Haarlem's Dagblad n {otterdam's Tunnel. Oproep van de Winterhulp Nederland Kosmisch verkeer. Halifax in de Ver. Staten. Vijandelijkheden tusschen Indo China en Thailand gestaakt. Antonescu treft maatregelen tegen verzet. BRANDSTOF ZONDER BONI! Aciiketen ent. JAARGANG No. 17670 Uigave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant* yigaven en Algem. Drukkerij N.V Bureaux: Groote loutstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- c-en$i 38810. Drukkerij: Zulder Buiten Spaarne 12. Iilefoon: Directie 13082, Hoofdred 15054, Redactie Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 14325. Soendaplein 12230. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Directie: P. W. PEEREBOOM et: ROBERT PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 23 JANUARI 1911 Abonnementen per week ƒ0 25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25. tranco per post 3.55, losse nummers 6 cent per ex. Advertentlen: 1-5 regels ƒ1.75, elke regel meer ƒ0.35 Reclames ƒ0.60 per regel Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels ƒ0.60, elke regel meer 0.15 Groentjes zie rubriek. tier deeri ieder n deze week heeft Rotterdam een groote ge- irtenis beleefd: voor het eerst zijn mensehen Ier de Maas doorgewandeld. Pneumatische ha-, [ers hebben de betonnen afscheiding tusschen het en te i yfde en zesde tunneldeel in den morgen van den jsten Januari doorbroken en daarna hebben de v' no? |ders van het werk dien eersten tocht onder de lier door volbracht. Natuurlijk bewijst dit meteen ït het werk in hoofdzaak is voltooid, al blijft er Dg veel te doen over eer de tunnel voor 'het pu- T; Hek kan opengesteld worden. Men verwacht dat lit in den herfst van dit jaar zal kunnen geschie- len en daarmee zal Rotterdam dan een zeer be- ingrijke en nuttige aanwinst, die tevens een groote jeuwe prestatie van Nederlandsche ingenieurs is, nhng'? ebben verworven. Men gunt het Rotterdam, dat ne week juist ook heeft kunnen aankondigen het met den bouw van zijn nieuwe stadscen- n gaat beginnen van harte. En men voelt als ederlander trots en de bevestiging van een oud ie Sir* Uitwen in de bekwaamheid en grondigheid van iet werk onzer ingenieurs als men verneemt dat tot jysver alle berekeningen bij den tunnelbouw haar d. V,'; ijn zijn uitgekomen. Als wij straks voor het eerst ieeri"i die tunnel zullen gaan zullen wij dat allen ischo* kw in de zekerheid, dat solider en betrouwbaar- fer constructie niet mogelijk was en dat de bewon- Soutn lering van buitenlandsche technici dan ook wel n- K iw aan den dag zal treden. Want zulks zijn we «OW (wnd als het de groote ondernemingen van onze ureau 8®'eurs geldt en het was maar kort voor den tarn. S oriog dat Nederland er het laatste staal van ver- In. Dat was ter gelegenheid van het Internatio- tk Wegencongres, dat vol bewondering was over wijze waarop de aanleg van groote nieuwe we- i op onzen slappen Hollandsohen bodem die ind" ht che. So t. Adr. orft at porte- :raat; istraat reCe oeilijkheden oplevert die men in het buitenland iet kent werd opgelost. Het maakte toen ook ennis met den nog maar kort geopenden grooten den Stat met /ol ten, 11 van Amsterdam naar Oegstgeest. Het is een merkwaardigheid op zichzelf dat een var" i° ^r0°' wer^ a^s bouw van de Rotterdamsehe 1 jrierturmel is voortgezet en voltooid zal worden Soes een Europeeschen oorlog en in de moeilijke Sik: nstandigheden waarin ons land verkeert. Dat dit Roosve on geschieden is verheugend en het zal bijdragen onzen moed voor de toekomst, die zoovele andere p,-. Hingen van Neder-landschen ondernemingsgeest en emraal wBiardende energie in zich moet herbergen, ireau i Daar kunnen wij zeker van zijn ook op het ge- Vied van den tunnelbouw. Want bij het Rotter damsehe voorbeeld zal het niet blijven. De eerste planen voor den bouw van de Amsterdamsche •tunnels zijn onlangs bekend gemaakt in groote -entot verbazing aller feeken geenszins rechte lijnen, Men voelt daar voor het leggen van een S- foc/if in de tunnel, die de meesiten onzer ook met genoegen in gemeentelijke stratenplannen zouden zien verschijnen. Maar dat is eën andere historie. AmsteMam is in elk geval al bezig met de stioh- ng van een tunnelbureau. En er is dat andere plan, eveneens de snelle ver sverbinding van de door een grooten scheep- aartweg gescheiden Noordelijke en Zuidelijke dee- b der provincie Noordholland betreffend: de Pelser tunnel, onder het Noordzeekanaal door. Dat S»1 jarenlang ter tafel; als de oorlog niet tusschen- leide was gekomen zou het denkelijk nu al in uit wring zijn. Het stelt eveneens zijn groote teóhni- cbe problemen, die weer van anderen aard zijn dan ie welke in Rotterdam opgelost moesten worden en ie andere, die in de berekeningen van het Amster- insche tunnelbureau aan de orde zullen worden steld. Maar ook ten aanzien van Velsen behoeven lit tot sfij niet te vreezen dat het uitstel afstel zal worden, 'tót uit het stadium van wenschelijkheid was het al gevorderd tot dat volgende, dat het als een ,ft Smakelijkheid op korten termijn deed erkennen Idat wikkeling der tijden zulks steeds dit d» lingender gebood. Als men eenmaal zoover is worden plannen ten Ivoer gelegd zoodra het maar even mogelijk is, ■erder og ee kb nieenschap zou meebrengen dan de uitvoering, zulke werkelijkheidszin pleegt het in ons land liet te ontbreken als het de uitvoering van groote 191H penbare werken geldt en daarom kunnen wij ook siukww 11 aanz'en van het Velsensche tunnelplan in de 'ebruiie laste toekomst niet anders dan optimistisch zijn. i iK- armijnl Maria jen). Gfl irgerlse R. P. Assistent van Roosevelt naar China. WASHINGTON, 24 Januari (D.N.B.) Het op r«l iite Huis heeft bekend gemaakt dat Roosevelt's Solent Currie binnenkort een bezoek zal bren- 1,1 aan China, teneinde aldaar den economischen lastand te bestudeeren. De reis wordt gemaakt P uilnoodiging van de Tsjoengkingregeering. Cur- e zal Tsjang Kai Sjek de persoonlijke groeten lag, tor. zag hij te kip zich op in Roosevelt brengen. pnj mtte se' ulswekS neradfi en bof: >ot diü langeö® de MÏ ;acht h: beroü hoogeS rling naar S* Nederlanders, kent uw plicht tegenover uw behoeftige landgenoot en. De Winterhulp Nederland heeft een groot KrPs van vrijwillige medewerkeM noodig. Br moeten steeds menschen gereed staan ais collectanten, als huisbezoekers om de noo- ■Jcn te kunnen vaststellen en om voor een doelmatige verdeeling van de bijeengebrachte 9oederen te kunnen zorg dragen. Stelt een gedeelte van uw vrijen tijd ter beschikking van dit mooie werk. Meldt u zoo spoedig mogelijk aan bij het Wneentehuis of het stedelijk bureau der W.H.N. in uw woonplaats. Helpt mede, de nooden van den wintertijd <e verzachten. Bouwt mede aan een krachtig Nederlandsch tol k. (Sterrenkundigen van de Ameri- kaansche Grifftih Sterrenw.acht ver klaren dat men in de verleiding komt te gelooven, dat de geleerden spoedig na het herstel van den vrede de middelen zullen vinden voor een kosmisch verkeer.) Tja daar zit u van te kijken, Ondanks alle wetenschap Moet dit voor den leek wel lijken Op een al te wilde grap. Het zou ons toch zeer verbazen, Om in 't kosmische verkeer Langs den Melkweg voort te razen Naar de stopplaats Groote Beer. Daarna, via Mars en Ven.us, Per raket weer voort te gaan, (Is het scherts of is het meenes) Naar het eindstation de Maan. 't Zijn serieuze astronomen, Die daar zoo maar onverwacht Met dit toekomstdroombeeld komen, Dus pas op, wanneer u lacht. O, ze komen niet beweren, Dat het vast en zeker gaat, En het kosmische verkeeren Ons al gauw te wachten staat. Maar ze zien toch mooglijkheden, Dat het daar nog heen zal gaan, Dat is dunkt me. al een reden Om met open mond te staan. Nou, ik raad u af te wachten, Anders kunt u toch ook niet. Droomt u maar eens in gedachten Van zoo'n luchtreis in 't verschiet. Zoo'n raketspel in de sferen. Buurtverkeer in 't firmament, En de toekomst zal wel leeren, Of u zoo reislustig bent Maar als strak? de lieve vrede Weder op de aarde heerscht, Zijn er, dat ligt in de rede. Heel wat and re zorgen eerst. Dan kan 't kosmische verkeeren Beter worden uitgesteld, 't Aardsoh verkeer reconstrueeren Is wat dan vóór alles geldt. P. GASUS. EEN SympfïOitU IN FRUIT (componistJean Bertholée) Een feest voor het oog, maar meer nog voor den mond, zoo'n goedgevulde fruitmand van Fruithuis Jean Bertholée. Haast zonde om de tanden te zetten in die kostelijke vruchten. Muzikaal of niet, ieder kan genieten van deze SYMPHONIE IN FRUIT van CR HOUTSTRAAT 128 TtLEf 19248 (Adv. Inget. Med.) Roosevelt voer den nieuwen ambassadeur tegemoet. WASHINGTON, 25 Januari (D.N.B.) De nieuwe Britsche ambassadeur Lord Halifax is op Amerikaanschen bodem geland. President Roose velt is het slagschip „King George V" waarmede Lord Halifax den overtocht had gemaakt, tegemoet gevaren aan boord van het presidentieelee jacht „Potomac". Hij begeleidde den Britschen ambas sadeur naar de federale hoofdstad. In gezelschap van den president bevonden zich de minister van marine Kox, de chef der operaties van de Ame- rikaansche marine admiraal Stark en de militaire en vlootadjudanten van Roosevelt. Dit was de eerste maal in de geschiedenis der Vereenigde Staten dat de president een ambassa deur van een vreemde mogendheid tegemoet is ge varen. Wapenstilstand in voorbereiding. Het D.N.B. meldt uit Tokio: Volgens een bericht uit Bangkok zijn de vijandelijkheden tusschen Fransch Indo China en Thailand gestaakt. Er wordt een wapenstil standsverdrag voorbereid. Blijkens gelijkluidende berichten uit Hanoi en Bangkok zijn zoowel de Thailandsche regeering als het gouvernement-generaal van Fransch Indo China bereid tot een vreedzame regeling van het conflict Gouverneur-generaal Decoux, zoo wordt voorts verklaard, heelt zich reeds, na een nauwkeurige in spectie der situatie aan de grens en na bestudeering van den door Bangkok gestelden eisch tot afstand van vroeger tot Thailand behoorende gebieden, tot Vichy gewend met het verzoek om instructies voor het geval over een compromis onderhandeld zou worden. Fransch Indo-China eischt echter, zoo wordt voorts gemeld, dat Thailand de door den Franschen gezant te Bangkok gedane tegenvoor stellen in verzoenlijken geest bestudeert. Officieel wordt verder te Tokio medegedeeld dat Japan reeds begin December den Franschen am bassadeur te Tokio zijn bemiddeling in net l'hai- landsch-Indo-Chineesche conflict heeft aangeboden. Deze poging is echter mislukt, waarna de toestand steeds ernstiger werd. Met het oog daarop heeft de minister van bui tenlandsche zaken, Matsoeoka, op 20 Januari den regeeringen van Frankrijk en Tailand voorgesteld de vijandelijkheden onmiddellijk te staken en de be middeling van Japan aangeboden, die Vrijdag aan vaard is. Japan is daarbij uitgegaan van de over weging dat de vrede in Azië verzekerd moet wor den met het oog op de gemeenschappelijke be langen van de volken die dat gebied bewonen Verder heeft Matstieoka voorgesteld dat vertegen woordigers van beide staten te Tokio m conferentie bijeenkomen. De generaal neemt zelf de leiding der légionnairs in handen. Horia Sima en anderen worden gezocht. Het D.N.B. meldt uit Boekarest; Het minister-presidium heeft over de radio de bevolking aangemaand de verblijfplaats mede te deelen van hen, die bij de inciden ten der laatste dagen betrokken zijn ge weest. Tot hen wordt ln deze oproeping ook Horia Sima gerekend (Horia Sima is de leider der légionnairs. Red.) Het blad „Universul" deelt mede, dat het voorloopig slechts in verkleind formaat kan verschijnen, daar bij de gebeurtenis sen der laatste dagen belangrijke onderdee- len van de drukkerij vernield zijn. In een door Antonescu uitgegeven communi qué wordt bepaald dat de autoriteiten eventueel ontstane plaatselijke schade terstond moeten laten herstellen. Wanneer het, zoo zegt Antonescu verder, on danks zijn oproepingen niet gelukt is in den loop der laatste vijf maanden de eenheid tus schen de generaties tot stand te brengen, dan is dit de schuld van bepaalde elementen op staatsposten, die „ongeschikt, incorrect en vol komen onmensclielijk" waren. De generaal spoort de ambtenaren en arbei ders aan onmiddellijk weer aan het werk te gaan, op straffe van ontslag en hij verzoekt den autoriteiten eventueele haarden van verzet te signaleeren, opdat kan worden ingegrepen. Ieder die uit een huis op de gewapende macht, op personeel van openbare instellingen of bur gers schiet zal ter plaatse gefusilleerd wor den. Voorts deelt de generaal mede dat thans in Roemenië onder zijn persoonlijke leiding een werkelijk legioen zal worden gevormd. De directie der posterijen heeft bekend ge maakt dat het telegramverkeer hervat is. De Roemeensche radio publiceerde talrijke aan Antonescu gerichte betuigingen van trouw en hulde, zoowel van militaire aLs van particuliere zijde. Uit de berichten in de Bulgaarsche bladen aldus het D.N.B. blijkt, dat het in Roe menië rustig is. Alle bladen berichten dat ge neraal Antonescu de orde hersteld en het land zijn evenwicht hergeven heeft. liet verbranden van de uit de boomen en struiken verwijderde rupsennesten van den bastaard-satijuvinder voorkomt veel schade aan gewas, welke anders in het voorjaar zou worden aangericht door de thans overwinterende rupsjes. ISoto iWilolland) WAARSCHUWING Het is ons gebleken, dat met misbruik van onzen naam, HOUT VAN MINDERE KWALITEIT en van MINDER gewicht wordt verkocht. Men lette dus goed op onzen naam, op onze Telefoonnummers, op onze bestel wagens met geijkte weegschaal. In twijfelgevallen belt U even onze zaak op. Electr. Brandhoutzagerij Fa. De Clercq van Lennep Telefoon 10677 - Dreef 32 Soendaplein 5 - Telefoon 25424 (Adv. Ingez. Med.) Duitsch iveermachtsbericht. Aanvallen op koopvaardij schepen. BERLIJN. 24 Jan. (D.N.B.) Het opperbevel der weeermacht maakt bekend: „Duitsche vliegtuigen hébben in den loop van de gewapende verkenning van gisteren voor den oorlog belangrijke doelen in een haven aan de Britsche Oostkust met bommen bestookt. Ge vechtsvliegtuigen met grooten actieradius hebben twee gewapende koopvaarders van tezamen 8100 b.r.t. ten westen van Ierland aangevallen en tot zinken gebracht. Een ander schip van 5000 b.r.t. bleef met slagzij brandend liggen. Aan de Engel- sche Oostkust werden op een vrachtschip van 12000 ton na bomtreffers verscheiden hevige ont ploffingen waargenomen. Een vijandelijk vlieg tuig is in een luchtgevecht neergeschoten." Spanje staat afwijzend tegenover opneming van Cuba in de Ver. Staten MADRID, 25 Januari (D.N.B.) Het voorstel van den Senator Smathers om een decreet op te stellen dat het Cuba mogelijk zou maken als fede rale staat opgenomen te worden in de Vereenigde Staten, wordt door de Spaansehe pers scherp afge wezen of ironisch van critiek voorzien. Verwijzende naar de 48 sterren van de Amerikaansche nationale vlag spreekt de „Informacïons" over Cuba als ster no. 49, waarbij het blad de uitspraak van den dichter Ruben Dario citeert over de onoverwinne lijkheid van den Spaanschen leeuw. Het blad,,Ma drid" noemt het voorstel van den Amerikaanschen senator een aanslag op de hispaniteit van Cuba. Clandestien slachten. Komt op platteland veel voor. OOK IN DE OMGEVING VAN HAARLEM. Naar wij van goed ingeliohte zijde vernemen be staat do zekerheid dat er op het platteland veel clandestien geslacht wordt Het zijn In het bijzon der varkens -"ie het moeten ontgelden, hoewel het voor de dieren zelf weinig uitmaakt of zij op het Openbaar Slachthuis gedood worden of in een schuur. Maar voor de evenredige vleesehdistributie maakt dit natuurlijk wel een groot verschil. Nu profiteeren er immers slechts een betrekkelijk klein gedeelte van de menschen van. terwijl anders een gelijke distributie vergemakkelijkt zou worden. De omvang van het clandestien slachten is groo- ter zoo verzekerde onze zegsman dan het aan tal gevallen dat voor den rechter behandeldt wordt zou dtoen veronderstellen. Er worden welis waar heel wat zaken aangebracht, maar dit is nog slechts een klein gedeelte van het aantal overtre dingen dat begaan wordt. Ook voor Haarlem en omgeving is dat zoo. ook al worden soms op één zitting van het kantonge recht alhier 8 van zulke zaken berecht. In vrijwel elke plattelandsgemeente waar varkens gehouden worden, wordt clandestien geslacht. Niet alleen dat de menschen voor zich zelf slachten, maar zij verkoopen er van aan mede-dorpelingen. Ook gaat wel een deel naar de steden. Het eigen aardige is, dat in cSen sluikhandel wel heele of halve varkens te koop worden aangeboden, maar niet, "althans niet als regel, hoeveelheden van pon den of kilo's. Natuurlijk komt dit omdat de leve ranciers het risico dat zij betrapt worden zoo klein mogelijk willen maken. Dat er vrij veel zaken voor den rechter komen, bewijst, dat er geijverd wordt door de menschen die met het toezicht belast zijn. om het clandestien slachten zooveel mogelijk tegen te gaan. Gemakke lijk is dit evenwel niet, omdat "in plattelandsge meenten het toezich soms aan een veldwachter is toevertrouwd, die natuurlijk nog op heel wat meer dingen het oog moet houden. De ambtenaren van de Openbare Slachthuizen oefenen natuurlijk ook controle uit, maar daarin wonden zij sterk gehandicapt doordat er gebrek is aan benzine. Voor een doelmatige contróle is noodig dat er een ruim gebruik van auto's gemaakt kan worden en dit laat nu te wensdhen over. Voor het varkensvleesch buiten de distributie worden soms hooge prijzen betaald, o.a. f 1.60 per pond. Dat de autoriteiten er van overtuigd zijn, dat er in het algemeen in plattelandsgemeenten nog al veel gesmokkeld varkensvleesch onltter de men schen is, bleek wel uit het feit, dat toen in het ein de van December een partij varkens beschikbaar werd gesteld voor de vleeschvoorziening, de Vee houderij-Centrale liet bekend maken, dat die var kens alleen geleverd mochten worden aan gemeen ten boven de 50.000 inwoners. Die bepaling had het eigenaanr'iige gevolg dat toen de Haarlemsche slagers wel varkensvleesch konden verkoopen maar de collega's in Heemstede en Bloemendaal niet. Die gemeenten werden dus, in verband met hun aantal inwoners, met platte landsgemeenten gelijk gesteld, hoewel men na tuurlijk kon begrijpen, dat de Heemstedenaars en de Bloemen:?Iers geen vleesch van eigen varicens in de kuip hebben Wat de omgeving van Haarlem betreft wordt er veel clandestien geslacht in den uitgestrekten Haarlemmermeerpolder en in de omgeving van Beverwijk, Heemskerk en Castricum. Onze deskundige zegsman verzekerde nog eens, dat aan het koopen van vleesch van clandestien geslachte dieren een vrij groot risico verbonden is. Het vleesch is namelijk niet gekeurd. Onlangs is het zelfs voorgekomen dat te Haarlem vleesch werd verkocht dat afkomstig was van varkens die aan varkenspest leden. Ook het eten van vleesch van dieren die aan tuberculose geleden hebben brengt niet te onderschatten gevaren met zich mede. Daarom wordt nog eens met klem aangera den geen vleesch bulten de distributie te koo pen. De vleesclivoorziening te Haarlem. Thans een flinke aanvoer van rundvleesch. Eenige weken geleden was het een zeldzaam heid dat de slagers te Haarlem zoowel als elders hun winkels geopend hadden. De zaken gaven met de gesloten houten luiken en deuren, waarop de aankondiging „geen vleesch voorradig" gespijkerd was, voor de liefhebbers van een hartig hapje, een troosteloozen aanblik. De slagers ont vingen in dien tijd, omdat er geen voldoende aan voer van slachtvee was, slechts een geringe toe wijzing, zoodat zij zich het hoofd moesten breken over de vraag hoe zij eiken vasten klant tevreden konden stellen. De verdeeling van dit vleesch ver zorgden zij achter gesloten deuren. Voor verkoop in den winkel was geen vleesch over. Het zal onge twijfeld ook wel voorgekomen zijn dat niet elk een voor al zijn bonnen vleesch kon koopen Van overheidswege is toen reeds gezegd, dat dit slechts een tijdelijke toestand zou zijn en dat weldra de aanvoer van vee weer voldoende zou zijn om elkeen in staat te stellen voor zijn bon nen vleesch te koopen. Thans zijn de slagerswinkels te Haarlem weer geopend, aan de haken hangen groote stukken vleesch en de étalages zijn gevuld met velerlei worstsoorten. Wij vernamen op het Openbaar Slachthuis tc Haarlem, dat dc vleeschvoorziening voor deze geheele streek verzorgd en dat de aan voer van vee thans voldoende is om aan de behoefte te voldoen. Er is evenwel alleen rundvleesch. Voor do vleeschvoorziening der bevolking zijn op dit oogen- blik geen varkens beschikbaar en practisch ook geen paarden en schapen. Daarom verkoopen alle slagers thans rundvleesch. Elk krijgt zijn deel toegewezen dat berekend is naar den omvang van zijn vroegere omzetten, ongeacht welke dieren hij vroeger slachtte. Een paardenslager verkoopt dus thans ook rundvleesch. Deze week zijn er voor de burgerbevolking in Haarlem en omgeving ongeveer 400 koeien ge slacht, hoewel er in den normalen tijd niet meer dan 150 koeien werden opgegeten. De koeien zijn nu evenwel ook lichter in gewicht, zoodat het aantal nog niet alles zegt. Dat de aanvoer van vee voldoende is blijkt wel uit het feit, dat niet alle slagers het hun toe gedachte deel kunnen aannemen, omdat de klan ten niet voldoende bonnen hebben om hem van zijn geheelen voorraad af te helpen. Financiëele controle op tic Nederlandsche Winterhulp. Blijkens rapport van financiëele commissie zijn de boeken in orde bevonden. De voorzitter van het financieele comité der Nederlandsche Winterhulp. de secretaris generaal L. J. A Trip, die met de voortdurende contrölé der financieele handelingen van de Ne derlandsche Winterhulp belast is, heeft kortelings de leden dezer financieele commissie 1. den presi dent der rekenkamer, den heer R. Zuijderhoff, 2 den accountant, den heer J. Spangenberg, met de contróle der boeken van de Nederlandsche Winter hulp belast en hen voorts opdracht gegeven een rapport over de financieele handelingen der ge noemde stichting uit te brengen. Volgens hun rapport d.d. 21 Januari 1941 zijn de boeken van de Nederlandsche Winterhulp van de oprichting dezer stichting tot begin Januari 1941 in orde bevonden. De boeken waren in over- eenstemmng met de bescheiden. Het werk van den chef der financieele afdeeling den heer Stüt wordt in het bijzonder nog daar door erkend, daar in het rapport vermeld staat dat de geheele boekhouding een goeden en over zichtelijken indruk maakt. Voorts blijkt uit hel rapport dat alle tot dusver binnengekomen gelden zonder uitzondering voor behoeftige Nederlandsche volksgenooten besteed zijn. Door het rapport van den heer Trip zal thans alle twijfel, die sommigen ten opzichte van de besteding der geldmiddelen onder het volk rond droegen, uit den weg geruimd worden. (A.N.P.) KINDERLEDIKANTJES GROOTE SORTEERING. Nog redelijke prijzen. VAN WEERT Anegang 46. (Adv Ingez. Med.) HEDEN: 12 PAGINA'S. R. P.: Rotterdam's Tunnel. pag. 1 P. Gasus: Kosmisch verkeer, pag. 1 De vleeschvoorziening te Haarlem pag. 1 Clandestien slachten. pag. 1 v. T.: Sprokkelen pag. 3 P. v. d. Hem: Kunst van heden pag. 3 Flitsen: Het woordenboek pag. 3 J. H. V Op ontdekkingsreis in de arbeidssfeer van den etser. pag. 3 Voor de Vrouw pag. 4 Voor lange avonden. pag. 5 Van uitvindingen en octrooien pag. 6 B. K.: Het eeuwige raadsel, pag. 7 J. H. de Bois: Litteraire Kantteeke- Qingen. pag. 7 C. J. E. Dinaux: Geneugten des le vens. pog. 7 Bioscopen. pag. 8 Hondenzorgen. pag. 9

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1