RACK) De beteekenis van het dnemogendhedenpact Voor lange avonden. TER DAG 25 JANUARI 1941' HSKREEM'S ÖSGBEÏB 3 tliaansch ermachtsbericht. Hardnekkig verzet in den Westelijken sector van Tobroek. Ita opnieuw aangevallen, nmen op Rhodos. 1GENS IN ITALIë, 24 Januari (Stefani) •olgt het 231ste Italiaansche weermaehtbe- i het Grieksche front hebben wij ons tijdens van patrouilles meester gemaakt van ge- enen en automatische wapenen. Onze vlieg- ji hebben vijandelijke troepen met bommen klein kaliber gebombardeerd. Cyrenaïca heeft onze luchtmacht gemotori- je strijdmiddelen van den vijand met bom- van klein kaliber en mitrailleurvuur bestookt jjandelijke' luchtmacht heeft Derna gebombar- l In den westelijken sector van de versterking oek hebben onze afdeelingen gisteren den ge- >11 dag hardnekkig tegenstand geboden. Oost-Afrika worden aan het Soedanfront ge- ten geleverd tusschen onze eenheden en„ge- iriseerde strijdkrachten van den vijand en in jliland aan het front van Kenya. Onze troepen len dapper geholpen door onze luchtmacht, de Aegeïsche Zee zijn vliegtuigen van den ld in den nacht op Dondedag over de stad jos gevlogen, waarbij zij enkele brisantbom- lieten vallen. Lichte schade aan een particuliere geen slachtoffers. Het Duitsche luchtcorps opnieuw doelen op de basis Malta aange- Cuba bij tie Ver. Stalen? Voorstel van democratisch senator. fASHINGTON, 24 Januari (D.N.B.) De ocratlsche senator Smathers heeft een wets- re:p ingediend, waarbij het Cuba veroorloofd 1; als federale staat opgenomen te worden in 'ereenigde Staten. De senator wees er daarbij at het door hem ingediende ontwerp het den nkaanschen president mogelijk zou maken den op het oogenblik souvereinen staat Cuba Verhandelen over toelating als federalen tot de Vereenigde Staten. mei in eeuwenoud Ierseli kasteel. Ernstige schade aangericht. JBLIN, 24 Januari (D.N.B.) Een brand nog steeds voortwoedt heeft belangrijke schade ïricht in het 70Q jaar oude kasteel van dat tot 1922 de olficieele residentie van e-koning en de zetel der regeerng is ge- t. De beroemde St. Patricks Hall en de staats- rekken zijn beschadigd. Door het neerstorten een deel van het dak werden ook de ver ken van het. ministerie voor industrie en han- beschadigd. Er was reeds een krachtige udhaard ontstaan, toen de vlammmen Vrijdag- ontdekt werden. matei weg? Tel. 11493 leSleutelspecialist,L.Veerstr.lO (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA ZONDAG 26 JANUARI 1941. .YERSUM I. 415 M. Nederlandsen Programma. 8.00 E\. 10.00 VPRO. 12.00 VARA. 2.00—10.15 KRO. Gramofoonmu/.iek. 8.30 Nieuwsberichten en praatjes den boer A. N. P. Hierna: Gramofoonmuziek. 9.30 kpel. 10.00 Voor de kinderen. 10.30 Doopsgezinde dienst. 12 00 VAR A-Kinderkoor „De Merels". 12.30 •Almanak. 12.32 Gramofoonmuziek. 12.45 Nieuws- enonusche berichten A. N. P. 1.00 De Ramblers. 1.30 «foonmuzick. 1.45 Nederlandsch Verbond voor Sib- ide: ..Wie en wat waren onze voorouders?" 2.00 hen van den nieuwen tijd!" toespraak. 2.15 Gramo- umek. 2 30 Collcgum ..Musica Divina" 3.00 Zieken- te. 315 Gramofoonmuziek. 3.30 Uit Berlijn: 58e Ver voor de Duitsche Weermacht. 6.00 Orgelcon- •34 Cyclus „Land en volk van West-Afrika". 6.45 e'e reportage of gramofoonmuziek. 7.00 Voordracht de W. H. N. 7.10 Gramofoonmuziek. 7.15 Eugen en zijn solisten 7.30—7.45 Berichten. Engelsoh. 8.00 Berichten A. N. P. 8.15 Vervolg van 7.15. 8.30 Be- Engelsch. 8.45 „Rozsa Sandor', operette. 9.45 En- berichten A. N. P. 10.00 Nieuwsberichten A. N. P. utlng. iïERSUM II, 301,5 M. 8.00 AVRO. 8.45 KRO. 9.45 R0. 2,00 VARA. 4.00 NCRV. 5.15—7.15 VARA. Gramofoonmuziek. 8,30 Nieuwsberichten en praat- oorden boer A. N. P. 8.45 Morgenwijding. 9.45 Mor- tding. ïo.oo Gramofoonmuziek. 10.20 Koor van de Handsche Bachvereeniging. Omroeporkest en solis- opn.) 10.45 Omroeporkest en solisten. 12.00 Verdi-lier- »g. 12.45 Nieuws- en economische berichten A. N. P. Ijclus „Onze volksdichters". 1.20 AVRO-Amusements- t tolist en de AVRO-Girls. 2.00 Gramofoonmuziek Rgmenten uit de operette „Die Flcdermaus". 4.00 net orgelbegeleiding. 4.30 Wijdingswoord. 5.15 We- ïche gedachtcnwlssehng A. N. P. 5 30 Voor de kin- Ji 6 00 Bravour en Charme, fi.30 Voordracht t. b. v. de I' N'. 6.42 VARA-Almanak. r,.45 Actueele reportage of poonmuzlek. 7.00—7.15 Gramofoonmuziek en sluiting. MAANDAG 27 JANUARI 1941. 1VER8UM I, 415 M. Nederlandsch Programma. NCRV. Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Gewijde muziek 8.30 Nieuwsberichten A. N. P. 8.45 Gramofoonmu- •■35 Cello, plano en gramofoonmuziek. 10.15 Gramo- fuziek, 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ, lectuur. Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. Reportage of muziek? 12.45 Nieuws- en economische hlen A. n. p, ï.oo Canzonetta-sextet en gramofoon 200 Voor scholen. 2.35 Canzonetta-sextet. 3.0i Woonmuzlek. 3.30 „Hoe kweek ik een Hippeastrum ryllis) in de huiskamer?" causerie. 4.00 Voor de '30 Kamermuziek. 5.15 Nieuws-, economische- Prsberichlen A N. P. 5.30 Berichten. 5.34 Vervolg var M Orgelspel. 6.45 Actueele reportage of gramofoon- 70(1 Economische vragen van den dag A. N P. '"mofoonmuziek, 7,30—7 45 Berichten. Engelsch. 8.C ^berichten A. N. P. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.2 Engelsch. 8.45 Nederlandsch Harmonie-orkest •venhage" (opn.), 9.15 „De invloed der Zuiderzee- °P de oude randgebieden", lezing. 9.35 Gramo- ■"hek en Schriftlezing. 9.45 Engelsche berichten A. 15.40 Nieuwsberichten A N. P en sluiting. FRSUM n, 301.5 M. VARA. Gramofoonmuziek. Om 8.30 Nieuwsberichten A. N. VPRO- Morgenwijding. 10.20 Viool en piano. 10.50 «•oonmuztek. 11.10 Orgelspel. 11 40 Declamatie. 12. 1215 Esmeralda en solisten. Pl.m. 12.30 VARA- 32-45 Nieuws- en economische berichten A. N. ARA-orkest. 2-00 Gramofoonmuziek. 2.15 Keuken- j 2-45 Giamofoor.umuziek. 3.00 Gooisch kamermu- schap. 3 to Cyclus ..De vrouw in haar beroep *"^foonmuziek mte toelichting. 4.30 Voor de kin- '40 Vpro Cyclus .Het gezin in onzen tijd". 5.15 -conomische- en beursberichien A. N. P. 5 30 i en zang. no ..Ons volksleven: ..De beteekems !czj"e 6.15 De Ramblers. 6.42 VAR A-Almanak. 1 ucele reportage of gramofoonmuziek. 7.0(4—7. Praatje a. n. p. en sluiting. Dr. Karl Megerle: Samenwerking met allen die van goeden wille zijn Het D.N.B. meldt: De beken-de publicist dr. Karl Megerle publiceert in het tijdschrift „BerlinRom Tokio", dat nauw contact onderhoudt met de Wil- helmstrasse, een opmerkelijk artikel over het d-rie- mogendhecienpact. De schrijver behandelt eerst de voorgeschiedenis van het pact en keert zich scherp tegen de verwij ten van president RooseveLt. die de beteekenis van het pact welbewust misvormde, toen hij den drie bondgenooten een expansieprogram dat naar we reldheerschappij streeft in de schoenen schoof. Geen der beginselen of artikelen van het driemogend- hedenpact, zoo betoogt daarentegen Megerle, be helst een agressief element, geen streeft naar we reldheerschappij. De in het pact verbonden mo gendheden willen samenwerken met allen die van goeden wil zijin. Allen zijn uitgenood-igd om zioh te vereenigen in het streven dat den wereldvrede als einddeel heeft. De geografische omheining is eveneens duidelijk. Zij geldt evenzeer voor hel Europeesohe als voor het groot Aziatische gebied. Leiden en ordenen, niet veroveren en tyranniseeren, een einde maken aan de tweedracht, geen vernieling der onafhanke lijkheid en vrijheid is hel doel. Megerle vestigt er de aandacht op dat het Roosevelt spijt dat de lan den van het driemogenhcdenpact zich niet hebben laten uitdagen en weigerden hem ook maar een gram der verantwoording af te nemen voor het feit dat hij zonder eenige zakelijke reden zijn volle tegen drie groote mogendheden heeft opgezet. Tusschen Duitschland en de Vereenigde Staten be staan er geen geschilpunten wat betreft grondge bied, of in strategisch, economisch en politiek op zicht. Duitschland eerbiedigt de Amerikaansche levensbelangen, maar wenscht hetzelfde voor zich zelf. Het heeft zich van elk vijandig gebaar jegens de Vereenigde Staten onthouden, maar heeft geen dienovereenkomstige houding van de Vereenigde Staten ontmoet. Integendeel, de atmosfeer tusschen twee bevriende volken is door de eene partij stel selmatig verstoord. Bestond het Duitsche gevaar werkelijk, dan zou de groote mogendheid Amerika zich niet door een Engeland laten verdedigen dat economisch en militair reeds kreupel geslagen is. Vooral, zoo vervolgt Megerle, is de geschiedenis der Japansch-Amerikaansche betrekkingen geken merkt door een onuitputtelijke hoeveelheid u:tda- gingen en onvriendelijkheden aan de andere zijde Japansche staatslieden ,het laatst de minister-pre sident Konoje en de minister van Buitenlandsche Zaken Matsoeoka hebben, aldus Megerle, steeds weer hun goeden wil tot overleg getoond. Thans- zijn de bondgenooten niet alleen door nieuwe,be wijzen der agressieve vijandschap van den Ameri- kaanschen president gerechtvaardigd, maar ook door de onthulling der laatste oorlogsdoelen van het Angelsaksendom. De wereld dient nu pas goed aan een Angelsak sische ordening te worden onderworpen. Deze aan spraak op de macht kent geen grenzen. Zij eischt van de beschavingen de onderwerping aan de An gelsaksische levenswijze, van de volken de invoe ring der Angelsaksische democratie, van de rassen de erkenning van het Angelsaksische eerstgeboorte recht. De Angelsaksische strijdkrachten zullen de wereld „ordelijk" houden. De Angelsaksische strijd, krachten zullen dc zeeën beheersehen. De Angel saksische wereld-trusts zullen over de sociale en economische levensmogelijkheden der andere vol ken beschikken. Dat is overmoed. Maar de wereld is en wordt niet Angelsaksisch. Duitschland en zijn vrienden heb ben zich over de werkelijke voornemens van Roo sevelt nooit illusies gemaakt, doch- daar rekening mede gehouden. De drie bondgenooten hebben hun buitenlaniüsche politiek op dit pact gebouwd, ten einde tegen eiken nieuwen toestand bestand te zijn. De onderteekenaars van dit pact zijn voornemens om het. wanneer zij zich daartoe genoopt zien, te genover eiken aanvaller in zijn geheele draagwijd te te gebruiken. De Japanscli-Russisehe betrekkingen Algcmccnc opheldering mogelijk, constateert dc „Asahi Sjimboen". TOKIO, 24 Januari. (D.N.B.) De visscherij- onderhandelingen tusschen Tokio en Moskou kun nen beschouwd worden als barometer voor de waarneming van de betrekkingen tusschen beide landen zoo schrijft dc „Tokio Asahi Sjimboen". Het accoord, aldus het blad veirier, toont duidelijk dat een algemeene opheldering van de betrekkin gen der beide larden volkomen binnen het bereik van het mogelijke ligt Door het sluiten van een vissoherijverdrag zijn Tsjoengking. Engeland en de Vereenigde Staten klaarblijkelijk teleurgesteld. Het blad constateert dat een verscherping van de tegen stellingen tusschen Japan en de Sovjet-Unie op het oogenblik volkomen zinneloos zou zijn. Integen deel is een samenwerking der beide landen nood zakelijk. Het aanstellen van een gemengde com missie beteekent een belangrijken stap naar het afsluiten van een visscherijovereenkomst op langen termijn tusschen Japan en Sovjet-Rusland, welker belang door beide lanlden eensgezind erkend wordt. Gereed voor den strijd ter zee. De torpedolanceer- buizen aan boord van een der Duitsche oorlogs bodems worden geladen. (Foto Weltbild) Stichting van een „Nationalen Raad" in Frankrijk. Bevoegdheid van een raadgevende Kamer. Het D N.B. verneemt uit Viohy: Krachtens een Vrijdag in het staatsblad verschenen ver ordening wordt een z.g. Nationale Raad opge richt die de bevoegdheid zal hebben eener x-aadgevende Kamer met precies 200 leden De vergaderingen van dezen Raad zijn geheim. De vei-slagen der bijeenkomsten worden aan het staatshoofd voorgelegd, die alleen over de publicatie daarvan kan beslissen. Inzake de stichting van den Raad heeft de Fransche regeering een officieel commentaar uit gegeven. waarin de opluchting van dit lichaam, uitvoerig besproken er. zijn taak nauwkeurig om lijnd wordt. Maai'schalk Pétain. aldus dit com mentaar. heelt ongeveer een maand geleden den wensch der openbare meening tot uiting gebracht een orgaan te stichten, op welks inzichten hij kon steunen en dat tusschen het hoofd van den staat en het Fransche volk een nauwer contact moge lijk zou maken. Dit ontwerp is uhans door de stich ting van een Nationalen Raad verwezenlijkt. Het betreft hier een lichaam dat uit 200 leden be staat De Nationale Raad. daarop wordt m het bijzonder de aandacht gevestigd, kan slechts een voorloopige instelling zijn die waarschijnlijk zal worden afgeschaft, zoodra Frankrijk een nieuwe grondwet gekregen heeft. De Nationale Raad heeft noch wetgevende macht noch de bevoegd heid om een grondwwet tot .stand tc brengen. De leden van den.Nationalen Raad hebben slechts een adviseeerende stem. Het Fransche staatsblad heeft de namen der leden van den nieuwen Nationalen Raad gepu bliceerd Onder de 188 leden bevinden zich talrijke leden van het vroegere parlement, personen uit geestelijke en kunstkringen, bekende zakenlieden en industrieel en. Men leest o.a. de namen van Bardoux. Georges Bonnet, Ohichery, Doriot, Ber- gery oud-minister van oorlog Fabry, de sociaal democraat Paul Fa-ure. oud-minister van voor lichting Frossard, kardinaal Suhard. de la Rocque, de vroegere ambassadeur te Berlijn en Rome Fran- gois-Poncet en Jean Mistier. Overeenkomst tusschen Liechtenstein en Zwitserland. Het vorstendom volgt de Zwitserschc voorschriften inzake de Vreemdelingenpolitie, BERN, 24 Januari (D.N.B.) Tusschen den bondsraad en de regecring van Liechtenstein is gisteren te Bern een overeenkomst gesloten be treffende de regeling van de betrekkingen ten aanzien der vreemdelingenpolitie. De overeenkomst berust op het verdrag van 29 Maart 1923 ten aan zien van de douane-aansluiting. Volgens de nieuwe bepalingen zal Liechtenstein in hun geheel de Zwitsersche voorschriften betreffende vreemde lingenpolitie overnemen. Aan den anderen kant zal Zwitserland verzoeken van Licchtensteinsche onderdanen om verblijfsvergunning, ook wanneer dit gepaard gaat met het verrichten van arbeid principieel inwilligen, wanneer de verzoekers oude Liechtensteinsche onderdanen zijn die sinds meer dan vijf jaar in Liechtenstein of Zwitserland wo nen. De regeling moet rekening houden met hel feit dat door het verdrag op de douaneaansluiting ook de toestanden op de arbeidsmarkt tusschen Liechtenstein en Zwitserland grootelijks met el kander in overeenstemming zijn gebracht. Boven dien is in Liechtenstein een heelc reeks bepalingen van het eedgenoótsch appel ij ke recht, ook van nict- economischen aard, van kracht, bijvoorbeeld de z.g. spionnenwet van 1935. Hongaarsche minister van oorlog te Berlijn. Kranslcgging Unter den Linden. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: De Hongaarsche minister van oorlog Vitez Bariha, die op uitnoodiging van den chef van het opperbevel der weermacht voor een verbijt van eenige dagen in Berlijn is aangekomen, heeft Vrij dagmiddag ter herinnering aan de gesneuvelden uit ilen wereldoorlog een krans neergelegd bij het gedenkteeken Unter den Linden. Dc minister, die in gezelschap, was van generaal Rüdigcr en andere hooge Hongaarsche militairen, alsmede van den Hongaarsehen gezant te Berlijn Sztojay, werd voor het gedenkteeken door den commandant van Ber lijn luitenant-generaal Von Ilase ontvangen. Na inspectie der afdeeling van het wachtbataljon Ber lijn begaven de minister en zijn gezelschap zich in het gedenkteeken ten einde hier een krans neer te leggen, waarvan het lint het opschrift droeg- „In trouwe vriendschap, dc koninklijke Hongaarsche minister van oorlog, BarthaIn aansluiting daarop marcheerde het wachtbataljon Berlijn langs den minister. Nieuwe Zweedschc uitvinding op hel gebied der gasgeneratoren. Een Zweedsche ingenieur is er in geslaagd door middel van een speciale uitvinding benzine-moto- ren met slechts geringen ombouw voor het rijden op houtgas en turf geschikt te maken. Zonder schade aan de motor kan deze voor houtgas, steen kool of turf brandstof omgebouwd worden, terwijl het eveneens zonder belangrijke kosten weer mo gelijk is de motor later weer op benzine te be nutten. (Europa-press). Ir. Mussert sprak te Berlijn. BERLIJN. 24 Jan. IV.P.B.) Voor een drie honderdtal toehoorders trad ir. A. A. Mussert in het restaurant van het Deutsche Opernhaus aan de Bismarckstrasse te Berlijn, Charlottenburg, als spreker op. De heer Mussert werd welkom ge- heeten door kringleider Weening in dit Neder- landsche nationaaf-socialistische gezelschap aan de boorden van de Spree, waarna kringleider Visser er in zijn inleiding de aandacht op vestigde, dat de Nederlanders in het buitenland veelal de beste vaderlanders zijn. Door de maatregelen der Neaerlandsche rgeeerlng werden de leden der N.S.B. in het buitenland, in de eerste plaats in Duitschland, van de moederpartij afgesneden, maar thans, nu het verbod is opgeheven, zijn de nationaal-socialistische Nederlanders in Duitsch land in grooteren getale tot de moederpartij te ruggekeerd. Ir. Mussert. die met langdurig ap plaus werd begroet, zeide zich gelukkig te achten voor de Berlijnsche partijgenooten weer eens het woord te mogen voeren. Hij gaf een historisch overzicht van het bestaan en den groei der bewe ging en van de tijden van tegenspoed, waarop on danks alle verdrukking weer een periode van bloei is gevolgd. Ir. Mussert vertrouwt, dat dank zij dc NJ3.B. Nederland een sohoone toekomst tegemoet gaat. Spreker heeft negen jaar lang in Adolf Hitler geloofd en gelooft ook thans nog in hem, wanneer hij zegt. dat Nederland zijn plaats onder de volkeren zal behouden. Spreker is er ook van overtuigd, dat de Nederlandsche koloniën niet verloren zullen gaan. Adolf Hitler's leer is: Duitschland voor de Duitschers. Nederland voor de Nederlanders. Nëderland is nimmer langer dan tien jaar bezet geweest. De bezetting zal thans geen tien jaar duren, tfvant men weet, dat wij geen knechten zijn (Applaus). Wij willen het niet zijn. Spreker geloofde, dat de toekomst de Nederlanden ook weer in een nauw verband met Zuid Afrika zal brengen (Applaus en langdurig hou-zee- geroep) De eerste twee weken van Januari werden ge kenmerkt door acties van plaatselijk karakter. De Britten voerden krachtige aanvallen uit in het ge bied van Gallabat en Kassala. Kassala moesten de Italianen om strategische redenen prijsgeven. Hierdoor wisten de Britten eenige kilometers de grens van Eritrea te over schrijden tot aan de zóne van Tessenei. Italië be stookt de haveninstallaties van Port-Soedan. Wederzijdsche artillerie- en pati-ouilles-actie hadden plaats van Koermoek tot Gallabat. Op de kaart zijn al de genoemde plaatsen te vinden. Dc dooi en de ijsbrekers hebben vele waterwegen weer opengemaakt en de binnenvaart kan haar belangrijk aandeel ir het vervoer weer op- cischeu. De aanlegplaat sen zijn dagelijks een 'ooneel van groote druklr. (Foto Pax-Holland) No. 37. KRUISWOORD-PUZZLE. (Schoppenaas) Horizontaal: 1 Middel om te stijgen 5 Ambacht 10 Losplaats 11 Dans 13 Zangstem 14 Voorzetsel 16 Garnizoensplaats 18 Lichaamsdeel 20 Nagerecht 21 Overschot 23 Natuurverschijnsel 25 Stevig 26 Priester 28 Huisdier 30 Pers. voornaamw. 32 Horizon 34 Hoofddeksel 35 Academische titel 36 Vloeistof 38 Tijdsdeel 40 Zijtak v. d. Donau 41 Mep 42 Vechtlustig 44 Halfbloed 45 Onderricht 46 Reinigingsmiddel 48 Liefkoozing 49 Deel van een fiets 50 Wederkeerend voor naamwoord 51 Den lezer heil 53 Zonder titelvermel ding 54 Familielid 55 Zangnoot 57 Zwak 59 Verordening 61- Verpakking 62 Vrucht 64 Lidwoord 65 Voegwoord 66 Gereed 68 Vooi-zctsel 70 Te weten 71 Zonnegod 72 Bovenste deel 74 Knolradijs 80 Ti-oefkaart 81 Lekkei-nij 82 Berm 83 Grondsoox-t S4 Opening 86 Stuk hout 88 Lied 89 Reeds 90 Gesteente 92 Vogel 94 Riviertje 95 Zat 97 Vogel 99 Bergplaats 101 Onverholpen 103 Van geringe af meting 105 Getal 107 Nauw 109 Gesloten 110 Romeinsche Rijk 111 Voorzetsel 113 Modegek 115 Bijwoord 116 Vogel 117 Plaats in Gelderland Verticaal: 1 Bergplaats 2 Acivdemische titel 3 Deel van een schip 4 Voedsel 6 Getij 7 Knaagdier 8 Herkauwer 9 Lichaamsdeel 10 Medewerker aan een volksvermaak 12 Zwaar 15 Handboei 17 Boom 18 Grondsoort 19 Elasticiteit 20 Jong zoogdier 22 Deel van een boom 23 Belemmering 24 Beker 25 Dik 27 Metaal 29 Oogenblik 31 Voertuig 33 Beweging 35 Rivier in Azië 37 Doorgang 38 Insect 39 Zwart 40 Deel van een fuik 42 Bevel 43 Persoonlijk voor naamwoord 46 Insect 47 Laatstleden 50 Eiland 52 Stumperd 54 Gedienstige 56 Lichaamsdeel 58 Maat 60 Oude stad 61 Hulpmiddel bij een ongeval 63 Functie bij het hof 67 Visch 69 Voertuig 70 Naschrift 71 Ankerplaats 73 Bcrcider 75 Siameesche munt 76 Dwaas 77 Geestdrift 78 Beteekenis 79 In het jaar des Hoeren 80 Nieuw 85 Water 87 Maag 90 Ongebonden 91 Gebergte op Creta 92 Viervoeter 93 Lichaamsdeel 95 Bescherming tegen koude 96 Dorp in Gelderland 97 Bar 98 Bedorven 100 Vloeistof 102 Slot 104 Eer 106 Europeaan 108 Vloerbedekking 111 Handschrift 112 Voorzetsel 113 Zangnoot 114 Geheel de Uwe OPLOSSING VORIGE OPGAVE No. 36 VISITER A ARTIES-PUZZLE. 1. Voorzanger. 2. Wagenmaker. 3. Zadelmaker. Kolonel Donovan verliest zijn portefeuille. Documenten verloren gegaan. Stefani meldt uit Sofia: Naar vernomen wordt heeft kolonel Donovan, de bijzondere afgezant van president Roosevelt, terwijl hij zich met den Amerikaanschen ge zant en andere personen in een café te Sofia be vond. zijn portefeuille met al zijn documen ten verloren. De pogingen welke tot dusver in het werk gesteld zijn om de portefeuille terug te vinden zijn vruchteloos gebleven en kolonel Donovan was zonder haar genoodzaakt naar Joego-Slavië te vertrekken na geld geleend te hebben en zich een pas te hebbeiï laten klaarma ken. Diplomatieke vertegenwoordiger van Nieuwi-Zeeland in Washington. New-York, 24 Januari. (D.N.B.) Nieuw- Zeelandsche premier Fraser heeft, raar uit Auck land wordt gemeld, medegedeeld dat Nieuw-Zeeland binnenkort een diplomatieker, 'vertegenwoordiger in Washington zal benoemen. Zijn posit c zal gelijk zijn aan die var den se-.ert eetugen tijd :n Washing ton in functie zyndeo Austraiischen gezant.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 9