. „Jo vertelde me, dat mijn heer Feldmann niet goed is en naar zijn kamer gegaan is. Wilt u niet even naao- hem gaan kijken?" „Natuurlijk". Dr. Muir stond op. „Waar is zijn kamer?" Freule Angela kwam op hem toe. „Ik zal u er heen brengen', zei ze. Dr. Muil- klopte op de deur. „Ik wacht hier op u", zei freule Angela zacht. „Binnen", klonk Feldmann's stem uit de kamer. Dr. Muir ging binnen. Feldmann lag reeds half ontkleed op zijn bed. Hij zag er slecht uit. Zijn vriendelijke gezicht was pijnlijk vertrokken en op zijn voorhoofd stonden zweetdroppels. Hij deed een zwakke poging om te glimlachen. „Het is vriendelijk van u, dokter, dat u zich pm mij bekommert. Maar het is niets gevaarlijks, gal. Doet pijn alsof je doodgaat. Het is mijn eigen schuld. Ik moest op dieet leven zooals mijn dokter mij voorgeschreven heeft. Als ik zoo'n aanval heb, zweer ik, dat ik me aan alle voorschriften zal houden. Maar als het voorbij is en ik zie iets voor me staan dat ik lekker vind, dan is de verleiding te groot. En zoo was het vanavond aan het diner". Hij vertrok weer steunend zijn gezicht en zonk in zijn kussens terug. „Ik zal u een kruik sturen", zei dr. Muir. „Dat is helaas op het oogenblik alles wat ik voor u doen ken. Ik zal eens informeeren of er in de huis apotheek een pijnstillend middel is". Hij verliet de kamer. In de gang wachtte freule Angela op hem. Hij schilderde haar in het kort de situatie. „Kijkt u zelf maar eens na, dokter", zei ze en bracht hem in de badkamer van haar vader. „Dit is de huisapotheek". Dr. Muir onderzocht de fleschjes en doosjes. Tenslotte schudde hij het hoofd. „Misschien geeft dit hem een beetje verlichting", zei hij twijfelend. „Maar het is een heel zwak middel". Hij greep een geneesmiddel en sloot het kastje. Toen dr. Muir in de hall terugkwam, was er niemand te vinden behalve een bediende, die de leege koffiekopjes opruimde. Deze vertelde hem dat de graaf zijn gasten zijn Oost-Aziatische verzame ling liet zien en wees op een deur, waarachter hij stemmengemurmel hoorde. Dr. Muir opende de deur. Hij kwam in een slechts zwak verlichte kamer, waarvan de hooge muren met boekenplanken bedekt waren. Links was een deur naar een salon, van waar men door een halfge opende deur in de biljartkamer keek. Hij hoorde het droge klikken van ivoren ballen en zag het silhouet van een voorovergebogen man, die bezig was te stooten. Rechts kwam onder een gesloten deur helder licht te voorschijn. Dr. Muir ging op die deur toe en klopte. De deur werd geopend en graaf Vestic-Falkenberg stond tegenover den dokter. Hij hield een wit-groen jade-schaaltje in de hand en scheen de om hem heen staande gasten er iets over te vertellen. Hij hield de schaal tegen het licht en onder de gasten klonken kreten van ver rukking. „De graaf heeft een prachtige verzameling", zei Marie de Jongh zacht tegen dr. Muir. „Het is jam mer dat u niet alles heeft kunnen zien". De dokter knikte hoffelijk. Hij keek zoekend rond. Hij was wat verstrooid en nerveus. De lang zame harde stem van de Hollandsche, die volkomen onbelangrijke dingen zeide, begon hem te irri- teeren. Ook bij de andere leden van het reisgezelschap werden teekenen van vermoeidheid merkbaar. Geen wonder na zoo'n opwindenden dag. Een groote hangklok begon te slaan. Dr. Muir telde mee. Tien uur, dacht hij. De graaf opende de deur naar den salon. „Dat is alles wat ik u kan laten zien", zei hij. De gasten be gonnen afscheid te nemen en gingen langzaam de trap op. Eer dr. Muir zijn kamer opzocht, klopte hij zacht op de deur van Feldmann. Hij kreeg echter geen antwoord en ging naar zijn kamer. Enkele oogen- blikken later lag hij in een koel bed. Hij trok het licht uit en sloot de oogen. Door het geopende raam drong de sterke berglucht binnen. Hij haalde diep adem en sliep in. HOOFDSTUK V. Het luide, aanhoudende gerinkel van den wekker striemde als een zwaard door de duisternis van de slaap. Emerenzia Pichlberger sloeg, nog door de slaap bevangen, de oogen op. Haar eerste opwelling was, zich weer om te draaien, dooh na enkele tel len duwde ze de dekens terug en sprong uit bed. Tot zij zich gewassohen en aangekleed had, zag zij dat ze laat was. In de keuken in het souterrain moest ze het vuur aanmaken en water opzetten. Uit de bijgebouwen klonken stemmen. De deuren van de stallen wer den geopend en de meiden gingen melken. Eme renzia deed koffieboonen in de molen en begon haar dagelijksche werk. Als jongste keukenmeisje was het haar taak voor het ontbijt van het per soneel te zorgen. Terwijl de koffiemolen knarsend draaide, dacht zij aan den afgeloopen nacht. Had ze goed gehandeld? Haar moeder en de pastoor in Lienz zouden tevreden over haar geweest zijn, dat wist ze. Maar was ze ook verstandig geweest? Emerenzia was pas negentien jaar, maar zij wist dat zij als jongste dochter van een boer niet veel van het leven te verwachten had. Bergboeren in Oost-Tyrol werden niet rijk. Het was haar lot om als dienstmeid te dienen, niet te trouwen. En als er nu een man kwam, die met haar trouwen wilde en die er blijkbaar niets om gaf dat ze arm was? Dat vroeg ze zich af totdat Fini, de kokin ver scheen. Die keek onderzoekend de keuken rond en begon de ontbijttafel klaar te maken. Het zou een zware dag worden, dacht Emerenzia. De vele onverwachte gasten, een onvoldoende voor raad en geen mogelijkheid om dien met-den wagen aan te vullen. „Kriegler moet dadelijk inkoopen gaan doen", zei vrouw Fini. „We hebben geen brood meer en geen vleesch. Bovendien moeten we groente en koffie hebben". Ze zette zich zuchtend aan de keukentafel en begon op te schrijven wat ze noodig had. Sebastian Kriegler, een jonge bediende, kwam met een knorrig, onuitgeslapen gezicht te keuken binnen. „Moet ik boodschappen doen?", vroeg hij norsch. „Drie maal ben ik vannacht mijn bed uit geweest om den zieke warme kruiken te brengen. En nu moet ik zeker met een zak op mijn rug sleepen!" Hij keek nijdig. „Ik ga niet! Stuur maar een ander, vrouw Fini". „Mij een zorg wie er gaat", zei vrouw Fini. „Als er maar iemand gaat!" „Ik ga niet", herhaalde Kriegler koppig. Daarbij keek hij onderzoekend naar het keukenmeisje, dat de gemalen koffie in de filtreermachine deed. In de kamer er naast werd iets gezegd en een paar anderen lachten. Wastl was jaloersch op Emerenzia. Kriegler kreeg een rood hoofd. Ze moes ten hun mond houden! Toen de koffie klaar was verscheen ook Wienin- ger. Hij zag er bleek en slaperig uit, alsof hij 's nachts opgeweest was. Hij keek tijdens het ont bijt stom voor zich uit, antwoordde nauwelijks op vragen. „Slecht geluimd?", vroeg vrouw Fini. Wieninger schudde het hoofd. „Neen, slecht ge slapen". Hij dronk snei zijn koffie en nam een sigaret. Er klonk een bel. Allen keken op het num merbord. ,,De graaf", zei Jean en stond op. Ook het overige personeel stond op om met den arbeid te beginnen. Alleen Wieninger bleef zitten. Als laatste kwam Emerenzia uit het bediend^r trek. [e „Karl", zei ze zacht, „wat heb je?" £e1 „Wat zou ik hebben? Niks". Hij stond opp gaan trouwen, trouwen". En hij greep haar b,rS arm. ëli „Ja?" Een oogenblik lichtte haar jonge, kM' gezicht op. Toen keek ze hem weer bezorg4en Zijn gezicht had een gepijnigde uitdrukking. ,joe riep ze verschrikt uit. „Is er iets gebeurd? lien bang!" 'vei Wieninger wilde heftig antwoorden. Maar rfoo oogenblik werd het meisje weggeroepen. Zetoi zich los en liep de keuken in. Wieninger wia't half opgerookte sigaret weg, stond op en ginfoi tuin in. Hij opende de zware deur naar de p waar de touringcar stond, ging binnen, slootteo klom achter zijn stuur en verzonk in een sfei gepeins. tas Ier Toen Josef Vahoda dien morgen in de hallJfla von hij deze leeg op één heer na, dien hij page als Maxwell herkende. Hij groette zacht, giljj een stoel bij het raam zitten en begon te lezen,N kwam graaf Vestic-Falkenberg door de ha?1 knikte verstrooid tegen beide heeren en staptfloi de open deuren op het terras en van dajie' eetzaal in. [et Een bediende opende de deur naar de eetzjin; deelde den beiden heeren mede, dat het fijl klaar stond. h'e Enkele minuten later verschenen professj - mevrouw Pribram. p< „Heeft u gehoord hoe het met den heerani mann gaat?", vroegen zij. - Vahoda knipperde achter zijn brilleglaziic! maakte een hulpeloozen indruk. Neen hij wsat niet. Ook Maxwell kon tot zijn spijt geen èui tingen geven. Hij had niet eens geweten dite van de heeren ziek was. rol Op dat moment verscheen dr. Muir. Hij vefevi dat de heer Feldmann zijn aanval achter deire: had en nu sliep. ietl [iei ch' Rn (Wordt vervolira üu

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6