Strafmaatregelen wegens handelingen tegen het Duitsche rijk of het Duitsche volk. Verordening op het op leggen van prestaties. Personen van Joodschen bloede moeten zich aanmelden Sport en Spel J Ta WOENSDAG TS 'JANUARI T94T H A A REE M'S D A G E E A D VERGEETACHTIG NEDERLAND. Wat gedurende een half jaar in de Neder - landsche treinen achterbleef, is Dinsdag te Utrecht geveild. Er was zeer veel publieke belangstelling. (Foto Pax Holland.) Dinsdag in werking getreden. Het A.N.P. meldt: Het Verordeningenblad bevat een verordening, hbudende.voorschriften betreffen de repressies tegen vijandelijke handelingen wel'ke zich tegen de belangen van de Duitsche bezettings troepen richten. Artikel 1. Ter zake van handelingen welke na 25 Mei 1940 zijn geschied of geschieden en welke tegen Selangen van het Duitsche volk of van het Groot-Duitsche rijk zijn gericht, of welke de open bare orde of het openbare leven in het onder de bescherming van de Duitsche troepen staande Ne derlandsche gebied zouden kunnen verstoren, kan een verplichting tot vergoeding van schade en een zoengeld (SühneleisUmg) worden opgelegd: 1) aan personen of vereenigingen (stichtingen) die zoo danige handelingen billijken of bevorderen of van wie mag worden aangenomen dat zij die handelin gen billijken of bevorderen; 2) aan gemeenten, bin nen welker gebied zoodanige handelingen zijn ge schied. Artikel 2. (1) Opgelegd kunnen worden per soonlijke, geldelijke of zakelijke prestaties. (2) Wordt een persoonlijke prestatie opgelegd, dan kan degene die daartoe gehouden is zich bij het vol brengen daarvan niet dan met toestemming van de in artikel 4 genoemde autoriteit laten vervangen. Artikel 3 Wordt aan meerdere personen of ver- eenigingen (stichtingen) een prestatie opgelegd, zoo zijn deze hoofdelijk aansprakelijk. Artikel 4. Prestaties, als bedoeld in deze ver ordening, worden door den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissaris- generaal voor de openbare veiligheid) bij schrifte lijke beschikking opgelegd. Artikel 5. (1) Voor zoover in bepaalde geval len niet ahders wordt bepaald, vindt de tenuitvoer legging der beschikking plaats overeenkomstig de bepalingen van het.wetboek van Burgerlijke Rechts vordering, de beschikking wordt ten deze gelijkge- stéld met een vonnis in executorialen vorm. (2) Wordtt aan de verplichting niet binnen den vastge- stelden tijd voldaan, zoo kan de betrokkene daar toe door middel van lijfsdwang (Haft) worden ge noopt. (3) Is een verplichting opgelegd aan eeri ver eeniging (stichting), dan worden de personen tegen wie zich de bedreiging met lijfsdwang richt in de beschikking genoemd. (4) De lijfsdwang wordt ten uitvoer gelegd door de Duitsche politie. Artikel 6. Beschikkingen op grond van deze verordening hebben voorrang boven die welke voortvloeien uit de verordening no. 33/1940 be treffende het verbeurdverklaren van vermogens. Artikel 7.Deze verordening treedt in werking op den dag harer afkondiging. Van bevoegde Duitsche zijde is aan het A.N.P. naar aanleiding van bovenstaande verordening de volgende verklaring verstrekt: Deze verordening richt zich geenszins tegen de Nederlandsche bevolking als zoodanig en zeker niet tegen de overwegende meerderheid1 van deze be volking. Alle ervaringen en waarnemingen, die in de afgeloopen maanden hier konden worden ge maakt, hebben aangetoond, dat op zijn minst 4/5 van het Nederlandsche volk wensoht in rust en orde zijn normale bezigheden voort te zetten en daarbij streeft naar een zoo correct mogelijke, ten deele zelfs vriendschappelijke verhouding jegens de Duitsche troepen en de Duitsdie bezettingsautori- teiten. Dit geldt met name voor de breede massa's van de arbeiders, van de kleine beambten en van de boerenbevolking. Al deze menschen hebben er begrip voor getoond en weten het te waardeeren dat zij door de Duit- schers niet als bewoners van een veroverd land, maar als leden van een stam- en rasverwant be vriend nabuurvolk en als een van de waardevolste bestanddeelen van de Germaansche volkerenfamilie ■worden beschouwd. Daar komt nog bij, dat vele personen uit de zooeven genoemde bevolkingsgroe pen reeds persoonlijk ervaren hebben, dat men ook aan Duitschen kant beoogt bepaalde sociale instel lingen, die in Duitschland reeds gemeen goed zijn geworden, ook den breeden massa's der Nederland*- sohe bevolking ter goede te doen komen. Het open stellen van uitgebreide nieuwe afzetmogelijkheden voor den Nederlandschen landbouw, de verlichting of opheffing der grensbepalingen, de bestrijding van de werkloosheid, de instellirg van „Vreugde en Arbeid", het parool „Schoonheid van den Arbeid", invoering van een arbeidsvacantie en sociale reu- eenprestaties als die van het Winterhulpwerk zijn an deze kringen, die immers meestal riet tot de wel- gestelden kunnen worien gerekend en grootendeels met kleine inkomens moeten huishouden, met groote belangstelling, ja veelal met vreugde begroet Aan den anderen kant echter zijn er bepaalde kringen die zich ergeren, dat hun zoo dikwijls hier te lande verkondigde leuze dat Nederland zijn heil slechts aan Engelsche zijde kan zoeken is wegge vallen. of die zich ergeren, omdat hun economische en finareieele winstbron door de toekomstige ont wikkeling zijn verstopt, dat in het algemeen een grendel geschoven is voor de onbegrensde opeen- hooping van groote rijkdommen in de hand van betrekkelijk kleire kringen, en die dezer ergernis on een ondergrondsche haat- en leugencampagne tot uitdrukking brengen. Deze kringen schrikken er ook niet voor terug anderen door financieele be- lofto- en door vreesaanjaging met gebruikmaking van de economische afhankelijke positie van die an imeren of ook op andere wijze aan te zetten tot ver- spreiding van boosaardige geruchten of tot nog er gere dingen, zooals daden van terreur of sabotage. In het bijzonder is het te veroordeelen dat deze ele menten zich bij dergelijke tendentieuze manoeuvres en practijken zelf niet in de voorste lijn wagen, maar voorzichtig op den achtergrond blijven en andere lieden de kastanjes uit het vuur laten halen. Dergelijke elementen en practijken wil men door de bepalingen van de nieuwe verordening treffen. Deze bepalingen beoogen iedereen aan het verstand te brengen dat de Duitsche bezettingsautoriteiten, wan_ neer zij zich eenmaal genoopt zien om in te grijpen, dan ook niet zullen aarzelen kraohtig toe te slaan. De bedoelde kringen en elementen kunnen er dan niet langer op rekenen, dat zij ook verder op den achtergrond kunnen blijven staan en anderen, die door hen zijn opgehitst, voor de gevolgen van hun practijken kunnen laten opdraaien. Uitbreiding van Breda vóór 1 Mei. In de Dinsdagmiddag gehouden raadsverga dering heeft de burgemeester medegedeeld, dat de uitbreiding van Breda met Ginneken, Princenhage en Teteringen voor 1 Mei a.s. tegemoet kan worder gezien \uto tegen boom tc pletter gereden. Een inzittende gedood. Tengevolge van den gladden weg is een vee auto van den expediteur van der Weerd uit Doorn spijk tusschen Wezep en Kampen tegen de boomen gereden. De auto werd geheel vernield. Alle zes inzittenden liepen door de botsing verwondingen op. Twee van hen, de Gebrs. H. J. en J. van Dries ten, zoo ernstig, dat' zij naar het ziekenhuis te Kampen moesten worden vervoerd. Daar is H. J. van Driesten aan de opgeloopen verwondingen be zweken. Inbrekers vonden niets in distributie lokaal. Gisternacht ls Ingebroken in het uitdee- lingslokaal van den distributiedienst in de Gri- seldestraat te Amsterdam. De inbrekers hadden zich door het indrukken van een ruit toegang tot het gebouw verschaft. Zij bleken echter niet op de hoogte van het feit, dat iederen avond de distributiebeschei den overgebracht worden naar het gebouw Omstel 1. Buit was er dan ook niet voor hen. De politie speurt naar de daders. VERKOOP VAN GROND ONDER NOORD- W IJKER HOUT AAN'DE PROVINCIE ZUID-HOLLAND De provincie Zuid-Holland wenscht ten be hoeve van den a.anleg van den weg Scheveningen Noordhollandsche grens de beschikking te verkrij gen over de aan de gemeente Amsterdam behoo- rende, langs den Zilkerduinweg te Noordwijker- hout gelegen terreinen. Deze terreinen maken deel uit van het gebied van de winplaats der Amsterdamsche gemeente wa terleidingen. Aangezien de belangen van. dit be drijf zich tegen het afstaan van de terreinen niet verzetten, hebben B. en W. aan de provincie Zuid-Holland bericht, dat zij bereid zijn den raad voor te stellen te besluiten aan de provincie Zuid- Holland de perceelen, tezamen groot 5.41.13 h.a te verkoopen tegen den prijs van f 5000 per h.a AUTO DOOR EEN WIT HEK GEREDEN, Dinsdagmorgen reed een vrachtauto, bestuurd door een 18-jarigen chauffeur, door tot nog toe onbekende ooi-zaak door een wit hek, dat aan de Kleverlaan te Haarlem ter waarschuwing is ge plaatst voor het water van de Delft. De wagen kwam gedeeltelijk in het water terecht. Persoon lijke ongelukken hadden niet nlaats Het hek werd vernield en de auto licht beschadigd. Varkensvleescli en. chocolade! De Haarlemsche politie heeft Dinsdagavond assistentie verleend aan ambtenaren van den Crisisopsporingsdienst tot het doen van huiszoeking in een perceel te Haarlem-Noord. Hier werden aangetroffen drie geslachte varkens en een hoe veelheid chocolade. Alles werd in beslag genomen en tegen den overtreder is proces-verbaal opge maakt. GESLAAGD. Geslaagd voor practijk-examen Fransch van de Vereeniging van Leeraren de heer B. J, van Dierendonck, opgeleid door de Ned, Scholen voor lioogej individueel onderwijs. Aanmelding moet binnen vier weken geschieden Het A.N.P. meldt: Het Verordeningenblad bevat een verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende den aan meldingsplicht van personen van geheel of gedeel telijk Joodschen bloede. Volgens deze verordening moeten degenen die geheel of gedeeltelijk van Joodschen bloede zijn en hun verblijf hebben in het bezette Nederlandsche gebied aangemeld wox-den overeenkomstig de na volgende bepalingen. 1. In den zin van de verordening wondit een per soon als geheel óf gedeeltelijk van Joodschen bloe de beschouwd, indien hij van ten minste een naar ras vol-Joodschaa grootouder stamt. 2. Een grootouder wordt zonder mere als vol- Joodsche aangemerkt, wanneer deze tot die Joodsch- kerkelijke gemeenschap behoord 'heeft of behoort. Bij twijfel of een persoon als geheel of gedeelte lijk van Joodschen bloede moet worden aangemerkt, beslist daarover op gedaan verzoek de Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied of de door hem aangewezen instantie. Tegen deze be slissing is geenerlei voorziening toegelaten. Tot het doen van een dusdanig verzoek is gerech tigd:* iedere Duïtsehe instantie in het bezette Ne derlandsche gebied; de ambtenaar voor de aanmel ding; de betrokkene. Tot aanmelding is gehouden de persoon, die aan gemeld moet worden. Moet een handelingsonbekwame of een persoon wiens handelingsbekwaamheid beperkt is worden aangemeld, dan zijn in diens plaats zijn wettelijke vertegenwoordiger en degenen die de daadwerke lijke zorg voor dien persoon op zich hebben geno men tot de aanmelding gehouden. De aanmelding moet binnen vier weken ,te re kenen van den dag van inwerkingtreding van deze verordening af, geschieden. Is de burgemeester der gemeente Amsterdam ambtenaar voor de aanmel ding, dar. bedraagt die termijn tien weken. Indien de voorwaarden welke aan de'verplichting tot aanmelding ten grondslag liggen eerst na de inwerkingtreding van deze verordening (ontstaan, dan moet de aanmelding binnen twee weken na het feit dat de verplichting tot aanmelding doet ont staan worden gedaan. Deze termijn verstrijkt even wel niet eerder dan na verloop van den bovenge- melden termijn. Bevoegd tot het in ontvangst nemen dier aanmel ding (ambtenaar voor de aanmelding) is de bur gemeester of het hoofd der rijksinspectie van de bevolkingsregisters, bij wien het bevolkingsregister of het verblijfsregister wordt gehouden, waarin de aan te melden persoon is opgenomen of dient te zijn opgenomen. De aanmelding geschiedt schriftelijk. Zij moet bevatten: den naam en de voornamen van den aan te melden persoon, plaats en datum zijner geboorte; woon- of verblijfplaats met opgave van straat en huisnummer; voor wat betreft perso nen, die na 30 Januari 1933 in het rijk in Europa geïmmigreerd zijn, moet voorts de laatste woon plaats worden vermeld, welke zij in het tegenwoor dige gebied van het Groot-Duitsche rijk (met in begrip van het protectoraat Bohemen en Moravië) of van het gouvernement-generaal voor het bezette Poolsche gebied hebben gehad; nationaliteit én eventuéele vroegere nationaliteiten: kerkelijke ge zindte: beroep of werkzaamheid: opgave of hij on gehuwd, gehuwd, weduwnaar of weduwe of ge scheiden van echt is; opgave hoeveel Joodsehe grootouders hij heeft. De ambtenaar voor de aanmelding moet de hoe danigheid van den aangemelde als persoon van Joodschen bloede in het bevolkingsregister of in het verblijfsregister aanteekenen. Hij geeft ten name van den aangemeld-en per soon een bewijs af, waaruit blijkt dat deze heeft voldaan aan de verplichting tot aanmelding vol gens deze verordening. De aangemelde persoon moet aan den ambtenaar voor de aanmelding voor de uitreiking van het aanmeldingsbewijs één gulden aan leges vooruitbetalen. Hij die door zijn schuld niet aan de op hem rus tende verplichting tot aanmelding voldoet, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren. Ledenconcert van de H. O. V. Gerda Pons treedt Vrijdagavond als soliste op. Op het ledenconcert, dat Vrijdag a.s. te 7 uur door de H.O.V. onder leiding van Toon Verheij zal worden gegeven, zal als soliste optreden Gerda Pons, sopraan. Voor de pauze zingt zij twee liederen van Duparc, t.w. Phydili en Chanson Triste. Na de pauze zal zij nog het „Ave Maria" scène en gebed uit dé opera Othello) voor dragen. Gerda Pons is op een der Zomerconcerten reeds eerder met groot succes bij de H.O.V. opgetre den. Het concert wordt geopend met „Valses Nobles et Sentimentales", van Maurice Ravel en het wordt besloten met een eerste uitvoering van „Tod und Verklarung" (Op. 24) van Richard Strauss. MAATSCHAPPIJ VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. De filmvoorstelling, welke wordt georganiseerd door het departement voor Nijverheid en Handel en waarin de film „Kleur en glorie der tropen" vertoond zal worden, zal plaats hebben Donder dagavond a.s. Deze voorstelling wordt niet gegeven in het kader van een vergadering van het depar tement. CONCERT. Het dubbelmannenkwartet „Harmonie", direc- telr de heer P. M. Germes, geeft Donderdag avond een concert in het Tehuis voor ouden van dagen aan den Schotersingel te Haar lem. Verloren schepen. Naar de „Associated Press" meldt, is volgens Noorsche kringen in Washington het in Engelschen dienst staapde Noorsche motoi tankschip „Teddy" groot 6748 brt. op 8 November 1940 door Duitschers opgebracht en in den grond geboord. De bemanning werd op het buitgemaakte Noorsche tankschip „Ole Jacob", 8306 brt. groot, geplaatst en door dit schip aan land gebracht. Betreffende de Zweedsche berichten, volgen? welke het Zweedsche s.s. „Bertha" in de Sont op een mijn geloopen en gezonken is, wordt van wel ingelichte Deensche zijde vernomen dat de „Ber tha", die op 11 Januari in de buurt van Kopen hagen op een mijn geloopen is, zich toen in een zeegebied bevond, dat sinds geruimen tijd wegen? het werpen van Engelsche luchtmiinen gesloten was. De Bertha" mat 1215 brt. Van de uit 17 kop pen bestaande bemanning worden er, volgen? Zweedsche berichten, vier vermist. De loonsverbetering voor het Rijkspersoneel. Een toelichting van het N. V. V. De persdienst van het N.V.V. meldt: In het Ver ordeningenblad voor het bezette Nederlandsche gebied is afgekondigd de verordening van den Rijkscommissaris d.d. 13 Januari 1941 waarbij voor de lagere groepen rijkspersoneel een loons verbetering is vastgesteld. Deze loonsverbetering draagt het karakter van duurtebïjslag en door den getroffen maat regel is eenige leniging gebracht in den nood toestand welke.onder het rijkspersoneel en in het bijzonder onder de lagere groepen heerscht. Meer dan aan het groote publiek bekend is, heeft het ambtenarencorps in den loop der jaren offers moeten brengen als gevolg van den nood van de schatkist. Om maar bij het jaar 1934 te beginnen, werden alle wedden en toelagen van het bezol digingsbesluit 1928 met 19 procent verlaagd en bovendien werd het pensioenverhaal voor eigen pensioen gebracht van 3 procent op 4V2 procent, zoodat de pensioenpremie in totaal bedroeg 10 procent. Voorts werd voor de ongehuwden het salais beperkt tot 90 pet. van het maximum, terwijl 3 pet. doorloopende korting bleef ghandihaafd. Met ingang van 1 Juli 1935 werd voor de z.g.n. maand en weeklooners een verscherpte standplaats regeling ingevoerd door de toevoeging van een vierde klas standplaats. Voor de 4e klassers be- teekende dat een extra verlaging van 6 procent. Bij Koninklijk Besluit van 4 December 1935, S. 690, werden met ingang van 1 Januain 1936 alle volgens het bezoldigingsbesluit 1934 toegekende of toe te kennen wedden, toelagen, inhoudingen, periodieke verhoogingen enz., nogmaals vermin derd met 5 procent. Deze salarisverlaging van 1936 was, naar destijds door de regeering in de memorie van toelichting werd medegedeeld, te beschouwen als tijdelijke maatregel en om in den nood der schatkist te voorzien. De depreciatie van den gulden maakte deze z.g.n. tijdelijke maat regel vooral voor het lagere personeel bijzonder moeilijk te dragen. In bepaalde categorieën heerscht dan ook ongetwijfeld bitteren nood. Bij „salarissen" van f 60, f 70 en f 80 per maand, die bij het rijk geen zeldzaamheden vormen, is het vooral in de huidige tijdsomstandigheden niet mo gelijk een gezin naar behooren te onderhouden. De tot stand gekomen loonsverbetering wordt door het N.V.V. dan ook ten zeerste toegejuicht, mede wijl de tegemoetkoming aan den nood der lagere groepen de eerste stap vormt op den weg naar herstel van het salarisonrecht het overheidsperso neel door de vorige regeering aangedaan. Het spreekt vanzelf, dat de getroffen maatregel nog niet afdoende is orp het salaris der laagstbe- zoldigde groepen en der ongehuwde ambtenaren weder op een behoorlijk peil te brengen. Men moet echter bedenken, dat thans tengevolge van den oorlog door iedereen offers moeten worden ge bracht. dus ook door het overheidspersoneel. Mede daarom is het niet zonder meer mogelijk om het oude onrecht met één slag te herstel len. Niettemin hoopt de bij het N.V.V. aangesloten ambtenaarsbond, dat het hem met den kracht- dadigen steun van de leiding van het N.V.V. zal gelukken in de naatste toekomst een verdere ver-, betering in de positie van het overheidspersoneel tot. stand te kunnen brengen. Schaatsenrijden EEN OPGEI.OST PROBLEEM BIJ DE ELFMERENTOCHT. SNEEK 14 Januari. Naar wij vernemen heeft het be stuur van de V. V. V. te Langweert besloten geen win naars aan te wijzen van de overigens zoo buitengewoon geslaagde Elfmerentocht. Het is namelijk gebleken, dat tengevolge van de ge constateerde onregelmatigheden bij den start en het door de wedstrijdrijders passeeren van de controleposten, zon der hun kaarten te laten afstempelen, een zoodanige ver warring is ontstaan, dat het bestuur zich tenslotte voor een onmogelijke taak gesteld ziet bij de bepaling van de winnaars van deze tocht. Wel zal aan alle deelnemers de draagmedaille worden uitgereikt. Biljarten AMSTERDAM 14 Januari. Morgenavond wordt in het clublokaal van de Amsterdamsche Biljart Vereeniging „Wilhelmina" een aanvang gemaakt met de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland hoofdklasse klein biljart kader, waaraan de volgende personen zullen deel nemen: H. J. Hoogland, afd. Z. E. K. Z. te Alkmaar, H. Gruijt- huijsen, afd. Victoria, te Eindhoven, F. Haberer, afd. H. E. T.—E. Y. te Amsterdam, I. de Wied. afd. Friesche B C. te Leeuwarden, J de Cock, afd. Victoria, te Eindho ven, F. van Leeuwarden afd. H. E. T.—E. Y. te Amster dam, B. Buitenkant, aid. Rembrandt, Amsterdam, P. J. M. Geestman, afd. K R. A. S. te Amsterdam en als reser ves: A. D. Brandt, afd. K. R. A. S. te Amsterdam en M Knoop, afd. Rembrandt te Amsterdam. Een zal gespeeld worden in partijen van 400 caramboles.- Na afloop van de partijen op Zaterdagavond vindt om streeks 9 uur de prijsuitreiking plaats. Zwemme Dr. E. Lasker overleden? Volgens 'enkele bladen zou de bekende oud-wereld kampioen schaken dr. E. Lasker te New York zijn over leden. Een bevestiging van deze berichten is echter nog niet gegeven. u De stand der zwemcompetitie.! W di Nu de vierde ontmoeting van de zwemcompetitie jji j| plaats gehad heeft de stand zich wederom aanzienlijn wijzigd. De H. P. C. heeft echter nog steeds de leidiiJ 1® alle klassen behouden, alhoewel de voorsprong vac] <x H. P. C.-dames iets kleiner is geworden. De standen zijn thans als volgt: Dames: H. P. C. 911.4 punten; Z. C. Haarlem 919.1 s E ten; D. W. R. 919.7 punten; Velser Zwemvereenij 939.7 punten; H. V. G. B. 1062 6 punten; Nereus 1066,3 |T ten en Kennemer Zwemclub 1119.4 punten. J- Heeren Nieuwelingen: H. P. C. 851.5 punten; Z. C. m| lem 868.5 punten; D. W. R. 863.1? punten; H. V. G. B. punten; Velser Zwemvereenlging 913.7 punten. N 949.4 punten en Kennemer Zwemclub 976.1 punten. I-Ieeren Juniox-en: H. P. C. 398,1 punten; D. W. R, pnt;. Z. C. Haarlem 415.1 pnt.; I-I V. G B. 419.9 pnt, ser Zwemvereeniging 446.4 pnt.; en Nereus 455.4 pni. De competitie is nu reeds flink gevorderd en e thans nog drie ontmoetingen op het programma: Februai-i te Velsen in de Overdekte, op 16 Maart In Sportfondsenbad te Haarlem, en tenslotte op 20 Apt Velsen in de overdekte zweminrichting. Er moeter nog drie damesnummers, drie heerennieuwelingen en heeren-junioren nummers worden verzwommen. den stand is echter de eerstkomende ontmoeting te sen van buitengewoon veel belang, daar op dit gramma de lange banen - voorkomen t.w. de 100 schoolslag voor Ileeren-Nieuwelingen, 100 meter rus dames, 3 x 50 meter wisselslagestafette heeren Nle; lingen en 100 meter rugslag voor heeren J.unloren. Behalve deze zwembanen zal aan deze wedstrijdei tweede selectie-wedstrijd verbonden zijn voor het sefc springen voor de steden wedstrijden. ALGEMEENE JAARVERGADERING N. Z. De jaai-lijksche algemeene vergadering van den N, a lij zal worden gehouden op Zondag 30 Maart a.s. Jaarbeursgebouw, Vredenburg te Utrecht. Aanvantf" was een andere afspraak gemaakt, doch het bestuut 8 den N. Z. B. heeft gemeend hiervan af te wijken Utrecht meer centraal is gelegen. Hierdoor zullen dl gevaardigden van vele deelen des lands gemakkei jai de vergadering kunnen bezoeken. ge Damme" T. E. P. 1 wint van 't Noorden, i* ro Maandag speelde T. E. P. 1 kampioen van den Dambond tegen het Noorden I, kampioen van den Dambond afd. Haai-lem 1ste klasse. Het was een spannende strijd die geruimen tijd gelijk opging, was jammer, dat enkele borden voor het Noorden i ren gingen door blunders zoodat T. E. P. Iets meer ten bemachtigde dan haar toekwam. Maandag a.s. zi, returnmatch plaats hebben in het clubgebouw van«k P. aan het Frans Halsplein. De uitslag was als volgt: jva Het Noorden 1: T. E. P. 1; C. Harmens—H. G. Rump A. F. Leuffen—P. Hollenberg L. Poots—B. v.d. Kroft H. Dienske—J. Spijkers W. Leuffen—Joh. v. d. Kroft A. Wassenaar—D. Rump A. Blom—A. v. Loenen H. Boekei—G. Koch G. Bijster—Jac. v. d, Kroft G. Lobbes—J. Overtoom loi He r I 1 'aic NEDERL. VOETBALBOND. (onderafdeellng Haarlem). f dij eer C. WHfuj] iden-Oost. Ze De Secretaris van „Stormvogels", de heer terhuisd naar Hobbemastraat 1 te IJmuIden- i tol De wedstrijden, oorspronkelijk vastgesteld voor fc dag 4 en Zondag 5 Januari, zijn wederom verschol w zullen gespeeld worden op 18 en 19 Januari a.s., me; verstande, dat alle daarin aangebrachte wijzlginge»A'< die betreffende de scheidsrechtersaanstellingen van! v zijn gebleven. Aanstellingen voor wedstrijden worde opnieuw verzonden. Bij verhindering op 18 of 19 Jx J gelleven H.H. Scheidsrechters zoo spoedig mogelijk! over mededeeling te doen, onder vermelding, dat dtj g, hindering betrekking heeft op den wedstrijd voori 19 Januari 1941. €n jtn Scheidsrechterskaarten Zaterdag 18 Januari a.s. (van 5 tot 5.30 uur): Cf. tot en met Z. Overschrijvingen Verleend: Ingaande 6 Januari 1941: No. 1151 A. J. D. van Dinther van NAC naar Sï a No. 1163 S. J. Heugens van IVODWO naar. VVH d> No. 1164 G. de Jager van VOG naar DSK. No. 1167 J. D. Kiekens van Spaarnevogels naar Jt|' Ingaande 1 Augustus 1941: No. 1160 A. J. Hupkens van RCH naar SV '34. ^u: No. 1161 J. J. van de Reep van VI. Vogels naar El No. 1162 M. Kooren van RCH naar VEW. Uai No. 1165 L. Kooien van DSK naar Johez. I No. 1166 A. C. van Baren van VI. Vogels naar Joifj. Ingetrokken en opnieuw verleend STRAFZAKEN. ide ea bel Geschorst: J. Th. Bouwman, lid van Klnheim, voor den c twee wedstrijden, ingaande 7 Januari 1941, wegenijf gedrag ln den wedstrijd Kinhelm 2—ETO op 8 Dectf 1940. C. de Smit, lid van VVB, voorloopig uitgeslotaj®C deelname aan wedstrijden ingaande 7 Januari 1941, rij}® niet voldoen aan de uitnoodiging zich te verantwej omtrent zijn gedrag in den wedstrijd SV '34 2 tegen j op 8 December 1940. -hel C. de Bok, lid van Rippei'da, voor den duur va-L. wedstrijden, Ingaande 7 Januari 1941, wegens wans in den wedsti-ljd Haarlem 6— Ripperda 2 op 29 DetfVei 1940. Di( -jde De Amsterdamsche jeugd, die Dinsdag naar school ging, keek zeer verwonderd, toen ze in de Van Diemcnstraat een locomotief ontwaarde. Het gevaarte was bij het rangeeren te ver gereden en in de straat blijven steken. .(Foto Pax Holland.).

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 10