:en Hondenleven KORT NIEUWS. FLITSEN De Sneldienst Haarlem op marsch. [g IJ D A G 24 JANUARI 1941 HAARLEM'S DAGBLAD 3 gr— zijnde Fragmenten uit het Dagboek van een Teckel, den Baas toegeblaft 1/Ueuwe. SecU SLOTBLAF. jjct einde van deze derde reeks openbaringen uit hondsch bestaan is daar, zegt de Baas. Hij It het nu weer genoeg. Mijn slotblaf tot u rioh- wil ik toch iets meer meedeelen van mijn jend den ouden uil. Hij is bet bedaards te en rstandigste dier dat ik ken en zoo wijs als 'hij zal ■nooit zijci'. Het zou zelfs niet lukken als ik even d kon worden. Dat moet een aandig eindje over honderd wezen .Precies is het niet bekend, want is den tel een beetje kwijt geraakt, krijscht bij. niemand anders kan hem inlichten. Al zijn jgenooten zijn dood; van alle menschen en die- uit zijn prille jeugd leeft niemand meer. Be- lve dan wat andere oude uilen, die ver van hier ren. „Het lijkt mij niets prettig", blafte ik. „Langer dan de Baas? Daar voel ik niets voor", grijnsde. „Dat komt omdat je geen uil bent", jfee zeker niet. Met alle respect, oude heer, e-T wij teckels vormen juist het slimste honden- f. Dal blafte ik bij onze eerste ontmoeting, toen ik griet wist hoe verstandig hij is. Maar hij werd jt eens kwaad. Hij ging mij geduldig uitleggen uil het symbool van de wijsheid is en dat vijste van alle Grieksche godinnen, het meisje i, dan ook uiloogig was. Dit leek mij niet mooi aar ik zei het maar niet. En hoe het kwam dat jonge Baas onlangs tegen een slagersjongen, p hij het vleesch liet vallen en ik? het te pakken K2: „Stomme uil" zei is mij nog steeds niet dui- Stom zijn uilen ook in ander opzicht niet; stem van mijn vriend gaat je soms door merg been. Als hij eens lacht kur» je het niet meer reen heesch gegrinnik noemen, ij woont op een landgoed niet ver van hier, in bosch. En daar was ik indertijd eens in ver- lald bij een van mijn- nachtelijke uitstapjes. Het er stikdonker en ik zag den ouden vogel heele- aal niet. Ineens krijschte hij tegen mij, van een ten boomtak net boven mijn kop. Ik moet be amen dat mijn bloed voelbaar stolde, mijn hart stilstond en mijn haren overeind gingen bsn alsof ik een kat was. Hij grijnsde. „Schrik niet, hond", zei hij. „Ik Bijt geen kwaad doen. Ga zitten. Het is lekker Ut veer en ik zal je wel beveiligen tegen de /ïwfenvan den nachthu!" Daar rilde ik weer even van, maar toen hij om- ,og en naast mij kwam-zitten vond ik hem iel een yriendelijken ouwen knaap. Je moest even an zijn leelijke stem en zijn rare uiterlijk wen- n, dan viel het mee. „Jij doet je plicht niet vannacht", krijschte hij. "hoorde op het huis van je Baas te passen, hè?" joog beschaamd den kop. „Maar ik zal het je et verwijten. Als je meer dan honderd jaar ge- efd hebt en zooveel levende wezens gekend als dan vind je de honden nog de kwaadsten niet. e hu lang niet. Als je tenminste maar reeft naar plichtsvervulling, vriendje, dan zal het K wel losloopen met je". „Dank u zeer", bromde ik. Hij zat er zoo statig j, ondanks zijn slordige veerenpak, dat in de itste vijftig jaar natuurlijk wat vaal en versle- was geraakt, dat ik vanzelf „u" zei. De uil heeft mij zoo het een en ander over Leven Dood voorgekrijsoht, waarover ik nog nooit ge- tót had. Ik \verd er stil van. Hij zei dat er niet ik: honden noodig waren dan het aantal Bazen, hondenvriendschap kon gebruiken. „En je ag blij wezen dat jij daarbij bent. Het is een »!e eer. Die moet je je waardig toonen, anders opt het mis met je". ►En nou dan?" vroeg ik. „Ak jij je Baas morgen goed aan het lache» aakt zal dat misschien meer voor hem waard we- ndan dat je vannacht gewaakt had zonder dat er brekers kwamen en hem misschien nog wakker blaft ook". Ha!" gromde ik. „Dat is een nieuw gezichts int". „Maar daar kun jij niet op gaan rekenen, vriend- Want meestal, bijna altijd, zul jij moeten wa- i- Dat verwacht je Baas immers van je!" Dit moest ik toegeven. ►De mensohen", krijschte de ouide, „zijn niet zoo &L Ik ook niet, maar ik ben tenminste wijs. En sar hapert het bij hen ook vaak aan. Ik zou ze fet kennen hu! Geslachten op geslachten heb gekend en naar ze gekeken en geluisterd. Weet wat onze stelregel is? Die heeft onze stamvader dertijd vastgelegd door zijn gedrag. Hij zat in een k en zag. En hoe meer hij zag hoe minder hij frak. En hoe minder hij sprak hoe meer hij hoor- Snap je dat?" ■Ik wou dat ik zoo was", blafte ik. «Dat hebben er meer gezegd", krijschte hij. „Leg <>P toe. Blaf dus met mate. En denk niet dat 'menschen goden zijn, want. dat zijn ze heelemaal b' Maar dien ze trouw, want daar ben je voor, BP je? En gedraag je zoo menschelijk als je Ael-aard het je ingeeft, want om niets ter we- ld moeten ze zoo lachen als om een dier dat een Kitsch nadoet. En dat maakt ze blij; het is goed ze, veel te lachen. Begrepen?" Dat waren de eerste raadgevingen die ik van k ouden uil kreeg, Baas. Daar heeft hij later nog «wat meer over uitgepakt. En ik doe mijn best "J er aan te houden. Ook aan wat hij over den zegt, maar dat is wel erg moeilijk. Niet dat zwaar valt om er niet bang voor te wezen ü's ik mag hem niet uitdagen, krijscht hij. An- zou ik de menschen thuis verdriet aandoen oo: te gauw naar de Elyseesche jachtvelden te ^wijnen. En dan schiet ik in mijn dienende taak Kort. Een moeilijke zaak: weet je ooit vooruit of een auto je te hard raken zal en of de bouvier zal doorbijten, als hij mij nog eens in mijn nekvel grijpt omdat ik hem getergd heb? Ik moet dat mijn ouden vriend nog eens vragen. Maar nu heb ik al weer zooveel geblaft dat het tijd wordt ofn te zwijgen. „Hoe minder hij sprak hoe meer hij hooide". Ik moet weer veel hooren en zien en vooral ruiken voor ik dit hervat. En dus neem ik afscheid, met dank voor de genoten be langstelling. Namens Tom en zichzelf dankt de Baas daar ook voor en teekent. R. P. Betalingsverkeer met Denemarken geregeld Alles loopt via de clearing De afwikkeling van het betalingsverkeer met Denemarken geschiedt volgens het Ned. clea- ringinstituut voortaan binnen het kader der Ne- derlandsch-Duitsche en Duitsch-Deensche clea ring. Onder de regeling vallen alle wederzijdsche verplichtingen, onverschillig het tijdstip van ont staan daarvan. Particuliere compensaties zijn niet toegelaten. Voor storting in de clearing is een vergunning van het deviezeninstituut te 's Gravenhage ver- eischt, aan te vragen per formulier b 1, met ver melding bovenaan het formulier „Denemarken" Het deviezeninstituut zal deze aanvragen behan delen aan de hand van de voor den invoer van goederen uit Denemarken voorziene mogelijk heden. Nederlandsche debiteuren zijn verplicht tot storting op postrekening 2020 ten name van het Nederlandsch clearinginstituut Duitsehland" op de rekening „Duitschland" van het Nederlandsch Clearinginstituut bij de Nederlandsche Bank N.V. te Amsterdam onder gelijktijdige inzending aan het clearinginstituut, afd. „Denemarken", van het in de Duitsche clearing gebruikelijke stortingsformulier ,.A". waarop duidelijk in rood te vermelden „Denemarken". Met nadruk wordt erop gewezen, dat onderaan het formulier de schuld, waartegen gestort wordt, duidelijk en nauwkeurig dient te worden om schreven, bij schulden ontstaan uit invoer onder vermelding van het statistieknummer der goe deren. Is de invulling onvolledig of ontbreken be scheiden, dan wordt het formulier teruggezonden en de storting voorloopig aangehouden. Voor den export naar Denemarken is voor zoover deze heeft plaats gevonden resp. zal plaats hebben na 21 December 1940 een vereffenings certificaat vereischt. Een leiddraad voor het betalingsverkeer met Denemarken is binnenkort bij het Nederlandsch Clearinginstituut verkrijgbaar. Het Crisis Uitvoer Bureau deelt in aansluiting aan het bovenstaande mede: Het vereffeningscertificaat kan bij het crisis uitvoer bureau worden aangevraagd op de voor Duitschland gebruikelijke wiize, d.i. door middel van het gele aanvraagformulier. Voor producten, welke onder een uitvoermo- nopolie uit hoofde van de Landbouwcrisiswet vallen, is de afgifte van het vereffeningscertifi caat door het Crisis uitvoer bureau gedelegeerd aan de desbetreffende centrale monopoliehoud sters. Bovenstaande regeling brengt geen wiizi- ging in de verrichting tot het indienen van een verzoek om dispensatie, resp. uitvocrmachtiging ingevolge de uitvoerverbodenwet en het Crisi Landbouw Uitvoermonopoliebesluit 1939. Opsporing van minderjarigen gevraagd. De fungeerend chef van het bureau kinder politie te Amsterdam verzoekt de opsporing van de minderjarige Jacoba Dorothea Cok. oud 17 jaar, die sedert 4 dezer wordt vermist, signalement: lang pl.m. 1.70 m. gezet postuur, donkerblond haar. vol gezicht, donkere oogen, donkerblauwe rok. blauwe jumper, grijze wintermantel, beige kousen, zwarte peau de suède schoenen, blootshoofds. Sedert Zondag 19 Januari wordt te Voorburg vermist de minderjarige Petronella Johanna Geertruida van de Geer. geboren te Culemborg, 26 October 1922. dienstbode, wonende te Voorburg. Haar signalement luidt: lengte ongeveer 1,75 M., flink postuur, blozende gelaatskleur, rond gezicht, grijze oogen. donkerblond kortgeknipt haar. Zij draagt een langen, ruwharigen blauwen mantel, blauwen hoed. zwarte jurk, donkerbeige kousen en zwarte lage schoenen. Hun die omtrent ge noemd meisje inlichtingen kunnen geven, wordt verzocht, hiervan kennis te geven aan de politie. Het Nederlandsche Roode Kruis, dat zich verdien stelijk maakt door het zenden van pakketten naar particulieren en geïnterneerden in het buitenland, ontvangt van verschillende magazijnen daartoe wel willend het pakmateriaal. dat dankbaar in ontvangst genomen wordt. (Foto Schimmelpenningh) io s oen de Winterhulp Nederland Winterhulp Nederland, den Haag. No. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasver- eeniging N.V. Amsterdam No. 877, Stort op 5553 of 877 Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk: „Liefdadigheid is een oud-vaderlandsche deugd. Ons volk heeft deze deugd steeds betracht. Moge het er ook thans van door drongen blijven, dat geven zaliger is dart ontvangen." Hooge straffen geëischt tegen kettinghandelaars. Scherp requisitoir van Haagschcn Officier van Justitie. Zeer strenge straffen heeft de Haagsche offi cier van Justitie Donderdag geëischt. tegen een aan tal kettinghandelaars, die voor de Haagsche recht bank hebben moeten terechtstaan wegens overtre ding van de distributiewet. Tegen een van ben hield hij een buitengewoon scherp requisitoir. Hierin noemde hij deze menschen obscure lieden, die in deze moeilijke tijden onze voedselvoorziening in gevaar brengen en alleen uit winstbejag groote partijen levensmiddelen cn andere huishoudelijke artikelen wegwerken. Hij roemde hen verder hyena's van het achterland, die zich nu plotseling ontpoppen als groote kooplieden, tegen wier han delingen met de grootste gestrengheid dient te wor den opgetreden. Tegen dezen verdachte eisohte de Officier een gevangenisstraf voor den tijd van anderhalf jaar en bovendien een geldboete van 2000 gulden subs. 5 maanden hechtenis. Een tweede verdachte had een groote partij koffie gekocht zonder bon. In deze zaak vroeg de Officier een jaar gevangenisstraf en 2000 gulden boete subs, vijf maanden hechtenis. Vervolgens stonden nog tien andere personen terecht. Allen hadden de distributiewet overtreden en hadden partijen koffie, thee en zeep gekocht of verkocht zonder bon. In het eene geval was het misdrijf ernstiger, dan in het andere. Niet altijd stcr.-d het motief winstbejag op den voorgrond, waarmede de Officier dan ook rekening hield en straffen eischte, varieerende tusschen een jaar en twee maanden, soms gecombineerd met een geld boete. Uitspraken in al deze- zaken 6 Februari a.s. (A.N.P.) Wegwijzer voor Nederlandsche arbeiders in Duitschland. 's-GRAVENHAGE, Als uitgave no. 2 is van het rijksarbeidsbureau een wegwijzer verschenen voor hen, «die in Duitschland gaan werken. Na een aantal raadgevingen voor het verblijf in Duitschland en een opsomming van goederen, welke kunnen worden meegenomen, volgt een aantal les sen met werkstukken, waaruit de arbeider op zeer practische wijze zioh op vrijwel elk gebied in de Duitsche taal verstaai baar kan weten tc maken. Tenslotte bevat het boekje ^woordenlijsten voor verschillende beroepen. (A.N.P.) In het perceel Visscherstraat 10 A te Gro ningen heeft zich een geval van kolendampvergif tiging voorgedaan. De vrouw des huizes is aan de gevolgen overleden. Het personeel van de rivierpolitie heeft in de Delfshavensche Sch ie te Rotterdam het liik opge haald van den 44-jarigen koopman J. A. van Halst, die sedert begin December vermist werd. Twee 18-jarige knapen uit Helmcr.d die zich schuldig hebben gemaakt aan inbraak en diefstal zijn door de politie gearresteerd. De 40-jarige H. J. Wolsink is te De Steeg uit een boom gevallen en doodelijk gewond. De politie te Middelburg heeft een ketting- handel in koffieboonen ontdekt. Een partij van ongeveer 30 K.G. werd achterhaald. De boonen waren oorspronkelijk het eigendom van een rij wielhandelaar, die het partijtje voor 2 gulden per K.G. verkocht aan zijn broer. De boonen gingen van hand tot hand en kostten tenslotte 12 gulden per K.G. Op het rangeerterrein der Nederlandsche spoorwegen te Susteren geraakte de 22-jarige on gehuwde leerlingmachinist Hengeveld met het hoofd tusschen twee buffers. De dood trad onmid dellijk in. Uit de Zuid Willemsvaart te Maastricht is opgehaald het lijk van den ruim zestig-jarigen D. V. uit Maastricht. De man werd sinds eind Novem ber van het vorige jaar vermist. Hij is vermoede lijk door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Te Utrecht is op 73-jarigen leeftijd overleden oud-notaris J. R. Romijn, eertijds een bekend figuur in de Utrechtsche notariswereld. Het bejaarde echtpaar de Leeuw aan den Paviljoensweg te Laren (N.H.) is door kolendamp bedwelmd. Man en vrouw zijn naar het St. Jans ziekenhuis overgebracht. Te Soest is op 74-jarigen leeftijd overleden dr. C. D. Cramer, oud-geneesheerdirecteur van het Diaconessenhuis te Utrecht, waarvan hij jarenlang een zeer vooraanstaande kracht was. De Officier van Justitie bij de Rotterdamsche rechtbank eischte Donderdag tegen den 39-jarigen grossier A. C. H. te Rotterdam een boete van f 1000 subs, twintig dagen hechtenis wegens overtreding var» de prijsopdrij vings- en hamsterwet. De politie van Nieuwer-Amstcl heeft uit de Amstel het lijk opgehaald van een man. dat in ver- regaaniden staat var. ontbinding verkeerde. De poli tie zoekt verband tusschen het vinden van dit lijk en dc spoorlooze verdwijning van een inwoner van Ouderkerk (gem. Ouder-Amstel). A. Verwoerd. die sedert 17 November van het vorige jaar wordt ver mist. Tengevolge van de diepe dulsterris zijn Don derdagavond in Amsterdam wederom een aantal menschen te water geraakt, doch slachtoffers wa ren gelukkig niet te betreuren. In. Zaandam is een man aangehouden die te Westzaan een varken had gestolen en frauduleus had geslacht. Het dier, dat 300 pond woog, was per auto vervoerd. Tegen een ambtenaar van den Zwolschen dis- tributiedienst die distributiebons had gestolen, vier maanden gevanger.isstraf geëischt. Tegen vier mannen die de gestolen bons hadden aangenomen werden resp. 6 weken gevangenisstraf, f 50.- i 20.en i 20.boete geëischt. No. 211 1. Voelt dat hij iets wil, maar weet niet pre cies wat. 2. Probeert het met zuigen op zijn duim. 3. Nee, dat lijkt het toch niet te zijn. 4. Misschien de lintjes van zijn jakje stopt ze in zijn mond. 5. Nee. dat voldoet op den duur ook niet. 6. Probeert het met sabbelen op een oud ga renklosje. 7. Doet daarvan af stand ten gunste van een blok uit zijn blokkendoos. 8. Zuigt op het hand vat van zijn rammelaar, maar niets lijkt het ware. 9. Hoera, daar is moe der cn dit is natuurlijk waar hij op wachtte. Het is meer dan prettig als in deze dagen iemand bij je komt aanloopen. die optimist is, die vertelt dat wat hij begonnen is een succes blijkt te zijn. Hij heeft getoond vertrouwen in de toekomst te hebben toen hij zijn arbeid aanving, maar als' hij dan later komt vertellen dat alles zoo goed gaat, als al zijn woorden met zoo'n deugddoend opti misme zijn overgoten, dan sleept hij je mee tot die hoogte van zekerheid tegenover moeilijkheden, waarop ieder mensch feitelijk dagelijks behoorde te verkeeren. De leider van den „Sneldienst Haarlem en Om streken" kwam Donderdagmiddag vertellen van de goede resultaten van dozen, dienst, welke nog pas vier dagen werkt, dooh nu reeds getoond heeft in welke behoefte hij voorziet. Na twee dagen al had men gebrek aan werkkrachten en moest men hulptroepen laten aanrukken. En al zijn woorden werden gestuwd door dat onverwoestbare, deugddoende optimisme, dat dwingt tot een nieuwen kijk op de dingen, dat over vooroordeelen en bezwaren heenspringt. Wat voor werk heeft u? Bij een bekende Haarlemsche firma hebben we één morgen de loopers geklopt en dat is blijk baar zoo goed bevallen, dat we het voortaan iederen dag moeten doen. Een kantoor belde op of wc een vlugge typist konden zenden. We hebben er één gestuurd en hij heeft voor zeker vijf dagen werk. Een instelling vroeg een arbeidskracht, die daar voorloopig voor een week onder dak is, maar waar schijnlijk voor veel langer. Respectabel 't Ls maar een klein deel van het werk. We rijden al met drie bakfietsen, we hebben al ledi kanten versjouwd en dressoirs en De medewerking? Buitengewoon. Er komt een telefoontje, dat je een tafel kunt laten halenEn als je komt blijkt er een tafel klaar te staan van een afme ting van hier tot ginder, zoo'n exemplaar dat enorm goed voor onzen dienst geschikt is. Als er dan ook nog 'n kapstok blijkt te zijn en gezegd wordt. dat. er misschien nog wel iets Ls. blijkt de belangstelling buitengewoon groot te zijn. En de opdrachten van de burgerij? Veel. zeer veel. Het aantal abonné's op onzen dienst is groot en velen helpen ons ook nog op andere-wijze. Zoo gaat het gesprek weldadige dadendrang, streven om een nieuw bestaan op te bouwen, blijdschap over het welslagen van wat nog maar zoo kort aan den gang is, goede 'hoop voor den dag van morgen En plannen? Plannen voldoende. Van het gratis smeren van piepende kinderwagens tot het organi.seeren van den rondbrengdienst voor het eten uit de Centrale Keuken, waarop ieder zich voor een gering bedrag zal kunnen abonnee ren. En dat het. niet bij plan nen zal blijven, daarvoor staan deze jongeman nen borg, die door onverdroten initiatief zich een nieuwen werkkring willen verschaffen. Zij zijn op marsch. UITVOERINGEN VAN DE DUISBURGER OPERA. De Duisburger Opera zal in plaats van de aan vankelijk aangekondigde uitvoeringen van „Der Rosenkavalicr" door dc Duitsche opera een herhaling geven van „Lohengrin" en wel op 29 Januari in den Haag en op 31 Januari in Amsterdam. „üc Nederlandsch o Weg". Een V.P.B.-corr. meldt uit Berlijn: Dc Deutsche Allgemeine Zeitung bevat een hoofid artikel van Kurt Reich, „de Nederlandsche weg" genaamd, waarin een levensschets van ir. Mussert wordt gegeven. Het artikel besluit met de opmer king. dat ir. Mussert vertrouwt, dat het Neder landsche volk in het nieuwe Europa zijn plaats zal behouden Voor ziekenverpleging enz. diploma's noodig. Anders verlcenen Arbeidsbeurzen geen bemiddeling. De directeur van het rijksarbeidsbureau heeft aan de directeuren oer districtsarbeidsbeurzen medegedeeeld. dat de organen der openbare ar beidsbemiddeling in het vervolg voor beroepen betreffende ziekenverpleging en kraamverzorging en verpleging van zenuwzieken en krankzinnigen slechts die personen als werkzoekenden mogen in schrijven en als zoodanig mogen bemiddelen, die in het bezit zijn van de vereisohte diploma's. Vervanging van liout door beton. Fabrikanten onderzoeken de verschillende mogelijkheden. Het A.N.P. meldt: Hoewel het gewapend beton de laatste jp.ren reeds vele houtconstructies heeft vervangen of verdrongen, vooral in den utiliteits bouw, staan wij thans voor het feit. dat door ge ringen voorraad aan hout hier te lande, voor vele eenvoudige constructies in den woningbouw het hout vervangen moet worden door een ander ma teriaal. Dit probleem is niet eenvoudig en wanneer men hier dieper op in gaat, dan ziet men pas welk een belangrijke rol het hout in onze constructies vervult en hoe gemakkelijk het is in het gebruik. Maar meer nog zien wij, welke goede eigenschap pen dit materiaal heeft voor vele gevallen. Het kan zoowel op trek als op druk belast worden, het is gemakkelijk te bewerken, isoleerend, kortom het werd daarom voor vele doeleinden toegepast. Er Ls evenwel één eigenschap, die het hout voor vele contstructies ongeschikt maakt en dat is de brandbaarheid. Dit heeft tot gevolg, dat het bijvoorbeeld voor vloer- en dakconstructies eigen lijk een gevaarlijk materiaal is. Het is dus logisch, dat in dezen tijd hiervoor het gebruik van ge wapend beton weer sterk wordt gepropageerd. De behoefte aan constructies in gewapend beton ter vervanging van hout is dAaanleiding geweest, dat door een aantal fabrikanten van b^onwaren een stichting is gevormd, die dit vraagstuk in den meest ruimen zin zal bestudeeren. Deze organisa tie draagt den naam van: Stichting Instituut voor betonproducten en is gevestigd te Amsterdam, Prins Hendrikkade 20—21: als adviseur treedt op de heer C. A Abspoel. architect tc 's-Gravenhage. Doel van dit instituut is om te komen tot doel matige en aesöhetisch verzorgde constructies en voorts aan belanghebbenden adviezen te verstrek ken over hetgeen door de bij het instituut aange sloten fabrikanten op dit gebied kan worden ge leverd. Voorop gesteld wordt hierbij, dat de nu te ont- werpen constructies zoodanig moeten zijn. dat ze ook later, zelfs wanneer er geen houtschaarsehte meer zal zijn. om hun betere eigenschappen toe passing zullen blijven vinden. Een zeer belangrijke voorwaarde hiervoor is evenwel, dat de overheid hier regelend optreedt en er in plaats van de plaatselijke -bouwvoor schriften een verordening komt voor net geheele land. waarbij de eischen, waaraan bovengenoem de constructies moeten voldoen, duidelijk worden vastgelegd, terwijl rekening moet worden gehou den met het verschil in kwaliteit van op de bouw plaats gemaakte constructies met die welke in de fabriek zijn vervaardigd. Een verbod van het gebruik van houten vloeren als scheiding tusschen twee woonlagen zal een eerste stap naar verbetering moeten zijn en het tijdstip hiervoor is thans alleszins gunstig. Zoo lang dit niet geschiedt, zal het toepassen van een doelmatige vloerconstructie uitgesloten zijn en het belangrijke werk. dat door de diverse beton- fabrieken thans wordt verricht, van weinig blij vende waarde zijn. Het instituut zal in een reeks van publicaties in de vakpers, met betrekking tot het onderwerp, de vervanging van houtconstructies in den wo ningbouw door gewapend beton, nader voor ieder© constructie afzonderlijke inlichtingen verschaf fen. Nog één voorstelling van „Frasquita". Mevrouw Charlotte Kohier zal op Zondagmid dag 2 Februari in den Stadsschouwburg te Haar lem nog én voorstelling geven van „Frasquita". AGENDA VRIJDAG 24 JANUARI. Heden: Rembrandt Theater: „Gier-Wally", 2.30, 6.30 ca 8.45 uur. Palace: „Bommen op Sjanghai", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater; „De hemel op aarde", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Geheime zender L. B. 17", 2.30, 6.30 en 8.45 uur Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schilde rijen en teekeningen, 115 uur. ZATERDAG 25 JANUARI. Stadsschouwburg: Tooneelgroep Studio: „Het huls der gebroken harten", 7.30 uur. Bioscooptheaters. Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling van schilde rijen en teekeningen, M9 uur,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5