Jiuasir KORT NIEUWS. FLITSEN Instantine A NU AR I 1941' TT A" A R i: E M'S D A "G B C A D" VREEMDE VERSCHIJNSELEN.. )ok een hond kan in dagboekfragmenten, die, iezen tijd verschijnen, niet loochenen dat zich cwone dingen in het leven zijn gaan voordoen, nmige raken, een der mooiste zijden van ons taan. Zij betreffen ons beroep. Ik bedoel, dat als waakhond zonderlinge dingen te verwerken ben gekregen. Ten eerste is het 's avonds en iacht zoo pikdonker geworden, dat ik bij voor- ir maar bij den Baas blijf als hij mij in die ilernis mee uit wandelen neemt. Want je weet it wat hem zou kunnen overkomen. De kat de buren lacht om dit alles en miauwt dat ik r mijn eigen veiligheid vlak bij den Baas blijf dat nu maar eens goed blijkt, hoe superieur lenoogen zijn. Ik luister niet naar dit gezwets. Een tweede bizonderheid is het vervaarlijke htelijke rumoer dat wij af en toe beleefd heb- Het ging soms met zware knallen gepaard en heb me afgevraagd wat ik hier eigenlijk tegen [innen moest, zonder mij zoo dwaas te gedragen Donar, de hond van den dokter, die elk vlieg- dat zich vertoont aanblaft en er den heelen i voor doorrent, zich verbeeldend dat hij het rmee verjaagt. Aan zulke dwaasheden doe ik nurlyk niet en dat heb ik Donar verteld ook, ik hem ontmoette op de roeivereenigïng. Hij zóó woedend dat het mij bijna mijn tbaar leven gekost had. Verscheidene Bazen ssten tusschenbeide komen, want hij is eenige en zoo groot als ik, zoodat mijn kansen niet stonden. Hier zij terloops opgemerkt dat ik er smalen over gepeinsd heb, hoe de menschen met elkaar zouden stellen als zij zulke ver- llen in uiterlijk en in grootte hadden als de den. Maar mijn fantasie schiet hier te kort; ik het mij niet goed voorstellen, ij het nachtelijk lawaai heb ik mij in den be- ïe erop toegelegd, alleen te blaffen als het al uid werd. Maar dat bleek overbodig, want dan irde de Baas het ook wel. Daar zag ik dus van Tenslotte ligt onze groote gave in onzen neus niet in onze ooren en heeft de ervaring mij ge- dat het Wel losloopt met het onraad in deze ■eld zoolang je niets bizonders ruikt. Ik rook ts bijzonders. laar verbazingwekkend bleef het. Er kwam een cht, waarin de heele familie de trap afdaalde bijeen ging zitten in een onbehagelijk nauw getje tusschen de garage en de eetkamer. Een rt berghok is het, ramen heeft het niet eens en eenige belangstellihg die ik ervoor heb betreft ijn hondenmand, die er overdag aan een spijker 3-ngt. Nu brachten ze mij ook in dit berghok, met and en al. Buiten was het erg rumoerig, maai lar slaap ik anders wel doorheen. Ditmaal was ik aar wakker van louter verwondering, keek hen temaal één voor één aan, hield mijn kop links rechts scheef maar kreeg geen bevredigend ant- iord op al mijn vragen. Tenslotte gingen ze alle- jal weer naar bed en ik weer naar de keuken, pmand en al. Er was verder heelemaal niets bi- lers gebeurd en tot op den huidigen dag vraag lij af, wat toch de bedoeling van die wonderlijke inkomst geweest kan zijn. De andere honden in de straat hebben dergelijke [en beleefd en begrijpen er evenmin iets van. mrlijk wilden ze weer allemaal weten wat ik dacht, maar ik kon niet anders antwoorden Ditmaal moet zelfs de teckel het antwoord Idig blijven". Daar lachte de Belgische herder de overburen zich tranen om, zoodat ik hem tuin in heb gejaagd. „In het algemeen", heb na eenigen tijd met plechtigheid verklaard, „is I duidelijk dat de toestand niet meebrengt I bijzondere waakschheid van ons, honden erdt verlangd. Wel moeten wij meer dan ooit je trouw en vriendschap jegens onze Bazen too- ook al wordt het hondenvoer minder". Is immer had mijn blaf gezag en ik ben er tzamerhand wel van overtuigd, dat ik het juiste denparool voor dezen tijd heb uitgegeven, itusschen is die historie met het hondenvoer niet lierig Je begint zuinig te worden op ieder bot is minder vleesch voor ons, de koekjestrommel aak heelemaal leeg en zelfs met de vuilnisbak- is het een onvoordeelig zaakje geworden. „Als zoo doorgaat", heb ik tegen de kat van de buren egd, „kon er wel eens een dag komen waarop e zou moeten opvreten. Niet dat ik je betreuren ellendeling, maar ik ben bang dat je met best 'smaken, haha!" Zij blies en het klein model tel, dat ze daar tegenwoordig ook hebben, kefte: wou dat je het vandaag nog deed". •at hondje is zooiets als een Kaninchenteckel: lief klein uitgaafje van ons ras, in zakformaat, vind er niets aan. Welk nut kan het nu hebben stoer ras in kleinere afmeting aan te maken? voor de jacht op konijnen krijgt hij toch geen evenmin als ik voor die op dassen en vossen r is nog een wonderlijk verschijnsel geweest en was toen er iets met den Tijd en dus met licht donker gebeurde. Menschen kunnen veel. Zij 'gden er toen zelfs in, den dag met een stuk te lengen. In het begin was het vreemd en ik raakte ïemaal in de war met den tijd. zoodat ik tot twee- al toe den Baas mislic-p op Zaterdag. den flgen weekdag waarop hij komt koffiedrinken 121 bij scheen het mij niet kwalijk te nemen. En p bleef het 's ochtends zoo lang donker, dat ik I meermalen versliep of bij mijn ontwaken dachi ik een heelen dag had verslapen en dal het p avond was. Natuurlijk vond iedereen dit weer E grappig, maar intusschen merkte ik wel dat de fcschen er zelf ook aan wennen moesten »e' zijn bizondere tijden, dat is zeker. Ik begrijp I niet waarom de auto nooit meer uitgaat en niet eens kan uitgaan, want hij staat cp stuk- I hout en gjjn wielen raken den grond niet pr- En dat is allang zoo. Wat heeft de Baas P 200 n ding als het niet eens rijden kan? Zoo blijft het Leven vol raadselen. Maar mijn goede humeur schaden ze niet, al is er minder te eten en ook minder warmte in huis dan vioeger. Met wat stevig rennen haal je een tekort aan warmte trouwens makkelijk weer in. „Hebben onze voorvaderen ooit over de centrale verwarming klaagd.'" zei de Baas laatst. „Neen, want ze wis ten niet wat het was". Hetzelfde geldt voor mijn voorvaderen. Jeugd van het Agrarisch Front bijeen. Rede van den gemachtigde van den Rijkscommissaris in Drente. De gevolmachtigde van den Rijkscommissaris in de provincie Drente, de heer Th iel, heeft te Em- men tijdens een bijeenkomst der jeugd van het Agrarisch Front een rede uitgesproken. Ik heb reeds in mijn rede in Meppel, aldus de heer Thiel, doen uitkomen, hoezeer ik overtuigd ben van lie ideëele waarden die in het noorden van het land aanwezig zijn. Deze waarheid is hier tast baar aanwezig. Voor wie echter als kapitalist en li- beralist door den bril van het geld ziet, blijven deze schatten verborgen. Het is ook geen wonder dat dergelijke menschen op de cultuur van den boerer>- stami verachtelijk neerzien, want de boer is toch juist de tegenpool van den kapitalist. Deze kan zich den boer evenals den arbeider slechts in financieel© afhankelijkheid van hem voorstellen. En het is werkelijk onrustbarend te zien in welke massa de boeren in het Noorden van uw land, vooral Friesland, in financieele hoorigheid tegenover de beginsellooze mannen van geld cn winstbejag ge raakten. Wie echter niet te midden van het volk leeft en van zijn volk houdt, die heeft geen recht op groote winsten en heeft vooral niet het vertrouwen van het volk. Het gezonde volk heeft steeds een fijnen neus voor gezonde leuzen en reëele verhoudingen. Dit geldt ook voor het begrip idealisme. Idealist is niet de van de wereld vervreemde fantast maar de mensch, die de realiteit en de noodzakelijkheden helder ziet en zioh met zijn geheele persoon daar voor inzet. Werkelijk idealisme is tenslotte wer kelijk realisme. Te begrijpen wat noodzakelijk is, is de zaak van uw volk. Men moet echter één realiteit meer voor oogen houden. De Oostelijke buur van Nederland is het sterkste en machtigste volk van Europa dat, hoe zwaar de strijd zijn moge, de eindoverwinning zal behalen. Daaraan kan niet getwijfeld worden. De woorden van den Rijkscommissaris: wie niet voor ons is, is tegen c»"\s, langs zich heen te laten gaan, zou onverstandige lichtzinnigheid zijn met on vermijdelijke gevolgen. Ik weet dat u mij begrijpt, want ik weet dat de weg die u ingeslagen hebt TOT HIER TOE Op de grens van de dorpen Hensbroek en Obdam (N.-H.), staat nog een z.g.n. grenspaal. (Foto Pax Holland) juist is. Dat bewijzen de woorden onlangs op uw groote bijeenkomst te Assen gesproke* Zooals bij ons in Duitschland. zoo zal ook bij u de jeugd met een helderen blik cn een sterk hart de toekomst moeten vormen. De niet alleen lichamelijk maar ook geestelijk gezonde jeugd is de sterkste waar borg voor het wederzijdsche begrip van onze beide volken. Verder spraken nog de burgemeester van Em mer. mr. Bouma. ds. Eggink uit Friesland en de heer Kok uit Overijsel. leiders van de jeugd van het Agrarisch Front. De laatste spreker, de heer Meyer, betrok in zijn wenschen voor het jaar 1941 ook Duitschland, dat moge overwinnen. (A.N.P.) Voor de Haagsche rechtbank rtond terecht de 34-jarige fruitkoopman H. J. van der H. uit Den Haag, beschul digd van diefstal van ongeveer 6000 pond toma ten, electrischen stroom en een partij houten luiken. De eisch luidde een jaar gevange nisstraf. Toen een bekend geneesheer uit Groningen Dinsdag van zijn kerstvacantie terugkeerde, bemerkte hij dat gedurende zijn af wezigheid in zijn woning was ingebroken. Ver schillende gouden en zilveren voorwerpen alsmede een groote partij sigaretten waren ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. De recherche heeft de zaak in onderzoek. Voor de Haagsche rechtbank stond de 25-ja- rige A. N. terecht wegens diefstal van onge veer 20 rijwielen. De eisch was 2 jaar gevan genisstraf. Tegen den 22-jarigen K. R. werd we gens heling van elf dezer rijwielen 6 maan den gevangenisstraf geëischt. In de nieuwe boerderij van den landbouwer H. Traa te Achterveld (gem. Leusden) is door von ken uit het fornuis brand ontstaan. De boerderij is geheel vernield. Te Sneek is in den ouderdom van 87 jaar over leden de heer J. J. van Druten. De overledene, die een zeer bekend uitgever en boekhandelaar was, heeft een lang en arbeidzaam leven achter den rug. De Almelosche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den bejaarden Oldenzaalschen fabrieksarbeider A. A. E. en heeft dezen wegens poging tot doodslag veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. De Utrechtsche rechtbank heeft twee kooplie den, den 29-jarigen N. K. en den 30-jarigen A. H. ter zake diefstal van eenige colbertcostuums en drie paar schoenen veroordeeld tot resp. één jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hech tenis en één jaar en zes manden gevangenisstraf, eveneens met aftrek. De officier van Justitie bij de Rotterdamsche Rechtbank eisch te tegen de 35 jarige vrouw W. J. B. uit Amsterdam een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden en tegen de 35-jarige vrouw A. J. Q. een jaar en drie maanden gevangenisstraf wegens winkeldiefstal. De landbouwer H. te Heino kwam Dinsdag tot de ontdekking dat een varken uit het hok was ont vreemd. Bloedsporen wezen er op, dat het dier ter plaatse was gedood. De politie slaagde erin den dader te Zwolle te achterhalen. Daar werd ook het varken in beslag genomen. Een groep personen uit Breda die naar Rijs- bergen was geëvacueerd heeft besloten haar erken telijkheid aan deze plaats te betoonen door het aan bieden van een gebrandschilderd raam voor de pa rochiekerk van Rijsbergen. Wegens het stelen en frauduleus slachten van een schaap is tegen den 25-jarigen J. W, de V. uit Woerden een jaar gevangenisstraf geëischt. De Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen vier mannen, die uit een pakhuis te Rotterdam 14 vaten boter en 6 kisten gecondenseerde melk hadden gestolen, reso. de ge stolen goederen hadden geheeld. De 32-jarige C. P. A. H. v. d. D. werd veroordeeld tot een gevangenis straf van 2 jaar met aftrek van voorarrest, zijn broer J. v. d. D. tot drie maanden: de 52-iarige P. van D. tot acht maanden met aftrek en de 35-jarige A. van A. tot tien maanden. NIEUWE SERIE No. 203 Pijnlijk geval Het schijnt dat Eddie, die beloofd had de boodschap te zullen overbrengen, tenslotte toch had vergeten te vertellen dat het tenslotte toch geen gecostumeerd verjaarspartijtje zou worden. ÜMj (Adv. Ingez. Med.) FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsohe Rechtbank sprak de volgende faillissementen uit: 1. Johann van der Rijd, papierhandelaar, han deldrijvende onder de firma Rijd's papierhandel en Handelmaatschappij Kalb, wonende te Zandvoort, Kostverlorenstraat no. 40. Curator: Mr. D. de Jong te Haarlem. 2 K. A. Scharpff, handelaar in bloembollen, wo nende te Heemstede, Orchideéënlaan no. 14. Cura tor: Mr. J. G Bettink te Haarlem. 3. W. van Middelkoop, veekoopman, wonende te Badhoevedorp, gem. Haarlemmermeer, Meidoom- weg no. 73. Curator: Mr. J. Lieuwen te Purmerend. 4 Wilhelmus van Amstel. banketbakker, wonende te Haarlem, Stephensonstraat no. 84. Curator: Mr. W. Veniet te Heemstede. Rechter-Commissaris in al deze faillissementen Mr. C. G. Bijleveld te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdeelingslijst is geëindigd het faillissement van: Aaldrik Koster, architect, wonende te Haarlem. Curator: Mr J H J. Simons, te Haarlem. in Haarlem en daarbuiten. CONSTANT TROYON. Van den schilder Constant Troyon uit de school van Barbizon zijn, met het legaat Palte, weer een tweetal werken ons openbaar bezit komen.verrijken. (Boymans-museum. R'dam). Het grootste doek wordt hierbij afgebeeld. Bij een eersten blik reeds valt de tijd van het ontstaan van zulk schilderij gemakkelijk vast te stellen: het weerspiegelt geheel de opvatting van het landschapschilderen zooals die juist honderd jaar geleden betrekkelijk nieuw was en zich in de waardeering van het publiek nog baan moest breken. Betrekkelijk nieuw, zeiden wij met opzet, omdat de opvatting der Barbizonsche schilders per slot van rekening verband hield met het werk der zeventiende-eeuwsehe Hollanders (Ruysdael e.a.) welke sympathie via Engeland (Con stable, vooral) naar Frankrijk was overgebracht. Voor zoover men met het etiquetteeren van rich- tngen iets bereiken kan is de benaming romantisch realisme voor de Barbizonners zoowel als voor onze Haagsche School die er een volgend verband mede hield, wel bruikbaar. Het realisme van zulk een Troyon zit in het zich afkeeren van de traditioneele klassieke landschap-compositie, terwijl {och de geest van het werk romantisch blijft. Nu _er ook voor de Hollandsche kunst van omstreeks 1850 weer herleefde belangstelling bestaat als we wel zijn ingelicht krijgen wij dezen zomer zelfs een geheele tentoonstelling van werk uit dien tijd in het Frans Halsmuseum zal men ook onder de Hollandsche schilders dier jaren verwantschap kunnen vinden met den Troyon. die hier vertoond wordt. Denken wij b.v. aan schilders als Bilders Hanedoes en an deren, die langen tijd „ouderwetsch" geoordeeld, thans weer een kans op belangstelling krijgen. In dit Bosch-interieur van Troyon treft de pure romantiek van de belichting der gevelde boomen en van den nog overeindstaanden woudreus. Met bijzondere zorg is dat stilleven van boomblokken op den voorgrond geteekend: bijna tegelijkertijd zullen in Holland de jongens Maris en Mauve in Ooster beek en Wolfhezen soortgelijke uitvoerige studies van boschfragmenten schilderen. Het contact tus schen Barbizon en de Hagenaars is er al heel vroeg en de Barbizonsche geest zat al spoedig in Zuid- en Noord-Nederland in de lucht. GrootsCh-opgevatte boschinterieurs als Troycn en Diaz en Roussau ge maakt hebben, komen bij de Hollanders van later (Foto Boymans-Cat.), met m opvallende mate voor. Bosschen als die van Fontainebleau en Saint Cloud hadden wij hier niet en de eenige die nog wel eens een stap in die rich ting waagde, was misschien Theophile de Bock. die dan ook geruimen tijd in Barbizon gewerkt heeft, en uit die jaren een zekere Fransche allure behield. Constant Troyon is in ons land veel mirder al gemeen bekend geweest dan andere Barbizonners als Millet en Daubigny. Behalve* in het Mesdag- museum en in de Van Lijnden-collectie in het Rijksmuseum zal men weinig belangrijks van hem m ons land vinden. Eens was er in het gemeente museum van Amsterdam, in de fameuse J H. var Eeghen-verzameling een zijner hoofdwerken, een doek dat bijna de afmetingen had van Pieneman's slag bij Waterloo, en de „Vallée de la Toucques" getiteld was. In de litteratuur over Troyon werd dit werk steeds beschreven of gereproduceerd. Het werk was in 1899 in handen van de Parijsche kunsthandelaars Durant-Ruel en de heer Van Eeghen verwierf het voor Amsterdam voor twee maal honderdduizend francs. Toen de voornaamste Fransche kunst uit die verzameling (o.a. ook de Médéa van Delacroix) teruggenomen en naar het buitenland verkocht werd, heeft die Troyon nog een kleine rol gespeeld in een drama dot in het Berliinschp museumsbeheer vertoond werd Daar had de toenmalige hoofddirecteur, de om zijn groote kunde en wellevendheid beroemde Hugo von Tsehudi nog al wat aankoopen gedaan van moderne kunstwerken, die weinig in den smaak van den keizer vielen. Tsehudi was een der eerste museum directeuren die een paar Van Gogh's dorst koopen en ook de Barbizonners en Manet hadden zijn be wondering. Toen de Troyon en Delacroix Medea voor aankoop in Berlijn voorgedragen waren kwam het tusschen den keizer en Von Tsehudi tot een bot sing. die met de ontslagaanvraag van den laatste eindigde Tsehudi was vermogend en onafhankelijk en werd onmiddellijk daarop door de Beyersche regeering uitgenoodigd het ambt van directeur-ge neraal der musea in München te aanvaarden. Hij nam dit aan en is er nog jaren werkzaam gebleven. Dat lijkt nu alles lang verleden historie waarin er tusschen München en Berlijn een scherpe riva liteit in het kunstbedrijf bestond. En dat alles is, toch nog pas veertig jaar her. Troyon is niet oud geworden. Geboren en geto gen Parijzenaar (1810—1865) stierf hij daar in de kracht van zijn leven. Met alle groote Barbizon ners was hij bevriend: Millet, Jacque. Dupré, Diaz zij vormden een vriendenkring die uit de bosschen en dorpen rondom Parijs de stof voor hun werk putten. Evenals Daubigny en van de lateren Ma- net en Monet heeft ook Troyon Holland bereisd. Hij bezocht ons land in 1847 Groote briefschrij vers waren die schilders niet anders zou het niet onaardig zijn eens te onderzoeken, wat zij van ons land vonden. Behalve dan de Rembrandts en de Halsen, waarvoor meestal de reis speciaal onder nomen werd. En juist Troyon moet voor ons landschap en onze luchten veel gevoeld hebben. Daubigny en hij waren ons in hun kunst nader verwant dan de andere Barbizonners. t J. a.DE B01$. Twee Rotterdammers vermist. Misdrijf wordt niet uitgesloten geacht. De commissaris van politie der 4e afdeeling te Rotterdam bureau Oostervantstraat (tel. 35888) ver zoekt ieder die inlichtingen kan verstrekken omtrent Gerrit Bruggink, 38 jaar, constructiewerker, laatst wonende te Rotterdam aan de Schoonderloostraat 70, zich mondeling, telefonisch dan wel schriftelijk tot zijn bureel te wenden. Bruggink verliet Donderdag 26 December 1940 des v.m. te omstreeks half 9 zijn pension en keerde daarin tot heden niet terug en liet tevens sindsdien niets van zich hooren. Een ongeluk kan zijn geschied, doch moet misdrijf, aangezien Bruggink een be langrijk bedrag aan geld bij zich had, niet uitgeslo ten worden geacht. Signalement luidt: ca. 1.75 M. lang, flink postuur, bol gezicht, zwart haar, glad gelaat, donkerbruine oogen, laag voorhoofd, gaaf gebit, ronde kin. Hij was gekleed in donkerbruin gestreept colbert cos- tuum, donkere overjas (ruit), blauw gestreept over hemd, rood gekleurde stropdas, bruine sokken, lage bruine schoenen, blootshoofds. Eveneens worden inlichtingen verzocht ten aan zien van Cornelis Gijsbertus Mooyman, oud 56, makelaar in huizen, die op 19 December zijn pension aan den Schiedamscheweg 34, alhier heeft verlaten en niet is teruggekeerd. Hij was eveneens in het be zit van een portefeuille met een groot bedrag san bankpapier. Signalement: lang 1.70 M., tamelijk gezet postuur, bol gezicht, blond haar, blauwe oogen. littccken op rechterwang, gekleed in donker colbertcostuum, donkerblauwe overjas. beige gleufhoed, hooge zwarte schoenen. Jubileum op de Wasscherij „Bosch cn Vaart". Heden herdenkt de heer J. P. Kitseroo den dag dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van de N.V. Wasscherij „Bosch en Vaart". Brouwersvaart 24 te Haarlem. De jubilaris, die altijd trouw op zijn post is geweest en de geheele ontwikkeling en reorga nisatie van het bedrijf heeft mede gemaakt, werd met zijn echtgenoote door de directeuren, de heeren W. J. en J. H. v. Hooff, ontvangen en toegesproken, waarbij hem een geschenk onder enveloppe cn het diploma voor 25-jarigen trouwen dienst werden overhandigd. Namens het personeel werden den heer Kitseroo door de hoofdjuffrouw, mej. M. Janus, een rooktafel en bloemen aangeboden. Na een gezellig samenzijn werd het werk door het personeel hei vat. Aan den jubilaris werd ge legenheid gegeven, den dag verder in den huisc- Ijjken kring door te brengen. Graaf en FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties Co. N.v., Amsterdam). UITGESPROKEN 9 Jan. Mevr. E. M. A. de Bourbon, wonende te Amster dam. Euterpestraat 23. Recht. Comm. H J. HUtschler, Cur. Mr. L. Hartkamp, Keizersgracht 207, Amsterdam. 13 Jan. de Nalatenschap van Johanna E. Stol, laatstelijk gewoond hebbende te Amsterdam W,. Sanderijnstraat 25-11. Recht. Comm. Mr. G. A. Schreuder, Cur. Mr. F. j. Verzijl, Heerengracht 572, Amsterdam, GEDEPONEERDE UITDEELINGSLUSTEN 22 Dcc. N.V. Handelsmaatschappij ..Idee", te Enschedé. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uit deelingslijst. Uitk. 19,61 6 Jan. J. R. Jansen, manufacturer, Hengelo (Gelder land). Idem. Uitk. 16,03 6 Jan. K. Stokking, fruithandelaar, Apeldoorn. Idem. Uitk. 100 10 Jan. Arie van Gelder, landbouwer, Zelhem. Idem. Uitk. 100 Firma Gebrs. Micdcma en haar firmanten J. G. en B G. Miedema. allen St. Jacob! Parochl. Geëindigd door het verbindend worden der uitdeelingslijst. AGENDA WOENSDAG 15 JANUARI. Stadsschouwburg, Wilsonsplcin: Dansavond Maud Kool, 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Cabaretavond Ge zelschap Tholen en Van Lier voor Winterhulp Nederland, 7.30 uur Luxor Theater: „Lajla", 2.30, 6.30 en 8.45 uur Rembrandt Theater: JDe trouwelooze Eckehart". J.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „De Dorpsrechter", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Tango Nottumo", 2, 6.30 en 8.45 uur DONDERDAG 16 JANUARI. Stadsschouwburg: „Frasquita", 7.30 uur. Zuiderkapel: K. Rozendal over „Betere tijden" 3 uur. Bioscooptheaters. Voorstellingen des middags w dgs avonds.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5