Bonnen die thans geldig zijn: IA4T/TE BIKICUTEN BURGERLIJKE STAA VRIJDAG 24 JANUARI 1941 HAAREEM'S DAGBEAD II] Verliezen der Thailandsche luchtmacht. Mededeciing van eten Franschen generalen staf. HANOI, 23 Januari (Domei) Fransche vliegtuigen en luchtafweergeschut hebben se dert het uitbreken van het Thailandsch Indo-Chineesche conflict 23 Thailandsche vliegtuigen vernield en 6 beschadigd, zoo heeft de Fransche generale staf medegedeeld. Zes Thailandsche vliegtuigen worden neergeschoten door luchtafweergeschut, vier tijdens luchtge vechten, dertien werden vernield toen zij op den grond stonden. Drie vliegtuigen werden beschadigd door afweergeschut, drie toen zij op den grond stonden. Volgens het communiqué hebben de Franschen tot dusver geen machines verloren. Duitsche vliegers troffen vier koopvaarders. BERLIJN. 24 Jan. (D.N.B.) Omtrent de aan vallen van Duitsche gevechtsvliegtuigen op vijan delijke schepen in den loop van gisteren verneemt het D.N.B, van welingelichte militaire zijde nog het volgende: Ten Westen van Ierland zijn verscheiden Brit- sohe koopvaarders in scheervlucht aangevallen. In totaal werden vier schepen van samen 25.000 ton gedeeltelijk zwaar beschadigd, gedeeltelijk tot zinken gebracht. Een vrachtboot van 4500 b.r.t. kreeg midscheeps twee voltreffers, die zoo goed aankwamen dat het sohip uiteenviel en na acht minuten zonk. Een schip van 3500 b.r.t. kreeg eveneens twee voltreffers. Na enkele minuten nam de vliegtuigbemanning waar dat het in zin kenden toestand verkeerde. Op een vrachtboot van 5000 b.r.t. brak na een treffer een zware brand uit. Het schip bleef met slagzij liggen. Het groot ste van de vier koopvaarders, een schip van 12.000 b.r.t.. kreeg zware treffers, die verscheiden hevige ontploffingen met steekvlammen veroorzaakten. Op het verlies ook vair dit schip valt met zeker heid te rekenen. Het vlagincident te San Francisco. SAN FRANCISCO, 24 Januari. (D.N.B.) De beide Amerikaansche matrozen, die vorige week Zaterdag de Duitsohe vlag van het Duitsche con sulaat-generaal hebben weggerukt, zijn. gisteren wegens „malicious mischief" veroordeeld tot 90 dagen gevangenisstraf. De voltrekking van het vonnis is echter opge schort en de daders werden ter beschikking ge steld van de marine-atuoriteiten, die beloofden op passende wijze jegens hen op te treden. Japan biedt bemiddeling aan in Thailandsch—Indo-Chineesch conflict. Het D.N.B. verneemt uit Vichy: Den 21en Januari heeft, naar officeel mee gedeeld wordt, de Japansche regeering gelijk tijdig de Fransche en de Thailandsche regee ring haar bemiddeling aangeboden om de regeling van het Thailandsch-Fransche conflict betreffende de gemeenschappelijke grenzen tusschen Indo-China en Thailand te verge makkelijken. Ofschoon, zoo wordt in het officieele .communiqué verder gezegd, deze kwestie den laatsten tijd on derwerp was van rechtstreeksche besprekingen tusschen den Franschen zaakgelastigde te Bangkok en de Thailandsche regeering, heeft de Fransche regeering met het oog op de vriendschappelijkf betrekkingen tusschen Frankrijk en Japan, zooab zij door het Fransch-Japansche accoord van den 30en Augustus 1940 zijn vastgelegd, de aangeboden bemiddeling in principe aangenomen. De Franscht ambasadeur te Tokio heeft opdracht gekregen mei de Japansche regeering alle vraagstukken betref fende de uitvoering van deze bemiddeling te be spreken. Grieksche verliezen. Blijkens een officieel Grieksch communiqué bedraagt het aantal gesneuvelden 7.723. Stefani meldt: Het officieele communiqué var Athene, waarin medegedeeld wordt dat aan Griek sche zijde het aantal gesneuvelden in den oorlog tegen Italië 7.723 bedraagt, waaronder 158 onder officieren, wordt door de Italiaansche bladen grom opgemaakt. Het Grieksche communiqué geeft geen enkele aanduiding omtrent het aantal gewonden vermisten en rijgseevangenen. doch het is alles zins duidelijk dat het totaal hiervan aanzienlijk moet zijn, nu het aantal dooden reeds zoo hoog is Er zij op gewezen dat volgens de officieele com muniqués van Rome he* aantal gesneuvelde Itali anen sedert het begin der vijandelijkheden tot einde December slechts 2.081 heeft bedragen, d w z. 2" procent der Grieksche verliezen. In aanmerking ge nomen dat Italië over «'erscheidene millioenen^sol- daten beschikt, ligt de conclusie voor de band dat de zeer. beperkte strijdkrachten van het Grieksche leger deze zware verliezen geducht moeten voelen en dat haar lot nog slechts een kwestie van tijd en spoedig zal zijn bezegeld. Lindbergh niet bevreesd voor inval in Amerika. WASHINGTON, 24 Januari (D.N.B.) Kolonel Lindbergh heeft gisteren in de commissie voor bui- tenlandsche zaken van het Huis van Afgevaardig- verklaard, dat hij niet gelooft dat eenigerlei gevaar voor een invasie ter zee of in de lucht voor Amerika bestaat, zoolang Amerika beschikt over een voldoende groot leger, vloot en luchtwapen en over de voor zijn verdediging noodige steunpun ten. Een invasie door de lucht over den Oceaan is op het oogenblik en in de naaste toekomst onmo gelijk. Wanneer de Vereenigde Staten, zoo be sloot Lindbergh, 't voornemen zouden hebben een leger over den Oceaan te zenden, zou de toestand omgekeerd zijn. Ieder voordeel in de verdediging zou een nadeel bij een aanval vormen. Lindbergh zeide verder dat hij persoonlijk niet gelooft dat het Engeland mogelijk zal zijn een in val te doen op het continent en den oorlog te win nen, zelfs wanneer de Vereenigde Staten Engeland hulp verleenen. De hulp der Vereenigde Staten zal niet voldoende zijn. Ik geloof, aldus Lindbergh, dat wij hebben aangemoedigd tot een Europeeschen oorlog die geen succes zal hebben. Bemanning van de „Buitenzorg" in veiligheid. Op 15 Januari werd gemeld, dat het s.s. „Bui tenzorg" van de Rotterdamsche Lloyd aan de _;rond was geloopen en snel zonk. De directie van de Rotterdamsche Lloyd 'heeft thans telegrafisch bericht ontvangen, volgens hetwelk de bemanning van de „Buitenzorg" zich in veiligheid bevindt. (A.N.P.) De oorlog ter zee. ROME, 24 Jan. (D.N.B.) Het feit dat dn enkele maanden door eenige dozijnen Italiaansche daiik- booten op den Atlantisclien Oceaan koopvaardij schepen met een inhoud van in totaal 154.483 ton, benevens twee torpedobooten en een hulpkruiser tot zinken zijn gebracht, vormt, naar de „Popoio d'Italia" verklaart, de bijdrage van Italië in den Atlantisohen Oceaan. De Italiaansche duikbooten hebben, ondanks de scherpe controle op de Straat van Gibraltar naar den Atlantischen Oceaan, weten te komen. De we derzij dsche aanvulling en versterking van de strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht, tusschen Italië en Duitschland vormt een der grootste gevaren voor Engeland. Groenten en viscli in kogelvorm. Deensche vinding. KOPENHAGEN, Januari. De Deensche con- servenfabrieken „Atlas" hebben een nieuw procédé in toepassing gebracht, waarbij groenten <*n visch eerst tot kogels worden geperst en da arm worden geconserveerd. Het is uit wetenschappelijke proe ven komen vast *e staan dat op deze wijze gecon serveerde groenten en visch van uitnemende kwa liteit bleek te zijn en een hoog voedingsgehalte be zit. In het bijzonder leent ook stokvisch zich voor deze conserveeringsuiethode. De conservenfabrie ken .Atlas" zullen het nieuwe procédé voor Dene marken en voor den afzet naar het buitenland in de Dractijk brengen, waartoe reeds installaties in aanbouw ziin. In tal van landen zijn reeds paten ten geplaatst. (Europapress) Nieuwe Amerikaansche onilerstaats secretaris van buitenlandsclie zaken. Dean Acheson, oud-plaatsvervangend minister van financiën. WASHINGTON, 24 Januari. (DN.B.) Presi dent Roosevelt heeft Dean Acheson benoemid tot onderstaatssecretaris in het departement van. bui- tenlandsche zaken als vervanger van den korte lings afgetreden Grady. Acheson gaat door voor een economisch expert van groote bekwaamheid Hii was. in 1933 plaatsvervangend minister van Fm-nriëc. De benoeming van Acheson is naar den senaat gezonden om goedgekeurd ie worden. In beroep tegen ongevraagd eervol ontslag. Oud-directeur van Landsdrukkerij voor het Ambtenarengerecht. Het Ambtenarengerecht te 's-Gravenhage heeft Donderdag behandeld de zaak van den oud directeur van de Algemeene Landsdrukkerij, aan wien destijds ongevraagd eervol ontslag is ver leend. Dit ontslag werd gegeven op den eersten oorlogsdag. De heer K. heeft tegen dit ontslag een klacht ingediend bij het ambtenarengerecht. De eerste getuige was J. F. Fieggen te Aerden- hout. Deze getuige deed voor eigen rekening za ken en heeft aan de Ladsdrukkerij geleverd een snelsnij mach ine, merk „Perfecta". Het contract was nog niet geteekenid toen de machine geleverd was. Drie maanden later is de machine betaald. Hierna werd nog een groot aantal getuigen ge hoord, waarbij door enkelen verklaard werd, dat de directeur machines had gekocht waarvan de controleerende instanties niets wisten. Getuige prof. E. L. Selleger, hoofdleeraar aan de technische hoogeschool te Delft, verklaarde bij den minister te zijn geweest over deze kwestie. Hij kende den directeur als papierfabrikant en Woensdagavond had een eenvoudige afscheidsmaaltijd plaats in de Chr. Nijver heidsschool aan de Tetterodestraat, wegens het vertrek van mej. A. C. van Schuppen, directrice. Mej. van Schuppen (1) en de nieuwe directrice mej. G. Hagenbeek (2) en leeraressen. (Foto Peperkamp). voorzitter van de Vereeniging van Papierfabrikan ten. De directeur was zèer voortvarend, ook in zaken, hetgeen getuige apprecieerde, daar het hier niet ging om eigen zaken, doch om het'algemeen belang. Ook getuige zeide, dat de directeur zeer „scherp" inkocht. De heer Thieme, lid van de commmissie van toezicht op de Landsdrukkerij, zeide dat de di recteur voortvarend en deskundig was. Toch was hij voor het ontslag, omdat er dingen gebeurden zonder machtiging van den minister. De fout van den directeur was, dat hij vergat dat hij directeur was van de Landsdrukkerij en niet van een par ticuliere onderneming. De commissie van toezicht was er tegen dat de Landsdrukkerij een offset- inrichting kreeg. Getuige ontkende dat de directeur zou zijn ontslagen omdat hij veel sympathie voor Duitsch land voelde. Dit punt was volgens getuige nimmer in de commissie van toezicht ter sprake geko men. De heer K. ter Laan, lid van de commissie van toezicht, verklaarde, dat de offset-installatie vele malen een onderwerp van bespreking uitmaakte. Hierbij kwam ook de kwestie van concurrentie met het particulier bedrijf ter sprake. In opdracht van den minister onderzocht de commissie dit laatste, waarbij 50 pet. van de uitbreiding van het werk der Landsdrukkerij voor het particu lier bedrijf zou worden voorbehouden. De commis sie meende dat dit zeer moeilijk zou zijn. De mi nister deed toen een toezegging de gelden te zullen aanvragen bij de Staten-Generaal. Voor dat hierover was beslist bestelde de heer Korthuis echter de bedoelde offset-inrichting. Mr. Drossaart Bentfort stelde eenige vragen omtrent de verhoudingen aan de Landsdrukkerij. De heer Leurs verklaarde, dat deze goed waren. De heer Ringelenberg vroeger afdeelingschef ter Landsdrukkerij, zeide dat de verhoudingen tus schen en directie en de afdeelingschefs zeer veel verbeterden tij-dens het bewind van deze direc teur. Ook het contact was volgens deze getuige beter. De heer F. van der Meer, directeur van de M. A. G. te Amsterdam, verklaarde, dat hij veel ma chines leverde aan de Landsdrukkerij. De directeur stelde echter altijd het voorbehoud van goed keuring. Volgens get. kocht de heer Korthuis „scherp" in. Heden wordt de behandeling voortgezet. - BROOD BON 25 Geldig van 13 t.m. 26 Jan. BON 24 Geldig van 20 Jan. t.m. 2 Febr. BON 25 Geldig van 27 Jan. t.m. 9 Febr. 100 gr. brood of 100 gr. roggebrood. «BON 4 (Bloemkaart) Geldig van 27 Jan. t.m. 23 Febr.: 50 gram brood. SUIKER BON 91 Algem. Distributie boekje v. 18 Jan. t.m. 14 Febr. 1 K.G. suiker. KOFFIE EN THEE BON 18 Algem. Distributie boekje van 21 Dec. t.m. 31 Januari 250 gram koffie of 75 gram thee. VLEESCH EN VLEESCHWAREN BON 15 „vleesch" van de Vleeschkaart. Geldig van 16 t.m. 29 Jan. 100 gr. rund- kalfs- of varkensvleesch of ongesmolten vet of een rant soen vleeschwaren. BON 16 Geidig van 27 Jan. t.m. 9 Febr. BON 15 worst of vleesch waren" Geldig van 16 t.m. 29 Jan. 75150 gr. vleesch waren. BON 16 Geldig van 27 Jan. t.m. 9 Febr. BOTER EN VETTEN BON 27 Boterkaart. Geldig van 25 Jan. t.m. 7 Febr. 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. BON 26 Boterkaart. Geldig van 18 t.m. 31 Jan. 250 gram boter of margarine. BON 27 Vet kaart. Geldig van 25 Jan. t.m. 7 Febr. 250 gram boter of margarine of 200 gram vet. BON 26 Vetkaart. Geldig van 18 t.m. 31 Jan 250 gr. boter of margarine. De aflevering der slaolie is toegestaan t.m. 31 Januari Vet in verpakking van 250 gram dat op 22 Nov. j.l. reeds voorradig wasmag op bon 23 en 24 verkocht wor den in deze verpakking. KAAS BONS 47, 48, 60 en 61 Algem. Distributieboekje elk 100 gram kaas. Geldig van 30 Dec. t.m. 26 Jan. BONS 19, 52, 45, 58 Geldig van 27 Jan. t.m. 23 Febr. MEEL EN GRUTTERSWAREN BON 92 Algem. Distributie boekje. Van 25 Jan. t.m. 21 Febr. 250 gr. rijst of rijste- meel of rijstebloem of grut- temeel. BON 57 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr250 gr. havermout of havervlokken of haverbloem of aardappel- meelvlokken of gort of gort- mout of grutten. BON 44 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 250 gr. gort of gortemeel of grutten BON 31 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 100 gr. macaroni of .vermicelli of spaghetti. BON 87 Algem. Distributie boekje. T.m. 21 Febr. 100 gr. maizena of griesmeel of sago of aardappelmeel of puddingpoeder of pudding- sauspoeder. BON 3 van de Bloemkaart. Geldig van 30 Dec. t.m. 26 Jan. 35 gr. tarwemeel 'of tarwebloem of roggemeel of roggebloem of zelfrijzend bakmeel of boékweitemeel. BON 4 (Bloemkaart). Gel dig van 27 Jan t.m. 23 Febr. EIEREN BON 111 Geldig van 13 t,m. 26 Jan. BON 46 Geldig van 20 Jan. t.m. 2 Febr. BON 59 Geldig van 27 Jan. t.m. 9 Febr. 1 ei. KOEK EN GEBAK BON 23 (Broodkart) Geldig van 13 t.m. 26 Jan. BON 24 Broodkaart. Geldig van 20 Jan. t.m. 2 Febr. BON 25 (Broodkaart). Gel dig van 25 Jan. t.m. 9 Febr. BON 3 van de Bloemkaart Geldig van 30 Dec. t.m. 26 Jan. BON 4 van de Bloemkaart Geldig van 27 Jan. t.m. 23 Febr. 1 rantsoen gebak. 1 rantsoen ontbijtkoek 160 gr., speculaas 140 gr. an dere koekjes 200 gr. biscuit en wafels 90 gr., bischuit 75 gr., cake 300 gr., taart 600 gr., gebakjes 600 gr., korst- gebak 500 gr., klein korstge- gebak 400 gram. ZEEP BON 113 T.m. 31 Jan. 150 'gr. toiletzeep of 120 gr. huishoudzeep of 150 gram zachte zeep of 300 gr. zachte zeeppasta of 250 gr. zeep poeder of 125 gr. zeep vlokken of 250 gr. zelf werkende waschmiddelen of 200 gr. vloeibare zeep. SCHEERZEEP BON 117 T.m. 30 April 50 gr. scheerzeep of 1 tube scheer- crême of 1 pot scheerzeep. BRANDSTOFFEN BONS 08, 09, 10 Bonkaart distributie haarden en kachels 1 eenheid. Geldig t.m. 14 Febr. BONS 11, 12. 13 geldig van 25 Jan. t.m. 28 Febr. BONS 15 t.m. 24 Bonkaart distributie centrale verwar ming, 1 eenheid. Geldig t.m. 14 Febr. BONS 25 t.m. 32 geldig van 25 Jan. t.m. 28 Febr. Bons, gemerkt Brandstof fen, één eenheid 3e periode 1 eenheid. Bons gemerkt Cokes één eenheid derde periode: 1 eenheid. Geldig t.m. 31 Jan. BON 11 Bonkaart distribu tie vaste brandstoffen haarden, kachels: 1 eenheid turf. (Wenscht men geen turf dan kan men op dezen bon later andere brandstof fen betrekken). HONDENBROOD BON 10 T.m. 31 Jan. Groep 1 en 2: 10 K.G. Gr. 3: 8 K.G. Gr. 4: 5 K.G. Gr. 5: 4 K.G. Gr. 6: 3 K.G. Honden brood wordt alleen verstrekt voor groote rashonden of ingeval men meer dan één hond heeft. KATTENBROOD BON 10 T.m. 31 Jan. 11/2 kg Kattenbrood wordt alleen verstrekt voor raskatten. PETROLEUM ZEGEL PERIODE 8 (alleen voor hen, die uitsluitend op petroleum kunnen koken) van 30 Dec tm. 23 Febr. 2 L. ZEGEL PERIODE D Geldig van 20 Jan t.m. 23 Febr. Officiëele mededeeling over den toestand in Roemenië. BOEKAREST, 24 Jan. (Stefani). Een of ficieel communiqué deelt mede dat generaal Antonescu onbetwist den toestand meester is en dat overal volmaakte orde heerscht. Kindertoelage voor groepen van liet Rijkspersoneel geregeld. Van 0.10 tot 0.25 per dag per kind. De Staatscourant van Donderdagavond bevat de beschikking van de secretarissen-generaal van die departementen van Binnenlandische Zaken en van Financiën betreffende regeling van de kindertoelage voor sommige -groepen van rijksper soneel. In deze beschikking is o.a. het volgende be paald: Ambtenaren, in tij^el-ijiken dienst aangesteld, zoomede arbeiders in den zin van artikel 1 van het Arbeidsovereenkomsten-besluit, wier loon wordt bepaald volgens artikel 12, eerste lid, sub b of c, van genoemd besluit hebben aanspraak op een tijdelijke -kindertoelage op denzelfden voet ais het overeenkomstig personeel in vasten dienst. Dit geldt niet voor de bij het departement van. Kolo niën te werk gestelde koloniale landsdienaren en gewezen 'koloniale landsdienaren. Arbeiders in den zin van artikel 1 van het arbeidsovereenikomstenbeslui-t. wier loon wordt bepaald volgens artikel 12, eerste lid, sub a, d en e. van genoemd -besluit, -hebben aanspraak op een tijdelijke kindertoelage volgens de hierna vermelde regeling. Deze regeling geldt eveneens voor de bij het departement van koloniën te werk gestelde koloniale landsdienaren en gewezen koloniale landsdienaren. Zij geldt niet voor 'het personeel bij het Staatsmijn-bedrijf in Limburg. De ambtenaar of arbeider, als evenbedoeld, wiens gezin meer dan twee kinderen beneden den leeftijd van vijftien jaar telt, heeft voor elk kind. te rekenen van het derde kind. dat den leeftijd van vijftien jaar nog niet bereikt heeft, aanspraak op een tijdelijke kindertoelage op den voet als hieronder aangegeven. Dit geldt niet ten aanzien van de gehuwde vrouwelijke ambtenaren of ar beiders. wier echtgenoot, hetzij ingevolge het bij of krachtens de kinderbijslagwet bepaalde recht op kinderbijslag heeft, hetzij wegens ziekte, on geval of werkloosheid een uitkeering ontvangt, waarvan het bedrag mede verband houdt met de gezinssamenstelling. Onder kind wordt in deze regeling verstaan een wettig of gewettigd kind van den ambtenaar of arbeider of van de(n) echtgenoot (e) van den ambtenaar of arbeider. Voor de aanspraak op kindertoelage tijdens een kalenderjaar is beslissend de samenstelling van het gezin van den ambtenaar of arbeider op den lsten Januari van dat jaar. Voor ambten-aren of arbeiders met een wedde of loon: a. per maand van f 100 of minder, b. per week van 'f 24 of minder, c. per dag van f 4 of minder, bedraagt de kindertoelage f 0.10 per ar- Voor ambten-aren of arbeiders met een wedde of loon a. per maand van meer dan f 100, doch niet meer dan f 200; b. per week van meer dan f 24, doch niet meer dan f 30, c. per dag van meer dan f 4, doch niet meer dan f 6, bedraagt de kin dertoelage f 0.15 per arbeidsdag. Voor ambtenaren of arbeiders met een wedde of loon: a. per maand van meer dan f 160. doch niet meer dan f 2000, b. per week van meeer dan f 36. doch niet meer dan f 48, c. per dag van meer dan f 6, doch niet meer dan f 8, bedraagt de kindertoelage f 0.20 per arbeidsdag. Voor ambtenaren of arbeiders met een wedde of loon: a. per maand van meer dan f 200. b. per week Van meer dan f 48, c. per dag van meer dan f 8, bedraagt de kindertoelage f 0.25 per arbeids dag. De -kindertoelage wordt uitgekeerd over i-ederen dag, waarop de ambtenaar of arbeider gewerkt heeft; dagen, waarop niet gearbeid is, maar waar over de ambtenaar of arbeider wedde of loon heeft ontvangen, worden mede als arbeidsdagen beschouwd. Over zeven achtereenvolgende dagen worden den ambtenaar of arbeider echter nooit meer uitgekeerd dan zesmaal het hem per arbeids dag aan kin-dertoelage toekomende bedrag. De -kindertoelage wordt uitbetaald tegelijk met de wedde of het loon. Onder wedde of loon wordt in de-ze regeling verstaan het normale wedde- of loonbedrag, ver meerderd met eventueele toelagen, met uitzon dering van die, bedoeld in deze regeling, voor zooveel noodig verminderd met den standplaats- aftrek en vermeerderd bovendien met de gelds waarde voor het geheel of ge-deeltelijik genot van vrije woning en/of vrij vuur, licht en'of water, voor zoover een en ander wordt genoten op den lsten Januari van het kalenderjaar, of, bij latere indiensttreding, op den dat-urn van de indienst treding. Deze beschikking is in werking getreden met ingang van 1 Januari 1941. HULP BIJ IJSONGELUKKEN. Donderdagavond hield de heer A. J. Meijerink. op uitnoodiging van het bestuur der Jon-ge Katho lieke Middenstandsvereeriging een voordracht met lichtbeelden over bovengenoemd beleend onder werp. Na een inleidend woord van den voorzitter ving de spreker van den avond aan met het ge dicht „Alofs" var» „P. Gasus", opgenomen in het boekje „Het Reddingwezen in Rijm en Maat' Daarna volgde een stuk geschiedenis over strenge winters uit vroeger eeuwen, aanvangende met 1149 De ijsperiod-es in December 1940 en Januari 1941 heeft tot heden het leven gekost aan 17 jor-gens, meisjes, 16 mannen en 3 vrouwen, tezamen reeds 39 dooden; gered zijn of zich wisten te redden niet minder idan 47 jongens, 12 meisjes, 31 mar men en 8 vrouwen, dus in totaal 98 -geredden. Aandacht besteden aan redd ings wij zen en hulpverleening in geval van nood is dus wel gewer-scht. De beelden daarvan kwamen in grooten getale op het witte doek; ze werden uitvoerig toegelicht. De lichtbeel den weiiden vertoond door den heer Joh. M Schmidt, voorzitter der Reddingsbrigade. Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht VAN 24 OP 25 JANUARI 1941 van 18.15 tot 9.53 Maansopkomst 7.5J Maansondergang 16.J) De de biev Het menu van de Centrale Keulijjeer Het menu der Centrale Keuken te Ila voor de week van 29 Januari tot en n Februari is als volgt: Woensdag 29 Januari: Stamppot zuurkof^ Donderdag 30 Januari: Hutspot. Vrijdag 31 Januari: Erwtensoep. Zaterdag 1 Februari: Stamppot uien. Maandag 3 Februari: Capucijners met aaif- pelen. Dinsdag 4 Februari Stamppot andijvie, De maaltijden moeten steeds twee dagen (F1 te voren worden besteld! BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING, Het Streekplan besproh Wie moet voorzit worden? Donderda.gmi d-d-a g twee uur kwam dc gemee ïïu raad van Bl-oemendaal in openbare verga-derirj een onder voorzitterschap van den burgerr.e* Jbr. Mr. C. J. A. den Tex. In behandeling kwam het bekende voorstel het verleenen van medewerking aan de totsS homing van een gemeenschappelijke regeling treffende het ontwerpen en vaststellen van streekplan met d>e gemeenten Haarlem, Vi jg, Heemstede, Zandv-oort, Haarlemmerliede - Bennebroek. Op voorstel var den voorzitter was in de vijL raadszitting besloten dit voorstel aan te hou omdat de juridische commissie legen eenige palingen bezwaar had. Wethouder O u w e h a n d gaf in overweging, te spreken van „voorstel", maar van „conftin voorstel". i jiei De voorzitter antwoordde, dat dit la- m ird-erdaad -het geval is. De heer Schulz was van oordeel, dat commissie niet dezelfde moet zijn als die, sjnet later ook het plan tot herziening ontwerpt. De voorzitter antwoordde, dat in deze gebruikelijke weg gevolgd moet worden. De heer S c h u 1 z handhaafde ziin bezwaar, kan later een annexatie plaats hebben, zoo eer andere stemverhouding kan komen. De voorzitter achtte dit bezwaar niet stig. In dit geval kan altijd later nog een k sing genomen wonden. De heer Van Till gaf in overweging te ken van Zuid-Kennemerlard. De raad vereenigde zich hiermede. Op voorstel van de juridische commissie we: I® in art. 10 de woorden „vaste commissie" vera; m in „Ged. Staten". r Besloten wend te adviseeren, een voorzitte kiezen, staande buiten d-e colleges, aan well beoord-eelin-g van het Streekplan is op gedrag! hem voor een periode van vier jaar te ber« Tenslotte werd besloten, zicih met deze Hf hingen tot de overige zes gemeenten te wends Tot vertegenwoordigers van de commiss® F het streekplan werd-en benoemd Burgesr Jhr. Mr. C. J. A. den Tex en wethouder Ofoff;1 en tot plaatsvervangers de leden Rohling en' TOELAGE AAN GEHjgT GEMEENTEFERSONIO Op advies van den Secretaris-Generaal van departement van Binnen 1 an dsche Zaken werd B. en W. voorgesteld te besluiten, met ingang 1 December 1940 aar1 het gehuwde gemeente neel, in vasten en tijdelijken dienst of op art* overeenkomst naar burgerlijk recht werkzaam, tijdelijke toelage te verleenen van zes ten hos van de bruto-wedde of het bruto-loon, voorn de bruto-wedde of het bruto-loon, vermeng met deze toelage, een bedrag van f 1900 s niet overschrijdt. Tevens werd voorgesteld, met ingang va: Januari 1941. bii wijze van tijdelijken maats het minimum-bedrag van de kindertoelage, bea in artikel 3, tweede lid van d-e „Verorden* regeling van de bezoldiging van het persons dienst der gemeente BÏoemendaal" en a-rtik! der „Verordening Gemeentepolitie", van f 60.- iaars per kind te verhoogen tot f 75. 's ]a® Deze voorstellen werden zonder hoofd* stemming goedgekeurd. gin itar trlei ige nde sche 0< Bet. 'die ide bek ndc LOONSVERTIOOGING AAN LA-j C BEZOLDIGDE WERKLIED! en Zonder hoofdelijke stemming werd soedges ek een voorstel van B. en W., om aan de laagst teer digde werklieden der gemeente met ingang ti Januari 1941 een zoodanig aantal periodieKe hoogingen toe te kennen, dat hun nettn-salar" minder bedraagt dan f 25.per week. Deze maatregel betreft een tien-tal werklied*: vo de afdeeling Publieke Werken en het Gas- en terbedrijf. Bij de ingekomen stukken was een besiu-, i Ged. Staten d.d. 15 Januari 1941 tot verdagj hun beslissing omtrent de goedkeuring raadsbesluit d.d. 21 November 1940 tot der Bouwverordening. (Dit besluit is inmid verzoek van Ged. Staten ingetrokken). BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. de Boer en N. Oosten Getrouwd: W. Bijlsma en M. C. Kleijn. Overleden: A. de Haas, echtgenoote va j. de Graaf 41 j. overl. te BennebroeK' Hellegers, echtgenoote van J. Balm 79 St-enger 14 maanden, overleden te Haarlem- IJMUIDEN Marktberichten en besomming Schar f 38.50—f 26, kleine schar f 21—f H r lif 8.50, bot f 150—95, per 50 K.G. Besommingen loggers: KW 97 f 65, KW 163- KW 154 f 151, KW 91 f 84, KW 103 f 59, P f 55, KW 89 f 58 KW 43 f 119, KW 95 f 88, f 110, SCH 23 f 82, SCH 284 f 99, IJM 2011 Kotters SCH 70 f 17. HD 125 f 93, KW 77 IJM 214 f 129. IJM 203 f 130, IJM 210 f 122- een uari-* i HAARLEM, 24 Januajj Bevallen: 22 Januari: C. Weidema- ten d., H. Jongbloedvan Rooijen d., nuari: L. J. VrolijkKoch z., A. H. Sche™ Kok d., 24 Januari: M. J. Laadstrade BW; C. B. Philippovan der Poel d., H. van Eg®1 Kreikamp d. Overleden: 22 Januari: J. H. J. Burgen j., Leidschevaart; 23 Januari: B. J. A. H®- van T. Kranenburg, Kamperlaan; T. A- Breugel 89 j., Vrouwehekstraat.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2