n Hondenleven Staatsbedrijf vervangt Omroepvereenigingen. FLITSEN Uit de Pers. KORT NIEUWS. JDAG 10 JANUARI 1941' H A" A R E F. M'S DAGBEAC zijnde Fiagmenten uli het Dagboek van een Teckel den Baas toegeblati iOON. ps een huwelijk van mij mislukt, maar het n jaar later toch voltrokken. zoo: Op een goeden dag belde iemand den Hij had een wijfjesteckel van nobelen in stelde een huwelijk voor. „Geen be zel de Baas, na mij even vragend aangeke- iebhen, waarop ik met instemmend geknor dde. In ridderlijkheid en galanterie is ons nimmer tekort geschoten. Maar daarop ze mij bekijken en vonden mijn staart niet Iota bene! Mijn staart, die den vlotsten uit de heele buurt levert, die zijn levenslust e reeksen van onze Meesters, de Menschen, edegedeeld, dieenfin. Hij scheen niet en op een of ander voorschrift van keur- bü hondententoonstellingen. Om kort te werd versmaad als echtgenoot vf or de oone Amalia. ironie. Zij had mij nooit in het minst ge le was haar tientallen malen onverschillig eloopen. En dus vergat ik haar opnieuw, èn jaar later ontmoette ik weer eens deze waarvoor ik niet goed genoeg was, net toen terveelde en naar afleiding zocht. Het geval taü te binnen en ik huwde haar meteen, I geen Bazen. Een jaar tevoren, vertelde ze, ian een ander uitgehuwelijkt, maar het nest 1 veel bijzonders geworden. „Haha!" zei ik. fl je nu wat zien!" En om mijn invloed te trtduren ging ik af en toe nog eens belang- op bezoek, hetgeen anders geen honden- e is en haar Bazen nogal ontstemde. Want sen de huwelijksvoltrekking opgemerkt en et resultaat met angst en vreeze tegemoet. Hen ze ook aan mijn Baas getelefoneerd, 1 om het geval moest lachen. Wjj grinnikten e om. •lijk werd het een prachtig nest. Zes stuks, er vier zoons! Ik ging er met den Baas en en Baas naar kijken, besnuffelde ze goed en hief een luid, triomfantelijk geblaf aan. betuigde trouwens zijn instemming. En ertelde mij later dat onze kinderen prach- cht waren. Kon het anders? n verrassing bleek, dat de eerste keus voor ielid van mijn Baas was geweest. Die koos Tobias, een stevigen jongen met veel van eigenschappen van zijn vader, al blaf ik Dus sloten wij vriendschap, hetgeen onder ilweer niet gebruikelijk is, want meestal je kinderen meteen uit het oog en herkent niet als je ze tegenkomt, omdat je den tel (jtgevaakt. Maar Tobias bleek een uitzonde- ihebben hem mooi-zitten geleerd, waarin ik pof (want we zijn geen circushonden) maar hij er zaken mee kan doen rhoet hij het ;n. Vaak zoek ik hem op en dit moet gezegd Ihij is altijd dolblij als hij zijn vader ziet lien. Overigens is het een vermoeiende Een drukte! een geren en gespeel! er {n eind aan. Soms val ik middenin in slaap, ijn gummi bot moet ik lachen. „Stomme- g ik, „dat is geen bot. Dat ruik je toch ar nou ja, als hij er plezier in heeft! En aar dat-ie een aardig kort touw bezit we om het hardst kunnen trekken, al d. een uur lang of langer, tot ik terislotte t. Ook heb ik hem over hekjes leeren door het hem vele malen voor te doen. En dan toch wel iets als vadertrots als het lukt en je zoon in den eenigen juisten stijl ucht zweeft, net over dat hekje heen. Maar ij wel duidelijk geworden dat opvoeding :rgt. Ook heb ik hem getracht in te prenten ito's van achteren moet aanvallen en niet d, aangezien ze van voren -altijd op je af in van achteren bijna nooit. En hij vroeg limheid van het ras, op het hoogtepunt in ilie „Hoe heb je dat zelf ontdekt?" maar een zin hem te vertellen dat ik driemaal nd des doods had gezweefd tengevolge van gen. Toch kwam dat aan het licht. Zijn eg aan onzen dierendokter wanneer To- ens alleen uitmocht en die antwoordde: pig niet, hij is nog te jong". ging al alleen uit toen hij pas zes maan- ïad al viermaal dood moeten zijn zei de larop en ik blafte, want hij overdreef (én wvendien bewees dit, dat het beter worden n werk was geweest dan dat van den dok overigens zijn best gedaan heeft en dien ig. 'am Tobias er achter dat ik verscheidene het nippertje in leven gebleven ben en e er om, zooals jonge honden om alles laar ik blafte: „Wees liever dankbaar dat 5r, je al dat lijden te besparen. Heb eer- r je vader" hij nog harder lachte. Er is bij de tegen- kinderen geen ontzag meer; ik weet niet met de jeugd naar toe moet. Hopelijk zal jen duur wijzer worden. Nu eet hij nog te speelt te veel en is 'eigenwijs en heeft al over zijn neus gehad van katten omdat-ie rnd verkeerd taxeerde. „Door schade en leert men", merkte ik op en de brutale ;g of ik aan mijn auto's dacht. Waarop ik ben gegaan en onderweg weer op een loor een auto gemist ben. Ze krijgen mij te pakken. En ik heb pas gehoord vgn ie waarin drie oude teckels zijn: een van een van eenentwintig en een van twee- Dat bewijst de taaiheid en slimheid beide |ras. Ik zal de vijfentwintig misschien wel I heb dan nog heel wat plezier voor den gint al op te schieten, Tom", zegt de Baas. hem verbaasd aangekeken en hem op zijn n een lesje in spurten gegeven dat hem ennen: ..'k Heb me vergist. De ouwe snel- ei nog heelemaal in". Haar eigendommen worden na liquidatie overgedragen. Ir. Dubois over de radio-concentratie. De gemachtigde voor de concentratie van de radio- omroepvereenigingen in Nederland, ir. Dubois, deelt het volgende mede: Ongetwijfeld zal men er belang in stellen iets naders te vernemen omtrent de veranderingen, welke in den Nederlandschen omroep hebben plaats gehad. Wel is waar is uit de officieele bescheiden alsmede uit publicaties van officieele zijde reeds veel duidelijk geworden, doch het blijkt uit de vele perscommentaren, dat allerminst overal een juist begrip bestaat omtrent wat te gebeuren staat. Ten eerste dient men een scheiding te maken tus- schen wat de omroep gaat bieden en de bijdrage, welke van de luisteraars gevorderd wordt. Deze bijdrage, welke door iederen bezitter van een ont vangtoestel of abonné op een radio-centrale moet worden betaald, wordt geïnd door het Staatsbedrijf der PT.T. Uit het aldus geïnde bedrag wordt aan dit staatsbedrijf een deel toegewezen voor de ver zorging van de zendapparaturen, de ontwikkeling van de zendertechniek en dergelijke met den om roep verbandhoudende zaken. De rest, zijnde het overgroote deel, wordt toegewezen aan den om roep voor het verzorgen der radio-programma's. Daar nu deze heffing van staatswege met ingang van 1 Januari 1941 van kracht geworden is, houdt op dezen zelfden datum, ter voorkoming van dub bele betaling, het storten van bijdragen aan de om roeporganisaties op. Zij, die reeds hun lidmaat schapsbijdrage of contributie hebben gestort, ont vangen deze terug, echter niet in contanten, doch volgens de beschikking van den directeur-generaal der P.T.T. in den vorm van radiozegels, welke zul len kunnen dienen om de radioheffing, voor zoover deze zegels zullen reiken, te voldoen. De aangekondigde veranderingen in wat men het dagelijksch leven „den omroep" pleegt te noe men. komen op het volgende neer: Gesticht wordt een staatsbedrijf, dat met uit sluiting van anderen de verzorging van den om roep ter hand zal nemen. Dat wil zeggen, dat van het oogenblik af, dat dit bedrijf zijn taak zal beginnen de omroeporganisaties zullen op houden te functionneeren. Tot zoolang zal de omroep door de organisaties verzorgd blijven. Dit wil echter niet zeggen, dat gedurende dien tijd alles onveranderd zal blijven. In den overgangstijd zullen toch reeds wijzigingen in de programma-indeeling en -uitvoering worden voorbereid en uitgevoerd, zoodat een harmonische aansluiting met den nieuwen toestand wordt vpr- kregen. Daar er na het ln werking treden van het staatsbedrijf geen terrein van werkzaamheid voor de omroeporganisaties overblijft, zullen deze worden geliquideerd: haar eigendommen zullen worden overgedragen aan het nieuwe bedrijf. Een andere oplossing is niet denkbaar, aangezien alleen op deze wijze gebouwen en apparaturen hun bestemming zullen kunnen blijven vervullen. De radio-tijdschriften, welke tot nu toe be stonden, zullen kunnen blijven bestaan. Zij zullen behalve een algemeen gedeelte, waarin belangrijke uitzendingen zullen worden toege licht, hun aandacht kunnen blijven wijden aan die uitzendingen, welke voor hun eigen lezers kring van bijzonder belang te achten zijn. Wat nu het nieuwe bedrijf zelf betreft het vol gende: De ruimere geldmiddelen, waarover beschikt kan worden, omdat nu niet meer als voorheen de helft der Nederlandsche luisteraars zich aan het geven van een bijdrage aan den omroep onttrekken kan. zullen het bedrijf in staat stellen, aan de steeds grootere onkosten, welke de toenemende vervol making eischt, het hoofd te bieden. Aldus zal het mogelijk zijn de lijn der artistieke en terhnische vervolmaking wederom krachtig te doen stijgen. Ook naar vorm en inhoud zal veel veranderd worden. De zelfstandige positie der omroepvereeni gingen leidde er toe, dat het programma als ge heel gezien weinig eenheid toonde in opbouw in dien zin, dat geen der vereenigingen ook maar eenigermate rekening hield met wat de andere deed. Dat hierdoor het effect van het geheele programma als eenheid bezien minder voldoening gaf dan mogelijk geweest zou zijn, behoeft geen betoog Ook de sterke afhankelijkheid der vereenigingen van de gunst harer leden kwam niet steeds het peil der uitzendingen ten goede. Dit kan nu anders worden. Eenheid van opbouw, opvoeringf naar en handhaving van een hoog peil is nu uitvoerbaar. Is aldus een grondslag gelegd voor een bevre digenden toestand op 't gebied van programma- opbouw, uit den inhoud zal men kunnen bemer ken, dat de gevreesde oppervlakkigheid en kleur loosheid niet haar intrede zal doen. Integendeel, met zorg zal er naar gestreefd worden, dat alles wat in alle groepen van ons volk leeft, haar uiting voor de microfoon zal krijgen. Dit zal echter dienen te geschieden onder vermijding van overdreven particularisme en in positieven zin, dat wil zeggen zoekend naar datgene, wat ons vereent en niet naar wat ons verdeelt. Aldus zullen de door de thans bestaande omroepvereenigingen vertegenwoordigen de groepen zich en elkaar op een hooger plan terug vinden, waar door eendrachtige samenwerking aan de handhaving onzer Nederlandsche cultuurgoede ren en den opbouw van ons vaderland gewerkt kan worden. Ook in meer directen zin zal de omroep werk zaam zijn. Door het geven van reportages, het organiseeren van vraaggesprekken met bevoegde personen, zal de luisteraar in verbinding gebracht worden met het gebeuren om hem heen. Hierbij zal in positieven zin gewerkt worden en niet ge tracht worden door onthouding, moeilijkheden of wellicht beter: gewaande moeilijkheden, te om zeilen. De aandachtige en goedwillende lezer zal uit het bovenstaande kunnen lezen, dat de omroep wil zijn de trouwe spiegel van alles wat groeit en leeft in ons vaderland. Ik meen den luisteraars niet beter te kunnen raden, dan door hun in overweging te geven geen voorbarig of pessimistisch oordeel uit te spreken, maar om met open oog en open hart het werk te volgen van hen, die zich voor de nieuwe taak van den Nedei'landschen omroep hebben ingezet. (A.N.P.) Haagsche tram mag tot 11 uur 's avonds rijden. Middel gevonden om vonkvorming te voorkomen. Om redenen, ontleend aan de belangen der luchtbescherming moest het tramverkeer om 8 urn- des avonds eindigen. Aan de tramweg-maatschap pijen zijn eenigen tijd geleden de maatregelen medegedeeld, welke zij kunnen nemen ter vermij ding van vonkvorming. De Haagsche Tramweg Maatschappij heeft in overleg met de Duitsche politie zich onmiddellijk toegelegd middelen te vinden om deze vonkvorming te voorkomen. Een dezer dagen in de avonduren plaats gehad heb bende proefrit heeft aan het licht gebracht dat en gevolge van de getroffen maatregelen het voor komen van vonken sterk is verminderd. Met hét oog hierop is goedgevonden, dat de Haagsche Tramweg Maatschappij haar lijn verkeer tot 11 uur in stand houdt. Ten einde het tramverkeer ook in andere steden van Nederland te kunnen uitbreiden, heeft men den directeur der H.T.M. verzocht en deze is daartoe bereid gevonden de maatregelen welke hij ge nomen heeft aan de overige tram ••egmaatschappijen mede te deeicn, zoodat in de toekomst ook de andere bedrijven langer in werking kunnen worden ge steld. Er zij op gewezen, dat deze verlenging niet geldt voor de N.Z.H.T.M. de z.g. blauwe tram. Wanneer het later rijden der trams in zal gaan. is nog niet bekend. Voor de z.g. buitenlijnen za het later rijden ook gelden. Het 'iet in de bedoeling, dat de laatsre trams om streeks half elf van de eindpunten zullen vertrek ken. (AN.P.) Omtrent de in den Haag aangebrachte verbete- ingeti verneemt de Tel. van bevoegde zijde, dat de H.T.M.-deskundigen er in geslaagd zijn het vonken tot 10 pet. te reduceeren, zoodat 90 pet. zijn weg gewerkt. Deze maatregelen beperken zich tot een viertal veranderingen in de techniek, n.l. ten eerste het strakker trekken van de bovenleidingen van het electrische net, ten tweede, de vervanging van de aluminium sleepstukken door koolsleepstuk- ken, ten derde de verschillende automatische wissels voortaan door het personeel met de hand te laten omleggen, hetgeen alleen reeds tot een vermindering van 50 pet. van het vonken heeft bijgedragen en ten vierde de instructie van het personeel, om bij het passeeren van den sectieschakelaar de verbin dingswissels stroomloos te passeeren. Dit laatste is geen eenvoudige zaak geweest en heeft een speciale training van het personeel ge- eischt. Door dit alles heeft de Haagsche tram de moeilijkheden vrijwel weten te overwinnen. Wanneer Haarlem aan de beurt? Wat Haarlem betreft, heeft de N.Z.H.T.M reeds wat mogelijk was gedaan om vonkvorming te voor komen. Naar aanleiding van de in bovenstaande bericht voorkomende mededeelingen, heeft men ten hoofdkantore van de maatschappij het voornemen zich tot de directie van de H.T.M. te richten om van haar te vernemen welke maatregelen zij tegen de vonkvorming heeft genomen. Dan zal moeten worden afgewacht of ook voor Haarlem dezelfde regeling als voor Den Haag kan worder afgekon digd. NIEUWE SERIE No. 199 De veldkijker 1. Vader heeft het gezin en een veld kijker mee naar de match genomen. 2. Stelt hem in bij den aftrap. 3. Mist het begin van den strijd door dat de glazen wat beslagen zijn. 4. Overhandigt, als dit klaar is, den kijker aan moeder, die even wil zien of dat heusch mevrouw Jansen is aan den anderen kant. 5. Krijgt een zeer onduidelijk beeld van een aanval, doordat moeder den kijker weer anders heeft ingesteld. 6. Herstelt den toestand en gaat kijken op het mo ment dat Jantje vraagt of hij den kijker nu eens mag hebben. 7. Vraagt een tijdje later den kij ker terug en Jantje blijkt niet te weten, waar hij is. 8. Slaagt er na veel moeite in den kijker te vinden, maar besluit hem nu verder maar in het etui te bewaren. Glaszijden isolatiede kens vervangen nu de sneeuw als isolatiemid del voor planten en heesters en bescher men ze dus tegen de vorst. (Foto Schimmelpenning!!) HET KOLONIALE VRAAGSTUK. Aan het einde van dezen oorlog zullen wij we derom waarschijnlijk te maken krijgen met over dracht van koloniaal gebied van de eene Europee- sche mogendheid aan een andere, aldus onderstelt het „Utrechtsch Dagblad". „Het is, in het gemeenschappelijk Europeesch be lang, te hopen, dat dan vormen en methoden zullen worden gevonden en toegepast, die meer dan in 1918'19 zullen zijn afgestemd èn op de psyche der tropisch-koloniale volkeren èn op de realiteit der Europeesche koloniale belangen. Dan zal ook wellicht worden voorkomen, dat hier en daar in ons werelddeel reacties zullen ontstaan, analoog aan die, welke men hier en daar in Duitschland in de twintiger jaren tegenkwam, te weten, dat het oor deel gaat postvatten, als zou het een Europeesch belarg, althans het belang van dit of dat Euro peesch land zijn om geen koloniaal bezit meer na te streven. Zulke reacties ongewenscht als zij waren in de jaren 19201930 zouden ook na dezen oor log in hooge mate cugewenscht zijn. Immers, het kardinale punt der hedendaagsche koloniale kwestie dat het in de koloniale gebieden (ongeacht van welk land zij zijn) niet meer gaat om de belangen van het moederland alleen, doch dat de oplossing van het Europeesche, zoo men wil van het wereld- welvaartsprobleem ten nauwste samenhangt met den gang van zaken in de koloniale landen en met het aandeel, dat Europa verwerft (of weet te be houden) in de leiding (der productie) van de tro pische grondstoffengebieden. De koloniale taak, welke Europa in de komende decennia te vervul len zal krijgen, is om het woord van een Duitsch geleerde te gebruiken „die monumentalste Auf- gabe weltpolitisoher Gegenwart". NATIONALE POLITIEK. De Utr. Courant schrijft, dat een werkelijke nationale politiek als eenige richtsnoer voor haar handelen kan nemen: het welzijn van het gansche volk. „Aan dit totale welzijn zijn de andere belangen ondergeschikt Deze andere belangen worden niet verwaarloosd, maar doordat zij worden opgenomen in het algemeen welzijn, verkrijger zij èenerzijds eerst de plaats die haar toekomt, anderzijds wordt een overwoekering van het geheel door een deel voorkomen. Zoo moet b.v. de strijd van de arbei ders voor sociale gerechtigheid niet langer gezien worden als een aangelegenheid die de arbeiders alleen aangaat, maar als een zaak van algemeen nationaal belang. De zaak van de arbeiders wordt daarmee opgenomen in de zaak van het gansche volk en dit is een stap vereer op den weg naar een nationaal, d.w.z. Nederlandsoh socialisme". PRIJSSTIJGING EN SALARISSEN. In „Het Katholieke Schoolblad" be klaagt T. zich over de schadelijke gevolgen van de ingetreden prijsstijging voor den levensstandaard van ambtenaren en onderwijzers. „De levensstandaard blijft stijgen trots alle pogingen om de prijzen zooveel mogelijk te sta- biliseeren. Voor ambtenaren en onderwijzers, die op een vast loon zijn aangewezen, beteekent dit een steeds ongunstiger verhouding tusschen inkom sten en uitgaven. De financieele positie van de meesten onzer is niet van dien aard. dat ze tegen een gestage prijsstijging bestand is. Verre van daar. En zoo zitten velen thans in zware zorgen en valt 't voortdurend moeilijker de eindjes aan elkaar te knoopen. De nieuwe belastingmaatregelen zullen de groote en grootste gezinnen eenig soelaas ver schaffen. maar over 't algemeen zal ook de fiscale last verzwaard worden. Onder deze omstandigheden wordt de salaris herziening steeds dringender noodzakelijk, wil men tal van ambtenaars- en onderwijzersgezin- nen niet bedenkelijk zien verpauperen, 's Lands schatkist, verkeert zeker niet in bloeienden wel stand en dit alleen reeds zal ieder in dezen tijd er van terughouden met verzoeken te komen, die de uitgaven opdrijven zoolang dit niet on vermijdelijk noodig is geworden. Zoover lijkt 't ons thans echter gekomen. Men kan ook bij de grootst mogelijke zuinigheid niet meer rond komen. Het zal daarom harde plicht der organisaties zijn de salariskwestie op 't Aapijt te brengen, hoe graag men dat ook vermeden had." NOODGELD. In .Economisch Statistische Be- richten" is een artikel opgenomen over het in Mei 1940 in ons land uitgegeven noodgeld. .De helft van het bedrag aan uitgegeven nood geld bestond uit guldenbiljetten. Daarna kwamen de coupures van f 2.50, f 0.25, f 0.50 en f 10. Doch ook biljetten van f 15, f 20 en f 25 werden uitge geven en zelfs door de provincie Groningen biljet ten van f 100. Noodgeld werd uitgegeven door de gemeenten die zeer spoedig door het bezettingsleger van de rest van het land werden geïsoleerd «Groningen, Friesland. Zuid-Limburg, grensstreek) of in het brandpunt van den strijd kwamen te liggen (Noord-Brabant, streek der groote rivieren, Rot terdam, Den Helder), dan wel een stroom van geëvacueerden moesten huisvesten (Harderwijk, Noord-Hollandsche gemeentenIn totaal werd door de provincie Groningen voor meer dan één millioen gulden aan noodgeld uitgegeven, door Friesland een half millioen en in 85 gemeenten in totaal f 900.000, waarvan in Rotterdam en Den Helder f 130.000, en in Harderwijk f 100.000. Andere gemeenten gaven zeer weinig uit, zooala Elslo f 97.50 en Giesen f 6.40. Sommige gemeenten gaven noodgeld uit voor alle doeleinden, andere alleen om er levensmidde len voor te koopen of huren mee te betalen. In Rotterdam werd gedrukt noodgeld uitgegeven op den rechter Maasoever en geschreven biljetten op den linker Maasoever en wel voor f 67.000 door Maatschappelijk Hulpbetoon en voor f 9000 door een commissaris van politie op een geïsoleerden politiepost." RIJKSBOUWERS. Het Utr. Dagblad schrijft: Door de eeuwen heen zijn de besten uit 0113 volk Rijksbouwers geweest. Het is een Neder landsche. ja een Europeesche eeretitel, waarop zij fier en waarvoor wij dankbaar mogen zijn. Ook thans, in dezen verwarden tijd. wacht het Neder landsche volk weer op de mannen, die het als Rijksbouwers maar ditmaal dan in Europa den wee wijzen naar een eervolle toekomst. Man nen. die zich zoomin als Coen dat deed storen aan bestaande edicten of ..verkregen rechten", doch die vóór alles het welzijn des volka willen bevorderen en voor dit ons volk een nieuw huis in Europa willen bouwen Mannen, voor wie geen ..verkregen rechten", doch uitsluitend „ge biedende plichten" jegens het eigen volk bestaan. Rijksbouwers dus op eigen erf Rijksbouwers, die zich niet beroepen op citaten of op andermans uitspraken, doch die rustig en vastberaden hun weg gaan." FILMNÏEUWS. Belangwekkende cultuurfilnt in het Rembrandt Theater. Het instituut der cultuurfilms is zeer belangrijk. Menigeen, die de Zondagochtendvoorstellingen van eenige bioscopen in Haarlem bezoekt, zal dat be amen. Kortelings werd in het Rembrandt-Theater nog een buitengewone film over het land van de middernachtzon vertoond. Aanstaanden Zondagochtend neemt de filmfee in 't Rembrandt-Theater u mee naar de diepten der wateren om u de geheimen daarvan te onthullen. Van den waterdruppel zoowel als van de onmete lijke zee wordt ons getoond wat er in is en leeft. Pantoffeldiertjes tot en met haaien en walvisschen zwemmen aan het belangstellende camera-oog voor bij. Ook andere waterbewoners, muggen, kevers, torren en zoovele andere, zien we in opeenvolging. Ook het kweeken van kunstmatige parels in Japan, en het verloop van een walvischvangst maken deel uit van deze film, die ons het leven, dat in het water schuilt, van vele kanten toont. OPTREDEN VAN MAUD KOOL. De Nederlandsche danseres Maud Kool, die een tournee door ons land maakt, zal Woensdag 15 Januari in den Stadsschouwburg te Haarlem. Het programma vermeldt o.a.: Polka (Darius Milhaud), Gymnopédie (Eric Satie), La Précieuse Francois Poulenc). De pianiste Wia de Rook zal eenige soli ten ge- hoore brengen, o.a. Chopin. De politie van Sneek heeft een magazijnbe diende gearresteerd, die ten nadeele van zijn pa troon scheermesjes, scheerkwasten, scheerzeep, tandenborstels, broodmessen, zakmessen, portemon- raies, portefeuilles en andere artikelen had ont vreemd. Wegens heling van deze artikelen werden vijf personen aangehouden. In den ouderdom van 68 jaar is te Kampen overleden de heer W. F. Smit, oudste firmant van de sigarenfabrieken der firma Smit en Ten Hove.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5